Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:26:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Highground


Highground
aktív tag

Lesz open beta.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#352) Dave567 válasza Highground (#351) üzenetére


Dave567
addikt

Helyes!!

A server lagokon javítanak valamit?
Mert amit meséltek róla, az nem igazán jó..

(#353) Ergo_Proxy


Ergo_Proxy
tag

Amúgy a készítők nem tervezik valami spawn protekt bevezetését? Legalább egy percet kéne adni, már többször előfordult, hogy bemegyek a pályára és lerohan egy squad, hát köszönöm szépen, 21mp-ig volt egy fasza sinper puskám amit előtte szereztem. Az baj, hogy ebben a játékban amúgy senki nem megy lootot gyűjtögetni, ez a része felesleges a játékba konkrétan, az a nagy taktika, hogy ketten hárman összeállnak és becampelik az evakuációs meg spawn pontokat, elvégre minek mennének gyűjtögetni ha leszedhetik azokat akik kimennének a pályáról?!
Ez a biztosítás is vicc, az ég világon még semmit nem kaptam vissza.

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#354) spank0309 válasza Ergo_Proxy (#353) üzenetére


spank0309
tag

Ebben nincs semmi meglepő... És hidd el mennek az emberek gyűjtögetni akár squadban is. Az hogy valaki levár az extractnál teljesen normális taktika, nincsenek szabályok, nincs semmi ami biztonságossá tenné tarkovot, ez a lényege bárhol lehetnek, minden sarokra bokorra oda kell figyelni. És a biztosításról annyit hogy nekem több m4-em is jött vissza, stb. Csak nem mindegy ki öl meg és hol. Nem hiába állnak össze az emberek mivel úgy könnyebb minden, ez a játék is azt javaslom keresd fel a discord csatornát és állj be valahova ha nem akarsz nagy lootokat veszteni, egyedül bemenni full gearben még a legjobb játékosoknak is felelőtlenség, mivel akár be is dobhat ellened egy 5 fős squadot.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#355) Ergo_Proxy válasza spank0309 (#354) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

A spawn és eva pontok campelését azért nem nevezném taktikának, nagy agykapacitást nem igényel, hogy ezt valaki kitalálja. Viszont ha a játék nem kényszeríti bele a játékosokat, hogy az ne legyen opció addig csinálni fogják, ami egysíkúvá teheti a játékmenetet. Leginkább a spawn campelését lehetetleníteném el azok számára akik ezzel próbálkoznak.

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#356) spank0309 válasza Ergo_Proxy (#355) üzenetére


spank0309
tag

Majd ha open world lesz akkor más lesz a helyzet szerintem, de hol van az még :D

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#357) Szőrös  válasza spank0309 (#354) üzenetére


Szőrös 
veterán

Szerintem meg nem az a lényeg, h spawn pontnál leszedjenek főleg úgy, hogy nem is tudsz semmit tennie ellene. Nekem párszor volt olyan, hogy betöltés után konkrétan már dőltem is el mert kapásból leszedetek.
Ez nem taktika meg nem helyes dizájn hanem szimpla bullshit.
Ha nem is 1 perc de 5-10 mp spawn védelem legalább kéne, ennyi idő alatt már el tudsz sprintelni vmi fedezékbe. Az is elég lenne, ha solo játékosokra vonatkozna most, hogy már egy helyen spawnolnak akik egy groupban vannak. Egyedül mégiscsak nehezebb.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#358) spank0309 válasza Szőrös  (#357) üzenetére


spank0309
tag

Úgy kéne lennie ennek hogy addig nem enged be másokat (akiknek előbb betölt) amíg mindenkinek nem tölt be rendesen.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#359) Highground


Highground
aktív tag

Hülye kérdés: Mennyire van lehetőség a játékban sp-re? Már úgy értem, ha jól értesültem vannak botok/AI a játékban akik ellen lehet menni. Van olyan opció is, hogy only botok, vagy mindenképpen vegyes (ai+human) a dolog?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#360) Dave567


Dave567
addikt

Na most olvastam év végén Open Béta...
Ne legyen lagos, meg teli bugos játék ennyit kérek..

(#361) Rony949 válasza Highground (#359) üzenetére


Rony949
őstag

Offline módban van lehetőség CSAK botok ellen menni, de ilyen természetesen nem tudsz kivinni lootokat. Találni találhatsz, de kivinni nem tudod őket.

(#362) Highground válasza Rony949 (#361) üzenetére


Highground
aktív tag

Értem. Tehát még az offline világba sem tudom kivinni :) Akkor ott gyakorlatilag mindig 0-ról indulsz. Akkor az max. gyakorlásra jó, egy darabig.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#363) Rossonero89


Rossonero89
tag

Üdv srácok!

Pár napja sikerült nekem is beszereznem a játékot!
Azt kell mondjam, hogy eszméletlen jó játék. Brutál nehéz, de nagyon jó, és izgalmas.
Sokan pubg-hez hasonlítgatják, köze nincs a kettőnek egymáshoz! A pubdzsí ehhez képest bohóckodás.
Már csak azt remélem, hogy később még optimalizálnak rajta picit, és, hogy nem fog arra a sorsra jutni, hogy egy ideig frissítik, fejlesztik , aztán eltűnik a süllyesztőbe.

És egy apró kérdés. A mostani patch-el, ami tegnap előtt jött ki, azzal kivették a símaszkot? Mert azóta nem találtam benne, csak usankát.

(#364) spank0309 válasza Rossonero89 (#363) üzenetére


spank0309
tag

Van símaszk ugyan úgy, meg még jött jó pár extra ilyesmi, Pubg gyerek játék, ez inkább a felnőttek játéka... 3 hónapja folyamatosan csak ezzel a játékkal játszok, pubg nálam ment a süllyesztőbe 322 óra után.

[ Szerkesztve ]

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#365) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok! Kaptam kölcsön egy accot kipróbálásra. Nálam minden pálya éjszakai. A szemeim kocsányon....
Mindenkinél ez van, vagy csak egyszerúen elbxtam valamit?

(#366) Szőrös  válasza redingitell (#365) üzenetére


Szőrös 
veterán

Lehet azért mert éjszaka mész be, amikor kiválasztod a pályát akkor alatta nézd meg az időt is. Lehetőleg nappali időpontot válassz. ;)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#367) Rossonero89


Rossonero89
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy miért van az, hogy a játék olykor-olykor borzasztóan laggol. Szinte szaggat.
A factoryn még nem is igazán tapasztalom, de például a customs pályán, sokszor olyan 10 fps-em van csak.
A gépigénynek simán megfelel a gépem.

I5 3470 3,2 Ghz
Geforce gtx 970 4 Gb
8 Gb RAM

Magas beállítások mellet játszom, de próbáltam már sakkozni a settingsben, de akárhogy állítgatom, mindíg ilyen sok fps dropom van.
Tudtok erre esetleg valami megoldást?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#368) Szőrös  válasza Rossonero89 (#367) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem a gépeddel van a gond, szimplán fos a szerver/nektód még. Nem is értem hogyan gondolják az open bétát amíg ezt meg nem oldják.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#369) spank0309 válasza Rossonero89 (#367) üzenetére


spank0309
tag

Kevés a ram, plusz 8 még bele és minden jó lesz. Sokan mondták már ezt!

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#370) redingitell válasza Szőrös  (#366) üzenetére


redingitell
senior tag

:R

(#371) Ergo_Proxy válasza Rossonero89 (#367) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

A ramot tényleg eszi ez a játék, nem árt a 16, de giga lagok és fps dropok akkor is lesznek, sajnos szörnyű ilyen szempontból ez a játék. Volt, hogy a saját csapattársam lelőttem, mert én ott láttam ahol fél perccel azelőtt volt, és azt hittem enemy, de haltam már meg úgy, hogy egyszer csak minden lövéshang nélkül összeestem, gondolom lelőtték az egy perccel azelőtti énemet :D vagy mikor rám fut a baltás gyerek úgy, hogy két méterenként felvillan akkora a lag kettőnk közt, vicc az egész ilyen szempontból. Ha tényleg open bétát akarnak csinálni, jó lenne már ezt rendbe rakni, mert ez így nagyon sokszor megy a játékélmény rovására, meg behozhatnának már néhány olcsóbb nem orosz fegyvert, mert AK van már elég a játékban, ha tényleg bevezetik, hogy a BEAR-esek jobban tudják majd kezelni az orosz fegyvereket, a USEC meg a nyugatiakat, az marha jó lesz, mert most a megemelt árú M4A1-en kívül szinte semmijük nincs ami normális fegyver, egy M4A1 meg annyiba kerül kb mint 4-5 AK-74.

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#372) Szőrös  válasza spank0309 (#369) üzenetére


Szőrös 
veterán

A lag/desync problémán a plusz ram sajnos nem segít. :(
Mondjuk 8 Gb rendszer és 4 Gb videó memória sztem ehhez bőven elég feltéve ha nem futtat a háttérben kismillió szutyokvackot.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#373) Rossonero89


Rossonero89
tag

Köszönöm srácok a válaszokat!

Beszerzek még 8 gb ram-ot. A lagokkal én is találkozom nap mint nap, csak nekem olyan, mint ha valami pentium 1-essel játszanék sokszor, szinte szaggat a játék. A customson nagyon.
Ezt én is remélem, hogy mihamarabb orvosolják.
Plusz fegyvereket tényleg rakhatnának be, személyes kedvenceimet is nagyon várom, g36 illetve Dragunov. Remélem későbbiekben találkozhatunk ezekkel is.

(#374) Dave567 válasza Szőrös  (#368) üzenetére


Dave567
addikt

Én nagyon félek ettől, pedig egy remekjátéknak néz ki.
De ha nem lesznek rendbe a szerverek akkor bukta az egész...

(#375) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha már volt infó róla elnézést (ha meg ide is írt a fordító, akkor még nagyobb elnézést)

50%-on van a hivatalos magyar feliratozás

Live-Die-Respawn

(#376) Dave567 válasza oriic (#375) üzenetére


Dave567
addikt

Facen láttam, Hatalmas tisztelet érte. :R

(#377) oriic válasza Dave567 (#376) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Közben látom már 76%-on, ez hamar meglesz akkor. :)

Live-Die-Respawn

(#378) Dave567 válasza oriic (#377) üzenetére


Dave567
addikt

Igen, gyorsan haladnak a srácok. Gratula nekik. :R

(#379) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, megvettem várva várt járékomat. :)
már az első video alapján tetszett, így csak vártam az alkalomra. igaz, ráértem volna még, de... sebaj. le kellett váltani a sok multira kihegyezett játékot valamire, ami nem ugyan az, mint a többi multis ;)

grafika remek, igaz, én megspékeltem egy ReShade-del...
játékélménye hozza a jó öreg stalker feelinget. persze nem ugyan az, de... jó. tetszik. látok benne fantáziát saját részről. kiemelendő számomra, hogy van benne PvP, PvE és single only mód.
még rá kell jönnöm sok dologra, mert ez az inventory, gyaa... :D
szal, később RE :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#380) Dave567 válasza - = Zk = - (#379) üzenetére


Dave567
addikt

Gratula!! :C

Nekem is ez a várt játékom már rég, meguntam a rohangálós lövöldözős játékokat.
De még félek előrendelni.

(#381) - = Zk = - válasza Dave567 (#380) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem kell félni, rendeld elő bátran. :C
én most azon agyalok, hol van vmi magyar közösség, mert egymagam nagyon brutális :D vannak jó pillanatok ,de... uh :D
jó az ha van vki velem :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#382) spank0309 válasza - = Zk = - (#381) üzenetére


spank0309
tag

Szerintem a legnagyobb közösséget a discord csatornán találod.

discord alul:
http://www.escapefromtarkov.hu/

[ Szerkesztve ]

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#383) - = Zk = - válasza spank0309 (#382) üzenetére


- = Zk = -
félisten

meglesem ,köszi...
elég érdekes a játék. szokni kell, annyira összetett. vagy ennyire sok a csaló, vagy a pro játékos :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#384) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

ez a scav mod nagyon felb..z
van aki lelő, van aki elsétál mellettem.. WTF?! :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#385) Rony949 válasza - = Zk = - (#384) üzenetére


Rony949
őstag

Mert némelyik csak NPC, némelyik meg játékos, ugyanúgy ahogy te. Az NPC-k alapból nem bántanak.

(#386) spank0309 válasza - = Zk = - (#383) üzenetére


spank0309
tag

Én úgy mondanám hogy ez nem Pubg meg csgo, hanem egy teljesen real eddig még sosem látott lövölde. Mint az élet. Nem tudhatod soha hol vannak, mindig résen kell lenni, minden tízed másodpercben.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#387) Drenadar válasza Rony949 (#385) üzenetére


Drenadar
veterán

de sok kezdő player nem tudja hogy scavre nem kell lőni, vagy van valami értelme a scavet lelőni? :|
Én azt várnám hogy a scavek dolgozzanak össze...

(#388) Rony949 válasza Drenadar (#387) üzenetére


Rony949
őstag

A scav-ek gyakorlatilag egy semmirekellő, rohadt banditák. Meg ez egy olyan játék ahol mindenki mindenki ellen van. Hacsak nincs egy ismerősöd Teamspeak-en vagy Discord-on, teljesen magadra vagy utalva.

Egyedül tényleg nagyon nehéz és tényleg mindenre oda kell figyelni. A spawn pontoknál kifejezetten kellő figyelem kell, mert sokan letelepednek a környéken és az újdonsült spawn játékosokra vadásznak. (Amúgy ez undorító szokás és a játék semmivel se bünteti vagy balanszolja ezt. Ez fontos egyébként, mert számomra teljesen kiölte a játékélményt. Lehet mondani hogy valósághű, de ez még mindig egy videójáték és bizonyos balansznak lennie kéne, de a játék nem tartalmazza jelenleg.)

szerk.: Több hónapja játszottam utoljára, ráadásul társakkal és még így rohadt nehéz. Volt már hogy a társamat lőttem le véletlenül. 10 óra játék után alig tanultam valamit és folyton meghaltam. Nem tudom hogy valaha is újra elő fogom-e venni, de jelenleg nagyon nem nekem való ez a játék. :(

[ Szerkesztve ]

(#389) Motoxxx válasza Rony949 (#388) üzenetére


Motoxxx
tag

Egyetlen Multiplayer Shooter játékban sem elegendő 10 óra játékidő kb. semmire sem. Annyival a jéghegycsúcsát kapargatod. Ez hatványozottan igaz a HC játékokra a Tarkovra is. Akikkal tolom szerintem több száz óránk van a játékban, de még így is előfordul, hogy egy véletlen szituációban lelőjük a másikat, mondjuk egyre ritkábban. Szóval igen nem könnyű játék főleg kezdőnek nem, mostanában sokat solozom, de rohadt nehéz egyedül egy kezdőnek azt ajánlom legyen egy 3-4 fős baráti társasága akikkel elkezdi, ha nincs meg keressen mert itt egyedül nem igen lehet megélni, mer a játék élmény is jobb egy társasággal. Aki elkezdi és társaságra vágyik annak ajánlom a legnagyobb magyar discord servert hétvégente 30-40 fő aktiv játékossal. Illetve ajánlom az új face csoportot, itt találtok kontaktokat, akik szivesen elmagyarázzák a játékot sőt szívesen bemennek veletek valaki fel is gearel titteket, mivel még lesz nem is sokára wipe senki nem sporol, mert felesleges.

face csoport

discord

[ Szerkesztve ]

(#390) - = Zk = - válasza Motoxxx (#389) üzenetére


- = Zk = -
félisten

na, ez a közösség kell nekem.. köszönöm :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#391) spank0309 válasza - = Zk = - (#390) üzenetére


spank0309
tag

Ugyan ezt küldtem neked fentebb :)

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#392) - = Zk = - válasza spank0309 (#391) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, tudom... aznap át is néztem... köszönöm :R :K
majd ma meló után bekönyörgöm magam valakihez, mutasson már 1-2 flikk-flakkot.. :R

szerk. ha már ketten mondják ugyan azt, csak nem lehet baj belőle :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#393) Dave567 válasza - = Zk = - (#381) üzenetére


Dave567
addikt

Én azért megvárom a teszteket, meg még úgy halottam, Lag-os szerverek vannak, na az amitől én kiakadnék..

(#394) dargelot


dargelot
senior tag

Elméletileg még idén jönnie kéne open bétának, bár ahogy állunk nem túl sok előkészület mutat erre. Ettől függetlenűl lenyilatkozták, hogy idén lesz még open béta. Bízzunk benne, hogy így is lesz s ennek örömére bérelnek még egy rakés szero-t mert ha a meglévőkre engedik be a játékosokat akkor tényleg senkinek sem fog mosolyra nyílni a szája.

(#395) Ergo_Proxy válasza dargelot (#394) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

Na igen egyet értek, ezekkel a rohadt szerverekkel kezdhetnének már valamit, meg a bugokkal, mert egyet kijavítanak, jön helyette három új. Én három hónapja vettem meg a játékot, mostanában kicsit hanyagolom, egy idő után szerintem elég unalmas tud lenni, persze ebbe nyilván szerepet játszik a kevés tartalom ami benne van. Elég messze van ez még attól, hogy kiadható legyen, ezért nem is értem ezt az open béta dolgot, lehet rosszul tudom, de open bétát leginkább a kiadás előtt szoktak csinálni nem?

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#396) saen


saen
veterán

(#397) kraven54


kraven54
aktív tag

Wipe elötti discount van a tradereknél minden szinte 10-200 rubel

(#398) Dave567 válasza saen (#396) üzenetére


Dave567
addikt

Most akkor hogy is van ez?
Mikor lesz mindenki számára ingyenes a Béta?
És mit kell ahhoz csinálni?

(#399) kraven54 válasza Dave567 (#398) üzenetére


kraven54
aktív tag

2018 elején lesz open béta illetve év vége előtt akinek már megvan a játék kap egy 7 napos kulcsot amit odaadhat valakinek, plusz még pár finomság.

(#400) spank0309


spank0309
tag

Kijött az új patch :DD :DD :DD

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.