Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73051) Qru válasza Biqci (#73050) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A gyári is TRW érzésre nincs különbség köztük de nem is forszíroztam a dolgot. Mert a fék tudjuk kiknek való... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#73052) Avicularia


Avicularia
veterán

Lehet csak nekem új ez a dolog, hogy össze van kötve a kis 12V-os indítóakksi a nagy akksival a hibridben valamiféle konverteren keresztül.
Tegnap ellenőriztem a keréknyomást és gyújtásra tettem, hogy kapjon áramot a szivargyújtó. Csomagtartóban van egy elosztó, ami 3 részre osztja az egy szivargyújtó csatlakozót. Van rajta egy voltmérő, ami 12,4 V-ot mutatott mikor ment a levegőpumpa, ennyi az inditóakksi feszültsége. Mondom beindítom a motort, hogy ne merüljön nagyon le az akksi. Ráindítottam, de a motor nem indult be, csak az EV jel kapcsolt be. ( Ha nincs bekapcsolva a fűtés, akkor addig nem indítja a motort még hidegben sem amíg van szufla az akksiban, csak utána inditja a motort és kezdi tölteni a nagy akksit, de akkor nem áll le addig míg üzemmeleg nem lesz a motor.)
Ekkor elkezdett sokkal gyorsabban dolgozni a levegőpumpa, mintha kokaint szívott volna, a mérő pedig 14.8V-ot mutatni, anélkül hogy járt volna a motor. Ebből egyértelmű, hogy valamilyen módon tölti vagy kapcsolatban áll a két akksi egymással.

(#73053) Qru válasza Avicularia (#73052) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezekben a kis akksi csak a fedélzeti rendszert tartja életben, minden máshoz a nagy akksit használja.

#nincsbennetarcsi

(#73054) Biqci válasza Qru (#73051) üzenetére


Biqci
aktív tag

Jaaa, igaz... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73055) Gömbike válasza Biqci (#73054) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nagyon fütyül a szél pálya tempónál az ajtóknál. A kéder gumi csere megoldás lehet erre, van aki hasonló “ cipőben” járt? R20A3 motorkód, 2010 aut.

Köszönöm!

Biqci, bocsi, nem neked lett volna válasz, légyszi nèzd el. Új kérdésként szerettem volna felvetni.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#73056) maximuss válasza Biqci (#73046) üzenetére

Biqci - Az lett a győztes végül is, találtam 39€/db áron, mostmár csak a hozzávaló Ceramic betétet kell kikutani... :D

Linket kaphatok?

[ Szerkesztve ]

(#73057) Biqci válasza Gömbike (#73055) üzenetére


Biqci
aktív tag

Sebaj, ne aggódj, a szövegösszefüggésből kikövetkeztettem... :D
De ha a kérdésedre sajnos nincs tippem. Ez milyen gép lenne? 8gen Accord? Mert nekem 180-nál sem volt zavaró.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73058) Biqci válasza maximuss (#73056) üzenetére


Biqci
aktív tag

Persze, csak meg kellett keresnem. De már itt is van... :D
[link]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73059) Gömbike válasza Biqci (#73057) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ.

Igen, 8. gen. Accord.

Beszéltem egy karosszériással, aki több évig a Mercedes gyárban dolgozott és a feladata az ajtó beállítása, “ megtörése” volt. Ma reggel beszéltünk, csütörtök reggel megcsinálja a pontos beállítást.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#73060) Headless válasza [w] (#72888) üzenetére


Headless
őstag

szia ennek hatására én is megnéztem GE jazz-ben két db izzó van a magasság állítóban. nekem mindkettő ki van égve, de nekem kiszedve úgy tűnik T3 inkább. dimenziók alapján.

De most hogy így mondtátok nekem a vészvilligómban is ki van égve... a szomorú, hogy már visszazártam a rádiót android beépítése után, annyira nincs kedvem kiszedni, csak hogy ezt kicseréljem. De rendeltem pár T3-as ledet, mert ahogy nézem honda mindenhova azt használja.

kapcsolót kiszedni, szerintem nem volt bonyolult, lehajtod a panelt ami tartja a kapcsolót alulról vékony kártya/csavarhuzóval benyomod a tartót felülről kézzel is hozzáférsz és kicsúszik, könnyedén.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#73061) [w] válasza Headless (#73060) üzenetére


[w]
őstag

igazad van ez T3, a T5-nek nem is ilyen a talpa!
én még nem értem rá kiszedni, de most nincs is ilyen izzóm, úgyhogy első körben ezt is rendelnem kell

cmdr PETER W. VOLKOV

(#73062) Biqci válasza Gömbike (#73059) üzenetére


Biqci
aktív tag

Szívesen :)
De még valami eszembe jutott. Nincs felrakva légterelő az ajtóra? Mert mikor én felraktam, sokkal hangosabb lett, mint nélküle...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73063) Gömbike válasza Biqci (#73062) üzenetére


Gömbike
senior tag

De, most hogy mondod…….

Kb. 2 hónapja van fent, de már akkor hangos volt, mikor megvettem a kocsit tavaly.

A lányoméktól vettem át, kérdeztem akkor tőle, hogy ennyire befütyül a szél? A válasza, hogy ez ilyen volt már, mikor ők is vették 19-ben.

Köszönöm válaszod, majd beszámolok, hogy az ajtóbeállítás eredményessége milyen lett. Pénteken újból pályázom pár száz km-t.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#73064) Biqci válasza Gömbike (#73063) üzenetére


Biqci
aktív tag

Akkor lehet, de amúgy nehezen elképzelhető, hogy magától elállítódjon az ajtó, hacsak le nem vették már egyszer valamiért...
Azért kíváncsi vagyok az eredményre... :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73065) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Több automata Jazz hirdetésben látom reklámozni, hogy "felújított váltó" (bizony!).
Ez mit jelenthet? Molyval átmosták, aztán új olaj, vagy több?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#73066) szabonagyur válasza AxBattler (#73065) üzenetére


szabonagyur
félisten

Indítókuplung csere szerintem nagyrészt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73067) AxBattler válasza szabonagyur (#73066) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!
Hát nem túl bizalomgerjesztő, ki tudja melyik szerelő nyúlt bele... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#73068) szabonagyur válasza AxBattler (#73067) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amennyire tudom mindet fel kell újítani előbb vagy utóbb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73069) AxBattler válasza szabonagyur (#73068) üzenetére


AxBattler
félisten

De nem mindegy, hogy saját pénzen csináltatom meg Imrével, vagy...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#73070) dgyuri0123 válasza AxBattler (#73067) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Meg kéne kérdezni a jelenlegi tulajdonosától. Ha kintről behozott, akkor csak a Jóisten a tudója, hogy ki szerelte. Szerintem...

"csak a zene van"

(#73071) AxBattler válasza dgyuri0123 (#73070) üzenetére


AxBattler
félisten

Van hogy magánszemély az eladó, de a legtöbbször kereskedő, annak meg nincs olyan, amit ne ígérne meg. Marad az átnézetés...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#73072) szabonagyur válasza AxBattler (#73071) üzenetére


szabonagyur
félisten

És ha nincs beírva de fel lett újítva a váltó? Akkor sem vagy előrébb a dolgokkal. Hiszen lehet ugyanúgy kókler csinálta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73073) AxBattler válasza szabonagyur (#73072) üzenetére


AxBattler
félisten

Végülisja. Köszi a tippeket! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#73074) lazac_


lazac_
tag

A City-men már megint elromlott a 76632-S7A-014. Pedig 2019 májusban cseréltem gyárira. :(

;]

(#73075) Biqci válasza lazac_ (#73074) üzenetére


Biqci
aktív tag

Bakker, ablaktörlő? Elromlott? Ez most komoly? 5 év után? Mekkora szégyen... :DDD :DDD :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73076) Qru válasza lazac_ (#73074) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már a Honda sem a régi. :( :DDD

#nincsbennetarcsi

(#73077) Biqci válasza Qru (#73076) üzenetére


Biqci
aktív tag

Qru, te mennyire vagy képben az EBC cuccokkal? Nézem a Yellowstuff-ot, de elméletileg nem street legal, mert nincs REG90 tesztje. A Greenstuff még ok, de a fölött egyik sem. Nem akarok belenyúlni, mert itt simán kib.sznak, tudod, nincs okos vizsga... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73078) Biqci válasza Biqci (#73077) üzenetére


Biqci
aktív tag

Vissza az egész, semmi gond a Yellowstuff-fal, kivéve, ha nem CR-Z-hez keres az ember. Ott ugyanis nem engedélyezett... :Y

Akkor Uraim, ki mit ajánl? CR-Z, első fékbetét, sportos, de nem pályára feltétlenül. Zimmermann nincs, ATE Ceramic nincs, EBC max a Greenstuff engedélyes, a többi non street legal...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73079) Qru válasza Biqci (#73078) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zöld teljesen jó, haver IS200-on azt használt de focvis is a MX5-höz.

#nincsbennetarcsi

(#73080) Biqci válasza Qru (#73079) üzenetére


Biqci
aktív tag

Aha, értem. Jobb amúgy mint egy normál betét, vagy esetleg a gyári, vagy azzal egyenértékű? Nem tudod esetleg?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73081) Qru válasza Biqci (#73080) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zold az kicsit a gyari felett van. A sarga meg mar sokkal.

#nincsbennetarcsi

(#73082) Biqci válasza Qru (#73081) üzenetére


Biqci
aktív tag

Köszi :R
Kár a sárgáért... :((

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73083) Gömbike válasza Biqci (#73064) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szia!

Az ajtók be lettek kézzel “ állítva”. Kb. 4 perc volt a két első ajtóval való foglalkozás.

Nos, ma reggel jöttem dolgozni, 120 km-t az M5-ön, szembeszél volt.

Nem süvített be a szél a kéder gumiknál és a légterelő sem volt zavaró.

Sokkal, de sokkal csendesebb lett.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#73084) Biqci válasza Gömbike (#73083) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ez akkor megoldódott. Örülök neki :C Legalább már tudod élvezni a suhanást :D
Köszi az infót :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73085) Gömbike válasza Biqci (#73084) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm!

Szép hétvégét mindenkinek!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#73086) 8


8
senior tag

2004 Accord 7 gen dízel 2.2 i-ctdi
Elég jó görgőcsapágy zajt (súrlódó, zörgő) hallok alapjáraton.
Kb a feszítőgörgő, generátor felől jön, néha megszűnik, de egyre gyakrabban nem múlik bemelegedve sem.
Ebből arra következtetek, hogy a hosszbordás szíj körül lehet valami ludas. Régen volt cserélve már, szíj, görgő, generátor szabadonfutó, generátor felújítás volt akkor. Igazából bármelyik cseréje aktuális lehet.

Azt figyeltem meg, hogy ha épp nincs hangja, akkor pl ha rányomok egyet az ablaktörlőre, akkor megindul a hang, 3-4 másodpercre, majd abbamarad.
Ebből olyat gondolok, hogy a generátorral van összefüggésben (szabadonfutó - vagy az úgy pont fordítva működne? - esetleg a generátor első-hátsó csapágy).

Kérdésem: a hosszbordásszíj feszítőgörgője vagy vezetőgörgője is okozhatja? Feltételezem, hogy amikor ráadja a töltést, akkor a szíj máshogy terhelődik, ebből gondolom, hogy nem csak a generátor szabadonfutónál/csapágynál lehet a zaj, hanem mondjuk a feszítőgörgő vagy a vezetőgörgő zajol.
(Már a rövidebb, frissített szíj van benne.)

Itt van két videó a megfigyelt jelenségről. Sajnos, nyilván, a videón nem igazán azonosítható a kérdéses hang, kb cicergésnek/rezgésnek hangzik, de jól kivehető, amikor van.
(a villódzás az ajtóban levő led megvilágítás, kicsit érzékeny a feszültségre, ezért változik a fénye)

https://drive.google.com/file/d/1VngxMlcYMTuMiewg495-LEAXa88HzBxu/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1oZq2mhfYpN95ot5NZmz-F4ntPHXz1ag2/view?usp=sharing

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#73087) Zsombe válasza 8 (#73086) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia!

Nekem anno hasonló tünetekkel az egyik szíjfeszítő görgő lett csapágyas, azt kellett cserélni.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#73088) 8 válasza Zsombe (#73087) üzenetére


8
senior tag

Köszi. Akkor megerősíti a laikus foteldiagnózisomat.
Minél hamarabb megnézetem.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#73089) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Jazz 2009 1.2-be kellene nekem akksi.
Tudná valaki linkelni, hol kapok belevaló Rocket akkut? (nem akarok túrni, meg találgatni, itt asszem többőtöknek is az van benne.)
Vagy ha nem Rocket, akkor mi?

Köszönöm :R

(#73090) Qru válasza zolikaDB (#73089) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lesti akku pl.

#nincsbennetarcsi

(#73091) zolikaDB válasza Qru (#73090) üzenetére


zolikaDB
veterán

Napi 30km főút mellett nem lesz gond a 40-essel sem, megtölti a generátor, ugye?

(#73092) Qru válasza zolikaDB (#73091) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az boven jo, nekem is az volt benne. 2016-tol mostanaig huzta. Az nagyon jo. :K

#nincsbennetarcsi

(#73093) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

honda accord 8, ha jól látom, a fejegységben nincs bluetooth. ha egy ilyet bedugok a könyöklőben az usb + aux portba, akkor öröm-bódottá, lövi át rendesen a zenét, és a kormányról tudok skippelni? gondolom telefonhívás nem lenne így optimális, ha jól látom, saját mikrofonnal dolgozik, de maximum arra nem lesz használva, nem annyira lényeges. jó ez nekem, vagy van valami jobb (és nem nagyságrendekkel drágább) megoldás?

másik kérdés, dashcam áramellátás, dugdossak végig egy kábelt a résekben, vagy van valami okosabb megoldás?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#73094) Gömbike válasza ZavaBalazs (#73093) üzenetére


Gömbike
senior tag

Személy szerint a zenét ( online rádiót), waze egyszerre történő működését úgy oldottam meg, hogy vettem egy lightning-aux kábelt. A telefon töltését magsafe töltő adja, amit a szellőzőbe raktam.

Lényegesen tisztában szól , mint a gyári rádióval fogott rádióadás, nyilván a zenelejátszás, a waze is a gyári hangrendszeren szól.

Természetesen a kormányról vezérlem a hangerőt.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.