Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Qru válasza Buster17 (#47996) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a motor kopottságától függ, alapesetben nem kéne hogy egye.

Rolvik: Gratula, jó döntés! Az 1,4-es nagyon vérszegény lett volna. :K

#nincsbennetarcsi

(#48002) JoolsNOS válasza Qru (#47981) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én azt bírom mikor két lámpa közt lenyom a q7 80al városban aztán mikor a következőhöz ér és meg kell állnia én meg szépen elgurulok mellette mert pont zöldre érek oda. És ezt eljátsza 3*. Pedig általában 55-58al megyek, hogy ne legyek idegesítő. Mert a 45el menőket én se szeretem.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#48003) Qru válasza JoolsNOS (#48002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam városban a 60 a standard mert 4-esben ott forog 2000-et ott már nem erőlködik, van rendes olajnyomás is. Sajnos az 50 az már inkább 3-as mint 4-es fokozat így azt nem szeretem. :D

#nincsbennetarcsi

(#48004) Gabesz84 válasza Rolvik (#47998) üzenetére


Gabesz84
őstag

A mi 9gen 1.8-asunk is berezonál alacsony fordulaton, olyan 800-1000RPM környékén, tipikusan mikor mélygarázsban menőverezünk vele be a helyünkre akkor lehet hallani. Szerintem ez a berezonálás normális, 0km-es kora óta csinálja.

(#48005) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Amúgy hosszú ideje nem néztem az újautó modellkínálatot, de jelenleg ez a magyarországon kapható Honda kínálat: HRV, CRV, Civic ? Lassan leépítik a piacot? Nem gondolnám, hogy a 10-es most aztán letarolja a vetélytársakat, márpedig ha nem lesz többszörös eladás belőle mint a 9-ből volt, akkor talán feltűnik nekik is, hogy kompletten veszteséges ez a piac számukra. Legalábbis számomra úgy tűnik, hogy az egyre szűkülő kínálat általában kivonulást, vagy minimális értékesítési tervet jelent. Az, hogy az F1-ben már nézni is rossz ami történik velük, az egy dolog, de hogy se ott, se a szériaautós piacon nem hajlandók lecserélni, ami már sokadik éve rossz. Legyen az koncepció, vezető, stratéga, bármi. Nem tudom korrábbi évekhez képest az USa piacon vagy akár a belpiacon hogy szerepel a Honda, de kár érte, ha lassan egyre kevesebb vonzó dolgot lehet vele kapcsolatban megemlíteni.
Az más kérdés pl., hogy a márkaképviseletek renoméját sikerült a béka segge alá levinni a legtöbb vállalkozásnak, de ez lehet hogy helyi probléma.
Ha valaki megkérdezi tőlem, hogy miben jó, vagy a legjobb a Honda, vagy miért ajánlom inkább, mint valamelyik másik márka modelljeit, jelenleg újautós vonalon nem igazán van mit mondanom. Eddig legalább azt lehetett mondani, hogy a motorjai tartósak, és kimennek a világból, de ahogy észrevettem a piacon ez csak névleg mérvadó szempont, valójában a legtöbb átlagos autóhasználó leszarja.
Szóval nem tudom hova tart a márka, de töretlen elfogultságomon lassan repedések jelentkeznek. Még akkor is, ha a jelenlegi autókat szerintem szétesésig megtartom.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48006) tboldi válasza BlacKSouL (#48005) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jazz is van még újonnan.

szerk.: Meg NSX. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48007) Qru válasza BlacKSouL (#48005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem egyedi, a Mitsubishi ugyan ezt csinálja. Kár értük nekem a 10-es Lancer pl k. bejön. Majdnem azt vettem aztán kiesett a Cvicel egyetemben.

A Hondának USA-ban megy a szekér még, a múlt évben is 6,4%-al növelték az amúgy sem sz@r eladásokat. De itt európában szépen kihalnak lassan.

#nincsbennetarcsi

(#48008) Fkris válasza Qru (#48003) üzenetére


Fkris
őstag

Most a Jazzel kapcsolatban mondod,nem?
Nekem is, a 60 az 4es, kényelmes 1900-2000 között, ha felgangolok 5be akkor 1500 körül szenved, szóval városon belül nincs 5, max ha éjjel jövök, mondjuk Árpád híd felől, és Népligetnél veszem ki sebességből.
50el elvből nem megyek, szóval nem is tudom hogy forog ott, de valszeg nekem is 3as lenne.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#48009) Qru válasza Fkris (#48008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, nem szeretem ha erőlködik a motor.

mod:

Meg a motor sem szereti. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48010) gaga1


gaga1
tag

Sziasztok. Véleményekre lennék kiváncsi. Elvittem a szerelöhöz az autot. Megbeszéltük,hogy ö vesz rá autopálya matricát,mivel pályán fogják tesztelni. Elfelejtette megvenni a matricát. Ezért kaptam egy kövér csekket. Felhivtam de maximum a felét hajlando kifizetni. Szerintetek ez normális? Köszi

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#48011) Qru válasza gaga1 (#48010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, ő nem vette meg az ő hibája egyértelműen. Fizesse ki az egészet vagy ami még egyszerűbb: vond le a javítás összegéből a büntit. Vagy már kifizetted a javítást?

#nincsbennetarcsi

(#48012) Ispy válasza gaga1 (#48010) üzenetére


Ispy
veterán

Ekkora egy gyökeret, erre már nem tudok mást mondani. Egyértelmű, hogy neki kell fizetni, ha nem akarja és már kifizetted, akkor ez meg neked tanulópénz, de többet ne vidd oda szervizelni az autót.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48013) tboy93 válasza gaga1 (#48010) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem kérdés, hogy neki kell fizetnie az egészet. Ne hagyd magad.

(#48014) bbubby00 válasza gaga1 (#48010) üzenetére


bbubby00
őstag

Már én is mondtam neked, h ez bizony a műhely hibája lesz.
Megmelíteném nekik, ha nem hajlandóak fizetni, hogy FB és mindenféle közösségi portálon rossz hírnevüket fogod kelteni a dolog miatt. Ha pampog akkor még egy fogyasztóvédelmet is beiktatnék a fenyegetésbe.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#48015) Peter.70 válasza gaga1 (#48010) üzenetére


Peter.70
őstag

Esetleg meg próbálkozhatsz a Tékozló Homár fogy védelmi bloggal

(#48016) yodamester10 válasza gaga1 (#48010) üzenetére


yodamester10
őstag

Vagy megvárod munka után :DDD ;]

(#48017) gaga1


gaga1
tag

Köszi mindenkinek a véleményt. A megvárom munka után már nem játszik,régebben szakszerüen elintéztem volna. ;] A jogtalan autopályahasználat tavaly történt és akkor nem kevés pénzt hagytam a mühelyben. A csekket pénteken kaptam meg. Amugy hondás körökben igen ismert szervizröl van szo. Sajnálom,hogy nem tudtam vele megegyezni. Megteszem a szükséges lépéseket.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#48018) >>>W!nman* válasza gaga1 (#48017) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Szia!

Tavaly és csak most kaptad meg!? Mi a szösz!? Ebben az országban a behajtásnál semmi sem működik gyorsabban/jobban. Végzetesen csalódtam. :N

(#48019) tboy93 válasza >>>W!nman* (#48018) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyáltalán érvényes még? Nem évül el?

(#48020) Qru válasza tboy93 (#48019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1 év az elévülési ideje ([link]).

#nincsbennetarcsi

(#48021) honda23 válasza gaga1 (#48017) üzenetére


honda23
aktív tag

Melyik szerviz, ha megkérdezhetem?

Nekem a kopogásérzékelőmet törte el itt Fehérváron egy nagyon neves szerviz 4 éve, csak a felét volt hajlandó kifizetni, most egy hete az olajbetöltő sapkámat. Mindenhol csak a kárt okozzák, ebből lett elegem, inkább szervizelem egy ismimmel tovább az autót....

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#48022) gaga1 válasza >>>W!nman* (#48018) üzenetére


gaga1
tag

Tavaly julius eleje. Mult hét pénteken kaptam meg.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#48023) gaga1 válasza honda23 (#48021) üzenetére


gaga1
tag

Egyenlöre nem nevezném meg nyilvánosan. Az ügy végkifejletétöl függ nevesitem e.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#48024) Ispy válasza gaga1 (#48023) üzenetére


Ispy
veterán

Egyébként 2 dolgot nem értek:

1) ha szerinte nem az ő sara, akkor miért akarja a felét kifizetni
2) ha ő ült az autóban, amikor felhajtott a pályára, akkor az ő felelőssége, főleg, hogy tudta is, hogy nincsen rajta matrica

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48025) BigBlackDog válasza gaga1 (#48022) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként a szervizről megvannak a "papírok"? Pl. mikor lett leadva javításra, mikor hoztad el, mikor lett fizetve. Ha kölcsönadási még nem is volt, akkor is futnék egy kört az Állami Autópálya-kezelőnél/rendőrségen, hogy ilyenkor mi a teendő, mivel nem Te vezetted a gépjárművet és nem is engedélyezted, hogy autópályán közlekedjen vele matrica vásárlása nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#48026) gaga1 válasza Ispy (#48024) üzenetére


gaga1
tag

Ezt nem tudom. Ha leadok egy autot a szervizbe akkor amig ott van ök felelnek érte,bármi is történik vele. Én igy gondolom.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#48027) gaga1 válasza BigBlackDog (#48025) üzenetére


gaga1
tag

Amikor vittem és amikor mentem érte,ugyanazzal a barátommal vitettem magam. És ö is ott állt amikor az autopálya matricárol beszéltünk. Sajnos az autopálya kezelö továbbadta egy ügyvédi irodának,akiktöl kaptam a büntetést. Itt nem lehet arra hivatkozni,hogy nem én vezettem az autot,itt a tulajdonos felel. A további keresetet biroságra lehet beadni polgári peres ügy inditásával. A rendörségen van lehetöségem feljelentést tenni,ezt már lebeszéltem egy ott dolgozo barátommal. Megvárom a végkifejletet. Remélem belátja a tévedését.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#48028) demars válasza gaga1 (#48022) üzenetére


demars
addikt

Ennyi ideig elhúzták? Fura..
Gyorshajtásért egy hét után jött a csekk. :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#48029) gaga1 válasza demars (#48028) üzenetére


gaga1
tag

Nekem is fura. De sajnos megtörtént.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#48030) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Itt melyik területet válasszam?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48031) Rolvik válasza Gabesz84 (#48004) üzenetére


Rolvik
csendes tag

Hat nem tudom, hogy ez normalis mert nekem a berezonalasnal egy kicsit hangosabb "repett fazek hang" penteken megy ugy is a szervizbe es megnezetem. Van valakinek tapasztalata polirozassal? Akit nekem ajanlottak o nem nagyon akar Hondat elvallalni mert nagyon bonxolult csinalni foleg hogy fekete.

(#48032) zolynet válasza >>>W!nman* (#47923) üzenetére


zolynet
addikt

5gen hátsó stabrúd 15mm
6gen vti hátsó stabrúd 12mm
ITR hátsó stabrúd 22mm (jdm-é 23mm) -> fehér holló gategória

Szerintem nem lehet drága egy gyári 5 vagy 6gen civic hátsó stabrúd, tele vannak velük a bontók.
Kutyacsont meg szintén nem nagy tétel, a 2 hátsó megvan 10k alatt. (ugy)

Első stabrúd vastagságot nem tudom, csak azt hogy a vti-é ugyanakkora mint az ek9. De ezzel nem vagy beljebb.

Life is too short to stay stock!

(#48033) Qru válasza demars (#48028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Utánam meg utánam jött az elfogó autó múltkor, így rögtön kézbe is kaptam a csekket. :D

mod:

Rolvik: Dodi72-t keresd meg az autóápolós topikból, ő profi. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48034) >>>W!nman* válasza zolynet (#48032) üzenetére


>>>W!nman*
tag

De jó! Köszi a választ! Már nem bíztam benne pedig... :)

Az 5G és 6G hátsó stabrúd ugyanolyan alakú? Plug&play a másik generációban? (5-ösé 6-osban legfőképpen)

Reális árra mit mondtok egy stabrúdra? (+bilincs+gyári csavarok) (szilent és kutyacsont meg mind1, h adják-e v sem, mert úgyis cserés valszeg...)

[ Szerkesztve ]

(#48035) zolynet válasza >>>W!nman* (#48034) üzenetére


zolynet
addikt

Nekem úgy volt hogy amikor kiderült hogy kellene volna szilentezni a hástó lengőkarokat akkor vettem skunk2 copy-t és az a 6gen kutyacsonttal nem ment össze a 6gen stabrúddal, így adtak kölcsön egy 5gen stabrudat amivel már összement. Remélem ki tudod venni a lényeget.
Reális ára egy 5gen stabrúdnak, csak rúd kb 5-10k közé tenném.
Kérdezd meg a kabai/csepeli bontót, szerintem gombokért kapsz.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#48036) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Szerviz megvolt. Egyuttal levettek a bordasszijat, es mivel ugy is ugynugy megvan a nyiszogas a motorban, egyertelmuen nem vizpumpa vagy generator vagy klima...
Vagyis motoron belulrol jon. Eddig 7 szerelő tárta szét a karját ötlettelenül. Szerintem megyek bejelentkezek Novothtibihez.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48037) demars válasza BlacKSouL (#48036) üzenetére


demars
addikt

Ajjaj az nem jó :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#48038) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Asszem leszokok a győri plázás önkiszolgálós kútról. Az oké, hogy ott a legolcsóbb és egy minimális csalás belefér. Pl multkor 5.08at tankoltam kannába és kb 4.9et mutatott a kanna. De ma mikor tankmutató szerint (általam kitapasztalt) 38at se kellett volna megennie majdnem 41.5öt tankoltam. :((( Lehet, hogy bezavart, hogy épp töltötte a tartálykocsi a kutat :F Na mindegy. Ki mit ajánl Győrben?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#48039) demars válasza JoolsNOS (#48038) üzenetére


demars
addikt

Még sosem tankoltam önkiszolgáló kútnál. Kónyban is olyan van. Nem is tankoltam múltkor :DDD
Mi a menete ennek? Lehet kártyával fizetni?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#48040) hülyegyerek válasza JoolsNOS (#48038) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Csak shell vagy ömv. Az ő minőségükben bízok. Amúgy én is tankoltam még anno a plázás kútnál a 44 l-es punto tankba 47 l-t....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#48041) Ispy válasza demars (#48039) üzenetére


Ispy
veterán

Én egyszer tankoltam a Szlovén határ előtt, kártyával ki kellett fizetni előre az összeget, és a végén jóváírta a többlet fizetést. Vagy valami ilyesmi :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48042) Winner_hun válasza Ispy (#48041) üzenetére


Winner_hun
félisten

Zárolja az összeget és csak annyit von le amennyiért valóban tankoltál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48043) demars válasza Winner_hun (#48042) üzenetére


demars
addikt

Megbízható a rendszer?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#48044) Winner_hun válasza demars (#48043) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bankfüggő. Cibbel sose volt gond, erste-nél többször előfordult hogy a zároláson felül vonta le az összeget, a teljes zárolt összeget 30 nap múlva írták jóvá.

[ Módosította: radi8tor ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48045) JoolsNOS válasza demars (#48039) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Kb amióta megjelent azóta ott tankolok, (min 6-7 éve) eddig nem volt velük gondom, de ez azért túlzás. Nem csak az ár miatt szoktam oda, hanem pont amiatt, hogy kártya be, tankolsz aztán annyit von le amennyit tankoltál. Illetve nem ugrál ott senki, hogy segíthet-e.

(#48044) Winner_hun: otpnél előbb látni a jóváírt összeget, mint a levonást :)

(#48040) hülyegyerek: eddig mindig akörül tankoltam amikor kigyulladt a jelzés. Elvileg 42es a tank és a jelzés 7.9nél gyullad ki. 33.5-34.5öt szoktam mindig tankolni. Tehát minimálisat csalt eddig.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#48046) demars válasza JoolsNOS (#48045) üzenetére


demars
addikt

Igen, ez mindenképp pozitív. Mondjuk itt Csornán a shellnél leszoktak róla szerencsére. Már nagyon idegesítő volt a nyomulásuk.
Egyébként arra céloztam, hogy kártya elvétel, beragadás mennyire gyakori?! De akkor megnyugodtam :))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#48047) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Honda jazz vásárlás előtt álok melyiket érdemes venni 1.2-1.4?
Van amire érdemes odafigyelni a vásárlásnál,tényleg olyan jók a fogyasztási adatok mint írják?
Esetleg valami típushiba vagy valami kis bosszantó apróság amiről érdemes tudni? :R

(#48048) BlacKSouL válasza xigris (#48047) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mik a felhasználási körülmények? Sok város, rövid táv, kevés pálya, vagy sok pálya, hosszú távok, kevés város, vagy egyéb?
Alapvetően egyébként jobb választás az 1.4
Az 1.2-t kizárólag hosszabb, városi üzemben tudom előnyösebbnek ítélni, ha mondjuk 80-90 km/h-nél nem megy többet sokáig, de egyébként 30-40 km-t legalább egyhuzamban.
Az 1.2 fogyasztási szempontból szinte egyáltalán nem jobb, bár bizonyára vannak helyzetek amikor ki lehetne hozni, de egyébként az 1.4 is annyira jól tud fogyasztani, ha úgy van használva ahogy ő szereti, hogy fölösleges 1.2-ben gondolkodni. Egyébként ki lehet hozni 4,5-5 közé a fogyasztást, feltéve hogy nem csak 4-5 km-eken van használva, és nincs tőle irreális elvárás, azaz 83 lóerőtől nem várunk 9 másodperces gyorsulást, és nem üveghangon tapossuk indítástól leállásig. A bemelegedésig viszont méretét meghazudtolóan iszákos, ezért lehet jó értéket kapni, a hosszabb távú üzemmel.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48049) tboldi válasza xigris (#48047) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha hazaértem, írok majd pár mondatot, én is nemrég vettem egy Jazz-t. :)

(#48050) JoolsNOS válasza xigris (#48047) üzenetére


JoolsNOS
veterán

2007 1.4

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.