Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) pjen válasza VIPowER (#21496) üzenetére


pjen
félisten

Vidéken nemtudom mi a helyzet,de pesten egyre több helyen vannak nyilvános mosodák.

(#21502) VIPowER válasza Zeki (#21499) üzenetére


VIPowER
senior tag

"Szóval lehet egy tartalék olcsó gép ha elfér valahol, és akkor tényleg nem gond, amíg a fő gép egyszer csak elkészül..."

Ennyi a történet.

Atesz 666

A felültöltős gépek aránylag kis helyet foglalnak.

(#21503) VIPowER válasza pjen (#21501) üzenetére


VIPowER
senior tag

Itt is van kanális. :D

(#21504) Zeki válasza pjen (#21501) üzenetére


Zeki
nagyúr

Itt is van Bubbles mosoda, nem rossz, csak én a város mellett lakom egy faluban, meg a városban fizetős a parkolás.

[ Szerkesztve ]

(#21505) Atesz 666 válasza VIPowER (#21502) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Felül töltős gép még ingyé sem kéne..

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21506) pjen válasza Atesz 666 (#21505) üzenetére


pjen
félisten

mi bajod vele?

(#21507) Atesz 666 válasza pjen (#21506) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

1,Qrva ronda.
2.Kicsi betöltő nyillás.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21508) Met válasza Atesz 666 (#21500) üzenetére


Met
nagyúr

A tetején nem fér el? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21509) Zeki


Zeki
nagyúr

És volt a mosógépszerelő. Az ajtó becsukást nem érzékeli a gép. Alkatrész rendelés panellel együtt. Cseregép van, ha fizetek ötezret. Fizetek. :( Már így is nyivákol az anyám, hogy bő egy hete hozzá hordjuk a szennyest . Valami használt indesit mosó-szárító gép lesz addig, amíg emez megjavul...
Még jó hogy garanciális a gép... szopunk.

(#21510) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Praktikus tanácsot keresek arra, amikor a szárítógép a kis zoknikat kipörgeti az ajtóhoz, így azok nem száradnak meg. Van erre valami trükk? :)

-

(#21511) Zeki válasza koma106 (#21510) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem jó a kialakítás, mert nekünk a miénk nem pörgeti ki az ajtóhoz. De rakhatod valami kis úgynevezett mosózsákba.

(#21512) lakisoft


lakisoft
veterán

Bepenészedett elhagyagolt felültöltős mosógépet mivel érdemes kitisztítani?
ecet + főzőmosás + súrolás megvolt
trisó + főzőmosás + súrolás megvolt.

Mivel lehet még?

Szerk:
https://logout.hu/bejegyzes/csabroncka/haztartasi_kisgepek_karbantartasa_vizkotelenites_e.html ezt még megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#21513) koma106 válasza Zeki (#21511) üzenetére


koma106
senior tag

Hááát. Most vettem és nem volt ráírva, hogy kipörgeti :). Ezek szerint a mosózsák szárításhoz is használható...kipróbáljuk majd

-

(#21514) canniball válasza koma106 (#21510) üzenetére


canniball
nagyúr

Zoknit szabad egyáltalán szárítógépbe rakni? Épp tegnap vettem párat, azokra azt írták hogy nem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21515) Met válasza koma106 (#21513) üzenetére


Met
nagyúr

Azt nem próbáltátok hogy összecsipeszelitek a párokat?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21516) koma106 válasza Met (#21515) üzenetére


koma106
senior tag

Ezeket szabad szárítani. Gyerek zoknik, picikék, nem hiszem, hogy a csipeszelés segít, de lehet azt is kipróbálom majd. Amúgy nem vészes, csak 1-2 db mindig beakad. Köszi.

-

(#21517) attiati válasza canniball (#21514) üzenetére


attiati
veterán

Simán ki szoktam mosni úgy. Nézd meg hány ruhádra van ráírva, hogy nem szabad.

Engem az érdekelne, hogy ha 30 fok van ráírva a ruhákra, akkor szabad e 40 fokon mosni.
Sok mosógépen a rövid program 40 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#21518) canniball válasza attiati (#21517) üzenetére


canniball
nagyúr

"Simán ki szoktam mosni úgy."
Szárítás volt a téma, nem mosás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21519) Teodor52 válasza attiati (#21517) üzenetére


Teodor52
senior tag

Engem az érdekelne, hogy ha 30 fok van ráírva a ruhákra, akkor szabad e 40 fokon mosni.

Fifti-fifti!

Jártam így is úgy is így mindig inkább alacsonyabb hőfokot tanácsosabb választani!

Maradj a 30 foknál de ha olyan nincs mint pl nálam akkor nincs más csak a 20 fok!

(#21520) gF


gF
senior tag

Lehet szemezgetni: Media Markt kuponok

[ Szerkesztve ]

(#21521) canniball válasza gF (#21520) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálatok működik? Letöltöm, de megnyitni nem tudom mert azt mondja az olvasó hogy sérült.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21522) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Kaptam 35000 Forint támogatást régi hűtő leváltására, Euronicsnál venném, ezt néztem ki: [link]
Mosógépet is szeretnék, olyan 70-100k között, felültöltőset, azt is A++ vagy A+++-osban.
Ott viszont érdemesebb lenne várni egy black friday akciót nem?

(#21523) Atesz 666 válasza lakisoft (#21512) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Mivel lehet még?"

-C4,TNT.. :D

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21524) gF válasza canniball (#21521) üzenetére


gF
senior tag

Nekem megnyitja.

(#21525) canniball válasza gF (#21524) üzenetére


canniball
nagyúr

Az asztali gépen nálam is jó, köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21526) Csabroncka válasza lakisoft (#21512) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha a műanyag alkatrészek feketedtek be, 2 alkalommal (24 órára) ezzel kell befújni, és megújul. Utoljára futtasd le a polly-t 60 fokon, de az első kettő amit csináltál és ez is elsősorban a dobot és az elfolyót pucolja. Az ajtó, mosószeradagoló takarítása és penésztelenítése a sikálás után (ami lehet Ciff...stb) Savo penészölővel mehet, ettől szépen ki is fog fehéredni.

Fontos! Mivel alaposan be kell fújnod, ezért gyakorlatilag a fél litert el nyomod a gépre, de mindenképpen szabad vagy nem lakótérben csináld, mert nagyon büdös a magas aktívklór miatt. A mosógép ajtót ne csukd rá, csak hajtsad rá, hogy szellőzzön!

Az első alkalom után, vizes szivaccsal töröld le, hagyd megszáradni, majd újra fújd be egy éjszakára. Ha ezt megcsinálod, garantálom, hogy tiszta lesz!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21527) lakisoft válasza Csabroncka (#21526) üzenetére


lakisoft
veterán

Nagyon köszönöm. :R

(#21528) canniball válasza Timmcsy (#21471) üzenetére


canniball
nagyúr

Van ilyesmink, a zöldség, a sajt és a csirkemell filé még úgy-ahogy értelmes időn belül elkészül rajta, de a tarja egy örökkévalóságnak tűnt mire megsült.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21529) luciferk válasza Atesz 666 (#21507) üzenetére


luciferk
senior tag

A mostani felül töltős gépek kifejezetten jól néznek ki és a betöltő nyílllás kicsinységére sem igen panaszkodnak, valószínű, hogy te egy megszállott elöltöltős mosógép "fan" vagy ;]

(#21530) attiati


attiati
veterán

van egy Electrolux ERN29790 beépíthető hűtőm

az normális, hogy 6 fokra állítva az aljában összegyűlik 1-2 nap alatt kb 0,5dl víz?

Illetve a fagyasztója teljesen jeges, szerintem nyitva hagytam valamikor az ajtaját véletlenül. Azt hogyan lehet lefagyasztani? Gondolom lekaparás tilos :)

(#21531) pjen válasza attiati (#21530) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem adtak hozzá műanyag kaparót.Egyébként kirámolsz és nyitva hagyod az ajtaját.Én ki szoktam rámolni és ele teszek egy fazék forró vizet,becsukom az ajtót.

(#21532) Zola007


Zola007
veterán

A minap eszembe jutott, hogy újabban mosógépeknél és mosogatógépeknél írják, hogy használaton kívül zárjuk el a bejövő vízcsapot, mert az állandó hálózati nyomás kárt tehet a beömlő szelepben.

Korábbi 2-3 mosógépnél emlékeim szerint soha nem zártuk el, mégsem volt gond vele.

Akadt már ezzel valaha valakinek gondja?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21533) sanzi89 válasza Zola007 (#21532) üzenetére


sanzi89
addikt

Mosógépet mindig lezárjuk, de csak azért mert teljesen kézre esik.
Mosogatógép beépített, így elég körülményes lenne az elzárás, ezért sose szoktuk.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21534) 7Sony7 válasza Zola007 (#21532) üzenetére


7Sony7
addikt

Mosógépét nem szoktuk elzárni, 8 év alatt nem volt ilyen gond. (Mosogatógép meg nincs) :)

Bár, ha jobban belegondolok, 8éve még lehet, hogy más szelepet tettek beléjük...

[ Szerkesztve ]

-

(#21535) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Tervezzük lassacskán egy Side By Side hűtő beszerzését. 2 db hűtőnk van az egyik nagyon régi, a másik 4-5 éves, de nem A energiaosztályú. A tárolóhely kellene, valamint helyet is szeretnénk spórolni, így pont megfelelne nekünk egy Side By Side típusú szekrény. Max 90 cm széles.

Ahogy utánaolvastam a cikkekben a Sharpot ajánlják a legjobban (igaz nem a legolcsóbb típus).

Valakinek van tapasztalata ilyen hűtővel? Vagy hoax az egész Sharp márka mint hűtő?
Egyáltalán a Sharp még "létezik", mintha olvastam volna, hogy lehúzza a rolót (vagy az csak a TVs üzletág csak, nem tudom) ?

Kettő fontos opció van, hogy minél energia hatékonyabb legyen, vagy valamint ne legyen kettéosztva (ne legyen középen fal). Jégkocka, és hűtött ital adagoló nem előny, számunkra teljesen felesleges future.

Ti milyen típusokat/márkákat ajánlanátok?

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#21536) Atesz 666 válasza luciferk (#21529) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"A mostani felül töltős gépek kifejezetten jól néznek ki és a betöltő nyílllás kicsinységére sem igen panaszkodnak, valószínű, hogy te egy megszállott elöltöltős mosógép "fan" vagy "

-Nem mondanám magamról,hogy elöltöltős mosógépfan lennék,ez szerintem ízlés dolga
-Csak annyi,hogy nekem a funkcionalitás mellett az esztétikum is számít, amit egy felültöltős gépről a legnagyobb jóindulattal sem mondhatunk el.
-Ezért nem vennék soha felültöltős gépet.
Ennyi.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21537) #94529552 válasza Atesz 666 (#21536) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ennek most itt mi értelme? Lassan már azon is vitáztok, hogy ezüst vagy fehér legyen a hűtő. Vagy az alulfagyasztósok a felülfagyasztósok ellen. Nem mindegy? Mindenkinek olyan cucc legyen ami neki tetszik, és nem másnak. Meg ami befér a helyre, meg belefér a keretbe, oszt annyi. :K

(#21538) zoltan6 válasza Atesz 666 (#21536) üzenetére


zoltan6
őstag

panelba kénytelen lennél.mert nálunk benn van a felültöltős gép,aztán így van annyi hely,hogy egy ember oda tud állni a mosdóhoz.

(#21539) pjen válasza Atesz 666 (#21536) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy egy csomó embernek a felül tőltős tetszik jobban. :)

[ Szerkesztve ]

(#21540) Mate válasza zoltan6 (#21538) üzenetére


Mate
nagyúr

Létezik keskeny elöltöltős mosógép, ami befér panel fürdőbe :)

(#21541) Atesz 666 válasza zoltan6 (#21538) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"panelba kénytelen lennél.mert nálunk benn van a felültöltős gép,aztán így van annyi hely,hogy egy ember oda tud állni a mosdóhoz."

-Miért volnék kénytelen?
-Én pont panelban lakom,nálunk pont az a helyzet,hogy a gép éppen,hogy befért a fürdőszobaajtón és ahogy belépek a fürdőbe ép csak annyi helyem marad,hogy meg tudok fordulni,jobbra a mosógép,szemben a kád,balra meg a mosdó kagyló,de én kompromisszum képes vagyok és inkább nekem legyen kisebb helyem..
-Persze vehettem volna keskeny kivitelt vagy felültöltőst is,de ebben az esetben pont nem érdekel a helytakarékosság,egy gép akkora amekkora,ha befér már oké.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21542) #94529552 válasza Mate (#21540) üzenetére


#94529552
törölt tag

Létezik, de egy keskeny fürdőszobába nem jó, mert hogy pakolsz bele, ha nem férsz hozzá?
Atesz 666 Akkor neked másmilyen elrendezésű/méretű fürdőszobád van, máshol éppen hogy elférni. Mi nem szoktuk nézegetni a mosógépet, és nem is csúnya, meg bőven elég nagy a nyílása.

(#21543) Mate válasza #94529552 (#21542) üzenetére


Mate
nagyúr

Panelban lakom. Keskeny mosógép simán elfér és simán lehet bele pakolni. Normál már nem lenne jó. Szűkös lenne bepakolásnál is.

(#21544) Csabroncka válasza Atesz 666 (#21541) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ezt old meg a panelfürdőben elöltöltőssel :)

Szóval Atesz ne haragudj, de nevetek rajtad! Ha azt mondod, hogy van egy design konyhád, ahol a csúcs (esztétikai értelemben vett) bútorzat és konyhagépezet mellé nem raksz be egy kommersz kinézetű mosógépet (számít a kinézet), szerintem teljesen rendben van (van is pár gyártó akinek van piros, ne adj isten fekete modellje), de panel fürdőbe? :F :DDD és most csak a kinézetről beszélünk!

"in medias res"

(#21545) Elemental


Elemental
addikt

Nagyjából 1 éve álló mosógép és mosogatógép használatba vételénél mi a feladatom?

(#21546) Morris válasza Elemental (#21545) üzenetére


Morris
veterán

Használd! :)
Mondjuk lehet nem ártana neki egy üres program max hőfokon.

[ Szerkesztve ]

(#21547) Csabroncka válasza Elemental (#21545) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Kicsit bővebben (használt, új, penészes és szétrohadt..stb :F )

A legelső az. hogy elolvasod a használati utasítást!

"in medias res"

(#21548) Elemental válasza Csabroncka (#21547) üzenetére


Elemental
addikt

Jogos a kérdés :)
16 éves mind kettő. Használtuk. Félretettük. Most ismét használnánk.

(#21549) Csabroncka válasza Elemental (#21548) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hát figyelj abból a szempontból egyszerű a válasz, hogy ha nem büdösek nagyon, akkor a fent említett legmagasabb hőfokú és leghosszabb programmal kell őket lejáratni (mosogatógépet 1 tablettával, mosógépet pedig trisóval), ha ennél több kell a szagok és egyék retek miatt, akkor olvasd el ezt!

"in medias res"

(#21550) pjen válasza Elemental (#21545) üzenetére


pjen
félisten

Mosogató géphez lehet kapni somat gép tisztító gélt.Én időnkét használom.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.