Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dragon Age 2

Hozzászólások

(#551) tkesy


tkesy
őstag

Bár Vistaboy azt írta az elemzésében, hogy jó viszonyba kell lenni azzal, akivel viszonyt akarunk létesíteni, ennek ellenére sikerült ágybabújnom egy olyan (ellenkező nemű) csapattagommal, aki egy kanál vízbe meg tudna fojtani.. :D
Mondjuk az még nem tudom, hogy csak egyéjszakás kaland volt-e vagy sem… :B :D

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#552) Vistaboy válasza tkesy (#551) üzenetére


Vistaboy
veterán

Miért kell minden DA2 topikba beírni? :DDD

Én jó viszonyt ápoltam azzal, akit kinéztem magamnak, a többi nem nagyon érdekelt. Sokkal jobban zavart az, hogy történethez van kötve a párkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#553) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ingyen Ring of Whispers annak, aki legalább 15 USD értékben vásárol epic fegyókat a bióvértől! :D

Nem tudtam, hogy lehet még lejjebb süllyedni.

[ Szerkesztve ]

***

(#554) Kelvin válasza ollie (#553) üzenetére


Kelvin
őstag

Én sem szeretem ezt a sok dlc-s tárgyat, megölik a játékot rögtön az elején...
Sosem használom őket, inkább megszenvedek a jobb cumókért a történet során.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#555) Sonja


Sonja
veterán

Tökéletesen, akadásmentesen fut a játék 1360x768-ban, 4xAA+16xAF, Very High, DX11 + High Resolution Pack feltéve és kiválasztva! :C Szép egyébként. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#556) Ghostface


Ghostface
senior tag

Végre, múlt hét szombaton én is megkaptam a játékot, azóta játszok vele és sokkal jobban tetszik mint amilyen a demo volt, de teljesen más a hangulata mint az első résznek.
Viszont tegnap jutott eszembe hogy még sem a Black Emporium dlc-t, sem az Exiled Prince-t nem játszottam végig pedig már Act1-et végigvittem. Kihagytam valamit, vagy ezek később lesznek elérhetőek. Accountomhoz hozzárendeltem, letöltöttem és felinstalláltam őket, a menüben látom is a Downloadable Content mappában mint telepített tartalom.

PSN: Nifty_Ghostface

(#557) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nem bírok ezzel az Arishokkal. :O

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#558) Healbacsi válasza raskolnikoff (#557) üzenetére


Healbacsi
őstag

Youtube-on van vegigjatszas video, de casual vagy normal nehezsegen, mert a csoka uj szorja a tomegbe a fireballt, hogy orom nezni:)
Nezegesd meg, lehet mar fent van teljesen vegig.

Nekem eddig a deep roads vegen levo rock-wraith volt a legnagyobb kihivas. Nightmare fokozaton Aveline, Varric, Anders + rogue Hawk osszeallitasban a csata cirka 20 perc volt, 5x toltottem vissza, igy cirka 1.5 orat elszorakoztam vele :)

(#559) raskolnikoff válasza Healbacsi (#558) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Még ha egyedül lenne. De a többi mágusával meg a warriorjaival hihetetlen mit művelnek. Casualon vagyok és szinte másodpercenként állítom be mikor mit csináljon a csapat, de tök fölösleges, egyszer mindig kipurcan valaki :o Aztán én is.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#560) Healbacsi válasza raskolnikoff (#559) üzenetére


Healbacsi
őstag

Epp most gyoztem le duelben (1vs1). Egy ujabb 20+ perces csata, amiben vegig futkosnom kellett, mert ha eltalalt volna akkor szinte azonnal kihal a karakterem.

SPOILER:
Hawk nalam tolvaj, de a toroket le kellett cserelnem ijra, mert meleeben egyszeruen szetkalapalta a fejem.
Illetve en ugy kezdtem a jatekot, hogy a Witch hunt dlc-bol importalt mentett allasbol indultam. A qunari ellen az egyik csataban feltunt Alastair, szetcsapott egy qunari magust, majd a csata vegen sok szerencset kivant, es adott egy amuletett.

(#561) raskolnikoff válasza Healbacsi (#560) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Vazz...Fenrissel kellett volna mennem? Áhh így meg 10 perc alatt megvolt...hát ez picit gázul jött ki. Tudtam volna előre :((

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#562) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nah jol van...a high dragonnál asszem vége a tudománynak :( :R 25 potion is elfogyott.

Remélem nem kell végigpróbálkoznom az összes csapatlehetőséggel. az Arishoknál is picit idegesítő volt ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#563) Healbacsi válasza raskolnikoff (#562) üzenetére


Healbacsi
őstag

Szerintem rosszul van talentelve a csapatod, vagy regi cuccokkal lehetsz felszerelve. En meg csak 1x mentem neki rogton act3 elejen, de mivel a cuccaim meg nagyreszt act2-esek voltak, igy a tobbi kuldit probalgattam. Most mar majdnem mindent lecsereltem az allando csapaton, es szerintem ma este megutom. Ugy szamolom, hogy nem fog kelleni sok healing poti, max 3-4 lyrium Andersnek. Bar a kis sarkanyos fazisnal Anders durvan tolti a manajat a death syphonnak koszonhetoen.

(#564) Healbacsi válasza raskolnikoff (#562) üzenetére


Healbacsi
őstag

Taktika ami nightmare-en bevalt a high dragon ellen. Az csapatod osszes socketet csereld le fire res-re. A rogue fokarival itt is ijaszkodtam inkabb, kevesebb sebzest kapott igy. Mindig amikor felszall, probalj meg sarok fele helyezkedni, es tarts mindig legalabb akkora tavolsagot, hogy a sarki tuzlabdaja csak 1 embert tudjon sebezni. Ha jonnek az addok, akkor probalj palyaszele/sarok fele orientalodni es a tankkal aprankent behuzni a kis sarkikat. Nekem 80%+ fire res-em volt igy mindenkivel, anders siman kihealelte, fogyott nemi poti, de igazabol nem volt veszes. A tank ivott rock armort es debilitating posiont hasznaltam vele, a tobbiek mighty offense potit ittak csata elott.
Elso proban a rogue meleekent harcolt, igy 30% korulig jutottam, 2. korben amikor ijaszkodtam vele, akkor siman lement.

(#565) Sonja


Sonja
veterán

Ma jött ki egy új GeForce beta driver (270.51), ami igen csak jónak néz ki! :C

Up to 461% in Dragon Age 2 (SLI 1920x1200 8xAA/16xAF, Very High)
Up to 241% in Dragon Age 2 (1920x1200 4xAA/16xAF, Very High)
Up to 19% in Just Cause 2 (SLI 2560x1600 8xAA/16xAF, Concrete Jungle)
Up to 13% in Just Cause 2 (1920x1200 4xAA/16xAF, Concrete Jungle)
Up to 6% in Far Cry 2 (SLI 2560x1600 8xAA/16xAF, Max settings)
Up to 5% in Call of Duty: Black Ops (1920x1200 noAA/AF, Jungle Map)
Up to 5% in H.A.W.X. 2 (SLI 1920x1200 4xAA/16xAF, Max settings)
Up to 4% in Call of Duty: Black Ops (SLI 2560x1600 4xAA/16xAF, Jungle Map)
Up to 4% in Civilization V (1920x1200 noAA/AF, Max settings)
Up to 4% in Left 4 Dead 2 (SLI 1920x1200 4xAA/16xAF, Outdoor)
Up to 4% in Metro 2033 (SLI 1920x1200 4xAA/16xAF, PhysX on)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#566) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Dragon age legendset FB-n valaki játszik? Mármint rajtam, meg munkatársaimon kívül? :D

I am having fun staying poor.

(#567) mpierre


mpierre
veterán

A hétvégén leestem a székről... Spoiler: Vagyon az a rész, mikor lecsapod a Keepert. Na, a kiscsaj ottan fekszik kinyuvadva, Merill meg felette áll és sajnálkozik, meg beszélgetünk kicsit. Erre a Keeper elkezd pislogni... :D :W Nagyon komoly. Tessék megnézni.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#568) Zoli133 válasza Drizzt (#566) üzenetére


Zoli133
őstag

Én kipróbáltam pár itemet meg is kaptam DA2-höz de hosszú távon nem tudott lekötni.
szerintem nagy hibája hogy elhúzzák a játékidőt várj órákat amíg elkészül pár health potion, meg várj megintcsak hogy egy csapattársad újra használhasd. Nem értem hogy ezek minek kellenek egy flash játékba.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#569) AtHoS


AtHoS
nagyúr

A DA2 tulajoknak (avagy leendő tulajoknak április 30-ig) ajándék letölthető (PC) Mass Effect 2 -vel kedveskedik a Bioware/EA

Részletek:
Szerezd meg a 2010-ben az év legjobbjának választott Mass Effect 2 játékot, mely ingyen jár a Dragon Age II minden megvásárolt példányához!

read-only mode on the forum

(#570) leviske


leviske
veterán

Nah, beértem magam. Ha valakit érdekel, röviden a véleményem: Folytatásnak számomra rettenetesen leszerepelt, viszont, mint önálló játék, nem rossz. A redesign sok helyen jól sült el, a grafika egyszerűen összeforrottabbnak hat, mint az első rész esetében. A harcrendszeren viszont még van mit kalapálni (pl: mikor a rogue karakter fél órán keresztül cigánykerekezik az ellenfél után, vagy épp egy helyben, mert valamibe beakadt... arra nem az "awesome" a legmegfelelőbb szó, hanem inkább az "awkward").

Összességében nincs komoly bajom a játékkal, de azért a 3. résztől jelentősen többet várok azért cserébe, hogy nem kap kaszát.

MÁS: Mikor ezt megláttam, egy darabig nem tudtam abbahagyni a röhögést. :DDD

(#571) zhata válasza AtHoS (#569) üzenetére


zhata
senior tag

Könnyebb végigjátszani a játékot, mint ezt letölteni.
Feladtam. :((

[ Szerkesztve ]

(#572) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ha jól láttam itt még nem volt:

Milyen lett volna a DA:O DA2 stílusban. (angol nyelvű)

A vége felé már ugyan eltér az eredeti koncepciótól, de egyébként zseniális. :D

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#573) Vistaboy válasza L3zl13 (#572) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Warden: You are free to go pleasedon'tkillmekillalistairinstead
Alistair rivalry +10
Morrigan friendship +50"

"Warden: Are you hitting on me?
Alistair: Of course I am, everyone's bisexual.
Warden: Well stop it, I was planning to go for the redhead girl.
Morrigan rivalry +10
Alistair rivalry +10
Sten rivalry +10
Warden: Seriously?
Dog rivalry +10
Warden: Ok now that's just plain wrong."

"Warden: That's what I thought. Oh well, let's save the Tower.
Morrigan rivalry +10
Warden: And if you're coming with us I guess we have to leave somebody behind. Sorry Morrigan but you and your rivalry points can bugger off.
Morrigan rivalry +100
Warden: How is that not already maxed?
Morrigan rivalry +10
Warden: Yes yes, run along now."

Ezek ütöttek. :DDD De a legnagyobb:

"Warden: Can we just skip to the "is your fruit forbidden" bit?
Leliana: Of course not! You have to wait until Act 2.
Warden: Act 2? I didn't even know we were in Act 1!"

"Warden: The Maker told you that?
Leliana: The script did!
Warden: Oh, ok. Is it Act 2 yet?
Leliana: Yes.
Warden: So can we... you know?
Leliana rivalry +10
Warden: Guess not."

Szerintem hatalmas lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#574) zhata


zhata
senior tag

Harmadszor játszottam végig.
Még mindig Morrigan a nyerő. :)

(#575) AtHoS válasza zhata (#571) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nekem gyorsan megvolt, mivel ugye már volt regem a bioware-hez (Limited Edition-hoz járó kódot itt kellett regelni), így csak bejelentkeztem, majd az ME2offer oldalon beírtam az onlinepass-t és már írta is a ME2-höz való kódot, amit az EADownload manager-ben regiztem.

Na itt meg is jelent a listában a játék és tölthetem, ha akarom

read-only mode on the forum

(#576) zhata válasza AtHoS (#575) üzenetére


zhata
senior tag

No itt akadtam el. (EA Download Manager), ami nem segített, hanem...
Semmiképp sem megy.
Kapják be!! :(((

Neked, köszi a segítséget! :)

(#577) zhata


zhata
senior tag

Miközben letöröltem ezt a szart (EA Download Manager), még megfenyegetett azzal is, hogy az esetleg a már kifizetett játékaim sem mennek majd!!! :(((

[ Szerkesztve ]

(#578) AtHoS válasza zhata (#576) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az EA Download Manager- ben jobb felül a "fogaskerék"-re kattintva lenyíló menüben a "Játékkód beváltása"-t kell választani és a megjelenő ablakban beírni a kapott kódot. Itt pár másodperc után ki lehet lépni az ablakból és ezután meg is jelenik a ME2 a Saját Játékok között.

A figyelmeztetésről nem tudok mit mondani, mivel eddig még nem szedtem le egyszer sem ezt a "menedzsert" a gépről. Mondjuk decemberben kerültem csak kapcsolatba vele

read-only mode on the forum

(#579) Kidus válasza Vistaboy (#573) üzenetére


Kidus
őstag

Eddig ez a legjobb:

"Warden marches onto Sloth's island, Wynne, Morrigan and Leliana appear behind him.
Warden: Qwerty's Angels, let's kick some ass!
Sloth: I offered you your dreams come true and this is how you repay me? Perhaps instead you would prefer... YOUR NIGHTMARES! So how about it Warden? Would you like another massage?
Warden: AAAARRRGH!
Zevran rivalry +10
Leliana: You must be strong! You must fight...
Marjoline: Leliana...
Leliana: I am not afraid of you!
Marjoline: Oh but my dear... (she turns into Leliana) you are me!
Leliana: Nooooooooooooooooooo
Wynne: Now that's just silly
Sloth: Wynne, we just got you a part in a new computer game. It's called Gryphon Age, a story full of Gryphons and gryphons and gryphons and...
Wynne: too many feathers oh no I can't take it STOP ASKING FOR GRYPHONS
Morrigan: Ok that was funny. But you won't scare me.
Sloth: Morrigan. I love you
Morrigan runs away
Sloth: I guess I win
Alistair runs in
Alistair: I'm (puts on sunglasses) tired of you. YEEEAAAAAAH
Sloth: What? That was...
Alistair pulls out a gun and shoots him
Alistair: Yes! I did it! Epic victory for me! Alistair for the win!
Wynne: What? For... me? I had no idea. I...
She runs up to Alistair and hugs him then plants kisses on him
Alistair: No! Help!"

Es most kicsit megpihenek, rohadt hosszu :D

Assuming Control

(#580) TTomax válasza AtHoS (#569) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én úgy látom ehhez kell a The Black Emporium... az egy DLC lenne???

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#581) L3zl13 válasza TTomax (#580) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Black emporium ingyenes mindenkinek aki újonnan vásárolja a játékot.

Aki hülye, haljon meg!

(#582) AtHoS válasza TTomax (#580) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt kell regizni egy hozzáférést: Bioware SocialNetwork

A baloldali My Games - Register Games -nél regisztrálod az oldalon a DA2-t, így a Profile - Your registered game content részen már láthatod is mely DLC-k érhetőek el számodra.

Nekem korábban készült EA accountom az EA Download Manager-hez és annak a hozzáférési adatait használom a Bioware oldalán is, így a játékban ugyanazzal tudok bejelentkezni, tehát a Bioware-nél feloldott DLC-k egyből bekerülnek a játékba is.

read-only mode on the forum

(#583) Sonja


Sonja
veterán

1.02 patch!

GAMEPLAY
The effects of various follower talents and item properties are now being properly removed and re-applied when loading and saving.
Anders's default set of tactics will now activate Haste when appropriate.
Aveline's final armor upgrade is now available during "Favor and Fault."
Aveline's Retaliation talent no longer imposes a delay when activated.
The warrior's Rally talent now functions as described.
The rogue's Lacerate talent now functions as described.
Party members who are resurrected during a fight now rejoin combat properly.
Hawke no longer gains random spells or talents after using the Maker's Sigh potion, then saving and reloading.
Potions, poisons, grenades, and runes can now still be ordered from the Hawke estate after the main campaign is complete.
Various minor gameplay issues no longer occur.

QUESTS (SPOILER WARNING):
"Who Needs Rescuing" can now be completed.
"Duty" will now appear on the Chanter's Board even if the player accepted all of the board's quests before installing the Exiled Prince premium content.
The journal for "Duty" will now update if the player left the Docks (Night) area immediately after killing the Flint Company mercenaries.
In "Finders Keepers," the door to Woodrow's Warehouse will now open if the player steals the location to the warehouse from the harbormaster's office.
In "Finders Keepers," if the player leaves Woodrow's Warehouse before finding the crate, it is now possible to return to the warehouse to complete the quest.
In "Herbalist's Tasks," the varterral's heart is now available even if the player killed the varterral before receiving the quest.
Merrill no longer refers to the aftermath of "A New Path" before the plot has been completed.
Varric is no longer confused about which character Hawke has been romancing.
Various minor story-scripting issues no longer occur.

PC/MAC-SPECIFIC FUNCTIONALITY:
Varric's Embellishment talent no longer incorrectly refers to movement speed.
It is now easier to select party members by clicking on their portraits when the level-up arrow is displayed.
The game now functions correctly if the Windows desktop is set to 150% size.
The video options menu now allows a wider full-screen gamma range.
Various issues specific to DirectX 11 no longer occur.
Various technical changes should improve performance and limit crashes.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#584) TTomax válasza AtHoS (#582) üzenetére


TTomax
nagyúr

Köszönöm!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#585) leviske


leviske
veterán

Kérdés: Ha valaki Carver/Bethany mellé viszi Anders-t a mélyutakra, akkor mi a dolog vége? Próbálta már valaki ezt a párosítást?

(#586) leviske válasza leviske (#585) üzenetére


leviske
veterán

Kipróbálva, ha visszük a Hawke tesót, akkor érdemes Anderst is magunkkal hurcolni.

(#587) zhata


zhata
senior tag

Érdekes, hogy a fő karakter harcosként a többinél jobban teljesít. (kard és pajzs), szerezz meg egy teljes szettet. (Mondjuk a Champion kollekciót).
A csapat:
Fenris - kétkezes
Varric - a saját fegyvere (Bianca hasznos)
Merrill - a saját célodra alakítva, akár dühöngő fúriává is változhat harc közben.
(A leghasznosabb karakter ebben az összeállításban)! :)

(#588) Zoli133 válasza zhata (#587) üzenetére


Zoli133
őstag

Harcosként még nem próbáltam, rouge-nál ezt nem vettem észre. mágusnál volt egy kicsit ilyesmi érzésem, de az szvsz a rosszul beállított taktika miatt volt. de épp most akartam kipróbálni harcossal majd megnézem....

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#589) leviske


leviske
veterán

Úgy tűnik, hogy valami egészen komoly kis DLC közeleg a DA2-höz. [link] [link] [link]

Remélem ad is majd valamit hozzá a történethez.

(#590) Rossi


Rossi
addikt

Elkezdtem én is a játékot, első fél óra után bejövős.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#591) maszi99


maszi99
őstag

Elkezdeni elkezdtem én is :K
Vettem egy origins játékot innen a ph-ról 4ezerbe, de bevallom ennyit sem ér meg :(((
1 óra játék után befejeztem :((( (kritikát inkább nem fejtek ki)
Ha majd rengeteg időm adódik, és nagyon ráérek, akkor majd foglalkozok vele talán :U
Witcher 2 után (amivel el leszek őszig minimum) könnyű beszélnem ;]
Csak remélni tudom, hogy visszatérnek az első rész irányvonalához, vagy ne 2.-rész nevet adták volna neki, mert ez így nagyon zavaró tényező számomra :(((
Külön játékként talán még elmegy valahogy :P

Azért jó vadászatot uraim: :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#592) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Felbátorodva azon, hogy mennyi hibát javít az 1.3-as patch, és hogy gondoltam egy ilyen játékhoz talán még 24fps is elég lehet, így kipróbálhatnám 3D-ben (csak hogy használjam valamire a szemcsit azon a ~4db filmen túl amit megnéztem vele ha már van a TV-hez... :DDD), felraktam egy friss AMD drivert is, belőttem mindent maxra, csak a blur-t kapcsoltam ki, és erre fel kaptam 14 fps-t az arcomba. :DDD

Mondjuk a térhatás odab@sz, jobb mint flmekben. Meg úgy egyébként is nagyon szép és részletesen kidolgozott modellek vannak benne. De gondolom a high res texture pack is erősen érezteti kellemes hatását. (Lehet ezt kéne megpróbálni először kikapcsolni?)

Gondolom ha kikapcsolom a 3D-t, akkor felszalad vagy 30-ra az fps, amivel egy ilyen játék már játszható, de akkor megint partszakadáson állok, mert mindenki azt mondja hogy ez a rész sehol sincs az Origins-hez és ahogy láttam már belőle részeket egy ismerősömnél, nekem sem jött be túlzottan ez a stílus, szóval azért gondoltam mégis elővenni, hogy ilyen játékhoz talán elég 24fps, dehát csak örülhetnék, ha lenne annyi HD5850-el 3D-ben. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#593) janos666 válasza janos666 (#592) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Aha, 2X AA ki, utolsó négy pipa ki és épp csak megvan a 24fps, ami akár tényleg elég is lehetne a kalandozáshoz (persze kicsit még darabos, de valamit valamiért, amúgy 2D-ben és mindent bekapcsolva is kb. ennyivel fut...), de így már közel sem olyan szép a játék.

Az ismerősömnél (szintén 5850) is akadt rendesen mikor mindent maxra tolt, de reméltem hogy pár patch és driver után jobb lesz a helyzet. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#594) Zoli133 válasza janos666 (#593) üzenetére


Zoli133
őstag

Ez fura hogy 5850-el 2D-ben akad, nekem fullHD-ban, max grafon volt 50-60 fps-em és akkor még csak 2GB ram volt a gépben nem 4. Tehát nekem teljesen korrektül ftott nem tudom hogy nálatok mitől lehet ennyire alacsony az fps szám...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#595) janos666 válasza Zoli133 (#594) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

CPU mindhármunknál Core2, a tiéd és az anyém azonos órajelen is járnak (az ővé csak 2.6-on), de nálam és az ismerősömnél 4 mag nem 2 (mondjuk adott esetben ez akár hátrány is lehet, ha bugokról van szó...), a system RAM nem fogy el (mindhármunknál 4Gb), hisz 32-bites program nem tud többet felzabálni, a VGA-mon tuingos BIOS van, de így a melegben inkább visszatekertem félútra a gyárihoz hogy ne fűtse a szobát, a Windows és a driver friss, de nem pont ez a baj, mert az ismerősöm még rögtön a megjelenés után kezdte tolni, és nála úgy rémlik még rosszabb volt maxon (max = minden be és minden max, kivéve AA, ami 2x, talán ő 4x-et próbált legelőször...), bár nehéz ennyi idő után összehasonlítani, főleg hogy ő egy masszívan motion blur-os c-PVA-n tolta, én meg plazmán...

Textúrapakkod fent van nálad? Mert úgy még nem próbáltam, hogy 2D és ez OFF, 3D-ben próbáltam kilőni, de kevesebbet hozott a konyhára, mint az occlusion és diffuse cuccok kilövése.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#596) Zoli133 válasza janos666 (#595) üzenetére


Zoli133
őstag

high-res texture packe fent van (ill volt most kellet egy teljes rendszer install).
Igazából nem is nagyon értem hogy hogy lehet ekkora különbség. Nálam a VGA 900/1200Mhz en megy de ez sztem nem annyira mérvadó. viszont patchak gondolom fenntt vannak nálam ha jól emlékszem 1.02 után voltak ilyen eredményeim elötte 35-40 fps.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#597) leviske válasza janos666 (#592) üzenetére


leviske
veterán

A patch-ekkel vigyázni kell, valószínűleg a BioWare csapdának szánja az elégedetlen vásárlóknak. :DDD Eddig akárhány patch felkerült, annál több idegesítő hiba jött elő.

(#590) Rossi: Ha nem úgy állsz hozzá, akkor ez egy jó játék és ha nem a helyszínek, hanem a történet miatt játszol, akkor többször is végig lehet tolni (sőt, érdemes). Szerintem, de én úgyis elfogult vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#598) janos666 válasza Zoli133 (#596) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a Graphics Detail csak High de minden más max, csak AA 0x, akkor stabil 60fps (gyönyörűen sima mozgás, öröm húzgálni az egeret és öntömjénezni, hogy megérte LCD-ről plazmára váltani).
Ha rányomom a 2x AA-t (ami azért rákívánkozik), akkor már leeseget, a FRAPS pedig 57 körül méricskél, és ha direkt ezt vizsgálom (futkosok a fal mellett vagy finoman húzott egérrel forgatom körbe a kamerát), akkor látszik hogy néha bereccen.
Ha átrakom High-ról Very High-ra (és még be se kapcsolom azt a két plusz opciót, ami eléhetővé válik vele), már csak 30-at mér a FRAPS és a leírt módszerrel vizsgálva már mindent duplán látok mozgás közben (megduplázódik a növények szára, miközben elfutok mellettük, ugrálóan néz ki a fal mozgása, stb.)
Ha még a plusz két cumót is rátolom, akkor ~27fps, és már inkább rossz nézni a mozgást, mint sem élvezetes forgatni a kamerát.

Szóval valami a High és Very High közt felezi meg az fps-t.

Hupsz... és ahogy fölétartott egérrel olvasom, a High a DX10, a Very High a DX11-es effekteket hozza be, szóval még szerencse, hogy az Evergreen valódi DX11 hardware, a Fermi meg csak emulált, mert ezen is dobhatom ki a DX11-et a ge@ibe. :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#599) Rossi válasza leviske (#597) üzenetére


Rossi
addikt

A történetre koncentrálok, de egyébként a grafika is magával ragadó. A harcrendszer érdekes, kellemeset csalódtam. Viszont az első rész után ezek a ctrl-c ctrl-v helyszínek nagyon, nagyon de nagyon gázok... Emiatt csalódtam a Bioware-ben, remélem hogy ezt a Mass Effect 3-ban nem csinálják meg...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#600) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem már keményen benne is vagyok egy komoly companion-quest bugban, amiből nincs kiút. :W

Ma kb. azzal kezdtem a játékot, hogy elmentem Fenris-el kitakarítani a fejvadászos házat. A küldetés végén, a házból kilépve ugye beszéltem vele, hogy hozzánk csapódik... Aztán - és gondolom ettől akadt ki a rendszer - rögtön be is raktam őt az aktív csapatba és bóklásztam vele a várost, aztán gyakorlatilag ma egész délután csak játszottam (persze szünetekkel...), úgyhogy még akkor sem tölteném vissza a mentés, ha lenne egy, ami épp a Fenris-el való találkozás előtt született.

A probléma, hogy most ott van a quest, hogy beszéljek Fenris-el a házánál, de ezt már nem tudom megtenni, sehol sem jelenik meg a térképjel, hogy hova menjek. És csak most esett le nekem úgy igazán, hogy ebből gáz lesz, mikor összeszedtem az elf csajt, és ő i szólt, hogy ugorjak be hozzá, és tényleg el tudtam hozzá menni, nem úgy, mint Fenris-hez (és őt nem tettem be "idő előtt" az aktív csapatba).

Ez most tényleg így veszett, és akkor sohasem tudod már végigcsinálni Fenris küldetéseit, amik nem fognak megjelenni, mert nincs teljesítve az első "látogass meg" küldetése se (és már nem is lesz...)?

Még szerencse, hogy megvártam az első pár patch-et, mielőtt játszani kezdtem. :W

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dragon Age 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.