Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) flegga92 válasza solti (#51399) üzenetére


flegga92
senior tag

Ez a ciklon előszűrős egy nagyon jó megoldás. Én évekig szívtam egy Samsung VCC47E0H33 porzsák nélkülivel. 50 nm panel lakásban már a szőnyeg porszívózása után látványosan csökkent a szívóerő.
Szereztem egy ilyen ciklon előszűrőt, az a nagyját felfogta így elég volt 2 havonta takarítgatni a porszívó tartáját, ezt meg kiborítani minden takarítás után, de ezt is meguntam vettem inkább egy Sencor SVC8-at.
Ezzel is egy darabig használtam ezt az előszűrőt hogy kevesebb menjen a porzsákba, de nem passzolt pontosan, sokszor kicsúszott. Viszont e nélkül is 9 hónapot kibírt egy porzsák, nem szórakozok semmivel. 10 db gyári porzsák 3300 Ft évekig elég lesz.
Szerintem a Samsung szűrőkre is elköltöttem majdnem ennyit 3 év alatt, mert fél évente cserélni kellett a szivacsot, pedig azért vettem, hogy milyen jó nem kell majd porzsákra költeni.
Az ellenségeimnek kívánom ezeket az olcsó porzsák nélküli porszívókat, nekem ennyi idegeskedést és plusz munkát még egy háztartási gép sem okozott. Legszívesebben szétvertem volna, de fater elkérte a garázsba kocsit takarítani.

(#51402) peestike


peestike
senior tag

Erre senkinek nincs ötlete? :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#51403) #73959936 válasza peestike (#51402) üzenetére


#73959936
törölt tag

Tessék válogass...

én adnék a vásárlói értékelésekre...pl AEG

[ Szerkesztve ]

(#51404) peppe79 válasza #73959936 (#51403) üzenetére


peppe79
senior tag

Az árukereső ebben a tekintetben nem sok segítséget nyújt. 2-3 hét tapasztalata kb. semmit nem jelent, és nem árt, ha van az embernek némi viszonyítási alapja is (nem mindenkinek volt előzőleg mosogatógépe). Illetve, ilyen rövid idő alatt a meghibásodási arányra sem derül fény.

(#51405) BBéci válasza peppe79 (#51404) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, azon az oldalon lévő vélemények, beírások 5 forintot nem érnek. Egyrészt az általad leírtak miatt, másrészt rengetek köztük a kamu, amit fizetett bértollnokok írnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51406) #73959936


#73959936
törölt tag

Jó, rendben a topictárs segítséget kért.

Talán akkor segítsenek neki Ti, ha tudtok... :K

(#51407) peestike


peestike
senior tag

Valóban az a probléma, hogy ez lenne az első mosogatógép, ráadásul az anyósnak... :U
Eddig összegyűjtött infók alapján bosch, electrolux vonalat nézzük.
Tv, mosógép, porszívó vonalon nem lennék ekkora bajban.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#51408) Viszlát válasza peestike (#51407) üzenetére


Viszlát
addikt

Tőlem egy voks a Bosch-ra, ahogy nézem nagyjából belefér a keretbe egy ilyen pl: [link]. Nem vagyok mosogatógép tesztelő főállásban, Beko és AEG készülékekhez volt még szerencsém huzamosabban, a három közül egyértelműen a Bosch-é a pálma, kialakításban és tisztítás tekintetében is. Az evőeszköz fiók szerintem lényegesen praktikusabb mint a kosaras megoldás, és megítélésem szerint hatékonyabb a tisztításuk így, mint a kosárban, ömlesztve.

Ami még jelentős különbség, hogy jóval kevesebb sót használ el mint a korábbiak (Bakonyban nagyon kemény a víz), ami talán annak köszönhető, hogy félautomata a beállítása, tehát a vízmű információja alapján én állítottam be a keménységnek megfelelő értéket a Bosch-on, míg ez az AEG-en például teljesen automata volt. A 40 fokos kímélő program is szuper, a kényesebb üvegpoharakat, kristálypoharakat is bátran lehet vele mosatni.

Nagyjából ennyi, lassan két éve használom, eddig maradéktalanul elégedett vagyok, de ha bármi kérdésed van, megpróbálok válaszolni. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51409) #76500480


#76500480
törölt tag

Írtátok, hogy porzsáknélküliből csak Dyson. Akkor a Roidmi F8 kuka? HEPA szűrő cseréje nehézkes, meg mosni kell de porvisszaáramlást nem tapasztaltam(mérőműszer nélkül :DDD ). 2,5 óra töltés számomra fontos az 5 óraval ellentétben.

(#51410) peestike válasza Viszlát (#51408) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm a segítséget! Az asszony kolléganőjének van bosch, dícsérte a márkát. Viszont annyi hátrányt említett, hogy program után nyitott ajtóval kell hagyni állni a cuccot, mert még vizes. Electrolux-nál olvastam, hogy program végén automatikusan nyitja az ajtót, gondolom ez lehet a dologban.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#51411) Elemental válasza Lauda (#51390) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt a típust vetted Philips Sonicare 4500?
Én az 5100--at néztem ki, philips30 kuponnal 30k.

(#51412) Viszlát válasza peestike (#51410) üzenetére


Viszlát
addikt

A gyors programoknak – mint a Turbo vagy az 1 órás 70 fokos – nem része a szárítás, szóval valóban, annak a végén hagyni kell száradni, de a többi program szárít a végén,. Nekem az egyik nagytesója van annak amit linkeltem, de ahogy nézem, a programok nagyjából ugyanazok és van ebben is Extra Dry funkció, amit akkor érdemes bekapcsolni ha műanyag edény is van benne, mert azok nehezebben száradnak. Szerintem ennek semmi köze az ajtónyitáshoz, programtól függ.

A legtöbbet az automata programot használom egyébként, teljesen jól szabályozza magát a töltöttség alapján (1.5 és 2.5 óra közötti időt vesz igénybe saját tapasztalat alapján), és ennek a végén is van szárítási periódus, úgyhogy nem vizes semmi benne.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51413) sepsi0 válasza Elemental (#51411) üzenetére


sepsi0
őstag

Van 40%-os kupon is, BB topik...

(#51414) peestike válasza Viszlát (#51412) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm a részletes leírást! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#51415) Elemental válasza sepsi0 (#51413) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!
Ahogy látom, az már nem él, legalábbis nekem nem sikerül használni.
Működik!

[ Szerkesztve ]

(#51416) peppe79 válasza Viszlát (#51408) üzenetére


peppe79
senior tag

Tőlem egy mínusz a Bosch-ra, az olcsó modellek idétlen ajtózáródása miatt.

"Az evőeszköz fiók szerintem lényegesen praktikusabb mint a kosaras megoldás, és megítélésem szerint hatékonyabb a tisztításuk így, mint a kosárban, ömlesztve."

Miben érezted praktikusabbnak az evőeszköz fiókot? Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam: macerásabb, pepecselősebb a használata.
Gyárilag amúgy minden kosárhoz jár elválasztó, nincsenek benne "ömlesztve" az evőeszközök. Én szoktam csak elválasztó nélkül használni, mert úgy gyorsabb a használata, és ugyanolyan hatékonyan elmosogatja így is az evőeszközöket.

(#51417) peppe79 válasza #73959936 (#51406) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha tudnék egyet ajánlani nyugodt szívvel, akkor megtenném. :) De egyelőre magam sem tudom, hogy leközelebb milyen márkát, modellt fogok választani.

(#51418) Viszlát válasza peppe79 (#51416) üzenetére


Viszlát
addikt

A kosaras kialakításnál (ami rekeszekre van felosztva) többször jártam úgy, hogy koszosak maradtak jellemzően a kések, villák. A fiókos kialakítással még egyszer sem fordult elő ez. A praktikusság nagyrészt szubjektív dolog, nem véletlenül fogalmaztam úgy ahogy, nekem szimpatikusabb és jobban kézre áll ez az elrendezés és ráadásul jóval kevesebb helyet foglal el mint a kosár. Szvsz természetesen, de nem jelent gondot elfogadnom, ha ezt más esetleg másként látja, tapasztalja.

Tőlem egy mínusz a Bosch-ra, az olcsó modellek idétlen ajtózáródása miatt.

Érdemes lenne precízebben fogalmaznod, és kifejtened, hogy számodra miben valósul meg az idétlen ajtózáródás, illetve melyik szériára vonatkozik a megállapításod. A 4-es és 6-os széria ajtaja nem csukódik idétlenül tapasztalatom szerint, bár fogalmam sincs mi tud idétlen lenni abban, hogy lenyitom az ajtót majd felhajtom. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51419) peppe79 válasza Viszlát (#51418) üzenetére


peppe79
senior tag

Értem. Én mást tapasztaltam a kosárral. Az alsó karból olyan nagy nyomással érkezik a vízsugár, hogy képes még a műanyag kelesztőtálat is felborítani. Úgyhogy, ha a bepakolásnál össze is érnek az evőeszközök, mosogatás közben ettől függetlenül mindenütt átjárja a mosogatószeres víz, nem szokott szennyezett maradni semmi.
A helytakarékossággal sincs gond, simán ráfordítható a kosárra egy nagyobb fazék, vagy lábas.
Egy fiók viszont magasságában elvesz a mosogatótérből. Nálam még evőeszköztartó fiók nélkül is problémát okoz, hogy túl magasan áll a felső kosár (a korábbi Electrolux mosogatógépemen pár centivel alacsonyabbra lehetett rögzíteni).

"A 4-es és 6-os széria ajtaja nem csukódik idétlenül tapasztalatom szerint, bár fogalmam sincs mi tud idétlen lenni abban, hogy lenyitom az ajtót majd felhajtom. :)"

Serie4-es Bosch. Egy rugó és egy behúzózsinór segítségével csukódik az ajtó. Egy cumisüveg műanyag kupakjával szoktam kitámasztani az ajtót, mivel nem lehet azt résnyire nyitva hagyni. Ezt értem "idétlen ajtózáródás" alatt. :) Gyakran előfordul, hogy csak órákkal később telik meg a mosogatótér, addig viszont félig tele van csetressel. Ha ilyenkor nincs kitámasztva az ajtó, rohadtul bele tud büdösödni a kaja, főleg nyáron.

(#51420) pjen válasza peppe79 (#51419) üzenetére


pjen
félisten

Én le szoktam öblíteni,mielőtt bele rakom.

(#51421) canniball válasza peppe79 (#51419) üzenetére


canniball
nagyúr

"Egy cumisüveg műanyag kupakjával szoktam kitámasztani az ajtót, mivel nem lehet azt résnyire nyitva hagyni."
Mi a felső kosarat ki szoktuk kicsit húzni és azzal támasztjuk ki résnyire az ajtót, évek óta működő megoldás.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#51422) ribarszki válasza canniball (#51421) üzenetére


ribarszki
őstag

+1

(#51423) peppe79 válasza canniball (#51421) üzenetére


peppe79
senior tag

Nálam ahhoz annyira ki kell húzni a felső kosarat, hogy olyankor az ajtó már ~45 fokos szögben áll. Én csak résnyire szoktam kinyitni...úgy nincs útban az ajtó, ha a konyhában dolgozom.

(#51424) canniball válasza peppe79 (#51423) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi is csak résnyire szoktuk nyitni és megáll; úgy tűnik a tiéd ajtajába erősebb rugókat szereltek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#51425) flymi


flymi
addikt

Végül az ETA Adagio 1511-et rendeltem meg +10db porzsákkal, később pedig tartalék filtert is be fogok szerezni hozzá... Kábé ez a márka csúcs terméke a porzsákosok között.
Döntés oka: rengeteg tartozék, Hepa13 szűrő + szűrők, 4,5L porzsák, 10m kábelhossz, benne volt az asszony által támasztott maximális költségkeretben (<55k).
Kíváncsiságból rendeltem még egy ETA Ventum 1569 légtisztítót is, mert nálunk több kicsi alapterületű szoba van így a nagyobb ETA Puris 3569 felesleges lett volna bár tény, h jobb a szűrőrendszere és többet tud. Erre jött még 20% kedvezmény, szóval annyira nem volt vészes 44k-ért.
Xiaomi Mi Air Purifier 3H jöhetett volna még szóba (47k) de az épp nem kapható a hivatalos magyar oldalon. Az elődjével is szemeztem egy jó darabig de valamiért végül sosem rendeltem meg. Philipseket is nézegettem már régóta, csak hát az ár... :(

Regisztráció után a porszívó motorjára 5, a légtisztítóéra +3 év garit adnak.
Kíváncsi leszek a két eszközre mennyire lesznek jók. Szvsz ha 5 évig kiszolgálnak már megérte.

Nem vagyok skót, egy szett új top3-ban teljesítő téli vagy nyári gumira simán kiadok 80k-t a biztonság miatt, de például vga-t nem vennék ennyiért soha. Vannak prioritások az életben és bizonyos anyagi korlátok, ezért nem férnek bele a Dyson kategóriájú termékek, ez van.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51426) farkas-j válasza canniball (#51424) üzenetére


farkas-j
őstag

A mosogatógépek ajtajának "rugóerősségét" általában be lehet állítani. Nekünk a régi Ardo és a mostani Beko gépen is lehet állítani.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51427) peppe79 válasza canniball (#51424) üzenetére


peppe79
senior tag

Mondjuk, pillanatnyilag nincs rá felszerelve az ajtólap. Lehet, hogy a bútorlappal együtt már lesz rajta annyi ellensúly, hogy résnyire nyitva ne húzza be magát olyan könnyen.

(#51428) Grande Ale válasza canniball (#51421) üzenetére


Grande Ale
őstag

Miénk abban az állásban marad, ahogy hagyod. (Miele)

(#51429) Viszlát válasza peppe79 (#51419) üzenetére


Viszlát
addikt

.

Szerk: tárgytalan, most látom, hogy te beépíthetőről* beszélsz, ráadásul félkészen. A bútorlap valószínűleg megoldja a problémádat, legalábbis a szabadonálló Series 4-gyel nincs ilyen gond.

*legközelebb talán ezt is érdemes lesz megemlíteni.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51430) peppe79 válasza Viszlát (#51429) üzenetére


peppe79
senior tag

Elképzelhető, hogy a bútorlap felszerelése után már résnyire is kitámasztható az ajtó a felső kosárral, de akkor sem így kellene neki működnie. A korábbi, 90 ezres Elux mosogatógépem ajtaját bármilyen pozícióban úgy lehetett hagyni, ott nem ilyen rugós-redőnyzsinóros megoldást alkalmaztak.

(#51431) poli27 válasza peppe79 (#51430) üzenetére


poli27
veterán

Most komolyan nincs rajta az ajtóborítás és azt várod hogy ne csukódjon be? Az a plusz súly kell neki, arra van beállítva a rugó.... miért kell a saját hülyeséged miatt azt írni, hogy rosszul záródik?

(#51432) Lauda válasza Elemental (#51411) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, 4500-as sonicare-t vásároltam. Amúgy ebből utóbb jöttem rá, hogy a feketét kellett volna, mert kuponnal olcsóbbra jött volna ki. Amúgy a tapasztaltabbak azt mondják, hogy a fogínymasszírozó funkció csak marketing, szóval elég lenne neked is szerintem a 4500, ha nincs szükséged a tokra. Vagy ott a 4300, kuponnal 15-ből kijön 3 kefével. Abban nincs white funkció, őszintén szólva szerintem felesleges is. ;) Bármelyiket veszed igen jó cucc. :K

(#51433) BBéci válasza pjen (#51420) üzenetére


BBéci
titán

Szintén, méghozzá a lehető leghamarabb, forróvízzel, mielőtt rá/beleszáradna az étel-italmaradék. A piásüvegeket is azonnal, kiürülés után kétszer kiöblítem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51434) peppe79 válasza poli27 (#51431) üzenetére


peppe79
senior tag

Milyen hülyeségem miatt, emberke? :F Akár fent van az ajtóborítás, akár nem, az ajtó mindenképp bezáródik (legfeljebb nem kattanásig)! Csak akkor tudod résnyire nyitni, ha valamivel kitámasztod. Nem véletlen emeltem ki ezt a szót már az előző hozzászólásomban is. Az, hogy ehhez valami bizbaszt kell közebeiktatni, vagy elég a felső kosárt kihúzni, és azzal kiékelni az ajtót, az ebből a szempontból másodlagos dolog. Normális esetben nem így kellene működnie egy mosogatógép ajtónak.

(#51435) peppe79 válasza BBéci (#51433) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy időben használtam az öblítést, még az előző mosogatógépemen. Igaz, csak hidegvizes öblítés volt, de az is ért valamit. Aztán valahogy leszoktam róla. A mostanin meg már nincs is ilyen funkció. Lehet, hogy igénytelenség, de én bizony hagyom rászáradni a kajamaradékot...kivétel persze a tésztafélék stb.

(#51436) Elemental válasza Lauda (#51432) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!
Az 5100-at vettem végül.

(#51437) Viszlát válasza peppe79 (#51434) üzenetére


Viszlát
addikt

Normális esetben nem így kellene működnie egy mosogatógép ajtónak.

Csak itt nem normális esetről van szó, hanem olyasmit reklamálsz, amire nem lenne szükség, ha rendeltetésszerűen használnád a mosogatógépet. Keresd elő a Kézikönyvét a masinádnak, és olvasd el, hogy mit ír az Edények behelyezése fejezetnél. De egyébként nincs azzal semmi gond, hogy te másként csinálod, ott lóg ki a lóláb, hogy általánosító kijelentéseket teszel egy olyan szituációban, amikor egy vásárlás előtt álló fórumozó segítése lenne a cél. Ráadásul elhallgatsz dolgokat és csak apránként derül ki, hogy valójában miről is van szó pontosan. Nehéz ezekután komolyan venni bármilyen állítást is a témában tőled.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51438) BBéci válasza peppe79 (#51435) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell funkció, csapból folyatom rá a forróvizet. Nem viselném el sem a látványát, sem a szagát a szennyes edényeknek, evőeszközöknek. A gondolattól kiráz a hideg. Amikor friss, nedves (sűrű, tömör rozs, vagy purpur) kenyeret vágok, valamennyi rátapad a késre, azonnal letisztítom, szárazra törlöm és visszateszem a mágneses tartóra. Extrém mértékben rendszerető vagyok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51439) peppe79 válasza Viszlát (#51437) üzenetére


peppe79
senior tag

"...olyasmit reklamálsz, amire nem lenne szükség, ha rendeltetésszerűen használnád a mosogatógépet."

Mi az, amit nem rendeltetésszerűen használok? Az, hogy van olyan eset, hogy csak órákkal később indítom el a mosogatógépet? Mi ebben a nem rendeltetésszerű használat?

"Keresd elő a Kézikönyvét a masinádnak, és olvasd el, hogy mit ír az Edények behelyezése fejezetnél."

Elolvastam. Azt írja, hogy távolítsam el a darabos ételmaradékokat, de folyó vizes előmosogatás nem szükséges. Ez részemről mindig megtörténik. Egy szó sem esik arról, hogy el kellene mosogatnom a tányérokat, fazekakat, evőeszközöket, mielőtt behelyezem azt a mosogatógépbe.

"...ott lóg ki a lóláb, hogy általánosító kijelentéseket teszel egy olyan szituációban, amikor egy vásárlás előtt álló fórumozó segítése lenne a cél."

???

"Ráadásul elhallgatsz dolgokat és csak apránként derül ki, hogy valójában miről is van szó pontosan."

Semmit nem hallgattam el. Annyit jegyeztem meg, hogy pillanatnyilag nincs feltéve az ajtóborítás, így nem tudom megállapítani, hogy a felső fiók kihúzásával kiakasztható-e az ajtó. Ma délután felszerelem, és kipróbálom. De továbbra is: alap esetben nem nyitható résnyire az ajtó, akár fent van az ajtóborítás, akár nincs.

(#51440) koxx válasza BBéci (#51438) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Olyan Jobaratok Monicas rendszereto? :DDD

(#51441) Lauda válasza Elemental (#51436) üzenetére


Lauda
félisten

Használd egészséggel! :R

(#51442) pjen válasza peppe79 (#51439) üzenetére


pjen
félisten

Gorenjét kell venni,most próbáltam.Ott áll meg ahol elengedem. :)Miníg becsukom,nagy cikk volt róla a neten:egészségtelen,ha a forró gözök kijönnek.

[ Szerkesztve ]

(#51443) polonic


polonic
félisten

Fölösleges leöblíteni a dolgokat. Ezzel pazarolja az ember a vizet.
Nekem a használati útmutatóban is benne van, nem kell öblíteni.

A nagyobb kajadarabokat belekotrom a szemetesbe és úgy megy a mosogatógépbe.
Bár mondjuk alapból úgy eszünk, hogy nem marad semmi kajadarab a tányéron. Persze, ami ehető, úgy értve. Pl csont, nyilván marad. :)
Ha a tészta rászárad, azt is lejön bent a masinában.

(#51444) Ispy válasza peppe79 (#51439) üzenetére


Ispy
veterán

A beépíthető ilyen, nekem az electrolux is ezt csinálta, amig nem volt rajta a bútorlap.

Viszont én megnéztem élőben a szabadonálló boschokat és azoknak is becsukodott az ajtaja magától, a mostani AEG ott áll meg, ahol akarom, igaz ennek meg gagyi a kosara.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#51445) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Nálunk a "fullos" Bosch becsukódik/bepattan a helyére, ha nem nyitom legalább 25°-ig ki, pedig rajta van a bútorlap. Mondjuk hátrányt nem érzek ebből, mindent extra szárazra kérek benne.

(#51446) peppe79 válasza pjen (#51442) üzenetére


peppe79
senior tag

A korábbi Elux mosogatógépemnél az volt a bevett szokás, hogy miután lement a program, kb. fél órával később kinyitottam az ajtaját. Addigra már nem csapott ki a forró gőz, és így egy picit gyorsabban száradtak a műanyag holmik is. Persze, a legtöbb műanyag alján így is megállt a víz (fejjel lefelé fordítva), azon pedig semmilyen szárítási módszer nem segít.

(#51447) peppe79 válasza Ispy (#51444) üzenetére


peppe79
senior tag

Visszatettem az ajtóborítást. Ugyanúgy bezáródik az ajtó, csak annyi a különbség, hogy ahogyan canniball is írta, a fiók kihúzásával így már ki lehet "akasztani".

(#51448) Viszlát válasza peppe79 (#51439) üzenetére


Viszlát
addikt

Innen indultunk:

Tőlem egy mínusz a Bosch-ra, az olcsó modellek idétlen ajtózáródása miatt.

Aztán eleinte nem takarítottad (azóta ezt már korrigáltad valamelyest), meg megbüdösödik a kaja benne állásában (bár ha nem is kerül bele darabos, akkor a foltos, szaftos és egyéb enyhébb szennyeződés is csak nálad büdösödik be), és szépen lassan kiderült, hogy a felhasználási szokásaid és egyedi körülményeid megkívánnak olyan résnyire nyitódást, amit ez a széria nem tud. Az, hogy szerinted ettől idétlen, az csak téged minősít, de mindenkinek könnyebb lett volna, ha már az elején normálisan, értelmesen leírod, hogy miről van szó, nem egy kategorikus, általános kijelentéssel indítasz és nem apránként adod elő a konkrét információkat. Saját magadat is csapdába csaltad, mert most meg megy a bizonygatás ezerrel, hogy de így de úgy, aminek a kérdező szempontjából zéró haszna és értelme van.

Semmit nem hallgattam el.

Dehogynem. Arra is úgy kellett rákérdezni, hogy melyik szériára gondolsz, a használati szokásaid is több körben derültek ki, aztán az is csak később merült fel, hogy nem is szabadonálló a gép, meg bútorlap sincs rajta, stb., de közben továbbra is mennek a kategorikus kijelentések, ahol te megállapítod, hogy minek hogyan kéne működnie. Totál hasztalan izzadtságszagú erőlködés ez már így.

De ismétlem, alapvetően nem az eltérő tapasztalatokkal van gond, hanem a slendrián megfogalmazással. Nincs ez az egész vihar a biliben, ha rögtön az elején néhány szóban leírod, hogy milyen helyzetben vagy elégedetlen egy jellemzőjével a szériának. Peace. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51449) Ispy válasza peppe79 (#51447) üzenetére


Ispy
veterán

Az elux az ajtóval már jó volt, ahol hagytad, ott állt meg. Én nem szeretem, ha a tiszta edények zárt ajtó mögött vannak, büdösödni meg nem szokott, mert lemegy napi 1x max.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#51450) peppe79 válasza Viszlát (#51448) üzenetére


peppe79
senior tag

Értelek. Viszont neked is meg kellene értened, hogy ez egy fórum, ahol különböző vélemények fogalmazódnak meg. Ilyen volt az enyém is. Lehet, hogy számodra ez épp nem fontos szempont, talán még a kérdező számára sem, de lehet, hogy valakinek meg az. Nem muszáj mindenben egyetértenünk, de elnézést kérek: egy fórumban hadd legyen már saját, önálló véleményem.
Az alap problémát már az elején leírtam, ez pedig továbbra sem változott. Ha te ebbe bármiféle izzadtságszagú erőlködést látsz bele, azzal nem tudok mit kezdeni. Én soha nem rejtettem véka alá, ha valami negatív tapasztalatom volt egy megvásárolt termékkel kapcsolatban, és ez a későbbiekben sem fog változni.

"...meg megbüdösödik a kaja benne állásában (bár ha nem is kerül bele darabos, akkor a foltos, szaftos és egyéb enyhébb szennyeződés is csak nálad büdösödik be)"

Azért majd nyáron tegyél egy próbát, hogy hagyod fél napig a zárt mosogatótérben mondjuk a csirkepörkölt szaftos tányérokat, fazekat. Igencsak érdekes lenne, ha nem éreznéd aztán az eredményét...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.