Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:26:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) mind_against


mind_against
tag

Ofc zárt :))

(#702) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Sziasztok! Régóta meg vettem a játékot,de parkolón volt mert kevés volt a gépem. Ezért építettem az újabb gépem 🤪. Eddig leginkább BF4, BF1, BFV, PUBG" ami egy retek " ezekkel a multi címekkel toltam eddig. Eddig mivel ezek gyerekeknek való játékok. Az SSD m en újra rengeteg a hely 🤣. Mindent töröltem. Escape from Tarkov az igazi játék akik komolyan tolják. Nagyon nehéz kétségtelen, de ez a legjobb amit eddig játszottam. Egy előttem hozzászoló írta jól. Nem szabad feladni akár milyen nehéz is!

(#703) M@rdel


M@rdel
őstag

December 7 - 21 között free trial.

[ Szerkesztve ]

(#704) sagem válasza M@rdel (#703) üzenetére


sagem
addikt

És ezt hol lehet megtalálni? Kipróbálnám a free időszak alatt, de nyomát sem látok ilyesminek..vagy valamit rosszul értek?

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#705) spank0309 válasza M@rdel (#703) üzenetére


spank0309
tag

Na akkor kezdődhet a vadászat.... :D

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#706) M@rdel válasza sagem (#704) üzenetére


M@rdel
őstag

Belépsz, és a profilod alatt.

(#707) sagem válasza M@rdel (#706) üzenetére


sagem
addikt

Köszi! Ott kerestem, de csak ennyi van sajnos, és az egyes menüpontok alatt sem találok ilyesmit (+semmi infót sem a közösségi felületeiken)

Illetve Twitteren most ennyit találtam: "If you want to try #EscapefromTarkov, check your email. Maybe you’re lucky!" - Ezek szerint sajnos ez nem jár mindenkinek, csak sorsolásos..azért köszi :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#708) Dave567 válasza sagem (#707) üzenetére


Dave567
addikt

Szerintem se lehet mindenkinek, nagy dobra verték volna ha még is.

(#709) M@rdel válasza Dave567 (#708) üzenetére


M@rdel
őstag

Valóban mailban jött!
De mivel a reg óta nem mutattam túl nagy érdeklődést a játék iránt, azt hittem mindenkinek küldtek.

(#710) Highground


Highground
aktív tag

Látom áll a bál :) Milyen rendesek ezek a BSG-s srácok!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#711) szTotyy


szTotyy
őstag

Sziasztok!
A játékot már egy éve megvettem, de csak most lett hozzá jó vasam.
Egyedül, magányos farkasként játszom. Írtátok, hogy többen jobb élményt nyújt, de nekem így is majd kiugrik a szívem, ahogy lopakodok előre. :)
Egyelőre pont az a legnagyobb bajom a játékkal, hogy nem tudom, pontosan merre is lopakodjak a kijutáshoz.
Tudom, időbe telik, mire a pályákat megismeri az ember. Kerestem térképeket a neten, hogy merre vannak a kijutási pontok, de egyik se volt igazán segítségemre. Nem találtam megfelelő térképet, de lehet nem kerestem eléggé.
Van esetleg valakinek valami ötlete, linkje, hol találok használható térképet?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#712) ONEFREE válasza szTotyy (#711) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Igazán jó térképet nem fogsz találni amire gondolsz. A másik játékok teljesen elkényeztetett minket,hogy mutatta valós időben hol vagy. Na ez nem. Hidd el ez a játék nagyon tuti. Offline módban ellenség nélkül javasolnám amíg meg nem ismered a térképet és nem érzed magad eltévedve. Nézz YouTube ereket, hogy meg értsd a játék mechanizmust. "bocs a hibákért" Jó szórakozást kívánnék, de ez csupa izgalom ami később szórakozás is! 🙂

(#713) szTotyy válasza ONEFREE (#712) üzenetére


szTotyy
őstag

Köszönöm!
Közben találtam térképeket Woods-hoz, Shoreline-hoz és Custom-hoz is, amin jelölve vannak a kijutási pontok. Ennyi nekem elég is. :) Factory-hoz nem találtam csak normális térképet.
Nem baj az, ha nincs játék közben térkép, amin egy nyilacskával jelölve vagyok. Nem baj, ha nem fogja a játék a kezemet, mint egy kis óvodásnak. Nagy bajom a mostani játékokkal, hogy borzasztó könnyűek, szájbarágósak, nincs az embernek igazán nagy sikerélménye, mert elé raktak mindent a játék fejlesztői. Na pont ezért a Tarkovban borzasztó büszke voltam magamra, mikor szétlőttem nullgear-rel egy jól felszerelt játékost. Azon se nagyon húztam fel magam, hogy utána engem lőttek pofán, mert jó, izgalmas kör volt. :D

(#714) ONEFREE válasza szTotyy (#713) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Ennyi! 🙂 Meg kell tanulni élvezni ezt a játékot. Ma már az egyik legjobb játéknak tartom a kategóriában. 🙂

(#715) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok!

Kaptam béta hozzáférést a játékhoz 21.-ig. Most mentem vele 2 meccset. Elsőn hipp hopp 2 perc után lelőttek, pedig lopakodtam. Volt egy kalám, az tudom ilyenkor odavész, gondoltam a másodikon majd lootolok más fegyot. 2. alkalommal mentem össze vissza, a mappot sem ismerem, ezért elvártam volna egy tutorial-t vagy hasonlót. Ki kell jutni, de hogy? Egy kiskésem van, lootal 5-6 perc alatt nem találkoztam, olyan sötét, hogy semmit sem látok, s 20 méterről kilőnek. Tudom, nem ez a játék. Tudom, hogy ez egy jó játék. Szeretném élvezni, de így tutorial nélkül s botok elleni gyakorlás nélkül kezdőként mit csináljak. Ha rákattintok arra hogy "Escape from Tarkov" akkor éles meccsbe rak, nem találtam "vs bot" funkciót, illetve brightness sincs meg optionsban.

Előre is köszi a segítséget.

(#716) Ergo_Proxy válasza dargelot (#715) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

Miután kiválasztod a pályát, van egy olyan rész ahol betudod pipálni, hogy offline mód, és azt, hogy enable pve, ekkor csak te leszel a pályán játékos a többi mind AI scav.

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#717) spank0309


spank0309
tag

Aki ki akarja próbálni van 2 kódom, AKI KAPJA MARHA :C :C :C :C :R

14-day free access codes:

YL136-922NX-AYRTJ-49S5U

GU136-923XW-X1TWC-B8E5U

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#718) MauroN


MauroN
tag

Szevasztok!

Még N00b vagyok, gyakorlom a játékot, tök béna vagyok, még csak az offline módba gyakorlok, és fedezem fel a dolgokat, de a játékba óriási potenciált látok. Lenne pár kérdésem..

Kereskedőnél vettem térképet, beállítottam markereket, de a következő belépésnél eltűnt az összes. Ez majd élesbe is ilyen lesz, és csak az aktuális meccsig maradnak meg a markerek?

A SCAV és a PMC között mi a különbség? A PMC-re írja, hogy main character, és csak azzal lehet offline menni..

(#719) szTotyy válasza MauroN (#718) üzenetére


szTotyy
őstag

Offline-ban (pve bekapcsolásakor) is lehet fejlődni, a kereskedők küldijeit csinálni, vagy a szerzett cuccokat kivinni?

[ Szerkesztve ]

(#720) MauroN válasza szTotyy (#719) üzenetére


MauroN
tag

Egyik sem, csak ami van neked aktuális felszerelés, azokat tesztelheted, ismerkedhetsz a pályával.

(#721) szTotyy válasza MauroN (#720) üzenetére


szTotyy
őstag

Aha, és ha ott meghalsz, bukod a cuccaid? Gondolom az ellőtt töltényeket sem kapod vissza.

(#722) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok! Kaptam 2 db 14 napos trial kódot. Ha valaki szeretné kipróbálni írjon rám és elküldöm szívesen. Illetve tulajokat kérdezném (aki szintén kapott most e-mailt) hogy jól értelmezem, kildtek 1 db standard edition kulcsot is?

(#723) MauroN válasza szTotyy (#721) üzenetére


MauroN
tag

Nem, nem buksz semmit, se lőszert, se semmit. Meccs után visszaáll minden a belépés előtti állapotra.

(#724) Dave567


Dave567
addikt

Illest-nek köszönöm a segítséget, mondjuk nem nekem kellett a kod, mert én nem tudom hogyan, de kaptam egyet.

Nos, kipróbáltam a játékot, haverommal nem tudtuk sajnos összehozni, hogy egymással menjünk, de mindegy is.
Ha jól tudom ezek a srácok a Stalkert csinálták még, de ott be is kellett volna fejezniük, ez a játék egy szégyen, undorító, említésre se méltó foshalmaz...
Persze jövünk mindjárt, hogy ALPHA!! LÓF@SZT egy óráig járkáltam egy késsel, és tényleg nem lehet találni semmit? WC-ket, házakat, kocsikat átnézve, minden szar helyre bebújtam, táskákat nyitogattam, de semmi weapon, azért ez kicsit túlzás.
Az optimizálatlanságról ne is beszéljünk, FÉL millás gépen akad médiumon 30-40 FPS, hát mi ez????
Konkrétan játszhatatlan bugos FOS....

Remek lenne a játék amúgy, nagyszerű ötletekkel, de ez így szánalom, ez biztos JOBB nem lesz.

(#725) szTotyy válasza Dave567 (#724) üzenetére


szTotyy
őstag

Téged elkényeztettek a könnyű lootos gyerekjátékok. :D
Itt leginkább ölnöd kell, ha lootot akarsz. Vagy megvásárolni a dolgokat (játékpénzért).
Nekem nincs fél millás gépem (i7-7700, 1060 6gb, 16 gb ram), de full grafikán gyönyörű szépen fut.
Sok órát még én sem tettem bele, de buggal nem igazán találkoztam.

MauroN: köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#726) szTotyy válasza MauroN (#718) üzenetére


szTotyy
őstag

Ja igen,
Ha SCAV-ként játszol, akkor csak bedob a térképre valahova egy alap kis fegyverrel (pisztoly, vagy shotgun), kis táskával, pár felhasználható dologgal. Ezeket nem a te dolgaid közül adja a játék.
Amit itt lősz, azt kiviheted, megtarthatod. Ha kilőnek, nyilván bukó.
Az AI SCAV-ek nem támadnak rád, amíg te nem lősz rájuk.
SCAV-ként van cooldown, nem tudsz folyton így bemenni a harctérre, valamennyi időnek el kell telnie, hogy újra SCAV lehess.

A PMC meg valóban a saját, fejlődő karaktered.

Mivel még én is kezdő vagyok, ha valami fontosat kihagytam, vagy rosszul írtam, javítsatok ki! :B

[ Szerkesztve ]

(#727) MauroN válasza szTotyy (#726) üzenetére


MauroN
tag

Holnap letesztelem, köszi a választ, de egyébként ez így mire jó? Ez a SCAV akkor ilyen onlinera felkészítő az igazi karakteredhez? Vagy amit a SCAV-al lootolok, azt megkapja a fő karakterem is?

Meg élesben is vannak botok meg emberek? Mi a különbség köztük? Csapattársakat nem tudom lelőni? :D Bocs a sok kérdésért, csak próbálom megérteni a játékot! :B

(#728) szTotyy válasza MauroN (#727) üzenetére


szTotyy
őstag

Igen, élesben is vannak botok (ezek a SCAV-ek). Ha SCAV-ként indítod a játékot, akkor gyakorlatilag egy ilyen bot bőrébe bújsz.
És igen, amit scav-ként lootolsz, azt megtarthatod a fő karakterednek ha kijutsz.
A többi bot scav-et meg tudod támadni, ki tudod lootolni.

Ezek amolyan "nincs semmi vesztenivalóm" körök. Csak nyerhetsz velük.

(#729) MauroN válasza szTotyy (#728) üzenetére


MauroN
tag

Áhhááá! Köszi!

(#730) KaraDani válasza bandras54 (#722) üzenetére


KaraDani
addikt

Én nem látok standard kulcsot, csak a két trialt.

(#731) CanibelZ válasza bandras54 (#722) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Csak akkor kaptál standard kucsot, ha még beta elővételben (vagy valami ilyesmi) vetted meg. Egyébként meg csak a 2db 14 naposat kapod.

(#732) bandras54 válasza CanibelZ (#731) üzenetére


bandras54
aktív tag

Régen vettem, szinte a legelején. Akkor ezek szerint nem elképzelhetetlen hogy jó fejek voltak a fejlesztők és ajcsiba adtak egy standard kulcsot. Ha vkit érdekel a kulcs akkor írjon rám.

(#733) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok :)

Énis bepillantást nyerhettem a 14 napos trial keretén belül a játékba, és természetesen az elején adott fegyókat az első 5 percben el is vesztettem :D
Azon kívül hogy állandóan lopakodok van esélyem egy szem kisbicskával valami fegyvert találni, vagy erre találták ki a SCAV módot, hogy ott esetleg össze tudok szedni vmi fegyvert amit a PMC karakterem tud használni? :B

https://www.twitch.tv/csehla

(#734) KaraDani válasza Cheesus (#733) üzenetére


KaraDani
addikt

Vannak lootolható fegyverek amikben ammo is van. De erre a legtöbb mapon nehéz alapozni, helyismeret nélkül meg főleg nem.
Egyrészt vehetsz tradertől, másrészt told a scav köröket is igen. Amúgy meg ha nagyon nincs gear, megcsinálhatod azt is, hogy elraksz egy pisztolyt a secure konténeredbe, amit csak arra veszel elő, hogy megölj egy scavet a gearjért. Sokan csinálják ezt is. Natúr késsel nem sok mindenre van esélyed szerintem, max ha vársz és a lepattanó maradék gearre vadászol.

(#735) szTotyy


szTotyy
őstag

(#733) Cheesus: a tapasztaltabb játékosok is tanácsolták, valóban érdemes megnézni sok youtube-os videót a játékról, lehet tanulni belőlük. Vannak olyan videók is, ahol egy szál hatchettel rohannak végig a pályákon, és gyorsan pár scav leölésével összeszednek egész jó lootot.
Én egy Stark Panzer nevű magyar srác Tarkovos videóit szoktam megnézni (aki kevésbé tud angolul, ezért a külföldi videókból nem sokat ért, annak hasznos lehet egy magyar nyelvű videó).

Nem igazán játszok napi szinten, de néztem pár videót az új pályáról a Lab-ról. Jó kis beltéri pálya.

(#736) MauroN


MauroN
tag

Ha SCAV-ként játszom, én még mozgó karaktert nem is láttam. Mindegyik vagy állt vagy egy helybe járt.. Ha meg meghaltam, hirtelen összeestem és sötét kép. Ez normális? SCAV-ba is csak botok vannak?

(#737) szTotyy válasza MauroN (#736) üzenetére


szTotyy
őstag

SCAV-ként is jöhetnek ellened jól felszerelt playerek.
Az nem normális, amit leírtál. Én ilyet még nem tapasztaltam.

(#738) mind_against


mind_against
tag

Üdvözlet az új menekülőknek! Aki nem olvasta, annak ajánlom figyelmébe a #697-es számú hozzászólásomat.

Vannak fegyver ládák minden pályán, amiket egy idő után fejből tudni fogsz, vannak guide térképek minden map-hez, de vagy találsz a ládákban vagy nem. a spawn rate nem 100%. Enemy PMC-t és Scav-eket, Scav playereket kell ölni fegyverért vagy később ha van több pénzed, megvenni a traderektől, vagy végső megoldásként a flea market-ről, de azt nem igazán javaslom, mert ott biztos, hogy minden drágább. Tipikus kezdőfegyverek, amik az elején teszik a dolgukat:
- SKS, OP-SKS 7.62x39 kaliber
- Vepr KM / VPO-136 7.62x39 kaliber, nem összekeverendő a 366 TKM kaliberes Vepr AKM-el, az elég trágya.
Ezek semi-auto fegyverek, de elég pontosak és nagyot tudnak ütni. A kicsi AK-kat felejtsétek el, túl nagy a szórás és a recoil, nem lehet vele pontosan lőni. Shotgunok még használhatóak tudnak lenni, de csak az MP-153-as és csak közelre. A pisztolyokat azok vigyék, akik már tudnak pontosan, biztosan lőni akár fejre akár lábra, mert a 9 milis kaliber a közepes armorokat már nem viszi át. Ez is csak közelre jó.
Tudtok majd bizonyos itemeket becserélni fegyverekért.

(#739) mind_against válasza MauroN (#736) üzenetére


mind_against
tag

Ez megérne egy bug reportot, launcherben jobb oldalt fent Report bug. Természetesen angolul. Ha nem megy segítünk.

-Vannak PMC Operátorok, ezek a játékosok main characterei. Ezzel kapod az xp-t és a skilleket, minden egyebet.
-Minden játékos betud menni Scav-ként bizonyos időközönként(scavenger, afféle bandita, kezdetleges és lebutított felszereléssel), amit itt beviszel az nem a tiéd, ergo nem tudod elveszíteni, de amit kihozol az megmaradt, viszont nem lesz container-ed, ahová amit bepakolsz, az tuti megmarad. XP-t nem kapsz, a skillek nem mentődnek, nem a PMC karakteré.
-AI Scav-ek, őket úgy ismered meg, hogy mindig ugyanott állnak, járkálnak, egy idő után tudni fogod, hogy melyik pályán hol szoktak scav-ek lenni. Ha egy hasonló külsejű figurát látsz, rongyos, piszkos ruhában, mint a Scav-ek, csak olyan helyen ahol nem szabadna lennie, akkor az Scav player. Meglehet még őket különböztetni a mozgásukról. valamint ha van fegyver a hátán, oldalán, akkor az szintén Scav player. Indokolatlanul nem szoktak sprintelni, ha mégis látsz valakit aki szokatlan irányba ok nélkül rohan, az is Scav player. Az AI Scav-ek amikor meglátnak, aggro-znak egy playerre, legyen az PMC vagy Scav player, mindig kiáltanak egyet Scav nyelven. Ha megöltél egy Scav-et de nem tudod hogy player volt-e, akkor az inventory-jában lévő cuccokról, elhelyezésükről tudod megmondani vagy az inventory-jában legalul ha van olyan slot, hogy POUCH, akkor az scav player.

[ Szerkesztve ]

(#740) spank0309 válasza mind_against (#738) üzenetére


spank0309
tag

Hát, nekem a 366 most a favorit, szétbaszok vele mindenkit Lab-on.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#741) mind_against válasza spank0309 (#740) üzenetére


mind_against
tag

Ha nem armor-ba lősz, addig tényleg jó, plusz ha még ki is van rittyentve és jól tudsz lőni....de alapvetően a kezdő játékosoknak van más jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#742) Ombi5


Ombi5
őstag

Udv.

Erdemes most valtani Standard editionrol ,left behind editionra,mert kimenekulesek utan egyaltalan nem ferek el, vagy ti ezt hogyan oldjatok meg? :U

(#743) szTotyy válasza Ombi5 (#742) üzenetére


szTotyy
őstag

Mi meghalunk bent, nem jutunk ki! ;]
Bárcsak ilyen problémáim lennének. :D
..de azt már én is többektől hallottam, hogy a standard stash-e túl kicsi...sajna, csak hallottam róla. :U :)
Majd ha profi leszek, a játék is kész lesz, nem lesznek már wipe-ok, akkor biztos én is fogom bővíteni.

[ Szerkesztve ]

(#744) MauroN válasza mind_against (#739) üzenetére


MauroN
tag

Köszi a választ! Egyebként az említett problémát megoldottam: Le kellett vegyem a grafikát. Hogy ez hogy függ össze a nem mozgó karakterekkel, azt nem tudom, de most már normálisan megy minden ahogy kell.

(#745) mind_against válasza Ombi5 (#742) üzenetére


mind_against
tag

Szia. Menedzselhető, egyik srác, akivel tolom, ő lassan egy éve nyomja standard-el, szokott tetriszezni, de megoldható. Minden olyan, amit megtudsz venni traderektől, vagy olcsóbb itemeket a marketről, azokat add el. Fegyverekről szedd le a pistol gripet és vedd ki a tárat, adott esetben a silencert is vedd le róla és így külön tárold őket. Ha kell, akkor csak előkapod és rádobálod, ami kell. A ritka és drága későbbi quest itemeket tartsd meg csak. Ha futja rá, minden item a hozzá tartozó case-ekbe pakolj.

[ Szerkesztve ]

(#746) Ombi5 válasza mind_against (#745) üzenetére


Ombi5
őstag

Taskat a taskaba stb, de mar akkor is edes keves a helyem! Erdemese 1-el nagyobbra vagy az folos ,es a kovetkezo lenne erdemes igazabol?

(#747) mind_against válasza Ombi5 (#746) üzenetére


mind_against
tag

Nekem a legnagyobb csomag van és abban is alig férek olykor :) A Prepare for Escape már majdnem kétszer akkora, mint a Standard. A Left Behind és a Standard közötti 100 slot különbség durván 3 db Attack 2-es táska méretének felel meg.

(#748) KaraDani válasza mind_against (#747) üzenetére


KaraDani
addikt

Jó de EOD-vel nagyon elkényelmesedik az ember, annyi hülyeséget bírok néha tárolni... Amikor raid után reklamálok, hogy nem tudok lepakolni a standard editionös haver meg "csúnyán néz" discrodon akkor szoktak elszégyellni magam :D

Amúgy valószínüleg elég élhető a standard is a régihez képest, ha tudja már az ember tényleg mit kell megtartani. A plusz 5 sor meg a scav junkbox és a többi új doboz sokat segít nagyon csak az elejét kell túlélni.

(#749) mind_against válasza KaraDani (#748) üzenetére


mind_against
tag

Level 2 Therapist Loyaltytól lehet venni scav junkboxot, 900k-1m roubel körül, ami kötelező mindenkinek, mert a rengeteg jövőbeli quest itemnek kelleni fog a hely.
Mostanra már mindenkinek kell, hogy legyen 2 Item Case-nek a két Gift-ből, 2 ammo case-nek, Med Case-t is lehet venni egész jó áron Level 3 Therapist-tól, ha ezek meg vannak, akkor szerintem a standard-ben is jól ellehet férni.

[ Szerkesztve ]

(#750) Ombi5 válasza mind_against (#747) üzenetére


Ombi5
őstag

Magyarul sokkal elorebb azzal nem leszek,mert upgrade csak 17 Euro,mondom az nem olyan sok.....

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.