Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61751) tboldi válasza Qru (#61750) üzenetére


tboldi
nagyúr

Aha, légy szíves!

Nehogy! :N

(#61752) Saccco válasza tboldi (#61749) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezt láttam, el akartam kerülni.
Adott volt a helyzet, mert amúgy is szerelésben voltunk.
Hátsó tárcsa:
Delphi ment a helyére.
Viszont előlre is kell. Oda valami jobban szeretnék. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61753) PRO_KoRa


PRO_KoRa
tag

Üdv mindenkinek

Lenne egy kérdésem, remélem tudtok benne segíteni.

Nemrég vásároltam egy 2007-es Accordot, (N22A1 VII-gen)
Sajnos kigyorsításra 80 - 110 km/h között az autó rázott próbakör alatt.

A régi tulaj cseréltett egy jobb oldali féltengelyt, viszont a hiba megmaradt.
(Elvileg jó állapotú de bontottat vásárolt)

Mivel a régi tulajnak volt egy benzines Gen8 Civic, erre már nem akart költeni. Így olcsóbban is kaptam meg.
Magyarországi 265 e km van az órában, ami valósnak tűnik.

Volt honda márkaszervízben, ahol a rázás okát ők is féltengely hibának diagnosztizálták, így meg mertem venni.

Lánccsörgés nem volt hallható, Alapjáraton nem ráz, szépen jár. 1-2-3 sebességben se alacsony, se magasabb fordulaton nincs rázkódás egészen 80km/h - ig.

Meglátogatta a szerelőt 2 napja (azóta is nála az autó). A szerelő elkeserített, hogy márpedig ez kettőstömegű lesz, mert szerinte az.
Én viszont úgy tudom hogy alapjáraton egyenetlennek kellene lennie, leállításkor ráznia csörögnie, illetve alacson fordulaton ráznia. Vagy rosszul tudom? Mert nem fordulatszámfüggő a probléma....

Sok helyen azt olvastam, hogy a féltengelyes probléma gyakori az ennyi km-t futott autóknál így szeretnék vásárolni egy új jobbos féltengelyt. Abban bízok, hogy a bontott is hibás volt.
Szerintetek van értelme?
Hol lehet a hiba? Van valami ötletetek?

Köszönöm,

Üdv,

Rajmond :R

(#61754) Qru válasza PRO_KoRa (#61753) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tipikus DMF hiba jelenség, főleg, hogy sebesség függvényében ráz és nem fordulat függvényében ha jól értem. Szerintem is féltengely lesz az inkább.

#nincsbennetarcsi

(#61755) PRO_KoRa válasza Qru (#61754) üzenetére


PRO_KoRa
tag

Igen, sebesség függvényében csinálja. Induláskor sem ráz. 1-2-3 szépen húz, gyorsul, nem remeg. 4-5 ráz 80 - 110-ig. Utána 6 ban ismét kisimul. Illetve emelkedőknél ráz még be ahol (szerintem) terhelés éri a féltengelyt. Jobb oldalról érződik a rázkódás, onnan indul meg igazából, úgy érzem.

Üdv,
R.

(#61756) Qru válasza PRO_KoRa (#61755) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondd meg a szerelőnek, hogy cserélje a féltengelyt és ha nem múlik a tünet akkor lehet tovább kutakodni...

#nincsbennetarcsi

(#61757) Czimby válasza PRO_KoRa (#61755) üzenetére


Czimby
addikt

Belső oldali féltengely csukló lesz a hiba okozója.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61758) PRO_KoRa


PRO_KoRa
tag

Qru

Czimby

Köszönöm mindkettőtöknek, remélem jó lesz. Holnap ki is cseréli, jelzem történt-e valami. :R

(#61759) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

8 generációs 2009 honda civicbe milyen izzót ajánlotok? A tompított nem megy, egyik este rám szóltak a pirosnál. Ki milyet ajánlana? Jól sejtem , hogy ezeket is párban kell cserélni? H7 vagy H11 kell ehhez a típushoz?

Azért kérdezem mert itt van példának 2 darab izzó. Látszólag nincs sok eltérés. Az egyik +30% ot a másik meg +130 százalékot ír viszont fényerőre ha jól látom mindkettő ugyan az. Mégis az egyik 3x annyiba kerül.

pl:
https://www.alza.hu/auto/philips-h7-x-tremevision-55w-px26d-foglalat-2-db-d4209396.htm?kampan=adw_auto-moto_pla_all_auto-moto_produkty-top-deals_c_9063052_EAO2313gr&gclid=EAIaIQobChMI0svYj-u05QIVCcqyCh1wjgeYEAQYASABEgL8S_D_BwE

https://www.alza.hu/auto/philips-h7-vision-55w-foglalat-px26d-2-db-d4209392.htm?kampan=adw_auto-moto_pla_all_auto-moto_produkty-top-deals_c_9063052_EAO2313gn&gclid=EAIaIQobChMI0svYj-u05QIVCcqyCh1wjgeYEAQYAyABEgKs6vD_BwE

köszi
Karesz

[ Szerkesztve ]

(#61760) tboldi válasza King Charles (#61759) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem muszáj, de célszerű párban cserélni.
Nekem az Osram Night Breaker Laser a kedvencem, de nem tudom, nekem milyen foglalatú kell.

(#61761) Qru válasza King Charles (#61759) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha halogén lámpád van akkor H7 kell, ha xenon akkor D2R.

Nem muszáj párban cserélni de ajánlott mert akkor egyezik a szín és a fényerő is mind a két oldalon, illetve ha az egyik kiégett akkor nem sokára követi őt a másik is általában.

#nincsbennetarcsi

(#61762) BlacKSouL válasza King Charles (#61759) üzenetére


BlacKSouL
addikt

ferdehátú vagy sedan?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61763) King Charles válasza BlacKSouL (#61762) üzenetére


King Charles
tag

ferdehátú

(#61764) King Charles válasza Qru (#61761) üzenetére


King Charles
tag

Köszönöm, mindenkinek a segítséget.

(#61765) FollowTheORI válasza PRO_KoRa (#61753) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Bagatel kérdés... de futómű mérés és kerék centírozás volt? Nem csak annyi a baj?
Ha csak nagyobb sebességnél jön elő, lehet simán csak kerék probléma is amúgy...

Vagy mindenképp a motornál érződik ez a rázkódás?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#61766) buherka válasza King Charles (#61759) üzenetére


buherka
addikt

Én a sima Osram Night Breaker-t használom. Jó a Laser is, de hamar kipukkan, mert nagyon rövid az élettartama. Szomszédnak Laser van. Egymás mellé álltunk és semmi különbséget nem láttam. Kétszer annyiba kerül, de közel se tudja azt amit elvár tőle az ember. Ellenben jó hamar kiég...van hogy fél évet se bír.
A sima Night Breaker-nek is hideg fehér fénye van. Semmi sárgaság.
Arany középút...én ezt javaslom.

(#61755)PRO_KoRa
Én is megnézetném a helyedbe a kerekeket, meg a gumit hogy nincs megütve. Anno nekem is az Opel-nál ez volt. 90-110-ig rázott. Kerék probléma volt. Szóval egy kerék centrírozás is lehet megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#61767) DeNOx válasza DeNOx (#61352) üzenetére


DeNOx
tag

Végül rászántam magam a vásárlásra. :) Hipphopp bele is szaladt 2000 km az autóba, eddig meg vagyok elégedve vele. A biztonság kedvéért a vásárlás után rögtön cseréltem a motorolajat+szűrőt(Motul 0W20 + Mann Filter), légszűrőt(Mann Filter), pollenszűrőt(Mann Filter), fék és kuplung folyadékot(Bosch), gyújtógyertyákat(NGK), hűtőfolyadékot(Honda). A héten még a váltóolajat (Honda) kicserélem és akkor már tényleg fullosan le lesz szervizelve az autó. A kuplungpedál nyekergett még kicsit belül lenyomás közben, ezt szilikonzsírral és egy injekciós tűvel orvosoltam, azóta patika. Olvastam több helyen, hogy tipikus zsebbe nyúlósabb hibák közé tartozik még a szervócső elpukkanás, szervószivattyú szimeringek elfáradása és a klíma kompresszor is beadja olykor a kulcsot. Nem kizárt, hogy az enyémen már cserélték a szervócsövet mert jó állapotúnak tűnik az olaj a kiegyenlítő tartályba, bár elég sokáig bírják ezek koszolódás nélkül. A klíma kompresszor hiba ellen pedig igyekszem úgy védekezni ahogyan azt a manual is írja, hetente egyszer bekapcsolgatom 5-10 percre még ha nincs meleg akkor is, hogy eljusson mindenhova a kenőanyag.
Köszönöm még egyszer a tanácsokat!

(#61768) tboy93 válasza DeNOx (#61767) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gratula! Kep jöhet :))

(#61769) szabonagyur válasza DeNOx (#61767) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajna a klíma kompresszor nagy Honda átok, nekem is cserés...remélem utóbb mint előbb, de már úgy zörög, hogy rossz hallgatni.

(#61770) tboldi


tboldi
nagyúr

Egyelőre kész. :)

Majd egyszer eljut a fényezőhöz is, de amíg szükségem van rá napi szinten, addig így marad.

(#61771) szabonagyur válasza tboldi (#61770) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sötétített is az új hátsó is?

(#61772) tboldi válasza szabonagyur (#61771) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem, de majd az lesz, csak nem tudom, hogy fényezés előtt vagy után csináltassam meg.

Lehet, hogy inkább előtte, mert a pirossá válás nem kizárt, hogy nyárra tolódik, addig meg nem akarom fólia nélkül hagyni, mert ez így hülyén néz ki bent ülve. :D

[ Szerkesztve ]

(#61773) i-sti válasza DeNOx (#61767) üzenetére


i-sti
senior tag

Szelephézag állítást se hagyd ki ;)

Novum Forum Siculorum

(#61774) KrAt válasza tboldi (#61770) üzenetére


KrAt
veterán

Birom, ha valaki nem tokol es sajnaltatja magat, hanem cselekszik :R :C

(#61775) Saccco válasza tboldi (#61770) üzenetére


Saccco
nagyúr

Fóliáztasd le a tetejét meg a motorháztető belső részét szürkére. :DDD :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61776) tboldi válasza KrAt (#61774) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kb. 61 óra telt el összesen a 2 kép között. Sőt, a cseredarab nem egész 24 órával a balesemény után már nálam volt.

Mondjuk a sajnáltatás nem is nagyon állta volna meg a helyét, hiszen én voltam balf@sz, de cselekedni meg muszáj volt, mert a sérült lábam miatt nagy szükségem van az autóra.

(#61775) Saccco: :N

[ Szerkesztve ]

(#61777) synar válasza tboldi (#61776) üzenetére


synar
őstag

Nekem még tetszik is a végeredmény, jól ez jól néz ki ez a két szín együtt. :) Most már neked is olyan spoilered van mint az enyémen.

[ Szerkesztve ]

(#61778) tboldi válasza synar (#61777) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ma elgondolkodtam azon, hogy stickerbomb fóliával kéne bevonni. :D

A spoilernek örülök, habár ez facelift előtti, az autó meg facelift utáni, de így is jobb, mint nélküle.

szerk.: iPhone XS Maxszal azért jobb képeket lehet lőni, mint egy Xiaomi Redmi Note 5A-val. :D



Hétfőn kérek időpontot Szabó Fóliáékhoz az ablakfólia pótlására.

[ Szerkesztve ]

(#61779) Qru


Qru
MODERÁTOR

A Honda Accordos műhelyPRN volt már linkelve?

#nincsbennetarcsi

(#61780) feripapa46


feripapa46
friss újonc

Köszönöm a befogadást, kérdezném, hogy gk adás-vételel kapcsolatos jogi tanács adás van az oldalon?

(#61781) Qru válasza feripapa46 (#61780) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Milyen autót vegyek topik vagy a jogász topik segíthet.

#nincsbennetarcsi

(#61782) KrAt


KrAt
veterán

Tegnap megrendeltem a 4 evszakos Nexen-eket Asszony Jazz-ere, kivancsi leszek, milyen lesz.

(#61783) boogie84 válasza tboldi (#61778) üzenetére


boogie84
veterán

Kell egy ezüst első lökhárító és nem is kell lefújni a csomagtérajtót. :DDD
Kalappal a felújításhoz!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#61784) tboldi válasza boogie84 (#61783) üzenetére


tboldi
nagyúr

Harlequin Jazz. :D

(#61785) zolynet válasza tboldi (#61778) üzenetére


zolynet
addikt

Karbont a mocitetőre, tetőre, szárnyra és csomiajtóra. ;]

Life is too short to stay stock!

(#61786) Tom1939 válasza KrAt (#61782) üzenetére


Tom1939
őstag

1 éve szolgál szintén feleség jazzén, nem volt rá eddig panasz.

(#61787) yodamester10


yodamester10
őstag

Jövő héten jön meg az új fagyálló a Zsemitó-tól kérdésem,hogy amin a videón is látszik ilyen egyszerű lenne kivenni a kiegyenlítő tartályt?
[link]

(#61788) zolynet


zolynet
addikt

Qru: egy képcserét kérnék ;)
@Gyenesdiás

Life is too short to stay stock!

(#61789) kozlo válasza yodamester10 (#61787) üzenetére


kozlo
tag

Az a legegyszerűbb..de sajnos a feltöltött videók 99%-a,megfeledkezik ("szakik" is)arról, hogy nem elég csak megnyitni a hűtő alján a kis műanyag csapot...A teljes hűtőfolyadék cseréhez a motorblokkból is le kell engedni a hőtőfolyadékot, ha ez nem történik meg akkor a blokkban marad bő 5dl régi hűtőfolyadék!
Jazz, Civic,Accord modelleknél (napjainkig) a motorblokkon van egy hűtőfolyadék leeresztő csavar, 200ft-os pénzérménél nagyobb az átmérője, sűrű menetes , alumínium alátét van alatta :

Ez pl egy 9gen Civic (benzines) leeresztő csavar, alulról le kell szedni a motort takaró burkolatot sajnos csak úgy lehet hozzáférni. Meghúzásnál normál mérető nyomatékkulcs a hely szűkössége miatt nehezen fog hozzáférni...Meglazítás előtt érdemes megjelölni, és ugyanoda visszahúzni ,soha nem fog szivárogni, és mivel,hogy öntvényben van a csavar vigyázni kell rá, nem lenne szerencsés ha letörne...
Gyárban betöltött hűtőfolyadéknak 10év a csereperiódusa .. más esetben 4-5 év, ha valaki nagyon precíz akar lenni (miért is ne? :) ) akkor a feltöltés előtt érdemes átmosni a rendszert 5l desztillált vízzel.

[ Szerkesztve ]

(#61790) Qru válasza zolynet (#61788) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tölti be nekem a képet, töltsd fel ide a ph szeróra pls.

#nincsbennetarcsi

(#61791) yodamester10 válasza kozlo (#61789) üzenetére


yodamester10
őstag

Kösz,még csak 4 éves múlt az az 5dl nem gond ha benne marad.Legutóbb megmérettem a céghez járó targonca szerelővel aki -36 fokot mért.

(#61792) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

elfekvőben nem maradt valakinél véletlen gyári 0W20 olaj Pest környékén? Kb fél liter-liter kéne, zsemitótól mire megjön.. :)
Történt némi baleset, ami miatt lett némi olajfogyásom :)) De erről később.

[ Szerkesztve ]

(#61793) tboldi válasza KrAt (#61792) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lezúztad a teknőt? :Y :D

(#61794) KrAt válasza tboldi (#61793) üzenetére


KrAt
veterán

Nem, kirepedt a szűrő :) Lehet, hogy megsértette a láncos olajleszedő, amikor felraktam, 8e km-ig bírta, a mostani hideget-meleget nem, de még csak azt látom, hogy folyik belőle az olaj (videó), hnap lesz cserélve :)

Elcsepegett ~1 liter olaj, még szerencse, hogy mindig majdnem maxra van töltve, így most nem állok letolt gatyával :D Pedig kergettem szombaton pályán is, rossz vége is lehetett volna..

(#61795) kozlo válasza KrAt (#61794) üzenetére


kozlo
tag

:Y , Láncos olajleszedővel nem szabad visszarakni az olajszűrőt! Kézzel visszatekered, fogsz egy tenyérnyi méretű 80-120 as szemcseméretű szószolóvásznat, a szemcsés része legyen a szűrő falán, és így 1 kézzel is jól , erősen vissza tudod tekerni..

(#61796) KrAt válasza kozlo (#61795) üzenetére


KrAt
veterán

Egen, simán kézzel szoktam, de itt annyira nem fértem hozzá a kerékjárati ív felől a fékcső-stabrúd-kormányösszekötő-féltengely-egyéb oda nem kellő dolgok mellett, hogy erőt kifejtsek, hogy gondoltam, rásegítek. Lehet, rossz ötlet volt :) De már tudom, felülről is lehet támadni, hideg (vagy ilyen hideg időben kellemesen meleg) motornál :)

[ Szerkesztve ]

(#61797) kozlo válasza KrAt (#61796) üzenetére


kozlo
tag

Amit most hirtelen tenni lehetne ebben az esetben, ha nincs kéznél másik olajszűrő..az olajszűrőt féktisztítóval, hígítóval zsírtalanítani ,a "bibire" valamilyen kencét kellene rakni, pl ami gyorsan köt : autógitt- a motor hőjét kibírja, Szivárgást ellenőrizni , hirtelen elérhető pl 0w-30-as olajjal pótolni a hiányzó mennyiséget ..a motornak nem lesz baja a nemsokára úgyis bekövetkező olaj, és szűrő cseréig :K .

(#61798) i-sti


i-sti
senior tag

Valaki elküldi Imi elérhetőséget?
Köszi :R

Novum Forum Siculorum

(#61799) kozlo válasza yodamester10 (#61791) üzenetére


kozlo
tag

Helyes, hogy előbb cseréled ki :R ,a vízpumpának nem árt a friss kenés. A 2000-es évek közepe környékén már bejött a 10év vagy 200.000Km a gyári töltetre. 10év alatt azért sok minden történik...

[ Szerkesztve ]

(#61800) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Fagyállóból csak gyárit szabad, vagy mehet más márka is?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.