Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) Lauda válasza Lehiñito (#51797) üzenetére


Lauda
félisten

Csak esztétikai és higiéniai jelentősége van. Ha tisztán tudod tartani, akkor nyugodtan használhatod ezután is.

(#51802) csubuka válasza BBéci (#51800) üzenetére


csubuka
addikt

De az még a jó öreg analóg "vezérléses" fajtából való nem?

(#51803) BBéci válasza csubuka (#51802) üzenetére


BBéci
titán

Két nyomógomb és két tekerentyű van rajta.
A belseje rozsdamentes acél, nekem az sokkal szimpatikusabb, mint bármi más.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51804) Gömbike válasza BBéci (#51803) üzenetére


Gömbike
senior tag

Talán WH MD 142 géped van? Igen, 1997-ben vettem én is.

Imádtam.

A családban a mai napig megy, én azért ajándékoztam el, mert a kvarc grill kiégett. Rendelni akartam volna hozzá, de az orczy számomra nem elfogadható árat mondott.

De grill nélkül is megy, elpusztíthatatlan. ;]

Ez után lett LG MC 8088 HLC, ez most a lányoméknál dolgozik (2010). Jelenleg egy Samsung mc28m6075 süti-főzi a vacsit.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#51805) BBéci válasza Gömbike (#51804) üzenetére


BBéci
titán

Enyémben nincs grill, nem szeretem, mert nehéz, szinte lehetetlen tökéletesen megtisztítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51806) Gömbike válasza BBéci (#51805) üzenetére


Gömbike
senior tag

Azért szerettem a wh-t, mert kvarcgrill volt benne. Az úgy volt megoldva, hogy a kvarccső beljebb volt a síktól, bent a készülékben. A belsejében síkban egy rács van, így takarításnál nincs "akadály" az útban. viszont a kaja, a felfröccsent zsír leégett a kvarccsőről, így azt nem kellett takarítani.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#51807) BBéci válasza Gömbike (#51806) üzenetére


BBéci
titán

A sütők grill és normál fűtőszáljai fölé/mögé gyakran felfröccsen valami, onnan irtó nehéz lepucolni. Ebből kiindulva nem vettem grilles mikrót. Egyetlen felhasználásra lenne jó: croissant, zsömlét ropogósra melegíteni. Azok nem szennyeznék a mikró belsejét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51808) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

szabadonálló (nem beépített) alulfagyasztós hűtő vásárlása előtt állok. A keret 200.000 ft-ig. Bosch, AEG, Liebherr, LG márkák amiken gondolkozom. Szeretnék no-frostot, inox vagy fekete színt és örülnék ha nem lenne zavaróan hangos. LG írja talán a specifikációkban a leghalkabb üzemet <40 db, szerintetek lehet ezekre az adatokra alapozni? 190 cm-nél nem bánnám ha nem lenne magasabb. Milyen hűtőt tudnátok javasolni a fenti kritériumok alapján?

(#51809) csubuka válasza BBéci (#51803) üzenetére


csubuka
addikt

Valóban a rozsdamentes lehet a legtutibb, de sajnos azok drágábbak, mint a kerámia belsős Samuk.

De semmi óra kijelző meg ilyenek azon a 97-esen nincsenek még gondolom. Szóval a gombjai nem az időzítés növelésére vannak stb...

(#51810) Zeki válasza qqzs (#51791) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont! Egyszerűen az olajos krumpli túl lett hevítve, mert csak pár szál volt. Az meg kisütötte a műanyagot.
Emberi hülyeség.

(#51811) pjen válasza Ery (#51808) üzenetére


pjen
félisten

Én nemrég vettem egy felül fagyasztós lg t.No frost.38 dB hangot ír,de szinte teljesen hangtalan.

[ Szerkesztve ]

(#51812) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
BB szeletelőgépet tudtok esetleg ajánlani?
Elvárások:
Max 20e
Teljesen fém

Pl MPM MKR-04M mennyire ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#51813) BB9000 válasza Ery (#51808) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem LG alulfagyasztós hűtőm van. 10 év motorgarancia, meg minden. Meg vagyok vele elégedve. Egyetlen gyengesége van: a hangja. Aki azt mondja, hogy halk, az vagy teljesen süket, vagy hazudós. Kifejezetten hangos. Szerencsére engem nem zavar, mivel két ajtó és egy emelet választja el a konyhát a hálószobától. A nappali is két ajtónyira van és annyira azért nem hangos, hogy két ajtón keresztül elnyomja a tévé hangját. :)

(#51814) pjen válasza BB9000 (#51813) üzenetére


pjen
félisten

Én nem vagyok se süket,se hazudos.Most vettem GTF916PZPZD hűtőt.Először azt hittem nem is működik.Ha egész közel megyek akkor van pici hangja.Lehet ezt is ki kell fogni.É kihívnám a szervizt,az a hang nem normális.

(#51815) BB9000 válasza pjen (#51814) üzenetére


BB9000
senior tag

Az enyém típusszáma: LG GBB329DSJZ . Az adatlapján 45 db van, ami szerintem nem is lenne sok, de a valóság más mint a számok! Ez a leghangosabb háztartási hűtőgép, amivel valaha találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#51816) pjen válasza BB9000 (#51815) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem hibás,hivjál szerelőt.

(#51817) pjen válasza BB9000 (#51815) üzenetére


pjen
félisten

Rá kerestem,3 éve nem forgalmazzák,de van négy vélemény,pont a csendességét emelik ki.Azért gondolom,hogy neked szerelő kéne.Ez jó,egyik helyen(árúkereső)nem forgalmazzák sehol.Máshol simán kapható.

[ Szerkesztve ]

(#51818) BB9000 válasza pjen (#51816) üzenetére


BB9000
senior tag

2017.05.17.-én vettem, úgyhogy már nem garis. Nekem jó így is.

(#51819) pjen válasza BB9000 (#51818) üzenetére


pjen
félisten

Az ok,hogy jó neked így,de lehet esetleg gáz hiányos,vagy a venti van elszabadulva és lassan szétver valamit stb.Keresgéltem,mégsem kapható.

[ Szerkesztve ]

(#51820) farkas-j válasza BB9000 (#51813) üzenetére


farkas-j
őstag

Szerintem Te peches vagy és kifogtál egy nem túl jól sikerült darabot, vagy nem linear inverteres kompresszor van benne. Nekünk egy LG GBB60SAYFE hűtőnk van, és én is csak azt tudom mondani, hogy szinte nincs hangja. Amikor beüzemeltük még rám is hozta a szívbajt, mert azt hittem nem indult el.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51821) Degeczi válasza farkas-j (#51820) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyáltalán nem ritka sajnos, külföldi LG fórumok is tele vannak zajos kompresszor miatti panaszokkal, csak egy példa.

(#51822) pjen válasza Degeczi (#51821) üzenetére


pjen
félisten

Majd kiderül,most halk.Mindenesetre,vettem hozzá plusz garit.

(#51823) farkas-j válasza Degeczi (#51821) üzenetére


farkas-j
őstag

Én úgy értelmeztem BB900 panaszát, hogy már újkorától ilyen volt.
Akkor kellett volna gariba cseréltetni vagy javíttatni. Aki ilyen zajos hűtőt fog ki, azt nem is értem miért nem reklamál ill. cserélteti ki hibátlanra amíg garanciás?
Érdekes emberek vannak. Anno mikor még javítottam pl. videómagnókat (is) több kuncsaft is úgy hozta oda a készülékét, hogy ebben meg abban a szervizben javíttatta már, kifizetett érte egy rahedli pénzt és még mindig nem jó. Mondtam nekik persze vállalom a javítását, de nem lenne inkább célszerű oda visszavinni ahová egyszer már lepengették a javítási költséget? A pénzükért követeljék meg a hibátlan munkát. Mondanom sem kell senki sem vitte vissza, inkább kifizették nekem a javítási költséget. Szóval nem értem az embereket...

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51824) Elemental válasza koxx (#51692) üzenetére


Elemental
addikt

Szeretnék kérdezni a porszívóval kapcsolatban.
Majd négy hónap elteltével mi a véleményed róla?
A portartály ürítése hogy megy? Kézzel kell piszkálni? Mosogatni kell benne a szivacsot?
Lassan el kéne döntenem, hogy melyiket vegyem.

(#51825) koxx válasza Elemental (#51824) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hetente 5-6 alkalommal használom, ebből 2 alkalom teljes lakás takarítás. Az akku elég jól bírja még úgy is, hogy 2-es fokozatban használom (a 3-ból).
A forgó kefefejet 2-3 hetente lecsekkolom, hogy mennyi hajat vagy egyebet szedett össze és akkor kipucolom, de jellemzően nincs vele sok meló. Ha esetleg kutya, macska egyéb van akkor lehet, hogy gyakrabban szükséges a karbantartás. Azt még tudni kell, hogy nálunk nincs 10 centis kézicsomózású perzsaszőnyeg, csak laminált padló.
A tartály ürítése elég egyszerű, nem kell a koszban nyúlkálni, kiveszem a tartályt, kinyitom és beleöntöm a kukába. Talán 2x mostam el, nem nagyon van rá szükség.
A szűrők jó állapotúnak tűnnek, hatékonyságban valszeg nem veszi fel a versenyt a Mielémmel. Egy alkalommal mostam át. A full árat nem éri meg az biztos, de 100k alatt méltó vetélytársa lehet a xiaominak. A dysont is néztem anno, de nem éreztem késztetést kiadni 200k+-t érte.

(#51826) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Philips porszívó vonalon, kuponnal mit érdemes most levadászni? Jelenleg a Performer Compact FC8373/09 típussal kacérkodom. Ez mennyire lehet jó választás hosszabb távra?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51827) BBéci válasza BB9000 (#51815) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon sok a 45 dB! Az enyémre 36-ot adott meg a gyártója, nagyjából stimmel, inverteres kompresszorát ritkán hallani, olyankor is csak pár percig, viszont a belső levegőt keringtető ventilátora egy órából 45-50 percet üzemel. Nem hangosan, de zúg. Amikor elvégzi a leolvasztást, akkor teljesen csöndben van, csak a víz gyűjtőtálba csöppenését hallani. Viszont utána 50-60 percig 45 decibellel búg, ami igencsak zavaró. Szerencsére másfél-kétnaponta történik, ki lehet bírni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51828) Elemental válasza Csabroncka (#51776) üzenetére


Elemental
addikt

5 zsákonként cserélem

Én minden 4. után cserélem, de csak mert benne van a 4-es porzsák csomagjában. Szinte ki sem kellene cserélnem, olyan tiszta.
A porzsákot négy havonta cserélem. Ez idő alatt nagyjából félig - kétharmadig telik meg.
A hátsó szűrőt két évente. Legutóbb hepát vettem, de szerintem feleslegesen. A következő aktív szenes lesz.
Miele c2 parquet.

[ Szerkesztve ]

(#51829) pjen válasza BBéci (#51827) üzenetére


pjen
félisten

Az én LG m nek valóban nincs hangja.38dB írnak.de semmi.Előtte egy Wh syde bi syde volt szintén no frost,annál ha más nem a venti hangja szinte mindíg hallatszott.Ahogy az 51820 hsz ben is írja farkas j fórumtárs.semmi hangja.

(#51830) BBéci válasza pjen (#51829) üzenetére


BBéci
titán

Ki kell fogni, ha szerencsés vagy, akkor halk gépet kapsz.
Az első két Sharpom kompresszora elfogadhatatlanul ciripelt, mindkettőt visszaküldtem, de azoknak a ventilátorát soha, egyetlen pillanatig sem hallottam. Talán elnyomta a kompresszor zaja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51831) Elemental válasza koxx (#51825) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!
96-ra jön ki 40-es kuponnal. Szimpatikus nekem. Az asszonynak mondtam, hogy veszek porszívót, majdnem elzavart. Pedig lassan rám hárul a porszívózás, főleg mióta megvan a robot. Meg kezdek rájönni, hogy tisztaság mániás lettem, zavar bármilyen kis porszem, ha meglátom valahol, az ilyen gyors tisztításokra ez tökéletes lenne. Agyalok nagyon, lehet, hogy megrendelem ezt. Az asszony meg majd lenyugszik. 1-2 hetet talán kibírok szex nélkül :)

(#51832) koxx válasza Elemental (#51831) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annyiért vettük mi is.
Egy dolog kimaradt. A ledfény baromi hasznos tud lenni, tök jól látni, hogy hol vannak még apró morzsák, szöszök. Gyakran porszívózom sötétben :DDD

(#51833) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Kärcher száraz-nedves porszívóhoz honnan lehetne esetleg még venni különböző fejeket?

Ezt a "csomagot" szeretném megvenni: [link]
De azon az áron kicsit sokallom :)

Egy WD3-hoz kellenének...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#51834) Viszlát válasza Puma K (#51833) üzenetére


Viszlát
addikt

Azta... Magát a WD3-t vettem 24-ért. :Y

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51835) Puma K válasza Viszlát (#51834) üzenetére


Puma K
veterán

Én 19.990-ért :)) de ja durva, hogy a kellékeknek mi ára van... :DDD :(((

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#51836) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Erről a mosogatógépről mi a vélemény?

Van ebben az árban jobb vétel?

Ezzel a 115-el már így is túllőttük a keretet, mert max. egy 100-ast terveztünk rá szánni, de ezért a pénzért szörnyű, hogy mik vannak.

Mindegy, hogy milyen márka, egyszerűen annyira gagyi, ócska érzete van az olcsóbbaknak, hogy kiábrándító. Pont egy Electroluxot néztem, hát inkább hagyjuk... A "szaros" Indesit, amit 2013-ban csak azért vettem meg, mert akkor az volt a legolcsóbb (65000!!!) inox gép, abban kb. 2x annyi anyag van, mint ebben az Electroluxban amit néztünk. De mondhatnám akár a Gorenje gépét, és az összes "olcsóbbat" is. Olyan érzete van az embernek, hogy fél határozottabban hozzájuk nyúlni, nehogy véletlenül behorpadjon az a "vastag" lemez amiből készült. Kb. vursli céllövölde felső sora, 3 pálcás.

Bocs a panaszkodásért, de ez nagyon kikívánkozott belőlem!

(#51837) peppe79 válasza Puma K (#51833) üzenetére


peppe79
senior tag

Ne viccelj! Ez a 3 részes, vagy ez az 5 részes szett nem jó helyette? De még ezekre sem mondanám, hogy olcsó...

(#51838) Viszlát válasza Kowi84 (#51836) üzenetére


Viszlát
addikt

Whirlpool-t biztosan nem vennék, igaz mosogatógéppel nincs tapasztalat, de mosógép, hűtő és vasaló igen, mindegyik gagyi. Ennyiért már majdnem kapsz egy 13 terítékes Serie 4 Bosch-t is: https://bpraktar.hu/spd/11210/Bosch-SMV45EX00E-Beepitheto-mosogatogep [link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51839) BBéci válasza Kowi84 (#51836) üzenetére


BBéci
titán

"vursli "
Az meg mi? :F [link]
Céllövöldében a hárompálcás jó minőségűnek számít, az egypálcás az igazán gagyi.
Attól, hogy nem 3 milliméteres páncéllemezből készült, még lehet teljesen jó és megbízható. Elszomorító a mindenhol tapasztalható spórolás, de valahol érthető és elfogadható, ha nem megy a használhatóság rovására. Azt ránézésre, tapintásra nem lehet megállapítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51840) koxx válasza Viszlát (#51838) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

+1 a Boschra

(#51841) qqzs válasza Elemental (#51824) üzenetére


qqzs
őstag

Ez miert jo ez a philips? ennyiert mar dysont kapsz

Eladó: GTS450

(#51842) koxx válasza qqzs (#51841) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

96-ért milyen dysont kapsz? a régi V7-esen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#51843) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Turmixgép
A gyártók okos funkciókkal reklámozzák a gépeiket. 3 jellemző okos funkció: smoothie; jégaprítás; auto tisztítás.
Aki használ ilyen turmixgépet mit lát mi a gyakorlati különbség a funkciók között? (Autó tisztításról találtam írást, tisztítás közben a gép magától változtatja a fordulatszámot.)

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#51844) pjen válasza Kowi84 (#51836) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt Wh,aztán egy Bosch 9-9 évig.Mindkettőben a szivattyú adta meg magát,GTK.Most egy Gorenje van semmivel nem tűnik gyengébbnek mint a Bosch.

(#51845) BB9000 válasza tknof1871 (#51843) üzenetére


BB9000
senior tag

Ne higgy a marketingeseknek! A gépeket vásárlás előtt meg kell nézni, ki is kell(ene) próbálni.

A kérdezett három marketines duma magyarázata:
Smoothie készítés: Gyors fordulat kell hozzá.
Jégaprítás: kemény, jó minőségű penge kell hozzá, amit nem csorbít ki a jég
Auto tisztítás: Marketinges agyszülemény. Sok értelme nincs, mert akárhogy hívod, a gépet neked kell elmosni, az magától "automatikusan" nem fog megtisztulni.

A problémát az okozza, hogy a marketingesek simán oda tudják írni, hogy jégaprításra alkalmas a gép, de az apróbetűs részt elfelejtik: (csak egyszer). :D
És néha odaírják olyan gépekre is, ami valójában nem is rendelkezik megfelelően kemény pengékkel. Végülis alkalmas, mert egyszer megaprít egy marék jeget is.

Azt javaslom, hogy a kiszemelt gépet mindenképpen próbáld ki a vásárlás előtt. Pl ismerősnél. Ha más mód nincs, akkor úgy tudod ezt megtenni, hogy netes rendeléssel szerzed be. Ekkor, ha nem olyan, amilyennek lennie kellene, akkor 14 napon belül visszaküldöd.

(#51846) BB9000 válasza Kowi84 (#51836) üzenetére


BB9000
senior tag

13 évig ment nálam egy Elektra Bregenz márkájú mosogatógép. Használtan vettem. Az volt eddig a legjobb gépem. Javíttani sose kellett! 13 év után az ajtónyitó madzag adta meg magát és már nem tudtam szerezni hozzá.
Vettem egy Whirlpool-t. Bárcsak ne tettem volna! 1 év után elegem lett belőle és kidobtam. Annyira sz@r volt, hogy el nem tudom mondani. Aztán megvettem a legolcsóbb Gorenje-t. Az megy most is. Gagyi hatású, de működik. Nem nagyon bonyolult szerkezet. Fröcsköli a vizet a tányérokra azt ennyi. 8 centivel alacsonyabb, mint az első mosogatógépünk(az Elekra Bregenz), amihez a konyhapult is méretezve lett. Ráírják erre is a 85 centit, de valójában csak 77 centi magas. Megnéztem a többit is a boltban és szinte minden gyártó ezt csinálja. Azzal a 8 centivel spórol. +!/=(!%/==)()%(>#&@>
A Bosch-ról: A Bosch ért ahhoz, amit csinál. Jó gépeket is tud(na) gyártani. Jó mérnökei vannak. Az olcsóbb gépeiket úgy tervezik, hogy azok vezérlő panelje cserére szoruljon egy pár év működés után, de természetesen a gari idő lejárta után. Tervezetten, tudatosan és aljas szándékból alultervezik a vezérlőpanel hűtését. Így aztán természetesen az az optimálisnál magasabb hőfokon kénytelen működni és végül megadja magát. Bosch-t én nem vennék. Ez a "hűtés alultervezés" technika jól tetten érhető, viszont a szándékossága nem bizonyítható, emiatt sok más cég is alkalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#51847) Kowi84 válasza Viszlát (#51838) üzenetére


Kowi84
aktív tag

És a 4-es sorozat az már jó minőségű? Olvastam valahol, hogy 5-östől fölfele lehet korrekt minőségről beszélni, mert alatta gagyi műanyag alaktrészek és olcsó anyagok, és hitvány összeszerelési minőséget kap az ember...

(#51848) Kowi84 válasza BBéci (#51839) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Nálunk így hívtuk a falusi "vidámparkot". Kérlek nézd el nekem a tudatlanságomat, hogy "vursli"-nak mertük hívni a "vurstli"-t. De ahogy látom annyira érthetelen volt, hogy biztos órákba tartott kitalálni mire akartam gondolni... És a "3 pálcás", mint jelző nem éppen a minőséget képviseli számomra. Örülök, hogy sikerült kiragadni a lényeget a hozzászólásomból, és gondolom feltétlenül fontos volt elveszni ezen részletekben.

(#51849) Viszlát válasza Kowi84 (#51847) üzenetére


Viszlát
addikt

Egyrészt 5-ös nincs is, másrészt egy csomó hülyeséget és mindentudó szakértést és ezeknek a tökéletesen ellentét bizonyítót is lehet olvasni (lásd az #51846 utolsó bekezdését), harmadrészt végülis engem is csak olvastál valahol, szóval nehéz itt okosnak lenni. :)

Az biztos, hogy sem a 4-es sem a 6-os szériának (ezekkel van saját tapasztalatom) nem fém a belső burkolata (kivéve az ajtóét), és én is találkoztam olyannal aki 20 perces monológot tartott ennek kapcsán, hogy már a Bosch sem a régi. Nekem ettől nem tűnik gagyibbnak, nem kemény kopogós műanyag, hanem valami puhább, gumibevonat-szerű cucc. Viszont amikor megcsúszott a kezemben a pohár és a kosár szélén megpattanva berepült a gépbe, nagyon jól jött, hogy nem egy rugalmatlan, kemény fémmel találkozott és épségben is maradt. Egyébként meg a kosártartó sínek például fémből vannak, tehát a kritikus alkatrészekre is odafigyeltek. Nagyjából 2 év használat után (a most kapható modellek első változatának nagy része akkor jött ki) én maximálisan elégedett vagyok.

Végülis 120ezer forint nem kis pénz, ha leírás alapján szimpatikus, mindenképpen érdemes elmenni megnézni. Egy csomó szubjektív dolog is számít, például nekem sokkal jobban bejön ennek az evőeszköz megoldása, de van, akinek a hagyományos kosaras esik jobban kézre.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51850) koxx válasza Viszlát (#51849) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekünk 4-es széria van és full fém a belső rész. [link]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.