Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) zaskar válasza Vertigo18 (#45246) üzenetére


zaskar
senior tag

Én is vettem még az AY-ról a múltkor egy Jazz 22-est. Az elmúlt évtizedben nem sok Saucony fordult meg nálam. 9 éve volt egy Jazz 13-am, azt hamar kidobtam, borzalmas volt. Emiatt évekig hanyagoltam a márkát, aztán egy Ride 8-al tértem vissza. Az jó volt, még a ProGrid csillapítás volt benne. Aztán áttértek az Everun nevű habanyagra, ami nem jött be a lábamnak, megfájdult tőle a sarokcsontom. 3 pár cipőt adtam el emiatt 10-20 km után: Kinvara 9, Ride 10, meg még egyet, amire már nem is emlékszem. A Jazz 22 viszont annak ellenére, hogy a márkán belül nem a felső kategóriába tartozik, engem meglepett. Ebben már PWRRUN habanyag van, nekem már az első párszáz méteren jobban tetszett, mint bármelyik korábbi Everun-os modell. Bőven érte a 12 ezret, nekem kényelmes is. Se nem puha, se nem kemény, számomra pont megfelelő a csillapítása. Ettől sokkal drágább cipőktől kellett már megválnom, mert nem jöttek be.

(#45252) V.Stryker válasza inf3rno (#45249) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Rohadt sokat izzadok. Van rajtam még +10kg túlsúly legalább, mert most vagyok 186cm magasan 100kg. Ezt 112-ről toltam le most nyáron.

És azért is kérdezem a sópótlást, mert mostanság kicsit fáj a fejem hátul, holott én nem vagyok egy fejfájós.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45253) Serpiko válasza V.Stryker (#45252) üzenetére


Serpiko
addikt

Nálam a só érdekes dolog egyszerűen kívánja a szervezetem ha kell neki, azt érzem sóra van szükségem ekkor szoktam magamhoz venni.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#45254) V.Stryker válasza Serpiko (#45253) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Természetes vagy tabletta formában? :) Belegondolva a diéta, meg a kaja odafigyelés miatt nem sok sós cuccot viszek be. Vagyis inkább már szándékosan...tegnap pl. tortilla chipset ettem csak a só miatt, de amúgy nem sokat, max ami a kajákban van.

Hol lehet jó áron ilyen sótablettát venni? Ez jó lehet?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45255) Serpiko válasza V.Stryker (#45254) üzenetére


Serpiko
addikt

Alapból sótlanul eszek de nagyon kb ezt csinálom amit te csak én ropit tolok az elég nekem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#45256) parandroid válasza V.Stryker (#45254) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valami iso-por, vagy pezsgőtabletta is jó. Vagy keress olyan ásványvizet, aminek magas az ásványi anyag tartalma (500-1000 mg/l, vagy még több). Ha felétek kemény, karsztos a csapvíz, az is jó. És igyál rengeteget, ekkora testsúllyal, meg fizikai aktivitás mellett, főleg ebben a melegben akár 4-5 litert is naponta! De 3 alatt semmiképpen, soha.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45257) V.Stryker válasza parandroid (#45256) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Itt jön a másik gond. Ilyen kancsós szűrt vizet fogyasztunk itthon. Palackosról környezetvédelmi szempontból leszoktunk. A csapvízet meg ilyen módon tesszük kicsit barátságosabbá, viszont ez a k.rva kancsó kiszed belőle mindent állítólag. Bár ilyen ásványi anyag visszapótlós szűrőbetétet használunk.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45258) Hi!King válasza V.Stryker (#45254) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha só alatt simán nátrium-kloridot értesz, akkor szerintem felesleges a tabletta, azt sózd megy amit eszel, nem kell sokat, sokszor kicsivel több só az ételen is számít. De vannak pl. sózott vajak is.

Kalcium és magnézium pótlásra nekem a multivitamin + mineral pezsgőtabletták jönnek be.

Ezzel együtt ne vegyél rá mérget, hogy sóhiányod van, szimplán túl kevés folyadék is okozhat fejfájást, nem tudom mennyit szoktál inni.

(#45259) sharp4 válasza V.Stryker (#45257) üzenetére


sharp4
őstag

A kancsó nem szed ki semmit, egy nagy parasztvakítás. A sókat kizárólag membrántechnológiával lehet kiszedni a vízből, ami rendkívül drága megoldás. Azt a kacsót dobd ki, a víz tárolásával több előszervezet fog megjelenni a kancsóban lévő vízben, mint ha frissen engednéd a csapból.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#45260) V.Stryker válasza sharp4 (#45259) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ne menjünk bele vallási kérdésekbe. :) Sok mindent olvasni róluk. A nébih tesztelte ezeket, nekem az elég volt, hogy ők rábolintottak független szervezetként.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45261) sharp4 válasza V.Stryker (#45260) üzenetére


sharp4
őstag

Ezek nem vallási kérdések, víztisztítással foglalkozom ;)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#45262) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Még pár szösszenet a Sauconyhoz...

Persze, értem én, hogy nem biztos, hogy fair összehasonlítani, de ne felejtsük, hogy 15k körül van akcióban a Jazz 22 is, meg egy régebbi Pega modell is. Sőt, a Vomero is 15k körül van. Az eredeti, 40-50k-s áráról meg nem is beszélek, ugyan ki az, aki kiad teljes árat ezekért a cipőkért?

Zaskar, a te véleményed sokat számít, neked aztán már annyiféle cipő volt a lábadon, mint 5 másik topiklakónak együttvéve! :D De hogy pont az jön be, ami nekem meg nem!? Érdekes, úgy látszik előjött az tudat alatt, ami az életben egyáltalán nem jellemző rám, hogy kényelemszerető lennék? Komolyan imádom, amikor futás előtt belebújok egy ilyen erősen párnázott cipőbe, sokkal jobban érzem magam tőle.

Ferikém, mi vagyok én? Gyorslábú? :D Ez miben nyilvánul meg nálad? Akkor tomcica mi? Azon kívül, hogy Ufo, persze...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#45263) tomcica válasza Vertigo18 (#45262) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi lenne, hat oreg :DDD
El vagy te kenyelmesedve, korral jar. Nincs vele semmi gond, regen egy fapados sztarkaba (az nalatok a Dorko lehetett) barmit IS megcsinaltal, most meg mar Nike Alphafly kell a setahoz is. ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45264) Vertigo18 válasza tomcica (#45263) üzenetére


Vertigo18
addikt

És ráadásul holnaptól irodában vagyok, szerinted? Mennyire fogok belustulni? :D

Okés, de én nem arra gondoltam, hogy az ilyen, párnázott cipőkre van "szükségem" a futáshoz, hanem hogy sokkal kényelmesebbnek találom, mint a kevésbé párnázottat, éppen ezért inkább ezt választom. Természetesen a fapados, régi Dorkókban is simán elkocognék, sőt, ha jól emlékszem, anno valaki belinkelte, hogy valami nagyobb versenyt a győztes konkrétan egy 6.000 Ft-os Kalenji cipőben futott. Tehát biztosan számít a cipő is, de nem feltétlenül annyit - az én szintemen - mint amennyit tulajdonítunk neki. Lábállásra legyen megfelelő, aztán irány suhanni...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#45265) LanyUs válasza Vertigo18 (#45262) üzenetére


LanyUs
senior tag

Vertigo18: Nagyon jó irány ez! A tested megköszöni ezt 20 év múlva, amikor a gyerekekkel futsz még versenyt és épek az ízületeid! :C Amúgy én szívesen futnék minden reggel egy tengerparton süppedős homokban mezítláb :) Lenyújtanék a hullámzás hangjára, majd go meló. De itt a Mecsek körül se tenger, se süppedős homok.

tomcica: jól látom, hogy az egy 400m-es gumi? Melyik sport pálya ez ( persze csak ha elmondható )?

(#45266) parandroid válasza V.Stryker (#45260) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

10 évet húztam le egy ásványvízpalackozóban, (többek között) vegyészek, mikrobiológusok, élelmiszeripari mérnökök, víztechnológiai szakemberek között. Dobd ki azt a a szart.

Persze ha ez neked vallási kérdés, akkor felőlem a pívizet is tolhatod, nyilván nem fog meghatni a tudományos háttér. Csak akkor ne itt kérdezz plz, hanem a gyülekezetben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45267) Vertigo18 válasza LanyUs (#45265) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, a Mecsek két oldalán vagyunk... De lehet háklis vagyok, a tengerparton meg tuti a melegre panaszkodnék... :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#45268) tomcica válasza LanyUs (#45265) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez kerlek a zentai varosi stadion itt nalam. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45269) V.Stryker válasza parandroid (#45266) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Anyát megnyugtatja és ha nős vagy, akkor tudod, hogy ez elég. :DDD

Ti mit isztok?

Amúgy a nébih vagy mi bevizsgálta, volt ami megbukott volt amit vízszűrésre alkalmasnak mondtak. Valamit biztos szűr, mert ha sima vízből főzök teát, akkor fátyolos a teteje ha sokáig hagyom, ami ugye az ásványi anyag miatt van. Ha szűrt vízből teszem, akkor meg nem. Na mindegy. Nem vallási egyáltalán, csak inkább egy legolcsóbb gesztus a csapvízhez képest. :D

A mosogató alá nem tennék rendes nyomásos tisztítót, mert azért desztvizet se innék.

Szóval ez egy rohadt nagy biznisz és mindenki a maga lovát dicséri, a jó Isten se tudja, hogy hol van az igazság. Mert ugye párszor már buktak meg ásványvíz palackozók is a sima csapvízzel...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45270) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#45262) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az ufók azok ufók, de földi halandó attól még lehet gyorslábú. Há' nemrég álltál föl a dobogó legfelső fokára, és ahogy látom, legalább 3-an futottatok, szóval nem is lehetett annyira egyszerű. :P

(#45271) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#45270) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csak a fényképezéshez rángattam fel magam mellé két nézőt... :D

Tényleg, érdekelne, hogy mi alapján lehet kiszámolni, hogy mennyi lehetne nekem most pl. egy félmaraton Pb? Mondjuk, ha tudjuk az 1 km., az 5 km. és a 10 km. Pb-met, az alapján ki lehet számolni?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#45272) Chuck Norris válasza Peterhappy (#45243) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm és neked is Tom. Mára csak egy kis bringázás van betervezve, hogy rendbe rakja a lábamat, aztán holnap már mehetek is futni újra.

(#45273) LanyUs válasza tomcica (#45268) üzenetére


LanyUs
senior tag

Határig 70, onnan még 70 nem vészes. Ha egyszer a családi állapot megengedi odaugrok. Szerintem jövőre, addig követem a tanácsokat. Elkezdem újra mérni a pulzust is.

Ui. ( tényleg az utolsó :) ): a súlyzós után állítólag beindulnak a termogenikus folyamatok, ezért utána ajánlott az aerob edzés. Ritkán próbáltam utána lenyomni azonnal 10K-t, de nem volt hozzá kraft, brutálisan kiürülve egyszerűen nem ment. Pedig 1 óra súlyzós után 1 óra kocogással éppen ki is lenne szintezve az anaerob-aerob arány. Nem fárasztom a topikot tovább ezzel :D Csinálom a megbeszélt utat, ez csak régi tapasztalat volt. :R

(#45274) Hi!King válasza Vertigo18 (#45264) üzenetére


Hi!King
őstag

Én abban nem vagyok biztos, hogy a párnázottságnak egyáltalán van-e valami jelentősége abban, hogy mennyire védi hosszútávon a cipő a lábunkat. Nem biztos, hogy a puhább csillapítás nyel el nagyobb erőt, illetve a cipő oldalának puhaságának jelentőségével kapcsolatban erős kétségeim vannak.

(#45275) tomcica válasza Vertigo18 (#45271) üzenetére


tomcica
Topikgazda

10km idodbol lehet legjobban, mert az hasonlo anyagcseret ker, mint a FM. :K Gyorslabu rovidebb tavon futoknak 10-15mp-vel lesz a FM lassabb/km mint a 10K iram. Az igavono lo tipusuaknal 5-7mp a ket iram kozott a kulonbseg/km.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45276) Hi!King


Hi!King
őstag

Ma reggel először sikerült 20 perc alatt futnom az 5 ezret, 19:36. Nem készültem rá, csak gondoltam a Strava-n elérhető összes virtuális versenyt megcsinálom (kivéve Lululemon, ami fizetős és virtuális versenyhez képest drága is), akkor is, mint most, hogy maratonra készülök és hetek óta a hosszú futásokra helyezem a hangsúlyt. Konkrétan 106 km-t futottam múlt héten, ami szintén egyéni rekord, 102 volt eddig a legtöbb, az mondjuk sok évvel ezelőtt. Meg egy 35 km-es is volt benne. Intenzívebb edzés meg csak egy dombozás.

A héten biztosan kevesebb lesz a futás, egy napra megyünk túrázni a Raxra, meg még egy napot valahová belföldön.

(#45277) Vertigo18 válasza Hi!King (#45276) üzenetére


Vertigo18
addikt

Baszki, még egy ufo... :C

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#45278) tomcica válasza LanyUs (#45273) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vasarnapi edzesre (vagy akar csak egy reszere) szivesen latok mindenkit a forumrol :K

Anno a teli sulyozas/erositesnel is utana futottunk (elotte csak bemelegites es atmozgatas volt) persze 17-18 evesen annyi energiaja van az embernek, h eszre sem veszi h elotte fut vagy utana. :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45279) Vertigo18 válasza tomcica (#45275) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezt azért nem értem, mert én a 10km-es Pb-nél konkrétan úgy futottam, hogy a végére egyetlen százast se tudtam volna már pluszban megtenni. Hát nem éppen ez a Pb lényege? Hogy a LEGJOBBAT fussam?

És akkor ezek szerint majdnem ezen a tempón kellene lefutnom még egyszer ennyit? Hogyan már?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#45280) tomcica válasza Hi!King (#45276) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az jooo jel, ha maratonos felkeszulesen jon az 5K sebesseg is. Viszont ooovatos legyel a gyors munkaval, mert az aerob alap karara mehet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45281) tomcica válasza Vertigo18 (#45279) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na azert 10km tempo + 5-10mp/km iram messze nem ugyanaz a tempo :N ha az aerob alapod megfelelo, akkor nagyon kozel van a 10-15-21K tempoja. Sot akiket en ufokbak nevezek azoknal a maratonos es FM kozott is hasonloan kozeli az iram.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45282) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#45279) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Minimálisnak tűnik km-enként 10 mp különbség, de tényleg ég és föld a valóságban. Bő egy hónap különbséggel futottam a két pb-t, előbb a 10K-t, később a félmaratont, ami 13 mp-cel lassabb tempójú lett. A 10K az tényleg tiltáson ment, igaz az versenyen történt és cimborámmal futottok végig együtt. A félmaratont meg csak magamnak futottam meg, így ott lehet benne maradt egy-két másodperc, és érzésre az is meghalós volt, de azért nem ugyanúgy. Az az egyik legélvezetesebb futásom volt. Minden klappolt. Szóval ennyit jelent az a 10-15 mp.

(#45283) Hi!King válasza tomcica (#45280) üzenetére


Hi!King
őstag

Tudom, de ez az 5k most kivétel volt, nem is szorosan a felkészülés része, legalábbis fizikailag nem, inkább csak önbizalom növelő. Később majd akarok csinálni olyat, hogy célzottan 3 ezerre és/vagy 5 ezerre készülök, mert böki a csőrömet relatív mennyire lassú vagyok ezeken a távokon.

(#45284) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Adidasból milyen cipő lehet érdekes, ha szeretem a kis párnácskákat? :B

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#45285) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Igaz, hogy nem rég óta futok, kocogok, de most vettem észre, hogy az almás óra a VO2-t is méri. Így rákeresve itt a topikban, az én értékem elég vacak. Normális ez?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45286) tomcica válasza V.Stryker (#45285) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pont azt tukrozi ami van :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45287) inf3rno válasza V.Stryker (#45254) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vigyél be füstölt házi szalonnát. :D Én azzal szoktam, vagy nyalok a kezemről sót. A tabletta inkább maratonokra kell, legalábbis én elvagyok nélküle, sose használtam. Arra kell figyelni, hogy vizet is vigyél be eleget a só mellett.

Buliban hasznos! =]

(#45288) inf3rno válasza V.Stryker (#45260) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, szerintem is hülyeség. Jó a csapvíz úgy, ahogy van. A bacik meg el tudnak szaporodni a kancsókon, nekem pl ha túl sokáig használom mosogatás nélkül a kancsót csak utántöltéssel, akkor egy idő után ilyen fura műanyag íze lesz a víznek. Gondolom a bacik termelnek valami anyagot, aminek ilyen pocsék az íze. Elég nehéz utána megszabadulni tőle, többszöri átmosásra sem tűnik el. :S

Azért annyiban vitatkoznék az állítással, hogy egy-egy iont ki lehet kapni ioncserélő gyantával. Szokták is a kalciumot, magnéziumot nátriumra cserélni ha kemény a víz. Lehet nekik is valami gyantás betétük van. A legtöbb ilyen készülék amúgy full kamu, amit beadnak a laikusoknak a "porszívó ügynökök", akikkel eladatják.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#45289) inf3rno válasza Vertigo18 (#45264) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor már nem hivatkozhatsz arra, hogy egész nap talpon voltál és jártad a határt. Muszáj lesz futni is! :P

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#45290) V.Stryker válasza tomcica (#45286) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt nem hagyhatom! :) Túl sok évet csesztem el sport nélkül.

Rögtön nyomtam is egy first time anal 10k-t. :DDD Nem is volt nehéz, de ez inkább agymunka volt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45291) tomcica válasza V.Stryker (#45290) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na latod ez mar kozepes temponak szamit a pulzust illetoleg :K felmerted,jegyezd meg,tessek visszamenni a banyaba es 6hetig dolgozni az alapon,utana felmerheted ujra...ha viszonyitani akarod akkor ezzel az atlagpulzussal,ha meg fullosba akarod akkor ugy.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45292) HKorn válasza V.Stryker (#45285) üzenetére


HKorn
addikt

Mennyi idős vagy?

Run&Ride

(#45293) bajnokpityu válasza V.Stryker (#45290) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Gratulálok! :) Ez a reggeli ébresztőm, 140es pulzussal, 170m szinttel.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45294) tomcica válasza bajnokpityu (#45293) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szemtelen :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45295) bajnokpityu válasza tomcica (#45294) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Már vissza is vonnam, de azért nem teszem, mert engem az ilyen hszek motiváltak kezdetben. Hogy ha másnak menni fog, akkor nekem is. És a tőlem sokkal edzettebbek eredmenyei tovább motivalnak,hogy még messze a limit.

Tényleg 190+ 90+ os tagok hol tartotok?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45296) LanyUs válasza bajnokpityu (#45295) üzenetére


LanyUs
senior tag

192/109. A sok esti feleség kocogástól el van lustulva a test. Régebben ( pár éve ) egész jól bírtam a 05:00 tartományt. Lehetséges, hogy még kevés volt 1 év kihagyás után ez a 3 hónap ( vagy éppen a gyorsító edzések hiánya ), de a tegnapi felmérésem szerint 04:50 a pillanatnyi max tempóm jelenleg. 21-kor kimentem egyedül egy 7 km-es gyorsítóra 07:00-06:30-06:00-06:00-05:30-05:15-05:15, de érdekes módon a test állandóan vissza akart állni az utolsó két km-en a 06:00 körüli zónába, pedig tüdővel bírtam. Úgy látszik csodák nincsenek, bele kell tenni a km-ert :)) Nem lehet megúszni :Y

Ma reggel szoba bringa volt ébredés után, de 90-ig ment csak fel a pulzus, szerintem az kevés a ketogén ablak kihasználáshoz, meddig illene felküldeni 20 percig tomcica? 120?

[ Szerkesztve ]

(#45297) tomcica válasza LanyUs (#45296) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bicajon nem kell az egesz testsulyodat mozgatni (mint ahogy uszasnal sem) 10-20 utessel is lejjebb lehet a pulzus. Bicajon a 90-110 bpm mar reggeli lazanak jo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45298) V.Stryker válasza HKorn (#45292) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

36

bajnokpityu: Köszönöm.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45299) Hi!King válasza tomcica (#45297) üzenetére


Hi!King
őstag

Elvileg bringázásnál relatív alacsonyabb pulzussal kellene futni? Azért kérdezem, mert múltkor írtátok, hogy 2-3-szor annyi időtartamú kerékpározás jelent hasonló terhelést a futáshoz, viszont azt sem értettem igazán, mert ha én elmegyek bringázni edzés célból, akkor inkább magasabb a pulzusátlagom, mint futásnál, viszont nem csinálom több ideig, mint mikor futok.

(#45300) tomcica válasza Hi!King (#45299) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bringan nehezebb feltolni a pulzust, mert nem az egesz testsulyodat mozgatod. Igy a 100bpm bicajon atlagban 110-120bpm futast jelent.
Temponal is 170bpm futas kb 160bpm bicajon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.