Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) Tibiajax válasza Realradical (#34500) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ja neem, csak jópofa.. a van damme-os jó kis Bloodsport-nak a -mondjuk ugy- dramaturgiája
egyébként meg a küzdelem-menete a filmnek

hát gondoltam megfér a sok trollos, boobs-os meg más karikatúrák mellett..
ez volt a legjobb van damme-film. szerintem

(#34502) horush válasza Tibiajax (#34499) üzenetére


horush
addikt

Mi ez egyáltalán? :U

Akkor kiderült.

[ Szerkesztve ]

(#34503) bigdady válasza Tibiajax (#34499) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezerszer láttam, nagyon jó film (volt) :)

(#34504) Realradical válasza Tibiajax (#34501) üzenetére


Realradical
őstag

Ez valahogy kimaradt, pedig bírtam anno a filmjeit.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34505) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Kaptam kölcsön pár DVD-t, viszont sok van közülük olyan aminek nem láttam még az első pár részét.
A kérdésem az lenne, hogy meg lehet őket nézni úgy, hogy értse is az ember miről szól vagy erősen ajánlott megnézni az első pár részt is.?

1, Skyfall (2012) [link]

2, Rémálom az Elm utcában (A Nightmare on Elm Street) [link]

3, A Bourne-hagyaték [link]

4, A texasi láncfűrészes: Az örökség [link]

5, Sikoly 4. [link]

(írjátok le légy szíves melyik olyan melyik nem már aki látta)

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#34506) horush válasza Predator2 (#34505) üzenetére


horush
addikt

A Skyfall nyugodtan nézhető bármi "előképzettség" nélkül, a többit nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#34507) TazLeacher válasza Predator2 (#34505) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

fezlergabor: A kérdés az volt, hogy melyikhez szükségesek az előző részek... :)) Látom javítottad.

Szerintem igazából egyik sem olyan, ami nem élvezhető az előző részek nélkül. Ebből egyedül a Texasit nem láttam, de az megint valami hóka-móka rész, simán nézhető. A Bourne-ban van talán valami utalás, de simán nézhető a nélkül is, a Sikoly 4-ben is vannak visszaköszönések, de semmi lényeges.

Mondjuk én ebből a listából egyik filmtől sem voltam elájulva, ha nem láttam volna őket, akkor sem lettem volna szegényebb. A Bond fanatikusoknak biztos nagyon jó a Skyfall, nekem semmi extrát nem adott.

[ Szerkesztve ]

(#34508) horush válasza TazLeacher (#34507) üzenetére


horush
addikt

Így értettem először is, csak hülyén sikerült megfogalmazni. :DDD

(#34509) #54715584 válasza Predator2 (#34505) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem mehet mindegyik nyugodtan, előzmények nélkül, az első háromhoz nem nagyon kell. Az utolsót nem láttam még.

(#34510) kenwood3 válasza Predator2 (#34505) üzenetére


kenwood3
őstag

A Rémálom az Elm utcában szerintem rohadt gyengére sikeredett, de simán érteni fogod. Helyette nézd meg inkább az első részt az 1984-est, a többi részét meg szerintem nyugodtan kihagyhatod :))

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#34511) spammer válasza Realradical (#34504) üzenetére


spammer
veterán

:Y Pedig a legjobb Van Damme film, szerintem is. Már önmagában a zenéje is mocskosul jó.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34512) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#34513) Tibiajax válasza spammer (#34511) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

(#34514) darál0w válasza Tibiajax (#34499) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez is ment nem olyan régen TV-ben...éjszaka, 18-as karika...mégis kivágdostak belőle jeleneteket

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#34515) Tibiajax válasza darál0w (#34514) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

tévében nézzenek filmet a nyuggerek. nekik jó
mindenki más letölti ugyis

(#34516) negyven2


negyven2
veterán

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#34517) darál0w


darál0w
Jómunkásember

;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#34518) spammer válasza Tibiajax (#34513) üzenetére


spammer
veterán

Az ám :K A 'Fight to Survive' meg kiváló edzőzene is, jól felpörgeti az embert :))

Meg ez a jelenet, hú de jó volt anno, mikor mondta a narrátor, hogy Frank Dux ekkora meg akkora májer volt :D

Örülök, hogy részese lehettem ennek a korszaknak, soha nem lesz már ilyen, akárhogyan is erőlködnek ma már a nagy öregek (Expendables és társai).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34519) troland26 válasza spammer (#34518) üzenetére


troland26
őstag

Emlékszem a film után mennyi önjelólt 14-20 éves harcművész volt a környezetemben akik folyamatosan spárgázni próbáltak meg nyomták a kőríves/forgó rúgásokat ..általában sikertelenül .. sokat nevettem azokban az időkben :D

(#34520) bigdady válasza spammer (#34518) üzenetére


bigdady
nagyúr

72 merfold per orával fejberúgni valakit nem csodálom, hogy ko lett. Azta rohadt...

[ Szerkesztve ]

(#34521) Viszlát válasza troland26 (#34519) üzenetére


Viszlát
addikt

Hja, kisöcsém is így kezdte, meg spárga sámlikon és társai. :) Mondjuk ő aztán háromszoros magyar kyo bajnok lett... ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34522) brownus válasza spammer (#34518) üzenetére


brownus
veterán

ne feledjük dudikoff munkásságát se! :D

(#34523) rii válasza Pali1119 (#34415) üzenetére


rii
nagyúr

meg is néztem a 2001: Űrodisszeia,... vagy 3x

SPOILER (bár ilyen régi filmnél ez már bizts felesleges .-) )

egyszerűen bámulatos, ahogy a mesterséges gravitációt milyen jól tudták ábrázolni ... persze néha voltak gagyi elemek is ... mint pld a holdon ugyanakkora a grav. mint a földön ... meg a tányér felemelkedett az űrhajóban ... Dehát 68 környékén nem volt még űrállomás, és ebből fakadóan róla sem videófelvételek, ahogy látni lehet hogy még a vízcseppek is hogy lebegnek, az emberek haja is arra megy amerre akar, semmit sem húz le a gravitáció

viszont baromság benne a Mesterséges Inetlligencia, ahogy az emberek ellen fordul, ahogy mindent ő irányít, ahogy mindenhol van szeme-füle ... ha én titkolózni akarnék egy ilyen elől, akkor papírlap fölött írkálnék a másik űrhajóssal ... meg az is vicc, hogy tud olvasni szájról ...
de az hogy kinyír mindenkit, az mókás ... pedig reméltem h leszállnak majd valahol ,,,

az elején a majmokat szinészek alakítják? nem tudom eldönteni, olyan élethű a maszk, a fog, a vicsorítás.

jameg ma már tudjuk, hogy a Jupiter közelébe soha nem járhat asztronauta, mert olyan erős a sugárázs. Voltaképp a Jupiter egy növekedésben megállt csillag ... pár tucatszor több anyag állt volna még rendelkezésére a földtől így is 1000x nagyobb gázóriásnak, beindulhatott volna a beljesejében a fúzió ...

meg nem értem miért csináltak olyan hosszú űrhajót, azért erők akkor is hatnak ... meg nem "égett" a hajtómű" ..... meg azt sem értem miért szabon, minden köldökzsinór nélkül ment szerelni az antennát, pláne hogy miért nincs az űrhajó külsején egy létra a bejárásra ... meg miért ment ki a főszereplő a társa után, minden józam ész ellenére ... jóhát'persze ... film :)
SPOILER

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#34524) Maximum1


Maximum1
őstag

(#34525) negyven2 válasza rii (#34523) üzenetére


negyven2
veterán

A könyv azért jobban kifejti a dolgokat. Eleve abban a Szaturnusz-hoz mennek, a Jupiterre csak egy szondat küldenek. A sugárzásról is van benne szó.

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#34526) rii válasza negyven2 (#34525) üzenetére


rii
nagyúr

és a film vége voltaképp mi lenne? .-O
az a szoba ... amint egyszercsak ott sétál benne, majd lát egy idős ember ... aztán annak a személevel látja az egészet ... bvégül az meg ésurevesz egy ágyon fekvő agg-ot ... az meg meglátja a kőoszlopot, aztán meg egy lombikizé ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#34527) HuMarc válasza rii (#34526) üzenetére


HuMarc
addikt

wut?

(#34528) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Valaki magyarázza már el nekem legyen szíves, hogy miért is jó a Hunger Games -sorozat?
Keresem benne a szatírát, de ha találok is valamit, az túlságosan egyszerű és alpári ahhoz, hogy érdemes legyen vele foglalkozni.
Ha nem keresem, akkor pedig egy kettes alá filmet nézek, idétlen dialógusokkal...

(#34529) madgie válasza Fitzgerald (#34528) üzenetére


madgie
titán

Megfogtad a lényegét.

(#34530) bigdady válasza Fitzgerald (#34528) üzenetére


bigdady
nagyúr

+1
Csak kiegészítésképpen a kosztümök is kegyetlenek

[ Szerkesztve ]

(#34531) bambano válasza rii (#34523) üzenetére


bambano
titán

SPOILER

az mi nem fordul az emberek ellen, hanem végrehajtja a beleprogramozott utasításokat.

egyébként 68-ban már bőven röpködtek, volt tapasztalat a súlytalanságról.

"beindulhatott volna a beljesejében a fúzió ...": pedzegeted, pedzegeted... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34532) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

(#34533) spammer válasza rii (#34526) üzenetére


spammer
veterán

A film és a vége is többféleképpen is értelmezhető, itt van pl. némi elemzés róla [link], de biztos van még elég sok, többek között youtube-on is. Nem egyszerű film, az biztos. :) Érdemes megnézni a 2010-et is, bár az eléggé más, nem is annyira profi, de azért nem rossz és abban van is némi magyarázat pluszban. (Sajnos a könyveket még nem olvastam, de egyszer azokra is sor kerül)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34534) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, ropke kerdes: ha veletlenul arra vetemednek, hogy megnezzem az angyalok es demonokat meg a da vinci kodot, akkor milyen sorrendben erdemes megnezni: konyv megjelenes (1. Angyalok, 2. Da Vinci), vagy film megjelenes (1. Da Vinci, 2. Angyalok)?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34535) Fitzgerald válasza Zirowe (#34534) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hali. Nagyjából mindegy, a főszereplő karakterén kívül kb. semmi kapcsolódási pont nincs a két film között.

(#34536) ígyvanferi válasza callmeakos (#34532) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Rég röhögtem már ennyit. Megfájdult a hasam tőle, én is úgy ültem le utána, mint a srác.

(#34537) haypro válasza ígyvanferi (#34536) üzenetére


haypro
senior tag

Ugyan ez történ velem. :DD Haláli Dancsó Peti meg a református sorozat is! :K

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#34538) Zirowe válasza Fitzgerald (#34535) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34539) bagyulajuve válasza callmeakos (#34532) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ebbe az épületbe jártam suliba :D

Resistencia eterna

(#34540) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Thor: The Dark World
720p eng

* spoileres * * spoileres * * spoileres *

régóta fentem rá a fogam, az első is jó mese volt, ez is bejött, kb egálban van a kettő nálam. amikor Loki meghalt, akkor nagyon sokkolva voltam arra a pár percre, amíg ki nem derült, hogy kamu. az egyik legjobb negatív hős karaktert hozza, amit mostanában láttam, hiába mesekönyv. a film csúcspontja, amikor ugye győzni kellett, nos, az gyenge volt, nem is izgultam, egyáltalán nem tudták csúcsra járatni a dolgot, olyan semmilyen volt. kis apróságok viszont nagyon feldobták, a Loki féle amcsi kapcsi illúzió, a Thor féle metrózás, jó poénok voltak, csípem az ilyet, itt szerintem belefér - de csak azért, mert ennyire összefolyt mostanra a filmes Marvel univerzum, különállóként a Thort hiába tartom mesének, nem venném poénra. a legvégén a dokkban ugráló, madarakat kergető szörny a nem-tudom-melyik-realmből is tök abszurd volt, de mégis vicces. a Jane-Thor féle szerelmi szál elég gyengus, viszont a mese úgy összességében nagyon erős, várom a folytatást. az első rész markánsabb volt, ott jobban csinálták a felvezetést és lezárást is, nagyon vártam a következőt. itt csak várom a fejleményeket, mert nem csigáztak fel igazán. kivéve persze Lokit.

7/10

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34541) ígyvanferi válasza haypro (#34537) üzenetére


ígyvanferi
addikt

"Kimegy a meleg!" - Nem baj, úgyis bejött helyette egy másik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34542) pohár válasza ígyvanferi (#34536) üzenetére


pohár
félisten

úgy ült le, mint akit hasbarúgtak :DDD :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34543) hoffman_


hoffman_
nagyúr

:D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34544) bok92 válasza callmeakos (#34532) üzenetére


bok92
addikt

Ez a muki valami hatalmas... :C

(#34545) Integra válasza callmeakos (#34532) üzenetére


Integra
titán

sajnos ebben semmi vicces nincsen.
szellemi retardált hulladékoktól szellemi retardált hulladékoknak.
dancsónak nem kéne ezzel foglalkoznia szvsz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34546) adalbert1 válasza brownus (#34522) üzenetére


adalbert1
veterán

Lol :DDD Emlékszem, hogy gyerekként mennyire tetszett az Amerikai Nindzsa... Pár éve megnéztem újra, hát nem kellett volna :))

(#34547) Rx


Rx
aktív tag

Hajsza a győzelemért
(Rush)
eng (hunsub)

Mint F1 kedvelő, nekem nagyon bejött a film.
Jó volt látni, hogy mennyire másképp voltak a dolgok akkoriban. :)

10/8 részemről

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#34548) aizen92


aizen92
addikt

Saving Mr. Banks? látta már valaki?
nem tudjuk eldönteni, hogy erre vagy a Jack Ryan-re menjünk. :F

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34549) callmeakos válasza Integra (#34545) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Tény hogy nem a legjobb videója, de azért nem volt olyan rossz. Mondjuk örülnék, ha visszatérne a 90es évek témájú videóihoz is.

All→M8

(#34550) spammer válasza aizen92 (#34548) üzenetére


spammer
veterán

Ez a kérdés komoly? Tom Hanks vagy tucatakció, nehéz kérdés :D

Hátha segít [link]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.