Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101901) Chaser válasza Fifi (#101899) üzenetére


Chaser
titán

Mar sok eve is volt, ivys gepbe raktam oket en is, mentek egybol, vizeseknel megadtak az 5 ev gart is apro betuk nelkul, sztem ennel tobb nem kell:) ha jol remlik hynix chipes, de nem eskudnek meg, ha erdekel otthon megnezem este

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101902) sutszi válasza Dhampir (#101900) üzenetére


sutszi
veterán

Én pár napja futottam egy kört P50-ek mentén... Hát enyhén szólva is túlárazottnak éreztem a dolgot. Pedig nem Xeon volt benne, 8-16GB RAM és 256-512SSD meg M1000 VGA...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#101903) Chaser válasza Chaser (#101901) üzenetére


Chaser
titán

samsung chipes

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101904) Dhampir válasza sutszi (#101902) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem olcsók, az biztos. A ThinkPad név presztízse még most is magasabbra tornássza a használt-gép árakat.

(#101905) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Adott barátomnak egy T420-as Thinkpad windows10-el. Az a probléma vele, hogy mikor egy usb meghajtót csatlakoztatunk rá fel ismeri eszközkezelőben, e egyébként nem látja a gép, tehát semmilyen műveletet nem tudunk végrehajtani rajta. Viszont újraindítva a gépet, már minden klappol. S ez így van minden pendrájv csatlakoztatásnál (usb-s egér megy gond nélkül mindegyik portban). Másfél hónapja jelentkezett ez a probléma, előtte minden ment normálisan.
Tudnátok segíteni eme probléma megoldásában?
(windows újrahúzás csak nagyon nagyon végső esetben oldható meg)

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#101906) donjohnson válasza Baggio04 (#101905) üzenetére


donjohnson
addikt

usb 3.0 driver? bár windows 10 alá nem hiszem, hogy külön kell, de hátha.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101907) lakkusjj válasza Baggio04 (#101905) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Ez megint egy windows10-es szarság lesz. Épp pár napja vettem szüleimnek netezésre egy T530-at telepített win10-zel. Kipróbáláskor tökéletesen működött, usb eszközökkel nem volt semmi probléma. Miután csatlakoztattam internetre, kikapcsoláskor magától telepített valami frissítést, azóta ugyanezt csinálja.

(#101908) Baggio04 válasza donjohnson (#101906) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Ezt épp az imént tettem fel. Első bedugásnál ismerte a flasht másodiknál már megint csak eszközkezelőben látta...
:(

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#101909) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#101779) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Update: látja az SD kártyákat, amiket random találtam itthon, az MMC kártyákat is, de a 64 gigás sdxc Samsungot nem (amit a W520 gond nélkül lát, ugyanazzal a típusú SD olvasóval).

(#101910) McDuglas válasza McDuglas (#101889) üzenetére


McDuglas
aktív tag

És a 2.73-nál is ugyan az a jelenség. (mármint, hogy nem tudom ráfrissíteni a gyári eszközökkel, mert nem indul újra) Úgy néz ki tényleg valami hardver jellegű gond van. Majd még valamikor szétszedem a gépet, hátha csak az alaplapi elem merült le és attól vannak ilyen random fasságok, de félek valami komolyabb probléma van. Esetleg korrupt BIOS okozhat ilyet? Ahogy láttam 230-at lehet Corebootoltatni, az segíthet? Vagy méginkább, árthat?

(#101911) Baggio04 válasza lakkusjj (#101907) üzenetére


Baggio04
aktív tag

S te próbáltál már valamit a hiba helyrehozására?
Nem tudom hogy értelme lenne-e újrahúzni a wint, ha végül is a frissítésekben lesz a hiba. Mert akkor előjön újra...

Baggio

(#101912) donjohnson válasza Baggio04 (#101911) üzenetére


donjohnson
addikt

tiltsd le a frissítéseket. vagy használj win7-et, win8.1-et.
van ilyen kis progi, amivel letilthatóak a win10 frissítések, de még nem próbáltam:
tpfancontrol alatt, legörgetsz és a lap alján Up10control.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101913) Anász válasza McDuglas (#101910) üzenetére


Anász
tag

Véletlenül nem 0.0.0.0 verziósnak írja a Management Engine-t?

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#101914) Ogard


Ogard
tag

Elővettem egy régebbi AC adaptert amit pár hónapig nem használtam, azt tapasztaltam, hogy az x220 gép azonnal kikapcsol, ha működő állapotban kihúzom vagy bedugom a csatlakozót.
Van másik adapterem is, azzal ilyet nem produkál szerencsére.
Gondolom az adapter kuka, és örülhetek, hogy nem lett nagyobb baj.
Volt esetleg bárkinek hasonló tapasztalta?

(#101915) Frawly


Frawly
veterán

Nem biztos, hogy az adapter, lehet akkuprobléma is.

[ Szerkesztve ]

(#101916) Tikakukac válasza Frawly (#101915) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha egy töltővel fosimosi, másikkal meg jó, az eléggé adapternek tűnik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101917) FoxiestFox válasza Ogard (#101914) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja az adapter. Fura, TP adapterek nagyon megbízhatóak (még az új fostos szériáké is).

(#101918) magellan2600


magellan2600
tag

T400 hibajelenség: Kijelző hátrahajtása esetén, de bizonyos szögekben is, elsötétül a kijelző. Ha egy lámpával megvilágítom, akkor látom, hogy van kép, csak alig látható, annyira halvány. Ha lecsukom, alvó állapot után ismét jó. Szalagkábel kontakt hiba, vagy valami egyéb gond lehet? Érdemes vele foglalkozni még, vagy felejtős?

(#101919) FoxiestFox válasza magellan2600 (#101918) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vagy szalag, vagy inverter.

(#101920) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

W520-hoz abból a custom BIOS-ból készült Spectre-patches változat?

(#101921) Chaser válasza FoxiestFox (#101917) üzenetére


Chaser
titán

voltak kivételek, volt egy autós töltő széria, az kimondottan hullós is volt, a slim elődje, de normálból is találkoztam azért halottakkal, hp-nál hasonló mennyiségnél sokkal kevesebb volt a defektes töltő, lenovo javára legyen mondva, gépett egyszer sem vitt magával a halott gyári töltő sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101922) Ogard válasza Chaser (#101921) üzenetére


Ogard
tag

Nekem eddig majd húsz év alatt úgy tíz töltőből kettő hullt el, egy x60 asé zúgott nagyon, aztán nem töltött többet, meg ez a mostani, de mentek hosszú éveket, évtizedeket.

(#101923) magellan2600 válasza FoxiestFox (#101919) üzenetére


magellan2600
tag

És ugyanaz a hibajelenség mindkét esetben? Ki lehet valahogy deríteni, hogy melyikkel van probléma?

(#101924) Chaser válasza Ogard (#101922) üzenetére


Chaser
titán

hasonló mennyiséget teszteltem be mindkét gyártótól, bőven 1000 fölött, lenovo töltők defektje 5-10%, hp-nál 5% alatti volt az arány, egyik sem vészes
kivéve az a régi autós lenovo "nagy slim" töltő, azt nagyon elcseszték, abból 50-60-70% kuka lett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101925) Vegha


Vegha
senior tag

x280-hoz csatlakoztatok USB-C dokkolon keresztul ket monitort: az egyik 1920x1200-on megy, a masik 3440x1440-en... menne, de nem tud. Valakinek sok ez a ket felbontas a belso kijelzo mellett: vagy az Intel HD 620-nak vagy a dokkolonak. Van otletetek ? DP-n keresztul csatlakoztom ezeket a dokkolora.
Ha lehuzom a kisebb felbontasu monitort, akkor a nagy megy frankon az emlitett felbontason. Ha csak direktbe dugom a nagy monitort a gepbe (a dokkolo megkerelusevel), akkor is franko a felbontasa. Viszont a gep fedelet hiaba csukom le, attol meg a ket monitor nem fog menni a kivant felbontason. Az sem segit, ha a kisebbiket VGA-n keresztul kotom ossze a dokkoloval.
Talalkoztatok mar hasonloval ? Az Intel HD 620 specifikiacioja szerint 3 monitort kepes meghajtani 4k felbontassal egyazon idoben.

(#101926) fattyu válasza Vegha (#101925) üzenetére


fattyu
veterán

dokkoló nem bírja a 2x4kt szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#101927) donjohnson válasza fattyu (#101926) üzenetére


donjohnson
addikt

jaja, de hát ez oda is van írva, ha erről a dokkolóról van szó: [link]

"Enjoy a vivid video experience with an UHD display (4k@30Hz) or take multi-tasking with two FHD displays (1080p)"

vagy 1 db 4k kijelző vagy 2 db full hd kijelző.

Vegha: ha 2-őt akarsz és nagyobb az egyik mint full hd, akkor az nem fog menni sajnos.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101928) btudos válasza Vegha (#101925) üzenetére


btudos
veterán

Szerintem USB-C-n keresztül nem tud ekkora felbontást kezelni a gép, így mindegy, hogy a dokkolón keresztül mire kötöd a monitorokat.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#101929) Vegha


Vegha
senior tag

fattyu, donjohnson es btudos: koszi a valaszokat. Azt gondoltam hogy alapbol meg kene ugorja a dokkolo. A HP ugyanilyen dokkolojaval kiprobaltam es azzal mukodik.

(#101930) lakkusjj


lakkusjj
aktív tag

Sziasztok!

Vállalkozó kedvűek figyelmébe ajánlom, hogy a korábban Tim82 által szemléltetett T420/T430-ba való LVDS-eDP jelátalakítóból készítettek W520/W530-hoz való változatot. Innen lehet megvásárolni.

Az ajánlott csere kijelző típus: AUO B156HAN01.2

A komoly nehézséget az okozza, hogy itt nem lehet egy az egyben végrehajtani a kijelző panel cseréjét, mert a gyárilag szerelt panelok és az újabb eDP panelok más rögzítési pontokat használnak, így szó szerint bele kell faragni a gépbe a panelt.

Leírást a műveletről ebben a fórumban találtok.

(#101931) bb.bocs válasza lakkusjj (#101930) üzenetére


bb.bocs
őstag

Jó "kis" meló lehet. De hogy van e értelme. A full HD w530 esetében szerintem popec.

[ Szerkesztve ]

(#101932) oleee


oleee
tag

Sziasztok!

A kovetkezo szempontok akapjan keresem a tokeletes munkagepet fejleszteshez:

-meret: 13-14", max 1.5-18 kg
-kijelzo: minimum FHD, lehetoleg IPS (2 eve egy ceges MBP retinat hasznalok, igy megszoktam a nagy munkafeluletet...), *nem* erintos
-hw: dedikalt gpu nem kell, viszont 16 GB memoria annal inkabb
-sw: fusson megbizhatoan az Ubuntu!
-budget: 700 EUR kornyeke

Regen volt egy Thinkpad X220-am, nagyon szerettem. Nyilvanvalo valasztas lehet egy Thinkpad T4xx vagy egy regebbi X1 Carbon - de hogy melyik generacio, azt nem tudom (egy ideje nem kovettem ezt a piacot). Sima, esetleg S vagy P?

Megeri az X1 QHD kijelzoje miatt feladni a T4xx szerelhetoseget es robosztussagat? Allitolag hasznalt X1-esek kijelzojen gyakorta vannak billentyuzet okozta maradando nyomok, mint a konzumer Samsungoknal...Milyen mas tenyezo van, ami segithet donteni kozottuk?

Bar itt fel van sorolva mindket gep, itt-ott olvastam, hogy esetenkent baromi lassu a boot ido es nem kielegito a teljesitmeny Ubuntuval Thinkpadeken, esetleg van errol valakinek szemelyes tapasztalata?

Mi van az X390-el vagy a TP 13-mal? Ezekrol kevesebbet hallani, hogyan viszonyulnak a fenti vasakhoz szerintetek?

A magyar es nemet hasznalt piac is jatszik, tudtommal Nemetorszagban rengeteg A/B-ware refurbished kereskedo van.

Koszi elore is! :R

(#101933) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy gyárilag i5-4300U -s procival szerelt T440-ben a procit le lehet vajon cserélni i5-4310m-re?
Ahogy nézem, ezt csak U-s procikkal szerelték.
Elbírná vajon? Ugye itt 15W vs. 37W.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#101934) Penguin95 válasza embe (#101933) üzenetére


Penguin95
senior tag

A fogyasztás a kisebbik gond. A nagyobbik pedig az, hogy a processzor az alaplapra van forrasztva, szóval a cseréhez vagy mágusnak, vagy csodatevőnek kéne lenned.

(#101935) embe válasza Penguin95 (#101934) üzenetére


embe
nagyúr

Hopsz! Ez eszembe sem jutott.
És mágus sem vagyok. :DDD
Akkor így marad...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#101936) Donki Hóte válasza oleee (#101932) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha megmondod nekem, hogy egy kék Skodával, vagy egy ezüstszínű Toyotával járok jobban, ha használt autót akarok venni, akkor én is megmondom neked, hogy milyen laptopot vegyél :R

Naszóval, ha nem mondod meg, hogy milyen körülmények között, mire és hogyan akarod használni, akkor nehéz jótanácsokat osztogatni a témában :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#101937) FoxiestFox válasza Donki Hóte (#101936) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Leírta, hogy fejleszteni fog rajta, nyilván nem mozgáskorlátozottakat, hanem szoftvereket.

(#101938) Digitalpimp válasza Donki Hóte (#101936) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nem kérdés, hogy a Toyota. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#101939) HSM válasza oleee (#101932) üzenetére


HSM
félisten

Én használtam T420 és T430-as Lenovo-t is Ubuntu-n, teljesen jól szaladnak vele. SSD-vel a boot idő is szuper, pillanatok alatt használható a rendszer.

A T-sorozatban is találsz elvileg WQHD kijelzőt, ha az az igény. A maradandó nyomok pedig szerintem kb. az összes modern TP-en ott vannak.... A kijelzők ajánlott beépítési módja, hogy kb. felfeküdjön a billentyűkre, nyilván nem akarják, hogy eltörjön nyomás hatására.

(#101940) ThinkAgain válasza magellan2600 (#101918) üzenetére


ThinkAgain
tag

Szalagkábel. Érdemes vele foglalkozni. Ha nem szeretnél, akkor jelképes összegért átveszem én is.

Ha valakit neadjisten érdekel, akkor itt egy cikkem egy T400-ról ami klóros vízben ázott évekig (angolul). Redditen elég nagy sikere volt.

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#101941) oleee válasza Donki Hóte (#101936) üzenetére


oleee
tag

Fejlesztesre, fokent. Szovegszerkesztobe irok szuboptimalis kodot, osszevissza SSH-zgatok, megnyitok 200 folosleges bongeszo tabet, probalok kilepni emacsbol, stb.

Ez Toyota, csakis Toyota!

[ Szerkesztve ]

(#101942) oleee válasza HSM (#101939) üzenetére


oleee
tag

Tudtommal csak a 480asba szerelnek wqhd-t, ami sajnos meghalaja a budzsemet.

(#101943) HSM válasza oleee (#101942) üzenetére


HSM
félisten

Nem ismerem a teljes palettát, de pl. a T460s-t egészen biztosan lehetett vele rendelni [link], és gondolom az utódait is. :K FHD IPS pedig kb. mindbe opció volt T440-től.

Azért annak utánanéznék, mennyire jó a skálázás az OS-en, amit használni szeretnél, win10-en kipróbáltam a FHD T460s-emen, ment is vissza 100%-ra, inkább csak pici legyen, mint pici és ronda is. :DDD A MB-ok ebben azért elég jók. WQHD-n már nem biztos, hogy be tudnám vállalni a 100%-ot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#101944) totron


totron
addikt

1=--
Vigyázni kell a Thinkpadokkal, mert csak nem akarnak elromlani. Ez olyankor rossz, mikor a T500 ventije kotyog. Van-e rá érdemi megoldás, tehát ami nem csak pár hónapra váltja ki a kerregést vagy engedjek mindinkább elhatalmasodó kényszernek és basszam ki az ablakon az egészet? A tónus, a hangerő jó, de nem egyenletes, ami baj. Az elmúlt hetekben nagyban romlott a helyzet és nem csak a tavaszi-környezeti hőmérséklet emelkedéséről van szó.

2=--
Volt már ilyen régebben, most megint: nem indul, nincs csipp- vagy sípkód, venti felpörög, képet nem ad és ennyi. Ja és tápot rádugva magától indítja a fenti állapotot. Mi után fordul ez elő? Ha töltő csatlakozik a géphez és úgy van hálózatra dugva vagy újra bedugva. Egyfajta túláram? Power gomb nyomva tartása mellett, tápot laptopba bedugva helyreáll (ilyenkor hangszóróiban pattan egy halkat). A másik, ugyanúgy feltámasztó hatással bíró eljárás a power gomb 10-15 másodpercig nyomva tartása, azután 'pattan ki'. Ha minden igaz, kikapcsolt állapotban végzendő. Mondjuk ez legutóbb nem vált be, csak ki-be kapcsolgattam vele, régebben segített, annál meg már homályos, mi miután jött.

Mi zajlik ilyenkor? Egyfajta energetikai resete a CMOS elemnek? Szeretném átlátni.
És mért ölte meg a pendrive-omat ezúttal? Ennek tükrében mégjobban szeretném érteni.

[ Szerkesztve ]

(#101945) Dhampir válasza oleee (#101932) üzenetére


Dhampir
félisten

itt-ott olvastam, hogy esetenkent baromi lassu a boot ido es nem kielegito a teljesitmeny Ubuntuval Thinkpadeken, esetleg van errol valakinek szemelyes tapasztalata?

T530 + Ubuntu= teljesen jó volt

Habár írtad a kisebb méretet (13-14"), de a ThinkPadekre általánosan vonatkozó kérdésre válaszoltam.

(#101946) magellan2600 válasza ThinkAgain (#101940) üzenetére


magellan2600
tag

Köszi szépen, azt hiszem elbarkácsolok vele. :)

(#101947) azbest válasza oleee (#101932) üzenetére


azbest
félisten

nem tudom ugyanarra gondolunk -e, de aki lassú bootról panaszkodott, az nem ubuntu volt. De arra az volt a megfejtés, hogy az újabb kernelekkel jött olyan szolgáltatás, ami véletlenszámokat használna és kellett feltenni egy segéd csomagot, ami az alap, túl lassú entropy gyűjtést felpörgeti.

[ Szerkesztve ]

(#101948) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok!

Biztonság kedvéért megkérdezem: 2242-es m.2 ssd-ről képes bootolni egy Lenovo T450s? I5-5300U procis. Egy Transcend MTS420-at rendelnék bele, erről menne az oprendszer, 2,5" tárolóban pedig adatoknak lenne egy HDD.

(#101949) donjohnson válasza lsebestyen (#101948) üzenetére


donjohnson
addikt

itt valami hasonló transcend típust raktak bele és azzal működött.
a tied is sata-s m.2 tehát gondolom menni fog.

itt meg valami mydigitalssd márkájút raktak bele a videón és azzal is ment.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101950) lsebestyen válasza donjohnson (#101949) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi!

Másik kérdés: ha lehajtom a fedlapot, akkor azt a hangot adja ki, mintha csatlakoztatnék egy eszközt, vagy ha leválasztanék...Hol ezt, hol azt. Szerintem valami szoftveres nyűgje lehet. Ha a felcsatlakoztató hangot adja ki, akkor el sem alszik, csak akkor, ha felnyitom (ilyenkor jön a lecsatlakoztató hang...)

Lenovo oldaláról felraktam sorban a chipset fül alatt lévő dolgokat, lehet az kavart meg valamit? Elég lett volna felrakni csak a System Update progit, aztán majd az felrakja amit jónak lát?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.