Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) kenwood3 válasza KisTücsök (#34900) üzenetére


kenwood3
őstag

[link] ;)

Mi az az ekezet dragasag??

(#34902) Huma válasza KisTücsök (#34900) üzenetére


Huma
addikt

Régen, gyerekkoromban láttam és nem voltam elragadtatva tőle. Azóta sem bírtam magam rávenni hogy még egyszer megnézzem. Pedig sok embernek tetszik.
De hát a régi Star Wars is rengeteg embernek tetszik pedig borzalmas. Amatőr színészi játék, nevetséges sztori, béna koreográfia. Azt hogy bénán is néz ki nem rovom fel neki, mivel régi film. Ezt a trilógiát egy dolog tette naggyá. Az akkor lenyűgözőnek számító látvány. Ma már ugye nem számít lenyűgözőnek, szóval a film mondhatni értéktelenné vált. Persze mind filmtörténeti mérföldkő valóban elismerést érdemel, de ettől még nem lesz jó film.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34903) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

nyomok már be egy kicsit

hátha segít valamit a topicon

(#34904) KisTücsök válasza Tibiajax (#34903) üzenetére


KisTücsök
addikt

:DDD
____________

Csak nem bírtam ki, megnéztem a Gravity-t, kétszer is. Amiket a tavalyi kínálatból láttam, azokat nálam üti.

(#34905) Huma válasza Tibiajax (#34903) üzenetére


Huma
addikt

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34906) devil-k válasza Huma (#34898) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tiszteletben tartom azt, hogy odaírtad, hogy "szerinted".

De ettől függetlenül iszonyú butaságokat írtál.

Ennek a a műnek is az alapja egy könyv, amit érdemes elolvasni, mivel sok apró részletet tartalmaz, amit a film nem tud és nem adhat vissza. De ez általában minden könyv adaptációnál így van. Nem tudom, hogy lehet egy film elavult számodra? Esetleg a technika amivel készült, vagy amit használtak, az lehet elavult. Ennyi erővel ne nézzük meg a 15 évvel ezelőtti filmeket, mert abban még hatalmas, batár mobilokkal telefonáltak? Vagy ne hallgassunk Mozartot mivel több száz éve írta/komponálta a műveit? Minden kornak megvan a maga technikai csodája és fejlettsége... most a szánk tátva marad, ha megnézzük a Star Treket... de 5 év múlva ennek a filmnek a TECHNIKÁJA elavultnak fog számítani...

Egyébként valamit csak "tudhatott ez a film", mivel rengeteg rendező, zenész, író, színész... stb. merített belőle ihletet a mai napig. Így 42 év eltelte után is 10 emberből 8 tudja mihez kötni ezt a nevet, hogy Keresztapa. De nem hiszem, hogy mondjuk egy Koszorúslányokra emlékezni fogunk ennyi idő elteltével. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34907) Huma válasza devil-k (#34906) üzenetére


Huma
addikt

Lehet elavult a koreográfia. Régebben pl sokkal bénábbak voltak az akciójelenetek.
A színészi játék sem volt annyira kiforrott és magas színvonalú mint manapság.
A Star Wars-t felnőtt fejjel végignézve csak csodálkoztam, hogy mennyire amatőr munka bizonyos tekintetben. Régen jónak számított, de ma már minden téren túlszárnyalta a filmipar. Nem csak effektek terén.
A Keresztapa természetesen jobban megállja a helyét, de mai szemmel nézve csak egy közepes alkotás.

A könyvet nem olvastam, szóval arról nem tudok nyilatkozni.

szerk:
A Star Warst még többen ismerik, de lásd fentebb a véleményemet róla.

(#34908) KisTücsök:
Miért? Nem így van? Persze ne ZS kategóriás filmekhez hasonlítsd hanem minőségi alkotásokhoz.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34908) KisTücsök válasza Huma (#34907) üzenetére


KisTücsök
addikt

"A színészi játék sem volt annyira kiforrott és magas színvonalú mint manapság."

Neeee.

Basszus nem bírtam ki. :(

A Hobbit mikor jelenik meg pontosan BD-n? Április eleje?

[ Szerkesztve ]

(#34909) devil-k válasza Huma (#34907) üzenetére


devil-k
nagyúr

Próbáld meg a könyvvel, hátha kezdő lökésnek jó lesz. ;) Sokan sírva könyörögnének, ha azt a "kiforratlan" színészi játékot elleshették volna Pacino-tól vagy Marlon Brando-tól... De valamiért mégis Oscart kaptak, szóval nem lehettek olyan rosszak, mint ahogy véled. A Keresztapa (is) az a film számomra, amit mindig újra tudok nézni és mindig mást mondd nekem, mást jelent, máshogy nézem, mint "x" évvel ezelőtt. Tudtad, hogy amikor a Keresztapában meghal valaki, akkor előtte valahogyan mindig feltűnik a narancs?

Tegnap néztem meg a Terminator 1-t. S a végén, amikor "lekerült" az élő szövet Schwarziról (és mint "robot" folytatta a filmet) akkor fogtam a fejemet, hogy úristen, micsoda amatőr, igénytelen technikával készült ez a film a mostaniakhoz képest. Bár tudtam jól magamban, hogy ez a film 1984-ben egy "istenkirálycsúcsszuperlegjobb" alkotásnak számított. Próbáltam az agyamat visszaállítani arra a trendre 90 perc erejéig.

Egy játékot nem lehet egy filmhez hasonlítani, rossz példa.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34910) Huma válasza devil-k (#34909) üzenetére


Huma
addikt

Isten ments hogy ilyen könyvet olvassak. :)

A játékokkal is ugyanez a helyzet. Az ember elővesz valami régi nagy kedvencet aztán meg fogja a fejét hogy mi az a sz@r amivel éppen játszik. Sokkal rondább mint amire emlékezett és még a játékmenet meg az irányítás is iszonyat béna.

szerk:
Persze, Oscart kaptak, de ne felejtsd el hogy az akkori versenytársaikhoz képest voltak jók. Manapság biztos hogy nem kapnának érte Oscart. Olyan mint a sport. Régen lehet hogy világbajnok volt valaki és világrekordot állított fel, de ma valószínűleg az első tízbe sem kerülne be.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34911) KisTücsök válasza Huma (#34907) üzenetére


KisTücsök
addikt

Eszembe sem jutott olyanokhoz hasonlítani. Nem vagyok nagy filmes, nem láttam több ezer filmet, de amennyit eddig igen, azokból nagyon nem ez jött le. Nagyon nem... Ezt komolyan nem is értem. :D

Sőt, én parázok, mi lesz, ha az elmúlt néhány évtized nagyjai "elmennek". Kik fogják pótolni őket? Nem sokat látok.

(#34912) Integra válasza Tibiajax (#34903) üzenetére


Integra
titán

teljesen reménytelen.. mindegy, nézzük tovább a focit inkább, a trollokat meg maguk közt hagyjuk :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34913) Tibiajax válasza Integra (#34912) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem segített....
egyelőre nem

(#34914) Huma


Huma
addikt

Elkezdtem nézni az Insidious 2-t. Az miért van, hogy a fényképen látszódnak a szellemek de a videofelvételen nem? Nagyjából ugyanazon az elven működnek.

(#34911) KisTücsök:
Van egy rahedli jó színész. Fiatalok is. Nem kell aggódni, lesz utánpótlás.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34915) Tibiajax válasza Huma (#34914) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ne fórumozz, ha filmet nézel

(#34916) HuMarc válasza devil-k (#34909) üzenetére


HuMarc
addikt

Azt hiszem, ennyit elég mondanom: [link] :)

(#34917) devil-k válasza Tibiajax (#34915) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1 :DD

HuMarc
Igazad van.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34918) Huma válasza Tibiajax (#34915) üzenetére


Huma
addikt

Muszáj mert félek itt a sötétben egyedül.
De amúgy nem jó a kérdésem? Egy csomó szellemes fotó van, de videó egy szál se. Vagyis én nem tudok róla, hogy lenne. Lehet hogy van pár amit annak mondanak, de biztos hogy elenyésző a fényképekhez képest.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34919) #56474624 válasza Huma (#34907) üzenetére


#56474624
törölt tag

A színészi játék sem volt annyira kiforrott és magas színvonalú mint manapság.

Jó tudni, hogy a tehetség, a zsenialitás korszakhoz kötött. Akár színészi, akár rendezői oldalról. :U

(#34920) aizen92 válasza james001 (#34793) üzenetére


aizen92
addikt

A Prisoners JÓ! nálam 8/10.

Végig feszült a hangulat, "gyomrom görcsben". Szinte végig izgultam az egészet, pedig olyan hóóót egyszerű a film, hogy azt el nem tudom mondan. A tikkelős Jake Gyllenhaal nagyon tetszett, Hugh Jackman néha nekem kicsit sok volt, Terrence Howard meg tök fura volt, mert nem ilyen szerepeket szoktam meg tőle itt egy kis hisztis papucs volt.

Nem is tudom az elmúlt időszakban, volt-e ilyen jó krimi/dráma kombó. ( a Thriller kategóriát nem értem IMDB-n )

Amúgy a film nálam anno ott "vágta" el magát, és nem néztem meg/töltöttem le sokáig, amikor mindenhol a plakátját és nem tetszett. Annyira ROSSZ szerintem, hogy már fáj. Pedig a film ehhez képest kiemelkedő. Hugh Jackman olyan mint valami animált játékkarakter. Pedig régen azt hittem, hogy a plakát nem csalogat be a moziba, mert mindennek utánanézek ugye neten ( tonna trailer, kritikák stb. ) de itt mindig a plakátot láttam és annyira elvette a kedvem. Na lényeg a lényeg, hogy a közeljövőben nem hagyom, hogy a plakát befolyásoljon.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#34921) #56474624 válasza Huma (#34910) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez meg a legnagyobb marhaság, hogy művészetet sporthoz hasonlítasz. :W

(#34922) grabber


grabber
addikt

Megnéztem minap a Good will hunting-ot,hát az egyik jelenetnél padlót fogtam [link] :Y
Mai nap mennyire igaz lett és 1997-es film.Még mindig nagyon jó :K

[ Szerkesztve ]

(#34923) cor válasza Kidus (#34860) üzenetére


cor
őstag

Fejből nem tudnám leírni a nevüket, melyikre gondolsz: Julie Delpy, Cate Blanchett, vagy netalán Meryl Streep ? :)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#34924) Huma


Huma
addikt

Insidious 2:
Az első rész jobb volt. Ezt is meglehet nézni, de az első rész után gyenge eresztés.

(#34921) Ba cy lus:
Miért? Mindkettő tehetség kérdése. Ugye ma már olyan technikákat oktatnak a színészeknek amiket régen még nem ismertek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34925) pohár


pohár
félisten

na, bepótoltam az Oldboy-t... hát úristen

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34926) #56474624 válasza Huma (#34924) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ugye ma már olyan technikákat oktatnak a színészeknek amiket régen még nem ismertek.

Aha-aha, az ember meg droid.

Miért? Mindkettő tehetség kérdése.

Ez mit sem változtat azon, hogy a kettő nem összehasonlítható. Ha szerinted igen, akkor szerintem nincs miről vitáznunk. :DDD

(#34927) Jhonny06 válasza pohár (#34925) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ennyire gáz? Gondoltam megnézem este

[ Szerkesztve ]

(#34928) brownus válasza pohár (#34925) üzenetére


brownus
veterán

na ácsi! ez gondolom a néger által rendezett förmedvény, ugye? :)

(#34929) spammer válasza grabber (#34922) üzenetére


spammer
veterán

Egyik kedvenc filmem, mindig nagyon jó lesz, mert itt nincs mi elavuljon :))

(#34920) aizen92: Ha ennyire tetszett, akkor ajánlom a The Killing című sorozatot, ha még nem láttad. Bár mivel sorozat, az nem ennyire feszes, de a képi világa, a hangulata hasonló és az is krimi-dráma.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34930) bok92


bok92
addikt

(#34931) diablo1984 válasza bok92 (#34930) üzenetére


diablo1984
veterán

hát igen, a photoshop-al csak azért másabb, ami kerek az kerekebb, ami jó az jobb!

(#34932) Huma válasza #56474624 (#34926) üzenetére


Huma
addikt

Látom nem nagyon érted miről beszélek.
A technika szó nem csak gépi, elektronikai dolgokat takarhat. Légzéstechnika, rúgótechnika, stb.

Miért ne lehetne összehasonlítani? Ma jobb sportolók vannak. És jobb színészek. Egyértelmű a párhuzam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34933) JColee válasza Huma (#34932) üzenetére


JColee
őstag

Ma már az egyetemisták megtanulják a relativitás elméletet, és a kvantum mechanikát. Ezek szerint a mai egyetemisták okosabbak, mint Newton? Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#34934) Huma válasza JColee (#34933) üzenetére


Huma
addikt

Hol állítottam ennek az ellenkezőjét?
Annyit írtam hogy ma már jobbak. Nem feltétlenül tehetségesebbek. Lehet hogy ha egy-egy régi, nagy színészt a mai korba hoznánk fiatalon és modern színészetet tanulna, akkor simán elérné a mai nagy színészek színvonalát. Nem a tehetség változott hanem a képzés és a különféle technikák.

(#34935) devil-k:
Pedig tanulás és gyakorlás nélkül soha nem lesz senkiből vérprofi. Akármiről is legyen szó. Ezért is mondom hogy jobbak a mai színészek.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34935) devil-k válasza Huma (#34934) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egy valamit elfelejtettél. A legnagyobb színészek soha nem tanulták a színészetet, mint "szakmát", hanem a vérükben volt/van.

De ez már így is egy meddő vita....

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34936) Penty válasza Huma (#34934) üzenetére


Penty
tag

Alapból vagy ennyire sík, vagy ezt tanítják valahol? Annyi baromságot hordassz össze ebben a topikban (is), hogy az valami eszméletlen. Nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek ennyi hülyeséget olvasván.

[ Szerkesztve ]

(#34937) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez nem lesz pontos loves igy ;]
Ha volt mar, akkor bocsi! :B

...

(#34938) Huma válasza Devid_81 (#34937) üzenetére


Huma
addikt

Ez végleges filmjelenet vagy forgatási baki? Ha a filmben benne hagyták akkor elég nagy gáz.

(#34936) Penty:
Milyen baromságot? Szerintem egy szavamba sem lehet belekötni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34939) Devid_81 válasza Huma (#34938) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem tudom, megvan meg a film, rakeresek erre a jelenetre, remelem csak egy forgatasi baki.

...

(#34940) pohár válasza Jhonny06 (#34927) üzenetére


pohár
félisten

ennyire beteg, gyenge idegzetűek ne nézzék meg :D :D

brownus... azmelyikaz? én a régit néztem, de az újat biztos nem fogom megnézni, nem hiányzik ez a trauma megint :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34941) lsebestyen


lsebestyen
addikt

prisoners

SPOILER!!!!

a kigyos sraccnak a vegkimenetelhez mi koze van? Hozzatartozik, hogy nagyon ejszaka neztem a filmet, igy lehet valami elkerulte a figyelmem...

SPOILER OFF

Hat nem sok film van amibe hajnali egykor ne aludnek bele, hat ezt nem birtam lerakni, vegig izgalmas, plane a vege, nagyon tetszett.

(#34942) brownus válasza pohár (#34940) üzenetére


brownus
veterán

ja, ha a régit fikáztad akkor kabbe:D nem mondom meg :)

(#34943) #56474624 válasza Huma (#34932) üzenetére


#56474624
törölt tag

A sportot a művészettel nem lehet összehasonlítani. Ott nincs objektív mérce. A sportban ugye pl a rövidtávfutónál az idő az egyetlen cél. A művészet ennél százszor komplexebb. Ki merné azt mondani, hogy Bach vagy Chopin közül melyik a nagyobb zseni? Másak, az biztos, de mindkettő élvezhető. Hogy egyik jobb a másiknál, azt mi alapján? :W
És persze ugyanez áll filmnél is. Milyen objektív mércét tudnál felhozni filmnél? IMDB-pontszám? Ugye nem? :DDD

(#34944) Huma válasza lsebestyen (#34941) üzenetére


Huma
addikt

Spoiler

A kígyós srácnak semmi köze nincs hozzá. Csak úgy tett mintha ő lett volna a tettes. Mint amikor egy robbantást több szervezet is magára vállal. Azért lopta el a ruhadarabokat és locsolta le őket sertésvérrel, hogy átverje a rendőröket. Elmebeteg volt. Semmi köze nem volt a gyilkossághoz.
Bár én már nem mostanában láttam, szóval lehet nem mindenre emlékszem pontosan.

Spoiler

(#34943) Ba cy lus:
Milyen objektív mércét? Pl rendezés, forgatókönyv, színészi játék, zene. Sokat számít hogy egy film mennyire profin van megcsinálva. Hogy minden a helyén van e vagy nincs. Hogy vannak e bakik vagy nincsenek. Valóban sokkal komplexebb feladat objektívan értékelni egy filmet mint egy egyszerűbb sportot. Elég kevés ember képes rá mivel a szubjektivitás miatt sokszor fals eredmények születnek. De nem lehetetlen feladat. Én pl képes vagyok rá.
Amúgy pl a talajtornánál meg a ritmikus sportgimnasztikánál is erősen befigyel a szubjektivitás. Szóval vannak azért olyan sportok amiket jóval nehezebb elbírálni mint a futást. De ugye ezeknél is vannak olyan szempontok amik alapján objektív döntés születhet. Bár két hasonló kaliberű versenyző esetében valószínűleg szubjektív ítélet születik.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34945) lsebestyen válasza Huma (#34944) üzenetére


lsebestyen
addikt

aha, köszi

(#34946) #56474624 válasza Huma (#34944) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én pl képes vagyok rá.

Tudod, hányan hiszik ezt magukról? :DD

Pl rendezés, forgatókönyv, színészi játék, zene.

És ezeket milyen súllyal kellene számolni? Semmilyen objektív mérce nincs már csak ezek külön való pontozására sem. Egy futónál egyértelműen az időt veszik figyelembe vagy egy autóversenyzőnél. De itt mit? Hogy te mennyi pontot adsz rájuk? Vagy hogy más szakértők mennyit? Van egy 100-as lista a legjobb amerikai filmekről: alig vannak rajta mai filmek, teli van 40-50-60 éves filmekkel. Azt a listát is magukat szakértőnek vallók készítették. Szóval ennyit erről, mennyire objektív ez.

[ Szerkesztve ]

(#34947) pohár


pohár
félisten

lesz Iron Sky 2, jeeee... mint mókus az erdőtüzet :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34948) Ijk válasza Huma (#34932) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem, ma nincsenek jobb sportolók, legfeljebb jobb teljesítmények hála a vegyiparnak.
Abban igazat adok hogy az ő tudásukból, tapasztalatukból sokat lehet tanulni és gyorsabban építkezni.

A színészet viszont nem sport. Nem nagyon tudok mondani egy jó mai magyar színészt, miközben az elmúlt hetven évből szép kis listát lehetne csinálni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34949) Integra válasza pohár (#34947) üzenetére


Integra
titán

végre, várjuk :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.