Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dragon Age 2

Hozzászólások

(#651) leviske


leviske
veterán

Dragon Age III morzsák, hátha valaki nem futott össze vele 2 hónap alatt. :DDD

Személy szerint örülnék, ha dobnák Hawke-ot.

(#652) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Napokban tettem fel a játékot próbaként eddig nagyon bejön .
Viszont olyan gondom van időközönként kifagy a játék és leáll , utána olvastam tanácsolták a v sync élsimítás kikapcsolását de továbbra is ugyanúgy crash.
Létezik erre valami megoldás?

(#653) leviske válasza Jimy83 (#652) üzenetére


leviske
veterán

Hülye kérdés, de az 1.03-as patch fent van?

(#654) Jimy83 válasza leviske (#653) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Aha fent közben találtam egy ati drivert amivel nincs para .

(#655) peterxxx


peterxxx
csendes tag

Helló!
Dead Space 2-höz kaptam egy kódot amit Dragon Age 2-ben be tudok váltani egy Isaac Clark armorra:
Így néz ki!
Akit érdekel az írjon privátot és megegyezünk ^^

(#656) ldave


ldave
félisten

Nemrég vettem meg a játékot (PS3-ra) és a DLC-kel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Az item pack dlc-k új cuccokat tartalmaznak, vagy azok a játék során is megszerezhetőek?
A 3 story dlc hogy kapcsolódik a játékhoz? Előbb végig kell vinni az alapot vagy közben is végigjátszhatóak?

A Slime draws near! Command?

(#657) janos666 válasza ldave (#656) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ami "új életút" azt célszerű lehet megjelenési sorrendben végigjátszani az alapjáték után. Ami integrálódik az alapjátékba, azt tekintsd szerves részének, és csináld mikor jól esik (és már elérhető).
Van olyan fizetős item, amit rögtön zsebbe kapsz, és van olyan, ami csak elérhetővé válik pl. bizonyos árusoknál).

De ezt most csak általánosságban írom a Bioware játékok tapasztalataiból. A DA2-t már rég játszottam végig és akkor még nem sok DLC volt hozzá.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#658) leviske válasza ldave (#656) üzenetére


leviske
veterán

Az item pack teljesen új cuccokat tartalmaz és érdemes lehet megkockáztatni a vásárlását, mert gyakorlatilag kasztonként az egész játék alatt 3-4féle megjelenésű páncél váltakozik és ehhez ad hozzá 1-1 item pack 3-3 viseletet.

Az eddig megjelent story DLC-k közül a TEP gyakorlatilag a játék kivágott része, a Legacy egy bármikor végigvihető, teljesen mellékes szál, a MotA pedig a játék utolsó harmadában aktiválódik, amikor már bajnokká vált a karaktered.

(#659) ldave


ldave
félisten

Köszi az infókat. Ha megveszem az item pack-ot is akkor az azt jelenti, hogy már az új cuccok is eshetnek majd az ellenfelektől vagy valamelyik árusnál jelennek meg?

A Slime draws near! Command?

(#660) leviske válasza ldave (#659) üzenetére


leviske
veterán

Nem, sajnos. Hawke otthonában találod meg a cuccokat egy ládában és a TEP sztoriján kívül az összes sztori DLC-t is onnan tudod megkezdeni.

A sztori DLC-k adnak olyan ellenfeleket hozzá a játékhoz, amik már más loot-ot (vagy mit) dobnak.

(#661) ldave válasza leviske (#660) üzenetére


ldave
félisten

Köszi, akkor egyelőre maradok csak a story dlc-nél, aztán ha majd egyszer újra nekiállnak a játéknak, akkor nézek item pack-ot.

A Slime draws near! Command?

(#662) ldave


ldave
félisten

Jelenleg Act 2-ben vagyok és Act 1 végén meghalt a tesó (Bethany) a Deep Roads felderítés alatt, meg lehet őt valahogy menteni?

A Slime draws near! Command?

(#663) janos666 válasza ldave (#662) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem viszed magaddal, akkor nem tud odalent megfertőződni. Én is kétszer jártam meg emiatt azt a küldetést.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#664) leviske válasza ldave (#662) üzenetére


leviske
veterán

<<<SPOILER>>>

Meglehet menteni. Nem viszed magaddal, vagy rajta kívül Anders-t is viszed és elvégezteti rajta a rituálét. Viszont készülj fel arra, hogy az Act.2 és Act.3 nagy részéből így is kimarad, mert vagy a kamarásokkal lesz, vagy ha otthon marad, elviszik a templomosok.

(#665) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most hogy elkezdtem játszogatni a Skyrim-el, azon járt az agyam, hogy többet érne elölről kezdeni a Dragon Age-t, mert számomra sokkal szerethetőbb játék volt.

Eleve a Bioware-nél kezdtem az RPG-zést Mass Effect-el, amit tök véletlenül próbáltam ki. Így, hogy most látok egy másik híres RPG-t, már könnyebb megfogni, hogy mit is csinál nagyon jól a Bioware:

1: Segít, hogy teljesen természetes módon kulcsfontosságúnak érezd magad a játékban.
Nem csak odacsöppensz és vagy, de nem is rágják annyira a szádba, hogy "te erre születtél, már 1000 éve megjósolták az eljöveteled és lám itt vagy", hanem pont szépen de kellően hathatósan beleéli magát az ember, hogy ő bizony jelentős személy és komoly feladata van. Tudja, hogy nem körülötte forog a világ, de ott van a pillanatnyi forgásközéppontban...

2: Bizonyos fokig tényleg összebarátkozol a csapattársaiddal, már-már mint ha értelmes személyiségek lennének. Átjön, hogy a karaktered összebarátkozott azzal az NPC-vel...

3: Van egy rakás side-quest, és a main-questekből is szabadon válogatsz egy darabig, de azért meg van fogva a dolog, érzed a folyamatok előrehaladását, egymásba fonódását, stb.

A DAII-t ~13 óra alatt játszottam végig (akkor még DLC-k nélkül). A Skyrim-ben benne van már lassan ~10 órám, és még csak annyit értem el, hogy valami süketnéma csaj követ engem, a céltalanul kóborló senki fiát (pontosabban követ, míg el nem akad valami tereptárgyban mielőtt végre hasznát venném -> csak azoknak, akik szerint tarthatatlanul bugos a DAO és DAII...), egy hadseregnek is sok kacat van a hátizsákomban, amit nem is tudom hogy el kéne adni (és kinek, hogy ára is legyen...), tartogatni (valamire...), kidobni (valahol...), stb, és órákat járkáltam fel-alá az egyforma szürke havas világban, javarészt céltalanul, csak "felfedezni a térképet", hogy utána működjön majd a gyors utazás.

A fő történeti szálhoz szinte még nem is nyúltam, nem is merek még 10-es szinten sárkányok után eredni, mert egyszerűen nem érzem még azt, hogy alkalmas lenne rá a karakterem, így nem élném bele magam...
Viszont így bóklászva meg folyton meg akar engem ölni valaki, vagy elrángat magával egy öngyilkos küldetésre, aminek az én nézőpontomból kb. se füle se farka, csak úgy van egy izé az akárhol, amit meg kell ölni mert gonosz...

Idővel biztos összeáll a Skyrim is, és biztos rengeteget segítene ha játszottam volna a többi Elder Scrolls-al, és nem akarom most annyira összevetni őket, csak leírtam így ezt a benyomásom, hogy miért is jók szerintem a Bioware féle RPG-k, amik sokak szerint nem is igazi RPG-k...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#666) vhunor válasza janos666 (#665) üzenetére


vhunor
őstag

Ugyanezt éreztem az Oblivion "befejezése" (azaz a főszál végeztével), 70 óra játékidő után (1 év alatt, a vége már nagyon szenvedős volt). A karakterek semmilyenek voltak, a tárgyak feléről nem tudtam, hogy mire való (aztán általában kiderült, hogy semmire, csak filler), a harc elég bugyuta, az UI rémálom (skyrimé ennél is inkább).

Én néhány napja vettem meg az Amazonról a DA 2-t, de az egyhez képest nagyon vegyesek az érzéseim (6 órát játszottam vele eddig).
A karakterlap, térkép, inventory olyan egyszerű lett mint a faék (vagy csak simán randa, igénytelen), az Originsben gyönyörű volt, igényes, a régi lapok, a vérnyomok stb... Amikor új küldit kapsz, az Originsben az is tök szép volt, itt az is randa.
Harc közben idegesítő a DMC-s mozgáskultúra, az Originsben volt súlya a fegyvereknek, a mozgásnak volt normális dinamikája.
Az ellenségek látható respawnja meg egyenesen gáz (főleg, amikor csak úgy beesik az égből 4 db íjász...).
Nem lehet módosítani a társak páncélját, ez no comment.
Az Origins sem volt egy sandbox játék, de itt nagyon nagy a csőjáték érzés, néha még az FF XIII-at is szabadabbnak érzem, pedig ugye...

Pro: jó, hogy a főhös végre beszél, végre van személyisége, ez számomra nagy pozitívum. A ME-féle dialógusrendszer is jobb, mint a régi (bár egyelőre még nem látom a persuade, intimidate, ilyesmi opciókat, ha vannak egyáltalán).
A grafika javult, de nekem már az Origins is bőven szép volt, és az szerintem sokkal jobban összeállt hangulatilag, mint a 2, és a helyszínek is sokkal változatosabbak voltak.

Mediumon könnyebbnek is tűnik jóval, az Originsben emlékszem jópár kemény pillanatra, itt meg megyek mint kés a vajban (rogue), sokkal ritkábban is mentek.

Az Origins első végigjátszásra kb. 45-50 órára kötött le, ez jó, ha a harmadát hozni fogja ahogy olvastam a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#667) leviske válasza vhunor (#666) üzenetére


leviske
veterán

Ezekkel én is egyetértek, bár a companionok páncéljának cserélhetetlensége szerintem jó ötelt. Nem egyszer fordult elő az első részben, hogy elvette az egész jelenet komolyságát az, hogy mondjuk bele lógott valamelyiknek a fejébe ez vagy az.

(#668) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

sziasztok
Dragon age 2-vel kapcsolatban kellene segitség!!
aki játszot már vele irjon privátba a többit ott leirom :R

(#669) Ghostface válasza crysis 2011 (#668) üzenetére


Ghostface
senior tag

Helló!
Szerintem nyugodtan írd ide a kérdésed, többen tudnak rá válaszolni, lehet hogy hamarabb is kapsz választ. Ha viszont warez probléma akkor lehet hogy segíteni se tudnak, szerintem itt mindenkinek eredeti volt. De ha nagyon akarod elküldheted privátba, egyszer végigjátszottam de az se ma volt, nem ígérem hogy mindenre emlékezek. :)

PSN: Nifty_Ghostface

(#670) kovsol válasza leviske (#660) üzenetére


kovsol
titán

A LEGACY és a MARK OF THE ASSASSIN mennyi játékidőt adnak hozzáa játékhoz ? Megvettem most xbox360 -ra is a játékot és jobban bejön mint PC -n.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#671) ldave válasza kovsol (#670) üzenetére


ldave
félisten

Mark of the Assassin nekem 5-6 óra alatt volt meg, Legacy-t nem néztem még.
Tetszett a DLC, jó volt nagyon az új karakter, meg maga az új helyszín is bejött.

A Slime draws near! Command?

(#672) kovsol válasza ldave (#671) üzenetére


kovsol
titán

hm az elég hosszú akkor

May the Force be with you!

(#673) ldave válasza kovsol (#672) üzenetére


ldave
félisten

Viszonylag lassú játékos vagyok, meg szeretek mindent bejárni, szóval ha valaki más stílusban tolja, akkor talán 4 óra alatt is megcisnálható.

A Slime draws near! Command?

(#674) leviske válasza kovsol (#670) üzenetére


leviske
veterán

A MoftA nekem nincs meg, bár állítólag elég sok mindent zsúfoltak bele, szóval elképzelhető, hogy több órán át tart. A Legacy hossza inkább nehézségi szinttől függ. Ha a Witch Hunt meg volt, akkor kb ahhoz tudod mérni. A kettő közül én mindenképp az assassint választanám, már csak a youtube videók alapján is élvezhetőbbnek tűnik.

(#675) kovsol válasza leviske (#674) üzenetére


kovsol
titán

MoftA val szemezek, most amúgy harmadik végigjátszást kezdtem el :) De Xboxon első még, de jobban tetszik, főleg mert PC -n rányomtam, hogy mit üssön és ütötte magától, itt meg az ütéseket is én irányítom.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#676) #70869248 válasza janos666 (#665) üzenetére


#70869248
törölt tag

pontosan, rengeteget segítene ha játszottál volna az előző részekkel.
Két teljesen eltérő felfogás a két játék.
A Skyrim pontosan azt adja amit a Morro' vagy az Obli', csak más területén a világnak, senki nem fogja a kezed.
Én mondjuk piszok hálás vagyok érte, mert hasznát tudom venni a előző játékokban megszerzett tudásnak..elolvasott könyveknek, ..csak egy példa, ez a térkép kb. 16 éves:

De tisztán látszik hol fogsz majd kalandozni 2002-ben, 2006-ban és 2011-ben.
Nálam ez nagyon nagy szó, nincs elfeledett világ elfeledve (BG, IW, NW) :( vagy elpusztított világ, majd úk világ, majd még egy újvilág (HoMM sorozat)..stb.
Ez a térképed 16 éve, és a világ ilyen, a fajok, és minden..
Nagyobb önállóság kell és odafigyelés.

A Dragon Age-t szeretem...aki szerette a BG-t az biztos hogy örült neki, én is...a második rész is jó, de a helyszínek....és a lélektelen csaták hullámokban, nagyon gépszagú.
sokkal jobban érezni rajta a CRPG ízt.
De örülök azért, és persze megvettem a könyvet meg mittomén....de a DA-t és a Skyrim-t nem lehet összehasonlítani sztem, teljesen más a stílus...teljesen más felfogás.

(#677) vhunor


vhunor
őstag

Nem vágom ezt a Merrill csajt. Szinte bármit csinálok, jön a +10-15 rivalry. Kapott gyűrűt, rivalry. Beszélgetek vele erről-arról, rivalry. Nők...

(#678) leviske válasza vhunor (#677) üzenetére


leviske
veterán

Merrilnél elég sokszor nem számít pozitívnak, ha a "jó" választ választod, mivel nem gondolkozik racionálisan. Ajándékokat pedig csak onnantól adhatsz bárkinek a játékban, hogy egy bizonyos szintű szimpátia már megvan köztetek.

Ha folyton támogatod a bloodmagic űzésében, akkor szorgosan gyűjtheted nála a plusz pontokat. Én csak egyetlen karakteremet barátkoztattam össze vele, őt is azért, mert ki akartam próbálni vele is a pozitív románcot.

(#679) vhunor válasza leviske (#678) üzenetére


vhunor
őstag

Jah, én az összes Blood Magic könyvet (nem emlékszem a küldi nevére) elpusztítottam :). Na mindegy, majd a köv. karakternél.

(#680) leviske válasza vhunor (#679) üzenetére


leviske
veterán

Jól tetted. Legközelebb elég, ha nem viszed magaddal.

(#681) Patrick


Patrick
addikt

Hol találok sárkánykarmot?:)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#682) leviske válasza Patrick (#681) üzenetére


leviske
veterán

Mármint ezt hogy érted? Van ilyen küldetés a játékban? Bone Pit az egyetlen sárkánylelőhely, tehát először ott nézelődnék.

(#683) Patrick válasza leviske (#682) üzenetére


Patrick
addikt

Hali!

Volt egy küldi, egy árusnak kellett 3 dolog, vasérc, ilyen sárkánykarom és még valami. No aztán egy másik küldi által tudtam szerezni tegnap. :)

Köszi.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#684) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Majdnem nekiindultam egy második DA2 végigjátszásnak (kb. pont egy éve volt az első és úgy tűnik már befutott minden lehetséges DLC), de meglepett, hogy nem tudom importálni a régi karakteremet.

Úgy figyeltem, hogy a többi BIO játékban simán át lehet hozni az arcot egy régebbi végigjátszásból és általában magasabb szintről is indul így az ember.
De mindjárt megnézem, hogy ha eljutok egy darabig a new game beállításaival, ott mégis előugrik-e a lehetőség, hogy ne csak DAO, de DA2 save game import... :U

Aztán gondoltam utánanézek ennek a DA2 wiki-n és ezt találtam:

Bioware has stated that the DLC packs "Return to Ostagar", "Darkspawn Chronicles", "Leliana's Song", "Golems of Amgaraak" and "Witch Hunt" have no plot flags that are checked inside of Dragon Age 2 right now.

Vagyis akkor az teljesen véletlen volt, hogy nekem legutóbb pont azt mondták a DAO szereplőről a DA2-ben, ami a Witch Hunt-ban történt az én karakteremmel és akkor is ezt mondták volna, ha mást választok a végén vagy le sem tolom azt a DLC-t? :F

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#685) janos666 válasza janos666 (#684) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ő! Már nem is emlékszem: Lehet egyáltalán egyedi arcot építeni DA2-ben?

Most bemásoltam a dokumentumos Bioware mappába a régi Character mappámat (az első végigjátszásom eredménye), így meg is jelent a játékban a Resume is, de arra nyomtam, hogy New Game.
Itt annyit csináltam, hogy kiválasztottam a rogue class-t és rögtön jött a videó a törpével aztán dobott is le a harcmezőre.

Ez most mi? Nincs is lehetőség arcot építeni vagy automatikusan importálta nekem a régi DA2 arcomat?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#686) leviske válasza janos666 (#685) üzenetére


leviske
veterán

Akkor sorjában:
- A DA2 importálást eddig nem figyeltem, de asszem 24-es szint a max, szóval ebbe nemigen fér bele az, ami a Mass Effect esetében. A DAO-ban se lehetett a régi mentést importálni.
- Az szerintem hülyeség, hogy nincs benne a játékban a DAO DLC-inek a következménye. A Witch Hunt után befejezésenként Flemeth kissé más szöveget nyom le a DA2-beli utolsó találka alkalmából. És a GoA is képviselteti magát, mégha nem is nagy szám. A többi DLC lehetséges következménye a DA2-ben tényleg nem lett kibontva.
- Lehet egyedi arc, csak ilyen idiótán oldották meg, hogy először kell menni egyet az alap karakterekkel.

(#687) janos666 válasza leviske (#686) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, közben előderengett, hogy talán el kell jutni addig, míg leállítják a törpét, hogy ne a közszájon forgó story-t mesélje, hanem az igazat és akkor lesz face editor.

Köszönöm, jó tudni. Alapvetően mint hogy csak egyféleképp játszottam végig a sorozatot (DAO-t mondjuk kétszer, de ezek a DLC-k az első játékom után jelentek meg és egyébként is nagyon hasonló döntéseket hoztam, mert vissza- és újragondolva is nagyon elégedett voltam mindennel), addig lehetett volna véletlen is, ami egybevágott nálam a DAO-ból.

Most még az tart kicsit vissza a második nekifutástól, hogy még mindig ugyan az a VGA kártyám van (amit az árak miatt még ma sem érné meg lecserélni), így most ki kell kalpcsolnom a DX11-es effekteket (a Very High-ot nem bírja és sima High-on is ki kell kapcsolni a pipálható extrákat a textúra pakkon kívül, AA sem fér bele, csak a kötelező AF), hogy stabil 60 fps-t produkálhasson. (Ami kell, mert elég ugra-bugra, gyakran mozog a kamera és sok a gyors jelenet.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#688) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Őhh. Ez a játék most 1.04-re patchelve bugosabb, mint nemsokkal a megjelenés után volt. :Y
Most értem el a The Last Straw küldetéshez, és csináltam még egy utolsó "öltözködést" (megnézni kire milyen cuccokat lenne érdemes aggatni abból, ami összegyűlt) leesett, hogy Izebella még sehol!
Megnéztem a wikin is és már rég össze kellett volna vele futnom a kocsmában.
Hiányoltam már egy ideje, de azt hittem bizonyára csak később jön. De nem. :W
És ezen kívül már side quest is rémlik, ami ebben a kocsmában zajlott, de most nem volt.

Illetve azt a két DLC-t, amit a házban álló szobrokra kattintva lehet indítani azt a The Last Straw előtt vagy után érdemes játszani?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#689) leviske válasza janos666 (#688) üzenetére


leviske
veterán

Nem játszottam a játékkal, mióta kijött az új patch, szóval a hibához nem tudok érdemben szólni. Az Assassint felteszem, hogy nem tudod az Act2 vége előtt megcsinálni, a Legend-et viszont érdemes, mert úgyse kötődik a játékban semmihez, de legalább kapsz egy veled együtt fejlődő fegyvert. Más, a házból aktiválós DLC most nem jut eszembe, hogy mi lehet.

(#690) janos666 válasza leviske (#689) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Legacy és Mark of assasin a házból indulós. Elérhetőek kezdettől fogva.

Most letolom a legvégét, ha már csináltam, de utána inkább visszarántom a régi mentésem és azzal csinálom meg a DLC-ket, hogy legyen valami rendes amit esetleg inportálhatok majd a 3. részben. (Izabella ugyan nem akkora szám, de két végigjátszás után csak ne olyat tegyek már el, ami nyilvánvalóan és ismerten bugos.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#691) leviske válasza janos666 (#690) üzenetére


leviske
veterán

A MoA-t elkerültem messziről a Legacy-s tapasztalataim után, csak abból ítéltem, hogy a youtube-os videón már Champion of Kirkwall néven fogadják és tán ennek okán is van meghívva.

Amúgy tényleg nem érdemes olyan mentésre alapozni, amiben nem jelent meg Isabelle, mert Varric-on kívül Ő az egyetlen szereplő, aki semmiképp sem hal meg és bár Leliana-t visszahozták valami csoda folytán a lehetséges halálból, azért jellemző a cégre, hogy azok a karakterek, akiknek a későbbiekben még komolyabb szerepet szán, nem nagyon tudnak meghalni.

(#692) janos666 válasza leviske (#691) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most elment a kedvem az egésztől, mert ezúttal inkább mégsem akartam megölni Anders-t.

Az első végigjátszás alatt gondolkodás nélkül döftem hátba olyan megfontolásokból, hogy ezután úgyis üldözni fogják, jó eséllyel csak bujkálna, míg elkapja valaki, így viszont hős mártírként vonulhat be a történelembe, aki vállvetve vállalta a halált (még a nagy napon). De azóta valahogy elpuhultam és most meg akartam kímélni. Viszont ez a mentés így úgyis kuka, szóval. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#693) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Most van egy jó kis akció a játékkal kapcsolatban. A kérdésem hogy milyen a játék, érdemes időt szánni rá? Azt tudom hogy más mint az első rész, a demót próbáltam, de ez az újszerű irányítás nagyon furcsa volt. Sztori téren hogy áll? Az első rész folytatása vagy új szál? Ha másért nem akkor ezért megér néhány dollárt, ha rendben van.

(#694) janos666 válasza bozont (#693) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Néhány dollárt mindenképp megér.
Az irányítást és az új harcanimációt szokni kell, de nem olyan vészes, játszható.
Történetileg nem közvetlen folytatás és szerintem sem ér a DAO nyomdokaiba, de ha tetszett az első rész és bízunk abban, hogy a DA3 legalább ilyen jó lesz és számít majd amit a DA2-ben véghezvittünk, akkor szerintem mindenképp érdemes végigjátszani.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#695) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hi!
Hozzáadtam a játékot az Origin fiókomhoz, de nem látom, hogy a Black Emporium DLC-t megkaptam volna. Van külön kulcs a dobozban a Black Emporium DLC aktiválásához?

[ Szerkesztve ]

(#696) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Mind1, már megvan.

(#697) Mardel


Mardel
őstag

Úristen mekkor lehúzás ez a játék. :Y

Megveszed az alapjátékot ami most 2600 Ft körül beszerezhető.
Megveszed a 2 story DLC-t ami a játékhoz kapcsolódik (800+560 BW pontért), tehát 17$-ért az már 3810 Ft és akkor már 6 410 Ft-ba került a játék.

Vagy megveszed az alapjátékot és az összes letölthető tartalmat (itemeket packokban) 2960 BW pontért 1600+800+560 összesen 37 $-ért (8 292 Ft jelenleg), így összesen 10 892 Ft-ba került a játék.

Még csak nemis húzónév, nem is egy jól sikerült folytatás ami indokolná az árát.
Persze nem kötelező megvenni a DLCket csak kb story DLCknélkül egy megcsonkított játékkal játszol.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#698) leviske válasza Mardel (#697) üzenetére


leviske
veterán

A story DLC-k nem kapcsolódnak a fő szálhoz, tehát nem maradsz ki olyan dlgokból, mint a ME2 esetében.

(#699) Mardel válasza leviske (#698) üzenetére


Mardel
őstag

Múltkor mintha mást írtál volna.

Ebből nekem az jött le, hogy az a kettő DLC igencsak a storyhoz kapcsolódik.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#700) leviske válasza Mardel (#699) üzenetére


leviske
veterán

A TEP a játék egy kivágott része és ehhez tartom is magam, de az mondjuk a legtöbb DA2 vásárlónak járt a játékkal együtt. A Legacy és a MotA meg külön szál, függetlenül a sztoritól.

(#701) Midoriko


Midoriko
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy a játék rajta volt az egyik gépen otthon és már nincs, erre feltelepíteném a másikra és nem engedi, azt írja ki hogy használatban van a Key és emailt kér meg minden ezt hogy tudom kiküszöbölni, nagyon irritáló ha már egyszer megvettem nem tudom oda telepíteni ahova akarom, köszi a segítséget

(#702) leviske válasza Midoriko (#701) üzenetére


leviske
veterán

Én úgy tudom, hogy a játékaidat annyi gépre pakolod fel, ahányra csak akarod, a lényeg, hogy ugyanaz az origin fiók legyen.

Szóval, ha key probléma van, akkor más eredetű a dolog. Szerintem.

(#703) Midoriko válasza leviske (#702) üzenetére


Midoriko
csendes tag

Hát igen eddig én is úgy tudtam, de már mindegy, mert sikeresen meg crack-eltem az eredeti játékot úgy hogy ez egy kicsit vicces, de legalább már működik :)

(#704) Midoriko


Midoriko
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy nagyon cukorfalat problémám :) a koliban működik a játék a kiegészítőkkel itthon meg nem és azt írja ki, hogy a tartalom nem engedélyezett?? ez most mi? ott működik és semmi baj nincs itthon meg nem? remélem tudtok segíteni, mert már a falra mászom :)

(#705) leviske válasza Midoriko (#704) üzenetére


leviske
veterán

A koliba hamarabb telepítetted? Ha nem akkor szerencséd, mert csak beszrt az origin az otthoni gépeden. Egyébként érdemes ügyelni a rendszerújrahúzásoknál, mert ha nincs uninstallálva a játék rendszer újrarakás előtt, akkor buktál egy aktivációs lehetőséget. (Ez esetben meg érdemes ráírni a supportra, hogy mi a helyzet.)

(#706) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...nincs véletlen egy oldal, vagy link, ahol megtekinthető lenne az összes varázslat, és képesség magyar nyelven? :B ...sokat segítene legalább egy leírás, mert így elég macerás... :R ...

...személy szerint én nem játék tipus rajongó vagyok, és szerintem, ha nem hasonlítgatjuk az első részhez, és főleg, ha nem ugyanazt várjuk ettől a játéktól is (mert ez teljesen más kategória), akkor ez is egy nagyon jó kis game...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#707) ldave


ldave
félisten

Hybris legyőzéséhez van valami tippetek? 50% körül mindig elhasalok. Fő karakterem egy warrior.

A Slime draws near! Command?

(#708) leviske válasza ldave (#707) üzenetére


leviske
veterán

Rég mentem a játékkal, és annyiszor van abban a labirintusszerűségben csata, hogy nem tudom, egyáltalán mentem-e ellene. Mindenesetre ez hasznosnak tűnik.

(#709) ldave válasza leviske (#708) üzenetére


ldave
félisten

Nem szeretem a wiki oldalakat, amíg nem játszottam végig egy játékot, mert klikkelek egyet valahova, aztán máris jön a spoiler, hogy az adott karakter meghal vagy elmegy vagy valami ilyesmi :)

Próbáltam tegnap többféle csapattal, de nem ment, lehet jobb cuccok kellenének, majd megnézem később újra.

A Slime draws near! Command?

(#710) leviske válasza ldave (#709) üzenetére


leviske
veterán

Sokat ne várj vele, mert fejezetenként nullázódnak a mellékküldetések, ha jól emlékszem. Mindenesetre ha van egy healer meg egy tank a csapatban, akkor már nem szabadna, hogy túl nehéz dolgotok legyen, főképp, hogy 4-en mehettek.

Egyébként milyen fokozaton játszol?

(#711) ldave válasza leviske (#710) üzenetére


ldave
félisten

Normál nehézség, PS3. Lehet csak béna vagyok, de eddig minden ment, előtte győztem le a nagy sárkányt (high dragon vagy mi) a bányánál, ott nem volt gondom.

A Slime draws near! Command?

(#712) leviske válasza ldave (#711) üzenetére


leviske
veterán

Pedig annál nehezebb harc nincs a játékban szvsz, szóval itt nem a felszereléssel van a gond, hanem a taktikával.

Egyébként úgy látom, hogy érzékeny az elektromos és tűz sebzésre, szóval érdemes ezt nyomni rá. Emellett nem szabad hagyni, hogy varázsoljon és el kell kerülni a csapdáját.

(#713) leviske


leviske
veterán

Dragon Age 3

Nem tudom, ki hogy van vele, de engem meggyőztek afelől, hogy van esély az Origins folytatására és nem csak Morrigan miatt. Nem akcióval vitték el a trailert, határozott továbblépés mutatkozik a Flemeth/Morrigan páros ügyében és olybá tűnik, hogy a DA2-ben megvillantott másik oldal (Flemeth támogatása) most már értelmet is nyerhet azzal, hogy valamelyikőjük mögé be lehet állni.

Emellett az, hogy a játék csak az új motorból fakadó finomításokat kapott grafikai téren, nem pedig komplett redesignt és mindezt majdnem 4 év fejlesztési idővel megspékelve... Biztató a helyzet. :)

(#714) Rossi válasza leviske (#713) üzenetére


Rossi
addikt

Amennyire nekem bejött a DAO, akkorát csalódtam a DA2-ben, esélytelen, hogy akár csak kipróbáljam, nem hogy megvegyem a 3. részt.

Még ME3-at sem próbáltam ki, pedig holnapig 10 EUR-ért megvehetném, és még a fordításában is részt vettem egy darabig...

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#715) genndy válasza Rossi (#714) üzenetére


genndy
addikt

Én nem vagyok ennyire elutasító, tény hogy a DAO nagyon jó lett, a DA2-vel meg rossz irányba vitték a dolgot, de várjuk ki a végét. Én mindenesetre kíváncsian várom a 3-at, még ha annyira nem is, hogy 1. napos vásárlás legyen belőle.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#716) bitpork válasza Rossi (#714) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jah ez így van. De a causal gamereknek ez kell, nem DAO1 sajnos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#717) leviske válasza Rossi (#714) üzenetére


leviske
veterán

Azt én se mondom, hogy már most tuti vétel, de úgy gondolom, hogy a trailer reménykeltő volt. Szerintem érdemes azért figyelni a híreket és messze elkerülni a BW-es nyilatkozat. Számomra biztató, hogy a SWTOR nyomásából visszább vettek (azaz gondolom már nem fogyaszt el annyi fejlesztőt), és most ebben az évben nem is kell kiadniuk semmit. Designt se cseréltek, csak egy jobb motorra váltottak (ez felteszem gyorsítja a munkát). És minderre többszöröse idő állt rendelkezésükre, mint a második rész esetében, designváltásostul és új motorfejlesztésestül.

A ME3-al meg szerintem sokat vesztettél, mert egy igazán epikus zárása lett a trilógiának, mégha az utolsó pár perccel nem is voltam 100%-ig elégedett (bár elsőre fel se fogtam, hogy az volt a játék vége :DDD )

(#718) The Game


The Game
csendes tag

http://m.youtube.com/watch?v=KpX5n424yaA&gl=HU&hl=hu&client=mv-google&guid= dragon age 2 gameplay(elnezest a lagert)

NFS WORLD:TheGame88595 youtube:MD10ism

(#719) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis nosztalgia gyanánt tolnám a DA2-őt, de dx11 mellett sehogy nem tudom teljes képernyőre tolni, mindig kiugrik ablakos módra. Írják, hogy a teamviewer kikapcsolása segítene, de nekem fogalmam sincs, hogy mi az, és hogy hol/hogyan kellene kikapcsolni. Segítenétek ebben? Vagy van más ötletetek is?
Előre is köszi!

(#720) D5 válasza D5 (#719) üzenetére


D5
aktív tag

Ha esetleg hozzám hasonlóan problémája lenne DX11-ben a teljes képernyős móddal, akkor itt a megoldás:
le kell tiltani a távsegítséget a windowsban, és kész is (nemzetközi fórumokon teamviewer írnak, de nekem ebből nem következett a távsegítség... :DDD )

(#721) raskolnikoff válasza D5 (#720) üzenetére


raskolnikoff
őstag

A Teamviewer egy külön app amivel mások gépét tudod irányítani (távsegítség, végülis). Ha tudomásod szerint ilyet progit nem telepítettél fel, akkor ne foglalkozz vele. Ha esetleg más igen, akkor nézd meg a telepített progik listáját.
Viszont segíteni nem tudok a problémádon. :(

EDIT: hmm picit elkéstem :D

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#722) D5 válasza raskolnikoff (#721) üzenetére


D5
aktív tag

Semmi gond, a jövő játékosainak jól jöhet még. ;)

(#723) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok corypheus-t hogy lehet legyőzni? automatikus szintlépést használtam eddig, tehát bele se néztem a skillekbe. a csapatom tagjai a betti nyilas törpe, a pagonyelf csaj, meg a kalázcsaj. az a legnagyobb gond, hogy a nyomorult embereim még úgy is leállnak harcolni, hogy passzívra állítottam őket, illetve négyünket összefogva irányítom a csapatot. van valami egyszerű megoldás? nem hiszem el, hogy a skillekkel kell szórakozzak sztori módban a játékkal easy nehézségen. a tárgyakat mindig azt adtam nekik, amik a legtöbb csillagosak voltak

[ Szerkesztve ]

(#724) SLYM válasza SLYM (#723) üzenetére


SLYM
veterán

up!

(#725) vjacintka


vjacintka
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy van-e még itt élet de reménykedem. :)
Feltelepítettem a Dragon Age 2-t(eredeti lemezes verzió) egy kis nosztalgia szempontból, mivel az Origins és a kiegek megvoltak már.
Azonban feltettem hozzá az 1.04-es patchet, hogy tudjon települni a magyaritás, de az alábbi a probléma:
[link]

Ötlet valaki?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dragon Age 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.