Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) agyhalal válasza [Misel] (#1250) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszi :)
Figyelmen kívül hagytam, hogy a leírás 323-hoz készült, ez pedig egy 320L. A Transmission-2.71-1.tgz-ben levő transmission.sh-t is szerkesztenem kellett, mert egy elérési út nem a megfelelő helyre hivatkozott, ezért is nem indult el a transmission. Most már csak az "rpc-whitelist-enabled" értékével küzdök. Azt beállítom és a bízom benne, hogy további akadályok nem jelentkeznek.

[ Szerkesztve ]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1252) [Misel] válasza agyhalal (#1251) üzenetére


[Misel]
tag

létezik 320ra moddolt fun_plug is, de itt a fórumban is számtalanszor le van írva, hogy a 323hoz képes mások a pathok. Olvasni, olvasni, olvasni :D whitelist megvan?

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#1253) agyhalal válasza [Misel] (#1252) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Most már fut a transmission, a webes felületet is elérem, de most nem tudok hozzáadni torrent filet. Pár perccel ezelőtt sikerült, viszont nem indult el a leech. Elleszek még vele egy darabig, úgy gondolom. aztán már csak az lesz hátra, hogy telefonról is tudjam kezelni először local, majd mobilnetről bárhonnan, aztán még be kell lőnöm a mydlink cloudot valahogy. Ennyi.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1254) Panhard válasza Panhard (#1227) üzenetére


Panhard
tag

Egy hete kapcsoltam ki a fejparkolást, az egymilliós vinyón 1-el nőtt a számláló, a százezresen 145-el. Az új Firmware is bevált, már nem áll le az FTPszerver 2 nap után, a kamera folyamatosan tud rá írni. Ha még a Shoutcast szervert is fel tudnám tenni rá, nagyon boldog lennék. Tud ebben valaki segíteni?

(#1255) [Misel] válasza agyhalal (#1253) üzenetére


[Misel]
tag

én PCn Transmission Remote-ot használok, androidon pedig Remote Transmission-t

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#1256) ProfBp válasza freemanone (#1245) üzenetére


ProfBp
csendes tag

Az én laptopomon nincs e-sata port (ahogy nagyon sok sortársamén sincs). Ez esetben hogy oldod meg 10 perc alatt? Azon szerencséseknek, akiknek meg van, még mindig hiányozni fog egy külső e-sata csatoló a vinyóhoz, ennek a beszerzése is belefér a 10 percbe? A kezdetektől fogva arról beszélek, hogy aki nem major geek és nincs mindenhez készen eszköze, az ezzel napokig küzdhet. Miközben lehet, hogy az ő használati szokásai mellett tök felesleges... Pl. az enyémek mellett is.

(#1257) freemanone válasza ProfBp (#1256) üzenetére


freemanone
őstag

usb-s kerettel oldottam meg..... nem esata.... aztán pedig nem küzd vele, hanem neki se tud állni, mivel nincs eszköze, ha azt beszerezte utánna 10perc.
téma nagyon off mostmár..... úgyhogy légy oly kedves és értelmezd az első mondatot újra az előző hozzászólásomból, amit neked címeztem. Remélem ezúttal sikerül! :R

[ Szerkesztve ]

(#1258) ProfBp válasza freemanone (#1257) üzenetére


ProfBp
csendes tag

A téma teljesen ON, de ezen a színvonalon valóban nem érdemes róla beszélgetni...

(#1259) bence192


bence192
csendes tag

Üdvözletem emberek, most ruháztam be én is egy ilyen kis gépezetre, WD 20EARS vinyóval használnám olvastam egy két dolgot erről a parkolós dologról, hogy lehet kiküszöbölni a merevlemez esetleges meghibásodását?
Illetve elég sekélyes a NAS felhozatala,így szeretném megtuningolni kicsikét, transmisson illetve egyéb AV server appokkal.
Még egy probléma, hogy szeretném nem csak hálózati meghajtó csatlakoztatással, hanem hálózati megosztással is látni a gépet különféle eszközök és meggondolások miatt, hogyan állítsam ezt be?
Olvasgattam a fórumot, bár mind az ~1300-at nem tudom végigolvasni :)
Minden más okosítási lehetőség érdekel, mik a lehetőségeim?

Köszönöm előre is,
Szép estét!

Bence 192 && 2013

(#1260) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Na... Transmission fut ugyan a Status parancsra kapott válasz alapján, de ennek ellenére az első web GUI-s elérés után már nem érem el és nem tudok hozzáadni torrentet sem.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1261) [Misel] válasza agyhalal (#1260) üzenetére


[Misel]
tag

config file-ja jól van beállítva?

/mnt/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json file-ban nézelődj download-dir például

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#1262) [Misel] válasza bence192 (#1259) üzenetére


[Misel]
tag

parkolás: wdidle

fun_plug
majd ha ez fenn van, akkor még esetleg OptWare

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#1263) agyhalal válasza [Misel] (#1261) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Nagyon nem sikerül torrentet hozzáadnom:(

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1264) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Vagy egyáltalán nem érem el a web GUIt, vagy nem tudok hozzáadni torrentet, vagy ha mindkét dolog működik, akkor el sem indul a letöltés. Valami nagyon nem OK és még csak tippem sincs, hogy mi lehet a gond. :(

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1265) [Misel] válasza agyhalal (#1264) üzenetére


[Misel]
tag

másold be a /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json file tartalmát

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#1266) RC46


RC46
csendes tag

Kb. egy-két hónapja volt téma az előlapi LED-ek halála. Mivel éppen HDD-t akartam cserélni és ehhez úgyis szét kellett szednem a gépet, gondoltam megpróbálkozom a garival, bár a NAS egyébként megfelelően működött. Visszavittem a forgalmazóhoz, ők küldték be javításra. Valamivel több, mint egy hét múlva hívtak, hogy kész. Aztán kiderült, hogy nem az lett kész, hanem küldtek egy teljesen orig. újat, mert nem javítható a LED! Tokkal vonóval, táppal, kábellel, telepítő lemezzel. Az új ventije sokkal halkabb, mint a régi volt. Most csak egy lemez van benne (WD10EFRX), szinte soha nem kapcsol be a venti, max ha sokáig másolok. A régi WD Green számlálója egyébként 402 nap működés után 568026 volt. Ja és persze a gari mostantól újra két év. Komolyan mondom komálom ezt a D-Link céget.

(#1267) agyhalal válasza [Misel] (#1265) üzenetére


agyhalal
aktív tag

{
"alt-speed-down": 50,
"alt-speed-enabled": false,
"alt-speed-time-begin": 540,
"alt-speed-time-day": 127,
"alt-speed-time-enabled": false,
"alt-speed-time-end": 1020,
"alt-speed-up": 50,
"bind-address-ipv4": "0.0.0.0",
"bind-address-ipv6": "::",
"blocklist-enabled": false,
"blocklist-url": "http://www.example.com/blocklist",
"cache-size-mb": 2,
"dht-enabled": false,
"download-dir": "/mnt/HD/HD_a2/Torrent",
"download-queue-enabled": true,
"download-queue-size": 5,
"encryption": 1,
"idle-seeding-limit": 30,
"idle-seeding-limit-enabled": false,
"incomplete-dir": "/mnt/HD/HD_a2/Torrent/--==[incomplete]==--",
"incomplete-dir-enabled": true,
"lpd-enabled": false,
"message-level": 2,
"peer-congestion-algorithm": "",
"peer-limit-global": 60,
"peer-limit-per-torrent": 10,
"peer-port": 51413,
"peer-port-random-high": 65535,
"peer-port-random-low": 49152,
"peer-port-random-on-start": false,
"peer-socket-tos": "default",
"pex-enabled": true,
"port-forwarding-enabled": true,
"preallocation": 1,
"prefetch-enabled": 0,
"queue-stalled-enabled": true,
"queue-stalled-minutes": 30,
"ratio-limit": 2,
"ratio-limit-enabled": false,
"rename-partial-files": true,
"rpc-authentication-required": false,
"rpc-bind-address": "0.0.0.0",
"rpc-enabled": true,
"rpc-password": "{e103f0b3cc0f8d756923048a13a4e4b607519aaf735pQdiV",
"rpc-port": 9091,
"rpc-url": "/transmission/",
"rpc-username": "",
"rpc-whitelist": "127.0.0.1,192.168.*.*,79.121.26.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,
"scrape-paused-torrents-enabled": true,
"script-torrent-done-enabled": false,
"script-torrent-done-filename": "",
"seed-queue-enabled": false,
"seed-queue-size": 10,
"speed-limit-down": 100,
"speed-limit-down-enabled": false,
"speed-limit-up": 100,
"speed-limit-up-enabled": false,
"start-added-torrents": true,
"trash-original-torrent-files": false,
"umask": 0,
"upload-slots-per-torrent": 4,
"utp-enabled": true
}
Nálam ez így néz ki.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1268) gyandras10


gyandras10
csendes tag

DNS - 320 -ra Transmission

Fel kell másolni a 3 file-t NAS alap meghajtójára ahol az Ajaxpf is van.
fun_plug
fun_plug.tgz
fun_plug.local

NAS újraindítása

telnet vagy putty Ip címe a nasnak( Telnet 192.168.X.X)

cd /mnt/HD/HD_a2
ls
mv fun_plug.local /ffp/etc
chmod a+x /ffp/etc/fun_plug.local
NAS újraindítása

telnet vagy putty Ip címe a nasnak( Telnet 192.168.X.X)

cd /mnt/HD/HD_a2/
wget http://www.inreto.de/dns323/fun-plug/0.5/packages/uclibc-0.9.29-7.tgz
funpkg -i uclibc-0.9.29-7.tgz
NAS újraindítása

cd /mnt/HD/HD_a2/
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.5/curl-7.18.1.tgz
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.5/Transmission-2.71-1.tgz
funpkg -i curl-7.18.1.tgz
funpkg -i Transmission-2.71-1.tgz
chmod a+x /ffp/start/transmission.sh
sh /ffp/start/transmission.sh start
sh /ffp/start/transmission.sh stop
vi /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json
------ Karakteres felületben :
"download-dir": "/mnt/HD/HD_a2/P2P/Torrent/", ----->Hova töltsön
"rpc-whitelist": "127.0.0.1,192.168.0.*", ------> Ip cim

sh /ffp/start/transmission.sh start

Böngészőbe beírni : a NAS IP címe : 9091 (192.168.X.X:9091)

HA jó minden akkor :DD :) :DD

(#1269) [Misel] válasza agyhalal (#1267) üzenetére


[Misel]
tag

nos, első körben, amit tudok mondani, hogy legyen a "dht-enabled": true, és nézd meg a routeren, hogy az 51413-as port nyitva van-e.

ezeket pedig azánlom a webgui helyett, nekem sokkal jobban bejön

[ Szerkesztve ]

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#1270) csimalo válasza [Misel] (#1262) üzenetére


csimalo
csendes tag

ha már benne van a NAS-ban és tele van adattal, akkor hogyan lehet a wdidle3-at használni?
vagy az működik ext3-as vinyón is windows/DOS alatt?

kb 1,5 éve van meg a NAS-om és a WD vinyó Load_Cycle_Count értéke 734.000-en áll. :F

(#1271) DM-Fan válasza csimalo (#1270) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy a HDD formázott-e, milyen fájlrendszerű, vagy hogy van-e rajta adat, avagy üres, a WDIDLE3-nak ezekhez semmi köze, nem vizsgálja és nem is módosítja azokat, mivel csak kvázi a HDD firmware-ében eszközöl egyetlen értékváltoztatást, az adatfelülethez egyáltalán nem nyúl hozzá. Szóval nyugodtan csináld meg, magam már két olyan WD HDD-n is megtettem, amin már volt adat, semmi sem törlődött, semmi nem módosult, maga a művelet az enter leütésétől kb. 1 másodpercig tart.

Amúgy a minap frissítettem a NAS firmware-ét is 2.02-ről a pár hete megjelent, végleges 2.03-ra, az is gond nélkül zajlott: a benne levő két HDD-n nem módosult semmi, sőt, a NAS beállításai, konfigurációja is megmaradt és rögtön megjelent mind az új felületen is. Összesen nem volt 5 perc a teljes folyamat a letöltéssel együtt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1272) freemanone válasza DM-Fan (#1271) üzenetére


freemanone
őstag

én még mindig a 2.0 FW-vel használom a NAS-t, érdemes feltennem a 2.0.3-at? Hoz valamilyen érdemi változást? Első körben sebesség különbségre gondolok.

(#1273) DM-Fan válasza freemanone (#1272) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem tudom, én már 2.02-vel vettem ki a dobozból, úgyhogy a 2.0 sebességéről nem tudok nyilatkozni, de mintha a 2.02-höz képest éreznék gyorsulást a 2.03-mal az adminisztrációs felületen PC-ről Mozilla-val (iPad-en Safari-val érdekes módon eddig is villámgyors volt). Amúgy van hivatalos changelog az egyes verziók által hozott változásokról. Szerintem ha nincs gondod és mindennel elégedett vagy, akkor ne bántsd, mert pl. emlékeim szerint a ventillátorkezelés utoljára a 2.0-ban volt normális (de lehet rosszul emlékszem és már ott sem)!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1274) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok,

Ha winchestert cserélek benne és raid-be van kötve akkor magától felépíti újra?
Illetve nem tudom a transmission azon van-e, illetve ha azon akkor azt le lehet onnan
menteni vagy újra kell rakni az egészet?

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#1275) gyiku


gyiku
nagyúr

bar a 320L-re azt irjak, hogy sata II-t tamogat, gondolom nem sertodik meg, ha sata III vinyot tolok bele?

illetve, ha a masodik hdd kesobb kerul be, akkor lesz 2 kulon meghajto, vagy leformazza az elsot, es lesz egy?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1276) DM-Fan válasza gyiku (#1275) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nekem sima DNS-320 van és az is simán megette a SATA 2-t és a SATA 3-at is egyidejűleg, egymás mellett. Utóbb tettem be a SATA 3-ast a már adatokkal töltött SATA 2-es mellé, megformázta az újat, a régihez egy ujjal sem nyúlt közben, semmilyen adatvesztésem nem volt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1277) Jeanneau


Jeanneau
csendes tag

Sziasztok!

Megint elakadtam. Van egy WD 20EARS-om és gondoltam megnézem rajta ezeket a parkoltatással (vagy mivel) kapcsolatos adatokat. Letöltöttem a HDSentinel 4.10 verziót és a WD saját oldaláról is valami tesztprogi félét.
Ti honnan vesztek ilyen adatokat mint ennyi nap, óra alatt ennyit parkolt, annyit forgott, nyúlt magához meg egyebek?
Én ezeket a smart adatokat kaptam csak.

Más.

Ezt a vinyót szánom másodikként a nasba. Amikor ezt beleteszem, akkor ezt leformázza a saját szája íze szerint. Ugye? De a másikhoz már nem nyúl, annak nem lesz semmi baja, megmarad mind a két terra anyagom. Ugye?

Köszi.

dihidrogénmonoxid

(#1278) ProfBp válasza Jeanneau (#1277) üzenetére


ProfBp
csendes tag

Hexában látod most az értékeket, váltsd át decimálisra. (Van ilyen opció a HD Sentinel-ben.) A Power on time és a Load/Unload Cycle, amit nézegetni szoktunk, de igazából csak akkor lesznek érdekesek, ha már egy ideje benn is van a NAS-ban a vinyó.

(#1279) freemanone válasza DM-Fan (#1273) üzenetére


freemanone
őstag

Köszi a change log-ot! Találtam is benne egy érdekes pontot, a 3TB-os lemezek támogatása, amit a 2.0.1-ben hoztak, a többi nem olyan kirívó dolog, max azoknak akiket érint az a specifikus probléma. :R
Majd frissítek, ha esetleg 3TB-osra cserélem a lemezeket.

az mondjuk külön vicc, hogy az IE9 support feature-nek számít! :DDD

(#1280) agyhalal


agyhalal
aktív tag

A múlt héten próbálkoztam a WDIDLE3-mal, de sajnos belefutottam abba a hibába, hogy a NASból kivett winyót a gépre csatlakoztatva hagytam és így bootoltam be WIN7-tel. Felismert két új HDD-t a rendszer és rákérdezett a formázásukra, amit skippeltem, de eddig úgy néz ki, hogy ennek ellenére sikerült hazavágnom a partíciós táblát. Ha szerencsém van, akkor TESTDISK nevű programmal meg tudom oldani a dolgot, ha nem, akkor marad a GetDataBack és társai. :(

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1281) Jeanneau válasza ProfBp (#1278) üzenetére


Jeanneau
csendes tag

Köszönöm. Így már jobb lett.

Ezek az adatok akkor most milyenek? Jók, rosszak?

Spin up time 1300
Start/stop count 227
Power on time 543
Drive power cycle 225

Frissítettem az adatokat és biztos, ami biztos elindítottam egy lejátszást is, de az 1300 maradt annyi, csak a POT lett két órával több. Most akkor mi van?

Még mindig más.
Akkor most bátran csatolhatom másodiknak ezt a wincsit, az elsőnek semmi baja nem lehet. Vagy vegyem ki addig? Vagy mi?

dihidrogénmonoxid

(#1282) Jeanneau válasza Jeanneau (#1281) üzenetére


Jeanneau
csendes tag

Ami lemaradt.
Load/Unload cycle 3 (csak 3 ????).

dihidrogénmonoxid

(#1283) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Sziasztok!

Régóta használom a Dns320-at én is. Most egy nem, a NAS-sal kapcsolatos probléma megoldása közben vettem észre, hogy a kezelő felület tartalmaz egy scandisk lehetőséget is. Mivel a benne lévő HDD, egy dokkólóba téve néhány full3D BD iso filmnél akadozott, lepakoltam róla mindent, újraformáztattam a NAS-al és láss csodát, hihetetlen csendes lett a HDD és az akadások is megszűntek. A kérdés: Valaki tudja azt, hogy a scandisk javít-e a sectorokon, végez-e töredezettség mentesítést? Azt hallottam máshol, hogy a rajta lévő Ext3 linux nem szokott töredezni. Használta már valaki?

Előre is köszi

Üdv Mindenkinek!

(#1284) freemanone válasza gabika1969 (#1283) üzenetére


freemanone
őstag

A scandisk nem lemez töredezettségmentesítő. Linux FS-ek pedig nem töredeznek (ExT1-2-3-4, Swap, stb...).
A scandisk, mint ahogy a neve is próbálja sugallani, lemez ellenőrző feladatot lát el. Ha valami nem úgy működik, mint azt kéne, akkor érdemes lehet lefuttatni. Nemrég egyik pillanatról a másikra a NAS teljesítménye használat közben leesett 1-2MB/s-re és hiába indítottam újra többször is, megcseréltem a lemezeket, kivettem az egyiket, de semmi nem segített rajta. Nincs fent a transmission, mert amire én használnám, ahoz kevés ez a NAS, így csak fileserverként üzemel. Végül egy jó órát (30-30perc) tögyögött rajta a scandisk és utánna visszaállt normál sebességre.

(#1285) Jeanneau válasza Jeanneau (#1282) üzenetére


Jeanneau
csendes tag

Jó reggelt!

Bátorságot gyűjtve két lemezessé ápgrédeltem a nasomat. Mondanám, hogy könnyen ment, de leelőzne a sánta róka. Az új lemezt betolva és nasilag felismerve a formázás már nem indult el, nulla százalékkal befagyva várta a teljes áramtalanítást. Ezt többször is. Lemezek megcserélve az eredmény dettó. Egyedüli lemezként pedig Volume egynek akarta formázni (változtatni nem lehetett ezen szándékán), ám ezt az elején nem mertem megengedni neki, mert az általam féltett másik lemez is ezt a "nevet" kapta a keresztségben, így féltem, hogy mi lesz, amikor ismét találkoznak a nas által felépített furcsa világban. Végül követve a jól bevált minden mindegy elvet megfirkáltattam V1-re, majd közösítés után a "régi" V1 V2-vé változott, de szerencsére az adatok megvannak, látszanak és egyebek. Ezután már csak arra kellett ráéreznem, hogy a Dune miért nem látja, de beállítva a upnp erre a lemezre is megoldotta ezt is. Szinte pár perc alatt végeztem, csak az időmérő eszközök voltak tőlem eltérő véleményen.
Egyre jobban tetszik ez a Plug and Fuck szemlélet, amely körülveszi ezt a kütyüt és a rajta levő programkörítést. Mindenképpen szeretnék foglalkozni a Linuksz mint rendszerrel, de csak majd a következő utáni negyedik a hatodikon életemben. Most megyek és pihenésképpen megvakarom a bal golyómat a jobb fülemmel.

Üdv.

dihidrogénmonoxid

(#1286) fenderazigaz


fenderazigaz
csendes tag

Urak!
Nekem az lenne a kérésem, hogy milyen beállításokat kell megtennem a NAS-on, hogy tudja DLNA eszköz látni a dolgokat rajta. Pl. iPad. Mert most látja a NAS-t, de csak üres foldereket lát!
Nagyon köszönöm a segítségeteket!!

(#1287) gabika1969 válasza freemanone (#1284) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Hát sejtettem, de azért köszönöm szépen a választ. Én most a benne lévő HDD-t áttettem egy dokkolóba az usb 3.0 miatt és onnan próbáltam nézni a leszedett full3D BD iso fájlokat egy Egreat R6S lejátszóval, mivel a háló már ehhez kevés volt. A lejátszás közben akadt a kép és nem értettem miért. A HDD sebességére gyanakodtam, de sok fórumozást követően, meg kísérletezés után rájöttem, hogy csak tele volt a merevlemez és valószínűleg a sectorokban is össze-vissza az adatok, a sok letöltés és törlés stb. miatt. Mivel leszedtem egy másik HDD-re, majd újraformáztam a lemezt és a 3D iso vissza, láss csodát megszűnt az akadás. Hát ez tanulság, akár másoknak is! Mindenesetre arra gondoltam, hogy a scandisk funkcióval esetleg lehetne ezen segíteni a nélkül, hogy a fentieket meg kéne ismételni. De most már azt is tudom, hogy az Ext3 nem töredezik. Viszont akkor csak össze-vissza kerülnek rá a fájl-részletek? Vagy csak egyszerűen tele volt a lemez? A lényeg, hogy veszek egy másik HDD-t is és azon csak a nagyobb bitrátájú, 3D iso-kat fogom tárolni és nézni.

Köszi a választ, Üdv.

Üdv Mindenkinek!

(#1288) freemanone válasza gabika1969 (#1287) üzenetére


freemanone
őstag

Itt olvashatsz róla angolul, de elméletben a linux megpróbálja a fileok szeleteit egymáshoz minél közelebb pakolni, viszont ha nincs elég hely ehez akkor ez nem fog sikerülni. Szóval kvázi a töredezettségmentesítés egy beépített dolog.
Viszont így visszaemlékezve amíg csak a 1,5TB-os vinyóm volt és kezdett tele lenni ~100gb szabad hely akkor tapasztaltam ilyeneket én is 720p-s vagy nagyobb videok esetében, hogy néha beakad a video...
Külön meghajtón tárolom ezeket a videokat én is és mostanság nem voltam figyelmes ilyenre. Amióta megvan a 2TB-os vinyó csak az előző hozzászólásomban említett belassulás volt az egyetlen furcsa jelenség.
Csak esetlegesen kérdezem hogy nem wifi-vel használod véletlenül? Az tud okozni ilyen fentakadásokat még.

(#1289) gabika1969 válasza freemanone (#1288) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Na! Pont, mint nekem, az 1TB-os lemezen kb., már csak 50-100 GB szabad hely volt, amikor az akadást észre vettem. Valahol olvastam is erről a fórumon, csak már nem tudom, pontosan hol. Ott is ezt ajánlották, hogy a tárolók ne legyenek tele, mert ilyenek fordulhatnak elő.
Én NAS-t és a lejátszót, meg TV-t, a 3D BD lejátszót meg mindent hálózatban használok, ami a HD tartalmakhoz megfelelő volt. Néha, néha tapasztaltam olyat, hogy 1080p, vagy 3D SBS tartalom lejátszásakor (hálózatban) volt egy-egy akadás, de csak olyankor, amikor a letöltés ment egyszerre és a Download sebesség 2,5-3,0 Mbps legalább, vagy még több. A full3D BD iso tartalmakhoz a háló kevés, ezért vettem egy dokkolót is és a NAS-ból kivett HDD-t dugtam bele, de a fent leírtakat kezdtem észrevenni. Elszomorodtam, mivel az Egreat-t kényelmes megoldásnak gondoltam, a lemezek írása helyett, meg nagyon szép hangot is produkál a zenehallgatáskor. Most sikerült rájönni mi volt a gond, ami azért bele került egy pár hétbe.
Olyan lassulásokat, mint amit Te írtál én nem tapasztaltam a Dlinkkel.

Én nagyon meg vagyok elégedve vele, már egy éve használom. Megy rajta a Transmission kliens, a midnight commander, és nagyon jó "Miller" féle DLNA-t tettem rá, amivel TV és a BD lejátszó is látja. Elérem az országból bárhonnan, telefonnal tudom vezérelni stb. Szóval ennyi pénzért Nekem nagyon megfelelő. Én a 2.0 fw-vwl használom, mivel a ventilátor vezérlés így jól működik.

Üdv.

Üdv Mindenkinek!

(#1290) xrvman válasza [Misel] (#1269) üzenetére


xrvman
őstag

Ha zárt torrent oldalhoz tartozol, vagy van olyan oldalad, akkor a "dht-enabled": false, még pedig szigorúan.

Erről az oldalról idézek:
DHT hálózat engedélyezése - a DHT lényege, hogy tracker nélkül is lehessen torrenteket forgalmazni a hálózaton, alapvetően gépről-gépre történik közvetlenül az adattovábbítás nincs közbeiktatva tracker.
--> Fontos megjegyezni, hogy ez zárt (regisztrációhoz között) oldalakon tiltott funkció, ezért kapcsold ki vagy mindig ellenőrizd, hogy a zárt oldalról származó torrentnél nincs engedélyezve a DHT, habár ez alapértelmezésként tiltott opció (nem állítható) ezeknél a torrenteknél.

(#1291) [Misel] válasza xrvman (#1290) üzenetére


[Misel]
tag

ahogy az általad idézett szöveg végén is van, a dht zárt trackeren tiltva van alapból, de idézek az n...e wikijéből:

Privát trackereken a torrentek feltöltésekor az oldal motorja automatikusan "privát torrent" jelzést rak a torrent fájlra, így a DHT kikapcsolva marad a kliens beállításainak ellenére.

évek óta így használom, sosem volt gondom belőle. Amikor meg nyílt trackerről szedek jól tud jönni.

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#1292) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Fordult elő már valakinek az, hogy a HDD-t kivéve és betéve egy dokkolóba, majd a medialejátszóra csatlakoztatva egy, szintén a médialejátszóra csatlakoztatott HDD-ről másolt mappákat igen, de benne lévő fájlokat már nem látni a Windows-ban (sajátgép) vagy TotalCommanderben, miután a HDD-t visszatesszük a NAS-ba. Nálam ez történt. A NAS midnight commanderében, illetve webbes felületén látom, ott vannak a fájlok, de TotalC-ben, hálózaton keresztül csak a mappák látszódnak 0 byte-értékkel. Ez mi a franctól van?
Van valakinek ötlete?
Most megint másoljak (elég sok ~600GB-ot). Az lehet ok, hogy a másolást nem a NAS-ban végeztem?
Előre is köszi!

Üdv Mindenkinek!

(#1293) [Misel] válasza gabika1969 (#1292) üzenetére


[Misel]
tag

valószínűleg a fileok jogosultságai nincsenek rendben, egy

chmod -R +r <útvonal>

szerintem megoldja

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#1294) gabika1969 válasza [Misel] (#1293) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Már mint a putty-ban rootként vagy csak telneten lépjek be és a leírt parancs...,? Az <útvonal> részt bocsáss meg, nem igazán értem. Útvonalként mit írok be? Az <útvonal> -hoz irandót kérlek részletezd légyszives.

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#1295) [Misel] válasza gabika1969 (#1294) üzenetére


[Misel]
tag

ssh, root.

azt az útvonalat, ahol a fileok vannak (azt mondtad, mc-ben látod... pl /mnt/HD_a2/

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#1296) gabika1969 válasza [Misel] (#1295) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Ááá, igen így már értem. Most nem vagyok otthon, este megnézem, alig várom, hogy hazaérjek. Remélem sikerül, még így nem jártam. Visszajelzek, megoldódott-e. Nagyon kösznöm.
Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#1297) Chaby78


Chaby78
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék Tőletek kérni,mert nem tudom,hogy mi lehet a gond a NAS-al.
A lényeg,hogy vetem 1 D link-320 pulse típusú eszközt amihez alapból meg vettem a 2db 2 terrás vinyót is,ami
Seagate Barracuda LP ST2000DL003 SATA 6G 2 TB 4K bytes merevlemezeket is. Problémám pedig az,hogy telepítés közben megáll és nem tudom befejezni a telepítést,mert egyszerűen nem jelzi vissza,hogy lássa a vinyókat,de az eszköz lámpái,pedig jelzik,hogy üzemkészek a vinyók. mellékelek 1 képet is hogy hol nem látja
a vinyókat:http://[link]
Az lenne a kérdésem,hogy valaki tudna nekem segíteni abban,hogy miért is akadok itt el a telepítésnél?
Ha megkérhetlek benneteket,akkor egyszerűen írjátok le,mi lehet a megoldás,mert nem értek annyira a számítógépekhez.:(:(
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Chaby78

[ Szerkesztve ]

(#1298) gabika1969 válasza [Misel] (#1295) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Misel!
Ez korrekt volt! Most már látni mindent. Igazán köszi, sok bosszúságtól :Y mentesültem. Kezdhettem volna előröl az egészet.
Kösz!!! :R

Üdv Mindenkinek!

(#1299) t.zolka válasza gabika1969 (#1298) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy DNS-320L-t és hozzá egy DIR-636L-es gigabites routert. A NAS-ba belepakoltam 2db 2 terrás Seagate Barracuda (ST2000DL003) HDD-t is, amiről az adatok persze lementettem (nagy nehezen, mindenféle megmaradt és kölcsönkért vinyókra) mert az kiderült számomra, hogy a kütyü formázza, és csak utána lehet használatba venni. A varázslót elindítottam, szépen le is futott, látszik is, mint Z meghajtó. Amire kellett, hogy legyen egy kétlemezes külső rack-em, tökéletesen megfelel! Nem kell cserélgetni a HDD-ket, ide-oda dugdosni, ha meg szeretnék nézni egy filmet, vagy hallgatni valami zenét. Szuper! De, és itt jönne a kérés felétek: megtenné nekem valaki, hogy valami távoli eléréshez használatos programmal (teamviewer, vagy valami hasonló) beállítaná nekem azt, hogy a NAS-t ne csak az otthoni hálózatról lehessen használni? Barát, barátnő, esetleg én is használhassam, akkor is, ha ép nem otthon vagyok. Próbálgattam én is, utána olvastam, de ez nekem annyira kínai, egyszerűen nem értem mit-hogyan, nem látom át... már a router menüje is kész útvesztő számomra. Tehát, ha megtenné nekem valaki, (mindegy mikor, alkalmazkodom hozzá) az megköszönném! Ha lenne rá jelentkező, küldjön egy privát üzenetet, vagy egy telefonszámot, hogy megbeszélhessük a részleteket.

Előre is köszönöm!
Üdv. Zoltán

(#1300) DM-Fan válasza Chaby78 (#1297) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Itt nem a vinyókat kéne látnod, hanem magát a NAS-t. Ugye csatlakoztattad a PC-hez/router-hez a LAN-kábellel és engedélyezve is van a kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.