Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) tboldi


tboldi
nagyúr

Valóban porol egy kicsit a Yellowstuff, múlt hét szerdán volt lemosva. :DDD

Plusz a guminyomást is korrigálnom kellett, 1,9 bar volt körben, 2,2-re fújtam.

[ Szerkesztve ]

(#61302) zolynet válasza tboldi (#61301) üzenetére


zolynet
addikt

Ez még semmi, egy kicsit többet fékezed akkor már igen látványos ... ellenben fog mint a festék! :K

Life is too short to stay stock!

(#61303) i-sti válasza tboldi (#61301) üzenetére


i-sti
senior tag

De szar :D
Pont most dicsértem az autóápolási topikban, hogy a mostani tárcsa+betét kombó mennyire nem kormol a Jazzen.
Nem tudom mik vannak fent most. Szerintem még eredeti tárcsa.

Novum Forum Siculorum

(#61304) tboldi válasza zolynet (#61302) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, most, hogy már megtettem elegendő km-t, volt pár erősebb fékezésem, egyszer-egyszer el is kattogott az ABS. :D

(#61303) i-sti: Nálam igazából a por csak sokadik szempont. Az első, hogy harapjon, a második is, a harmadik meg, hogy ne visítson (max. csak egy picit).

[ Szerkesztve ]

(#61305) Qru válasza tboldi (#61301) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hidegebb idő miatt, nekem is hiányzott 0,3 bar a gumikból.

#nincsbennetarcsi

(#61306) tboldi válasza Qru (#61305) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jaja, tudom. :K

(#61307) BlacKSouL válasza tboldi (#61301) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem még valahol megvan a gyári első betét, amit 115000 km után úgy vettem ki, hogy még mindig kb. 7-8 mm vastag. Az nem porolt, bármit csináltam. Nem is kopott. De nem is fogott.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61308) i-sti válasza BlacKSouL (#61307) üzenetére


i-sti
senior tag

Ha Frau Monika nem cserélt fékbetétet akkor az enyémek is gyáriak kellene legyenek 88 ezerrel.
Nem porol. Nem visít. És szerintem fog is. Sokszor becsillan az ABS satufékezéseknél.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#61309) Qru válasza i-sti (#61308) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán lehet gyári, nekünk is elment 80 ezret a gyári sok városi nyúzással.

#nincsbennetarcsi

(#61310) tboldi válasza BlacKSouL (#61307) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is gyárit raktak be az év elején. Bár csak párezer km-t tettem meg velük, de ugyanezt éreztem. A korábbi Zimmermann is jobb volt.

szerk.: Majd' elfelejtettem! Megcsináltam én is a tükröt a csomagtartó világításának, pont ugyanúgy, ahogy te is. Köszi az ötletet!
A plafonra is raktam egy darabka lemezt a lámpa mögé, de ott nem bizonyult túl hatásosnak. Mindegy, legalább rosszabb nem lett. :D

[ Szerkesztve ]

(#61311) tboy93 válasza tboldi (#61301) üzenetére


tboy93
nagyúr

Eskü nekem durvább a gyári fék. Lemosom, mire hazaérek már dzsuvás a felni.

(#61312) tboy93 válasza Qru (#61305) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pont ennyi hiányzott most nekem is, tegnap előtt mértem rá fél év után.

(#61313) i-sti válasza tboldi (#61310) üzenetére


i-sti
senior tag

Milyen ötlet?

Novum Forum Siculorum

(#61314) tboldi válasza i-sti (#61313) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#61315) i-sti válasza tboldi (#61314) üzenetére


i-sti
senior tag

Köszi :R

Novum Forum Siculorum

(#61316) buherka


buherka
addikt

Sziasztok...
Kérdés...Ettől a Zsemito Trade-től szoktatok rendszeresen rendelni? Én 3.-án rendeltem pár cumót a Civic-hez, de azóta semmi. Néztem hogy 12-ig szabin voltak. Egy pár gumiszőnyeg előre, Javító stift, meg 2db. csavar. Semmi extra.
Egyedül a gumiszőnyegre írnak 2-3 nap rendelési időt. A többi készleten van.
Most kinn vagyok görögbe, lejöttem a hondával. Holnap indulok haza, reménykedtem hogy addig megjön...de nem kapkodják el... :U

Én is lőttem képet a vasról...

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#61317) tboldi válasza buherka (#61316) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én elég sokszor rendeltem tőle, sosem volt semmi gondom. Ugyan volt olyan cucc, amire sokat vártam, de az éppen egész Európában hiánycikk volt.

Írj rá Messengeren!

[ Szerkesztve ]

(#61318) tboldi


tboldi
nagyúr

sunny84! Ha te jöttél velem szemben a Királyhidai úton nemrég, akkor üdv! :D

(#61319) yodamester10 válasza zolynet (#61299) üzenetére


yodamester10
őstag

Már lassan ezt kell felrakni ;)

(#61320) boogie84 válasza buherka (#61316) üzenetére


boogie84
veterán

Megrendeltem az új Civic-hez a mankó kereket. Tuti jó? Tuti.
Persze h nem lett jó, lehet h nem is lesz Sport Plushoz való. Írom az embernek (viber) h saját költségen visszaküldöm. Azt válaszolja, ne küldjem vissza, majd ha vesz valaki ilyet tőle, akkor küld érte futárt addig tároljam. :U
Írtam neki h ez fasza, de benne áll a pénzem. Ezt az üzenetet már nem olvasta. Elvileg szabin van, remélem h nem lesz bonyodalom, mert akk kiborítom a bilit náluk.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#61321) zolynet válasza yodamester10 (#61319) üzenetére


zolynet
addikt

Csak van még addig 1,5-2hónap. :)
Amúgy igen, lassan lehet felpakolni. Vissza is teszem a pentákra októberben, miután .... :U

Life is too short to stay stock!

(#61322) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Tegnap középső és hátsó dobot cseréltek a jazzen. Sajna pórul jártam,a hátsó lambda szonda odalett a melegítéstől.Ez csere de valamiért traktor hangja lett 1 és 2 fokozatban miközben gyorsul.Ez mitől lehet?
Kalapáccsal ütötték a katalizátor végét,hogy kijöjjön a csavar,lehet hogy sérült valami vagy a kipufogó beleérhet valamibe? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#61323) uriember


uriember
aktív tag

Sziasztok, tud-e valaki infót azzal kapcsolatban, hogy Civic 7gen (EU) üzemanyagtartályában a szűrő mennyire sérülékeny és mennyi időnként szorul cserére? A hiba a következő : 6-700km hajtás után megálláskor alapjárat ingadozik, leáll az autó. Csak akkor, ha már kevés a benzin a tankban, bár még a tartalékot nem jelzi ki, nincs 0-n a mutató. 3x játszotta el mostanában ezt a kocsi, minden esetben a rátankolás segített. Egy fórumtárs küzdött hasonló hibával (nem erről a fórumról), ő kicserélte a tankban lévő szűrőt és megjavult azóta a kijelzés is, a rángatás, leállás is megszűnt. Belegondolva a szűrő és a ház mechanikájába, azt gondolom, hogy az AC nem merül a benzinbe, azért levegősödik vagy ürül ki a rendszer, mert mechanikusan akadályozza valami, hogy belemerüljön a benzinbe az AC pumpa a szűrő konstrukciójából kifolyólag. Ha megáll az autó üzemanyag ellátás hiányában, a mérő még nem világít, telitankolásnál derült ki, hogy volt még benne 12-13liter, felakadhat a zárt tartály, amiben az AC pumpa van. Volt-e valakinek ilyen hibája és a szűrő cseréjével megoldódott? Egyébként a szűrőt illene cserélni minden 50-60e km után, szerintem még ebben nem volt cserélve, nem nagy kunszt...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#61324) tboy93 válasza uriember (#61323) üzenetére


tboy93
nagyúr

120e km vagy 6 év a csere periodus. Ugye a tankban van az Ac-vel osszeepitve. Csak gyarit vegyel, csere elott a tank max negyedig legyen.

Egyebkent sem ajanlatom leuriteni a tankot, a tank aljan levo koszt nagyobb koncentrátumban szivja az Ac ha keves az uzemanyag, illetve a pumpa huteseert maga a benzin felel, ha nem merul el, akkor jobban melegszik es csokken az elettartama.

(#61325) nandow válasza boogie84 (#61320) üzenetére


nandow
aktív tag

Honnan rendelted?

(#61326) uriember válasza tboy93 (#61324) üzenetére


uriember
aktív tag

190 van benne. OK, hogy a benzin hűti az AC-t, akkor az normális, hogy még nem jelez a tank, de tankolnom kell? Ezt nem tartom normális dolognak, sok autóm volt, ha jelzett a lámpa, akkor még simán autózhattam 60-80km-t...Egyébként sem olvastam semmilyen Honda kezelésiben, hogy pl. negyed tanknál menjünk a kútra, mert meghibásodhat az AC... :F
Persze, csak gyári zsemitől... :) Elég macerás a Honda... :(( annyi gondom volt már vele, mióta megvettem áprilisban, hogy 10 másikra elég lenne...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#61327) boogie84 válasza nandow (#61325) üzenetére


boogie84
veterán

Témába vágott. Zsemito.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#61328) tboy93 válasza uriember (#61326) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezt semmilyen autós kézikönyvben nem fogod olvasni, szarnak rá a gyártók. Ha érdekel a téma, akkor itt olvashatsz róla bővebben, nem hasból mondtam ezeket a dolgokat: [link]

Nem tudom mikor villannak általában a lámpák, én mindig tele tankolok és nagyon-nagyon ritkán látom kivillanni a csóróságjelzőm.

(#61329) uriember válasza tboy93 (#61328) üzenetére


uriember
aktív tag

Szóval akkor a Honda ilyen...Egyébként én is mindig teli tankolok, de kíváncsi voltam, hogy mikor fogy ki a tank a lámpa után, de megelőzött...Lehet nem is kell cserélni a szűrőt, mert ha van benne nyál, akkor minden szép, minden jó. Más is mondta, ezért nem érdemes csontszárazra üríteni (AC miatt), de ezt a Honda sikeresen megoldotta: már előtte jóval letilt...Kösz az infókat :R

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#61330) uriember válasza tboy93 (#61328) üzenetére


uriember
aktív tag

Szóval, lezárva a témát, a tankban lévő AC problémásabb, kényesebb a benzin mennyiségre, mert belegondolva az eddigi autóimban mindig kívül volt az AC pumpa (általában a küszöbnél), ezért nem tapasztaltam ezt a hibát, ami voltaképpen nem is hiba, hanem a konstrukcióból adódik, megint tanultam valamit. Azért a kezelésiben egy mondatot áldozhattak volna erre, hogy tájékoztassák a tájékozatlan júzereket...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#61331) tboy93 válasza uriember (#61329) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem a honda ilyen, minden autó amiben ac pumpa van, "ilyen". Nekem az opel corsám döglött így meg, az előző tulaj hanyagsága miatt. (2000Ft-ért tele, oszt jóaz a hévmegállóig meg vissza)

(#61332) uriember válasza tboy93 (#61331) üzenetére


uriember
aktív tag

Egy külső AC addig megy, amíg az utolsó csepp ki nem ürül a tankból, az azért más, jelez a szintjelző - elég sokáig...-, van idő elgondolkodni a tankoláson, ha a tankban van a szivattyú, akkor nincs, megáll oszt kész, de most már jól megrágtuk a témát, még1x köszi... :C

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#61333) nandow válasza boogie84 (#61327) üzenetére


nandow
aktív tag

Érdekes, ő azért elég normális szokott lenni, nem egyszer rendeltem már tőle.
Viszont ezt a mankókerekes dolgot nem igazán értem. Láttam face civic 10gen csoportban (nekem nincs, csak kíváncsiságból követem a típust), hogy más is vett már (arra nem emlékszem, hogy honnan), és neki sem fért be a helyére.

(#61334) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#61335) i-sti válasza Qru (#61334) üzenetére


i-sti
senior tag

Kár. Egy rendes 2.0L DTEC-vel a CRV is jó autó lehetne.
Azzal már kellően dinamikus lenne és tartalék is lenne.

Novum Forum Siculorum

(#61336) Qru válasza i-sti (#61335) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hibird van/lesz az összes dízel helyett. Ami városba jó de pályázni meg pont nem...

#nincsbennetarcsi

(#61337) boogie84 válasza nandow (#61333) üzenetére


boogie84
veterán

Ha ezt a képet láttad, akkor én voltam aki beszopta. :DDD

(#61334) Qru :
Ma én is láttam a hírt. Anno Hanula Barna tartott előadást a károsanyag kibocsátásról és a "jövő" hajtásláncáról... Ő a plug in hybrid megoldást jósolta, és tartja ésszerűnek... Kíváncsi leszek mennyire jön be neki...

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#61338) tboy93


tboy93
nagyúr

Tegnap be is raktam némi anyázás után az új Osram Laser-t előre, meg akkor már az Osram HCBI-t a helyzetjelzőkbe és a rendszám világításba is. Korrekt fénye van, jól néz ki. Remélem tartósabb lesz mint a LED-es megoldások, mert nem túl kényelmes az izzók cseréje az Accordban...

Maradt mindenból tartalék is, úgyhogy lazán elvertem 13k-t izzókra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61339) flegga92 válasza boogie84 (#61337) üzenetére


flegga92
senior tag

Átmeneti időszakban biztos ez a legjobb megoldás, míg nincs olyan elektromos autó ami legalább 500 km-t elmegy és rövid idő alatt fel lehet tölteni. Ha lenne rá keret és tudnám hol tölteni jelen pillanatban biztos a plugin hibridet választanám. Olyan szempontból viszont teljesen gazdaságtan, hogy "fölöslegesen" cipeled rövid távon a motort + üzemanyagot, hosszú távon meg a villanymotort és az akkukat.
Bízom benne, hogy a Toyota vagy bárki más megcsinálja a hidrogén üzemű autókat, könnyebb lenne az infrastruktúrát is kiépíteni a meglévő benzinkutakon, tankolási idő sem növekedne meg.

(#61340) i-sti válasza flegga92 (#61339) üzenetére


i-sti
senior tag

Mitsu Outlander PHEV-et mindenkinek :C

+1 a hidrogénre. Nekem is ez a favoritom a villannyal szemben.

Novum Forum Siculorum

(#61341) i-sti válasza tboy93 (#61338) üzenetére


i-sti
senior tag

Mi ez a HCBI csodaszer?

Novum Forum Siculorum

(#61342) tboldi válasza i-sti (#61341) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#61343) BlacKSouL válasza flegga92 (#61339) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Néhánnyal ezelőtti totalcar égéstérben volt a faszi aki ezeknek az elektromos fejlesztéseknek a tűzközelében van. Ő mondta azt, hogy azért nem megy még a dolog, mert felénk az emberek jelenleg egy 80-180 lóerő tartományú 1,0-2,0 literes benzines vagy dízel motorral szerelt autóval próbálnak ellátni minden utazásos feladatot. 1) Elvinni a gyereket óvodába 3 kilométerre, 2) kimenni bevásárolni az auchanba a város szélére 5-15 km-re, 3) elmenni dolgozni, ingázni 5-100 km-re, 4) leutazni nagyszülőkhöz vidékre 20-200 km-re, és 5) leugrani az Adriára 650-1200 km-re. Ezt jelenleg meg tudják csinálni egy 1,0-s 80 lóerős benzinmotoros Corsával is, meg egy mittudoménhányliteres biturbó dízel Passattal is, kinek kinek mire telik, vagy mit akar. Ezzel eddig nincs gond. A gond az, hogy az emberek ugyanazzal akarják(ugyanazzal kell) 3 km-re elvinni a gyereket, mint amivel leugranak 1200 km-re nyaralni, mert nincs pénzük 2 autóra (átlagban, mert akinek több van annak majdnem mindegy, akinek egyre sincs, nem érdekli a villanyautók hatótávja jelenleg) A villanyautók jelenlegi átlag hatótávjával viszont az 1-4) -ig mindent meg lehet oldani, mert különösen az 1-2) jellemzően elég gazdaságtalan egy 5)-re tervezett járművel.
Azt meg be kell látni, hogy a fejlesztések nem a keleteurópai, keletmagyarországi rétegekre alapoz, hanem azokra, akik fenn tudnak tartani egy villanyautót rövidtávokra, meg egy nagyobb motorost vagy hibridet hosszú utakra (neadjisten hosszú távokra nem is saját járművel megy..)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61344) JoolsNOS válasza uriember (#61326) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nálam Jazz 2007ben elvileg 42es a tank. Mindig villanásnál tankolok ha tehetem. 32-35 litert. Tehát 7-10 liter van még benne ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#61345) nandow válasza boogie84 (#61337) üzenetére


nandow
aktív tag

Igen, ez volt az. :D
De látva a képet, befér oda bármilyen pótkerék egyáltalán?

(#61346) boogie84 válasza nandow (#61345) üzenetére


boogie84
veterán

Zsemitoval szemben a gyori Flick kerek perec megmondta a frankot h nem! Defektjavito es kesz!
Nekem igy fura ez a bolt. Jovo heten hivom oket, hogy nem erdekel hogy kinek adjak el, de nekem nem kell, megy vissza hozzajuk.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#61347) tboldi


tboldi
nagyúr

Továbbtuningoltam a beltéri világítást:


A tükörként szolgáló lemezt már említettem, most a C3W LED-et cseréltem ki C5W-re. Mivel ez nagyobb, mint ami eredetileg befér, hajlamos kipattanni, úgyhogy ezt megelőzendő használtam némi gyorskötözőt is. :D

(#61348) BlacKSouL válasza tboldi (#61347) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csak kérdem. Mi lett volna, ha Philips C3W ledet veszel eleve, ami 1 Wattos, de csak 170 fokban koncentrálódik a fénye mert egyoldalas? ;] És akkor nem kéne tükör se, meg kötegelő se.
[link] Aladdin tesztje, itt is a Philips jön ki legjobbnak: [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61349) tboldi válasza BlacKSouL (#61348) üzenetére


tboldi
nagyúr

Így gyáriasabban néz ki szerintem. Elsődlegesen nem a nagyobb fényerő a célom, csak a kevésbé sárgás szín.

Tudom, láttam Aladdin tesztjét, de a Philips izzóról ordít, hogy utólagos, még búrán keresztül is. :D

Még néhány kép i-sti kedvéért: [link]

Amúgy színtelen, kissé átlátszó gyorskötözőt akartam volna használni, de nem volt más itthon, csak fekete. :D

[ Szerkesztve ]

(#61350) BlacKSouL válasza tboldi (#61349) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha a fényerő nem lényeg, akkor meg minek a tükör? :P
Egyébként jó az, lényeg hogy neked tetsszen.

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.