Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101601) Frawly válasza bb.bocs (#101600) üzenetére


Frawly
veterán

Gigabyte RX570-es kártyát raktam bele. Másik ecardos cuccom sajnos nincs.

A laptopban nincs NV chip, csak a prociba integrált Intel IGP (HD 3000).

A driver nem lehet baj, mert ha még nem is megy, meg nincs kép, az Eszközkezelőben meg Linux alatt az lspci parancsra látszania kéne az új PCIe eszköznek, még ha a rendszer nem is használja. Egyszerűen nálam semmi nem látszik, mintha rá sem kötöttem volna semmit.

(#101602) bb.bocs válasza Frawly (#101601) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha. biosban nincsen letiltva az expresscard csatlakozó? :D

(#101603) Frawly válasza bb.bocs (#101602) üzenetére


Frawly
veterán

Nincs is olyan beállítás, amivel letilthatnám.

Csak kétféle beállítás van, Expresscard Mode: Auto / Gen1 és PCI Express Power Management: Enable / Disable. Próbáltam mind a négyet ki/bekapcsolni, de hatástalan. Továbbra sem lát a gép a GPU-ból semmit.

Abban is biztos vagyok, hogy a base az jó, EXP GDC v8.0, a YouTube-on sikerrel használnak ilyen base-t X220 + NV kártya kombóval, szóval az tuti kompatibilis, azért is vettem. Meg az ATX táp is biztosan jó, mert kap áramot a kártya, pörögnek a ventik, kigyúlnak rajta az RGB LED fények. Így marad a laptop Expresscard csatija és az RX570-es kártya kompatibilitási gondja.

Az eGPU topikban ajánlottak BIOS frissítést, az meg fogom még ma ejteni, meg valami DSDT override-ot, azt is megpróbálom beüzemelni, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#101604) donjohnson válasza Frawly (#101603) üzenetére


donjohnson
addikt

és másik express card-dal jó amúgy a port? mondjuk valami sima usb 3.0 express card vagy valami hasonlód nincs esetleg kipróbálni?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101605) bb.bocs válasza Frawly (#101603) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. bios is lehet jaja, de csak óvatosan :P :)

(#101606) Frawly válasza donjohnson (#101604) üzenetére


Frawly
veterán

Frissítettem BIOS-t, 1.33-asról a legújabbra (1.46), és ez segített. Lett egy olyan opció a BIOS-ban a Security fülön, hogy Express Card Slot, ez volt Disabled-en, így engedélyeztem. Most már látja a GPU-t a Win10 és az Arch Linux is.

(#101607) bacsis válasza Tikakukac (#101477) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hááát...
Nem nyert...
Beraktam a drivert Nlite-al. XP SP3 pendi-ről indít, és mikor scannelné a HDD-t, a kijelzőlegalján látszik is, hogy látja a gépben a két SSD-t, de a következő hibaüzenettel száll el:
Vagy ez:
a telepítő nem találta a végfelhasználói licencszerződést
vaagy pedig ez:
nem található előző verziójú windows nt a számítógépen
Utóbbit már akkor írta mikor próbáltam egy olyan telepítőt csinálni ami nem kér beavatkozást a telepítésbe...
Próbáltam keresgélni a neten de nem túl sok infót találtam :B

(#101608) Frawly válasza bacsis (#101607) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig ilyen hiba tényleg akkor van, ha nincs a telepítőben a SATA driver, vagy nem a jó drivert integráltad vele, vagy nem jól. Nálam laptopokon az segített, amikor az Intel SATA drivert valami Intel TXT módban integráltam bele, utána már nem nyaggatott ezzel a nem találja a licencszerződést kezdetű baromsággal, hanem simán működött, lehetett telepíteni pendrive-ról. Természetesen az egésznek semmi köze nincs a licencszerződéshez, előre szólok.

(#101609) bacsis válasza Frawly (#101608) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tehát TXT módban.. az is megér egy próbát, köszi :R

(#101610) bb.bocs válasza Frawly (#101606) üzenetére


bb.bocs
őstag

na erre céloztam, de akkor annyira régi bios volt a gépeden hogy ezt nem is láttad. :) le volt tiltva biosban :) lényeg hogy jobb akkor :)

(#101611) Frawly válasza bb.bocs (#101610) üzenetére


Frawly
veterán

Mondjuk ennek ellenére elég nagy lámaság. A gépen a kezdetektől volt Expresscard csati, de ha default le van tiltva, és nincs opció az engedélyezésére, akkor minek szerelték be a gépbe? Őrület, hogy BIOS-t kell frissíteni, hogy egy ilyen alap funkció elérhető legyen. Biztosan nem néztem el, az 1.33-as BIOS-ban nem volt ilyen funkció, átnéztem figyelmesen minden fület, minden állítási lehetőséget egyenként.

A másik a BIOS frissítés. Sehogy nem ment, se boot CD-t kiírva pendrive-ra, se FAT32-es pendrive-re másolt BIOS fájllal. Csak Windows 10 alól volt hajlandó BIOS-t frissíteni, ez is milyen már. Még jó, hogy van ilyen telepítésem, mert amúgy Linux a fő rendszerem.

(#101612) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Az miért lehet hogy a küszöbérték be van állítva 40-80% közé és a 2. akkumulátorom (kivehető) jeleneg 17%-on van és nem tölti fel a gép.

Ez hogy lehet?

(#101613) bb.bocs válasza Frawly (#101611) üzenetére


bb.bocs
őstag

furcsa :( de lényeg hogy sikeresen lefrissült.

(#101614) barnam_ válasza tothjozsi96 (#101612) üzenetére


barnam_
nagyúr

Vedd ki a fő akkumulátort, és tölteni fogja a másodikat.

(#101615) csabyka666 válasza Ganz-[HUN] (#101548) üzenetére


csabyka666
addikt

Itt van nálam a noti, de sajnos M.2 SSD van benne, nem tudom legyalulni, mert nincs hozzá lapom, amibe beletegyem. Nem tudom, ha az SSD-n nem találna BOOT lehetőséget, akkor az USB működne-e, mert a BOOT menüt elérem, de 2 opció van benne: SSD és LAN. Hiába dugok be (Rufus-szal készült) GPT-s pendrive-ot, vagy USB-s DVD meghajtót, nem jelenik meg az eszközök között...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#101616) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

99%-ban dokkolóban használt hőn szeretett T410s-em 5 nappal ezelőtt a fedlap lehajtásakor furcsa hangot adott.

Azóta a zsanér lehajtott állapotban "szétnyomja" a kijelzőt:
[kép1]
[kép2]

Ha nem hajtom le, akkor nem nyomja szét:
[kép3]
[kép4]

Azóta nem merem lecsukni. Amúgy lehajtott fedlappal kézbevételkor ez távozott belőle:
[kép5]

Mi "szált" el benne és mennyire macerás és drága lenne a megjavíttatása?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Bye, Fifi

[ Szerkesztve ]

(#101617) MurdR válasza Fifi (#101616) üzenetére


MurdR
veterán

Bár nem szedtem még szét fedlapot, de nekem úgy tűnik, hogy a kijelzőburkolatban barmolt szét valamit az elfáradt zsanér, mert az általad mutatott kis pöcök nem a zsanér része [link]
Ehh, ez sima, nem S zsanér.

[kép] Bár ebben sincs szerintem olyan kis biszb.sz.
Az az LCD házból fedlapból törhetett ki.

Szerintem ez tört le, de nem hiszem hogy ez komolyabb problémát jelentene ha kicseréled a zsanért. Annak a [kábel] elvezetésében van szerepe, megoldható a művelet nélküle is, bár vissza ne ragaszd, nehogy megint letörjön és galibát okozzon. Inkább kétoldalúval, vagy valami más kíméletes ragasztóval kell a helyére parancsolni a kábelt.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#101618) FoxiestFox válasza Fifi (#101616) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Fedlap rollcage tört el valószínűleg, mert a zsanér pozíciójában valami az anyagban feszültséget okozott.
Lehet, egyszer koppant a gép (nem feltétlen nálad), attól kicsit elmozdult az egyik zsanér, amitől hónapok/évek óta feszült a rollcage, és eddig bírta. Ne hajtogasd, ha nem muszáj, míg szét nem szeded, hogy mi a gáz, és FRU alapján nem rendelsz egyet.

(#101619) Tikakukac válasza Fifi (#101616) üzenetére


Tikakukac
titán

Bezel le és talán kijelző is ki. Akkor kiderül mi a galiba. Elhajlott meg törött patentek, antenna-kábelek tudnak ilyet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101620) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Szintén ilyesmi probléma, csak T430-on. Elég régóta ilyen nálam. Ezért a kérdésem az, hogy ez később okozhat-e komolyabb gondot? Csak mert ha nem, akkor nem foglalkozok vele.

instagram.com/albert__gyorgy

(#101621) MurdR


MurdR
veterán

Urak.

Hozzászoktam ahhoz a Dellemnél, hogy automatikusan ment a bill.világítás, nem kellett ki-be kapcsolgatnom.
Most az X270-nél minden egyes fedél fel-le hajtásnál aktiválni kell. Nem azzal a fél másodperces mozdulattal van a baj, hanem azzal, hogy elfeledkezem róla, és általában már csak akkor jut eszembe, amikor már kifolyt a szemem az erőlködéstől. Van erre valami megoldás?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#101622) FoxiestFox válasza MurdR (#101621) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Persze.
Figyelj jobban.
;]

(#101623) donjohnson válasza MurdR (#101621) üzenetére


donjohnson
addikt

nincs sajnos. a thinkpadek valamiért "elfelejtik". én is mindig kapcsolgatom restart után.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101624) Silεncε válasza donjohnson (#101623) üzenetére


Silεncε
őstag

Ez nem feltétlen ThinkPad-specifikus, nekem az X230 Ubuntu MATE 18.04 alatt minden fel-le hajtásnál auto bekapcsolja illetve indításnál is automatikusan bekapcsolja. Windows alatt viszont tényleg nem jegyzi meg.

(#101625) Flashcash válasza MurdR (#101621) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Próbáld meg ezt elolvasni és telepíteni: [link] [link]

(#101626) MurdR válasza FoxiestFox (#101622) üzenetére


MurdR
veterán

[link] :D

dondzsonzon: Köszi, ez sajnálatos.

Flashcash: nézem

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#101627) Chaser válasza donjohnson (#101623) üzenetére


Chaser
titán

valami registry hackkel nem lehet megoldani?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101628) Fifi válasza Tikakukac (#101619) üzenetére


Fifi
őstag

Köszön mindenkinek a hozzászólását! :R

Bill.-t, RAM-ot, GPS modult, SSD-t már cseréltem benne, de a kijző és fedlap szétszedésére nem vállalkoznék. :B

Tudtok megbízható embert, aki megcsinálná ezt nekem? Szombathelyi lévén valami helybélit vagy közeli embert preferálnék, de a futártól sem zárkózom el. Mennyibe kerülhet ez munkadíjjal együtt?

(#101629) bb.bocs válasza Fifi (#101628) üzenetére


bb.bocs
őstag

Pesti lennél bevállalnám az átpakolást :)

(#101630) HSM


HSM
félisten

IPS kijelző témában járatosabbakat kérdezném, egy LG 14" FHD IPS panelnél mennyire szokásos, hogy "hidegindításnál" a kép szélén körbefut egy világosabb árnyalatú sáv, ami leginkább sötét, szürkés árnyalatokon látszik?
Ilyen:

Kb. 10 perc használat után a jelenség eltűnik, és nem szoftveres eredetű, Ubuntu ugyanúgy csinálja, mint a win10. Kell emiatt aggódnom? Van még garancia a gépen, de eléggé tetszik a képe az LG panelnek, nem szeretném egy random cserekijelzőre cseréltetni, ha nem feltétlen szükséges.

(#101631) TunerJoe válasza HSM (#101630) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ez elég gyakori az összes IPS kijelzőnél, bár pontosan nem tudom, de nem hinném, hogy lenne aggodalomra bármi ok.

instagram.com/albert__gyorgy

(#101632) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A T540p létezik IPS kijelzővel is?

Egy hirdetésben láttam ilyet; 2880x1620 IPS panellel.

(#101633) MurdR válasza Dhampir (#101632) üzenetére


MurdR
veterán

Igen, IPS 3K :K

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#101634) Chaser válasza HSM (#101630) üzenetére


Chaser
titán

lg tn paneleknél is jellemző, főleg amelyik ips közeli színvilágot tud, t500-asoknál sok ilyen volt anno, a mostani 8570-emben is van valamennyire, de bekapcsolás után nem sokkal el is tűnik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101635) HSM válasza TunerJoe (#101631) üzenetére


HSM
félisten

&(#101634) Chaser: Köszönöm, akkor megnyugodtam. :R

(#101636) fokukac válasza Chaser (#101634) üzenetére


fokukac
nagyúr

én arra kaptam fel a fejem, hogy milyen tn-panel tud ips-közeli színvilágot? :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#101637) ThinkAgain


ThinkAgain
tag

Sziasztok!

Van itt valaki aki profin ért BIOS modoláshoz? Egy elég komoly projektbe kezdtem bele egy T400-as ThinkPaddel, és kéne a segítség... Adott esetben szívesen kompenzálom anyagilag is a befektetett munkát.

Barni

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#101638) Chaser válasza fokukac (#101636) üzenetére


Chaser
titán

pl az enyém is ( : nemrég hasonlítottam össze egy ips-sel, egyik sem tökéletes, az túl meleg volt alapon, enyém túl hideg, uo. lilás árnyalata van a fekete előtt, mint az ips-eknek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101639) barnam_ válasza ThinkAgain (#101637) üzenetére


barnam_
nagyúr

Coreboot / Libreboot?
Nem értek hozzá, csak kíváncsi vagyok :D

4 magos procit lehetne beletenni a megfelelő moddal.

(#101640) ThinkAgain válasza barnam_ (#101639) üzenetére


ThinkAgain
tag

Egy Q9100-at Quadot akarok beledobni :) A hardveres módosításokat már megtettem, mostmár csak a "szoftveres" kellene, mivel a gyári BIOS 2 magra van limitelve, és nincsenek benne megfelelően a Quad-hoz szükséges cuccok. Viszont például T61-hez már készült Quadot teljesen normálisan támogató BIOS (már beszereztem ezt), így arra gondoltam, hogy abból át lehetne emelni a szükséges elemeket a T400 BIOS-ába (már ledumpoltam)... csak ehhez én sajnos kevés vagyok :(

Szóval röviden erről lenne szó :) Coreboot-al és SeaBIOS-al is meg lehetne elvileg oldani, csak én inkább ragaszkodnék a gyári BIOS-ához, mivel Windows-al használom a gépet...

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#101641) barnam_ válasza ThinkAgain (#101640) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem gyári BIOS-al nem fog menni, legalábbis nem nagyon próbálkoznék a BIOS szerkesztésével.
Custom BIOS-al meg lehet oldani, kell egy Arduino vagy valamilyen lapkapc, amivel tudsz flash-t írni.

Logout-on van róla írás :)

(#101642) ThinkAgain válasza barnam_ (#101641) üzenetére


ThinkAgain
tag

Flashelés az nem gond, úgy mentettem le direktbe a jelenlegi BIOS állományt is... :B

Hát... Akkor lehet beadom a derekam a SeaBIOS-nak... Csak kicsit ott motoszkál bennem a gondolat, hogyha T61 gyári BIOS-át rá lehet erre "beszélni", akkor a T400-ét miért ne lehetne...

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#101643) Tikakukac válasza fokukac (#101636) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon sok. Csak ezeket halandó ember ritkán éri el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101644) Dhampir válasza MurdR (#101633) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm!

(#101645) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Az L440 tudja az 5Ghz wifi-t kezelni?Csak mert routert cseréltem,és csak 2,4Ghz-n csatlakozik a hálózathoz továbbra is.

(#101646) Tim82 válasza ToBeY (#101645) üzenetére


Tim82
nagyúr

Leginkább attól függ, milyen wifi kártya van benne, abból is volt pár opció - nem csak egyfélével szerelték.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#101647) fokukac válasza ToBeY (#101645) üzenetére


fokukac
nagyúr

Csinálj a router-en két hálózatot a két frekvenciának, és akkor tudod tesztelni, hogy látja-e.
nekem amíg a upc csodaboxát használtam, minden eszközöm csak 2,4-en csatlakozott, akármit csináltam.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#101648) ToBeY válasza Tim82 (#101646) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Majd este megnézem milyen wifi kártya van benne pontosan
kukac :egyelőre még nem tudom ezt hogy kéne,mivel nincs webes felület,mindössze csak egy app van hozzá.

(#101649) Chaser válasza fokukac (#101647) üzenetére


Chaser
titán

nálam a telefon csatlakozott upc boxon 5g-re

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101650) bb.bocs válasza barnam_ (#101641) üzenetére


bb.bocs
őstag

ahh milyen jó kis leírás :D w530hoz meg x230t hez mé nincs ilyen? :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.