Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) Pali1119 válasza Fitzgerald (#34645) üzenetére


Pali1119
tag

"Amúgy az gondolom világos, hogy ezeket a review-kat a mindenféle mozis blogokban jórészt olyan arcok írják, akik még a gondolat szintjén sem léteztek az első RoboCop idején."

Hát ezzel alaposan melléfogtál :) Legalábbis Ae-nál, de sztem human is van már 30 éves.
Meg most akkor ha nem húzza le ezt az újat, akkor már nem is szereti az eredetit?
Mondjuk a mostani időkben kár egy ugyanolyan Robotzsarut várni, mert ma már meg se csinálhatná Verhoeven, megkötnék a kezét...
Pont az index cikknél fogalmazta meg egy hozzászóló, hogy milyen a film /sztem is valami hasonló lesz/:

"Igen az eredeti páncél jobban nézett ki, a PG13 sem volt jó döntés és igen az eredeti film minden szempontból jobb mint az új. De ettől még a maga módján, a maga kategóriájában az új is egy működő szórakoztató film. Persze nem lesz klasszikus, meg kult. Egyszerűen a mai Hollywoodtól kárt azt várni mint a 30 évvel ezelőttitől. Nem azt mondom h meg kell alkuszni és örülni a szar filmnek. Hanem csak egy kicsit félretenni a klasszikust és önmagában értékelni, hogy mind egy önálló film (hiszen nem egy folytatás, nem kell ismerni az előzőt) működik-e. Ezeket pedig úgy mondom, hogy az eredetit imádom, és ezzel kapcsolatban nagyon peszimista voltam, de kellemesen csalódtam. Nem maradandó film, de bőven szórakoztató és kritikusabb/drámaibb mint a legtöbb kortárs blockbuster. "

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34652) vj0c1 válasza Pali1119 (#34651) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Abszolút egyetértek. Ugyanígy vagyok az Acélemberrel is, új, egyedi filmként kell megnézni, nem olyan elvárásokkal, mint amit egy eredeti Superman film folytatásától várnánk.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#34653) cyberkind válasza vj0c1 (#34652) üzenetére


cyberkind
félisten

Még szerencse hogy az eredeti fényévekkel jobb. :K

Paranormal Cocktivity

(#34654) vj0c1 válasza cyberkind (#34653) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Nekem mindkettő tetszett, mindegyiket szeretem (nagyon szimpatikus az Acélemberből a terraformálós arcelmosós, amolyen "Christopher Reeve emlékére" jelenet :) )

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#34655) cyberkind válasza vj0c1 (#34654) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem úgy tetszik jobban az eredeti, hogy előbb az Acélembert láttam, oké hogy a régiben a megoldásokon lehet röhögni, de sokkal jobb mint az új. :)

Paranormal Cocktivity

(#34656) Pali1119


Pali1119
tag

Kőkemény 3 perces Sabotage red band trailer Hohhó :C

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34657) ígyvanferi válasza Pali1119 (#34656) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez elég bad-ass, kíváncsi vagyok rá nagyon. Hátha most nem válogatták ki és mutatták meg az összes értékelhető jelenetet a trailerben.

(#34658) vj0c1 válasza ígyvanferi (#34657) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Mind a Die Hard 5nél :D.. De azért csak-csak nem jut arra a sorsra...

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#34659) #51177472


#51177472
törölt tag

Most nézem a Get the Gringo-t, mijezaszinkron? :Y

(#34660) fpeter07


fpeter07
veterán

Lego Kaland: Nem pont gyerekeknek szánták a filmet a készítők, szerintem szuper lett. Jó szórakozás nemtől, kortól függetlenül. Ha már itt tartunk és valakinek a keze ügyébe kerülne ennek: [link] a – hamarosan legendássá váló – dalnak a magyar átirata, ne felejtse el megosztani a nagyérdeművel.

(#34661) HuMarc válasza fpeter07 (#34660) üzenetére


HuMarc
addikt

Meggyőztél, holnap akkor ezt nézzük. A másik lehetőség a RoboCop lett volna. :) 2D-ben, vagy 3D-ben néztétek?

[ Szerkesztve ]

(#34662) fpeter07 válasza HuMarc (#34661) üzenetére


fpeter07
veterán

Azért nem sok köze van a két filmnek egymáshoz. Én gyerekkoromban sokat játszottam a Robotzsaru játékkal, ez meg nem az a robotzsaru...

3D-ben, manapság igen nehéz lenne 2D-s előadásra jegyet venni. Valahogy nem áll rá az agyam a 3D-re, egyedül egy lövés volt, amire hirtelen odébb húzódtam. De az a zene valami eszményi! Már amiatt megéri elmenni rá. :DDD

(#34663) ígyvanferi válasza fpeter07 (#34662) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Végighallgattam (nem volt könnyű). Ez lenne a legutolsó dolog, ami miatt én megnézném ezt a filmet. De kinek mi.

(#34664) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Terminál (The Terminal)

Egyszernézős kategória,de tetszett.

7.5/10

(#34665) Integra


Integra
titán

hát persze, hogy pont a lone survivort szinkronizálta le ez a köcsög forgalmazó!!!!! :(((
most várhatok 4 hónapot a bluray-ig....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34666) #51177472 válasza #51177472 (#34659) üzenetére


#51177472
törölt tag

7.5/10

(#34667) bigdady


bigdady
nagyúr

Homefront

7/10 egyszer nézős egész jó kis film, nagyon jó verekedős jelenetekkel

(#34668) vj0c1 válasza Heavyrain (#34664) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Krakozhia :R :C

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#34669) spammer


spammer
veterán

Our RoboCop Remake - Trailer

:))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34670) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Keresek egy filmet, de nem emlékszem már a címére.

Még a régi VHS időszakból való, a 90-es évek elején adták le párszor a TV-ben.

A történetről: egy öregemberről szól és a kutyájáról. A film elején az öreget sok éves szolgálat után elbocsájtja a család, ha jól emlékszem anyagi gondok miatt. Előtte ő vigyázott az állatokra a kutyájával. Az öreg bemegy egy városba, ahol megszáll éjszakára, de a szakadó esőbe megfázik és másnap nem ébred fel.... Az öreget eltemetik a kutya pedig bejár hozzá a temetőbe, mialatt a temetőgondnok azon munkálkodik, hogy ezt megakadályozza.

Röviden ennyi.
Se google, se máshol nem találtam rá.

Aki tudja melyik filmről van szó, kérem jelezze!
Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#34671) LOTR válasza HUNNIA1920 (#34670) üzenetére


LOTR
addikt

valószínűleg nem ezt keresed, de "hasonló" sztori Hachiko

One Ring to rule them all

(#34672) HUNNIA1920 válasza LOTR (#34671) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, hasonló. :K

Azt kifelejtettem, hogy nem animációs mese/film, és ha jól emlékszem vagy Skóciában vagy Angliában játszódik. A kutya egy skót vagy angol pásztorkutya.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#34673) spammer válasza HUNNIA1920 (#34670) üzenetére


spammer
veterán

Nem láttam, úgyhogy csak tipp: Greyfriars Bobby: The True Story of a Dog

"Greyfriars Bobby was a Skye Terrier who became known in 19th-century Edinburgh for supposedly spending 14 years guarding the grave of his owner until he died himself on 14 January 1872." -- [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34674) HUNNIA1920 válasza spammer (#34673) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Te vagy a nyerő, erről van szó, köszönöm szépen a segítséget! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#34675) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mai program a Django újranézése lesz, megjött hozzá a kedvem. :) Még csak 1X láttam, megjelenéskor.

(#34676) bok92 válasza Jhonny06 (#34675) üzenetére


bok92
addikt

Én a mozi után már kétszer láttam.. :DDD

(#34677) Pali1119


Pali1119
tag

Robotzsaru efukt-on 18+os! de hatalmas :C

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34678) bigdady


bigdady
nagyúr

Killing Them Softly
6/10 kicsit uncsi volt

(#34679) dokee78 válasza Pali1119 (#34677) üzenetére


dokee78
félisten

:K :C

(#34680) Fitzgerald válasza Pali1119 (#34651) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az első bloggert nem ismerem. A human srácról annyi maradt meg régről, hogy nem igazán ment neki a fogalmazás. Aztán lehet hogy ez változott az idők során.
Nem olvastam egyik cikket sem.
Inkább arra próbáltam rávilágítani, hogy tökmindegy ki mit írkál a blogjában, nem feltétlenül érdemes készpénznek venni, mivel sok a zöldfülő smartass kölök, akik azt képzelik hogy nekik 20 évesen filmes blogot kell írniuk, és az abban publikáltakat másoknak komolyan kell venniük.
Az idézett kommenthez annyit, hogy ezzel csak az a baj, hogy ennek a filmnek RoboCop a címe.
Miért is ne kéne az eredeti RoboCophoz hasonlítani, és különálló produkcióként értékelni, amikor egy olyan film sikeréből próbál megélni, amelyiket pont azok a dolgok vittek sikere, amelyek ebből a filmből hiányoznak?
Nem azt mondom, hogy ugyanolyannak kéne lennie, mint az eredeti RoboCopnak. Legyen jó másképpen, de azért vigyen magával legalább néhányat az említett dolgokból...

(#34681) Integra válasza Fitzgerald (#34680) üzenetére


Integra
titán

ez van sajnos, egyik sem fogja odaírni vállalva a korát az írói álneve mögé.. hamar kiderülnie, hogy még életükben nem fizetik a saját tb és szja és nyugdíj járulékukat, sok fogalmuk a világ mechanizmusairól sincsen, de a filmritika az nagyon penge. nem is veszem komolyan egyiket sem. mert nem lehet, mert nincsen semmi élet tapasztalatuk.
annál gázabb meg nem sok dolog van, mikor egy huszas évei elejét taposó megpróbál 35-40 évesként viselkedni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34682) #54715584


#54715584
törölt tag

Thor The Dark World

Számomra ez totális csalódás volt, a film nagy része unalmas volt és bugyuta, a poénok meg erőltetettek. Az utolsó fél óra viszont tetszett, a látvány és a hangzás meg elvitte a hátán a nagy részét.

4/10

SPOILER
A végén a Loki-s jelenet az mi volt? Mi van Odinnal? Mi lesz Lokival?

(#34683) Huma válasza Integra (#34681) üzenetére


Huma
addikt

"annál gázabb meg nem sok dolog van, mikor egy huszas évei elejét taposó megpróbál 35-40 évesként viselkedni."
Pl mikor egy 35-40 éves úgy viselkedik mint egy tini?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34684) Pali1119 válasza Fitzgerald (#34680) üzenetére


Pali1119
tag

"Inkább arra próbáltam rávilágítani, hogy tökmindegy ki mit írkál a blogjában, nem feltétlenül érdemes készpénznek venni, mivel sok a zöldfülő smartass kölök, akik azt képzelik hogy nekik 20 évesen filmes blogot kell írniuk, és az abban publikáltakat másoknak komolyan kell venniük."

Hát ez attól is függ, hogy most kezded az adott oldalt és a kritikákat nézegetni vagy pedig már régről követed és kiismered, látod hogy fogalmaz,hogy fejezi ki magát, szakszavakat használ-e,stb. Mondjuk amelyeket itt linkeltem, egyiknél se áll fenn sztem ez a 20 éves és blogger leszek állapot.

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34685) spammer válasza Integra (#34681) üzenetére


spammer
veterán

Nem védeni akarom egyik bloggert sem, de az nem semmi, hogy egyből azt feltételezed róluk, hogy nincs élettapasztalatuk, fogalmuk sincs a világról, nem fizetnek semmit és nem lehet komolyan venni őket. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34686) Huma válasza spammer (#34685) üzenetére


Huma
addikt

Lehet hogy magából indult ki. :P

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34687) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Valami jó sci-fit mondjon már valaki az elmúlt 5 évből.
Olyan agyalósabb fajtát please, tehát ne ilyen "szamárbőgés-szerű hangot hallató buckalakók lövöldöznek az ifjú Skywalkerre" kaliberű filmeket.
Itt vannak azok amelyekre emlékszem az elmúlt 5 évből, agyalós és kevésbé agyalós is:

Oblivion
Tron
Star Trek & Into Darkness
Moon
Source Code
Terminator Salvation
Gravity
Inception
Know1ng
Super 8
Chronicle
Ender's Game

Kb. háromszor ennyi sci-fit láthattam amelyek az elmúlt 5 évben készültek, de ezek jutottak most eszembe.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34688) horush válasza spammer (#34685) üzenetére


horush
addikt

Nem, csak ő úgy gondolja, hogy 3x évesen mindent megélt, s feltétlenül hasznosabb tagja a társadalomnak, mint aki 10 évvel fiatalabb. Mondjuk nem tudom, mi köze van az adófizetésnek a filmekhez, egy filmkritika megírásához igazából 2 dolog kell, sok film megtekintése és némi írói véna.

[ Szerkesztve ]

(#34689) adalbert1 válasza horush (#34688) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért szerintem bőven számít a tapasztalat is... Én többek között ezért tartottam utólag hülyeségnek, hogy kb. ugyanazokról tanultunk irodalomból felső tagozatban, mint középiskolában (mikor már jóval nagyobb rálátása van az embernek, pedig csak pár év telt el) - pl. szerelmes verseknél sok mindent nem (vagy másképp) érteni, ha az ember maga még sose érezte át ezt az érzést... :U Utána ott vannak pl. a különböző tudatmódosítók hatására (vagy hatása alatt) készült művek, azok is teljesen mások, ha az ember nem volt még egyszer tisztességesen részeg sem...

(#34690) bigdady válasza Fitzgerald (#34687) üzenetére


bigdady
nagyúr

Source code? Sci fi?
Én a cia filmeket csipem ahhoz is jöhetne pár javaslat :K kinek mi a kedvence?

[ Szerkesztve ]

(#34691) csirkecske


csirkecske
csendes tag

Sziasztok, mondanátok valami jó vígjátékot, vagy akció filmet?

"Aki az iskolát csak tanulással tudta elvégezni, az berúgni is csak saját pénzen fog." -Nokia Lumia 625

(#34692) Pali1119 válasza Fitzgerald (#34687) üzenetére


Pali1119
tag

Az ember gyermeke
Looper
Prometheus
District 9
A forrás /mondjuk ehhez fel kell kötni a gatyát/

(#34690) bigdady

Bár nem nagyon C.I.A-s filmek, de talán:

Hazugságok hálója
Zöld Zóna
Tégla
Az adósság
A keselyű három napja
Kiadatás

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#34693) bigdady válasza Pali1119 (#34692) üzenetére


bigdady
nagyúr

Koszi. Ezeket láttam is.
Igazabol a modernebb fajta ugynokos es technikai kütyüs filmekre gondoltam volna hátha nem láttam még vmelyiket :) mint pl Eagle Eye, vagy hálózat csapdájában, kardhal ilyesmi
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#34694) Fitzgerald válasza Pali1119 (#34692) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Csak a Children of Men-t nem láttam ezek közül, nem is értem hogy. De nagyon jónak tűnik, köszi!!

(#34695) bigdady válasza Fitzgerald (#34694) üzenetére


bigdady
nagyúr

Világok harca, A Föld inváziója – Csata: Los Angeles, Kapcsolat (bár ez régebbi)

Más: Én most erre a mai m1-es Kiképzőtáborra vagyok kiváncsi, nem láttam még

[ Szerkesztve ]

(#34696) dokee78 válasza bigdady (#34695) üzenetére


dokee78
félisten

Basic
Igencsak jó film az IMDB pontozása ellenére.

(#34697) Huma válasza Integra (#34545) üzenetére


Huma
addikt

Azért ez elég erős megfogalmazás, nem gondolod? Szellemi retardált hulladéknak nevezni másokat csak azért mert vallásosak...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34698) HuMarc válasza Huma (#34697) üzenetére


HuMarc
addikt

Az oktatófilm(?) készítői vallásuktól függetlenül benne lehetnek a "Szellemi retardált hulladék" kategóriában, persze ettől még tényleg elég erős a megfogalmazás. De az én értelmezésemben ennek nincs köze a valláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#34699) Fitzgerald válasza bigdady (#34695) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja. Contact régi, de az egyetlen jó film ebből a háromból. Megvoltak :)

(#34700) james001


james001
veterán

Shutter Island (Viharsziget)

Unalmas volt,félig már aludtam rajta,már azon voltam hogy kikapcsolom. De aztán végigszenvedtem,és jobb is mert a vége ütött. De így is csak 5.5/10
SPOILER
Most amúgy a végén mégis lobotómiára viszik nem?

https://psnprofiles.com/kazama001

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.