Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) DeathAdder válasza EQMontoya (#36995) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sokkal racionálisabb választás a TS ha családról is szó van, ebben teljesen egyetértek.

gaga1 - szinte csontra egyforma negyedeket tud gyárilag a vti a ts -el, szóval nem valószínű hogy sokkal jobban megy, persze felette kijön már az a +30 ló, de ilyenre megpróbáltatásra nem is igazán adódhat lehetőség.
YT szerintem irreleváns mert nincs két autó ami csontra egyformán menne, nem beszélve a hátrányokról ha fent van egy dircsi szürcsi és alul egy 200as kipuffrendszer... illetve az apróbb módosításokról.

De ez csak a puszta teljesítmény, a vti ma már inkább egy papírautó, zajos beltérrel, a TS pedig egy kevésbé nyers, sokkal szofisztikáltabb, biztonságosabb, felszereltebb jármű, tehát sokkal racionálisabb, de én akkor is inkább vti-t vennék. Régen ennél százszor rosszabb autókban is utazott tengerig a család, de azóta már sokkal jobb alternatívák kínálkoznak :)

(#37002) gaga1 válasza DeathAdder (#37001) üzenetére


gaga1
tag

Ok a Youtube videokat hagyjuk mert elkepzelheto hogy nem gyari autokkal mennek,vagy eltitkoljak a modositasokat. Egy ismerosnek van TS es elotte VTI volt. Tole kerdeztem mennyi a kulonbseg a ket auto kozt. Elmondasa szerint jobb a TS rugalmassagban. Viszont 0-100-ig meg tudja viccelni a VTI egy jo indulassal.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#37003) DeathAdder válasza gaga1 (#37002) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jól mondja szerintem, bár még nem vezettem TS-t de biztosan dinamikusabb abból a szempontból hogy nem kell halálba forgatni ahhoz hogy jól menjen :)

(#37004) Snoop-y válasza DeathAdder (#37001) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat igen lassan mar a VTI is olyan mint amikor en vettem a VT-t.
Hobby autonak meg jo (bar nekem mar anno puhanak tunt es azota sem lett attol jobb hogy gyartanak meg kevesbe jo autokat is :D )
En meg azon is gondolkodom hogy a DC5 eleg vad lesz e lehet lepek megegyet vissza es egy dc2-t veszek (de persze nyilvan a JDM verziot)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37005) DeathAdder válasza Snoop-y (#37004) üzenetére


DeathAdder
veterán

DC2 biztosan nyersebb ez által nagyobb élményt nyújt, ott semmi felesleges dolog nincs csak és kizárólag ami szükséges egy autó vezetésre, de az igazi élményt nyújt ami kiemelkedik a legtöbb közül. Az ilyen zajszigetelés smafu, de ettől is olyan fantasztikus :))

DC5 már egy sokkal felnőttebb verziója ennek. Nekem is dc2 volt álmaim autója, sokáig is kerestem, de nem találtam említésre méltót idehaza :((( egyel gyengébb kivitelbe végül csak sikerült egy hozzá hasonlót venni, de ez mégsem dc2.. :N

(#37006) sunny84


sunny84
senior tag

azért innen tudnák csemegézni :K

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#37007) bandus


bandus
veterán

http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.8_sport_digitklima.tempomat-9697333

Bocsi, tabrol. Ezen gyari a motorhazteto? Mert en area tippelnek,mhogy nem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37008) Tsebacsi válasza bandus (#37007) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mérne lenne gyári? :F Ugyan olyan mint az enyémen (összefoglalóban ott a kép).

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37009) EQMontoya válasza sunny84 (#37006) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem tök egyértelmű a választás: NSX.

Same rules apply!

(#37010) mdani01 válasza sunny84 (#37006) üzenetére


mdani01
aktív tag

A két leghátsó fehér szépség :B :K

iPhone 6S SpaceGray

(#37011) SzalaiG válasza EQMontoya (#37009) üzenetére


SzalaiG
addikt

Senna edition. ;)

(#37012) LógaGéza válasza sunny84 (#37006) üzenetére


LógaGéza
addikt

De jó színben van az a Mugen EP3. Színkód valaki? :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37013) hülyegyerek válasza bandus (#37007) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ezt is megnéztem. N-es rendszáma van, a szervizkönyve olasz. Tiptop kívül-belül, de a díler nem volt hajlandó márkaszervizben átvizsgáltatni, csak "ismerős" szerelőnél. Hagytam is, pedig nagyon szép.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#37014) hülyegyerek válasza BlacKSouL (#36910) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Jelentem, tegnap megvolt. Így éreztem magam : :Y

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#37015) Tsebacsi válasza hülyegyerek (#37014) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez az egy dolog, amit miatt marhára fogom sajnálni ezt a kocsit, na jó meg a magasan lévő km-óra és a felhajtható ülés. :B Az a hang, az masszív :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37016) hülyegyerek válasza Tsebacsi (#37015) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Meg szerintem ez néz ki a legjobban az elmúlt 10 évben (meg az Alfák, de azt nem veszek...)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#37017) demars válasza bandus (#36999) üzenetére


demars
addikt

En ugy tudom, hogy igen. 1.6 125LE

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37018) runner 125 válasza demars (#37017) üzenetére


runner 125
nagyúr

UFO-ból 1.6-os szerintem nincs, csak 1.4 és 1.8 benzin, illetve a 2.2 diesel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37019) Tsebacsi válasza runner 125 (#37018) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem a hibridhez járt az 1.6? :F Mármint a szedánnál. Nem, volt sima szedánban is!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37020) hülyegyerek válasza Tsebacsi (#37019) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A hibridben 1.3 van, ami gondolom a sima 1.4-es motor (1339 köbcenti) 1.3-nak írva.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#37021) tonyi válasza Tsebacsi (#37019) üzenetére


tonyi
tag

Szedánban volt 1.6.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#37022) bandus válasza tonyi (#37021) üzenetére


bandus
veterán

Jaja, de eleg ritka.

hgy: koszi az infot, azert lehet rakerdezek.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37023) demars válasza runner 125 (#37018) üzenetére


demars
addikt

Igazad lehet... En sem lattam, de ugy kerdezte, azt hittem, hogy van...
A hybrid sedan az 1.3!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37024) hülyegyerek válasza EQMontoya (#36902) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nézegetem ezt a Bt-s Yatour cuccot, és egész jónak tűnik, csak arra nem jöttem rá, hogy erre tudok e zenét is küldeni telefonról, vagy csak telefonálásra alkalmas e.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#37025) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Tervezem egy Honda Accord Tourer vásárlását, vagyis erősen nézelődöm (Mazda 6 és Accord között vacillálok, bár az Accord felé dől a mérleg súlya).

2009-2011 közötti évjáratot.

Főként 2 L-es vagy 2.3 L-es benzines változatokat nézelődök (nem sok van a piacon), Euro5-ös motorral.

Még soha nem volt Hondám (se motorban sem autóban), bár a japán autókat ismerem, szegről végről (Toyota, Mazda, Suzuki, Nissan) már volt.

Tudnátok tanácsot adni, hogy mire érdemes figyelni vásárlásnál?
Típushibák esetleg? Mit érdemes ellenőrizni,milyen visszahívások, szervizeknek kell feltétlen meglennie?

Neten már egy ideje böngészek, kutatok, de azért jobb ha "felhasználóktól" informálódik az ember?!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#37026) tboy93 válasza Tanisz (#37025) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia, a 7gen accord nagyon jo konstrukcio, a k20 es a k24 motorral sincsenek kulonosebb bajok. A kuplungra erdemes ranezni, allitolag eleg "gyorsan" kopik.

(#37027) Vegha


Vegha
senior tag

Sziasztok Hondások,

segítségeteket szeretném kérni. Egy Toyotában üléseket kell cserélnem és magasságállítósra van szükségem. Van itt egy (állítólag) jobb kormányos Civic ülésszett, illetve egy normál, bal kormányos Prelude. Az eladók szerint ezeknek lehet állítani a magasságát, szerintem viszont nem. Tudnátok megerősíteni és/vagy cáfolni ?

(#37028) EQMontoya válasza Vegha (#37027) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miért nem Toyotába való ülést szerzel? :)
Az esélyesen sínre is kompatibilisebb.

Milyen Toyotába tennéd amúgy?

Same rules apply!

(#37029) Vegha válasza EQMontoya (#37028) üzenetére


Vegha
senior tag

Minden Hilux tulaj Hondára cserél, Amerikától Ausztráliáig.

(#37030) NoLF válasza Vegha (#37027) üzenetére


NoLF
addikt

Igen, az jobbkormanyos, igen, a masik balkormanyos autobol szarmazik.

Igen, mindketto magassagallitasi lehetoseggel rendelkezik. Mindkettonel a kornanyhoz kozelebbi tekeros cucc az, amivel ezt elvegzi (igen, a prelude ulesnek karos a tamlaallitasa)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#37031) bandus


bandus
veterán

[link] - erről képek alapján vélemény uraim?
[link] - esetleg ez, attól eltekintve, hogy képesek 108 ezret hazudni, ami inkább 180 akarna lenni szerintem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37032) Aladdin válasza tboy93 (#37026) üzenetére


Aladdin
senior tag

2009-11-et ír, az meg már 8. gen...

(#37033) Vegha válasza NoLF (#37030) üzenetére


Vegha
senior tag

Köszönöm szépen a szakértést!
A jobb kormányosban biztos vagy ? Ugye a képen éppen fel vannak cserélve (legalábbis a biztonságiöv csatjai alapján): a J1 van a képen bal oldalon és a B1 van jobb oldalon. Ez alapján viszont létezhet az, hogy a jobb kormányos 'anyósülés' (vagyis J1) rendelkezik csak a magasságállítással ?
Vagy én nézek félre valamit ?

(#37034) NoLF válasza Vegha (#37033) üzenetére


NoLF
addikt

Varj igazad lesz, vagy tukrozve van a kep vagy balkormanyos autobol szarmazik mert nekem ilyen van itt angliaban de csak a vezetoules allithato, az utas nem, tehat itt a kep hibazik vagy az elado.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#37035) Tanisz válasza tboy93 (#37026) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi szépen :)

Amúgy rosszat írtam, mert a 2,4-es beniznes van nem 2,3as :D
Nem tudom miért néztem be.

#37032 Aladdinó : igen igazad van a 2009 és 2011 közötti már 8. generáció, legalábbis ez alapján [link]

Mivel a piacon olyan ritka a benzines kombi, mint a fehér holló, alternatíva lehet a dízel is. A dízellel szokott probléma lenni? (közös nyomócső, turbófeltöltővel..stb) ?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#37036) Vegha válasza NoLF (#37034) üzenetére


Vegha
senior tag

Köszönöm. Akkor jól sejtettem hogy valami turpisság van azzal kapcsolatban. Az eladó amúgy kezeskedik érte, a sajátjátból szedte ki, ki van takarítva csak már be is csomagolta, állítólag ezért nem tud róla jobb fotókat küldeni. Bőrre váltott.
Egyébként ez a Prelude és Civic ülések között van értékelhető különbség ? A Civicé jobb állapotúnak tűnik, de a Preludé meg masszívabb, jobb oldaltámaszos - amennyire látszik a fotókon. Alapvetően persze a Civicnek áll a zászló: közel is van és fele annyiba kerül.

(#37037) Tsebacsi válasza bandus (#37031) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A második link nem megy. Az elsőnél a panorámatető az istenes! Marha jól néz ki. De a kocsi színe és az a felni, az nekem jaj.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37038) bandus válasza Tsebacsi (#37037) üzenetére


bandus
veterán

Hat a szint mar elengedtem, talalok amilyet talalok :) a felni meg nyilvan cseres lenne valami gyarira, nekem sem tetszik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37039) NoLF válasza Vegha (#37036) üzenetére


NoLF
addikt

Ez erdekes, minek csomagolja be ha meg nincs eladva? Es mibe csomagolta, aranyfoliaba ami elfogyott es nem bonthatja ki emiatt soha tobbe? :)

A prelude ules nagysagrendekkel jobb, mint a civice - leginkabb az oldaltartas miatt. De ha nem vagy kanyarvadasz, a civice is jo, kenyelmes hosszu utakra is.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#37040) Vegha válasza NoLF (#37039) üzenetére


Vegha
senior tag

Egy Toyota Hiluxba lesz. Vannak itt is kanyarok, de főleg felezővel, 4WD-vel : )
Köszi szépen a segítségedet.

(#37041) NoLF válasza Vegha (#37040) üzenetére


NoLF
addikt

Ja igen irtad is mar, oda eleg a civic ules szvsz. :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#37042) truefx


truefx
aktív tag

Sziasztok, egy 6 éves benzines FRV-m van, főleg a gyerekek iskolába hordására használja az asszony. Persze megyünk hosszabb távokat is, de a az 1-2 km-es utak a legjellemzőbbek sajnos. Az akksit már 3 évesen cserélni kellett, gyanítom, hogy pont emiatt fáradt el hamarabb.

Most a horizontra került egy 4.gen dízel CR-V, de nem vagyok benne biztos, hogy az is ilyen jól fogja bírni a "hideg-meleg"-et. Mit gondoltok? Hülyeség lenne? Árat még nem tudok, de első körben nem az a fontos.

(#37043) Tsebacsi válasza truefx (#37042) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem nagyon nem örülne neki :( Vagy pedig hetente elmész kikormolni és jobban figyelsz rá szervízügyileg.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37044) Snoop-y válasza Tsebacsi (#37043) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha hetente kikormolja, a turbot akkor is nagyon hamar haza fogja vele vagni...
Turbos autoval nem megyunk rovid tavokat ha benzines ha diesel :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37045) bbubby00 válasza Snoop-y (#37044) üzenetére


bbubby00
őstag

Ezér kell egy jó régi 1.6 dízel golf :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37046) Tsebacsi válasza Snoop-y (#37044) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:( Ennyire érzékeny lenne? :( Mi hal meg benne pontosan? A turbo maga, vagy valami kapcsolódó alkatrész?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37047) Snoop-y válasza Tsebacsi (#37046) üzenetére


Snoop-y
veterán

A csapagyak illetve a tengely nem kap megfelelo kenest, allandoan erolkodik es gyorsabban kopik.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37048) Tsebacsi válasza Snoop-y (#37047) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Akkor majd erre figyelek, ha eljutok a cseréig!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37049) Elmör válasza Snoop-y (#37047) üzenetére


Elmör
senior tag

Úgy-úgy! Sajnos ebben a hideg időben (igaz pont nem ma van olyan) még inkább igaz, hogy el kellene menni még akár a szívóval is legalább 10km-t, hogy rendesen átmelegedjen, kenjen mindent, ezért sokszor úgy oldom meg a reggeli melóba menetelt, hogy a boltnál nem állítom le az astrát, csak bezárom az ajtót, aztán megyek vásárlás után tovább, kis 1.4-es motor azért szerencsére hamarabb melegszik. Feltöltővel ezért néha tényleg nagyobb szívás, Civicet is inkább előveszem, legyen koszos, de menjen vele az ember nagyobb távot.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#37050) sasa134 válasza truefx (#37042) üzenetére


sasa134
addikt

Ooo, ha már FR-V: lehet egy kérdésem? Mennyit eszik így városban kb? 10?

Avanti Roma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.