Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101301) fattyu válasza sqpp (#101295) üzenetére


fattyu
veterán

ne. magától normál használat mellett is tömegével törnek a kis körmök amik tartják a billentyűket.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#101302) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan jellegű problémám adódott, hogy a ThinkPad T430-am éjszaka néha random felébred alvásból, ami nagyon zavaró, mert egy szobában alszok a géppel. Ezt csak akkor csinálja, ha tápra van csatlakoztatva. Egyébként mindig egyszer ébred fel, és ha utána megint elaltatom, akkor már megfelelően működik. Ami furcsa, hogy nem is minden esetben kapcsol be a kijelző, csak egy-kettőször.

Szerintetek mi okozhatja ezt? Windows, BIOS, driverek legfrissebbek

instagram.com/albert__gyorgy

(#101303) Tikakukac válasza TunerJoe (#101302) üzenetére


Tikakukac
titán

Ó a drága öreg Windows. Ezt tudja táskában is, nem egy vinyó döglött meg emiatt régebben is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101304) donjohnson válasza TunerJoe (#101302) üzenetére


donjohnson
addikt

win10? neked is azt tudom javasolni, hogy kapcsold ki a gyors indítást win10-ben (vezérlőpult) és akkor áramtalanítani fogja magát a gép teljesen kikapcsoláskor.
hátha úgy nem ébred fel magától.

Vezérlőpult \ Hardver és hang \ Energiagazdálkodási lehetőségek \ Rendszerbeállítások \ Gyors rendszerindítás

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101305) TunerJoe válasza donjohnson (#101304) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget, majd holnap kipróbálom :R

instagram.com/albert__gyorgy

(#101306) Penguin95 válasza Tikakukac (#101297) üzenetére


Penguin95
senior tag

Tényleg ennyire ergyák az újabb modellek? Vagy nekem van valami égi áldásom a dolgot illetően? Vagy 100 ThinkPad billentyűzettel csináltam már meg (30-as széria utáni géphez nem nyúlok) többször is, és eddig egyszer sem volt gond. Nem tört le pöcök, nem sérült a gomb alatti műanyag pillangó, se semmi egyéb. Már csak azért is érdekelne a dolog, mert akkor jobban vigyázok, hogy milyen gépnél javaslom ezt.

(#101307) FoxiestFox válasza cigam (#101296) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem lesz vele gondja.

(#101308) TunerJoe válasza Penguin95 (#101306) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Hát úgy tűnik, mert nálam a T430 billentyűzetéből mindenféle nyüstölés nélkül tört ki az Fn gomb. Így néz ki:

instagram.com/albert__gyorgy

(#101309) barnam_ válasza cigam (#101296) üzenetére


barnam_
nagyúr

Megint csak T420 tapasztalatom van :)
Az integrált VGA tuti megy Win10-el, feltelepíti magának az Intel driverét. Dedikált VGA az enyémben nincs, így arról nem tudok nyilatkozni.

Alapvetően hibamentesen használtam éveken keresztül rajta a Win10-et. Bár tavaly nyáron volt pár kék halálom egy frissítés után, utána emlékeim szerint egy friss telepítés után elmúlt a jelenség.
Számomra nagyobb probléma, hogy a Power Manager nem megy Win10 alatt. Emiatt folyton maxra tölti az akksit, így ha sokat van töltőn a gép, egyre nő az akku elhasználódása. Most Win7 van, ezen be tudom állítani, hogy 40% és 80% között ne töltsön.

(#101310) FoxiestFox válasza barnam_ (#101309) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vantage-ben be tudod állítani azt is.

(#101311) barnam_ válasza FoxiestFox (#101310) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez jól hangzik, vajon T420-al is kompatibilis?
Ha igen, akkor visszarakom a Windows 10-et.

(#101312) TunerJoe válasza barnam_ (#101311) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Bármilyen Windows 10-es Lenovo gépen működik

instagram.com/albert__gyorgy

(#101313) FoxiestFox válasza barnam_ (#101311) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, nekem is megy W520-on és X220t-n.

(#101314) azbest válasza TunerJoe (#101302) üzenetére


azbest
félisten

Nekem más tippem is van. A 30 napos alvás néven futó funkció lehet az. Ha altatásban van a gép, akkor eg idő után egy pillanatra felébreszti, hogy utána hibernálásba tegye. Annó elég gyorasan kikapcsoltam ezt, mert nem örültem volna, hogy táskában bekapcsoljon és esetleg sikertelen hibernálás után megfőjön.

De persze lehet akár elmászó pointer is, vagy más bevizeli eszköz, ami magától is mozog néha :)

(#101315) Tikakukac válasza Penguin95 (#101306) üzenetére


Tikakukac
titán

Én régebbinél sem csináltam, nem is fogom. Pedig aztán vannak matuzsálem gépsasok itthon. Szerintem csak rohadt nagy mákod volt, lehet te vitted stikában a lottó 5-öst is :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101316) TunerJoe válasza azbest (#101314) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Nekem nem hibernálódik, csak felébred és nem csinál semmit (a hibernálás nálam le is van tiltva), de azért kikapcsolom, hátha jó lesz. Köszi!

instagram.com/albert__gyorgy

(#101317) Chaser válasza Tikakukac (#101303) üzenetére


Chaser
titán

nem csak tp tudja, én gépet már csak úgy szállítok, h akkut kiveszem ( : - mondjuk amelyiknél fix, v belül van és csavaros hátlap takarja az szopacs -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101318) sutszi válasza barnam_ (#101311) üzenetére


sutszi
veterán

Hogy a viharba ne... Már hónapok óta...de lehet év is talán... Még a topikban is volt többször téma. Dobd fel aztán hajrá. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#101319) Adamo_sx válasza TunerJoe (#101302) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nekem is volt ilyen gondom, nekem ez vált be.

(#101320) Penguin95


Penguin95
senior tag

(#101308) TunerJoe: Nem néz ki túl jól. Ilyesmivel még nem találkoztam, bár főleg a régebbi típusok jártak nálam, amik még nem ezt a szigetes megoldást használták. Ezek szerint akkor a 30-as szériánál már jobb lesz ezzel vigyáznom.

(#101315) Tikakukac: A fenébe, lebuktam a lottóötössel. Még az a szerencse, hogy azt nem tudja senki, melyik párnába dugtam azt a 4 milliárdot. :D Amúgy nekem akkor vált ez a szétszedős dolog mániámmá, mikor egy 10 éves laptopot adott volt kollégám, mondván ő használta, csak 2-3 éve tönkrement, és a "szerelő" sem tudta megcsinálni. Abban a szerencsétlenben volt egérpiszoktól kezdve a kutyaszőrön át minden. Még egy szál spagettit is sikerült kimentenem belőle. Ráment vagy 2 napom, de végül egy szép, és jól működő gép lett belőle. Egyébként lehet azért úszom meg a törést, mert általában 2 napos határidővel dolgozom, és több gépet nem vállalok egyszerre. Így sokkal több dologra van időm, szóval ha valamelyik gomb makacskodik, akkor ráérek vele játszadozni, és hasonlók. Nyilván a dolog hátulütője az, hogy így sokan nem javíttatnak velem, mert mondjuk munkára kell a gép, vagy a gyerek nem bírja 5 percnél tovább nélküle... De ez nekem amúgy is csak mellékes, szóval nem vág földhöz ha viszonylag kevesen mennek bele.

(#101321) vargas0502 válasza Tikakukac (#101297) üzenetére


vargas0502
tag

Szia.

Konkrét típust tudnál írni a körtepumpához?

(#101322) TunerJoe válasza Adamo_sx (#101319) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Köszi, de ez nekem nincs bekapcsolva

instagram.com/albert__gyorgy

(#101323) Tikakukac válasza vargas0502 (#101321) üzenetére


Tikakukac
titán

Aliról rendelsz egy random darabot, tökéletes lesz funkciójában a legolcsóbb is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101324) Tikakukac válasza Penguin95 (#101320) üzenetére


Tikakukac
titán

Amiben spagetti van, ott rég felmerül a GTK. Mind óradíjban, mind esetlegesen később lehaló billzetben. Volt nem egy-kettő víz-kakaó-tea-kóla és random kaja borulós gép, ami hiába kapott takkert, meghalt később. Vagy éppen a takker kezdte bemosni a nem odavaló dolgokat. Ezek mind kapugaranciás, nagyon necces cuccok. Nem véletlenül mondja erre a legtöbb ember, hogy nem kér belőle.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101325) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az LCD-n van egy fura folt. Nem pixelhiba, inkább olyan mintha mögötte lenne. Mintha a háttérvilágításba bemászott volna egy bogár és ott doglott meg vagy nem tudom. Vagy a rengeteg sok led közül 1 megadta magát?
Mit lehet ezzel kezdeni? Mennyire drága a jvaítása? Helyi szervízben nem is vállalták. Azt mondták olyan régi, hogy alktrészük sincs, és az árával öszehasonlítható a javítás költsége.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#101326) FoxiestFox válasza cigam (#101325) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincsenek LED-ek a kijelzőpanelen, csak alatta. Ez vagy tényleg rovar volt előző életében, és rossz helyre mászott meghalni, vagy a háttérvilágítást tükröző fólia hibája.
Kijelzőcserével oldható meg, szerintem egyszerűbb, ha együtt élsz vele.

(#101327) cigam válasza FoxiestFox (#101326) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Köszi! (a W10-es visszaigazolást is)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#101328) azbest válasza cigam (#101325) üzenetére


azbest
félisten

lehet kis pöcögtetésre lehullik a dög alulra... vagy youtube-on egy elmebeteg tapadókoronggal mozgatta meg a felső réteget :D De azért ennek van kockázata is. Nyomkodás meg pláne nem jó, mert ha még friss, lehet szétkened :D

(#101329) sqpp


sqpp
őstag

Hát srácok, ez az első Thinkpadom, de már most imádom :)

Főleg így, hogy még játékra is tudom használni a Dock segítségével

(#101330) Dhampir válasza sqpp (#101329) üzenetére


Dhampir
félisten

A legmegbízhatóbb gépeknek ismerem őket, legalábbis a régiekből párat. :)

[ Szerkesztve ]

(#101331) sqpp válasza Dhampir (#101330) üzenetére


sqpp
őstag

Na jah, pedig a legtöbb laptopnál csak szív az ember, haverom is most vett nemrég egy Dell gépet (g5), aztán az okosak beraktak az i7 mellé egy 1060-at, na már most ezzel alapvetően nem lenne baj, ha az-az i7 kihajtaná. Mert konkrétan a proci 100%-on megy, de a vga 60%-nál megáll..

Mindenesetre én azt vettem amit megkaptam, ügyfélszolgálati munkára és lassan saját céghez tökéletes ez a gép. Főleg, hogy szeretek utazni is, ezért megtolva a 96Wh-s össz akkuidővel, akár a Marsra is mehetek :D

[ Szerkesztve ]

(#101332) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok!

Van egy Thinkpad T440-esem melyre szeretném feltelepíteni a Windows 10-et.

Kérdésem az lenne, hogy van valami olyan BIOS beállítás amit előtte csekkoljak le, hogy jól legyen beállítva?

Emlékeim szerint nem mindegy, hogy egy bizonyos rész, hogy van beállítva és telepítés után nem ajánlot már állítgatni, csak ezért kérdezem. Köszönöm!

(#101333) Regirck válasza Regirck (#101332) üzenetére


Regirck
senior tag

Kicsit pontosítva ami után utána olvastam de még mindig nincs pontos válasz. Szóval Windows 10-et szeretnék telepíteni és onnan esetleg virtualbox-al menne néha linux.

A kérdések:
¤ Secure boot belegyen kapcsolva? Ha bevan akkor úgye only UEFi-n fog futni
¤ Ha a secure boot nincs bekapcsolva akkor "both" azaz UEFI/Legacy-ba állítsam van ott válasszak egyet?
¤ Továbbá azt hol tudom beállítani, hogy AHCI módba kezelje az SSD-ét?

Magyarán mi a legjobb beállítás? Több helyen is olvastam de nem írták le egyértelműen...

Válaszokat előre is köszönöm!

(#101334) Digitalpimp válasza Regirck (#101333) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ne akard a W10-et. :N Én 1 év után meguntam, hogy minden nagy frissítésnél elbaxta a gépet. (Csak loop-olt, vagy eltűnt az asztal, jó esetben csak a wifit cseszte el, meg ilyen finomságok.) Ment fel a 7-es.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#101335) Tikakukac válasza cigam (#101325) üzenetére


Tikakukac
titán

Óóó igen. Kijelzőcsere vagy 40-50k ellenében egy tisztaszobában egy ügyes gyerek kibontja a panelből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101336) Regirck válasza Digitalpimp (#101334) üzenetére


Regirck
senior tag

Ok, de milyen beállítást ajánlotok?
Gondolom a beállítások linuxra is érvényesek...

(#101337) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

A T440 eladója küldte ezt a képet, hogy működik a touchpad, hibátlanul reinstall után. Fogalmam/fogalmunk sincs mi lehetett a baj.

[ Szerkesztve ]

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#101338) donjohnson válasza Ganz-[HUN] (#101337) üzenetére


donjohnson
addikt

eladás előtt illik eladható állapotba hozni a gépet. újratelepíteni a windows-t, felrakni a működő drivereket.

amit leírtál múltkor, hogy kipróbáltátok a helyszínen és már akkor is fura dolgokat művelt meg amikor hazavitted és újraraktad, akkor kiszürkült, az alapján én nem vettem volna meg és ezt most is tartom. a többi már a te döntésed. lehet, hogy megjavult ennyitől, lehet, hogy nem.
időnként előjövő hiba is előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101339) Ganz-[HUN] válasza donjohnson (#101338) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Hiába rak fel nekem bárki is windowst, én paranoia miatt csinálok magamnak egy diskpart select disk 0 clean-t bárki bármit is csináljon. Legyen az új (laptop/pre-built), vagy használt. Sose lehet tudni egy jó kis spywareről/keyloggerről a mai világban.

[ Szerkesztve ]

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#101340) donjohnson válasza Ganz-[HUN] (#101339) üzenetére


donjohnson
addikt

ok, ajánlott újrahúzni otthon is, de akkor meg tudta volna mutatni élőben, hogy hibátlan a gép. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101341) Tikakukac válasza Ganz-[HUN] (#101339) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyfelől jogos, másfelől iszonyat sok szopó volt már ebből. Én tudom mit szeret 1-2 típus a tulaj nem biztos. Sőt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101342) TunerJoe válasza TunerJoe (#101302) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ma éjszaka már megint felébredt a számítógépem, úgy, hogy minden javaslatot figyelembe vettem, ami ezzel kapcsolatos volt. :F Esetleg bármilyen ötlet, valaki? (Bővebb infó az eredeti hozzászólásomban)

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#101343) FoxiestFox válasza TunerJoe (#101342) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én kipróbálnék egy másik PM drivert.
Illetve átnézném a folyamatokat, drivereket, egyenként deaktiválni az automatikusan induló cuccokat, hogy melyik ébresztheti fel.

(#101344) Sanyi.mTs válasza Digitalpimp (#101334) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

MS a win7-et csak 2019. januárig támogatja.

(#101345) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

FoxiestFox: Köszönöm, kipróbálom
Sanyi.mTs: Tévedés, 2020 elejéig támogatott még.

instagram.com/albert__gyorgy

(#101346) Sanyi.mTs válasza TunerJoe (#101345) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Elírtam, 2020-ra gondoltam.

(#101347) TunerJoe válasza Sanyi.mTs (#101346) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Akkor nem szóltam

instagram.com/albert__gyorgy

(#101348) rgeorge válasza TunerJoe (#101342) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha Windows, akkor a powercfg megmondja, mi ébresztette. /lastwake opció talán.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#101349) TunerJoe válasza rgeorge (#101348) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Köszönöm, majd megnézem holnap reggel

instagram.com/albert__gyorgy

(#101350) TunerJoe válasza TunerJoe (#101349) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Megvan a ludas:

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.