Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) zolynet válasza synar (#61948) üzenetére


zolynet
addikt

Valószínűleg nyelestengely csapágy.
Inkább 80-100k, ami szintén egy drágább mulatság.
Jazz topikban van olyan aki együtt él vele, valaki azonnal orvosolja.
Hallottam olyanról aki 100ekm-t elment már ezzel a hibával, úgy van vele amíg nem esik szét a váltó, ami ~50k addig megy vele.

Life is too short to stay stock!

(#61952) TaylorPro válasza synar (#61948) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szia!

Ezt a jelenséget én is írtam már. Nekem olajcsere után volt ez. Eneos Sustina 5w40 ment bele. Egy idő után eltűnt ez a hang. Majd az olajcsere közeledtével újra előjött. Mint ha hallani a fogaskerekeket, de csak 1-esben főleg. Viszont, most másodjára ment bele Motul Eco-nergy. Elsőnek 0w30, most 5w30. Motulnál nincs ez a hang jelenség. Szóval ez a hang valószínű olaj függő is. Picit törik az olaj nem fogod hallani szerintem.

Pixel 8 Hazel

(#61953) synar válasza TaylorPro (#61952) üzenetére


synar
őstag

Nagyon érdekes amit írsz, ezt az olajat töltötték bele a márkaszervizbe: CASTROL EDGE PROFESSIONAL LL-04 5W-30 és tényleg nem sokkal utána kezdtem hallani azt a lendkerék szerű hangot, ahogy írod is, főleg egyesben. Három hete volt az olajcsere. Körülbelül mennyi idő után tűnt el a hang, tényleg járhatok így vele, nem lesz baja a motornak? Ha tényleg csak ennyi, akkor nagyon köszönöm, hogy megkíméltél egy nagyösszegű szervízköltségtől. :R

[ Szerkesztve ]

(#61954) synar válasza synar (#61953) üzenetére


synar
őstag

Az is érdekes, hogy amikor visszavittem a márkaszervizbe és említettem, hogy az olajcsere után kezdtem észlelni a hangot, rögtön rávágta a munkafelvételis, hogy ezt az olajcsere nem okozhatta, hát ezek szerint mégis. Majd rábeszéltek volna egy szerintük 100-150k körüli nyelestengely csapágy cserére, szép...

[ Szerkesztve ]

(#61955) tboldi válasza synar (#61954) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bemondás alapján majdhogynem lehetetlen autót diagnosztizálni. Az is lehet, hogy amit hallasz, teljesen természetes a Jazzeknél, nem kell egyből a szervizre neheztelni, meg kétségbe esni az összegtől. ;)
Én éppen ezért nem mennék bele a találgatásokba, mert tényleg bármi lehet.

Mutasd meg olyasvalakinek, aki találkozott már (jól működő) Jazz-zel, az esélyesen meg tudja mondani, hogy mi a helyzet. Ha kiderül, hogy valóban nem oké valami, akkor lehet továbbmenni, hogy mi is lehet az.

Amúgy meg ne hang alapján állapítsuk meg egy olajról, hogy jó-e vagy sem. Ha megfelel a gyártó előírásainak, nem lehet baja a motornak.

[ Szerkesztve ]

(#61956) synar válasza tboldi (#61955) üzenetére


synar
őstag

Nem bemondás alapján állapították meg, beült mellém a márkaszerviz szerelője egy körre és azután mondta hogy a nyelestengely csapágy probléma. Na mindegy holnap megmutatom egy másik szerelőnek is akit javasoltak, kíváncsi vagyok ő mit mond.

[ Szerkesztve ]

(#61957) tboldi válasza synar (#61956) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elképzelhető, hogy valóban a csapágy a probléma, de mi egy internetes fórumon keresztül ezt megint csak nem tudjuk megállapítani.

Ha össze tudnám hasonlítani élőben a saját Jazzemmel, amiről 100%-ig tudom, hogy csapágyhibás, akkor nem lenne kérdés. :D

[ Szerkesztve ]

(#61958) TaylorPro válasza synar (#61953) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ha eltűnt a hang akkor nincs miről beszélni. Nem lesz baja. Én nálam tuti hogy az olajcseréhez volt köze. Motullal nem csinálja.

Pixel 8 Hazel

(#61959) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok, 8gen 2010 1.8 Civic Varta akksi kb 3 év után megadta magát. Bikázás után mentem kb 100 km-t, hogy majd a generátor feltölti, de másnap ugyanúgy nem indult. Már előtte is hosszabb indítások jellemezték.
Az utódon gondolkodom, olvasgattam a fórum ezzel kapcsolatos bejegyzéseit és egy megerősítésre lenne szükségem rendelés előtt.
Akinek szintén 1.8 8genje van az segítene, ez a típus megfelelő lenne?

Rocket 45 AH 430 EN 238x129x225 mm (ázsiai típus, bal pozitív) Példa Link

Saru vékony vagy vastag?
Kössz!

[ Szerkesztve ]

(#61960) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok, autóvásárlás elött állok, 7gen-re esett a választás.
Műszakilag és esztétikailag is jónak tűnik az autó ezt leszámítva. Sajnos a műanyag alatt nem tudni mi van. Alja korához képest rendben van.


Kérdésem. Meg-e szabad venni szerintetek?

(#61961) Czimby válasza xLt` (#61960) üzenetére


Czimby
addikt

Engedd el, belülről rohad kifelé, erre pár éven belül sokat kell költeni, értsd küszöbcsere.

Lehet azt is, hogy lecsiszolják és lefestik de 2-3 év múlva megint ugyanilyen lesz.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61962) zolynet válasza xLt` (#61960) üzenetére


zolynet
addikt

Ha van rá időd hogy a vásárlás után leadd 2-3 hétre lakatos + fényezőnek és bele tudod alkudni az árát (100-150k) akkor vedd meg ha csak ennyi a problémája.

Life is too short to stay stock!

(#61963) yodamester10 válasza xLt` (#61960) üzenetére


yodamester10
őstag

Elsőre nem olyan vészes,nálam ilyen volt 14 évesen.

(#61964) Clark78 válasza bump3r111 (#61959) üzenetére


Clark78
tag

Én anno ezt vettem az 1.4-be, de lehet, hogy az 1.8-ba más, nagyobb kell...
Rocket SMF42B19L J+ 340A

(#61965) Avela40 válasza bump3r111 (#61959) üzenetére


Avela40
csendes tag

Én ilyen típust vettem körülbelül fél éve a 8gen UFO-mba. (1.8)
Rocket 12V 45Ah 430A szgk akkumulátor j+ japán SMF NX100-S6LS
Például: LINK

Saruval nem kellett mókolni, tökéletesen passzolt a gyári helyére.

UI:
Arra figyelj hogy jobb+ legyen az akku.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 4 nick: Caprin05

(#61966) Avela40 válasza bump3r111 (#61959) üzenetére


Avela40
csendes tag

Mondjuk azt hirtelen meg nem mondom hogy vékony vagy normál sarus volt e.
A többiek lehet rávágják fejből a megfelelőt.

Délután majd maximum megnézem neked, lövök egy fotót.

UI: Valószínűleg normál sarus lesz, mert most nézem hogy rosszat linkeltem, mert egy S betű hiányzik a típusból a fenti hozzászólásomban. Tehát ha jól nézem az SMF NX100-S6LS típus normál sarus. :B

[ Szerkesztve ]

Battlefield 4 nick: Caprin05

(#61968) bump3r111 válasza Avela40 (#61966) üzenetére


bump3r111
tag

Ezer köszi a segítséget! A fotót nagyon szépen megköszönném.
Illetve a saru méretét :D

[ Szerkesztve ]

(#61969) MrRL19


MrRL19
senior tag

Sziasztok !

Géptető vásárlás előtt állok , kérdésem utángyártott érdemes venni illeszkedik normálisan ?
Csepeli bontóból venném

Honda Accord 2008

köszi előre :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#61970) xLt` válasza yodamester10 (#61963) üzenetére


xLt`
tag

Sikerült megegyeznem az eladóval. Holnap maszek szerviz megnézi az autót. Akkor már megkérem vegyék le a küszöb borítás is.
Jövőre tudnám csak javittatni az autót. A vételár, átiráson felül az évben már nem fér bele.
Köszi a válaszokat :R

(#61971) Avela40 válasza bump3r111 (#61968) üzenetére


Avela40
csendes tag

Itt lenne néhány kép az akkuról:
[kép]
[kép]

Ahogy látom ez normál méretű saru.

Battlefield 4 nick: Caprin05

(#61972) tboy93 válasza MrRL19 (#61969) üzenetére


tboy93
nagyúr

En biztos hogy gyari bontottat vennek, az utángyártott elemek sosem meretpontosak. Bontott gyári + fényezés, ez a legjobb opció.

[ Szerkesztve ]

(#61973) Czimby válasza MrRL19 (#61969) üzenetére


Czimby
addikt

Faszbuk csoportban tonnaszámra bontanak, szerintem még színben megegyezőre is van esélyed, ez a legjobb opció.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61975) FollowTheORI válasza szabonagyur (#61974) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lealkudnám 2.5 misire és mehet... :D :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#61976) yodamester10 válasza szabonagyur (#61974) üzenetére


yodamester10
őstag

Egyikben sincs tempómat ha jól látom és kihangosító,de ha választanom kellene az első szimpatikusabb,hogy látszik a rendszám én is így adtam el az accordot csak semmi simlisség.

(#61977) i-sti válasza szabonagyur (#61974) üzenetére


i-sti
senior tag

Elég gyengén felszerelt mindkét példány.

Novum Forum Siculorum

(#61978) buherka válasza szabonagyur (#61974) üzenetére


buherka
addikt

Furcsa hogy mind a kettő Sport kivitelnek van hirdetve. De egyik sem az. Nincs tempomat, nincs elektromosan behajtható tükör, nincs bőrkormány, nincs fém pedál, nincs 17-es felni, nincs ködlámpa. Hirtelen ezeket vettem észre. Ezek az extrák mind benne vannak a Sport verzióban. Persze ezek nélkül is lehet élni, de akkor ne legyen annak hirdetve. Sima Comfort alap mind a kettő. Igen...alkudni kell keményen. :K

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#61979) xLt` válasza xLt` (#61970) üzenetére


xLt`
tag

Valaki használt már carverticalt? Érdemes megnézi?
Külföldi Hondarol van szó. 3 éve jött be az országba. Üdv

(#61980) Qru válasza xLt` (#61979) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Drága, úgy tudom az AutoDNA vagy a VINinfo olcsóbb és ugyanazt nyújtják.

#nincsbennetarcsi

(#61981) tboldi válasza Qru (#61980) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy a most indult TotálKár is megérhet egy próbát.

(#61982) szabonagyur válasza buherka (#61978) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak gondolkozom egyelőre a másik kettő mellé :D Ezek fel sem tűntek amiket írtak, így akkor lehet túl árazottak :/

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61983) Qru válasza tboldi (#61981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak hazai kártörénetet tud. :( Ha külföldön volt törve azt nem tudja megmondani.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#61984) flegga92 válasza tboldi (#61981) üzenetére


flegga92
senior tag

Nem tudom milyen adatbázisból dolgozik, de az én szeptemberi seggbepuszilásom nincs benne, JSZP-n pedig látszik már egy ideje.

(#61985) tboldi válasza Qru (#61983) üzenetére


tboldi
nagyúr

[link]

Belinkelem ide is, ha már 2 szálon futunk. :D

(#61986) Qru válasza tboldi (#61985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor a választ is:

[link]

#nincsbennetarcsi

(#61987) ako001


ako001
aktív tag

Előjött nálam is a tetőkárpit cicergés.
Egyszer mintha valahol olvastam volna, hogy ez vmi konstrukcios hiba, és gariban javitják. Van erről valahol hivatalos infó? Még mielőtt a szerviz lepattintana :-D

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#61988) theuprising


theuprising
tag

Sziasztok Hondások!

8th gen Accordot tervezek venni, benzinest. 2.0, vagy 2.4 nekem mindegy, felőlem automata is lehet, lényeg a megbízhatóság, ne hagyjon ott, ne döglődjön, fogyasztás annyira nem érdekel.
Mire kell figyelni egy ilyen autónál? Vannak típushibái? Motor, váltó stb... Rozsdásodás? Hova érdemes hordani szervizbe? (Szentendrei vagyok).
2.0 és 2.4 között érzékelhető az erő különbség? Mindkét motor jó?
Automata megbízható, jó váltó? A kormányváltás nagyon vonz. :)

Városi közlekedésre kell egy szép megjelenésű, de nem prémiumautó (de majdnem annak kinéző), nem erőgép, ami megbízható és nem csinál milliós szervizszámlákat, és tartja valamennyire "jól" az árát ha pl.: 3 év után eladom.
Eddig Avensisem volt, meg RX400h-m, de most inkább visszaülnék egy nemprémium sedanba, és a 8gen Accord nagyon tetszik.

Köszi!

(#61989) Czimby válasza theuprising (#61988) üzenetére


Czimby
addikt

A 2.4 ha nem 0w-20-al volt használva jó eséllyel csipegeti az olajat, fontos lenne a részletes előélete emiatt.
Érezhető az erő beli különbség ami arányos a fogyasztással is kb...

Városba jobb a 2.0 a fogyasztása miatt a 2.4 + automata inkább autópályázni való szerintem.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61990) Qru válasza theuprising (#61988) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 400h után olyan lassú lesz még a 2.4i Accord is, hogy eretvágsz magadon a fogyasztásról nem is beszélve. Ha nem sietsz sosem és van pénzed benzinre akkor mondjuk oké.
Az automata váltó eléggé leszedálja a gépet. A 8-as Accord amúgy is sokkal papásabb lett mint a 7-es volt.

#nincsbennetarcsi

(#61991) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Eneos Premium Ultra 0W-30 Jazz-be mehet? (GD 1.2 2005 Fl)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61992) Qru válasza Micsurin (#61991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#61993) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok.

Beleszakadt jobb első kerék tőcsavar, (1db) lehet külön cserélni, vagy új kerékagy kell mindenképp?

HONDA CIty 2006.05.havi

Alvsz: NLAGE45506W051089

Mot.sz: L13A811003633

Másik kérés, tudnátok linkelni erre a kocsira való lemezfelni, ha jól tudom a Jazz felnije nem jó rá.

Előre is köszi

(#61994) szabonagyur válasza gxcman (#61993) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet cserélni, nekem is a jobb elsőnél 3 egyforma, negyedik másfajta menet... :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61995) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Tegnap ezen a vizes csúszós úton próbafékeztem. Az abs-t és a gumi csúszást csak jobbról véltem hallani.
Mennyire normális jelenség ez?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#61996) MrRL19 válasza Czimby (#61973) üzenetére


MrRL19
senior tag

Igen ez volt az első opció ,de sajnos senki nem bont érdekes módon Accord fl-t :D :D ... + egy ember 70k-ért az meg elég sok szerintem egy bontott géptetőért + fújni így is úgy is kell .
(csepeli u.gyártott azt mondják nem rossz némi eltérés van ,de fel lehet rakni ... nyilván Ők ezt fogjak mondani :D )
Marad a keresgélés :C

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#61997) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Megvan..

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61998) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Jelképes áron(1000 Ft) szeretném hondás fórumtársnak átadni ezt a dísztárcsa szettet tudom nem túl szép

(#61999) xLt`


xLt`
tag

Valaki ismeri a 120 lovas 7gen kupét? Nem kell félni ettől a motortól?
Vtec nélkül. D17a a motor kód.

(#62000) flegga92 válasza xLt` (#61999) üzenetére


flegga92
senior tag

De, kell felni. Vagy hajtókar csapágyas, vagy az lesz. Én is letettem róla.
Kár, hogy itthon nem lehet legálisan beledobni a D16V1-et.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.