Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101751) Apollyon válasza HSM (#101750) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Mókás, hogy írod, mennyire nem számít a méret és súly, amikor egy X230-at használsz. Valami miatt mégsem T430-at vagy T530-at vettél"

Nono, itt félreértés lakozik. Azért van X-es TP-m, mert elég az a méret. Az, hogy a régi vaskos házzal rendelkezik, pont, hogy jobban tetszik. A tömege sem zavar, sőt pont jó, ha nem fújja le a szél az asztalról. Nekem nem jön be a macbook air.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101752) HSM válasza Apollyon (#101751) üzenetére


HSM
félisten

"Nekem nem jön be a macbook air."
Nekem sem. Ezért vettem Thinkpad T460s-t. :C ;] :P

(#101753) FoxiestFox válasza HSM (#101750) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De egymás mellett vannak, és az nekem nem jó. :D Tök alap, hogy 7 soros bill kell office gépekbe, nem is értem, mi szükség volt a felső sort egybe összehúzni... de tényleg.. erre adott valaha választ a Lenovo?
Mert se jobban nem néz ki, se annyi helyet nem spórolnak meg vele, gyártani pár centtel lehet olcsóbb...

(#101754) Apollyon válasza HSM (#101752) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Használd egészséggel.) Én abból is az X-eset venném, amíg még lehet.) Abban az igp már rendben van. (A *60-as szériában)

(#101753) FoxiestFox: Kell nekik abból az erős vásárlóerőből, akik az apple gépeket veszik. Meg milyen "ciki" lenne már, ha a többi gyártó mellett a lenovo nem állt volna be a kópia sorba. :U
Gombok nélküli, tapicskolós kijelzős okostelefont is az apple óta használunk. Szigetes billzetet is...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101755) Silεncε válasza HSM (#101752) üzenetére


Silεncε
őstag

Én most váltottam T450s-re az X230-ról. A 230 tök jó lett volna, csak a HD TN kijelző meg a 12" kicsi volt bármilyen komolyan dologra (programozás, stb). Most a T450s FullHD IPS-el azért egészen más dimenzió :D

Egyébként én nem tudom, miért van lesajnálva a 30+ billzet, lehet, hogy csak nincs összehasonlítási alapom, de nekem ez a legjobb billzet, amit eddig életemben használtam.

(#101756) FoxiestFox válasza Apollyon (#101754) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én már a PDA-mat tapicskoltam az iphone éra előtt :D De még közben is egy jó ideig.
Marha szomorú amúgy.

Viszont van remény, egyrészt a kínai manufaktúra, ami régi házakba épít modern hardvert, másrészt a gyártási tech szélesebb körben való hozzáférhetősége miatt, ami megnyitja az utat hasonló vállalkozásoknak.
Már most 3D nyomtatható lenne a burkolati elemek nagy része, a hardvert már most is tudják gyártani, kijelzőt adaptálni nem nagy dolog, a rollcage vagy annak megfelelője lesz nagy falat talán.
Lehet mondjuk, hogy egy szofisztikált CNC gép azt is kimarná egy tömbből... :D

(#101757) Apollyon válasza Silεncε (#101755) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Egyébként én nem tudom, miért van lesajnálva a 30+ billzet, lehet, hogy csak nincs összehasonlítási alapom, de nekem ez a legjobb billzet, amit eddig életemben használtam."

Nem jó rajta gépelni. Nekem nem olyan hatékony, mint egy nem szigetes. Kisebb úton jár 1-1 leütés, a végén nagyot koppan, kényelmetlen. A másik, hogy abszolút logikátlan az elrendezés. Vissza-előre gombok száműzése stb., újra kell tanulnom a billentyűzetet. Sajnos megjavították ami jól működött.
Ráadásul nekem világítós billzetem van. Szép, meg minden, de csak sötétben, és ott hasznos is a világítás, tényleg. A gombok viszont fényesek, "csúszósak". Sajnos nem jön be. Ha már cserélni fogom, X220-aséra cserélem, thinklight arra is tud világítani.))

(#101756) FoxiestFox: nekem okostelóm volt csak, p1 személyében. Az rezisztív kijelzős volt, utána mentem is vissza nem érintősre.))) (E52)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101758) FoxiestFox válasza Silεncε (#101755) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Maga a leütés érzete sem olyan jó azokon már, viszont azt meg tudnám szokni.
A gombok felületének kiképzése viszont nem adja, raádásul ahogy említették fentebb, furcsák sikamlós, míg a régieké kellemes, matt, jól tapad, kellemes hozzáérni, pedig az is műanyag.
De ezeket mind lenyelném. A fenti két sor egyesítését nem tudom. Számomra olyan szinten rontotta le a gépelési és használati komfortot, hogy nem szeretnék olyat használni.

(#101759) Silεncε válasza Apollyon (#101757) üzenetére


Silεncε
őstag

A csúszós világítós nekem is a halálom, utólag én is cseréltem a sima britet (ha jól emlékszem, az volt benne amikor megvettem) világítós magyarra az X230-ban. Szerencsére a 450s-ben már megoldották, hogy nem fényes csúszós és mégis világítós.

(#101760) MineFox54 válasza FoxiestFox (#101749) üzenetére


MineFox54
őstag

Hány WPM-et tudsz a "klasszikus" billel?

Tudtam, hogy ebből flamewar lesz :) Nem annak szántam. 2560p-ről jöttem a 230T-re egyébként. Előtte 6930p, előtte asztalin IBM SK8820.

[ Szerkesztve ]

(#101761) HSM válasza FoxiestFox (#101753) üzenetére


HSM
félisten

A layoutot egyértelműen hiba volt "modernizálni", ezzel 100%-osan egyetértek. :R

(#101754) Apollyon: Az a vicc, nem sokkal kisebb az X-es... Az S verzió minden méretében kisebb lett, mint a sima, elég közel van az X-eshez. [link]

"Gombok nélküli, tapicskolós kijelzős okostelefont is az apple óta használunk. Szigetes billzetet is..."
Volt (van is) kapacitív ceruzás okoseszközöm, azért jobban kedvelem a tapicskolósat, hiába kell takarítgatni a kijelzőt, praktikusabb. A szigetes billentyűzettel is így vagyok, nekem kényelmesebb gépelni rajta, legalábbis TP vonalon.

(#101755) Silenc3Hun: Nálam is ez volt az egyik fontos szempont, a borzalmas 900p TN-ről FHD IPS. :K
A billentyűzet nekem is bejön a akár a T430-on, akár a 460-akon, jobban, mint ami a T410/T420-ban van. A felső sor és elrendezés egyértelmű visszalépés, viszont nekem jobb visszajelzést ad a rövidebb úton, határozattabban működő szigetes billentyűzet.

(#101757) Apollyon: A 30-as szériánál elég fura a világítós billentyűzet anyaga, de azért nem olyan vészes, de nem is olyan jó, érzetű, mint a sima. (Mindkettőhöz volt szerencsém.) A világítós 460-asokon is egy finomabb felületű fajta van, de annak bejön az anyaga, bár egymás mellé nem raktam őket, de emlékeim szerint nem olyan fényes fura felületű, mint a 430-asé volt, de nem is olyan "durva", mint a klasszikus TP billentyűzetek, vagy a nem világítós T430-é. Nekem kellemes volt érzetre, míg a világítós 430-asé azért nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#101762) Tikakukac válasza HSM (#101750) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a kijelzők amik cserék után nálam maradtak tudnának beszélni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101763) HSM válasza Tikakukac (#101762) üzenetére


HSM
félisten

Ez a probléma egyik fele, hogy nyilván a vékony fedlap védelmi képességei korlátozottak... A másik meg, hogy a kereskedelemben kapható tokok 80%-a szvsz alig véd valamit. Manapság hol kapsz olyan tokot, ami kívül kemény, belül meg puha? Sehol, pedig 100% védelem lenne akármelyik gépnek, és nem lennének foltosak a kijelzők.... :(

(#101764) MineFox54 válasza HSM (#101763) üzenetére


MineFox54
őstag

Varratni kell... Nagyon olcsón megúszható. Hangfaltokokat ~7-8 ezerből megcsinálnak hasonló anyagúra. Egy X-es gépre tippre ~3-5eFt lenne. Cipzárral a végén.

(#101765) Tikakukac válasza HSM (#101763) üzenetére


Tikakukac
titán

Alin és eBayen IFA plató mennyiségben kiszolgálnak ilyesmivel :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101766) HSM válasza MineFox54 (#101764) üzenetére


HSM
félisten

Ez egy jó ötlet, köszi! Ha aktuális lesz utána fogok nézni a lehetőségeknek. :R

(#101765) Tikakukac: Erről jut eszembe, hogy az onnan rendelt flip telefon tokok mind ezt a sémát követték, kívülről egy keményebb réteg, belül puhább, és legbelül a szilikon, ami fogta a telefont. Na, ez véd. :K

Ha esetleg kéznél van, küldhetnél pár ilyen tokról linket, kíváncsi lennék, 14"-hoz mik vannak. :R Mikor pár éve végignéztem az itthoni kínálatot elég siralmas volt a helyzet 14"-ra.

Én ezt a fajtát ismerem, ami nekem nagyon tetszett: [link]. Csak kár, hogy csak 13 és 15"-hoz van. :( Mondjuk a 15" MacBook Pro házába lehet nem lenne rossz a T460s, kb. 2-2 centivel kisebb csak.

(#101767) Frawly válasza HSM (#101735) üzenetére


Frawly
veterán

Ezzel nincs is semmi baj, amit írsz. Ha valakinek vékonyság és kis súly kell, vesz ultrabookot. Elég sok gyártó gyárt már ilyet, általában fél áron mennek egy Macbookhoz képest. Még azzal sincs bajom, hogy a Lenovo is gyártson ilyet, van, akinek tényleg ilyen gép kell. De magába a TP-vonalba ezt kárt volt beleerőltetni, aki TP-et vesz, masszív workstation gépnek szokta venni, így nem lényeg, hogy vastag, meg nehéz, de cserében van benne akkuidő meg kraft is és bírja az adok-kapokot is terepen. De nem csak a TP-szériát macbookosították el, az X1 Carbon sorozat is erre a sorsra jutott sajnos elég rég.

(#101768) MineFox54 válasza Frawly (#101767) üzenetére


MineFox54
őstag

Az X1 alapból nem annak készült?

(#101769) Frawly válasza MineFox54 (#101768) üzenetére


Frawly
veterán

Ez attól függ kit kérdezel. Ahány ember annyifélét fog mondani.

(#101770) Tikakukac válasza Frawly (#101769) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondhatnak rá bármit, elég nyílt titok volt, hogy ezt a megbuk ellen csinálták. Csak elszaladt a ló és elvitte az egész palettát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101771) TunerJoe válasza HSM (#101766) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A linkelt tokhoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nyilván úgy tervezték, hogy lehessen benne használni a gépet, de eléggé blokkolja a hűtést, így én nem biztos, hogy használnám sima tokként.

instagram.com/albert__gyorgy

(#101772) HSM válasza Frawly (#101767) üzenetére


HSM
félisten

"De magába a TP-vonalba ezt kárt volt beleerőltetni, aki TP-et vesz, masszív workstation gépnek szokta venn"
Pont ezaz... A legtöbb munkaállomásnak azért nincs szüksége rá, hogy egy kisebb meteor becsapódást is túléljen a gép... :DDD Átlagos hurcolászást megfelelő tokban meg vígan bírnak ezek a modern Thinkpadek is. És a szokásos WS feature-ok is megvannak, mint a jó billentyűzet (tudom, ezzel nem mindenki ért egyet), halk, hatékony hűtés, dokkolhatóság, pöcökegér, és igen, szerintem kellően masszívak is. :K Egy consumer gép kézbevételekor én a legtöbbször sikítani tudnék, hogy még meg se fogtam de már nyöszörög a tejfölöspohár műanyag, hát ilyen egy Thinkpadon azért nincs... Szóval én ezzel nem látok problémát. Teljesen jók arra a felhasználásra, amire százával veszik a cégek.

(#101770) Tikakukac: Amúgy nem feltétlenül butaság, hogy újítanak is... Pl. én örülök, hogy volt ez a vékony, könnyű típus a 460-asok közül.

(#101771) TunerJoe: Köszönöm, teljesen jó észrevétel, nem is terveztem használni benne a gépet, pont ezért. :R Nekem csak arra kell a tok, hogy megvédje amíg szállítom, elsősorban a hátizsákomban.

[ Szerkesztve ]

(#101773) Tikakukac válasza HSM (#101772) üzenetére


Tikakukac
titán

Butaságnak nem butaság. Az a butaság, hogy pont ugyanabba a csapdása estek, mint a Mac. Annyira összejött a Pro és Air vonal, hogy megölik egymást. Itt ugyanez van. Legyen s változat, okay. De akkor a sima ne egy s változat legyen kicsit szellősebben. Mert most ez van. És ez itt a baromi nagy probléma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101774) HSM válasza Tikakukac (#101773) üzenetére


HSM
félisten

A 460/470/480-nál eléggé megvolt ez. Az S változat vagy fél kilóval könnyebb volt, de cserébe néhány kompromisszummal, mint pl. a kicsit gyengébb miniatűr trackpoint, vagy kettő helyett csak 1 ramslot, kihagyott billentyűzet túlfolyó, a külső akku hiánya, vagy az ellenálló műanyag ház helyett kívülre került a festett fémváz, ami nyilván sérülékenyebb. Ebben így nem látok problémát. De pl. a 440-450 szériánál számomra kb. vicc volt hogy az s változat kb. 50 grammal volt könnyebb, aminek a fele lehetett kb a lehagyott memória slot. :DDD És a 490-es is efelé tart, hogy lassan X1 Carbont csináltak a T490s-ből (a lehagyott portokkal és full forrasztott ramokkal együtt), és kb a korábbi S széria lett a nyakára a sima, a régi sima vonala meg kihalt. :F
Itt viszont már fájdalmasan látom az általad említett problémát, van gyakorlatilag egy X1 carbon, meg mégegy, meg egy műanyagházas vékonyított összvér, ami a korábbi slim verzió kb. light kiadása. :C

(#101775) Tikakukac válasza HSM (#101774) üzenetére


Tikakukac
titán

Te nem látsz benne problémát, nekem meg elég széles ügyfélkör jött össze így az évek alatt és hát ők látnak. Nem is kicsit. Céges körökre rá sem merek térni, na ott van csak igazán probléma. Megveszed a sima változatot, mert az majd jó lesz. Csak az a baj a sima változat megfelel a régi gépek s-s-s-s-s-s kiadásának. Az ilyen retard hülyeségektől meg falnak megyek, hogy RAM slot. Lassan egy almás noti belsejének 50%-a üres, de még mindig van aki hajtogatja ott is, hogy hát ettől könnyű meg jó ez így. Agyérgörcs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101776) HSM válasza Tikakukac (#101775) üzenetére


HSM
félisten

Azért ez az s-s-s-s-s változat erős túlzás... Kitalálták ezt a vonalat a T431-el valamikor 2013-ban, aztán ebből lett T440, T450, de igazából a T480 is még szvsz ez a konstrukció. Egyedül a 460-asnál került valami új változat elő a T460s-el, na azt derék módon lekönnyítették egy erős áttervezéssel, és az maradt nagyjából a T470 és T480s is. A normál kiadások ráadásul legjobb tudomásom szerint végig két ramslottal, de az S kiadások is hoztak egyet.
Én nem fogok neked ilyet mondani, én falnak megyek a forrasztott CPU és ramtól is.... ;) A forrasztott CPU-ra még látok racionális érveket is, de a ramnak azért illene beférnie, a T460s-be is be tudtak zsúfolni egy slotot. De ha már forrasztott, legalább ne csak 4GB-ot forrasztottak volna rá... Na mindegy. :DDD

(#101777) Tikakukac válasza HSM (#101776) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki használt egy T420-at vagy régebbi gépet, 8470p-t vagy E6430-at... az akkor mit fog most venni? T480-at? 1 mondatba nem merem leírni őket. Külön világokról van szó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101778) HSM válasza Tikakukac (#101777) üzenetére


HSM
félisten

Nézd, T420-at használok kb. 4 éve, előtte egy T410-em volt. És jelenleg fülig ér a szám a nemrég vásárolt T460s-el. De egy T480-al sem lennék szomorú, az az egy példány, amit volt lehetőségem tüzetesebben szemügyre venni teljesen rendben volt. Szvsz kell neki egy masszívabb tok, és rendben is vagy vele. És nekem ezek munkaeszközök is, nem csak esténként egy filmet nézek rajtuk...

De tény, a T490-eseknél már nagyobb bajban lennék, mit ajánlanék az esetleges vásárlónak. :F

[ Szerkesztve ]

(#101779) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nem bírom működésre bírni a kártyolvasót az X220t-ben.
W520-é gond nélkül megy, ez viszont nem. Ezzel a driverrel sem jó. Eszközkezelőben látszik.
Valami ötlet?

(#101780) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#101779) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, és a RoboGuri-féle drivert is kipróbáltam, de még a Dell-től származó, ugyanerre a hardverre valót is.

Próbáltam BIOS-t is frissíteni a Lenovo féle frissítővel, de a Win10 nem engedi, dob egy kis szomorú kék képernyőt, és újraindítja a gépet.

(#101781) Tikakukac válasza HSM (#101778) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt én értem, hogy örülsz neki, csak sajnos nem ez volt a kérdés :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101782) Frawly válasza FoxiestFox (#101779) üzenetére


Frawly
veterán

Ez engem is érdekelne, én a sima X220-on nem találok hozzá drivert. Win10 alatt próbáltam. Egyelőre letiltottam, úgyse használom, de ha a jövőben kéne, azért nem ártana, ha lenne hozzá driver.

(#101783) sutszi válasza FoxiestFox (#101779) üzenetére


sutszi
veterán

Jól értem, hogy ez az SD kártyaolvasó akar lenni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#101784) sutszi válasza HSM (#101778) üzenetére


sutszi
veterán

T420-az használok több mint 3 éve saját gépként. A melós gépem egy X260. A cégnél van egy 440 meg 470 és 460 is. Azért nem kell sokáig keresni a generációs különbségeket a felépítésükben... Még mindig a 420-at használom szívesebben és nem azért mert öregszem és egyre konzervatívabb vagyok hanem mert nem vakít el az újdonság varázsa és azt mondom, hogy nem jobb...sőt! Rosszabb az újabb sorozat.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#101785) Ogard válasza Frawly (#101767) üzenetére


Ogard
tag

A macbook air hatás egyértelmű, hiszen maga a fő thinkpad tervező, David Hill is beszél erről, de az első lépés az x300-volt, aztán jött a x1carbon:
http://blog.lenovo.com/en/blog/david-hill-design-favorite-lenovo-thinkpad
Hill 25 év után visszavonult (előtte még kiverekedte a retro thinkapdet, ami végül is az x220 carbonosított változta lett, vagy fordítva, ahogy tetszik.) de most, hogy már nincs a lenovonál, változnak a dolgok. (sajnos.)
Hill egyébként blogolt is, ahhoz képest, hogy tolni kellett a céges dumát, nagyon izgalmas volt a dizájnról olvasni, minden Thinkpad rajongónak tudom javasolni: http://blog.lenovo.com/en/author/dwhill/

[ Szerkesztve ]

(#101786) HSM válasza Tikakukac (#101781) üzenetére


HSM
félisten

Sikerült megtalálnod a mondandóm lényegét... :U Azt akartam ezzel mondani, hiába más világ, azért ezekkel sem feltétlen lesz szomorú, aki régivágású üzleti gépről jön.

(#101784) sutszi: Nekem az a benyomásom, hogy egyszerűen másmilyenek. Én nagyon szerettem a 420-ason a Thinklight-ot, a zárható fedelet, a 7 soros billentyűzet kiosztást. Mégis én összességében szívesebben ülök a T460s elé, és nem az újdonság varázsa miatt. A T420 nálam már ott végtelen hátrányból indul, hogy elég gyenge TN paneleket lehetett csak rendelni bele, hiába a 900p... Azt utcahosszal veri még egy gagyibb FHD IPS panel az utódokban. A 420-as dpc latency-s problémájáról nem is beszélve a gyári 6300-as wifivel. Az is egy vicc, hogy egy ősrégi hp driverrel lett csak jó a lan, és egy modbios-al belerakott Atheros kártyával a wifi... A T460s pl. kapásból hibátlan a gyári 8260-as wifiről.

Szóval értem a hype-ot, magam is szerettem/szeretem a T420-asom, de jelenleg jobban bejön a T460s, pozitívabbak sokkal az első tapasztalataim vele.

[ Szerkesztve ]

(#101787) sutszi válasza HSM (#101786) üzenetére


sutszi
veterán

Ez egy eufémizmus?! :DDD Másmilyen...

A thinklight arról szól, hogy legyen fény. Hogy az most felülről vagy alulról jön szinte mindegy. Igaz, hogy a fenti világításnak azért vannak hozadékai, de nem állítja meg a napot ha éppen nincs többé megvilágítva a környező terület. Egyébként manapság nagyon keveset használom... Inkább eseti jelleggel jön jól.

A zárható vs nem zárható fedél nálam még nem okozott nagy meglepetést...

A billentyűzet viszont már okozott kellemetlenséget. Annyi hátránya van a t420-nak, hogy hangos. De az X260 nyomorítottsága zavaróbb... Az elrendezésről nem is beszélve. Még mindig keresem a jobb fent...

Panel dolog örök vitatéma volt...Tn -en is van élet. Van akinek ez prioritás. Én momentán nem végzek olyan munkát amivel a színhűségre figyelni kell.

A LAN meg a WIFI hibája egyedül az, hogy az Intel gyalázatos módon alig nyújt támogatást hozzá. A drivereket kb 2 percig fejleszti a kiadás után és kész... Így azért nem nehéz hibát találni egy ennyi idő konstrukcióban. Miközben a frissebb széria hibátlanság csak egy illúzió, hogy még nem találtad meg...

Egyébként én kicsit szomorúan láttam, hogy valamiért nem csaptak őrület felhajtást az Anniversary Edition körül. Mintha nem akarták volna, hogy sikerese legyen. Mit gondolsz miért?! :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#101788) FoxiestFox válasza sutszi (#101783) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az.

(#101789) Tim82 válasza HSM (#101786) üzenetére


Tim82
nagyúr

Semmi gond, értjük mi, hogy neked mindig az aktuális szerelem az igazi. :)

Komolyra fordítva a szót, sutszi is már említette, hogy az adott Intel kártyák Windows-os drivere okoz csúnya DPC latency-t. Mit ad Isten, Linux alatt pl. ezzel sincs gond.

Mindenesetre próbálj a T460s-edbe esetleg nem gyári kijelzőt tenni, majd - szintén Windows alatt - örülhetsz, hogy jajdejó, nem működik a fényerő állítás, mert Lenovóék az ő végtelen bölcsességükben az újabb generációknál a kijelzőknél alkalmaznak whitelist-et. Ez akkor különösen mókás, ha az újabb modelleknél is belefuthatunk abba, hogy a gyári panelből az IPS opció a kellemesen beégő LG paneleket jelenti kizárólagosan (ez pl. X240-nél így van, ha már újabb modellek, ahol az ember feltételezné, hogy azért itt már van választék).

T420-nál meg oké, nincs gyári IPS, rá kell szánni egy 60-70 USD árú LVDS-eDP adaptert. Cserébe nincs panelkorlátozás. Ezzel nyilván nem azt akarom mondani, hogy a T420 ezen a téren jobb lenne a T460(s)-nél, pusztán csak annyit, hogy áthidalható az a probléma, hogy gyárilag csak TN volt az opció.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#101790) Tikakukac válasza HSM (#101786) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig ez a lényeg. Egy T480-at ha bemutatok egy felsorolt gépet birtoklónak, akinek nem kell fancy feature, max a kijelzőtől ájul el, minden más gagyi. Nem más, nem kicsit kevesebb, hanem gagyi. Na ez itt a marha nagy probléma. És mondom, céges környezetben is cidri van nonstop, mert ahol megszokták, hogy a park elmegy fizikai sérülés nélkül 87%-ban, ott most minden második gépnek baja van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101791) Apollyon válasza Tikakukac (#101790) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez nem hangzik jól.
Elitebookok jók? Fujitsu vagy valami Dell alternatíva van a jövőre nézve? Még nem láttam Thinkpadet kettétörve. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101792) Tikakukac válasza Apollyon (#101791) üzenetére


Tikakukac
titán

Én már sokat láttam, nem csak ilyet.
A gond, hogy teljesen átesett a ló másik oldalára mind a 3-4 nagy gyártó és megbuk wannabe gépsasok ömlenek évek óta.
Most komolyan, egy 8470p usernek szerinted hogyan fogsz eladni T480-at, Lati 7490-et vagy bármi hasonlót, ha egyszer neki kell a robosztusság, az, hogy tokból kivéve se legyen para ha valaki könyökkel megüti a kijelzőt hátulról esetleg pottyan az asztalról? Hát a helyszínen ki fog röhögni. Ezt többen meg is tették amúgy. Csak legyintés van, mert a piac egy nagy lassú bálna, sodródik. De majd egyszer ez is bestoppol.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101793) sutszi válasza FoxiestFox (#101788) üzenetére


sutszi
veterán

Próbáltam megnézni eszközkezelőben, hogy nálam milyen driver működteti...de egyszerűen nem találtam meg... :Y

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#101794) FoxiestFox válasza sutszi (#101793) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mert Microsoft Storage akármi működteti... legalábbis nálam a W520-on...
X220-on nem végzi a dolgát. Az előző Win10 installon ugyanezen a gépen működött, de az SDXC kártyákat nem látta (W520 látja azokat is).

(#101795) darvinya


darvinya
titán

T61-hez melyik CPU jobb T7300, vagy T8300?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101796) Dhampir


Dhampir
félisten

Valamennyire olvasgattam az utóbbi diskurzust. Az újak/újabbak közül most melyik ThinkPad-kiadásból "érdemes" vásárolni az ár-érték arányt is szem előtt tartva?

[ Szerkesztve ]

(#101797) sutszi válasza Dhampir (#101796) üzenetére


sutszi
veterán

Hát a 60/70 körül nézelődnék.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#101798) Dhampir válasza sutszi (#101797) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen!

Ezekkel azért már elszaladt a "lau" (ló), az Árukeresőben T560-at már nem is látok, a T570 meg "komolyabb" boltokban szintén nincsen, és olyan drága, hogy annyiért talán inkább Dell Latitude, vagy valami HP csodagép is szóba jöhetne.

Pedig éppen most intették Magyarországot a túl jó fizetések miatt, új ThinkPadre mégsem "fussa" sok magánszemélynek:

A kockázatok között emelik ki a kelleténél nagyobb béremelkedést,

Forrás

(#101799) HSM válasza sutszi (#101787) üzenetére


HSM
félisten

Nem annak szántam. Tényleg így gondolom, más kategóriát képviselnek, aminek vannak nagyon jó oldalai pl. súly, méret, képminőség, nagy touchpad, ugyanakkor hátrányai is, mint a nagy touchpad ( ;] ) vagy hogy azért nem tolerálja a durva abúzust annyira jól.

A Thinklight vs. billentyű világítás érveléseddel nem értek egyet, nem minegy, honnan jön a fény. A Thinklight-al megvilágítod a gép környezetét is, tudsz lapokat megvilágítani, jobb a szemednek is. A billentyűzet világítás ezzel szemben szerintem csak arra jó, hogy látod hol a billentyűzet a gépen sötétben...

A hangosság érdekes a T420-adnál, nálam az i7-el sem hangoskodik, pedig adom neki a turbót is... Lehet kellene nálad neki friss paszta vagy takarítás, esetleg új hűtő rá? De ez a része szvsz orvosolható, ha amúgy szereted a gépet. ;)

Nálam sem a színhűség volt a fő baj. Hanem hogy konkrétan semmit nem lehetett látni hacsak nem szemből nézted, hamar invertálta a színeket. Plusz az AUO 900p panelnek nagyon erős AG rétege volt, egyáltalán nem volt kellemes használni. Volt jó asztali TN monitorom, azzal semmi bajom nem lett volna, de a T420 TN-je katasztrófálisan gyenge volt. A T430-ban egy fokkal jobb a 900p LG, annak legalább az AG rétege rendben van, de az is fényévekre van akár a T460s-em LG, akár a T460 AOU FHD IPS-étől minden tekintetben. Szín kritikis munkára ezek az IPS-ek is teljesen alkalmatlanok, 60% sRGB lefedettség ilyen területen viccnek is rossz.

Persze, nem a T420 hibája, hogy mindkét gyári hálózati eszköz bütykölés nélkül kb. használhatatlan, de mégis a T420 felhasználói élményét rontja, mégpedig nem is kicsit. :DDD És abban sem vagyok 100%-ig biztos, hogy a Lenovo is nem volt sáros a dologban, ugyanis az AMT/Vpro technológiákkal is összefüggött a jelenség, az anélküli gépeken elvileg nem volt ilyen égető a gond. Ja, és a gyári Wifi nálam betegeskedett Ubuntu alatt is, igaz, nem olyan brutálisan, mint win7 alatt.

(#101789) Tim82: Ezt ne haragudj, de nem értem, miért írod. :F Nem igazán szoktam elfogult lenni, szvsz, illetve ha az is vagyok (pl. Samsung SSD-k), azzal általában tisztában is vagyok.

A szigetes billentyűzetről már 2,5 éve is leírtam, hogy nekem jobban bejött, mint a klasszikus: [link] [link]. Gyakorlatilag egy az egyben ezt írtam most is... A T420-as kálváriám is végig dokumentáltam: [link]. A T440 szintúgy, már 2015-ben sem tetszett, indokok mint most, kb. [link], a kijelző is megkapta a magáét tőlem, akár a T410-en, akár a T420-on: [link] [link].
Amíg nem próbáltam, én is irtóztam az átrendezett 6-soros billentyűzettől [link], de mikor volt lehetőségem kipróbálni, megtapasztaltam, hogy bár a kiosztás tényleg erősen visszalépés, de nem megszokhatatlan/használhatatlan, és vannak azért a szigetes új megoldásnak is előnyei, pl. a visszajelzés, amit írtam, nekem jobban bejött.

Szóval, nem gondolom magam elfogultnak a saját dolgaim iránt. :N Tény, lehet, hogy nem vagyok mindig 100%-ig konzisztens magammal, én is emberből vagyok. :R

"Mit ad Isten, Linux alatt pl. ezzel sincs gond."
Nekem ott sem volt kielégítő, próbálgattam Ubuntu 16.04 alatt. Határozottan kevésbé súlyos mértékben, de jelen volt a probléma.

Igen, a kijelző "whitelist" nem hangzik túl jól, viszont a T460s-be egy hadseregnyi jó kijelző van gyárilag, Innolux, többféle AUO, LG, FHD és WQHD is. Szóval ezzel azért szerintem nem lesz gondom.

A T420 IPS-esítésén egyébként erősen gondolkoztam. Ugyanakkor a megoldás szvsz több sebből és erősen vérzik. Egyfelől, rálocsolsz annyi pénzt, amiért kb. két generációval újabb gépet vehetnél, gyárilag FHD IPS-el szerelve. A másik gond, hogy amikor nézegettem ezt az opciót néhány hónapja, nem létezett bele kultúráltan kivitelezett, interferenciák miatt nem betegeskedő DP átalakító, így igazából bukta volt innentől az egész. Tehát elméletileg létezik a megoldás, gyakorlatilag meg hatalmas szerencsejáték az egész. Nekem jobb opciónak tűnt rákölteni még mondjuk 50K-t az IPS-esítés árára, és megvenni a T460s-t, ami jóval könnyebb, fiatalabb és modernebb vas. Eddig nem bántam meg. A felső sor hiányzik a klaviatúráról, a többi dolog nekem oké. A másik marhaságát is könnyen tudom szoftverből javítani, hogy 25W-ig elengedték benne a CPU-t, óriási turbóval, 15W-os hűtővel, az az i7-es kétmagossal annyira nem volt bölcs gondolat. :DDD

(#101790) Tikakukac: Világos. Írtam is, egyértelműen jobban kell már ezekre vigyázni. De én azért annyira nem látom borúsan pl. a T480-at, főleg nem gagyinak. Nem annyira masszív, prémium, mint ezek a régi TP-ok, de még mindig szerintem teljesen kultúrált, korrektül összerakott, nem lesz tőle tejfölöspohár-undorom, mint egy random konzumer gépen. :)

(#101792) Tikakukac: Erre nem jó, mint írtam is. :K Erre manapság már mást kell venni. De hogy mit, passz. :D
Amúgy szvsz azért az ilyesmit a klasszikus business gépek is azért megérezték, láttam én már régebbi Thinkpadet is foltos kijelzővel, és ha repült az asztalról, ugyanúgy szét tudott hullani.

[ Szerkesztve ]

(#101800) btudos válasza Dhampir (#101798) üzenetére


btudos
veterán

Ha új gépben gondolkodsz, nehéz ár/érték arányt szem előtt tartva választani ilyen szinten.

A Thinkpad T, a Latitude 7-es és az EliteBook 8-as sorozat kb. egy kategória, ezek között nagyjából egyéni preferenciák alapján célszerű dönteni, de szerintem a magánemberként ilyen gépeket újonnan vásárlók részaránya kimutathatlan, nem véletlenül tartoznak a business kategóriába ezek a gépek.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.