Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33701) Wa2x_ válasza albi31 (#33698) üzenetére


Wa2x_
veterán

Amúgy mit gondolsz, csapágyas ventivel lehet használni még ( egy hetet) vagy lesz valami baja tőle? :U Azon kívül, hogy rohadt hangos.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#33702) albi31 válasza Wa2x_ (#33701) üzenetére


albi31
senior tag

szedd szét(már ha van hozzá affinitásod)és olajozd meg mondjuk egy wd40-l,mint ahogy említettem,szerintem a házból(műanyag) nem lehet külön lehúzni a ventilátor lapátos egységet,én úgy szoktam,hogy csavarhúzóval óvatosan megemelem a lapát rész és annak a háza között(mondom,óvatosan)és bespriccelek egy kisebb mennyiséget,majd felfordítom,és kézzel hajtom egy kicsit,aztán a kijövő löttyöt letörlöm,így is lesz wd40 illata egy darabig,de nem lesz zajos ha szerencséd van...ja,és mivel szét fogod szedni,ajánlanék egy takarítást is,vagyis a CPU-GPU-ról a megkeményedett paszta le és friss fel,ha nincs otthon,akkor rendelj itthon is van sok helyen,min. egy 1000-1200Ft-s artic cooling-t(MX3, MX4) vagy hasonlót!

Ha jól látom akkor ők hazaiak!Kérdezd meg,hátha van valamijük!

[ Szerkesztve ]

(#33703) Wa2x_ válasza albi31 (#33702) üzenetére


Wa2x_
veterán

Már szétszedtem, ki lehet szedni külön a ventit, mindenképp cserélem, szal nem akarom olajozgatni, csak még 5 nap mire megjön az új, azért kérdeztem, hogy addig mehet-e így vagy sem!? :) :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#33704) SeniorTilla válasza Wa2x_ (#33703) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sztem simán használhatod, csak ne terheld meg. Elvileg kikpacsol a védelem, ha túlmelegszik a proci. Néhány nap alatt nem fog tönkremenni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#33705) Wa2x_ válasza SeniorTilla (#33704) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi! :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#33706) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Szeretnék segítséget kérni egy CQ56 hibafeltárásához...
Azzal hozták hozzám, hogy nem mindig indul el, meg hogy már egyáltalán nem. Bekapcs, és Caps Lock villogás. Hosszan vilűágít, elalszik, megint viágít... Kb. fél másodperc világítás, 1-2mp szünet. Addig csinálja, amíg kap tápot a gép.
A HP oldalán találtam táblázatot erre, 1 villogás az CPU problémát akar jelenteni.
De nekem ez gyanús. Csak a proci dögölhetett meg, vagy a lap hibáját is jelezheti?

Köszi minden segítséget :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#33707) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

üdv urak,
probook 4330 figyelmeztetés nélkül kattan és -akár terhelés nékül is- randomban kikapcsol azóta, hogy a hp support assistant telepítettem, ami a következőt mutatja: [link]. valamint az fn + fényerő a telepítés óta nem műküdik.
kérdés: van vmi korszerűbb hardver management progija mint ez a 7.0.39.15? keressek bios frissítést, mert ezen még nem csináltam, lehet igényli már. vagy szimplán kuka az aksi? köszönöm a segítséged :)

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#33708) albi31 válasza Wa2x_ (#33703) üzenetére


albi31
senior tag

ha már szét volt szedve,akkor adhattál volna neki egy kis kenés,így szárazon messze nem az ideális,és mostanság nem terhelni egy gépet azt jelenti,hogy bekapcsolod és úgy is hagyod,mert akármit indítasz el az Interneten,már jönnek is a flash-k meg minden más ami húzz a gépet,és ahogy Senior már mondotta,legrosszabb esetben lekapcsol,ami persze nem egy egészséges dolog,se a gépnek se a hdd-nek!

(#33709) Carryboy


Carryboy
tag

Üdvözlehelletem!

Mi a véleményetek egy ilyen gépezetről? HP Elitebook 8470P 1600 x 900

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#33710) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Visszakaptam a laptopom :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33711) abacsx válasza SeniorTilla (#33680) üzenetére


abacsx
tag

Ez a lemerítős segített, elvileg 3 éves a gép. Úgyhogy :R

do not underestimate the power of the dark side

(#33712) SeniorTilla válasza abacsx (#33711) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Örülök hogy sikerült :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#33713) Kozma Janos


Kozma Janos
csendes tag

egyvalami hiányzott...az USB 3 driver itt található:

[link]

(#33714) zolee1984


zolee1984
senior tag

Heló
Végre megtaláltam ezt a topikot
Egy hp pavilion 17e50sh masinához kéne usb3 driver
Win 7 alá semmi gyári support nincs
Már minden megy rajta csak a két usb3 port nem
Ha lehetne privátban kérném a linket
Köszönöm a segítséget előre is :R

üdv Zoli

(#33715) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Sziasztok. Egy már nem garanciális Pavilion géphez keresek megbízható szervízt Budapesten, a belvárosban. A laptop.hu-t találtam hirtelen, az milyen? Köszi!

(#33716) Dhampir válasza Balázs Z. (#33715) üzenetére


Dhampir
félisten

Smartservice vagy KillHates.

[ Szerkesztve ]

(#33717) albi31 válasza Balázs Z. (#33715) üzenetére


albi31
senior tag

menj Kill-hez!

(#33718) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

A 450-es ProBook-okról milyen vélemények vannak? Mebízható jó laptopok?
Ezt a típust jó árban meg tudnám venni. Alkalmas ez valamiféle játékra is? Ajánlanátok?
Köszi!

(#33719) Dhampir válasza kavarc (#33718) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, hogy alkalmas játékra is. Az alábbiakban meg tudod nézni a proci és a VGA teljesítményét:

Mobil VGA Benchmark

Mobil CPU Benchmark

(#33720) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy HP Pavilion g6-2100sh B7F99EA notebook gépem, és eddig ha meg nyomtam az f12/wifi ki-be kapcsoló gombot, ki be tudtam kapcsolgatni a wifit. De 1 hete kb nem megy, mi lehet az oka, orvosolható valahogy?

(#33721) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

HP6730b-s laptop: meghibásodott a DVD lejátszóm. Videó leállt, hangosan ciripel, búg, égett elektromos szaga van és most egy cd-t sem hajlandó beolvasni.

Mit keressek pontosan az apróneten, milyen csatlakozójú, bölcsőjű dvd-lejátszót? Mert valamit venni akarok bele...

(#33722) SeniorTilla válasza kalapacsolok (#33721) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ne az apróneten keresd hanem a hardveraprón :)

Vedd ki a régit, és keress egy ugyanolyat

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#33723) 426os


426os
őstag

Sziasztok,
korábban írtam HP 625 túlmelegedés problémákról. MaxXchip adott egy tippet, hogy lehet, hogy a heatpipe a hibás, ma leteszteltem, de arra a következtetésre jutottam, hogy nem igazán van vele gond.
Kiszedtem, az egyik végét (a hűtőborda előtt) elkezdtem melegíteni öngyújtóval és kb 40-50mp múlva már nem volt kellemes érzés fogni a másik végét sem (azt a részt, ami a procihoz kapcsolódik). Igazából nem tudom, hogy milyen gyorsan kellene elvezetnie a hőt, de ez elég gyorsnak tűnt.
Még egyszer azok kedvéért, akik nem olvasták az előzményeket:
-AMD TurionII p560 proci+HD4250
-alapjáraton 70-80'C, terhelve (Pl HD Youtube videó) 80-90'C, Játéknál e fölé is felmegy és kikapcsol.
-Takarítás, pasztázás megvolt, többször is, úgyhogy nem a pasztázás hibás. Ventillátor jó.
-Mindig is melegedett rendesen, de az utóbbi időben eldurvult e helyzet.
Mindezt úgy produkálja, hogy az alja nincs rajta, meg van emelve, hogy a levegő szabadon áramoljon alatta.
Ha raknék alá egy hűtőpadot, akkor sem lenne a probléma megoldva, mert véleményem szerint ennyire nem szabad még egy laptopnak sem melegednie.

Még egyszer leírtam ide a bánatom, hátha tud valaki adni tippet, hogy miért fűthet ennyire ez a proci.

.

(#33724) maxXchip válasza 426os (#33723) üzenetére


maxXchip
csendes tag

Szia,

nem 40-50 mp alatt kell melegednie, hanem azonnal, 1-2 mp alatt, hosszabb idő alatt mindenképpen átmelegszik, mivel a réz jó hővezető, a heatpipe viszont gyakorlatilag tökéletes, ha működik...

(#33725) 426os válasza maxXchip (#33724) üzenetére


426os
őstag

Ó, akkor mégiscsak ez lesz a ludas? Kicsit nehéz elképzelni, hogy ilyen gyorsan átviszi a hőt (ha jó), összehasonlítási alapom meg nincs. Esetleg van ötleted, hogy hol érdemes keresnem ilyen alkatrészt?
Bontottban annyira nem bízom, inkább újat vennék, mondjuk kérdéses, hogy árban megéri-e?

[ Szerkesztve ]

.

(#33726) FRENK1988 válasza 426os (#33725) üzenetére


FRENK1988
veterán

pedig épp ez a feladata, hogy gyorsan elvezesse a keletkezett hőt.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33727) SeniorTilla válasza 426os (#33723) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ez a cső rossz, ezért melegszik a géped. Keress a típushoz való hűtőt, és komplett kell cserélni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#33728) 426os


426os
őstag

Értem. Bontottat mennyire rizikós venni? Értem ezalatt, hogy mennyire gyakori jelenség a gáz elszökése?
Újonnan itthon neten keresve nem találtam, Ebay-en láttam, de postával együtt már 9k lenne, azt soknak találom.
Hétfőn benézek a QWERTY-be hátha ők tudnak rendelni, de gyanítom, hogy itthon sem lesz újan sokkal olcsóbb, úgyhogy mégiscsak bontottban kell gondolkodnom.
Egyébként a cikkszáma: 611804-001

[ Szerkesztve ]

.

(#33729) SeniorTilla válasza 426os (#33728) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem vennék bontottat. A 9 ezer szállítással együtt egyáltalána nem sok érte, ha új. 15 ezer körül lesz szerintem itthon. Nézd azt, hogy egy új még biztosan évekig elmegy, egy bontott meg bármikor elromolhat, és kezdheted előlről.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#33730) 426os válasza SeniorTilla (#33729) üzenetére


426os
őstag

Hát hamarosan már úgyis érik a csere, 15k most soknak tűnik, nem biztos, hogy megéri nekem azt rákölteni.
Eladás szempontjából nyilván nem hátrány, ha nem melegszik túl, de ez kb az egész gép értékének kb a negyede lenne. Úgyhogy ártól függően lehet bevállalok egy bontottat, de azért még érdeklődök az új áráról is.
Szintén MaxXchip írt kb 3k-s árat, az érdekelne, hogy hol annyi, mert azonnal repülök érte, főleg ha új :)

.

(#33731) FRENK1988 válasza 426os (#33730) üzenetére


FRENK1988
veterán

akkor vegyél egy bontotatt arra az időre míg le nem cseréled a gépet

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33732) 426os válasza FRENK1988 (#33731) üzenetére


426os
őstag

Az lesz, ha ilyen drága az új.

.

(#33733) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok.
hp probook 6470b notiban hogyan lehet beuzemelni az ujjlenyomat olvasot?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#33734) Dhampir válasza petymeg (#33733) üzenetére


Dhampir
félisten

Validity Fingerprint Sensor Driver kell hozzá.

(#33735) #27813376 válasza petymeg (#33733) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ha beüzemeled, kilövi a hibernálást, csak visszaállítással fogod tudni helyrehozni.....

(#33736) petymeg válasza #27813376 (#33735) üzenetére


petymeg
addikt

Akkor hagyom a fenébe, amugy is rendszergazda kellene hozzá, mer céges.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#33737) #27813376 válasza petymeg (#33736) üzenetére


#27813376
törölt tag

Mármint a HP programja gázos, még sajnos nincs rá megoldás.

(#33738) Armental


Armental
csendes tag

Sziasztok.

Egy éve vásároltam egy HP Pavilion g6-2013 laptopot. Azóta nem volt kitisztítva, de a kezdetek óta is nagy zajt generál. Már többször próbálkoztam kicsit szétszedni, a kosz eltávolítása okán, de eddig nem jártam sikerrel. Esetleg valaki tudja hogy lehet kivenni a klaviatúrát, és hozzáférni például a ventihez?

(#33739) Dhampir válasza Armental (#33738) üzenetére


Dhampir
félisten

Garanciális? Egyszerűbb lenne szervizbe szállíttatni, bár feltételezem, hogy nem akarsz megválni tőle.

(#33740) Répapüré


Répapüré
tag

Szisztok!

Régen voltam itt és szinte kellemetlen, hogy a dv5-ösömnek semmi baja nincs, így kérdezni sem tudok és kirekesztve érzem magam a HP-s közösségből.:)
Válaszolni szintén nem, mert nem vagyok szakember.:)
Korábban itt kaptam sok segítséget, de most értelmetlenné vált az életem.:)))
Na jó, csak benéztem...
Sziasztok.:))

(#33741) bocsika


bocsika
aktív tag

Hellótok.
Kellene egy dc táp dv6 1130eh-hoz.
90W 19v 7,4*5mm es csatlakozós.
Van valakinek elfekvőben? Vagy rendeljem meg
Ezt angliából vagy Kínából vagy az Litvánia :D
Az a baj hogy az összes olcsóbb eredeti mind kínából jön de lassan. :S

(#33742) bocsika válasza bocsika (#33741) üzenetére


bocsika
aktív tag

Hát itthon ilyet találtam. [link] csak az zavar vele hogy 3,5A kimeneti teljesítményt ad az eredetin meg 4,74 van. Csak nem tudom a másik is így gondolja.

(#33743) albi31 válasza bocsika (#33742) üzenetére


albi31
senior tag

tiszteld már meg azt a kis HP-t hogy nem valami s@art veszel,van itt eladó biztosan a Ph-n!

(#33744) bocsika válasza albi31 (#33743) üzenetére


bocsika
aktív tag

1. Azzal kezdtem hogy árulnak e itt.
2. Magyarban eredetiben csak használtat találtam 7000+száll. ért használtat vagy 10+ az új.
3. A minőség az nem egyértelmű mert mind kínából jön. :D

(#33745) Zsolti23 válasza bocsika (#33744) üzenetére


Zsolti23
csendes tag

Szerintem is eredetiben gondolkodj nehogy haza vágja a cuccost valami kínai gagyi.

(#33746) bocsika válasza Zsolti23 (#33745) üzenetére


bocsika
aktív tag

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást, de konkrét példa jól esett volna. Sajnos elég nehéz megtalálni az igazit...

(#33747) Armental válasza Dhampir (#33739) üzenetére


Armental
csendes tag

Körülbelül most jár/járt le a garancia, és ha tehetem volna be vittem volna korábban is, de Németországban vagyok, a garancia pedig magyar, ezért érdeklődtem.
Mindenesetre a gond megoldódott, köszönöm a válaszod.

(#33748) SeniorTilla válasza bocsika (#33744) üzenetére


SeniorTilla
veterán

inkább egy használt eredeti (aminek az alján van hp felirat, hogy egyértelmű legyek :) )

mint egy utángyártott új

hidd el.

de ha nem hiszed, akkor vegyél olyat, amilyet akarsz :) mi itt nem értünk hozzá, és tapasztalatunk sincs, ezért is kérdeztél tőlünk, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#33749) SeniorTilla válasza Armental (#33747) üzenetére


SeniorTilla
veterán

a garancia eu-s, kint is érvényes

sőt, ott érvényes csak igazán

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#33750) Dhampir válasza Armental (#33747) üzenetére


Dhampir
félisten

Végül sikerült szétszedni és kitisztítani a ventit?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.