Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101701) MineFox54 válasza Apollyon (#101699) üzenetére


MineFox54
őstag

xev
Indítasz terminálból egy xev-et, nyomkodod a kérdéses gombot. Az xev visszaadja a keycodeját a gombnak. Azt már tudod használni.

(#101702) Chea válasza yodee_ (#101700) üzenetére


Chea
csendes tag

Még pár másodpercet nyerhetsz, ha a bekapcsolás is az ujjlenyomatolóval történik. ehhez a BIOSban a security/fingerprint/predesktop auth. engedélyezve legyen. WIN7/HDD bootnál 4-5 mp. előny, de nálad is lehet 1-2 mp.

This ain't no technological breakdown, oh no, this is the road to hell...

(#101703) yodee_ válasza Chea (#101702) üzenetére


yodee_
őstag

Igen, próbáltam de zavar hogy kikapcsolva fényt ad :) Intel Rapid Start mennyire szól bele a dolgokba? Csak mert ki van kapcsolva.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#101704) Chea válasza yodee_ (#101703) üzenetére


Chea
csendes tag

Nem használom, de ha jól emlékszem az a hálózati kapcsolatok gyors helyreállításáért felel, a boot-ot nem gyorsítja és talán még valami lag probléma is rémlik, bár lehet, hogy az már megoldódott.

This ain't no technological breakdown, oh no, this is the road to hell...

(#101705) vargas0502 válasza Frawly (#101687) üzenetére


vargas0502
tag

Ez a fajta videókari van benne: nVidia Quadro FX 570M (256 MB) (Only in 15.4")

A te módszereddel oldottam meg.

(#101706) FoxiestFox válasza vargas0502 (#101705) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elképesztő, hogy azok közül a gépek közül még, van, ami működik :D

(#101707) Tikakukac válasza FoxiestFox (#101706) üzenetére


Tikakukac
titán

Már rég be akartam írni én is :B Minimum 6-7 éve volt, amikor már 10 darab 8510W-ből is 2 volt ami működött és végül 1, amit be mertem vállalni. Mind GPU-s volt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101708) vargas0502 válasza FoxiestFox (#101706) üzenetére


vargas0502
tag

:) Strapabíró nagyon, hobbigépként simán kiszolgál a mindennapokban.

Munkagépnek pedig ott van a W520.

Nemrég sikerült itt hardverapron beszereznem egy nagyon szép állapotban levő IBM T60p-t.
Még az eredeti HDD is benne van a gyári XP-vel.
Ez már csak ilyen fun gép, elteszem az utókornak,de még ez is nagyon frankó. Amikor felnyitom a kijelzőjét is érezni benne, hogy van anyag..itt még nem spóroltok. Hát igen IBM...

(#101709) Tikakukac válasza vargas0502 (#101708) üzenetére


Tikakukac
titán

Strapabíró nagyon

Az lehet, csak ne lenne benne egy olyan GPU, ami gyártási hibás :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101710) thgergo


thgergo
tag

Sziasztok!

T420: nem jön be a BIOS, fekete képernyő.
Venti felpörög, majd:
1 db 3 db 3 db 1 db rövid sípolás. Caps lock, és a bluetooth LED ég.
Suspend állapotban a dokkoló alja kaphatott némi vizet suspend altatott állapotban. Feltöröltem, mivel láttam, hogy semmilyen csatlakozót nem ért el, de reggelre ilyen lett. Ezek szerint mégis elért valamit a víz :((

Manual szerint memória, vagy alaplaphiba.
Amit megpróbáltam:
- Ram működőképes, másik T420-ban megy. Ram kivesz betesz is ugyanez.
- CPU csere másikra, ugyanez. CPU nélkül nem is sípol.
- BIOS elem kivesz

Elfogytam az ötletekből, ezen már csak az új laptop vagy legalább is alaplap segít?

[ Szerkesztve ]

-

(#101711) BFeco válasza csabyka666 (#101692) üzenetére


BFeco
aktív tag

BIOS frissítés sem üti ki a Supervisor jelszót! Tudomásom szerint alaplap csere van az újabb ThinkPadeknél, mint lehetőség elfelejtett, vagy nem ismert BIOS Supervisor jelszónál.

BF

[ Szerkesztve ]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#101712) oleee


oleee
tag

Sziasztok,

van valakinek tapasztala X1 carbonnal Ubuntun? Fejlesztezhez szeretnek egy linux laptopot, foleg a kijelzo, a teljesotmeny, az akkuido es az olyan funkciok mint az elalvas, hibernalas stb erdekelnenek.

(#101713) Apollyon válasza MineFox54 (#101701) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszönöm, este amint géphez jutok kipróbálom.
–––––––––––––––––––––––
Más:
Ezt biztos láttátok [link]

Na ez már szinte 1:1 mekbúk. Gondolom a tp mérnököknek ehhez közük nincs, csak valami marketing/menedzser izé ráparancsolta a tp feliratot meg a trackpointot. Gondolom a többi TP-nek is hasonló lesz a sorsa idővel.

P szériából, ami még valóban mondható thinkpadnek, lesz vajon 12 colos verziója?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101714) Chaser válasza Apollyon (#101713) üzenetére


Chaser
titán

az oled verziókra kíváncsi leszek, az borítékolható h be fog égni mind, eltekintve a lenovotól, minden gyártónál, ha csak nem rántottak elő valami új gyártástechet, de nem hinném:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101715) Apollyon válasza Chaser (#101714) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha a levono kitalálna egy új techet, azt minimum egy intergalaktikus konferencián kampányolná, majd jövőre kiadna egy gépet vele, törtrészére butítva benne a tech-et, hogy a következő X évben is kiadhassa ugyanazt, de évről-évre az előzőhöz képest csak egy hajszállal hatékonyabb verzióban. :)

Btw egy új megoldásnak általában sokkal nagyobb marketinghíre van, mint valós haszna, egy valóban hasznos technológia feltalálásának meg hatalma. :)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101716) Dhampir válasza Apollyon (#101715) üzenetére


Dhampir
félisten

A cég fantasztikus hazai elérhetősége alapján "intergalaktikus konferencia" helyett, maximum papíralapú levélben, döcögősen, tán még az első típusú találkozásig sem juthatnak el a megbecsült honi vásárlók. :)

(#101717) Chaser válasza Apollyon (#101715) üzenetére


Chaser
titán

biztosan nincs új megoldás, azt láttam egyre több gyártó jön ki idén oled kijelzős géppel, hát nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki ebből - szó szerint (((( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101718) MineFox54 válasza mobal (#101177) üzenetére


MineFox54
őstag

Sikerült.
X200 (P8600,4Gb)

(#101719) Apollyon válasza MineFox54 (#101718) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Miért kellett pont X200, csak nem Libreboot? :)
E célból én is szerválni fogok egyet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101720) MineFox54 válasza Apollyon (#101719) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem kifejezetten, de van esélye.
Debian 10 van rajta, i3wm-el

(#101721) bigrock


bigrock
addikt

Üdv,
Vettem a HA-n egy X230-at, Win10pro US op rsz-rel jött, az eladó szerint legálisan. Próbáltam egy HU verziót feltenni, de nem tudja aktiválni magát, 0xc004c003 hibával.
Mi lehet a baja?

(#101722) azbest válasza bigrock (#101721) üzenetére


azbest
félisten

Bár ez talán nem a megfelelő fórum, de telepítéskor ne akard megadni a kulcsot, válaszd az átugrászt. Utána majd online magától beaktiválódik, mert felismeri a gépet. A korábbi telepítéskor bekerült az ms nyilvántartásába.

A gépbe beégetett licensz még esélyes, hogy 7 vagy 8 verzióra volt és arról lehet telepítés közben nem tud aktiválódni. De annó 10 updatekor már beaktiválódott és ezt felismeri, ha átugrod.

[ Szerkesztve ]

(#101723) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Érdekes, hogy már felsorakoztatja a Lenovo psref oldal a "ThinkPad" E595 laptopokat (tudom, tudom, csak "E"...) Magyarországra (Announce Date: 2019-04-30), oszt mégsem kaphatóak. :U

(#101724) Frawly válasza thgergo (#101710) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem nem kell még temetni azt az alaplapot. Szereld szét a gépet, és az alaplapot locsold meg tömény izopropil alkohollal és hagy kiszáradni. Az alkohol gyorsan párolog el, és magával viszi a vizet is, amit kapott a gép. Ha megszáradt, rakd össze újra.

Azt is megpróbálhatod, hogy kiszeded az aksit, és áramtalanított állapotban 10 mp-ig nyomva tartod a kikapcsológombot. Majd aksival próbálod újra bekapcsolni.

(#101725) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na, a régi gépek még adják az ívet.
Gyerek T420s gépe, tegnap elég szépen belehányt. Szerencsére második turnus, csak vizes nyálkás cucc volt, gyorsan akksi ki, kikapcs, letöröltem amit tudtam, kinyitva, lefordítva száradt egész nap.
Ma megnéztem, csont száraz a belseje, az alaplapba nem ment a cucc, billentyűzet is száraz, bekapcs, megy továb szépen minden :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#101726) Chaser válasza kraftxld (#101725) üzenetére


Chaser
titán

( :
ha jól rémlik nálad volt egy tejes sztori is, vagy az lapa volt?:)

én tegnap éjszaka kidőltem, van egy tartalék 2570p-m, elaludtam alatta/mellette, azt nem tudom, de iszonyatos csattanásra ébredtem, fedlapra landolt valamikor éjszaka a drága ( : aludtam tovább :d reggel felvettem, sleepből kinyomtam, ment tovább, párszor eljátszottam már vele, volt h szétnyitva landolt, hol aljára, hol tetejére :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101727) fokukac válasza kraftxld (#101725) üzenetére


fokukac
nagyúr

kakaó-, akarom mondani hányásbiztos számítógép? :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#101728) HSM válasza kraftxld (#101725) üzenetére


HSM
félisten

Ezt szerencsére amúgy még az újak is tudják, az s széria kivételével, legalábbis a T480-ban még biztosan van. :K
Nálunk is mentette meg már az egyik gépet a családban, egy fél csésze KV-tól. :D Nálunk se jutott az alaplapig, kiszárítás után kb. csak le kellett takarítani a rollcage-et és a klaviatúrát és már jó is volt. :))

(#101729) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

az normális, hogy T480 monitor keretnél szétpattan?
utána össze tudom pattintani, de gondolom a rendszeres összepattingatásnak meg lesz az eredménye....

céges szóval garizatásban első körben nem gondolkodnék.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#101730) Tikakukac válasza Dare2Live (#101729) üzenetére


Tikakukac
titán

Normális... lenne bizonyos árszinten és kategóriában :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101731) HSM válasza Dare2Live (#101729) üzenetére


HSM
félisten

Mármint pontosan hol és mi pattan szét?

(#101732) Dare2Live válasza HSM (#101731) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

hátizsákban viszem, hozom ahol az újjam hozzáér ott szoktam összenyomni, szépen visszapattan, csakhát 1év és ki fog kopni....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#101733) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Az előbb böngésztem a Lenovo oldalát, és belebotlottam az egyik legújabb notebookjukba, a ThinkBook 14s-be.
Kinézetre eléggé egy gyenge MacBook Pro koppintás, és valószínűleg annak is szánták, ez a konfigurációkon is meglátszik. (lásd: link)
Én örülök ennek a lépésnek, ugyanis ezzel talán végre abbahagyják a ThinkPad széria leépítését, és külön szedik a béna MacBook utánzatokat a Business orientált gépektől. Bár ez a gép nem tűnik egy komolyan vehető vetélytársnak, az árazása meggyőző: Hasonló konfig esetén a 13-as MacBook Pro kb. 2x annyiba kerül Amerikában. Az meg majd kiderül, hogy van-e 2x olyan jó, de félek, hogy nem.

instagram.com/albert__gyorgy

(#101734) Frawly válasza TunerJoe (#101733) üzenetére


Frawly
veterán

Már a T480, 480s, 490 és feltehetőleg a 490s is Macbook Pro utánzat lesz, ugyanarra a papírvékony dizájnra mennek rá. Ami elég baj, aki TP-et vesz, az TP-ot akar, egyébként venne valami ultrabookot vagy Macbookot.

(#101735) HSM válasza Frawly (#101734) üzenetére


HSM
félisten

Nem teljesen értem ezt a macbook utánzatozást. :F
A T440-nél értem, ott volt egy komolyabb váltás, és nem sikerült valami jól. Ugyanakkor továbbfejlesztették, és már egészen kiforrott lett. Nem egészen értem, miért baj, hogy egy gép nem csak masszív és jól használható, de vékony is. :F Nálunk itthon van T460 és T460s is, kollégáknál volt lehetőségem T480-ast is megvizsgálni közelebbről, és teljesen rendben vannak. Nyilván picit más célközönségnek készültek, a sima modell inkább ellenálló, vízelvezetős billentyűzetes, kívülről műanyag, míg a vékony modell abszolút a súlyra és minimális méretre megy, de azt kell mondjam, meglehetősen masszív annak ellenére milyen vékony. Korrektek a hűtéseik, az elrendezésbeli hiányosságokat leszámítva szuper a billentyűzet, jó a trackpoint (bár az s-ben kicsit gyengébb és más kupakos, sajnos), a tapipad mérete pedig nem zavaró, ha kikapcsolod, és minek bekapcsolni egy jó trackpoint mellé. ;]

Én elég "kemény vonalas" klasszikus Thinkpad rajongónak gondolom magam, ugyanakkor látom a modern gépek előnyeit is, a 480-as szériáig biztosan. Évekig egy közel full kiépítésű T420-ast használtam, van itthon T430 is, de ezek után is abszolút elégedett vagyok a T460s-el. Igaz, sokkal jobban kell rá vigyázni, mint a régiekre, de ezért bőségesen kárpótol az egy kilóval kevesebb súly, amit hurcolni kell. A T460-ast meg már babusgatni sem kellene, mert az kívülről már fém helyett masszív műanyag, mint a régiek. Szerintem nem rossz gépek ezek sem. :N

A 490-es nekem elsőre már furább irány. Lehagyott SD olvasó, ethernet port és full forrasztott ramok az S gépen, lehagyott kivehető akku a normálon. Ezek elsőre nem annyira szimpatikus változások, ez tény.

(#101736) Tikakukac válasza HSM (#101735) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyjából leírtad mi a gond. Akinek nem para a vastagság meg a dekázás ezen a szinten, annak marha nagy szopó, hogy bármitől bevered foltosra a kijelzőt és iszonyat minőségi hullámzás van típusonként.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101737) Apollyon válasza HSM (#101735) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Nem teljesen értem ezt a macbook utánzatozást"

A mekbúk majmolás a 30-as szériánál kezdődött, amikor likvidálták a rendes billentyűzetet, és bevezették a szigetes verziót.

Amit azzal magyaráztak, hogy azért kellett, mert hogy a bill világítás, meg a vékony kialakításhoz kellett szigetesre cserélni.

Csak az a ciki, hogy akkoriban volt már a Dellnek is világítós billentyűzete, nem szigetes verzióban.
Aztán jééééé, még a Lenovo is meg tudta oldani a klasszik billzetet vékony kivitelben évekkel később: [link]

Akkor ezekszerint mégsem volt igaz amit mondtak? Csak nem hazudtak? :U

Igazából ez is csak azt bizonyítja, hogy megbúg majmolás megy. A szigetes billzet macben volt először, jól összenyomorítva, kompaktra - dizájnosra; nagy, gombok nélküli tapipaddal, direkt olyan minimalistára tervezve, hogy még az se baj, ha akár csak egy csatlakozó van a gépen... Milyen érdekes, hogy az új TP szériákban is megfogyatkoztak a csatlakozók...

Ne haragudjon meg senki, arra amiket most írok, de nem látok semmilyen racionális érvet a vékonyításban, azon kívül, hogy dizájnhajhászás. Felnőtt emberek vagyunk, miért probléma, ha egy kilóval nehezebb a gép? Annyira kényelmes életet élünk, hogy már nem tudunk magunkkal mit kezdeni, és megy a hiszti a 2 kilós gépeken. Azért mégsem szénbányában kell dolgozunk... Berakjuk a kocsiba a gépet, onnan be a melóhelyre, az autó és az iroda/terep között azért nem kell órákat cipelni a gépet. Ha meg igen, akkor mivan, nem bírod el?

Mondjuk nem zavarna ez a trend, ha nem húzná magával a korábbi, "volt benne anyag" megoldásokat. Engem aztán nem izgat, ha 3 kiló a gép, plusz még egy kiló a töltő / aksi, de ne throttlingoljon, mert az nagyon béna. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101738) Chaser válasza Apollyon (#101737) üzenetére


Chaser
titán

azon én is jót mosolyogtam, h backlit billzetre fogták a "szigetesítést":) dellnél már c2d-s gépeken is volt backlit, nekik valahogy sikerült megoldani a normál billzettel is, érdekes dolgok ezek ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101739) MineFox54 válasza Apollyon (#101737) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem olyan vészes a 30-as bill. X200-al hasonlítva.

(#101740) HSM válasza Tikakukac (#101736) üzenetére


HSM
félisten

"hogy bármitől bevered foltosra a kijelzőt"
Tok? :DDD

(#101737) Apollyon: "amikor likvidálták a rendes billentyűzetet, és bevezették a szigetes verziót."
A szigetesnek is megvannak a maga előnyei. A T430-ason és T460-ason is marha jó gépelni, határozottan jobb, mint a T420-asom "rendes" billentyűzetén. Persze, a gombok elrendezése némileg visszalépés, de az összkép nálam pozitív a szigetes javára.

Igen, a giganagy tapipad erősen piac majmolás, de figyelembe véve, mennyien használják azt a pöcök helyett, szerintem érthető lépés. Mondjuk a gombok lehagyása kérdőjeles kompromisszum, oké, úgy nagyobb a felület, de kényelmetlenebb a gombok használata, biztos van, akinek így jobban tetszik.

"még az se baj, ha akár csak egy csatlakozó van a gépen"
Na azért ez sem egészen így van. T420 vs. T460s, lényegesebb portok:
USB: 4 vs 3
Dokkoló port: van/van
Monitor: VGA/DP vs. HDMI/miniDP
Ethernet: van/van
3,5 Jack: van/van
SD olvasó: van/van

Kérdezem én, hol/mi lett itt lespórolva? Az eSATA kellene fájjon, amihez kb periféria sincs? :DDD

"Annyira kényelmes életet élünk, hogy már nem tudunk magunkkal mit kezdeni, és megy a hiszti a 2 kilós gépeken."
Hát ez most éppen fordítva sült el. :U Én gyalog/tömegközlekedéssel járok leggyakrabban munkába, és igen, észreveszem, hogy 2,5 vagy 1,4kg van a hátizsákomban. Persze, aki autóban terpeszti a hátsó felét, ott ennek nyilván semmi jelentősége, de akkor ki is a kényelmes?

"Ha meg igen, akkor mivan, nem bírod el?"
No, itt meg már teljesen fordítva ülsz a lovon. :W Ha neked adja egy 2 - 2,5kg-os gépen dolgozni, miközben mondjuk nem egy asztalnál ülsz kényelmesen hát hajrá, de leírhatatlanul kényelmesebb és ergonómikusabb 5-10 perc után egy 1,35kg-os gépet kézben tartani és dolgozni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#101741) Silεncε válasza Apollyon (#101737) üzenetére


Silεncε
őstag

"Berakjuk a kocsiba a gépet, onnan be a melóhelyre, az autó és az iroda/terep között azért nem kell órákat cipelni a gépet. Ha meg igen, akkor mivan, nem bírod el?" - már aki. Én például egész nap hurcolom magammal a táskában a gépet az egyetemen, mindenhova biciklivel járok. Hidd el, meg lehet nap végén érezni azt az 1 kilót, ha egész nap a hátadon van

(#101742) Chaser válasza Silεncε (#101741) üzenetére


Chaser
titán

az oké, de a célfelhasználók nem azok, akik tömegközlekednek meg bicikliznek:) és használtan veszik ezeket a gépeket több évesen
kellene két vonalat csinálni, az ultra és normál kategóriát, mindenki vehetne olyat amilyet akar

szerk:
HSM
420-ból pl az s rémlik, de akkoriban talán még nem volt akkora tömegbeli különbség
biztosan van céges felhasználásnál is mikor jól jön, manager urak/hölgyek irodaházon belül szaladgálnak géppel pl, nincs bajom azokkal a gépekkel sem, csak legyen normál alternatíva, az ultrákba meg ne pakoljanak olyan hw-t amit nem tud lehűteni
itthonra engem pl nem zavar a "dög", 2,5kg körül töltővel, de vinni nem is szoktam

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101743) HSM válasza Chaser (#101742) üzenetére


HSM
félisten

Igazából van... S, normál és P kiadás... Legalábbis a 460-480 között így működött.

[ Szerkesztve ]

(#101744) Vegha válasza Silεncε (#101741) üzenetére


Vegha
senior tag

Sulytemaban tokre egyetertek. Abban a szerencses helyzetben vagyok, hogy a privat T61-em melle kaptam egy x280at munkara. Nem veletlenul valasztottam ezt: 90%-ban dokkolon van ugyis, de amikor utazok (vonat, repulo), akkor azert nagyon nem mindegy. Persze kompromisszumokkal jar a hordozhatosag, de ezt mar a tescos laptop vasarlasnal is tudjak az emberek. En pl. irtozok az integralt akkus megoldastol, sajat reszre biztosan nem vennek ilyet.

Mas:
Az x280-ban meg lehet azt csinalni, mint a T61-ben, hogy a Trackpoint pl. balkezes, mig a touchpad jobbkezes ? Tokre hianyzik ez a kenyelem, de semmi ilyen advanced beallitast nem talalok.

[ Szerkesztve ]

(#101745) Tikakukac válasza HSM (#101740) üzenetére


Tikakukac
titán

Tokba és azt táskába? És ennyit a súlykérdésről.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101746) FoxiestFox válasza MineFox54 (#101739) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Annyira nem vészes, hogy én képtelen voltam dolgozni rajta, keresni kell az F gombokat, keresni kell a pg up, pg down, home, end gombokat... nincsenek elhatárolva, keresgélni kell felirat alapján, mi micsoda... nagyon alja ez már...

(#101747) MineFox54 válasza FoxiestFox (#101746) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem az X200-nál volt ez elsőre :)
Igaz én Elitebookról jöttem, onnan a 230 természetes volt gyakorlatilag.

[ Szerkesztve ]

(#101748) Apollyon válasza HSM (#101740) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nincs lovam. :D
De én simán elhurcolászok egész nap egy T500 szintű gépet is akár, oldaltáskával a vállamon.)

Jelenleg viszont X230-at használok. Nézegettem az újabbakat is, hátnemár. A *80-as szérián már nincs rj45, az gáz. A *90-es szériában meg nincs már 12 colos méret...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101749) FoxiestFox válasza MineFox54 (#101747) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem tudom honnan jöttél, de az X200 billzete tökéletes. A desktophoz legközelebbi elrendezés a klasszik F gombok feletti esc gombbal, jobb fent az ins-del-home-end-pgup-pgdown kombóval, elkülönített F gombokkal persze.
Ezután a x10-es széria nagy esc és del billetyűje elég érdekes megoldás volt, de a többi megmaradt ugyanolyan királynak.
Maradt is a x20-as szériáig, azóta viszont az évfordulós kiadástól eltekintve nem jelent meg Thinkpad hatékony szövegbevitelre alkalmas billetyűzettel. Ez a nagy szomorú tény.
Én sem véletlenül használok W520-at és X220t-t.
Az utolsó jó billentyűzetek. Nekem nem kell ilyen egybefosott F sáv, és fn gombokkal előhívható gyakran használt funkciók.

[ Szerkesztve ]

(#101750) HSM válasza Tikakukac (#101745) üzenetére


HSM
félisten

Hát ha párnázott a táska, akkor nem kell, nyilván, de akkor a táska lesz nehezebb. De ha nincs benne rendes notebook rekesz, én a T420-at se raknám bele szívesen.... :DDD
Amúgy ami nekem van Lenovo valami filc szerű "puha" 14" tok, az egészen pontosan 193g a mérlegem szerint. Ha gyorsan megcsinálod a matekot, a 2,4kg-os noti helyett 1,37kg + 193 gramm extra védelem még mindig majd egy kilóval előrébb vagyok, még ha ezt így extrásan rakom a notebookos táskába akkor is. :DDD

(#101746) FoxiestFox: A pg up, pg down gombokon nem tudom, mit kell keresni, ott vannak a nyilak mellett. Home, end, delete gombok helye is könnyen szokható. Nem olyan kényelmes, mint a régi, de a használhatatlantól is nagyon messze van azért.
Perzse, megértem, ha nem akarod megszokni, csak arra célzok, hogy azért ha valaki akarja, nem is lehetetlen.

(#101748) Apollyon: Mókás, hogy írod, mennyire nem számít a méret és súly, amikor egy X230-at használsz. Valami miatt mégsem T430-at vagy T530-at vettél.... :DDD

"A *80-as szérián már nincs rj45, az gáz."
A 280-ason. A T480s-en van, meg a nagyobbakon.

De az tény, az új T490s-en már itt is lehagyták, ami nekem is szemöldök ráncolós.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.