Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) w.miki válasza Dluinet (#21050) üzenetére


w.miki
veterán

Másik topikba akartam.
De legalább 5 éves akkuk :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21052) Dluinet válasza w.miki (#21051) üzenetére


Dluinet
nagyúr

IKEA LADDA aksi (átcímkézett ENELOOP)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21053) Zeki válasza w.miki (#21048) üzenetére


Zeki
nagyúr

Veszel egy univerzális turbókefét hozzá, és meglesz az A (vagy közeli).
Amúgy ha nincs pénz, le kell adni az igényekből. Vagy keresni hol van 0%THM akció, és úgy venni.

Ha elromlik az a dyson, mit csinálsz? Persze veheted, a rizikó nem az enyém.
A szőnyeges gép ha van is, erősen 100 felett van.

[ Szerkesztve ]

(#21054) #40553216 válasza w.miki (#21051) üzenetére


#40553216
törölt tag

Miért ragaszkodsz a nagyon jó szőnyeg szíváshoz?

Ja, még az elsőhöz: az egyetlen egy kis szőnyegen az első porszívás közben mondta a feleségem, hogy szemmel látható, melyik részt szívtam már át. :DDD

(#21030) csmat
Jut eszembe, önmagában a legjobb robotszívó sem éri el a klasszikus porszívók teljesítményét, mert hogyan is érhetné, mikor közelében nincs a szívóerőnek. Nekünk az előző gépünk egy Thomas Vario 20S volt, de az új még ezután is olyan cuccokat szívott ki a résekből, amik már sok éve voltak ott bent. Pl. feleségem egyik fülbevalóját. :DDD

(#21055) Elemental válasza #40553216 (#21054) üzenetére


Elemental
addikt

Robotporszívókhoz annyit, hogy az nem is a normál helyett van, hanem mellé.
Aki szeret naponta-két naponta felporszívózni, annak felesleges.
Viszont aki hetente porszívóz, én oda már ajánlanám. Addig sem kell kavarni a port. Nekünk van 6 éve. Feleségem 1-2 naponta elindítja. Rengeteg port összeszed.

(#21056) gnovak


gnovak
újonc

Sziasztok!

Véleményeteket kérném a következő porszívóval szemben:

[link]

Most 5 év garancia van a Bosch-ra. Sok a szőnyeg a lakásban, ha tudtok a 40 ezer közelében jobbat akkor osszátok meg! :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#21057) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Valaki tud ajánlani konyhai mérleget?

Sok elváráson nincs, csak hogy rendesen tegye a dolgát.

pl, jó ha az automata kikapcsolás nem 1 perc lenne a bekapcsolástól.
Jó lenne ha könnyen lehetne tisztitani.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#21058) FireShadow


FireShadow
senior tag

Milyen halk 2méteres alulfagyasztós hűtőt vegyek 150-250k körül?

Panasonic hűtőkről (2014es modellek) van valakinek véleménye?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#21059) polonic válasza FireShadow (#21058) üzenetére


polonic
félisten

Liebherr.

(#21060) Csabroncka válasza polonic (#21059) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

+1

"in medias res"

(#21061) FireShadow válasza polonic (#21059) üzenetére


FireShadow
senior tag

Köszi.

Ezt találtam, nem rossz egyáltalán, minden paraméter megfelelő igazából, polcok is jók:
Liebherr CN 4015

Van valakinek ilyen, esetleg a zajról lehet tudni valamit?

A gyártói decibel értékben nem tudom mennyire lehet bízni. Egy adott hangerő mellett, ha ilyen hangja lenne egy hűtőnek az pl egyáltalán nem zavarna :)) Star Trek TNG Ambient Engine Noise (Idling for 24 hrs) sőt még jobban is tudnék aludni. Egy realisztikusabb példával ez a mély búgás is kellemes LG Fridge noise (nem tudom mitől ilyen de ha már választani kell ez a hang ez jó). De ha ilyen, azzal az őrületbe lehet kergetni (mind2 jelenlegi hűtőnk ilyesmi hangú): Australian Panasonic NR-BY552XSAU Inverter Refrigerator Noise :W

Van valami különösebb oka hogy úgy tűnik legalábbis nem reklámozzák hogy az inverteres kompresszor a drágább kategóriákban illetve német gyártóknál nem igazán található meg? Lehet egy hagyományos halkabb mint az inverteres? Inkább halkaabb legyen de 200ft-al drágább havonta a fogyasztása... Nem találtam egybehangzó véleményt arról hogy az inverteres az hú de halk lenne, viszont eléggé lekorlátozza a választékot néhány gyártóra.

Így találtam a Panasonicot - ezt a hármat - és fura hogy látszólag senkinek nincs ilyen, pedig designra nagyon bejön és még olcsóbb is és még inverteres is, stb.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#21062) Csabroncka válasza FireShadow (#21061) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A no frost kategóriában belül működéséből fakadóan mindig hangosabb, mint a normál hűtők. Az a 39 dB igaz és valóban halk, ha az enyém 40-en megy (CUPS 3221) és simán alszunk tőle 2 méterre.

"in medias res"

(#21063) #94529552 válasza FireShadow (#21061) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem inkább Liebherrt vegyél. A Pana hűtőket úgy tudom, hogy Ázsiában készítik(maláj, vagy thai), ezért én kicsit fáznék tőlük. Vagy vannak az 5 év garanciás hűtők.

(#21064) YAS-dude válasza #94529552 (#21063) üzenetére


YAS-dude
őstag

Amikor hűtőket nézegettem egymás mellett, a panasonic és a gorenje külsőre teljesen megegyezőnek tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#21065) McAdam6 válasza FireShadow (#21061) üzenetére


McAdam6
tag

Nekünk Panasonic van B32FW2 : inverteres (6 kompr. fokozat van) no-frost, csendes, keveset eszik. Egy hiányossága derült ki a használatban : a vastag szigetelés miatt kicsi a beltér (de ez gondolom más típusoknál is így van)

(#21066) FireShadow válasza #94529552 (#21063) üzenetére


FireShadow
senior tag

Minden szürö nelkül beirtam arukereson a Liebherrt és kb ennek a cégnek van a legtöbb hűtője, durva. Többi modellen reviewkat olvasva majdnem mindenki kiemeli hogy halk, még az is aki lepontozza más miatt. Amugy ez is van 5 év garival, 213k-ért itt http://www.onlinemarkaboltok.hu/liebherr-hutogep-markabolt/liebherr-cnef-4015-alul-fagyasztos-hutoszekreny egész jo ez a bolt... szerintem a többi cucchoz is 5 év garit nyomnak (máshol ilyen 30-50ezreket kéne ráfizetni). Liebherrnél úgy láttam az ajtónyitónak van egy kis trükkje hogy elnyomja az ajtót a kerettől, ilyet csak a Mielenél láttam eddig. Nem tudom ez mennyire alap, de respect érte.

Panasonic is elérhető most 5 év garival hasonló regisztrálós mint a Boschnál. A Panasonic modellröl talaltam egy random fotót és "made in Serbia" ilyet se láttam még :D

Liebherrnél tetszett hogy "csak" 1 polcnyi box van ketté szedve, és van az "ajtó aljában" is tartópolc. Míg Panasonicnak 2 polcnyi hatalmas csomagtartó boxa van, és emiatt egyel feljebb kezdődik az ajtóban a polc. Nem tudom ez mennyire jó vagy rossz a mindennapokban, sok más gyártó is ezt a designt követi.

@McAdam6 Köszi! És a különböző fokozatoknak nincs változóan különlegesen fura hangja? Nem jönnek szokásosnál érdekesebb hangok indőnként a hűtőből? A belinkelt hangmintáim közül melyikhez hasonlit ha nagyon fülelsz?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#21067) Antonio válasza Geripapa (#21057) üzenetére


Antonio
senior tag

Elnézést nem bántásból mondom, csak sokszor nem értem az embereket és kifakadtam pont nálad :F ;)
le kéne szokni hogy minden kis "csip-csup" termékre tanácsot kérünk ("tessék mondani milyen kulcstartót tud ajánlani"?, tudom ennek a hozzászólásomnak sincs értelme mert 1-2 nap alatt feledésbe merül. Tényleg kéne topik gazda és egy alap összefoglaló.

De most őszintén egy pár ezer forintos tucat terméknél milyen tanácsra számítasz? Szerintem a -digitális- mérlegek nagyon nem változtak az utóbbi pár évtizedben, max a design. Rámész bármelyik termék keresőre. pl [arukereso] beírod amit akarsz és voálá ... mi is ugyanezt csinálnánk. Ennyire ne akarjunk már instant életet élni hogy mindent mások mondjanak meg ...

Kb mindegyik alap gép ugyanazt tudja és soha nem néztem meg de feltételezem nagyjából ua. típusú mérőszerkezet/kijelző van bennünk.

hány kg ig mérjen?
elég egy sima alap vagy legyen hozz levehető tál?
el rakod vagy mindig elől lesz a konyhában mert ekkor vedd figyelembe a színét hogy harmonizáljon a konyhával
szerintem ha az LCD-nek van háttér világítása az + pont.

Érdemes elmenni pl MM-be ahol meglehet tapizni a készüléket de leginkább a gombokat milyen a nyomás érzet, mennyire stabil határozott, vagy már most lötyög a gomb stb

jó válogatást

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#21068) Zeki válasza Antonio (#21067) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont! :)
Amúgy olyna mérleget érdemes venni, ami nem kis gombelemes.

(#21069) #94529552 válasza FireShadow (#21066) üzenetére


#94529552
törölt tag

Arról az üzletről már volt itt szó, olvass vissza, mert úgy emlékszem, hogy elég trükkös :U az ő garanciájuk. A legjobb, ha a gyártó vagy a képviselete vállalja, nem ilyenek. Mint a Bosch, vagy Elux is, utóbbi csak 2 év+ 25 hónap.

Pont ugyanezt mondtam én is, hogy a legtöbb gyártó ráállt az óriási zöldségtartókra, és emiatt kisebb a normál hűtőtér. Azt képzelik, hogy 10-15 kg zöldséget tárol mindenki otthon. :N A görgős fiókok viszont jó megoldás.

CineDOG1 A Lidl-ben is szokott lenni 5kg-ig mérő inox mérleg, ez bevált.

[ Szerkesztve ]

(#21070) FireShadow válasza Geripapa (#21057) üzenetére


FireShadow
senior tag

Nekem osanos Sencor van, laposelemes és üveg felületű touchos. 1 gramm pontosságú. Takaritani könnyü de az elektronikaja kicsit meghülyül a viztöl, a kapacitiv gombok miatt. Ha tiszta akkor szép és átlátszik alatta az asztal. Nem értem mi különbség a ml és a gramm mutatása között egy mélegen amúgy. Laposelem vagy sem szerintem az mind1, elég ritkán kell cserélni, 1-2 évente és kb 200 pénz az elem. De ha világit a kijelzö az más tészta, ez nem világit.

Ha újat vennék akkor:
- Világítson a kijelző, az mindig jó
- Lehet nem touchos gombost vennék, bár akkor a viz fog bele folyni amikor mosom a felületét..
- Ne csak grammpontos legyen hanem 0.1 pontosságú. 2-3 kiló terhelhetőség elég, ha pontosabb tud lenni emelett.
- Ha nagyon utána akarsz menni akkor amazonon van egy rakás és reviewolva is vannak.

Egyébként minél nagyobb súlyt kibír mérni, annál pontatlanabb. Hasonlóképp az ember súlyát mérni hivatott digitális mérlegek általában 10 deka pontosságig mérnek. Amikre több kilót rakhatsz de konyhaiak azok gramm pontosak. Arra figyelj hogy legyen benne "nullázó" és negativot is ki tudjon irni. Pl ráraksz egy másfél kilós lábast tele kajával, nullázod, aztán kiadagolsz belőle. Vagy sütéskor a nagy 1kilós üvegtálat rakod rá, nullázod, és amikor kéri a recept hogy x gramm liszt akkor mindig látod 0zás után hogy mennyit raktál bele a legutolso összetevöböl. Viszont sokszor poén lenne ha 0.1gramm pontosságú lenne. Ha ciánt akarsz inni akkor meg patikai milligrammos pontosságú kell neked, de ezeket meg mégkevésbé lehet megterhelni. Szóval mindig van valamit valamiért.

@Antonio sztem nem baj ha egy 3ezres szaron is ennyit gondolkodik valaki, én nem szeretném a szemétdombot gazdagitani, napi szinten használom a mérlegem és nem árt ha nem olyan gagyi.

Összefoglaló cikk külön topikokkal lehet nem ártana nagyobb kategóriáknak mint pl hűtő vagy mosógép, szerintem ezek azért elterjedtebbek (bár kevésbé misztikum) mint a klímák, amiknek viszont van saját topikjuk jó összefoglalóval. Mindemellett lehetne egy kérdöives felmérést körbeküldeni szerelők között hogy ugyan mondják már el a véleményüket a márkákról egyesével. Pár válasz csak jönne, és azokat a világ elé lehetne tárni, ha valakinek lenne ideje egy ilyet levezényelni (olyan kérdöiv mint amikor valaki kutat szakdolgozathoz).

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#21071) FireShadow válasza #94529552 (#21069) üzenetére


FireShadow
senior tag

Köszi hogy figyelmeztettél rá, tényleg fos konstrukció az onlinemarkaboltok garanciája hogy évente ki kell hivni valakit hogy megnézze. Persze értem én hogy a kockázatát próbálja csökkenteni a biztosító. :((( Szerintem arra gyúrnak hogy senki se olvassa el a feltételeket és elévül mert nem vizsgáltattad be 3 év elteltével.

Mondjuk olyan boltot is keresek ahol a kiszállítás nem csak az hogy lerakják az előszobában aztán agyő, hanem be is rakják esetleg a helyére (akár felárért, tudom hogy ez nem a futár dolga). Illetve az ajtó megfordítása a helyszínen is olyan dolog hogy bár én megoldom valahogy service manual alapján ha nem üti a garit, de szerintem sok embernek hasznos ha nem kell külön intézkedni és szervizt kihivni. Nem feltétlen tudja egy egyedülálló anyuka a helyére cibálni a 2méteres hűtőt a 2,1méteres ajtón át, főleg ha a hűtőnek nincs valami kereke.

Mennyire alap hogy a hűtők 2 hátsó lába kerék? Liebherrnél úgy láttam van ilyen :R

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#21072) BaLee válasza FireShadow (#21071) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ez a hűtő ajtó nyitási irány megfordítása érdekes téma. Az a baj, hogy már annyira hülyének nézik az embereket (sok esetben joggal) hogy inkább kiírják, hogy szólj a szerviznek és majd ők megfordítják. Nem ismerem a szervizes munkadíjakat de nem hiszem hogy 1000-2000Ft-ért kijönnek és megfordítják.

Közben meg annyi az egész, hogy lepattintasz egy védő műanyagot, kicsavarsz két torx csavart (na sokan már itt elbuknak mert nincs torx csavarhúzójuk) majd leemeled az ajtót, ha két ajtó van akkor ezt megismétled, leemeled a másik ajtót és a 2 vagy 3 tartó elemet becsavarozod a másik oldalra. Most néztem meg a BOSCH hűtőnket, aminek már bele sincs írva a kézikönyvébe, hogy hogy lehet ezt cserélni, hanem azt írja hogy hívd a szervizt.

Bár abban jó lenne ha megerősítene valaki hogy emiatt nem ugrik a garancia, mert jó 1 hónap múlva üzemelem be az új hűtőnket (BOSCH az is) és meg kell fordítanom az ajtót majd.

(#21073) FireShadow válasza BaLee (#21072) üzenetére


FireShadow
senior tag

Hát a "márkabolt" nevü bolt pl az Electroluxok leírásában nagyon arra tereli a szót hogy a szerviznek kell az ajtót megfordítania, de nem tudom. Nyilván megcsinálom én, de a 100 kiló mozgatása kerekek nélkül (?) az külön történet. Meg ha fel kell dönteni hogy az aljához hozzáférj, az se a legegyszerűbb egyedül. A másik - nem ajánlott - bolt kiszállítója kb 10ezerért forditja meg a helyszinen és 40 perc+ idő alatt. A sima kézikönyvben nincs benne legtöbbször, de a "service manual"-ban benne van (abban minden benne van amit valaha is tudni akartál a hűtőről). Több oldalon át listázzák és ilyen 36 lépéses "IKEA délután" :)) Azért nincs benne a sima kezelésiben mert nagyon vastag lenne akkor már úgy.

Egyébként meglepően igényes egy Panasonic service manual, szines fotók meg amitakarsz.

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#21074) McAdam6 válasza FireShadow (#21066) üzenetére


McAdam6
tag

Pana hűtő hang : a nagyobb kompresszorfokozatokon lehet valami duruzsolást hallani, meg néha "nyöszörög" a hűtőközeg, de absz. nem zavaró. Valaki írta régebben, hogy a nofrostosak kiszárítják az ételt, ez nem, úgy kellett az elején az asszonyt lebeszélni a zöldségek bezacskózásáról, itt van "humidity controll".

Letöltöttem a service manualját, hát ennél ajtófordításhoz elkél a szerelő (elektronika az ajtóban).

[ Szerkesztve ]

(#21075) #94529552 válasza FireShadow (#21071) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Mall-os futár behozta, kibontotta, és a helyére rakta a kombi hűtőt, ez már van néhány éve, de gondolom most is így csinálják és ingyen fuvar volt. A többi cégnél nem tudom, lehet azok is, vagy mégsem.

A többi márkánál is kerék van hátul, elól pedig menetes lábak, hogy vízszintbe állítsuk, nemcsak a Liebherr-nél.

[ Szerkesztve ]

(#21076) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Vettünk egy ultrahangos párologtatót, amire azt írták desztillált vízzel kell feltölteni. Kérdésem az lenne, hogy mennyire kell ezt betartani nem mintha, olyan sokba kerülne, de lehet csapvízzel is tölteni? Lesz-e vmi baja? Illetve nekünk lesz-e vmi bajunk? :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#21077) Dluinet válasza Nerazim (#21076) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kondenzvíz is jó
én nyáron a légkondiból, télen a páramentesítőből gyűjtöm

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21078) Nerazim válasza Dluinet (#21077) üzenetére


Nerazim
őstag

Nálunk most télen száraz a levegő és párásítanunk kell, ezért vettük, de akkor csapvíz szted jó lehet?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#21079) Zeki válasza Nerazim (#21078) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem jó a csapvíz. Nem azt írta.

(#21080) Nerazim válasza Zeki (#21079) üzenetére


Nerazim
őstag

De én azt kérdeztem és arra nem kaptam választ :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#21081) Dluinet válasza Nerazim (#21080) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kondenzvíz, desztilaltviz, ioncserélt víz jó bele
A csapviztől hamar tönkremegy a párásító.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21082) Nerazim válasza Dluinet (#21081) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a választ :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#21083) ribarszki


ribarszki
őstag

Vízkőhöz. Hosszabb távon én sokak helyében megfontolnék egy fordított ozmózissal működő (RO) víztisztítót. Cakk-pakk 45k-ból kijön és évente a szűrőkre 3-4 ezer forintot kell költeni.

De totálisan vízkömentes vizet (is) kapsz, amit vízforralóba, kávéfőzőbe, gőztisztítóba, vasalóba, párásítóba tudok használni. 2 éve van meg, azóta csillog villog a vízforraló alja. Előtte hetente eceteztem :/

Na mindegy, csak egy ötlet, nekem bőven megéri ilyen felhasználás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#21084) Dluinet válasza ribarszki (#21083) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A fordított ozmozissal, hogy desztvizet kapjál 1:10 arányra kell allitani, ez 10-szeres vízfogyasztást eredmenyez.
De az is olcsobb, mint desztvizet venni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21085) ribarszki válasza Dluinet (#21084) üzenetére


ribarszki
őstag

olyan 6ft

(#21086) canniball válasza Dluinet (#21052) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez mennyire tuti infó? Ennek 500Ft darabja, ennyiért 2450mAh-s Eneloop az maga a csoda...

Pumma és Antonio!
Köszi az infót! Akkor marad a NiMh.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21087) Dluinet válasza canniball (#21086) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az IKEA egy kicsit nagyobb tételben vesz és ad el, ezért ilyen olcsó ez az átcimkézett

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21088) FireShadow válasza canniball (#21086) üzenetére


FireShadow
senior tag

Én a holland Nkont tudom ajánlani a jó minőségű töltős elemek (és töltők, elemlámpák) beszerzésére ha fontos hogy tuti ne legyen hamis és normális áron legyen. https://eu.nkon.nl/rechargeable/aa-size.html Az az ikeás az kicsit ijesztő.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#21089) ribarszki válasza FireShadow (#21088) üzenetére


ribarszki
őstag

Mit értesz azalatt, hogy ijesztő? :F

(#21090) canniball válasza Dluinet (#21087) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyilván nagy tételben más az ár (meg az apró dolgokat szerencsére az Ikea nem arany áron méri); de az tuti-e hogy ez Eneloop?

FireShadow!
Köszi az ajánlást, de ennél a tételnél nem hiszem hogy nagyon megérné kintről rendelni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21091) gF válasza canniball (#21090) üzenetére


gF
senior tag

Ez egy jó kérdés, de a Sanyo Eneloop XX-nek van ilyen specifikációja: min 2400 mAh kapacitás, 500 töltés/kisütés ciklus.

[ Szerkesztve ]

(#21092) canniball válasza gF (#21091) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ez nem tűnt fel... Ezek szerint vagy az vagy azzal egyenértékű. Akkor nincs több kérdés. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21093) Dluinet válasza canniball (#21090) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkus topicban kitárgyalták, megmérték, Eneloop PRO

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21094) canniball válasza Dluinet (#21093) üzenetére


canniball
nagyúr

F@sz@! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21095) Atesz 666 válasza FireShadow (#21073) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"100 kiló mozgatása kerekek nélkül (?) az külön történet. Meg ha fel kell dönteni hogy az aljához hozzáférj, az se a legegyszerűbb egyedül. "

-Miért is kellene megdönteni a gépet?
-Az összes csavar meg a pánt ami az ajtót tartja elölről hozzáférhető vagyis hűtő gépet még csak meg sem kell mozdítani az ajtónyitás irány megfordításához. :U

-Különben meg a www.markabolt.hu oldalon erről is van bemutató videó. :C
[link]

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21096) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Electrolux indukciós lapot csak a márkaszerviz kepviselői köthetnek be, vagy másik villanyszerelő is? A villanyszerelőm azt mondja, hogy van arra papírja, hogy beköthessen főzőlapokat.
A gari miatt kérdem.

(#21097) csemberlen válasza Elemental (#21096) üzenetére


csemberlen
őstag

Elvileg bekötheti villanyszerelő, én is szoktam. előtte azonban utána kell érdeklődni, mert van olyan, hogy az 1 éven túl még +1 év garit adnak ha az ő szerelőjük köti be.

számla legyen a bekötésről!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#21098) Elemental válasza csemberlen (#21097) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

Közben bogarászom a Jótállás feltételeket.

"Gáztűzhelyek, gáz-elektromos kombinált tűzhelyek esetében a jótállási idő 12 hónap, abban az esetben, ha a térítésköteles üzembe helyezést a mellékelt szervizlistán szereplő szervizpartnerünk végezte, 24
hónap."

"Valamennyi gázenergiával működő, valamint a több fázisra kötendő berendezések esetében ajánlott az erre feljogosított szakszervizzel elvégeztetni az üzembe helyezést. Az üzembe helyezés térítésköteles. Előfeltétele az, hogy a szabvány szerinti elektromos, gáz bekötési lehetőség rendelkezésre álljon. Ebben az esetben a jótállás az üzembe helyezés napjától kezdődik. A nem megfelelő üzembe helyezésből adódó meghibásodásokra a jótállás nem terjed ki."

Szerintem bekötheti másik villanyszerelő is.

(#21099) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Felültöltős Whirlpool mosgépünk lemosta reggel a ruha adagot majd megadta magát.Nem is kap áramot amint néztem.Próbáltam másik konnektorba is,de semmi.Rokon villanyszerelő lehet ránéz majd.De a kérdésem eltenném,hogy felületöltősben van ajánlott típus jelenleg?Ez is idén lenne 5 éves karácsonykor.
Nagy keret nincs rá így Miele-t nem veszek biztos ebben. :DDD Max 100!
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21100) Geripapa válasza Antonio (#21067) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Köszi hogy irtál!
Így legalább kaptam két hasznos tippet is. Pl. nem is feltételeztem hogy van olyan amin világit a kijelző. Amit vettünk sem olyan. De remélem hosszú távon használható lesz mert nem is volt olcsó meg masszívnak tűnik ráadásul 5 ég gari van rá...
Pekkemre csak most olvastam és délelőtt elmentem a saturnba és vetünk egyet.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.