Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101551) HSM válasza FoxiestFox (#101550) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan ott fut a pöcök mellett. [link]
Nem tudom, gyárilag szuper volt, csak szét kellett szedjem újrapasztázni, és utána nem akart összeugrani. De még úgy is azért pár hónapig elment repedés nélkül. Nem tudom, mi lehetett, szemmel semmi rendellenesség nem látszott (azon kívül, hogy látszott, hogy ott jobban feszül a kelleténél, és mintha nem lenne teljesen a helyén), és most repedten rendben be is ugrott a helyére. Amúgy egyértelműen az volt a hiba forrása, hogy a pöcök nem ment be teljesen a helyére és felnyomta a palmrestet, ami ettől egy idő után itt elrepedt.

[ Szerkesztve ]

(#101552) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
ThinkPad T510-eshez keresnék 1366x768-as kijelzőt, bontásból. Tudtok olyan helyet ajánlani, ahol van esélyem ilyenre? Ismerős kijelzője megsérült, de T510-es bontást nem találok egyenlőre sehol

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#101553) metal01 válasza Francia91 (#101552) üzenetére


metal01
őstag

Hello! Ezt nézted? Elvileg lehet ott panel is.

(#101554) Francia91 válasza metal01 (#101553) üzenetére


Francia91
veterán

Köszönöm, írtam neki! :R :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#101555) darvinya


darvinya
titán

Hát még is sikerült T61-et eláztatni. :((( :O

Szerintetek hol kapható T61 15" wide nVidia-as alaplap?
Vagy bontsam?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101556) FoxiestFox válasza darvinya (#101555) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, bonts el. Legalább elmondhatod, hogy nálad nem a GPU bug végzett vele :D

(#101557) darvinya válasza FoxiestFox (#101556) üzenetére


darvinya
titán

Az már biztos. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101558) Apollyon válasza darvinya (#101555) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Biztos, hogy nvidiás lapot akarsz a helyébe? Mert eléggé valószínű, hogy az sem fog az örökkévalóságig megmaradni, még ha nem is ömlik bele semmi.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101559) Tikakukac válasza darvinya (#101555) üzenetére


Tikakukac
titán

Elmondtuk...

Bontsd el és végre szállj ki a körhintákból ezekkel az NV-s T61-ekkel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101560) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

új Thinkpad-ek jönnek:

Ráadásul 5-ös végűek.
És egy átlaguzer simán összekeverheti: egy T495s ( Ryzen) > T490s ( ami az INTEL-es verzió )

"North America Pricing and Availability:
ThinkPad T495 (14-inch) is expected to be available starting in May 2019, with a starting price of $939.6
ThinkPad T495s (14-inch) is expected to be available starting in June 2019, with a starting price of $1,089.6
ThinkPad X395 (13-inch) is expected to be available starting in June 2019, with a starting price of $1,089.6
"

"ThinkPad Reliability with the Power of New AMD Ryzen PRO Mobile Processors"
New ThinkPad T495, T495s and X395 Laptops with up to 2nd Generation AMD Ryzen 7 PRO Mobile Processors
https://news.lenovo.com/pressroom/press-releases/thinkpad-reliability-amd-ryzen-pro-mobile-processors/

Mottó: "A verseny jó!"

(#101561) MineFox54 válasza S_x96x_S (#101560) üzenetére


MineFox54
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#101562) Dhampir válasza S_x96x_S (#101560) üzenetére


Dhampir
félisten

Csoda lenne, ha a Ryzenes elérhető volna. A HP legalább bevállalta EliteBook és ProBook esetén, utóbbiból a G6-nál Ryzen 5 és 7 Pro laptopokkal.

(#101563) Apollyon válasza S_x96x_S (#101560) üzenetére


Apollyon
Korrektor

lol, ha más nem, ez már erőteljesen jelzi, hogy gáz van inteléknél: AMD-s TP-k :D

Btw elég gagyi, hogy még mindig a 16:9-es fullhd panelekkel erőlködnek. Most már a 3:2 a király. A webkam retesz viszont extra jó (tudom volt már korábbi genben is), telefonok elő/hátlapjára is kéne.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101564) bb.bocs


bb.bocs
őstag

no senki sem mókol itt bioszt w530ason meg x230t-n? :D

(#101565) darvinya válasza Apollyon (#101558) üzenetére


darvinya
titán

És Tikakukac

Bontani fogom, mert alaplapot horror áron találtam, mind Intel és nVidia-s volt.
Intel-el csak annyi a gond lenne, hogy akkor vehetek komplett hűttő egységet, mert az nVidia-s nem jó hozzá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101566) Penguin95 válasza bb.bocs (#101564) üzenetére


Penguin95
senior tag

Bennem felmerült az X230T buherálása, de ott le is tettem róla, mikor kiderült, hogy érdemesebb kiforrasztani a csipet, külső programozót használni, és ráadásul az X230T-vel nem biztos a siker. Nekem ennyit nem ér a dolog.

(#101567) bb.bocs válasza Penguin95 (#101566) üzenetére


bb.bocs
őstag

jujj hát az i7es kiadást én sem ....nám el. akkor inkább hagyjam ? :)

(#101568) HSM válasza S_x96x_S (#101560) üzenetére


HSM
félisten

Kíváncsi leszek rájuk. Az sosem baj, ha van miből válogatni. :))

(#101569) Tikakukac válasza S_x96x_S (#101560) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez miben érdekes? HP ezt a fajta 5-ös használatot 0 helyett tolja vagy 15 éve AMD-s cuccokra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101570) S_x96x_S válasza Tikakukac (#101569) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Ez miben érdekes? HP ezt a fajta 5-ös használatot 0 helyett tolja vagy 15 éve AMD-s cuccokra.

A felületes átlag-usernek lehet érdekes.
egy részük úgyis azt hiszi, hogy ez egy 0-végűnek az upgradje .. A nagyobb szám az jobb - de csak más.

Mottó: "A verseny jó!"

(#101571) Tikakukac válasza S_x96x_S (#101570) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha valaki olyan szinten felületes, hogy az egyik legalapvetőbb, legszembetűnőbb, leginkább hangsúlyozott paramétere egy gépnek totálisan teljesen más, akkor azt mondom, meg is érdemli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101572) Chaser válasza S_x96x_S (#101560) üzenetére


Chaser
titán

gondolom senki nem úgy vesz gépet, h nem olvassa el a spect, ha igen, meg is érdemli:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101573) Penguin95 válasza bb.bocs (#101567) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ilyesmi áron az X230T-t én biztos nem mókolnám, főleg ha még az i7-es verzió is lenne. Régebben egy ideig a T500-at akartam négy magosítani, 1920*1200-as kijelzőt beletenni, meg jobb WiFi kártyát, de végül letettem róla, helyette nyugdíjba ment a drága. Nem lett volna szívem szétgányolni azok után, hogy mennyi mindent túlélt. Bár majd ha jön szembe egy-egy darab, akkor a kijelző, a fedlap, és a billentyű körüli műanyag cserélve lesz, hogy abszolút patika állapotú legyen.

(#101574) bb.bocs válasza Penguin95 (#101573) üzenetére


bb.bocs
őstag

igen, ezért kerestem tuti 100%-os módszert, tapasztalatot, mert nem kezdek bele semmibe, bele sem gondolok akkor :D úgy látom a felújítás "valamennyire kimaxolás" nem csak az én betegségem :D

(#101575) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!

Tim82: ezúton is köszönöm a segítséget, végülis letettem a voksomat egy X270-es mellett.
Nagyon pöpec gépezet, imádom.
(MB Pro után vissza akartam térni Windowsos vonalra, mert nem tudtam a rendszert megszokni)

Ma megnéztem egy 3rd gen X1 Carbont is, és elképedtem, hogy hogy a francba lehet a
Thinkpad jelző rajta. Kb. 30másodpercet volt a kezemben, és csak pislogtam, hogy mi mindent feláldoztak a minőség oltárán. :(

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#101576) Ogard


Ogard
tag

Tele a reddit képekkel arról, hogy lehet kiküszöbölni az X220-on a bios jelszót. (és gondolom egy csomó egyéb thinkpaddal is meg lehet ezt csinálni.) Mit gondoltok, lehet ez ellen tenni valamit?
(Ha már paranoia, legyen 100%)
Valami fizikai megoldásra gondolok, mondjuk olyasmire, hogy le-epoxizni a hozzáférési pontokat vagy ilyesmi.
Teljesen elszállt filmes hacker megoldások is érdekelnek, MacGyver jeligére. :)

(#101577) Chaser válasza Ogard (#101576) üzenetére


Chaser
titán

belerakod egy teknyőbe', aztán nyakon öntöd betonnal, biztos nem fogják meghackelni a biost ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101578) MurdR válasza Ogard (#101576) üzenetére


MurdR
veterán

Tökéletes védelem nem létezik. :)

jahh, de. a teknyő :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#101579) Apollyon válasza Ogard (#101576) üzenetére


Apollyon
Korrektor

MacGyver jeligére, azaz a fából vaskarikát kategória? :D Akkor építsd át az X220-at X250-re, ott és afölött a bioszt már nem lehet kiütni állítólag.

Illetve ha nagyon véded az adataid, használj linuxot titkosított partícióval (LUKS), azt garantáltan nem töri fel az űristen sem jelszó híján.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101580) Penguin95 válasza bb.bocs (#101574) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szerintem innét sokan űzik ezt a sportot. Nem ritka gépekhez olcsón van alkatrész, könnyen beszerezhetőek, és még szerelni sem annyira macerás őket. Nyilván van ezekbe is zsebbenyúlós dolog (kijelző, akku, alaplap), de ha valaki nagyon elszánt, ez annyira nem akadály.

Nekem amúgy az X230T-nél még lesz egy fedlapcserém egyszer, egy palmrest sem volna rossz (konkrétan ragasztóból építettem újra az express card foglalat feletti gumitartó helyét), meg 16 GB RAM beszerzése. Egy ideig gondolkodtam i7-es alaplapon is, csak aztán arra jutottam, hogy nem érné meg. A T500 meg még kérdéses. A billentyűzet köré ugyan egy műanyagot mindenképp be fogok szerezni, meg a fedlapot felújítom, de a kijelzőhöz nem biztos, hogy hozzá szeretnék nyúlni. Aztán lehet rákényszerülök, mert már eléggé halvány, beltérben még pont kellemes maximum fényerőn.

(#101581) Tikakukac válasza Penguin95 (#101580) üzenetére


Tikakukac
titán

Na az a fedlap csere izgalmas lesz. Készülj rá rendesen. Nekem fennálló pályafutásom alatt t-s gépről fedlapot leszedni roncsolás nélkül nem sikerült. Soha, sehogy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101582) bb.bocs válasza Penguin95 (#101580) üzenetére


bb.bocs
őstag

jó móka :D

(#101583) Penguin95 válasza Tikakukac (#101581) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nem probléma, úgy is szeretem magam gennyesre szívatni. Mondjuk felmerült bennem az is, hogy inkább lecsiszolom a mostanit, lemaszkolom a gép többi részét, és újrafestem. Csak ez meg nem veszélytelen, mert ha valahol nem tökéletes a maszkolás, akkor lehet volt egy gépem. Plusz az sem árt, ha nem megy rá por, míg szárad, kérdéses az is, hogy bírja a festék... Addig meg kitart a fekete szigetelőszalag. Távolról nem látszik, közelről meg olyan, mint egy matrica.

(#101584) Tikakukac válasza Penguin95 (#101583) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt az a baj, hogy a zsanér, nem sima zsanér. Ezek piros menetrögzítővel vannak bent és kereszthornyos a csavar rajtuk. Hőt nem alkalmazhatsz, WD40 nem ér semmi, hegeszteni anyát nem tudsz rá... Szerencsére vagy 3-4 ilyen eset volt, mikor kellett szerelni, de tulaj is ott volt és mutattam, hogy ez nem fog menni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101585) darvinya válasza Penguin95 (#101583) üzenetére


darvinya
titán

Akril festék, és 15 perc alatt megszárad.
Már csak ilyen festékkel festek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101586) Kbali válasza Ogard (#101576) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tolj rá egy bitlocker titkosítást pl.

(#101587) barnam_ válasza HSM (#101551) üzenetére


barnam_
nagyúr

Emlékszem, hogy ott benyomtam a pöcköt, mert különben látszott a rés a burkolat és a dvd között.
De mindegy is, elrepedt, úgyhogy majd megszokom. Csak az zavar, hogy így a billentyűzetet sem szorítja le annyira, és a nyíl billentyűk környékén elég vacak hangja van, ha gépelek.

Lehet vadászok majd aprón egy bontottat. Újat már nem veszek, ha az is eltörik 2 hónap után :D

[ Szerkesztve ]

(#101588) HSM válasza barnam_ (#101587) üzenetére


HSM
félisten

Na ezaz... Nekem is ott egészen biztosan bepattant, de valami mégsem volt oké. Ott látszott, hogy minimálisan magasabban volt a billentyűzetnél és picit feszül, azt én is láttam, azért is szedtem még szét vagy kétszer is, mit csináltam rosszul, de minden alkalommal csak ugyanennyire sikerült összerakni, míg el nem tört pár hét vagy hónap után... :DDD És a pöcök is ránézésre full ép, meg a helye is, most is...

(#101589) Penguin95


Penguin95
senior tag

(#101584) Tikakukac: Jól hangzik. Úgy érzem, hogy ez a művelet egyben a hajápolási és fodrászati problémáimat is megoldja azzal, hogy kihullik tőle az összes szál hajam. Lehet majd egyik nap szétkapom, úgy sem árt egy pucolás és pasztázás, (a Lenovo mérnökeinek meg ezúton is üdvözletemet küldöm, amiért ehhez ki kell szerelni az alaplapot) aztán meglátom. Gondoltam arra is, hogy matricát kap esetleg, csak sajnos egy nagy darabon hiányzik a festék, és emiatt púpos lenne. Bár ezt még egy kis modellező kencefice megoldhatja.

(#101585) darvinya: Megfontolom a dolgot, mivel az eddig kinézett Plasti Dip nem biztos, hogy bírná hosszútávon.

(#101590) robertka


robertka
tag

Sziasztok a T450 es gépemben alapból nem FHD kijelző volt de én már azzal vettem viszont így sajnos nem tudom állítani a fényerejét. Olvastam, hogy ha White list bios-t tennék rá akkor megoldódna a problémám.
Sikerült kiolvasnom a Biosból az adatot el is küldtem egy külföldi fórumon egy srácnak aki elvileg ért hozzá de azt mondta nem tudja megcsinálni. Esetleg itt foglalkozik valaki ilyennel vagy van hogy egyes modellnél ez nem megoldható, van valakinek ilyennel tapasztalata? Köszönöm.

(#101591) FoxiestFox válasza barnam_ (#101587) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kicsit hajlítsd meg a billentyűzetet annál a résznél, és tegyél alá valamit, ha még mindig nem elég smooth.
A billentyű kicsi hajlításaival szinte teljes "kotyogásmentességet" lehet elérni még a könnyített fajta TP billeknél is.

(#101592) robertka válasza robertka (#101590) üzenetére


robertka
tag

Közben még is meg lett a megoldás ezen leírás alapján link.

(#101593) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valakinek volt nem bootolható msata SSD-re megoldása régebbi gépeknél. A boot cucc a rendes HDD-n volt, ami már be tudta röffenteni az SSD-t.
Hasonló dolgon ügyködök, csak nem tálálnám fel újra a kereket mert tuti, hogy itt olvastam róla :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#101594) Tim82 válasza kraftxld (#101593) üzenetére


Tim82
nagyúr

"CoreStore" kulcsszóra keress rá a topikban és elég régen volt téma (2013 körül), talán cadeyrn, lapa és Gondwana fórumtársak pedzegették a témát.

Amúgy nem mSATA-ra volt, hanem még nem mSATA-képes Thinkpad-ek + mini PCI-e foglalatba helyezhető SSD + HDD + Linux kombóval lehetett megoldani.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#101595) kraftxld válasza Tim82 (#101594) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi! Majd olvasgatok :) Volt csak windows-os megoldás is?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#101596) Tim82 válasza kraftxld (#101595) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem nem rémlik, de csak rákerestem most, nem mélyedtem el a részletekben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#101597) azbest válasza kraftxld (#101595) üzenetére


azbest
félisten

uefi módban nekem nem szándékosan is sikerül már úgy telepítés, hogy a másik eszközre került az efi partició. Az mbr-es módra meg gondolom egy grub vagy más boot manager telepítése is megoldás lehet.

(#101598) Silεncε válasza Silεncε (#101489) üzenetére


Silεncε
őstag

Erre tudna valaki válaszolni? Illetve van a T450S-nek valami common problem-je, ami miatt nem szabad megvenni? Keresgéltem itt a topicban, nem találtam semmit, de azért megkérdem. Annyi változott, hogy azóta FullHD IPS-t néztem ki, így ez is durva upgrade lenne a HD+ TN-ről + i7, nem i5

[ Szerkesztve ]

(#101599) Frawly


Frawly
veterán

Thinkpad X220-ra akarok eGPU-t kötni, de nem látja egyáltalán, sem Win10, sem Linux alatt. Pedig a kártya, base (EXP GDC v8.0 Expresscard-os) kap tápot, pörögnek a ventik.

Ami gyanús, hogy az X220 oldalában egy 54 mm széles expresscard slot van, amit meg én dugok bele, az 34 mm széles, de ha a szélén csatolom bele, akkor belecuppan, és ha újra benyomom, ki is cuppan. Szóval szerintem érintkezik, de a rákötött eGPU-t nem látja. Ugyanúgy csatlakozik, ahogy ezen a videón látni 3:31-nél.

Hogy lehet meggyőződni róla, hogy jó-e egyáltalán a Expresscard slot?

[ Szerkesztve ]

(#101600) bb.bocs válasza Frawly (#101599) üzenetére


bb.bocs
őstag

"Hogy lehet meggyőződni róla, hogy jó-e egyáltalán a Expresscard slot?" beleraksz egy másik e card csatis cuccot. Ám milyen videokártya raktal bele? Biztos kezeli azt a kártyát? Videokártya drivereket feltetted? Anno w530nal használtam. Ott úgy volt h biosban asszem tiltotta az nvidiat, leszedtem a gépről a drivert, egpu be, videokártyajanak driver fel és ment.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.