Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61851) Drughi válasza Qru (#61836) üzenetére


Drughi
addikt

Ekkora elírás lenne?
A saját keresési feltételeim szerint 54 db 415 literes csomagterű civic van a hahun
ugyanilyen keresési feltételekkel 2 darab van, ami 477 liternek írja

Nekem inkább a 2db tűnik elírásnak

szerk: mivel a 2db-os nincs a közelembe, így esélytelen megnéznem, de a másik készletből tudnék válogatni

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#61852) tboy93 válasza Drughi (#61851) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lehet keverik a sedan, meg a 3/5 ajtós csomagtér méretét. Simán lehet 415L az 5 ajtós hivatalos adata, mert ha jól tudom, csak az övvonal alatti részt adják meg. Tehát ha Te plafonig pakolod, akkor jóval több helyed van.

[ Szerkesztve ]

(#61853) Qru válasza tboy93 (#61852) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a VDA szabvány a kalaptartóig pakolva értendő méret. De nyilván jobban hangzik ha a plafonig pakolt értéket írják be. :K

#nincsbennetarcsi

(#61854) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Volt ma egy fura pillanatom a Cityvel... Elmentem bevásárolni, oda hibátlan :) Erre kanyarodok balra nagy ívben erre valami törést/csattanást hallottam az autó felől, de nem tudom mi lehetett. Megálltam, kerekeknél körül néztem, benéztem alá stb. de semmit nem láttam.

Mi lehetett vajon ez? Nem nem mentem neki semminek...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61855) Bibby válasza Drughi (#61851) üzenetére


Bibby
addikt

Ezek ugyanazok az autók, el ne menj megnézni a 477 literest. :)

Ελευθερια η θανατος

(#61856) Drughi válasza Bibby (#61855) üzenetére


Drughi
addikt

Köszönöm mindenki segítségét.

Kíváncsiságból megnéztem, hogy ha feladok egy civic hirdetést, akkor mit hoz ki.
Kézzel nem lehet beírni az adatokat és csak a 2011es évjáratú 1.4es comfort modellnél hozza a 477litert. Valószinűleg elírás lehet.

Majd próbálok időt szánni rá és megnézni egy közeli gépet.

Pixel 7a

(#61857) tucsok. válasza i-sti (#61839) üzenetére


tucsok.
senior tag

Cr-v :))

"So say we all"

(#61858) yodamester10


yodamester10
őstag

Ma cserélek hűtőfolyadékot,a képet elnézve nekem a kiegyenlítő tartálynál van a hűtő sapka?

(#61859) kozlo válasza yodamester10 (#61858) üzenetére


kozlo
tag

Igen, dízelnél a tágulási tartályon van a hűtősapka..ne felejtsd maxra állítani a fűtést.

(#61860) yodamester10 válasza kozlo (#61859) üzenetére


yodamester10
őstag

Az lehetséges,hogy ez a légtelenítő csavar?

(#61861) kozlo válasza yodamester10 (#61860) üzenetére


kozlo
tag

:K , folyadék beöntése közben kicsit meg kell nyitni, kézzel a csöveket meg is lehet nyomkodni..visszazárni. Járó motornál úgyszintén megismételni párszor amaddig a hűtőfolyadék nem kezd rajta szivárogni, visszazárni. Tágulási tartályban legyen max szint közelében a hűtőfolyadék (első beindításkor). Ameddig nem éri el az üzemi hőmérsékletet a motor, érdemes ránézni a folyadék szintjére, bugyborékol-> utántöltés max szintig. Üzem meleg állapot előtt a hűtősapkát teljesen le kell zárni, innentől kezdve már nem szabad levenni,(égési sérülés,bla,bla..)
Fűtést maxra kell állítani (folyadék leengedése közben is)!
Meg kell várni,hogy a hűtőventilátor 2,v 3x bekapcsoljon...ha minden oké akkor a hőmérséklet stabil marad .Kihűlés után a folyadékszintet lehet ismét ellenőrizni.
Akinek meg benzines van tölcsér mehet a hűtőbe légtelenítéskor...

[ Szerkesztve ]

(#61862) yodamester10 válasza kozlo (#61861) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszi,közben végeztem is.Kb 4,5 liter ment bele,mentem egy kört van fűtés :D

[ Szerkesztve ]

(#61863) kozlo válasza yodamester10 (#61862) üzenetére


kozlo
tag

Nincs mit, látod milyen vagy ;) , a "szag(k)"szervizek várták volna a forintjaidat...

(#61864) zsole84


zsole84
senior tag

Sziasztok!

Mobil 0w20 advanceed fuel economy/ESP advanceed fuel economy között mi a különbség? R18A2 civicbe melyik passzol?

Köszi!

(#61865) paolinho válasza Qru (#61847) üzenetére


paolinho
őstag

Egyébként ez nem is annyira hülye ötlet. A kérdés már csak az, hogy esetleg ez egy kapcsolóval nem megoldható?

(#61866) Qru válasza paolinho (#61865) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elméletileg igen de azért én félnék belekendácsolni. :B

#nincsbennetarcsi

(#61867) tboldi válasza paolinho (#61865) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én sem mernék ebbe belenyúlni. Az biztos, hogy gyújtás ráadásakor ellenőrzi a rendszer a légzsákokat, és ha le van húzva valamelyik, akkor biztosan hibát fog jelezni. Kérdés, hogy ilyenkor működik-e a többi is, vagy letiltja őket.

(#61868) Qru válasza tboldi (#61867) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem fut le hibátlanul a teszt akkor midnegyiket kikapcsolja.

#nincsbennetarcsi

(#61869) tboldi válasza Qru (#61868) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor ezért sem célszerű belenyúlni.

(#61870) flegga92 válasza paolinho (#61865) üzenetére


flegga92
senior tag

Egy megoldás van, de az is félig meddig fix. Ki kell nyomozni, mekkora ellenállása van a légzsáknak, széthúzni a csatlakozót és betenni a megfelelő ellenállást, ekkor a rendszer teszt azt hiszi, hogy minden rendben. Ha ritkán ül ott a gyerekőc akkor macerás, mert mindig szét kéne bontani, akkusarut levenni várni stb.
7g Civicnél sokan csinálják, ha a Type-R ülés kerül bele, mert a gyári ülésben van az oldal légzsák, a Type-R-ben pedig nincs.
Haver BMW-jébe is tettem már, ott az ülés foglaltság érzékelő volt hibás, most mindig úgy érzékeli, hogy ül ott valaki és mindig pukkan a lufi.

(#61871) paolinho válasza Qru (#61866) üzenetére


paolinho
őstag

Nem, nem, ennyi macerát, és főleg kockázatot nem ér az egész ügy. Akkor majd hátul utazik egyedül a gyerek, ha az anyjával mennének valahová.
Köszi mindenkinek a segítséget!:R

(#61872) Saccco


Saccco
nagyúr

A Jazz-ben direkt halványul el a műszerfalvilágítás, ha bekapcsolom a fényszórót vagy ez hiba?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61873) yodamester10 válasza Saccco (#61872) üzenetére


yodamester10
őstag

A kis tekerővel tudod állítani bekapcsolt állapotban és nélküle is.Én halványra állítom,hogy sötétben ne zavarjon.Igaz nekem civic van de szerintem a jazz is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#61874) Qru válasza Saccco (#61872) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hiba, leveszi a fényerőt magától, hogy sötétben ne vakítson annyira.

#nincsbennetarcsi

(#61875) Saccco válasza yodamester10 (#61873) üzenetére


Saccco
nagyúr

&& Qru:
Sejtettem, hogy direkt veszi le. Köszi.
Viszont nem gondoltam, hogy külön külön lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61876) Avicularia


Avicularia
veterán

Felkerültek a téli gumik, felnivel együtt vettem a gumikat inkább mert eléggé borsos áron van a gumicsere errefelé. 2 év alatt visszajön a felnik ára, ha magamnak cserélem kompletten és nem viszem gumishoz.
Törvény szerint december elsejétől március 31-ig kell téli vagy szöges gumit használni, de ha előbb leesik a hó, vagy jeges az út akkor már korábban fel kell rakni. Ha nincs 1200 sek a büntetés.
Goodyear UltraGrip Ice 2 215/55R16-t vettem MSW 77 matt szürke felnivel a gyári Michelin Primacy 3 235/45R17 helyett és sokkal sokkal halkabb a téli szett, a nyári szett eléggé hangos.

(#61877) Lortech


Lortech
addikt

Nem tudja valaki, Tóth Imi Jazz-be (GD) milyen motorolajat szokott önteni? Nem találom a legutóbbi maradékot flakont.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#61878) BlacKSouL válasza zsole84 (#61864) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Emission System Protection. Részecskeszűrős motorokhoz jobb ilyet használni. R18A nem igényli. Sima is mehet bele.
Saccco: teljesen jobbra tekerve nem változik. Attól enyhén balra van egy kis kattanás, ott illetve attól balra tekerve a lámpával leveszi a műszerfal fényét, és arányosan balra tekerve sötétíti.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61879) zolynet válasza Lortech (#61877) üzenetére


zolynet
addikt

Amilyet viszel. ;]
Én ezt töltöttem bele: Total Quartz INEO First 0W-30 motorolaj
4-5 másik olajjal összehasonlítottam, viszkozitás, miegymás és ez tűnt a legjobb választásnak.

Life is too short to stay stock!

(#61880) tboldi válasza zolynet (#61879) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én pénteken cseréltem sk, visszatértem a Motul 8100 Eco-nergy 0W30-hoz. Na, nem mintha az előző Shell Helix Ultra ECT-vel lett volna bármi probléma, csak a lelkem mélyén mégiscsak motulbuzi vagyok. :DDD

(#61881) tboldi


tboldi
nagyúr

Ígértem, hogy jövök az EGR ledugózós tapasztalatokkal.

Negatívumok:
- A beszerelés után úgy 6 km-rel megjelent a csodalámpa, P0401 insufficient flow, várható volt. :D
- Néha-néha kicsit tovább tart az indítózás.
- Egy icipicivel több idő kell neki, hogy bemelegedjen.
- 1-2 decivel magasabb fogyasztás a BC szerint, de ebben közrejátszhat az utóbbi napok nagyobb forgalma is, ezért csak halványan írom.

Pozitívumok:
+ A motor simábban jár, mint előtte.
+ A gázreakció és a gyorsulás is jobb lett, nem jelentősen, de azért észre lehet venni.
+ Főleg klíma mellett hajlamos volt nagyon leejteni a fordulatot a zöldnél való elinduláskor, most ez gyakorlatilag megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#61882) Qru válasza tboldi (#61881) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó egész bíztató.

Eközben a zöldek:

#nincsbennetarcsi

(#61883) tboldi válasza Qru (#61882) üzenetére


tboldi
nagyúr

Love you Greta!

(#61884) Bibby válasza tboldi (#61881) üzenetére


Bibby
addikt

Tehát azon túl hogy köcsögség, lófaxt nem is nyertél vele. :U
Smoke end sárm

Ελευθερια η θανατος

(#61885) Lortech válasza zolynet (#61879) üzenetére


Lortech
addikt

Koszi, ja, de eddig rabiztam, es jol valasztott, gyak 0 fogyas volt, de most nem tudtam hozza vinni nagy tavolsag miatt, uj szerelo meg az. meisterteile 10w40-et akart beleonteni, mert hogy minek jobb, ugyhogy vittem en helyette castrol edge 0w30at, mert ezt tudtam hirtelen beszerezni, remelem nem lottem vele melle nagyon.

Thank you to god for making me an atheist

(#61886) tboldi válasza Bibby (#61884) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valahogy úgy...

Korábban írtam, hogy csak kísérleti jelleggel rakom be, amiből nem következik egyenesen, hogy bent is fogom hagyni. :U

[ Szerkesztve ]

(#61887) tboy93 válasza Lortech (#61885) üzenetére


tboy93
nagyúr

A viszkozitás fontos, onnantól hogy melyik nagyobb gyártó olajára teszed le a voksot, már nagyjából mindegy.

De ez a 10w40, hogy még mindig nem kopik ki a köztudatból...

(#61888) i-sti válasza tboy93 (#61887) üzenetére


i-sti
senior tag

Szerintem ez csak a villannyal fog kikopni

Novum Forum Siculorum

(#61889) synar válasza i-sti (#61888) üzenetére


synar
őstag

Nem hiszem, mert ha saját napelemről töltöm akkor csendesebb lesz az elektromotor és 0,01 mp-el jobban fog gyorsulni, mint a koszos paksi árammal. :)

[ Szerkesztve ]

(#61890) Avicularia válasza Qru (#61882) üzenetére


Avicularia
veterán

How dare you!!
Ettől a "honfitársamtól" heveny vérnyomásemelkedést kapok, ha meglátom. Szégyen a svédekre, de jobban belemenni már politika lenne.

(#61891) Avela40


Avela40
csendes tag

Sziasztok,

Azért írok, mert hátha van tapasztalatotok Honda márka szervizekkel, és egy kérdésem lenne.

Háttértörténet:
Ma adtam le a Debreceni Hondába a Szeptemberi sérülése miatt az autómat javításra. Mivel alapvetően elég bizalmatlan ember vagyok, kérni akartam egy jegyzőkönyvet az ajtó kárpitról/betétekről, illetve az autó teljes belterének állapotáról. Jelen pillanatban majdhogynem újszerű állapotban van minden műanyag és betét elem, illetve kezelőszerv. A pultnál ülők kikerekedett szemmel, meglepődve fogadták az igényemet, mondták hogy várjam meg a szerviz vezetőjét. Így is tettem, majd 1,5 óra várakozás után beesett a Kolléga, és miután elmondtam neki hogy mit is szeretnék, arrogáns és lekezelő módon tudtomra adta hogy neki erre se ideje, se energiája. Rossz szájízzel, de végül "megengedte" hogy elküldjek, néhány, ott készített képet az autóról. Természetesen írásos nyoma az aktuális állapotnak nem volt, csak a munkalap amin a futásteljesítmény szerepel.

Kérdés: Valóban nincs lehetőség márkaszervizeknél jegyzőkönyvet kérni az autó állapotáról szervizre leadása előtt? Eléggé nevetségesnek tartom hogy bizalmi alapon, bemondásra működjenek a dolgok, akár egy több milliós autó esetén ha esetleg valaki valami összekarcol, eltör stb.

Konklúzió:
Legutóbb a Huawei szervizben szó nélkül lefényképezték a készülékemet, megmutatták az elkészült képeket, és írásban rögzítették az állapotot. Sajnos ez így ebben a formában eléggé elkeserítő tapasztalat volt ma számomra a Hondánál. Úgy gondolom nem voltam szőrszálhasogató, nem is szoktam az lenni, de nem valószínű hogy a továbbiakban vissza fogok járni hozzájuk a mai hozzáállásuk után.

Battlefield 4 nick: Caprin05

(#61892) BlacKSouL válasza tboy93 (#61887) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hőálló zsírt minden motorba! ;] Nehogymá' ne legyen kenés ha autópályán megyek nyáron.
Vagy a legó'csóbbat. Minekabbadrágaolaj, nemferráriez.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61893) Vasshammer


Vasshammer
tag

Sziasztok!

Fekete GD1 motorházteteje van valakinek eladó? Dobja le magáról a fényezést :(

Ezerhála

Üdv, VH

(#61894) tboldi válasza Vasshammer (#61893) üzenetére


tboldi
nagyúr

Újrafényezés nem játszik?

(#61895) Qru válasza Vasshammer (#61893) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bontókban előbb kapsz mint itt...

#nincsbennetarcsi

(#61896) tboldi válasza Qru (#61895) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy akár a fácse csoportban.

Én mondjuk a Jófogásról lőttem a csomagtérajtóm.

(#61897) Bibby válasza Avela40 (#61891) üzenetére


Bibby
addikt

Az hogy nem csinálják meg, az csak szimplán szar hozzáállás.
De az hogy eközben még arrogáns és lekezelő, az már konkrétan ilyen szoci maradék, le van szarva a vevő, örüljön hogy méltóztatják megcsinálni. :U

Ελευθερια η θανατος

(#61898) DeNOx válasza Avela40 (#61891) üzenetére


DeNOx
tag

Azért egy autó állapotát felmérni olyan szinten, ahogyan azt elvárod sokkal időigényesebb mint egy okostelefonét. Attól függetlenül lehetne ilyen szolgáltatásuk csak valószínűleg senki nem fizetné meg.

A debreceni szervizről egyébként nekem autó átvizsgálással kapcsolatban volt már tapasztalatom. Meg voltam velük elégedve, nem bántam meg hogy rászántam 10-11 ezer Ft-ot a dologra. Az üveg ajtón keresztül ráadásul végig is lehetett nézni az egész folyamatot. Nyilván egy fényezéses dolog az más móka.

Tavaly előtt egyébként fényeztettem egy másik autómon az ajtót (hasonló sérüléssel mint a tiéden, ugyanígy parkolóban történő ajtó rányitás miatt). Akkor a Hétvezér autószerviz csinálta meg, úgy emlékszem 40 ezer körül volt a vége. Nem ajánlgatni akarom őket, de szép munkát végeztek, festékvastagság mérő nélkül nagyon nehezen lehetett volna megmondani, hogy az az elem fényezve volt. De azért azt hozzá kell tennem, hogy szigorúan csak a sérülés oldalát, tehát az ajtó külsejét fújták újra.

(#61899) rwu


rwu
tag

Sziasztok.
2007 Civic sedanhoz ki milyen tetőcsomagtartót használ/ajánl? Lakásfelújításhoz jól jönne :)
Előre is köszi.

S22U*hondacivic*

(#61900) Vasshammer válasza Qru (#61895) üzenetére


Vasshammer
tag

Azokat már végigkérdeztem. Sajnos mindenütt más szín van

@tboldi: azt csak végső esetre tartogatom, mert a színkód ilyen idős autónál már nem annyira segít (fakul a többi elem is). Ráadásul nem jobb költségben, mint a fényezett. De lehet az lesz. Sajnos

köszönöm a segítséget

Üdv, VH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.