Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) kstcsk válasza kstcsk (#21799) üzenetére


kstcsk
tag

BOSCH BSG6B130 < konkrétan őt néztem ki

Milyen porzsákkal kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

(#21802) attiati


attiati
veterán

penteken edigiben valamelyik bosh porszivo 22e lesz 29e helyett

(#21803) Voice24 válasza attiati (#21802) üzenetére


Voice24
őstag

Ez

(#21804) mzso válasza ribarszki (#21800) üzenetére


mzso
veterán

Ha nem akarod még többször akkor valakinek be kéne raknia az információt az összefoglalóba.

(#21805) ribarszki válasza mzso (#21804) üzenetére


ribarszki
őstag

De kinek kellene írni? Állítólag nincs topikgazda. Már egy cikket is írtam a témában, hogy az állandó jelleggel újra és újra felmerülő kérdésekre egy fix helyen választ kapjanak. De azt sem tudom betetetni az összefoglalóba.. :(

[ Szerkesztve ]

(#21806) mzso válasza ribarszki (#21805) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem akkor akár jelentkezhetsz is téma gazdának:
A Topikgazda rendszer

(#21807) increst válasza ribarszki (#21789) üzenetére


increst
csendes tag

Nem jelentettem ki, hogy általánosságban jobb a tartályos mint a porzsákos, csak nekem, személy szerint sokkal-sokkal komfortosabb. Számomra közel sem akkora macera a tartály tisztítása, elmosása mint esetleg neked vagy másnak. A szűrőt nem mosom el minden porszívózás után, ahogy Te sem dobod ki a porzsákot :) Számoma a porzsák akár papír, akár szintetikus macera. Venni, cserélni, kidobni stb. A víz kéznél van, nem fogy el. Nem kell boltról-boltra járni, ha nincs az én porzsívómhoz való. Nem kell időt tölteni a megrendeléssel, meg átvenni a futártól a cuccot stb.stb. Persze azt is meg tudom érteni, hogy beteszed a zsákot 2-3 havonta kidobod és jöhet a következő. Még jó, hogy mindenkinek más a kényelmes így megfér több technológia is a piacon :R

(#21808) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Olvasva az összefoglalót azon belül a mosógép vízkőmentesítését és fertőtlenítését, volna kérdésem.

A 3 púpozott kanál trisó mehet az előmosó adagolójába és 3 púpozott a főmosó adagolójába?

Biztos nem lesz sok?

Lg f12b8qd1 gépem van és a 3 órás 95 fokos program nem lehetséges a töltetérzékelő miatt.
Másfél óra üres dobbal plusz választhatom az intenzív opciót ami megnöveli 20 percel kb.

Van saját dobtisztító üzemmódja ott használjam inkább a trisót,de ott meg nem tudom hány fokos a víz és a trisót hova érdemes tenni,mert ami használatit(ver.22102013.02) a kezemben tartok és a géphez kaptam ott azt írja, hogy az öblítő rekeszébe tegyünk klóros tisztítószert az Lg weboldalán lévő használati(ver.01092015.00) pedig azt írja, hogy adagoljak calgont a fő mosórekeszbe. :(

Melyiket érdemesebb?

Még egy kérdés:Ha megvolnék a trisós mosással, akkor mehet a vízkőmentesítés pl fél liter 20%-os ecettel igaz vagy először a vízkőmentesítés fusson le és azután a trisós?

Végül:
Fentebb említettem az intenzív funkciót ami meghosszabbítja a programok idejét,de tulajdonképpen mi a lényege?

(#21809) Csabroncka válasza mzso (#21806) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Remélhetőleg mi hamarabb orvosolhatom :B

Teodor52: olvasd csal el részletesen a mosógépes részt, és rájössz, hogy minden kérdésedre benne a válasz! (Trisó adagolás, miért nem lehet baj, sorrend, miért ecet NEM feltétlen)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21810) Zeki válasza Teodor52 (#21808) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elmesz a DM-be es veszel mosogeptisztito folyadekot.

(#21811) Teodor52 válasza Csabroncka (#21809) üzenetére


Teodor52
senior tag

Okés! :B

(#21812) 7Sony7 válasza increst (#21807) üzenetére


7Sony7
addikt

Van olyan porszívó (Bosch is), ami porzsákos és tartályos üzemmódot is tud.

-

(#21813) pjen válasza Csabroncka (#21809) üzenetére


pjen
félisten

Ecet miért nem?Energomat komfort böbb mint 20 évet ment,minimum kéthavonta kapott egy flakon ecetet.A mostani Fagor kb 9 éves, szintén kap átlag kéthavonta egy flakon 20% ecetet egy 90 fokos progival pár konyharuhával kiegészítve.Van egy Delonghi kávéfőzőm azt is évek óta ecettel kezelem méghozzá töményen,birja.

[ Szerkesztve ]

(#21814) Csabroncka válasza pjen (#21813) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Pjen nem kezdek bele ebbe a vitába, azt hiszem többször kifejtettem. Egyébként a tömény ecetsav a jégecet, azt pedig kétlem, hogy Kávéfőzőbe töltenéd :N

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21815) pjen válasza Csabroncka (#21814) üzenetére


pjen
félisten

Én sem vitázni akarok és 20% os ecetről irók.Viszont Te úgy ellenzed az ecetet,hogy ki sem próbálod,én viszont több évtizedes tapasztalat alapján használom.Egyébkén sokáig melóztam a műanyagfeldolgozásban ahol rengeteg hőcserélő van,kutya közönséges O gyűrűkkel és gumi tömlőkkel.Az éves karbantartásoknál mégis váltakozva használtunk ecetsava,evipaszt,végszügségben foszforsavat is.A réz,gumi és korr alkatrészeknek semmi bajuk sém lett.

[ Szerkesztve ]

(#21816) Csabroncka válasza pjen (#21815) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Alessandro Volta egy nagyon okos ember volt! Feltalálta ezt a berendezést:

A sematikus ábra egy egyszerű galvánelem, ami a Volta oszlop nevet kapta. Az itatóspapír ecettel volt átitatva, így a rézionok szabadon áramolhattak az elektrolitba.

Az elektrokémiai és maga a kémiai fém korrózió is savas környezetben káros sav eróziót okoz a fémek felületén. A normálisan kikevert vízkőoldószerek többsége tartalmaz inhibitort, mely megakadályozza a fémek sav erózióját (persze tartalmaz meghatározott koncentrációjú savat is, jellemzően foszforsav, vagy citromsav)!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21817) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Mikrosütőt keresek az alábbi paraméterekkel: Min 21 liter, 5mp-s lépésenkénti állítás 1 perc alatt, fölötte már lehetnek nagyobb lépésközök is. ~850W teljesítmény, legalább 28 centis forgótányér méret. Grill nem feltétel, ezüst szín előny, de nem kötelező.
Jó lenne max. 25-30 körül megúszni:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21818) pjen válasza Csabroncka (#21816) üzenetére


pjen
félisten

LElsősorban a mosógépben és a kávé főzőben nemigen vannak réz alkatrészek,másrészt a mosógépben rögtön hígítva van.A kávé főző szintén em rézből van hanem korr anyagból.Volta bármilyen okos is volt nem rozsdamentes anyagból állította össze a galván elemet.Ráadásul a kávé főzőben 1-2 percnél nem is időzik többet az ecet.

[ Szerkesztve ]

(#21819) #94529552 válasza kstcsk (#21799) üzenetére


#94529552
törölt tag

25k-ból már vehetsz 5 év garis Bosch porszívót, itt van a lista, nézd meg, hogy melyik felelne meg neked. Ezen felül még a Elux és Philips is jó lehet az s-bag porzsákkal.
attiati Igen, gyári garit ír a márkaboltjuk.

(#21820) #40553216 válasza pjen (#21818) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mindegy, milyen fém, csak az elektródpotenciál különbségétől függ, milyen erős a hatás.
Galvánelem.
A réz és a cink két dolog miatt szerepel az eredetiben: ez a kettő volt a legolcsóbb, legkönnyebben elérhető és a legnagyobb feszültséget adó két fém. De az elektródpotenciálok különbsége miatt nem használnak semmilyen fémet másfajta szegeccsel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#21821) pjen válasza #40553216 (#21820) üzenetére


pjen
félisten

Mindegy, az alkalmazás egy mosógépben nem sűrűn jöhet létre,a kávé főzőben pedig végképp nem.Ha bele gondolok például vannak a fütés rendszerekben AL-Fe passzdarabok,vagy csatlakozik horgany csőhöz réz idom és még sorolhatnám.De nagyon jó példa mikor a vas sárvédőt kemény forrasztással rögzítik a kasznihoz,pedig az igazán kap mindent.

[ Szerkesztve ]

(#21822) Csabroncka válasza pjen (#21821) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem baj, te használj 2 havonta ecetet én meg fél évente Polly-t, nekünk tiszta a gép azt mindenki boldog.

"in medias res"

(#21823) pjen válasza Csabroncka (#21822) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz,én nem akarlak rábeszélni.

(#21824) Zeki válasza Mercutio_ (#21817) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az aláírásomban lévőnél nem teszteltem ezt az 5 másodpercet. Max egy vevő kérésére.

(#21825) Mercutio_ válasza Zeki (#21824) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem ez túl nagy, egyébként a honlapján található manuál szerint "5 mp - 95 perc közötti idő állítható be"

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21826) oszy válasza Voice24 (#21803) üzenetére


oszy
veterán

Ez tényleg 22 lesz? Mert én még egy sencort rendeltem tőlük bf pénteken, de azt még vissza lehet mondani. Bár nem értem, hogy a sencor miért olyan drága téli áron. Bf-en 19.990.- volt.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#21827) Voice24 válasza oszy (#21826) üzenetére


Voice24
őstag

(#21828) oszy válasza Voice24 (#21827) üzenetére


oszy
veterán

Így lehet tényleg visszamondom a Sencort. Ez mégiscsak Bosch. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#21829) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Édesanyám krumpli darálót keres, esetleg tudtok ajánlani?

(#21830) w.miki válasza oszy (#21828) üzenetére


w.miki
veterán

Ha csak az EU adatlapot nézed, akkor a Sencor jobb. (ACA)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21831) Zeki válasza w.miki (#21830) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a baj, hogy oda azt hazudnak amit akarnak. Sehol egy független mérőlabor, ami bekéri az ÖSSZES porszívót, és majd ő leméri hogy melyik milyen a valóságban.
Addig meg a marketing sokat elbír.
A Bosch-ra 5 év gyártói garancia van, NINCS JOBB ajánlat annál a 22ezres árnál a piacon!

(#21832) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#21817) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy katasztrófa ez a mikrosütő választék :O

A mostani egy halál egyszerű darab, teljesítményt (potméter) gombbal lehet szabályozni, időt szintén potméterrel 5 mp-s lépésekben, 1 perc fölött 10mp 5 perc után 30 mp-s lépésekben. Mutatja a hátralévő időt, kinyitásnál pillanatstopp, menet közben a potis szabályzóval +/- lehet módosítani az időt.

Mindezt 850W max teljesítménnyel, 21(?) literes űrméret és 19x29x31 cm-es belső és 27x37x49 cm-es külső méret mellett, 28cm-es forgótányérral.

Ehhez képest, vagy 24-25 cm-es tányérú max 20 literes modellek vannak (egy lapostányért nem lehet btenni kaját melegíteni :Y ), vagy 30k körül/fölötti áron 23-28 literesek 50x50 alapterülettel, a kettő között semmi :O

Valami tipp?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21833) Zola007 válasza Mercutio_ (#21832) üzenetére


Zola007
veterán

Nekünk Samsung ME732 van
Eddig még minden megmelegítettem benne, pedig szép nagy lapostányéraim vannak, mert sokat eszek egyszerre. :D

Egyébként még ezt ajánlom, 3 év gari [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21834) Zola007


Zola007
veterán

Kérnék ajánlást normális, de nem túl drága VASALÓDESZKA-ra
Vettem egyet a Pepcoban, de az egy ipari hulladék. Alig áll meg a lábán, gyakorlatilag balesetveszélyes.
Ami előtte volt szintén valami noname, de az stabil volt és nyúztuk 10 évig.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21835) chrascal válasza Zeki (#21831) üzenetére


chrascal
újonc

Én most ezeket nézem.
[link]

Ami nekem még képbe jött az az ETA. Azok jók, nem? Elsőre nem tűnik rossznak egyébként.
[link]

Amúgy meg kérdés mit hoz a pénteki BlackFriday. :) Csak addig szeretném kiválasztani mire vadásszak. :)

(#21836) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sracok!

Valaki nem tud egy jo paratlanito gepet? Min 40-50 negyzetmeteres lakasba kene.

(#21837) oszy válasza chrascal (#21835) üzenetére


oszy
veterán

Én azt a Sencor-t akarom most vissza mondani és pénteken rendelni egy Bosch-t. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#21838) chrascal válasza oszy (#21837) üzenetére


chrascal
újonc

És melyik Bosch? :) Mi a gond a Sencorhoz képest ... vagy csak mert Bosch és garancia? :) Hol elsz akciós? :)

(#21839) Csabroncka válasza Zola007 (#21834) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én a Leifheit termékeit javaslom! Hozzátszem egy normális vasalódeszka 10.000 forint környékén kezdődik, alatta az összes szó szerint ipari hulladék!

Szerintem a beépített hosszabbító és a zsinórtartó jelentősen növeli a vasalózsinór élettartamát, és "kényelmessé" teszi a vasalást. Ezek a modellek általában 12-13 ezer környékén vannak......

Persze minél nehezebb és összetettebb a vasalód, gőzállomás..stb, annál strapabíróbb deszka kell!

"in medias res"

(#21840) balazs1956 válasza Gsx-rr (#21836) üzenetére


balazs1956
senior tag

(#21841) alázógyík válasza Gsx-rr (#21836) üzenetére


alázógyík
őstag

Aldiban, 3 év garral 39.990.-
Specifikációkra ugyanazt tudja, mint amit alattam linkeltek.

(#21842) oszy válasza chrascal (#21838) üzenetére


oszy
veterán

A Sencor motorjáa van 6 év garancia. Inkább azért, mert Bosch (BGL3A117)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#21843) Voice24 válasza chrascal (#21838) üzenetére


Voice24
őstag

Ha rákattintasz a válaszaimban lévő linkekre, megtudod... ;] Mármint amiket oszy-nak válaszoltam.

(#21844) Mercutio_ válasza Zola007 (#21833) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem ezek nem jönnek be:(

A Samunak kikapcsolható a csipogása? Este megtennéd, hogy leméred a forgótányért?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21845) w.miki válasza alázógyík (#21841) üzenetére


w.miki
veterán

Aldis párátlanítóra tudsz egy linket? Melyik héten lesz?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21846) Teodor52 válasza Csabroncka (#21839) üzenetére


Teodor52
senior tag

Leifheit-el kapcsolatban:

Kicsit más kategória mert felmosó :)

Kipróbáltunk vileda,és hurrican spin mop felmosókat de sajnos nem vált be.Se kényelem se tartósság szempontjából.

Kb két hete vettünk egy Leifheit felmosót és még nem tudom tartósságra milyen lesz de várhatóan jó mert 3 év garit kaptunk viszont kényelemre már csillagos ötös.

50négyzetmétert mostunk fel de ahogy végigértünk már lehetett is rálépni.

Még valamit:

Szóba jött itt az elektrokémiai korrózió és az ecet mi elektrolit szerepét töltheti be.

Erre nem gondoltam :) ezért lehet és egyszerűbb biztonságosabb, ha nem kotyvasztok itt össze vissza hanem beruháznék egy általad kitűnő szernek ítélt polly-ra.

Polly esetében akkor semmi triso ecet nem kell igaz?

Milyen gyakorisággal használod?

Bocsi az ismét láma kérdésemért!

[ Szerkesztve ]

(#21847) Voice24 válasza Teodor52 (#21846) üzenetére


Voice24
őstag

Páromnak egy ilyet vettem, 5 ezer forint volt, és eddig nagyon tetszik neki.

(#21848) Gsx-rr válasza balazs1956 (#21840) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Köszönöm!

Alázógyik:Neked is. Elmegyek megnézem ,remélem van

(#21849) Csabroncka válasza Teodor52 (#21846) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Félévente 1x használom, egyébként 1500 Ft. Trisót külön érdemes használni (főleg az idősebb gépeknél), ez lehozza a makacs mosószer és öblítő maradványokat....

A Leifheit német cég, igen jó minőségű termékeket gyárt. Nálunk pl a szárogató is tőlük van és nagyon strapabíró!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21850) Teodor52 válasza Csabroncka (#21849) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi az infót! :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.