Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dragon Age 2

Hozzászólások

(#101) leviske válasza ollie (#100) üzenetére


leviske
veterán

Nem használok modokat, utálok beleturkászni a játékba. Egyedül ugye a toolsettel akartam volna belenyúlni a karakterem kinézetébe, de a sors nem úgy akarta. :DDD

Szerintem inkább az lehet a gond, hogy első sorban én nem a tájakat, hanem a karaktereket nézem. Azt láttam, hogy a környezet kidolgozottsága jelentősen javult, de nálam nem ez számít, hanem inkább az, hogy az alakjuk, páncéljuk/ruhájuk, arcuk, hajuk mennyire van kidolgozva. Ezekben pedig alig, vagy egyáltalán nem látok változást az Origins-hez képest.

Mind1, amíg ugyanannyira be tudom állítani a karakterem, mint az Originsben, addig a többi nem érdekel annyira.

(#102) Lui04 válasza leviske (#99) üzenetére


Lui04
aktív tag

ME be van húzva RSS-be és oda is kitolják a DA dolgokat, ezért voltam gyors :)

Játékhoz hozzászólva: Grafikában nem fogja a világot megváltani az DA2(nem mintha nagyon érdekelne), viszont a trailerben látott karakterek elég béna arcúak/hajúak, de majd kiderül mit alkotnak a BioWare-nál. Azért remélem a csapattagok leírásakor megerőltetik magukat mert a DAO-ban elég semleges egyedek is voltak számomra.

(#103) leviske válasza Lui04 (#102) üzenetére


leviske
veterán

Jah? Hát így könnyű. :DDD

Nekem is legfőképp ezekkel volt bajom. Pl Cassandra feje -főként a koncepció másához viszonyítva- olyan, mint egy orké, csak a zöld bőr és a nagy fogak hiányoznak, de Hawke feje is hajaz egy vázára bizonyos szemszögekből. És ezt ugyanattól a csapattól, akik Miranda-t letették az asztalra a ME2-ben...

Amúgy csapat összeállításban én most valami nagyon hasonlóra tippelnék, mint amivel találkoztunk a ME2-ben. Amúgy az Origins-beli csapattal sem volt szerintem nagy probléma, csak a 6 év alatt bizonyos karaktersémák megkoptak és ezt nem vették annyira figyelembe.

(#104) leviske


leviske
veterán

Egy ideje már kint van az oldalon, de azért jelmez, hogy kikerült pár sc a játékból. Ahogy a képek megnevezése is mutatja, Isabela van rajta, aki a cinematicban is szerepelt. Kíváncsi leszek, hogy mikor kezdik el bemutatni a karaktereket...

(#105) leviske


leviske
veterán

Úgy tűnik, hogy jó sok karaktert meg fogunk ismerfni a játék során, mert a BW elkezdte nagyüzemben bemutatni Őket. Előző héten Isabela, most meg Varric.

(#106) leviske


leviske
veterán

Úgy tűnik, hogy az Inventory is durván megváltozik az előző részhez képest, mégpedig ugyancsak Mass Effect-esedik.

Ha jól tippelek, Isabella esetében csak azért egy választási lehetőség van ruha terén, mert gondolom ugyanazt bevezetik, mint a ME2 esetében, tehát csak Hawke-ra rakhatunk majd akármit. Persze ennek több pozitív oldala is van, nem csak negatív...

Viszont a abilities menü egészen érdekes irányt vett. Kíváncsi leszek, hogy csak a társainknak lesz-e ilyen, vagy Hawke is ugyanezt kapja.

Nekem egyelőre tetszik a ME2 irány, de azt azért remélem, hogy nem csak akcióból fog állni a játék, nem azért kedveltem meg az Origins-t anno.

(#107) zsole84


zsole84
senior tag

Szerintem jó hír:[link]

(#108) Rossi válasza zsole84 (#107) üzenetére


Rossi
addikt

Pöpec a grafika!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#109) zsole84 válasza Rossi (#108) üzenetére


zsole84
senior tag

Nekem is bejön, de a taktikai módnak jobban örülök. :K

(#110) RexpecT


RexpecT
addikt

A taktikai mód szuper, viszont a UI az rém gagyi :( ..

(#111) zsole84 válasza RexpecT (#110) üzenetére


zsole84
senior tag

A megjelenésig még változhat. (Remélem fog is!)

(#112) RexpecT válasza zsole84 (#111) üzenetére


RexpecT
addikt

Én is remélem hogy ez még valami alpha állapot :K .

(#113) Qru válasza zsole84 (#107) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jó, az old rpg-sek is örülnek, meg a sima hack&slash xbox generáció is. Két legyet egy csapásra és mindenki boldog.

Csak lenne már március, 576-tól még előrendelésbe le is lett adva. :C Az első részt most nyomtam végig 3-adszor ami a BG2 óta nem fordult elő egy játékkal sem.

#nincsbennetarcsi

(#114) leviske


leviske
veterán

Bejelentették a minimum és az ajánlott rendszerkövetelményeket. Most már 1000%, hogy lesz benne tesszelláció. És az is, hogy kártyát kell cserélnem. :O

Minimum:
OS: Windows XP SP3, Vista SP2, 7
CPU: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz, AMD Athlon 64 X2 1.8 GHz (vagy jobb)
RAM: 1 GB (1.5 GB Vista és Windows 7 esetében)
VGA: Radeon HD 2600 Pro 256 MB, NVIDIA GeForce 7900 GS 256 MB
HDD: 7 GB

Ajánlott:
CPU: Intel Core 2 Quad 2.4 GHz, AMD Phenom II X3 2.8 GHz (vagy jobb)
RAM: 2GB (4 GB Vista és Windows 7 esetében)
VGA (DX9): ATI 3850 512 MB, NVIDIA 8800GTS 512 MB (vagy jobb)
VGA (DX11): ATI 5850, NVIDIA 460 (vagy jobb)

Úgy tűnik, hogy a HD6000-eseknek és a DX11-es GeForce-oknak jobban fog tetszeni a játék, mint a HD5000-eseknek.

Majd később meg is kérek egy modit, hogy frissítse az első hsz-t, csak most megyek szilveszterezni. BÚÉK mindenkinek! :)

(#115) Rossi válasza leviske (#114) üzenetére


Rossi
addikt

Ez enyhén szólva nevetséges, főleg az első rész gépigényéhez képest...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#116) Drizzt válasza leviske (#114) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hehe, nekem is. Bár az előző miatt is vettem procit, meg vidkarit.

I am having fun staying poor.

(#117) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

Van már valami infó hogy mikor jön ki a gém? valami 2011 február rémlik, de nem lehet tudni ugye..

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#118) leviske válasza animatrix11 (#117) üzenetére


leviske
veterán

EU-ban Március 11, USA-ban Március 8.

Eredetileg Február 27.-ét promózták be a PS3-as Awakening-el, de úgy tűnik, hogy azt nem látták tarthatónak.

(#119) davidsonic


davidsonic
csendes tag

Olvasva az új DA2 hírt, miszerint kb. 108 percnyi lineáris elem van benne, elgondolkodtam, hogy a DAO mennyi is lehetett... Szerintetek?

(#120) leviske


leviske
veterán

Lesz egy megjelenése a qunari mágusoknak. :Y Bár a vezér, meg a másik két sten se semmi.

(#119) davidsonic: Ez engem is érdekel. Lehet, hogy megpróbálok majd utánanézni. Ha a "lineáris játékmenetbe" nem tartozik bele a beszéd, akkor jól állunk, ha viszont beletartozik akkor gáz van.

[ Szerkesztve ]

(#121) davidsonic válasza leviske (#120) üzenetére


davidsonic
csendes tag

Így van, pontosan erről van szó. Mondjuk ha bele gondolunk, hogy a DAOban is gyakorlatilag a beszéd volt az a lehetőség, amikor a non-linearitás érvényesülhet, ergo a szövegelést kivéve a lineáris játékmenet 108 perc a 2-ben, akkor valóban kecsegtető!!! :)

(#122) GypsFulvus2 válasza leviske (#120) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hé, nem arról dumált Sten az első részben, hogy a qunarik kb. annyira szeretik a mágiát meg a mágusokat, mint a véres xart? Akkor hogyhogy vannak mágusaik?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#123) Воланд válasza GypsFulvus2 (#122) üzenetére


Воланд
titán

Jó kérdés. Bár az, hogy utálják őket nem feltétlenül jelenti azt, hogy nekik nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#124) GypsFulvus2 válasza Воланд (#123) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Igaz. Nekünk is vannak politikusaink... ;]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#125) HaaS válasza GypsFulvus2 (#124) üzenetére


HaaS
addikt

Sírok :DDD!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#126) leviske


leviske
veterán

(#121) davidsonic: "lineáris játékmenetnek" számíthat akár az Ostagari csata videója, az Orzammari balhé, mikor először belépünk, az Eamon által felvezetett Denerim, etc. Mert, ha nagyon tágan értelmezem a dolgot, akkor már azzal, hogy beszélgetés közben Te választod meg, hogy mit akarsz mondatni a karaktereddel, már nem annyira lineáris, de majd meglátjuk. Ha alig lesz a játékban RPG elem, akkor egészen biztosra vehetik, hogy a Skyrim egy időre törli a fejekből a franchise-t. De mondjuk a ME2-nél is kaptak a fejükre a kevés RPG elem miatt, szóval már csak emiatt is meglepne, ha elszúrnák.

(#122) GypsFulvus2: A linkelt máguson láncok vannak, levágták a szarvát és nagyon úgy tűnik, hogy a szájával is csináltak valami nem túl kedveset. Sten arról beszélt, hogy rettentően bánnak velük, ez még nem jelenti azt, hogy nem hasznosítják Őket a csatatéren.

(#124): :DDD

(#127) olymind1


olymind1
senior tag

csak nekem tűnik olyan leegyszerűsítettnek a UI? olyan fura, nem is tudom, mintha steril hatást adna a játéknak, vagy alapból is egyszerűsítettek jó pár dolgot, és a UI csak rátetőz. olyan "nem lett volna pénzük a fejlesztésre" benyomást ad, karakterek feje néha olyan csillogó és sima mintha gyúrmából készültek volna, lásd Exiled Prince feje, jobb minőségű textúrákról szót se ejtek, mert számomra nemlétezőnek tűnik az eddig kiadott videók alapján

az átvezetők faszák, akár ingame akár prerender-eltek, az effektek jók, bár az firestorm nevű varázslat citromsárga lángokkal is elég sterilnek tűnik

elég sok szempontból visszalépésnek tűnik a DAO-hez képest, bár ha ez kisebb gépigényt eredményez, hasonlóan jó játékmenetet mint az 1-ben és még jobb történetet, akkor hajlandó vagyok szemet hunyni pár dolog felett :DDD

de félreértés ne essék, várom mint állat :D

(#128) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Érdekes, már a Stratégiai Útmutatón is nyerészkedni akarnak. Kétféle verzió is lesz belőle, állítólag a Collector's Edition változat fogja a 100%-os leírást tartalmazni. Kérdem én, akkor a normál verzióban csak a főküldetés leírása kap majd helyet, vagy mi? :P

Normál változat

Gyűjtői változat

Az olcsóbb változat ára 25, míg a drágábbé 35 dollár.

Emlékszem, tavaly ezt ingyen kaptuk a CE mellé. Most pedig majd ezért is fizetni kell. Jól állunk. Mindenesetre utánaérdeklődtem a CD Galaxisnál, hogy a BioWare Signature Edition előrendelői kapnak-e ilyet, de nem nagyon bízok benne. :(

MOD: Ja, bocs, tavalyelőtt, ugyanis 2009 végén jelent meg a Dragon Age első része. :B

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#129) Воланд válasza Vistaboy (#128) üzenetére


Воланд
titán

Nagyon jó. :((( A vége az lesz, hogy hagyom a fenébe az előrendelésemet a signature editionra és várok addig amíg nem jön ki ebből is az ultimate változat, ahogy az első résznél.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#130) leviske


leviske
veterán

(#127) olymind1: Konzolokra egyszerűsítve jön a játék grafikája. PC-n meg DX11-el lesz megtámogatva. Nem igazán esett eddig szó arról, hogy az eddig kikerült PC-s képek/videók a fejlesztés stádiumának mely pillanatában készültek. A grafikáról majd megjelenés után lesz érdemes beszélni. Szerintem azért biztató irányba indultak el.

(#128) Vistaboy: Szomorú. Bár így legalább biztos, hogy a játékból is lesz CE, mivel egy ilyen plusz kereseti lehetőséget nem hagynak ki. :DDD

Nem tudom mi lett ezzel a céggel. Igazak volnának a pletykák és a TOR-ra tényleg úgy vertek el 130milliót, hogy a cég első nagy buktája lesz? Csak mert ez megmagyarázná, hogy mire fel ez a kapkodás a pénz után.

(#129) woland_y2k: Sőt, ha vársz mondjuk 5 évet, akkor valószínűleg az egész trilógiát megkapod majd egy Gold csomagban. :) Nem érdemes szerintem így hozzáállni. Nyugodtan nyerészkedjenek, ha cserébe egy élvezhető játékot raknak le. Az pedig, hogy ez megtörtént-e, majd az első tesztekből kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#131) Воланд válasza leviske (#130) üzenetére


Воланд
titán

Tudom, hogy nem érdemes, de például az első résszel kapcsolatban örülök, hogy így döntöttem, mert van olyan dlc ami nem tetszett és megbántam volna, ha külön veszem meg, viszont a mindent egybe megoldás jó volt. Gold kiadással kapcsolatban meg remélem, hogy a mass effectből lesz egy hiper-szuper mega edition, harvester figurával, vagy reaper és normandy modellel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#133) Vistaboy válasza Vistaboy (#128) üzenetére


Vistaboy
veterán

Na, megjött a válasz a CD Galaxisból azon kérdésemre, hogy kapunk-e Stratégiai Útmutatót a Dragon Age II BioWare Signature Edition mellé. Idézem:

"Tisztelt Nagy Zsolt!

Sajnos semmi esély nincs rá, már nekünk is eszünkbe jutott és rákérdezünk. Ez egy egyszeri lehetőség volt, a Dragon Age első része esetében volt egy ilyen EA akció, amit tudomásunk szerint sem a Dragon Age II, sem semelyik másik EA játék esetében nem terveznek megismételni.

Tisztelettel:

CD Galaxis"

Szóval akkor erről ennyit, ahogy azt várni lehetett. :O

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#134) olymind1


olymind1
senior tag

csodálkozom hogy a demoról még senki se szólt egy szót se... :U

vagy csak én várom? :F

:D

[ Szerkesztve ]

(#135) Воланд válasza olymind1 (#134) üzenetére


Воланд
titán

Túl sok mindent nem lehet róla beszélni.
Nemsokára jön, szeretettel várom/várjuk. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#136) Zoli133


Zoli133
őstag

Kijött egy új trailer amiben a kasztok harcstílusait mutatják be: link
mágus kicsit fel lett turbózva :)

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#137) Воланд válasza Zoli133 (#136) üzenetére


Воланд
titán

Nem rossz.
Awakeningben nagyon bejött, hogy sokkal dinamikusabb volt a karakterem (warrior) harc közben, mint az alapjátékban. Viszont itt meg a mágus túl pörgős. :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#138) Zoli133 válasza Воланд (#137) üzenetére


Zoli133
őstag

Awakeninget még nem próbáltam warrior-al , mage-el mentem neki de azzal vhogy nem tudtam jól kihasználni az új képességeket, de most hogy mondod kedvet kaptam :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#139) leviske


leviske
veterán

ÁÁÁ! :Y Anders! Pedig már kezdtem félni attól, hogy az Awakening teljesen kiesik történetileg. (Bár mondjuk Ő volt az egyetlen, akinek feltűnően nem alakult máshogy a végkifejlete az Awakening végén.) Ez a Justice-es dolog érdekesen hangzik.

Az esélyes visszatérők közt még ott figyel Leliana, Wynne és Zevran (Zevran helyett már ott van Fenris, Wynne meg nem volt annyira közkedvelt, szóval valós esély csak Leliana-ra van).

(#138) Zoli133: Az Awakening szvsz pont a warrior/rogue kasztoknak kedvez inkább. Az Origins-hez viszonyítva nagyon sokat javítottak ezeken a kasztokon a specializációkkal.

[ Szerkesztve ]

(#140) Lui04


Lui04
aktív tag

10 percnyi játékmenet a boxos verzióból

(#141) olymind1


olymind1
senior tag

Aranylemezre került a Dragon Age II - valamint a hírben található linken egy közel 1 órás játékmenet és interjú videó található :C

(#142) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Megjött az első értékelés a PC Gamer-től:

94%

- Valaha csinált legjobb, RPG látott harcok
- Nem a legjobb története a játékvilágnak, de talán a legjobb történet mesélése, sötétebb, szexibb, jobb.
- Közel 50 óra játékidő

(#143) Drizzt válasza Lui04 (#140) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Uhh, hát ez így elsőre az egy szintjét se éri el grafikailag. Remélem a box miatt.

I am having fun staying poor.

(#144) Rossi válasza Darth_Revan (#142) üzenetére


Rossi
addikt

A közel 50 óra (nekem 43, másoknál 50-nél is több) az első részben is megvolt.

Szexibb?!? :F

Sötétebb, jobb... Na majd meglátjuk.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#145) leviske válasza Rossi (#144) üzenetére


leviske
veterán

A gond annyi, hogy az előzőhöz offical 80 óra volt megadva. :DDD Mondjuk mind1, ha csak a mellékküldetéseket faragták le közel nullára, akkor semmi gáz nincs.

(#146) leviske válasza Drizzt (#143) üzenetére


leviske
veterán

Azért van egy pár kép, amin mindenféle előzetes próba nélkül ki merném jelenteni, hogy szebb, mint az első rész.

Hamarosan jön a demo, majd ott mindenki jól megnézheti magának a grafikát. Amúgy is kell 1millió letöltő. :DDD

(#147) Rossi válasza leviske (#146) üzenetére


Rossi
addikt

Fentről a 3. kép odab... Viszont nem kicsit aránytalan Hawke hátán a kard.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#148) Savaria_01


Savaria_01
tag

Nah Játszottam a demóval :D:D És szerintem nagyon jó lett ! A harcrendszer kb ugyanaz mint az előzőben ami számomra jó hír :) .Láttam ,hogy alapból van a demóba dx11 :) . A párbeszédek egyszerübbek lettek , csak sajna én 1 német nyelvű demón játszottam,és 1 kukkot se értettem xD

(#149) Savaria_01


Savaria_01
tag

Csináltam pár képet :)

Vigyázat SPOILER !!!!!!!!!!

KÉPEK :C :C

(#150) Vistaboy válasza Savaria_01 (#148) üzenetére


Vistaboy
veterán

Elárulnád, mégis honnan sikerült szert tenned erre a német nyelvű demóra, amikor még a GameStop munkatársai sem kapták meg azt? :F

Időközben ugyanis a BioWare visszavonta a korábbi lehetőséget, így mindenki egységesen kapja meg a demót, 22-én. :K

Amennyiben a BioWare embere vagy, akkor tekintsd a kérdést tárgytalannak. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dragon Age 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.