Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) tboldi válasza KrAt (#61794) üzenetére


tboldi
nagyúr

:Y
—————————————————
Azt hiszem, az elkövetkezendő néhány hónapban több kép fog születni ebből a szögből. :D



Még mindig tetszik a spoiler. Még ha az is piros lenne... :))

(#61802) TaylorPro válasza Zsombe (#61800) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szia!

Ha lehet maradj a gyárinál. Nem egy ökör ára és az a tuti. Zsemitón megveheted.

Pixel 8 Hazel

(#61803) Shade45 válasza Zsombe (#61800) üzenetére


Shade45
senior tag

Legutóbbi cserekor maradt 2 db gyári bontatlan 1-1 literes kiszerelés, jelképes összegért szívesen továbbadom!

(#61804) Saccco válasza tboldi (#61801) üzenetére


Saccco
nagyúr

Bocs. :B :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61805) tboldi válasza Saccco (#61804) üzenetére


tboldi
nagyúr

wtf

(#61806) Saccco válasza tboldi (#61805) üzenetére


Saccco
nagyúr

Körbevágtam na. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61807) zolynet válasza Qru (#61790) üzenetére


zolynet
addikt

Life is too short to stay stock!

(#61808) Qru válasza zolynet (#61807) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kész is. :R

#nincsbennetarcsi

(#61809) Zsombe válasza Shade45 (#61803) üzenetére


Zsombe
senior tag

Küldtem pü-t. :)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#61810) zolynet válasza Qru (#61808) üzenetére


zolynet
addikt

Köszkösz! ;)

Life is too short to stay stock!

(#61811) i-sti válasza i-sti (#61798) üzenetére


i-sti
senior tag

Erre valaki?

Novum Forum Siculorum

(#61812) nandow válasza i-sti (#61811) üzenetére


nandow
aktív tag

Ment pm.

(#61813) i-sti


i-sti
senior tag

Erről mi a vélemény?

[link]

Látszik, hogy fotókalap kapott egy alapkozmetikát.
Pár kőfelverődés és a kormány koptságán kívül láttok mást is?

Gondolom városi autó volt onnan ezek a "gondok".

Novum Forum Siculorum

(#61814) Qru válasza i-sti (#61813) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kár, hogy a motortérről nincs kép de biztos az is így ki van nyalva. sztem érdemes lenne közelebbről is emgnézni. :K

#nincsbennetarcsi

(#61815) i-sti válasza Qru (#61814) üzenetére


i-sti
senior tag

Ismerősök megnéztek.
Az a bajuk, hogy van pár karcolás/horzsolás/kavicsfelverődés.
Basszus, egy lassan 6 éves autóról van szó. :U

Másik, hogy félnek a sok extrától, merthogy azok mind eltudnak romlani. ;]

Tetszenek az ilyen emberek, ha kevés az extra az a baj, ha sok az a baj :C

Novum Forum Siculorum

(#61816) Qru válasza i-sti (#61815) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó ha tökéletes kasztni kell vegyenek új autót. :N

Extráktól nem kell félni, nyugtasd meg őket. Egyedül a klíma tud beszarni de akkor ők is befognak az árától. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#61817) yodamester10 válasza i-sti (#61815) üzenetére


yodamester10
őstag

Extrákról csak annyit,hogy a 14 éves accordon minden tökéltessen működött.Még a hátsó ablak fűtőszálai közöl az összes pedig nem egy autón látni télen,hogy szar ami fiatalabb.

(#61818) FollowTheORI válasza i-sti (#61815) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem picit drága (túlárazott), de ha valóban igazak a paraméterei, akkor egy leinformálást (rendszám/alvázszám stb alapján) és átnézetést megérhet. Ha van ügyfélkapujuk, akkor legalább a jszp-n, ingyenes.

pl hívjanak akkor egy ilyet: [link]

Mérjék körbe tényleg nem törött javított e valahol, nézzenek alá amennyire lehet hogy rohad e valami, tiszta e a motortér, csavarfejek hogy állnak, kipufogó milyen állapoban van, műanyagok tartóelemek töröttek e hiányosak e... stb stb. Szervízkönyv van e, két gyári kulcs megvan e...
És ha minden oké, tényleg "eredetiszerű", jó állapotban van, akkor esetleg megérheti.

Ha most működik minden kütyü, kezelőszerv, stb... akkor az extráktól én sem félnék. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#61819) buherka válasza i-sti (#61813) üzenetére


buherka
addikt

Nekem is ez a generáció van. De azt a kormányt nem tudom hogy koptatták így széjjel ennyi idő és kilométer alatt. Nekem most van benne 100-ezer, de csill vill. patika a bőr rajta.
Meg az a full fekete bőr belső, na az lesz fincsi nyáron. Én használtam a munkám miatt egy fekete bőrös Audit...utáltam mint a dög.
Törülközőt meg minden félét raktam már az ülésre, mert felgyújtotta nyáron a seggem, meg leégette a hátam. Mindig rohadt meleg volt...bármit csináltam.
Szerintem ott valami nem okés a kilométerrel.
Meg kéne nézni a váltógomb tetején a számok bemarását. Abba mocskos mód bele tud ülni a kosz. Azt soha nem takarítja ki semelyik kozmetikás. Ha tele van retekkel, akkor tuti büdös a verda valamilyen téren.
Sajna itthon is pörgetik az órát keményen. Tudok nem egyről aki akkor tekerte meg az órát, amikor műszakizott a verda, vagy mikor kötelező garanciális átvizsgálásra vitték.
Így az ügyfélkapu is szépen át van baszarintva...sajna.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#61820) tboldi


tboldi
nagyúr

Tegnap meglett a fólia: [kép]

Ma pedig megjött az EGR lefalazószett, be is szereltem. Kicsit ugyan el vannak csúszva a furatok, de úgy tűnik, tömít rendesen. [link]
Később jövök a tapasztalatokkal.

(#61821) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Az alábbi kérdéssel fordulnék hozzátok:

Van e a használtautó piacon olyan honda szgk, ami elég lehet egy 4 fős család számára, az alábbi kritériumokkal:
-2 felnőtt 2 gyerek transzportálására alkalmas (esetenként hosszabb táv, de ekkor kapna egy tetőcsomagtartót)
- 2008 utáni
- 2-2,2M ft-ban maximalizált vételár
- benzines
- értékelhető csomagtartó méret ( itt kiesett a Jazz)

Honda Civic 1.4 "comfort" lehetne (bár csak 2db hirdetés van a hahun), de félő, hogy élőbe kicsi.
Honda City van még amit feldob a kereső, de itt is vannak kétségeim.

Igazság szerint az alábbi típusokat nézegetem, amik méretben megfelelnének: Focus 2010 kombi, Mondeo Mk4 (akár sedan is), Hyundai I30 / kia ceed kombi

Hondában sajnos nem találok semmi megfelelőt.

Pixel 7a

(#61822) Zsombe


Zsombe
senior tag

Mivel nálunk nem túl ismert a típus, ezért nyomott áron kapható, de szerintem a célnak tökéletesen megfelel: Honda Insight. Jazz alapra épül, csak nagyobb a csomagtartója és hibrid. Mi májusban vettünk egyet páromnak, eddig 5e km-t mentünk vele és nagyon elégedettek vagyunk vele.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#61823) FollowTheORI válasza Drughi (#61821) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hamar leírtad a Jazz-t, pedig szerintem egy ilyen átlagos 4 fős családdal simán lehet vele utazni, ha nem viszitek a fél háztartást.
Arra meg amúgyis csak egy nagy kombi Accord, vagy SUV lenne alkalmas igazán, semmi más.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#61824) i-sti válasza i-sti (#61813) üzenetére


i-sti
senior tag

Holnap mennek Szallerbeck-hez átvizsgálásra

Novum Forum Siculorum

(#61825) Saccco válasza FollowTheORI (#61823) üzenetére


Saccco
nagyúr

Octavia ;)

Amúgy a Jazz csomagtartója egyáltalán nem kicsi.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61826) Drughi válasza FollowTheORI (#61823) üzenetére


Drughi
addikt

Utaztam benne és a mindenapokra is kevés. Egy babakocsi és máris tele van.
Egy balatoni nyaralásra esélytelen ha gyerek(ek) is vannak.

Pixel 7a

(#61827) lazac_ válasza Drughi (#61821) üzenetére


lazac_
tag

Honda Multipla akarom mondani FRV :D. Eleve sem kicsi a csomagtartó, de egy hátsó ülést ledöntve (vagy kettőt, ha előre költözik egy gyerkőc, mert ott is van isofix középen) még méretesebbé válik a raktér. [TC teszt]
Csak a 2006-os City-ről tudok nyilatkozni: 1 gyerekkel kényelmesen okés (utazóágy + matrac, babakocsi, 3 bőrönd + játékos-szatyor + kutyafüle), kettővel már kompromisszumos lenne, nem férne a rántotthús a hátsó ülésre. Hosszú útra véleményem szerint alkalmatlan (jobban mondva fárasztó), de ez a nevéből sejthető.

(#61828) KrAt válasza Saccco (#61825) üzenetére


KrAt
veterán

Meglepodtem, tenyleg nem :D 4 db 15os 185os gumit ugy elnyelt, hogy csak neztem :D

(#61829) Saccco válasza KrAt (#61828) üzenetére


Saccco
nagyúr


4? Mondjuk ez 14-és és 175 széles.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61830) KrAt


KrAt
veterán

Felesegemtol kaptam :) Napfeny taplalja, limitalt kiadas :)

(#61831) Drughi


Drughi
addikt

Elkezdtem túrni a netet és ufó civic ügyben, de elvesztem...

HAHU-n van 2db a kritériumomnak talán megfelelő, aminek 477 literes a csomagtere. Ez már szimpatikus lenne.
De csak 2db van...
2011-es gyártású 1.4-es "Comfort"

Ez miben másabb, mint a másik 100 hirdetés, aminek csak 415 literes a raktere?
Mivel egyelőre csak ott tartok, hogy le akarom szűkíteni a kört 2-3 típusra, aki használt ilyet írna róla?
Jelenleg egy 2007-es Ignisünk van, egy gyerekkel. A létszám bővülni fog, kell is a két autó, de nem érzem azt, hogy emiatt feltétlen kombi kellene, de tény, hogy évi 1-2 alkalommal lenne hosszabb távú út sok cuccal és egy "pakolós" asszonnyal.

Egyáltalán egy ilyen ufo civic-ben egy 186cm magas ember mögött elférne saját maga? Jelenleg az Ignisben leghátra van tolva az ülésem és mögém csak neccesen fér be akárki is...
A csomagtartó 2xx literes, ami egy bevásárlás alkalmával simán megtelik pedig már nincs babakocsi és a többi hacacáré.. (de majd lesz)

Pixel 7a

(#61832) Qru válasza Drughi (#61831) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy csomagtartó méret van (a nagyobb, én úgy tudom 456 literes a csomi), a kisebb az csak elírás. Sajnos a hahu-s hirdetésekben sok az ilyen elírás van. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#61833) tboy93 válasza Drughi (#61831) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyáltalán egy ilyen ufo civic-ben egy 186cm magas ember mögött elférne saját maga?

Az esetek hány százalékában van erre szükség? A gyerekek el fognak férni, kényelmesen. Amire meg akkorák lesznek hogy nem, ez az autó már sehol nem lesz :)

(#61834) Drughi válasza Qru (#61832) üzenetére


Drughi
addikt

A Hahun a többség 415 literesnek írja, de van 2db 477 literes.
Az egyik tesztben 456 literesnek írják, míg egy másikban 488 liter.
Itt már csak tényleg pislogok.

tboy:93: Nyilván nem, vagy ha igen, akkor az rövid táv és kibírható, viszont ami már most gond egy 4 évesnél, hogy a háttámlát rugdossa a gyerekülésből, mert oda ér a lába.
Ez inkább praktikusság miatt kérdeztem, mintsem kényelmi okok miatt.

Ki kellesz egyet próbálni, csak már tényleg nem tudom, hogy mi mekkora, elég katyvaszos.
Jól értelmezem, hogy a 8. gen-nek 2 v 3 faceliftje volt?

Pixel 7a

(#61835) tboy93 válasza Drughi (#61834) üzenetére


tboy93
nagyúr

A 8gen civicnek tudtommal egy faceliftje volt, utána már a 9gen civic jött (hivatalosan), ami kb olyan mintha kapott volna még egy faceliftet.

(#61836) Qru válasza Drughi (#61834) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 477-480 az lehet a valós a 415 nagyon kevés lenne. A Jazz-nek van 350 literes és az sokkal kisebb szemre mind a G8 Civic-é.

#nincsbennetarcsi

(#61837) Athoszka


Athoszka
tag

Sziasztok!

Akinek esetleg megvan Tóth Imre (Integra2951) elérhetősége, kérem küldje el nekem privátban.

Köszönöm!

(#61838) Bibby válasza Drughi (#61834) üzenetére


Bibby
addikt

Igazán nem akarlak elkeseríteni, de az amiben egy 180 centis felnőtt mögött a gyerek nem rugdossa a háttámlát, az talán az A8 long változata. :U
Viszont kategóriájában és évjáratában nem találsz nagyobbat az ufo civicnél, sem csomagtérben sem utastérben.

Ελευθερια η θανατος

(#61839) i-sti válasza Bibby (#61838) üzenetére


i-sti
senior tag

Octavia :K

Novum Forum Siculorum

(#61840) Bibby válasza KrAt (#61830) üzenetére


Bibby
addikt

Ez nagyon pöpec, gratula!

Ελευθερια η θανατος

(#61841) zolynet válasza Athoszka (#61837) üzenetére


zolynet
addikt

küldtem pü-ben ;)

Life is too short to stay stock!

(#61842) BlacKSouL válasza Bibby (#61838) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A VW Touranban csutkára hátratolt második üléssor esetén van némi remény, hacsak a gyerek nem szintén 180 centis.

Amúgy azt figyeltem meg, hogy a kisgyerekes szülők látszólag elsődleges és legfontosabb problémája autóvásárlásnál, hogy a gyerek rugdossa az első ülés háttámláját. Utána talán az hogy egy garzonlakás méretű csomagtartó legyen. :) Minden más csak ezután jön.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61843) paolinho


paolinho
őstag

Tudna valaki segíteni abban, hogy Honda Jazz (2007) hol lehet utasoldalon az Airbag-et kikapcsolni?
Sajnos nem vagyok a kocsinál, az asszony meg nem találja erre a lehetőséget. Próbálnék távsegíteni neki, de nem találok se képet, se videót erről.
Köszi előre is!

(#61844) i-sti válasza paolinho (#61843) üzenetére


i-sti
senior tag

Kesztyűtartó utasajtó részén. Kinyitod az ajtód és ott lesz.
Vagy benne a kesztyűtartóban.
Nem minden felszereltségben lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#61845) paolinho válasza paolinho (#61843) üzenetére


paolinho
őstag

Előbb kérdeztem, minthogy olvastam volna, bocs.
Közben megtaláltam a kezelési útmutatóját a Net-en, amiből az derül ki, hogy nincs lehetőség kikapcsolni az utasoldali légzsákot, csecsemő szállítása kizárólag a hátsó ülésen a menetiránynak háttal elhelyezve szabályos, és balesetveszélytelen.

(#61846) tboldi válasza paolinho (#61845) üzenetére


tboldi
nagyúr

A GD-kben, amilyen a 2007-es is, még egyáltalán nem volt erre lehetőség. Amiről i-sti beszél ír, az a következő generáció, vagyis a GE.

(#61847) Qru válasza tboldi (#61846) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De van, csak le kell huzni a csatlakozojat. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#61848) tboy93 válasza Qru (#61847) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vagy ki kell durrantani előtte ;]

(#61849) tboldi válasza Qru (#61847) üzenetére


tboldi
nagyúr

Problem solved. :D

(#61850) paolinho válasza tboldi (#61846) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, köszi, közben rájöttem, hogy ez nem fog menni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.