Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) Elemental válasza Lauda (#51879) üzenetére


Elemental
addikt

Valami olyasmit olvastam, hogy kezd kikopni a színe.
De megoldás lehet, ha beírod a naptárba fél éves ismétlődéssel.

(#51902) #73959936 válasza koxx (#51887) üzenetére


#73959936
törölt tag

Még él a 40%-os kupon a philips-nél ? :U

(#51903) flegga92 válasza #73959936 (#51902) üzenetére


flegga92
senior tag

Múlthét szerdán ment :)

(#51904) #73959936 válasza flegga92 (#51903) üzenetére


#73959936
törölt tag

kod ? :U

(#51905) ribarszki válasza #73959936 (#51904) üzenetére


ribarszki
őstag

Feb29-ig ment. Már nem él

(#51906) #73959936 válasza ribarszki (#51905) üzenetére


#73959936
törölt tag

bas***********us

(#51907) Viszlát válasza skt (#51889) üzenetére


Viszlát
addikt

Semmi specifikus igény vagy elképzelés? :)

Ennyiért túl sok opció nincs a kínálatot megnézve, én valószínűleg a Beko-t választanám a szokásos versenyzők közül (Electrolux, Whirlpool, Indesit, Zanussi, stb.), mivel 5 év garanciát adnak hozzá. Például ezt: [link], 71l az egész szép méretű sütőtérnek számít ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51908) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Halmozottan hátrányos helyzetből indulva, keresek keskeny (max 50 mély, max 60 széles), előltöltős, beépíthető mosógépet. Az áruházak keresői nem igazán dobnak találatokat, vagy valamelyik kritérium nem teljesül. Nem hiszem el hogy még senkinek nem jutott ez eszébe.. Árukeresőben 5 találat volt, mind "hazudik", beépíthető kategória alatt sima gépek vannak (lakástakarék felhasználás miatt az is fontos lenne, hogy benne legyen a termék nevében hogy "beépíthető", az OTP az élő fába is beleköt).

Panel fürdőbe ekkora fér el, az ok az hogy a lakástakarékot el kell költeni, ahhoz meg beépíthetőnek kell lenni az eszköznek amit megveszek (meg persze azért kapóra is jön mivel hullik szét a régi). Ár emiatt nem is igazán számít, azért negyedmilliót már nem adnék egy mosógépért. 3-5 év garanciát szeretnék rá. Köszönöm előre is a tippeket :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#51909) AxBattler válasza updog (#51908) üzenetére


AxBattler
félisten

Pont tegnap futottam bele. :D
Candy CBTD 7A1TE-S - 5 év garanciával

Ja, hogy mosógép! Olyat nem találtam... :(

(#51910) Viszlát
Persze, csak annyira a szárítógépekre vagyok ráállva... :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51910) Viszlát válasza updog (#51908) üzenetére


Viszlát
addikt

Max 50 mély? Esélytelen.

AxBattler: ez szárító, nem mosógép, csak nem jó kép van feltöltve hozzá Árukeresőn. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51911) Elemental válasza #73959936 (#51906) üzenetére


Elemental
addikt

philips30 még működik.

(#51912) koxx válasza Viszlát (#51910) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az, hogy beépíthető kell legyen nem sokat segít. Nem vagyok benne biztos, hogy létezik ilyen kombó. 45 mély mosó-szárító van, de az meg nem beépíthető.

(#51913) #73959936 válasza Elemental (#51911) üzenetére


#73959936
törölt tag

azt ismerem és :R

(#51914) updog válasza koxx (#51912) üzenetére


updog
senior tag

Igen a 45 centis simákat én is megtaláltam már :) Köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor valami workaround lesz... (valszeg nem a fürdőbe méretezem, de akkor meg a konyhabútort kell szétszedni)... grr ez az LTP már kikészít.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#51915) tknof1871 válasza BB9000 (#51845) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm a választ!

Ez (nekem) azt jelenti ha mérnökök terveznek mixert akkor azon van egy ki/be kapcsoló és egy tárcsa amivel fokozatmentesen állítható a fordulatszám (ami gyakorlatilag a felvett teljesítmény szabályozása). Esetleg a forgatható tárcsa egyben kapcsoló is. Ennyi pont elég ahhoz hogy mindent megcsináljon amire való.

Még van kérdésem. Az is marketinges ötlet, nincs gyakorlati haszna ha:

1. a kések tengelye és a kehely tengelye nem esik egybe, két párhuzamos tengelyen vannak?

2. a kések tengelye szöget zár be a kehely tengelyével?

3. a kehely felülről nézve nem kerek hanem ovális vagy szögletes?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#51916) makro


makro
aktív tag

Sziasztok,
hálószobába kellene valami párásító, mert nagyon alacsony a páratartalom. Van esetleg valami jól bevált példány?
Érdemes esetleg egy komolyabb gépre beruházni, ami már több funkcióval is rendelkezik? ( Légmosó HU5930/10, Xiaomi Mi Air Purifier Pro )

(#51917) flegga92 válasza makro (#51916) üzenetére


flegga92
senior tag

Philips számomra felejtős, mert van benne egy szivacs amit 3 havonta kell cserélni és 5000 Ft. Többen írták, hogy hamarabb is képes bepenészedni.
Végül egy Smartmi Humidifier 2-re esett a választás. Innen rendeltem, Spanyol raktárból 3 nap alatt itt volt. EU verzió. Ebben nincs szivacs, hetente elöblítem a tartályt, a forgó lammellákat nem kellett még takarítani pedig 3 hónapja aktív használatban van, igaz csak éjszaka megy.

[ Szerkesztve ]

(#51918) Napfénysüti válasza AxBattler (#51909) üzenetére

Nem baj hogy bedobtad, nálunk is felmerült hogy jó lenne egyszer majd szárítógép, viszont mi is meg vagyunk lőve a hellyel így csak keskeny (kis mélységű) gép jöhet szóba. Ahogy néztem a kínálatot én is arra jutottam hogy csak Candy vagy Beko márkából van ilyen. Mondjuk mi még csak nézelődünk, nem sürgős a dolog.

Més que un club!

(#51919) updog válasza flegga92 (#51917) üzenetére


updog
senior tag

Smartmi++. De légtisztító topicban ezzel is szoktunk foglalkozni.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#51920) Viszlát válasza koxx (#51912) üzenetére


Viszlát
addikt

Pár hónapja futottam meg ezt a kört egy panelos rokon miatt, beépíthetőben ez olyan rétegigény lehet amivel nem foglalkoznak a gyártók. Normál kiépítésben a keskeny változatnál ugye sztenderd méret a 45 cm, nekik az volt a szerencséjük, hogy nem volt ilyen idióta külső feltételük, mintha a beépíthetőt nem lehetne ugyanazzal a 3 mozdulattal kivenni és elvinni máshova... :W

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51921) makro válasza flegga92 (#51917) üzenetére


makro
aktív tag

Első körben ezt néztem én is.

doeeg: ezt a topikot nem vettem észre, megyek át oda :R

(#51922) koxx válasza Viszlát (#51920) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ugyan nem mosógép v mosogatógép témában, de ugyanígy beszopódtam kicsit a nyári konyhafelújítás során amikor gránit mosogatót kerestem ami maximum 45cm széles lehetett, 1! db ilyet találtam a piacon :o

(#51923) Lokids


Lokids
addikt

Vett valaki innen az Aldiban Mini sütőt?
Tapasztalatok érdekelnének, hogy másnak is fos a minőség, vagy csak pont kifogtam.
Nekem a problémák:
A tekerőgombok lötyögnek. A középső nagyon durván.
A légkeverésnél a ventilátor repülőgép üzemmódba kapcsol. A csapágyas proci hűtőmnek nem volt ilyen hangja. Úgyhogy ma viszem is vissza. :(

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#51924) mzso válasza Viszlát (#51871) üzenetére


mzso
veterán

Honnan ástad elő ezt a pdf-et?

Mi a lenyíló menü egy PDF-ben?

[ Szerkesztve ]

(#51925) Viszlát válasza mzso (#51924) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem kellett ásni, a Bosch honlapján fent van a típusod oldalán a letöltések fülön: https://www.bosch-home.com/hu/termekek-lista/SMS45EW01E#/Tabs=tab-3742290/

A lenyíló menüt nem a PDF-re értettem (feltételeztem, hogy a gyártó honlapján kerested az infókat), szóval ugyanitt a További termékinformációk fülön Programok és felszereltség lenyíló menü:

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51926) Malfoy


Malfoy
újonc

Sziasztok. Milyen megbízható mosógépet és mosogatógépet érdemes venni ? Együtt rendelnêm őket webshopban, szóval jó lenne ingyenes kiszállítás is, vagy ha olyan nem létezik akkor minnel olcsóbban . 120k körül gondoltam a kettőt , de kicsit mehet fölé is ha nagyon indokolt. Köszönöm

(#51927) Csabroncka válasza Malfoy (#51926) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hát a keret nem sok, így azt mondom h. azt vedd amire a legtöbb gariidőt kapod (pl.: Beko)

"in medias res"

(#51928) mzso válasza Viszlát (#51925) üzenetére


mzso
veterán

Pfff...
Nekem csak ezeket sikerült megtalálni:
https://www.bosch-home.com/hu/supportdetail/product/SMS45EW01E/01#/Tabs=section-manuals/
https://www.bosch-home.com/sa/en/supportdetail/product/SMS45EW01E/01#/Tabs=section-manuals/

Lehet nem volt jó a típuskód.

No mindegy új információm nem lett. Úgy néz ki a gyors 45° program hiánya miatt nincs szárítás nélküli program.

(#51929) Viszlát válasza mzso (#51928) üzenetére


Viszlát
addikt

Csak kíváncsiságból, mire jó a szárítás nélküli program?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51930) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Hali!

Aldis Medion mosógépnek vajon milyen lehet a gari időn túli szervize, alkatrész ellátottsága? Konkrétan a Medion 37352 érdekelne, 90-ért szórják ki a megmaradt készletet.

(#51931) Zeki válasza Malfoy (#51926) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kettő álljon meg 120-ból?
Az alja kategória.

(#51932) daver88 válasza lsebestyen (#51930) üzenetére


daver88
aktív tag

ránézésre vestel...

(#51933) Malfoy


Malfoy
újonc

Van ezzel tapasztalata valakinek? [link]

(#51934) flegga92 válasza Viszlát (#51929) üzenetére


flegga92
senior tag

Sokszor tök fölösleges, áramot fogyaszt miközben magától is megszárad ha nem kell azonnal egy újabbat mosogatást betenni. Műanyag pl úgyis vizes marad, nálunk a tányéron nem látszik hogy vízfoltos marad.

(#51935) poli27 válasza Malfoy (#51926) üzenetére


poli27
veterán

Hát nagy cuccot ennyiből nem veszel az tuti.... szerintem bármelyiket megveheted mind egyformán szar lesz ennyiért :D

(#51936) Fr3eWar válasza flegga92 (#51934) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nálunk szárítás után csont szárazok a műanyagok is, egyedül a tálak/mérőedények peremébe fogantyújába áll meg a víz, illetve van olyan cappuccino pohár aminek a talpa homorú ott marad pár csepp.

(#51937) Viszlát válasza flegga92 (#51934) üzenetére


Viszlát
addikt

Gondolom akkor ezt is gépe válogatja, nálam csak az 1 órás intenzív program után marad vizes a műanyag, mert rövid a szárítási időszak a végén, úgyhogy ahhoz be szoktam nyomni az extra szárítást, ami 10 perccel meghosszabbítja, de legalább nem marad vizes semmi. A legtöbbet (90%) használt automata program után minden teljesen száraz a végére.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51938) proof88


proof88
addikt

Sziasztok!

Van egy több mint 4 éves Remington D3015 hajszárítóm, ami utóbbi 2 hónapban magas fordulaton egyrészt mintha már nem úgy forogna mint régebben, másrészt a hangja is megváltozott, szerintem kezd tönkremenni. Úgy látom még mindig lehet kapni 5 rongy körül. Érdemes javíttatni vagy inkább vegyek újat?

Ugyanitt kérdezem, lehet-e valahogy tájékozódni a hajszárítók hangerejéről? Ez nagyon hangos magas fokozaton, látom mások is panaszkodtak erre, valami halkabb kéne, de magas fokozathoz hasonló légszállítással.

(#51939) Zeki válasza proof88 (#51938) üzenetére


Zeki
nagyúr

A javítás többé kerül mint az új.
Olyat keress, ami silence vagy hasonló.

(#51940) flegga92 válasza Viszlát (#51937) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekünk valami noname legolcsóbb 6 terítékes mosogatógép van csak ez fért el. Szárítás kb 45 perc, műanyag tálakon kívül minden száraz benne. Ha kihagyom teljesen a szárítást, másnap reggelre minden megszárad, semmi nem marad foltos, nekünk ez belefér, mert hétköznap egyszer megy összesen, hétvégén főzéskor 3x biztos, ekkor végigmegy a szárítás.

(#51941) peppe79 válasza Fr3eWar (#51936) üzenetére


peppe79
senior tag

Műanyag éthordókat, vagy hasonlókat nem szoktatok a gépbe tenni? Ha igen, milyet?

(#51942) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

Kellene nekem (majd) egy 3-as kombó:
mosógép, szárítógép, mosogatógép (6-8 terítékes)

A mosógép és a szárító egymásra lenne elhelyezve egy szűkebb fürdőben, így szempont, hogy "kompatibilisek legyenek", azaz egymásra helyezhetőek.
A kis helykínálat miatt, minél keskenyebb kivitel a preferált.
Itt jó lenne 120e Ft / db áron belül maradni.
Hőszivattyús vagy kondenzációs?

A mosogatógép standard méretű, konyhapult alá lesz tervezve. Jó lenne ha 100e ft alatt lenne az ára.

Mit és miért nézzek?

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#51943) #73959936 válasza Drughi (#51942) üzenetére


#73959936
törölt tag

Én ajánlom a alábbi szárítót, de nem fér bele a 120-ba, viszont nyugodtan mondhatom h. nagyon elégedett vagyok vele. :K

(#51944) Winnie The P válasza #73959936 (#51943) üzenetére


Winnie The P
őstag

Én hőszivattyúsat vennék, fele annyit fogyaszt.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#51945) Gömbike válasza Winnie The P (#51944) üzenetére


Gömbike
senior tag

A javítása meg arányokkal nagyobb.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#51946) Winnie The P válasza Gömbike (#51945) üzenetére


Winnie The P
őstag

Olyat kell nézni amire nem csak két év garancia van, vagy garancia hosszabbítással kell venni. Én akkor sem vennék kondenzációsat.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#51947) #73959936 válasza Winnie The P (#51944) üzenetére


#73959936
törölt tag

Én meg a pénz miatt nem vennék hőszivattyúsat :N

nem eszik ez sem oly borzasztóan nagyot...számolgattam vajon mi mennyit, így bátran állíthatom nem fogyaszt oly sokat....igaz nem is 3x megy 1 nap :N

[ Szerkesztve ]

(#51948) Winnie The P válasza #73959936 (#51947) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nem vagyok reklámügynök, mi most vettünk január elején egy gépet [ezt.]
Sokat nem megy nálunk sem, egy héten egy max. két alkalommal.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#51949) Gömbike válasza Winnie The P (#51946) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az AEG mosógépünk 10. évében jár, hibamentes. Az Elux hőszipkás katranc 2,5 évesen javítást kért.

A normál kondenzációs Miele szárítógépünk meg az első javításáig ment vagy 20 évet.

Legközelebb én is Beko gépeket veszek, 5 év nyugalommal együtt.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#51950) Winnie The P válasza Gömbike (#51949) üzenetére


Winnie The P
őstag

Tulajdonképpen mindenki azt vesz amit akar. Én sokat nézelődtem a neten a vásárlás előtt, beszéltem olyan emberekkel akiknek régebb óta van szárítógépük, kikértem a véleményüket, hogy kondis vagy hőszivattyús legyen. Mindenki azt tanácsolta inkább hőszivattyúsat vegyek. Ez az én véleményem. A másik része a dolgoknak, hogy ma már tömegtermelés van. nem 20 évre gyártanak háztartási gépeket, jó ha a felét kibírják. Az LG mosógépünkről tavaly járt le az 5 év garancia, és lassan nézelődni kell, hogy mi legyen az utódja.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.