Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:26:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Szőrös  válasza Sanyaaa26 (#649) üzenetére


Szőrös 
veterán

Lehet bennem van a hiba de semmilyen stalker fíling nem jött át. Talán ha meglesz az összes map és egybenyitják és órákig lehet majd kóborolni akkor jobban átjön.
Lekötni engem is leköt amíg vagy a lag vagy a csíterek miatt nem lesz elég belőle.
Ettől még várós a játék és remélem, hogy minden problémát megoldanak.

Amúgy SC-t se ajánlom senkinek aki játszani akar. De a két játék nagyon nem egy kategória.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#652) Ergo_Proxy válasza Szőrös  (#651) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

Nem vagy vele egyedül :) szerintem csak azért mert elhagyott épületekben lootolgatsz még nem lesz Stalker hangulat.

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#653) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Kicsit off, de ha már stalker-feeling kell, akkor ez a játék elég jó: [link]
Még hiányoznak dolgok, de ez kivételesen elég ígéretesnek néz ki.

(#654) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

A Bohemia is csinál egy Tarkov klónt [link]

/s

(#655) CanibelZ válasza wjbhbdux (#654) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

A "Vigor is like a genre on its own" rész nagyon tetszett. :DDD

(#656) KaraDani válasza wjbhbdux (#654) üzenetére


KaraDani
addikt

Nagyon "árkádosnak" néz ki a mozgás meg a gunplay, meg úgy alapól a tps is nagyon meh nálam. Szóval így elsőre csöpeet sem tűnik tarkov riválisnak közönséget tekintve, csak az alapötlet ugyanaz kb.

(#657) Dave567


Dave567
addikt

A magyarosítással tudja valaki, hogy mi van?

(#658) Evome


Evome
aktív tag

Tudja esetleg valaki hogy az anti cheat lost command mi miatt jön elő ?
Mert a haveromnak egy csomószor ki írja hogy "anti cheat lost" és ilyenkor ledobja a menübe és újra kell csatlakoznia a meccsbe, ami miatt már jó párszor meghaltunk/el lett rontva a játék élményünk.

Csak neki van ilye baja, én nálam csak utolsó paccs előtt fordult elő párszor. Ezt valami program váltja elő ? Vagy internet csatlakozás ? valami tipp ?

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#659) KaraDani válasza Evome (#658) üzenetére


KaraDani
addikt

Senki nem tudja egyelőre, de redditen fut egy nagyobb post most, talán erre lesz valami BSG válasz, érdemes lehet figyelni. [link]

(#660) Evome válasza KaraDani (#659) üzenetére


Evome
aktív tag

:R El is felejtettem hogy redditen mennyi ember van, és biztos van erről szó ott is. Köszi a linket :R

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#661) KaraDani válasza Evome (#660) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát igen, kicsit több ott az élet, mint it ;)

(#665) Ricsi272


Ricsi272
csendes tag

Keresek társat/társakat játékra.

(#666) Evome válasza Ricsi272 (#665) üzenetére


Evome
aktív tag

Velem jöhetsz ha gondolod . tudok adni discord-ot ha azt használod
fooxfire#0897

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#667) KaraDani válasza Ricsi272 (#665) üzenetére


KaraDani
addikt

Velem/velünk is lehet jönni nyugodtan, privátban küldök discord nevet linket.
(#666) Evome: felveszlek én is ha nem gond.

(#668) ToMy_ válasza Evome (#663) üzenetére


ToMy_
tag

Technikailag ez nem account, hanem maga a játék.

(#669) KaraDani válasza ToMy_ (#668) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem, az egy account a játékhoz. Ha pontosak akarunk lenni maga a játék a készítőké, azt senki nem tudja eladni :P Itt egy felhasználónevet és egy jelszót akar eladni, azaz az accountját amivel hozzáfér a játékhoz.

(#670) kraven54 válasza KaraDani (#669) üzenetére


kraven54
aktív tag

Nem igaz. Én is eladtam egy standard-ot, amit ajándékba kaptam a EOD mellé és az nem account, hanem egy játék kód, amit az account létrehozása után kell beírni. Nyugodtan eladhatja azt nem tiltja az apró

[ Szerkesztve ]

(#671) csiak válasza kraven54 (#670) üzenetére


csiak
tag

ez így igaz... én is ilyen kóddal nyomom azóta is :DD

"Sok loot disznót győz!"

(#672) KaraDani válasza kraven54 (#670) üzenetére


KaraDani
addikt

Az oké, de ő standard accountot írt. Én ebből nem kulcsra gondolnék, hanem már accountra amihez már regelt a kulcsot, esetleg kipróbálta de nem tetszett vagy valami. Én kulcsot írnék, ha kulcsot árulnék :U Mindegy is, semmilyen formában nincs helye hirdetésnek a fórumban amúgy sem.

[ Szerkesztve ]

(#673) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Az egyik legjobb játék a piacon. 🙂 De undorító amit a cheat erek művelnek. Én személy szerint börtönnel büntetendővé tenném a dolgot. Mind a készítőt mind a használót. BF4 ben tolom ha a EFT meg unom. Csatlakoznék valakihez játszani. Nem vagyok már kezdő. De néha jó lenne egy csapatban tolni. 41 vagyok.

(#674) Rony949 válasza ONEFREE (#673) üzenetére


Rony949
őstag

Ha biliárdban már pont gurítanád a golyót, de belenyúl valaki kézzel, azt még nem küldeném börtönbe. Viszont nagyon szívesen lenyúznám az ujjairól a bőrt és egy pohár sóba raknám azokat az ujjakat. Az tetszene. :)

Egyébként ez az egész wipe most el van baszva, annyi vele a baj. De furcsa módon, ennek ellenére élvezem.

(#676) ONEFREE válasza Rony949 (#675) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

😂😂

(#677) Evome válasza Rony949 (#675) üzenetére


Evome
aktív tag

oké ez tényleg jó :C

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#678) Rony949


Rony949
őstag

Ez most komoly? Kijött a várva várt 0.10-es patch és semmi komment? Vagy leszarja mindenki a topikot vagy mindenki játszik (remélem ez :D).

Amúgy nem rossz. Én élvezem. A Mosin is jó, végre retteghetnek egy picit a full geares playerek is. Sokan mondják hogy OP, de szerintem nem annyira. Egy szar játékos kezében ugyanúgy ártalmatlan, mintha csak egy Makarovja lenne.

(#679) KaraDani válasza Rony949 (#678) üzenetére


KaraDani
addikt

Ez a topic halott kb, felesleges ezen csodálkozni. Én a némi bónusz fps-nek meg a kevesebb mikrolaggnak örülöl leginkább. :)

[ Szerkesztve ]

(#680) Pinky001


Pinky001
csendes tag

Sziasztok menekülők! :)
A magyrítást le lehet tölteni valahonnan?

Quest 2

(#681) Rony949 válasza Pinky001 (#680) üzenetére


Rony949
őstag

A mit? Ehhez van magyarítás? :D

(#682) Dave567 válasza KaraDani (#679) üzenetére


Dave567
addikt

Persze, mert mindenki a köcsög COD-ot meg a Bf5-öt ajnározza, amik már rég halottak.
Félnek ki próbálni a jobb játékokat. :W

(#683) ONEFREE válasza Dave567 (#682) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Amióta megláttam, hogy havidíjat kell majd fizetni a BFV ért... Tovább nem is érdekel.

(#684) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Üdv mindenkinek itt is !!

Végre behúztam ezt a gyönyörűséget is, van valami olyan alap amit egy teljesen kezdőnek tudnia kéne az elinduláshoz?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#685) G**@**B**! válasza DrTechnoid (#684) üzenetére


G**@**B**!
tag

Szia!

Érdemes a játékot csapatban játtszani, min 2 fő. Nem árt ha valaki fedez amíg lootolsz, és szórakoztatóbb is. Van kihez szólni, tudtok tárgyakat, kulcsokat cserélgetni küldetésekhez. Egyedül hosszadalmas ez a folyamat és mivel most csatlakoztál nehéz is elsőre. Alacsony szinten kevés a spéci tárgy, fegyver. Valószínűleg sok fullgear játékossal fogsz találkozni akiket nehéz leszedni így. Javaslom fejre vagy lábra célzást (egyedül a lábra nem lehet páncélt tenni)-bár ez is változhatott nem tom folyamatosan patchelik a játékot. :)
Ha ismerkedni szeretnél a pályákkal van offline mód, megnézheted a kimenekítési pontokat.

[ Szerkesztve ]

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#686) Rony949 válasza DrTechnoid (#684) üzenetére


Rony949
őstag

Megpróbálhatsz játszani, de érdemes kivárnod a pár héten belül érkező wipe-ot. Jelenleg mással sem fogsz találkozni, mint full gear játékokosokkal. Mindenki felszerelkezve járkál, mert 30-as, 40-es szintűek és senkinek sincs vesztenivalója a wipe miatt.

Pár hét múlva jön a wipe és mindenki Level 1-esként kezd. (a játéknak ez az egyik legélvezetesebb része)

(#687) Ombi5


Ombi5
őstag

udv. Most 25% kedvezmeny van. Melyik verziot erdemes megvenni?

(#688) Dave567 válasza Ombi5 (#687) üzenetére


Dave567
addikt

Hát én még várnék, én is elgondolkoztam rajta, de nem nagyon van hír a játékról.
Ki tudja mit fognak ki hozni még belőle, az is lehet nem lesz egy nagy durranás.

(#689) Ombi5 válasza Dave567 (#688) üzenetére


Ombi5
őstag

Mert mi a baj most vele,mar tok faxan jatszhato?!

(#690) Rony949 válasza Dave567 (#688) üzenetére


Rony949
őstag

Nem értem ezt a logikát hogy nem írnak róla híreket, akkor felejtsük is el az egész játékot. Már több mint 1 éve elérhető bárki számára a béta és ez idő alatt eléggé elterjedt már a YouTubereknek és különböző streamereknek hála. Nem kell ezt már reklámozni vagy ilyesmi.

A játék a fejlesztése halad...nem a leggyorsabban, de halad és egyre ígéretesebb és érdekesebb frissítések jönnek. Hamarosan bejön a Flea Market, ahol a játékosok tudnak majd tradelni egymással (nyilvánvaló hogy küldi itemeket nem lehet majd, annak semmi értelme nem lenne). Egy új, Interchange-es boss is jön.

Úgyhogy vannak újdonságok, nem mondanám azt, hogy minden egyes wipe egy és ugyanolyan. Persze 2-3 éves fejlesztés idő alatt azt várná az ember hogy ennek a játéknak már rég meg kellett volna jelennie, de az az igazság, hogy ez egy nagyon ambíciózus termék, igazi hardcore fanoknak, de ezt a játékot egy nagyon pici csapat csinálja, szerintem még a 100 fő sincsen meg a BSG-nél.

(#691) Dave567 válasza Ombi5 (#689) üzenetére


Dave567
addikt

És (#690) Rony949:

Nem kell elfelejteni, de mikor kaptunk valami rendes hírt a játékról utoljára, amit a nagy oldalak lehoztak?
Kb ma jött egy hír pár pályáról, de előtte meg kuss volt, kb fél évig, na jó, volt egykét plusz weapon, meg pálya kép, de szerver javításról, meg bugok javításáról semmi hír.
Nem szeretnék abba a hibába beleesni mint a Bf4-nél, hogy 1év után lesz játszható a játék, de ez haladás édes kevés.
Pár embernek el is ment a kedvük a játéktól már.

(#692) Rony949 válasza Dave567 (#691) üzenetére


Rony949
őstag

Még mindig nem értem. Minek kellenének hírek? Egyértelmű hogy nem kell a closed beta megjelenésétől számítva még hosszú hónapokig híreket írni róla. Játszani kell, aztán kész.

(#693) KaraDani válasza Dave567 (#691) üzenetére


KaraDani
addikt

A fejlesztés lassan, de halad, closed beta van, erről nincs mit cikkezni hetente. Ráadásul ez egy réteg játék egy kis stúdiótól, nem fognak úgy cikkezgetni róla, mint AAA címekről.
Ha nem akarsz olyan játékot amiről nem tudod milyen lesz a végtermék biztosra, akkor ne vedd meg. Hírek helyett meg gameplayt érdemes nézni streamereknél, abból többet látsz, hogy épp hogy áll a játék szerintem.
A játékosbázis bőven megvan, az, hogy ez a topic halott nem azt jelenti, hogy nem játszanak vele, csak nem itt kommunikálnak az emberek általában.
Személyszerint 500+ óra inraid időm van benne(plusz a tetris minigameben még párszáz ;] ) tavaly november óta. Fogalmam sincs milyen lesz a végtremék, de nekem már adott annyi élményt, hogy megérte. Mostanában úgy hogy maxos a karakterem és nemsokára wipe úgyis én se játszok sokat, szerintem ez is normális, hogy van amikor kicsit pihentet az ember egy fejlesztés alatt álló játékot, én mondjuk 1-2 hétnél tovább sosem rakom félre.

[ Szerkesztve ]

(#694) Ombi5 válasza KaraDani (#693) üzenetére


Ombi5
őstag

Wipe mikor varhato?

(#695) Rony949 válasza Ombi5 (#694) üzenetére


Rony949
őstag

Pár héten belül. Lehet 1 hónap.

(#696) KaraDani válasza Ombi5 (#694) üzenetére


KaraDani
addikt

Amikor jön a flea market a 10.5-ös patchel, szóval szokásos Soon™, pontosan nem tudjuk.

(#697) mind_against


mind_against
tag

A Battle State Gamesnél másképp működik a kommunikáció. Itt a streamerek a legnaprakészebb információ források, valamint tőlük lehet a legtöbbet magáról a gameplayről is tanulni, javaslom mindenkinek, aki kacérkodik a játék megvételével vagy már megvette, de nincs még tapasztalata, hogy nézze twitchen a nagyokat. Youtube-on is rengeteg videójuk van, vannak kimondott youtuberek is, akiktől szintén rengeteg hasznos dolgot lehet tanulni. Jómagam is így kezdtem, sőt a mai napig követem őket, mert mindig lehet valami újat tanulni. Pedig január óta játszom.
Másrészről ott van a két hivatalos twitter oldala a BSG-nek, ahol a leggyorsabban lehet a hírekről tudomást szerezni. Minden nap van valami poszt, még ha nem is frissítéssel, hotfix-szel vagy jövőbeli tartalmakkal, de valami érdekeset mindig posztolnak, legyen az videó, képek vagy egyéb fun stuff.
(Alap angol tudás kelleni fog a következő oldalak követéséhez.)
https://twitter.com/betaeft
https://twitter.com/bstategames

Redditen lehet leginkább mazsolázgatni, oda is felkerül szinten minden. A legjobb benne, hogy oda más játékosok posztolják észrevételeiket, tapasztalataikat, ami szintén segít alkalmazkodni a játékhoz.

https://www.reddit.com/r/EscapefromTarkov/

Kb havonta 1-szer szokott lenni Podcast egy stream formájában twitchen, ahol jelen van a Tarkov vezető-fejlesztője Nikita Buyanov és általa meghívott közismert streamerek, ahol kb. 3-4 órahosszában kibeszélnek minden Tarkov-al kapcsolatos témát az aktuális dolgoktól kezdve a jövőbeli tervekig. Van külön orosz podcast is, mivel a játékos tábor 30-35%-át a volt szovjetunió tagállamaiból teszik ki, de a legutóbbi már le lett fordítva angolra és mi magyarok nagy örömére angolról magyarra is.

De hogy ne legyen olyan bonyolult, vannak magyar források is, ennél a topiknál jóval aktívabbak, minden hír megtalálható, a legtöbbet le is fordítják nekünk:

Az EFT magyar facebook oldala: https://www.facebook.com/EscapeHungary/
Az EFT magyar facebook oldalának zárt csoportja: https://www.facebook.com/groups/magyareft/
és ennek a közösségnek van egy discord szervere, amely a fentebbi két oldal bármelyikéről elérhető, szabadon bejöhet bárki és azonnal talál játékostársakat.

Néhány külföldi streamer és youtuber, akiket érdemes figyelemmel követni, dobjatok nekik egy követés twitchen és így látjátok, ha épp streamelnek, valamint rengeteg guide videót, ismertetőt találhattok a youtube csatornáikon is:
(A teljesség igénye nélkül)
https://www.twitch.tv/deadlyslob
https://www.twitch.tv/smoke
https://www.twitch.tv/kotton
https://www.twitch.tv/veriitasgames
https://www.youtube.com/user/meeah09
https://www.youtube.com/user/DrewskiTheAdventurer
https://www.youtube.com/user/DynamiteSTEEZE
https://www.youtube.com/channel/UC142-qvFgwSS6UIU-fFCd6w

Ahogy látjátok itt a közösség már meg van, nem kell neki nagyobb port kavarni.
Ez a játék hivatalosan még nincs kiadva, de több, mint másfél éve megy a nyílt béta, vehetjük úgy is, hogy ki van adva, csak folyamatosan fejlesztik. Híreket, cikkeket komolyabb oldalakon azért nem találtok, mert még nincs kiadójuk. Majd ha véget ért a béta, jön a gamma, Soon™ akkor lesz kiadó és olvashatjátok a néplapban is. ha nektek ez hiányzik.

Végül pedig, akik arra vártok, hogy a játékot kiadják és majd akkor meglátjátok milyen lesz, ha jó, megveszitek - benneteket el kell, hogy keserítselek: minél később kezditek el, annál nehezebb dolgotok lesz, mert mire ezt a játékot kiadják, -ami szerény véleményem szerint több, mint egy év- addigra több ezer profi játékos lesz. Vagyis annyi már van :)
"Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel". Így tudnám beavatni azokat, akik elakarják kezdeni a Tarkovot, vonatkoztassatok el minden eddigitől, mert ez mindentől különbözik, ez mindennél nehezebb. Dayz-nél, Armánál is.

Ha vannak még kérdéseitek, fellelhető vagyok discordon, de ha épp nem vagyok online, akkor a magyar discord szerveren, valamint a zárt facebook csoportban hamarabb válaszolnak mindenre a társak.

(#698) Dave567 válasza mind_against (#697) üzenetére


Dave567
addikt

Nyílt béta????? :Y :Y

(#699) Rony949 válasza Dave567 (#698) üzenetére


Rony949
őstag

Biztosra veszem hogy ZÁRT bétát akart ő írni. Megesik, na. :)

(#700) Dave567 válasza Rony949 (#699) üzenetére


Dave567
addikt

Én is úgy hiszem, én lennék az első aki ott lenne már. :D
Amúgy remek leírás lett.
De megvárom a nyílt bétát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.