Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Huma


Huma
addikt

Public Enemies:
Elkezdtem nézni és már az elején belefutottam egy "érdekességbe". Minek húzzák az ipsét a földön? Miért nem álltak meg és rakták az autóba? Vagy ennyi észt ne várjunk a szereplőktől?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34752) Huma válasza Huma (#34751) üzenetére


Huma
addikt

És mi volt ez a menekülés? Nyílegyenesen fut az ember. Pont mint a legtöbb filmen. Ennél már csak az lett volna jobb ha egy autó elől menekül egy autóúton.
Engem ha így üldöznének akkor kb 2 perc alatt leráznám az üldözőket.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34753) Realradical


Realradical
őstag

Gravity 10/9
Nekem nagyon tetszett, végig tudtam szurkolni Huxleynak.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34754) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Újranéztem a Django-t, fantasztikus élmény volt; majdnem olyan, mint elsőre. Megérte, egy csomó új dolgot fedeztem fel. A Tarantino filmekben egyébként elég sok ilyen apró, "rejtett" dolog van, amit nem feltétlenül vesz észre az ember az első nézéskor. Ugyanez volt a Pulp Fiction-nél is - amit ezennel nálam lehagyott a Django.

(#34755) james001 válasza Jhonny06 (#34754) üzenetére


james001
veterán

Milyen apró részletre gondolsz ebben?

https://psnprofiles.com/kazama001

(#34756) Tibiajax válasza oriic (#34749) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

meg se nézem, köszi

(#34757) adalbert1 válasza Tibiajax (#34756) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor nem csak én vagyok szerencsére, akit iszonyatosan irritál ez a srác/stílus...
Nekem Michael Mann-nak több filmje is tetszik (Heat absz. favorit), de a Public Enemies nem fogott meg mikor néztem... Lehet, hogy valamikor teszek vele még egy próbát, elvégre az már csak 4 éve volt. :)

(#34758) S e t h válasza callmeakos (#34737) üzenetére


S e t h
nagyúr

Besza and behu. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#34759) Huma


Huma
addikt

No végig néztem a Public Enemies-t.
Nem tudom hogy a film mennyire követi a valóságot, de ha nagyjából fedi akkor ez a Dillinger gyerek nem volt egy észkombájn. Nem meglepő hogy ilyen könnyen elkapták. Többször is.

Amúgy mint filmet közepes fölé helyezném. Mondjuk olyan hat pont a tízből.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34760) hoffman_


hoffman_
nagyúr

meglestem a Robotzsaru utolsó fél óráját, szerintem a többit már meg se nézem. átlagosnál átlagosabb akciófilm, amire ráhúzták egy klasszikus címét. immáron nem csak feltételezhetően tudom.

Breathe In (Kísértés) viszont elég húzósnak tűnik, nagyon tetszett, alig bírtam ki, hogy ne lessem állandóan, holnap meg is nézem, terv szerint.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34761) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Semmi, megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#34762) dokee78


dokee78
félisten

Mi a reboot és remake?

(#34763) LOTR válasza dokee78 (#34762) üzenetére


LOTR
addikt

biztos van jobb definíció is, de "konyhanyelven" kb:
remake - ugyan azt megcsinálják újra (pl régi filmet modernebb technológiával, vagy valami külföldi filmet újra megcsinálnak az usákoknál is) - gondolom itt ha az eredeti filmet veszik alapul az remake-nek számít, viszont ha pl könyvből készítik a filmet, és azt veszik alapul, akkor az már nem biztos, az új Carrie-t nem láttam, de azt remakenek mondják

reboot - a történet lehet, hogy nagyjából ugyan az viszont újra "értelmezik" pl a filmet, ilyen a nightmare on elm street új változata is, ahol már nem Englund játsza Freddy-t és tulajdonképpen csak a film világa hasonlít az eredetire

viszont azt vettem észre, hogy sok rebootot is remakenek neveznek, tehát nem biztos, hogy érdemes ezzel a megkülönböztetéssel foglalkozni

One Ring to rule them all

(#34764) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Carrie - 6/10

Nem láttam sem az eredetit, sem nem olvastam a könyvet. Elég sok fanyalgó véleményt olvastam már róla, de szerintem közel sem volt annyira rossz. Kicsit együgyűek a karakterek (de gondolom ez a könyvből van), de ezt még rá sem lehet fogni a mai divatra, mert ez nem mai alapanyag. Szerintem kimondottan jó volt a felvezetése a filmnek, de nekem hiányzott még belőle fél óra. A film 90%-ban vezeti fel az utolsó kb. 5 percet, ami viszont - egy ekkora rávezetés után - elég ingerszegény volt. Valahogy azt vártam, hogy nagyobban "robban" a vége. Falhoz csapkodott 1-2 embert, aztán ennyi. Kár érte, de a rá fordított időt nem bántam meg, annál jobb volt, mint amire számítottam.

(#34765) Huma válasza TazLeacher (#34764) üzenetére


Huma
addikt

Könyvben sokkal jobb. Sajnos a Stephen King könyveket nehéz megfilmesíteni. Sokan nem nőnek fel a feladathoz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34766) atike válasza Huma (#34765) üzenetére


atike
nagyúr

Ezzel egyetértek.... Amúgy meg jó lenne még több megfilmesítve... :D

(#34767) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.
Egy viszonylag régi film címében szeretnék egy kis segítséget.
Egy zombi apokalipszis utáni világban játszódik, ahol színes kristályokkal jelölik meg az embereket, hogy ki kivel szaporodhat, hogy az utód ne legyen fertőzött.
Egy észen maradt de fertőző eltorzult emberről szól a sztori.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34768) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Lore
hd, szinkron
hát nem egy óvodások filmműsora ez a film...
leülsz így érted, szépen, kényelmesen.. gyanútlanul.. aztán elkezded fogadni magadba a különlegesen atmoszférikus képet és hangot, visz magával és azt veszed észre, hogy bár nem történik nagy dolog tulajdonképp egyszer sem, mégis állandó feszültségben vagy, velük együtt élsz az erdőben, szinte érzed a növényeket, a hangokat, neszeket, velük együtt lélegzel fel ha találtok egy házat, ahol élelmet remélhettek.
Ez a II.vh zárásakor játszódó borzasztóan materiálisan forgatott film elég súlyosan benned tud maradni, köszönhetően nagymértékben a kivételes fényképezésnek. kötelező darab
és aki teheti, nagy képpel és fülessel, hihetetlen élmény.
8/10

(#34769) aizen92 válasza Tibiajax (#34768) üzenetére


aizen92
addikt

Köszi az ajánlót! Nekem ez teljesen kimaradt. :R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34770) Fitzgerald válasza bajnokpityu (#34729) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez nekem is tetszett, bár nekem elég speciális okom van rá, hogy miért is.
Birom az ilyen filmeket.

(#34771) Fitzgerald válasza Huma (#34765) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Tényleg nem sok jó King adaptáció van.
A két kedvenc King-regényemből pl. (It, The Dark Half) két kifejezetten fosadék film készült.
De azért van néhány igazán jól sikerült produkció is (Shawshank Redemption, The Green Mile, Pet Sematary).

(#34772) callmeakos válasza TazLeacher (#34764) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha már Moretz, pont ma 17 éves a jányka :D
Eskü nem tűnik annyinak :))

All→M8

(#34773) Pali1119


Pali1119
tag

LaBeouf a Berlinálén :D

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34774) Tibiajax válasza adalbert1 (#34757) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

utálom a gyereket, a kedvenc filmemről meg absz nem vagyok kiváncsi, mit rinyál össze

(#34775) Jhonny06 válasza callmeakos (#34772) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezt a csajt ne mutogassák már bugyiban.. undorító.. mintha egy 10 éves lenne lefényképezve

(#34776) aizen92 válasza Jhonny06 (#34775) üzenetére


aizen92
addikt

pontosan. pedofilnak érzem magam amiatt, hogy ránézek a képre..... sose bírtam az ilyen csajok utána imádatot. sorry fiuk de ide tartozik emma watson is nálam.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34777) ígyvanferi válasza aizen92 (#34776) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Emma Watson 23 éves, az azért már nem ugyanaz. (Mondjuk mivel sikerült a nevét kisbetűvel leírnod, nem csodálom, hogy nem tartod sokra.)

(#34778) spammer válasza aizen92 (#34776) üzenetére


spammer
veterán

A nevedben a 92 ugye nem a születési éved? ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34779) bok92 válasza aizen92 (#34776) üzenetére


bok92
addikt

Ok,de Emma azért már nem kislány (23 éves, 2 évvel idősebb mint én :DDD )

Jójó,van egy kis festék rajta, de legalább nincs színes bugyingó.. ;]

(#34780) F34R válasza spammer (#34778) üzenetére


F34R
nagyúr

Az neki :DDD

(#34781) F34R


F34R
nagyúr

(#34782) S e t h


S e t h
nagyúr

Philips kapitány, aki véletlenül sem egy mp3 lejátszót gyártó üzemegység vezetője, inkább egy tengerjáró hajó ura, aki kezébe veszi az irányítást, amikor az afrika szarván élő szomáliai zsiványok einstandolják a hajót és annak legénységét.
Annyira nem remegett a lábam az izgalomtól, de ennek oka egyszerű, pár hónapja láttam egy dán vagy norvég, vagy vmelyik északi országbeli hasonló témájú filmet, azt hiszem írtam is róla és az emberközpontúbb lett.Ott a legénység érzelmi és fizikális sokkját láthattuk és egyben az otthon lévő családtagok aggodalmának tükrén keresztül nagyítódott fel az érzelmi hullámvasút, sőt, a film központi témája volt a túszhelyzet váltságdíjjal történő megoldása, mivel a vérkapitalista hajótársaság vezetése nem nagyon akart fizetni.
Ott emberekről szólt a film, itt Tom Hanksről meg a pár kalózról, így kevésbé volt drámai ,viszont a hálivúdi pénzmagnak köszönhetően a navy seals intervenciója csempészett némi izgalmat a végjátékba.
Bár sokaknak okozott heveny vérbőséget a film, nálam 6 pontnál többet nem érdemel, mivel nem tudom mi maradandó van benne ami miatt évek múlva azt tudnám mondani, nézzük már meg újra.

Megvan a dán film, na ez igen.
Kapringen

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#34783) aizen92


aizen92
addikt

bevallom ez hatalmas öngól volt és most ég a pofám. :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34784) bok92


bok92
addikt

LEGO filmet valaki nézte már? :DDD Vagy azt itt nem valljuk be? ;]

(#34785) dokee78


dokee78
félisten

Ezek közül valamelyikre érdemes időt vesztegetni?

House at the End of the Street (Unrated)
Evidence
+1

Lehet valahogy kor besorolás szerint szűrni az IMDB-n?
Pl,csak a 16 fölötti filmeket listázza.

(#34786) Layne válasza bok92 (#34784) üzenetére


Layne
csendes tag

Én arra húzogatom, azt is bevallom.

(#34787) LOTR válasza dokee78 (#34785) üzenetére


LOTR
addikt

[imdb] és értelemszerűen US Certificates-nél azt jelölöd meg, amire keresel

House at the End of the Street - egyszer simán nézhető, nem rossz film

One Ring to rule them all

(#34788) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk azért hozzátartozik hogy Moretz csúnyán koraérett kiscsaj bizonyos szempontokban. Lásd pl. mit művelt le 13 évesen a Kick-Ass-ben. Igaz hogy a pofija még nem nagyon érett, de hát ezek az amcsik. Mindent a marketingért, és aki 13 évesen káromkodik, meg véres jelenetekben vesz részt, annak szerintem már ez is belefér.

All→M8

(#34789) dokee78 válasza LOTR (#34787) üzenetére


dokee78
félisten

Hasonló a The Last House on the Left filmhez?

Rated < NC-17???

[ Szerkesztve ]

(#34790) callmeakos válasza bok92 (#34784) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Most őszintén?
Lehet holnap bevállalom. Mindenki isteníti, így különösen kíváncsi vagyok milyen. A cikifaktorról meg: annál nem lehet cikibb mint hogy huszon éves fiatalok barátnővel, vagy egyedül beülnek a Jégvarázsra és egyebek :D

All→M8

(#34791) TazLeacher válasza dokee78 (#34789) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerintem jóval gyengébb. Az sem volt különösebben nagy szám, de egyszer láttam, és akkor úgy gondoltam, hogy jó. Ebben a kategóriában amúgy is az Eden Lake a király.

Na, ez nem ilyen. Kb. 3 hete láttam, és vissza kellett néznem a trailert, hogy beugorjon a cselekmény. Mondjuk legalább egy kis csavar van benne. Egyszer megnézheted, annyira nem rossz, de sokat ne várj tőle.

(#34792) LOTR válasza dokee78 (#34789) üzenetére


LOTR
addikt

annál azért kevesebb az erőszak ebben a filmben, és van a sztoriban egy csavar is, szerintem egyszer szórakoztató éppen már csak emiatt is, többször nem nézném

az R-rated 'besorolás' egészen pontosan Restricted-et jelent és igen R < NC-17 [link]

One Ring to rule them all

(#34793) james001


james001
veterán

Prisoners milyen? Gondolom nem egy pörgős akció,inkább agyalós krimi?

https://psnprofiles.com/kazama001

(#34794) Fitzgerald válasza james001 (#34793) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az inkább thriller. 2 gyerek eltűnik, az egyiknek az apja kicsit megkattan, és saját kezébe veszi a dolgokat. Jó film nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#34795) TazLeacher válasza james001 (#34793) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

2 napja látta. Tipikusan nem az az újranézős fajta, de a 2,5 órás film alatt folyamatos a feszkó. Szerintem nagyon jól elkapták a témát.

(#34796) freaghill


freaghill
őstag

Ez melyik filmből van?

(#34797) aizen92 válasza freaghill (#34796) üzenetére


aizen92
addikt

Buffy, a vámpírok réme sorozat :)

(#34790) noxwill: Gru2 még belefér kategória ? :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34798) freaghill válasza aizen92 (#34797) üzenetére


freaghill
őstag

:R

(#34799) callmeakos válasza aizen92 (#34797) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha olyan lesz a Lego Kaland mint a Gru2, akkor sírva fogok röhögni a teremben :D

All→M8

(#34800) .LnB válasza SB93 (#30416) üzenetére


.LnB
titán

Mikor ilyen kommenteket olvasok, akkor megértem miért olyan népszerűek azok a rohadt szuperhős filmek :( .

The Counselor egy nagyon jó film, csak sajnos kevés az ilyen. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.