Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) Integra válasza callmeakos (#34549) üzenetére


Integra
titán

nem, nem erre gondolok, nem dancsóval van a baj. hanem azzal, hogy feljtse el a retardált közmédiát azzal a szennyel amit készít. ne foglalkozzon vele, mert felesleges, nem érdemes és magának árt vele.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34552) aizen92 válasza spammer (#34550) üzenetére


aizen92
addikt

pont ez kellett! ezzel meg is győztem a drágámat, hogy nem tucatakcióra megyünk! :D

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34553) aizen92


aizen92
addikt

Valaki tud segíteni? Csak mi foglaltunk jegyet a filmre. Kis teremben is van és csak pont a film kezdésére fogunk beesni. Szokták törölni a filmeket gondolom ha nincs néző. Fel kéne hívni esetleg őket h érkezünk?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34554) bok92


bok92
addikt

Margin Call

Jeremy Irons, Kevin Spacey, Zachary Quinto , tovább is van mondjam még? :DDD Jó kis film volt. :K

10/9

(#34555) bAtt001 válasza bok92 (#34554) üzenetére


bAtt001
addikt

a mentalistát kihagytad :D most megjött a kedvem a filmhez annak ellenére h nem tetszett régen annyira, nem értettem szerintem miről szól :B

(#34556) bok92 válasza bAtt001 (#34555) üzenetére


bok92
addikt

Áhh az.. Akkor inkább Demi Moore... :P Azt az ilyen olyan grafikont nagyon én sem, de nem is az a lényeg. :))

(#34557) bAtt001 válasza bok92 (#34556) üzenetére


bAtt001
addikt

kép hát igen, őt kihagyni... :D én bakert nagyon bírom, mentalistában nagyot alakít :)

(#34558) bigdady válasza bok92 (#34554) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jaja, jó film

(#34559) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

American Hustle
Na erre is eljutottam. Meglepetésemre ez is feliratosan ment. Lehet hogy a feliratos filmek melletti protezsálás eredményes. A film pedig nem rossz. Igaz hogy vannak benne holtpontok, amikor kicsit leül a cselekmény, de akkor jön egy csavar, és megy tovább (kedvencem, amikor De Niro bácsi cameozik. Az valami WTF?! :Y )
A történet bár egyszerű, a végére annyit csavarnak rajta, csoda hogy követni tudtam az eseményeket. A színészek meg briliánsak. Egytől egyig. Érdekes módon viszont nálam nem Christian Bale vitte a prímet, hanem Bradley Cooper. Amit ez a csávó levág, az fantasztikus. Sokkal erősebb volt mind a karaktere, mind az alakítása mint Bale-nek. Amy Adamsnek is kijárna az Oscar, mert ő is remek volt, csak az a baj, hogy képben van egy Sandra Bullock, aki igazság szerint jobban megérdemli. Jennifer Lawrence meg olyan amilyen szokott lenni. Elbűvölő, és zseniális. Kéretik újra odaadni az Oscart neki. Egyrészt hátha elbotlik még egyszer, másrészt meg megérdemli :D spoiler az Amy Adamsel való cuppanóst meg mint férfi kikérem magamnak :D spoiler off

7/10

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#34560) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Erről van valami infótok? Trailer alapján tetszetős, legalábbis számomra.

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#34561) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Arena vip-ben a snackbarban lehet csak fogyasztani vagy onnan be is lehet vinni a filmre pl kolat nachost? Sosem voltam azert kerdezem

(#34562) Maximum1 válasza b4sxe (#34560) üzenetére


Maximum1
őstag

(#34563) bAtt001


bAtt001
addikt

Marvel One-Shot All Hail The King

hát ez jobb volt mint az egész Ironman3... :DDD vodkázó majom :D

[ Szerkesztve ]

(#34564) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

(#34565) negyven2


negyven2
veterán

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#34566) negyven2


negyven2
veterán

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#34567) TripleB válasza Integra (#34409) üzenetére


TripleB
senior tag

Igen...
Megvan eredetiben az összes dvd-n megjelent filmje. Kedvenc magyar rendezőm.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#34568) Pali1119


Pali1119
tag

random komment a netről:

"Ma Morning showban felhívták Speier Dávidot, aki fordította a Million ways to die in the west című filmet, és elmondta, hogy a film készítői kérték, hogy a film címe utaljon a Ted-re, mert az sikeres volt itt, és sokan nem ismerik Seth MacFarlane nevét kicsi országunkban (kivéve a hardcore Family guy rajongókat). Szóval ja, ebben az esetben az amcsikat kell szidnunk. Thanks!"

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34569) TazLeacher válasza Pali1119 (#34568) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Erről már volt korábban egy cikk, hogy nagyon sokszor beleszólnak és/vagy le kell adni ellenőrzésre a magyar címet, ha nem tetszik nekik, akkor visszadobják, hogy "csináljanak" másikat.

(#34570) bAtt001 válasza Pali1119 (#34568) üzenetére


bAtt001
addikt

az utaljon és a tartalmazza nem ugyanaz... persze h hárítja a felelősséget :D

(#34571) TazLeacher válasza bAtt001 (#34570) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy hogy utaltál volna a címben a Ted-re úgy, hogy az ne tartalmazza...

(#34572) bAtt001 válasza TazLeacher (#34571) üzenetére


bAtt001
addikt

jó viccenek szántam ha ezt kapta feladatul ezt kell csinálnia, maga az alapötlet hülyeség hogy olyan filmre utaljanak a film címében aminek semmi köze magához a filmhez :U tegyék oda a trailer elejére 650es betűmérettel h "from the creator of TED" de ne a címébe tetessék már bele...

(#34573) #54715584 válasza Pali1119 (#34568) üzenetére


#54715584
törölt tag

Miért az amcsikat?

(#34574) HuMarc válasza bAtt001 (#34572) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem is ez a baj a címmel. Mivel benne van, hogy TED, ezért azt hiszik, hogy köze lesz hozzá. És amikor rájönnek hogy ja, mégsem, akkor jól lehúzzák a filmet. Persze ez már mindegy, a jegyet ekkor már megvették.

(#34575) TazLeacher válasza HuMarc (#34574) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Aki olyan, hogy hülye, hogy pusztán egy szó alapján beül a filmre, annak szerintem úgy is mindegy.

(#34576) aizen92


aizen92
addikt

Saving Mr. Banks - Banks úr megmentése ( hmmm fordítás túl egyszerű nem zavaros. ééérdekes )*

8/10.
Érdekes volt maga a film, nem nagyon szoktunk/szoktam meg az ilyen alkotásokat a mozivásznon.
Sajnos a film közepére kicsit belassul, és vontatottá válik, de utána beindul hál' égnek.
Szerintem nagyon jó színészeket válogattak be, maga a főszereplőnő és Tom Hanks, mint Walt Disney remek választás volt véleményem szerint. a mellékszereplők is nagyon át tudták adni a film hangulatát és nem kis nevek játszanak benne. Collin Farrell szerintem jól adta az őrült alkoholista apát.
A film nem egy mindennapi alkotás véleményem szerint, tetszett a történetmesélés, a visszaemlékezések. Azt sajnos nem tudom mennyire volt valósághű, de film végén az régi fotók és felvételek tökéletes lezárása volt a filmnek.
Tom Hanks meg még mindig egy zseni. Hihetetlenül jó színész. le a kalappal,hogy egy ilyen filmbe is bele ad mindent.

Összességében mindenkinek ajánlom, egy könnyed kis önéletrajzi dráma, rendkívül jó szereplőgárdával, remek hangulatvilággal.

* a film fordítói valami nagyon bénák voltak. olyan bakik és félrefordítások voltak, hogy kb 30 perc után nem is néztem a feliratot. katasztrófa.
de maradjon ez a trend, hogy inkább felirattal jönnek ki a filmek ( lévén hogy olcsóbb ), mint hogy gagyi szinkronnal kelljen nézni ( bocsi ). nem is tudom mikor voltam utoljára szinkronos filmen. pedig minimum havi 1-2szer járunk moziba.

Utóirat: az Origós "kritikus" hölgy amúgy nem tudom mit szívott a film közben, de tuti nem ugyanazt láttuk. inkább el se olvassátok, bulvárcikk kategória. az a szint, hogy :" bezzeg a valóéletben nazi bagós Walt Disney" inkább hagyjuk....

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34577) callmeakos válasza aizen92 (#34576) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem ez volna az első eset, hogy az Origo Filmklub teljesen hülyeséget ír. Ők erősen a művészfilmek felé orientálódnak, nem tudnak mit kezdeni a blockbusterekkel (nem tudom hogy ez a film melyik kategóriába tartozik)

szerk.: Amúgy ha már Morning Show, tavaly meghívták a Puzsért adásba, és teljesen korrekt amit mond, egyetértek vele :D

Itt hallgatható meg

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#34578) Pali1119 válasza #54715584 (#34573) üzenetére


Pali1119
tag

Mert ők kötötték ki, hogy mindenképpen utaljon rá valahogy, hogy a Ted készítőjének új filmje.

Egyébként akit érdekel, itt van: [link]
(#34575) jer1cho

+1.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34579) HuMarc válasza aizen92 (#34576) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem a cím is el van cseszve. Ez a Banks úr olyan béna. Miért nem volt jó a Mr. Banks? Na mindegy. Egyébként ahogy én észrevettem, a film címének, trailereinek és a film tényleges fordításának általában nem sok köze szokott lenni egymáshoz.

Pl. abszolút WTF számomra a Hazudós Jakab, aminek az eredeti címe Jakob the Liar. Nos a Jakab és a Jákob két teljesen különböző név. Nyelvvizsgán ilyen félrefordításért súlyos minuszpontok járnak. De a filmben meg helyesen, Jákobként szerepel a főhős. Meg pl. a Walter Mitty trailerében lévő jelenetek valahogy sokkal ütősebbek a trailerben, mint magában a filmben, mégpedig azért, mert konkrétan más a szinkronja a kettőnek.

(#34580) Pitterix


Pitterix
őstag

Homefront

Statham bácsi megint nagyon erős, megint nagyon tud, megint nagyon morcosan néz és mindennek a végén még a körme is tiszta marad.
De jó film!

7\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#34581) aizen92 válasza Pali1119 (#34578) üzenetére


aizen92
addikt

utálom műsorukat, de annyira igazuk van.... a pumpa fel tud menni bennem a filmcím adóktól. és nem értem, hogy engedhetik ezt meg a film készítői. az igen. most hallgattam végig és külön mondták hogy ez legyen a címe: hogy hogyan rohanj a veszTED-be. vicc. abban igaza van a csávónak, hogy tényleg valóvilág és győzike országa vagyunk, így csak ilyen eszközökkel lehet berángatni az egységsugarú magyar állampolgárt a filmre.

(#34579) HuMarc: nem értem én sem. annyira GAGYIN hat. de ez még mindig a jobbak között van.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34582) pohár válasza Pitterix (#34580) üzenetére


pohár
félisten

a webripet nézted, vagy talán már van értelmes verzió is belőle?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34583) bigdady válasza Pitterix (#34580) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na ezt meglesem. Birom a foszert :)

(#34584) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Te atya ég! Hatalmas!!! :Y

Mekkora kárt csinált a Terminátor?

29 844 352 dollár

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#34585) mickemoto


mickemoto
őstag

Megnéztem ma egy filmet aminek a címe: The Apartment Complex, azaz Főbérlő: a halál.
Bár ne tettem volna.
Na mindegy.
Aminek az apropóján írok az az hogy értékelni szerettem volna a filmet egy oldalon ahol végül nem tettem ezt meg mert a negatív kritika elszállt mihelyt elolvastam az első hozzászólást ami így olvasható:

-Azt hittem már, hogy ez az ötödik alien film. :B

(#34586) JColee válasza ViiiiktorOC (#34584) üzenetére


JColee
őstag

Avangersnél vagy a Supermanusnál hogyan pörögne a számla. ;]

(#34587) ígyvanferi válasza mickemoto (#34585) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És?

(#34588) Pitterix válasza pohár (#34582) üzenetére


Pitterix
őstag

Igen, webrip.

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#34589) atike válasza ViiiiktorOC (#34584) üzenetére


atike
nagyúr

Nagyon jó!!! :)

Mondjuk nem pontos, mert azért az érdekes lenne, ha csak a lakat sérülne meg amikor lelő belőle vagy hármat is... :P :P ;] :DDD Szóval ott még hozzájön kerítésenként vagy 40-50 dollár... :P :P ;] ;] :DDD :D :D

(#34590) mickemoto válasza ígyvanferi (#34587) üzenetére


mickemoto
őstag

Mindegy. :R Valószínűleg előtte meg kellene nézni a filmet hogy olyan tudatállapotba kerüljön az ember hogy érthető legyen.Szó ami szó, nekem nagyon vicces volt. :))

(#34591) brownus


brownus
veterán

pár film a közeli múltból:

- jackass grandpa, egy híg fos, 10-15 perc után shifF8, ezt a pénzt inkább adták volna oda a coming outnak:d
- filth, jó volt ez a narkós agymenés, de a trailer alapján kicsit másra, jobbra számítottam. mcavoy viszont remekelt, kurva jó színész!
SP: tényleg, a transzi buzit csak eljátszotta, hogy becserkéssze a bandát vagy tényleg az volt?
- escape plan, egynek elment, igazán elmehetne már nyugdíjba a két öreg, egyre lassabbak és bénábbak... :( lenin is megmondta, ami nem megy ne erőltessük!
- enders game, egész jól hozta a könyvet, és jó lett volna megnézni imaxban, mert kis tv-én, főleg a zero gravitációs teremben játszódó jelenetek nem voltak igazán élvezhetőek.... és egy ilyen sztorit minimum 2-3 órában illet volna elmesélni. aki nem olvasta a könyvet, annak szerintem egy nagy katyvasz lehetett a film. nem csoda, hogy megbukott

[ Szerkesztve ]

(#34592) dokee78 válasza brownus (#34591) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem az volt,trafó. :K

[ Szerkesztve ]

(#34593) bajnokpityu válasza brownus (#34591) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gandpa sztem baromi jó volt. csak hangulat kell hozzá. sokadjára inditottam el, amikorra végre rá tudtam hangolódni. Viszont azóta is megmaradt egy csomó jelenete.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#34594) adalbert1 válasza brownus (#34591) üzenetére


adalbert1
veterán

Filth spoiler.: nekem is kicsit zavaros volt az a rész, de az jött le, hogy a felesége és a gyereke miatt totál meg van zakkanva, így inkább valós a dolog, mint megjátszott (ha visszagondolsz, már az elején, mikor a huligánok verték az áldozatot női ruhában volt - persze ez csak a vége felé derül ki, mikor a nő mondja, hogy rájött, honnan ismerős).

The Counselor, helyenként spoileres lehet: egész szokatlanra sikerült ez a film, tény, hogy nem túl szájbarágós, illetve nem annyira követi a legtöbb filmre jellemző felépítést (vagy talán történetvezetést). A karakterek egész jók, főleg a Cameron Diaz által alakított, igaz mélységeiben senkit nem ismerünk meg, a motivációjukról is csak elég felszínes képet kapunk (kb. a pénzért mindent :) ). Viszont a filmből nekem hiányzik valami plusz, hogy azt mondjam igazán jó lett, de ez lehet, hogy későbbi újranézéssel még változni fog.

(#34595) brownus válasza adalbert1 (#34594) üzenetére


brownus
veterán

basszus tényleg, most beugrott, ő volt az a a legelején, ok, akkor így már tiszta.

(#34596) dokee78 válasza adalbert1 (#34594) üzenetére


dokee78
félisten

Savages szintjét nem éri el ugye?
Már belekezdtem a The Counselorba,de az eleje nagyon unalmas,viszont lettem volna Fassbender helyében. :P

(#34597) brownus válasza dokee78 (#34596) üzenetére


brownus
veterán

nem éri el

(#34598) adalbert1 válasza dokee78 (#34596) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem nem igazán összehasonlítható a 2 film, teljesen más stílusúak, kb. annyi a közös bennük, hogy mindkettő a kábítószer üzletről szól... Viszont mindkét filmnél jobb szerintem a Blow, ha valakinek az kimaradt valamiért, akkor inkább azt nézze meg.

(#34599) madgie válasza adalbert1 (#34598) üzenetére


madgie
titán

A Blow zseniális :K

(#34600) dokee78 válasza adalbert1 (#34598) üzenetére


dokee78
félisten

Blow megvolt,de a Savagestől nem áll távol az akció sem. :K

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.