Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) pjen válasza fi:zi'k (#18499) üzenetére


pjen
félisten

Azt írja:a gép kivan kapcsolva és akkor is "szikrázik".

(#18502) Mate válasza fess (#18492) üzenetére


Mate
nagyúr

Nincs semmi baja. Simán csak hűti kicsit a sütőt, majd magától kikapcsol.

(#18503) csemberlen válasza G-Bali (#18493) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez nem géphibának tűnik elsőre, hanem konnektor hibára utal inkább.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18504) Voice24


Voice24
őstag

erre esetleg valaki?

(#18505) G-Bali válasza csemberlen (#18503) üzenetére


G-Bali
senior tag

De másba is át lett dugva és onnan működött egyszerre mikro +hűtő

(#18506) fi:zi'k válasza pjen (#18501) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudom, nem is kérdeztem olyat, ami ennek az ellenkezőjére utalt. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18507) pjen válasza fi:zi'k (#18506) üzenetére


pjen
félisten

Nem akartalak kijavítani csak "hangosan"gondolkodtam.

(#18508) zsiz válasza 123xyz (#18496) üzenetére


zsiz
őstag

Én úgy értelmezem, hogy nem kell tudni feltétlenül a pontos típust, mivel akkor azt írták volna oda, nem pedig csak annyit hogy "Márka" és az is csak "ha ismert". Én is csak azt találtam, amit linkeltél, de ezek szerint akkor csak az lesz a pontos típus. Gondolom körbenézted kívül-belül és nem találtál másik címkét.
A gyártási évet én sem tudom a miénknél, csak azt, hogy mi 2001. 05. 19.-én vettük azt, amit most le akarunk majd adni (43.110Ft-ért vettük, még megvan a blokk, a kezelési meg a jótállási jegy :D). A gyártási évre rá is kérdeztem emailben és azt írták vissza, hogy ha nem tudom pontosan akkor közelítőleg adjam meg. Így gondolom annyira szigorúan nem nézhetik.. bár nincs tapasztalatom az ilyen pályázatokkal még.

Ti mit vennétek 100k-ig? (max 120k, a támogatás nélkül) alulfagyasztós. A++, minimum 170cm magas..

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18509) fess válasza fess (#18492) üzenetére


fess
őstag

4 órán keresztül áramtalanítva volt, most megint jó, nem megy a ventilátor. Mi lehet a gond?

(#18510) Shadowfax válasza fess (#18509) üzenetére


Shadowfax
addikt

Benne van a Használati utasításban az 5. oldalon: A sütés végén, miután a sütőt már kikapcsolta, lehetséges, hogy a hűtőventillátor tovább működik egy bizonyos ideig.
Vagyis ez nem bug, hanem feature. :)

(#18511) fess válasza Shadowfax (#18510) üzenetére


fess
őstag

Köszi, pedig direkt elolvastam mielőtt írtam, de ez ezen átsiklottam. Így már megnyugodtam.

(#18512) Mate válasza fess (#18511) üzenetére


Mate
nagyúr

Pár hsz-el korábban írtam meg, hogy direkt ilyen. Lehűti a sütőt.

(#18513) hcs57 válasza zsiz (#18508) üzenetére


hcs57
őstag

Nálam eddig a Zanussi ZRB34103WA, vagy a ZRB36104WA az esélyes.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18514) fi:zi'k válasza Shadowfax (#18510) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én meg azt hittem, hogy egyáltalán nem kapcsol ki és az a gond. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18515) runner 125 válasza pjen (#18403) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi nektek, átnéztem az egészet akkor újra, ugyanis előtte csúnya hang jött a gépből, a dobcsapágyakra gyanakodtam, az ellensúly leszedése majd visszarakását követően sikeresen odacsipettem a vízszintellenőrző kis tartály gumicsövét.. így nyilván nem érzékelte a szintet, ezért dobta a hibakódot.
A csúnya hang viszont a vízleszívó szivattyújából jött, kapott 5k-ért egy új szivattyút és most továbbra is hibátlan, a kb. 12 éves Whirlpool AWT7105-ösünk.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18516) 123xyz válasza zsiz (#18508) üzenetére


123xyz
tag

Köszönöm a választ. Tök jó, hogy megkérdezted emailben, nekem is lehetett volna annyi eszem :DDD

Én egyébként ezt nézem jelenleg, (bár csak itt 100, de máshol is max 110 körül lehet): Whirlpool. A nagy előnye az, hogy gyári 4 év garanciával adják :) a jellemző 2 év helyett (pl. a hcs57 által írt Zanussik is 2 évvel vannak).

(#18517) n@p@lm válasza G-Bali (#18505) üzenetére


n@p@lm
őstag

Szeva!
Mikori a vezetékezés?
Alu vagy réz?
Kötések rendben a dobozban?

(#18518) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok,

Szabadonálló villanytűzhelyet kell vennünk hamarosan. A villanyszerelőnkkel beszéltünk, azt mondta, hogy üdvözítő lenne, ha találnánk olyat ami egyfázisú, 1x20A biztosítással.
Aki tud ilyet, ne tartsa magában plz.

Amiket eddig kinéztünk, mind kivétel nélkül 2x20 és/vagy 3x16A biztosítékot kértek.

-- end of transmission --

(#18519) csemberlen válasza SaNyEe (#18518) üzenetére


csemberlen
őstag

Mintha a Siemensnek lenne ilyen lapja. 3 lap bekapcsolása után eléggé lelassul a főzés/sütés.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18520) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Gőztisztítóra van valami jó/ajánlott vétel? Kb 100-110 m2 házat szeretnék vele tisztítani, illetve a porszívót is kiváltani vele. Nem tudom van-e jelentősége, de van parketta és kerámia burkolat is, ha lehet mindkettőn ezt használnám.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#18521) pjen válasza Nerazim (#18520) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy lux gőzállomásom,de a pórszívót nem váltja ki teljesen,hacsak nem gőz pórszívót veszel

[ Szerkesztve ]

(#18522) Nerazim válasza pjen (#18521) üzenetére


Nerazim
őstag

Ahogy nézem egy minőségibb gőzporszívónak elég combos árra van, úgyhogy maradok a gőztisztítónál :DDD
Egy linket tudnál mutatni, hogy néz ki, mert nekem a keresőre mindig gőzvasalót dob ki.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#18523) pjen válasza Nerazim (#18522) üzenetére


pjen
félisten

Haza megyek megnézem,de ez is olyan 200K.

(#18524) Nerazim válasza pjen (#18523) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem fáradj így már nem is tetszik ;] annyit nem tudok rászánni. Vannak ezek a 30e forintos gőztisztítók én ilyesmire gondoltam. Ezek fel is takarítják a koszt vagy csak feloldják a gőz hatására?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#18525) BB9000


BB9000
senior tag

Van egy 6 éves Samsung porszívóm. Nagyon jól működik, de egy baj van vele. Egy ideje büdös. Ki kellene takarítani belülről. A cső kitakarítását mgasnyomású mosóval meg lehet csinálni, de a szag nagy része belülről jön. Csinált már valaki belső pucolást porszívóban? Tapasztalat?

(#18526) szakalistvan válasza BB9000 (#18525) üzenetére


szakalistvan
senior tag

A motorig viszonylag könnyű eljutni,azt sem nehéz kivenni,csak a kábeleket kell normális elrendezni,visszarakaskor fontos.Motoron a lemezt csak fogóval tudod szétszedni,kompresszorral kifujatod.A motor deknijén van belül egy szűrő,mosd ki,én még öblítőben is áztatom egy órát.A belsejét csak vizes rongyal.Porzsak utáni szűrőt alapból cserélni kell.
Ja a szűrőt várd meg míg kiszárad.

[ Szerkesztve ]

(#18527) 123xyz válasza 123xyz (#18516) üzenetére


123xyz
tag

Úgy tűnik, a linkelt Whirlpool hűtőre az extra 2 év garancia már csak július végéig lévő vásárlással érvényes. Akkor ezzel felesleges is számolni, ugye? Gondolom sokkal tovább tart mire elbírálják a kérelmeket a hűtőgépcsere pályázatnál...

(#18528) ariel96 válasza Nerazim (#18524) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Pár éve van ilyen gőztisztítónk, és imádom. Minden kis résből kimos minden koszt. Ezzel olvasztom le a mélyhűtőt. Általában tavasszal és ősszel ezzel mosom le az ablakokat, a konyhában a fölfröccsent olajfoltokat ..

Én is gondolkodtam abban, hogy veszek egy nagyobbat járólap mosásához, de erre bőven megfelel a sima fölmosó. :U

(#18529) zsiz válasza 123xyz (#18516) üzenetére


zsiz
őstag

Az a baj, hogy amit én kinéztem az neten 115k, viszont boltban meg már 130k, annyit meg nem szánnék rá, ha nem muszáj.. az támogatással is 95k. De nem igazán találok másikat ami szimpatikus, úgyhogy lehet mégis az lesz. 3+1 év gyártói garival van ez is +van itthon két másik gorenje nagy gép is és eddig meg vagyunk elégedve velük.

Jól tudom, hogy később gond nélkül vehetek másik gépet, nem kötelező azt amit megadtam?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18530) 123xyz válasza zsiz (#18529) üzenetére


123xyz
tag

Nekem sajnos erről sincs információm, bár nagyon halványan dereng valami, hogy volt ilyen a legutóbbi pályázatnál, hogy azonos kategóriájút lehetett más terméket is venni...

(#18531) fi:zi'k válasza 123xyz (#18530) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Így van, kategórián belül nem volt gond a váltás.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18532) mondomén válasza G-Bali (#18493) üzenetére


mondomén
őstag

MM-ben felveszik a problemat, majd LG szervizt kell hivnod. Szakvelemennyel vissza MM-be es cserelik, ha hibas.

Nekem kattog az F12B8NDA7. Ha jobb oldalt a burkolatot bogdosom, illetve mosas kozben is, ha epp olyan utemben forog a dob. Megrangattam par LG gepet boltban, nemelyikbol kihallatszik. Remelem amit hoznak nem csinalja.

(#18533) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Új hűtőt szeretnénk venni, nem tudom tudtok-e ebben segíteni, hogy mit érdemes.
ami elvárás, megkötés:

- max 150k összegig,
- nofrost nélküli,
- 180-210cm magas,
- két ajtós, alsó fagyasztós
- A++(+)

Alapvetően Gorenje hűtőket néztem, 3 típust: [link] Ezekre mindenhol 3-5év garancia van (szemben a legtöbb hűtőre adott 2évvel)

ami érdekelne a konkrét típusokkal:

- alapvetően van-e bárkinek tapasztala ezekkel?
- Ion Air illetve az AdaptTech technológia ér-e bármit is, vagy csak marketing?
- Az Ion Air ventije mennyi extra hangot "generál"?

Illetve érdemes-e Gorenje hűtőt venni? Vagy egyáltalán számít-e bármit is a márka vagy valóban teljesen jelen van a tervezett elavulás már minden márkánál és 5-8év után úgyis kuka bármit tesz az ember?

Az "alap keresési feltételeket" azért írtam le, hátha tud valaki azoknak megfelelően "best buy" hűtőt javasolni.:B

Előre is köszönöm a segítséget:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#18534) hcs57 válasza K1LLMy53Lf (#18533) üzenetére


hcs57
őstag

Az energia takarékos hűtőkről az egyik kereskedő ezt mondta a debreceni MM-ben: ezek a hűtők több gázzal és magasabb nyomáson dolgoznak, nem bírják addig, mint a régi hűtők.. néhány márkánál is csak a kompresszorra vállalnak 5-10 év garanciát, de a csőrendszer kilyukadására a nagy nyomás miatt nagyobb az esély..

Ezek alapján nem vennék nagyon drága, illetve A+++ hűtőt, csak olyat, aminek van itthon szerviz háttere, van hozzá alkatrész is.
Eddig a Whirlpool BLF 8122 W az egyik befutó, s talán a Zanussi ZRB 36104 WR.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18535) K1LLMy53Lf válasza hcs57 (#18534) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Igen, ezt hallottam és olvastam is, hogy a hűtőrendszer eléggé alul van méretezve (tervezett elavulás) ezeknél (ezért is elég nagy vakítás az LG 10év a kompresszorra, amúgy meg 2év :)) ), emiatt is kérdeztem itt, hogy van-e ennek ellenére bármilyen más, ami ajánlott lehet, mert "van benne anyag".
Alapvetően én is 100-120 körül nézelődöm (ahogy ez a linken is látható), ha valóban 5év után dobhatom ki, de azért is írtam a 150es maxot, hátha akad valami, akkor hajlandó vagyok kicsit többet áldozni rá.
Energiaosztályban az A++, amit néztem a +++ nem éri meg a felárat szerintem sem :B (de sosem lehet tudni, nem vagyok szakértő, ezért adtam azt is meg, mint opció)
A Gorenje gépeire pedig amiatt esett a választás, mert minden sarkon kapni; emiatt gondolom a javítás/cserealkatrész beszerzés sem horror dolog; alap 3év garanciával, amihez bizonyos típus esetén (Ion Air+AdaptTech tudás) a gyártó most ad+1évet (illetve onlinemarkabolt.hu 5évvel adja őket alapból), így ez vonzóbb, mint a többi márka 2év garanciája.

Ugyanakkor köszönöm a két típust, megnézem azokat is (pont holnap megyünk párommal ide helyi MM-be megnézni fizikailag milyenek ezek, mert azért az is sokat tehet hozzá vagy épp vehet el a választásból (0,1mm vastag üveg/műanyag polcok, vagy épp 2kis műanyag pöcök tartja, ami fél kilót jó, ha elbír stb-stb:) )

Persze, ha valaki ajánlana más típust vagy van tapasztalata a fentiekkel kapcsolatban (Gorenje, Ion Air, AdaptTech stb), ne fogja vissza magát:)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#18536) G-Bali válasza n@p@lm (#18517) üzenetére


G-Bali
senior tag

Szia

Aluvezeték és állítólag nincs föld az egész társasházba
Ki hívtam egy szerelőt, és a kötődobozokban kilazult a kötések elvileg mindent átnézett és hát semmi baja nem volt a mosógépnek, de így ha lett volna akkor nyugodtabb lennék a 3 napos cseregarival (szombaton hozzák az újabbat)

(#18537) Daywalker


Daywalker
addikt

Üdv!

Ma este megviccelt az Indesit mosogatógépem (kb. 15 éves), alul a túlfolyón kinyomta a vizet úgy fél-1 óra működés után (program negyedénél járt)...eddig tökéletesen működött. Szétszedtem amennyire tudtam, leengedtem a vizet, kitakarítottam az alját, de nem találtam semmit. Kiszedtem a leengedő oldalon a szivattyút, tekercs ép, csatlakozások jók, lapát nem törött, tengely nincs beállva. A lefolyónál lévő nyomáskapcsoló működik - legalábbis ha megfújom, hallom a kattanást (majd holnap ránézek multival is), a csöve átjárható, nincs megtörve sem. Amúgy belül a szűrő eléggé el volt dugulva, mert bekerült (nem én pakoltam be) két üveg is, amiről leázott a papír, plusz amúgy is retkes volt - nagyon. Most ki van takarítva minden. Maga a lefolyó rész a szűrő után nem volt eldugulva, a csövön kimegy a víz a lefolyónál, ha beleöntök vizet. Valami ötlet, mielőtt beindítom, hogy mitől lehetett? :R Esetleg a bemenő oldalon van a hiba? Ott nem tudom hol van a kapcsoló, ami alapján nézi a vízszintet.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18538) Devas válasza G-Bali (#18536) üzenetére


Devas
őstag

Konyhaban, furdoszobaban szerintem kotelezo lennie vedovezetonek. A tobbi helyisegbol viszont ki szoktak sporolni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#18539) koxx


koxx
MODERÁTOR

Mi most az ajánlott felültöltős mosógép 100k alatt? Nem lenne baj egy A++/+++ más megkötés nagyon nincsen, talán még a 2 vagy több év gari.

(#18540) polonic válasza koxx (#18539) üzenetére


polonic
félisten

Teljesen mindegy. Azt vedd, amire a legtöbb garancia van.
Na jó, a török csodákat lehet hanyagolni.

(#18541) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

3 hete használtunk egy Whirlpool ACM 750/BA főzőlapot, mikor is egyszer csak lecsapta működés közben az óránál a biztosítékot, azóta minden bekapcsolásra ugyanezt produkálta.

Most volt a szervizes, azt mondta a vezérlőpanel eldurrant, ezt kell cserélni. Azt mondta, hogy gyakori probléma, a csere után már nem lesz baja :DD :DD .

Ilyen esetben nem lehetne valahogy kierőszakolni egy cserét, vagy egy másik készülék vásárlását? Mert megmondom őszintén piszkosul nem fogok megbízni a készülékben és marhára nincs arra szükségünk, hogy megint két hétre kiessen a főzésnél egy ilyen gép...

(#18542) polonic


polonic
félisten

A gáz főzőlapot szeretnénk indukciósra cserélni.

Az a kérdésem, hogy milyen speciális követelmények kellenek neki az áram részről?

(#18543) csemberlen válasza polonic (#18542) üzenetére


csemberlen
őstag

Attól függően, hogy milyen nagy fogyasztóitok vannak, és hány fős a háztartás:ideális a 3*16A a mérőnél, vagy 1*32A.
Külön vezeték kell neki az elosztó táblától.

q13579: nem fogják kicserélni.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18544) szabog74 válasza polonic (#18542) üzenetére


szabog74
aktív tag

(#18545) alázógyík válasza q13579 (#18541) üzenetére


alázógyík
őstag

Nem cserélik....

Max., ha van 4-5 javítás, és akkor se tudják megjavítani, talán vissza adják az árát.

(#18546) Daywalker válasza polonic (#18542) üzenetére


Daywalker
addikt

Nálunk pontosan úgy van, hogy csemberlen írja (1x32A, külön vezeték). Villanysütő is van külön vezetéken, a 32A bőven elbírja.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18547) q13579 válasza alázógyík (#18545) üzenetére


q13579
senior tag

Féltem ettől... Kár hogy nem 3 napon belül jött elő a probléma.

Még jó, hogy ajándék 2 év garanciát ad a whrilpool most :D. (4 év a teljes garancia).

(#18548) #40553216 válasza polonic (#18542) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha egy fázis van, akkor a reteszelő két-két zóna teljesítményét nem engedi egyszerre maximumon használni. Nálunk ha az egyik maxon van, a másik csak ötösen lehet a kilencből. Ha eggyel feljebb nyomom, a kilencet leveszi nyolcra, és így tovább.

(#18549) csemberlen válasza #40553216 (#18548) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez nem az 1 fázis miatt van, hanem a legtöbb lap sajátossága.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18550) #40553216 válasza csemberlen (#18549) üzenetére


#40553216
törölt tag

De az egy fázis használata esetében „lép életbe”. Vagy nem?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.