Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Zoliba válasza jolaszlo2 (#1950) üzenetére


Zoliba
csendes tag

A routeren port átirányítás kell a 9091 portra.
Ha fix ipcímed van, akkor ennyi, ha nem akkor még valami dyndns
vagy valami hasonló is kell, hogy mindig tudd az ip címed.

Szifonon nem tudom milyen program van,
de androidon a transdroidot használom.

(#1952) jolaszlo2 válasza Zoliba (#1951) üzenetére


jolaszlo2
csendes tag

Át irányítottam de nem jön be.
xxx.dlinkddns.com:9091
xxx.dlinkddns.com/transmission

így próbáltam böngészőből és 404-es hibára fut.

(#1953) cSuwwi válasza jolaszlo2 (#1952) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

helyi hálón eléred?
nasip:9091 vagy nasip/transmission vagy mi.

ha igy se akkor más a gond
ha igy jó, akkor a routerben nem jó a portforward
vagy a dyn cim nem az ipdre mutat

(#1954) jolaszlo2 válasza cSuwwi (#1953) üzenetére


jolaszlo2
csendes tag

Helyi hálón megy 192.168.2.11:9091 így meg a Transmission Remote GUI-n keresztül is elérem.De helyi hálón ha nasip/transmission már nem jön meg mobilról böngészőn keresztül sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#1955) cSuwwi válasza jolaszlo2 (#1954) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Akkor a routeren állítsd be, hogy a 9091-es portot továbbítsa a 192.168.2.11-re ugyanezen a porton.
Majd nézd meg a külső ip-det, és azzal próbáld meg elérni. pl. 1.2.3.4:9091
Ha így jó, akkor a dyn cimmel: xxx.dlinkddns.com:9091 (ha nem jó így, de ipvel igen, akkor nem frissül a ddns, nézd meg miért)

Ha a transmission link nem megy helyi hálón se, akkor más gond van.

(#1956) glugi


glugi
aktív tag

A settings.json fájlban is be kell állítani a remote access-t.

(#1957) Zoliba válasza jolaszlo2 (#1954) üzenetére


Zoliba
csendes tag

Nekem a következőt át kellett írnom
a settings,json-ban, csak így ment.

"rpc-whitelist": "127.0.0.1,*.*.*.*",

Valószínűleg a port átirányításakor a külső ip cím megmarad.
Próbáld ki!

(#1958) gyiku válasza jolaszlo2 (#1954) üzenetére


gyiku
nagyúr

probald mobilrol, de mobilnettel, ne wifin. nekem sem megy itthonrol az ftp, csak kivulrol.

hüllő

(#1959) jolaszlo2 válasza gyiku (#1958) üzenetére


jolaszlo2
csendes tag

Az ftp mobilról megy wifin is meg 3G-n is.Mobilnettel a nas admin oldala bejön csak a transmission nem.Routerba a 9091 port is át van irányítva.

(#1960) gyiku válasza jolaszlo2 (#1959) üzenetére


gyiku
nagyúr

probald egy masik porton elerni, amit nas:9091-re fw-olsz.

hüllő

(#1961) jolaszlo2 válasza gyiku (#1960) üzenetére


jolaszlo2
csendes tag

Megoldódott. A nas admin felületén is be állítottam a port Forwarding-ot a 9091-re.

(#1962) glugi válasza jolaszlo2 (#1961) üzenetére


glugi
aktív tag

NAS admin? Annak ehhez elvileg nincs köze, de legalább működik.:)

(#1963) Digger


Digger
senior tag

Korábban már írtam, hogy a hálózatban levő Win7-es gép bootolásakor nem csatolja fel a nas kötetet. A nas logban ennek nyoma is van, azt írja, hogy a felhasználó azonosítása sikertelen. Ez a Windowsos gépen abban nyilvánul meg, hogy a kérdéses meghajtó piros x-el van jelölve, ami megszüntethető, ha duplán kattintok rajta, vagyis ha aktívvá teszem a meghajtót. A nas logjában látszik, hogy ez már nobody felhasználó névvel történik. Engem ez a dolog azért foglalkoztatott, mert a nas RAID1 kötetén van a levelező (Thunderbird) adatbázisa és az asszonypajti sokszor panaszkodott, hogy a levelező indításakor, ami általában rögtön a boot után történt, hibaüzenetet kapott! A probléma azzal oldódott meg, hogy a Windowsos gépen a felhasználónak jelszót adtam, majd ugyanezt a nevet/jelszót felvettem a nas felhasználók közé is! Így már nem nobody felhasználóval fog a nashoz fordulni és bár nem mértem, de mintha gyorsabb is lenne a nas! A Thunderbird és az asszony most már nem panaszkodik, viszont egy újabb kellemetlenség lett: bejelentkezéskor a Windows jelszót kér. Ezt úgy lehet kiküszöbölni, hogy nyitsz egy parancssort, majd beírod a control userpasswords2 parancsot. Itt a megnyíló ablakban be tudod állítani, hogy automatikusan a megadott névvel/jelszóval jelentkezzen be a Windowsba.

(#1964) Csabee. válasza Digger (#1963) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem is piros x-el csatlakozik állandóan. Ez azzal szüntethető meg ha ugyan olyan nevű felhasználó fiókot létrehozok a nas-on mint a gépen, ugyan azzal a jelszóval??

Üdv: Csabee.

(#1965) Digger válasza Csabee. (#1964) üzenetére


Digger
senior tag

Igen, mint ahogy írtam is.
Arra ügyelj, hogy a nas minimum 5 karakteres jelszót vár!
Ha megcsinálod, érdekelne, hogy szerinted is gyorsabb lett-e!

[ Szerkesztve ]

(#1966) Csabee. válasza Digger (#1965) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Rendben, hétvégén tesztelem.

Üdv: Csabee.

(#1967) ffodi válasza Digger (#1965) üzenetére


ffodi
veterán

Nem kell ilyennel bajlódni, főleg, mert ilyen esetben a Win-hez is (u.a.) jelszó kell majd. Egyszerűen felcsatlakoztatod a meghajtókat (bejelentkezéskor újracsatlakoztatás bejelölve), aztán Vezérlőpult -> Hitelesítő adatok kezelője -> Windows hitelesítőadat hozzáadása -> Itt megadod az eszköz nevét (elérési út), és a NAS-ban létrehozott felhasználónév/jelszó párost, majd restart. Ha így nem elég neki, akkor alul az "Általános hitelesítő adatok"-nál tételesen hozzáadod csatlakoztatott meghajtónként (mappánként) és kész. :) Ez után kezelheted teljesen külön a két "felhasználót", értelemszerűen, ha a Win-hez addig nem volt pw, az után sem kell.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1968) gyiku válasza ffodi (#1967) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi, ezt kiprobalom este, de ez mi: (bejelentkezéskor újracsatlakoztatás bejelölve) ?

hüllő

(#1969) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Tiszteletem,

Az alábbiakban legyetek kedvesek segíteni:

Megadta magát a LAN filmlejátszás (NAS, D-link DNS320), ezt megelőzően a lejátszás problémamentes volt ES file explolerrel. A telefonon szuperül ment (Galaxy SIII), de most sem azon, sem a tabin (Galaxy Note 10.1) nem megy, de legalább azt tudom, hogy nem a tabival van gond.

A NAS-ról nem sokkal a LAN-os lejátszás halála előtt megpróbáltam törölni, de TC-vel rendszergazdaként sem sikerült. A W7 saját fájlkezelőjéből működött, egy darabig, aztán egy mappánál az is bemondta az unalmast és azóta azzal sem tudok törölni.

Nem tudom, hogy a két hiba mennyire van korrelációban egymással, de így a felhasználói élmény kifejezés kissé üressé vált ...

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a NAS-ban lévő két merevlemezt is szeretném felcserélni, mint a letöltések helyét (ezért is álltam neki törölgetni), de amilyen szakbarbár vagyok a NAS kezelőfelületén ez sem ment.

Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném és annyi kérésem lenne ez esetben, hogy legyetek tekintettel arra, hogy műszaki antitalentum vagyok :DDD

Morituri Te Salutant

(#1970) Digger válasza ffodi (#1967) üzenetére


Digger
senior tag

Köszi az infót! Mindig lehet tanulni! :C

(#1971) Daweee


Daweee
őstag

Hello
Most vettem új routert (TP-Link 841N) és mióta beüzemeltem, a Transmission nem hajlandó sehová csatlakozni, mindenhol 0 seed, 0 leech, és could not connect to tracker hibaüzenet, a megfelelő port biztosan nyitva van, a Transmission szerint viszont nem... Ilyenkor mit lehet csinálni?

(#1972) ffodi válasza gyiku (#1968) üzenetére


ffodi
veterán

Erre gondolok (alapértelmezetten be van jelölve egyébként):

sztrogoff19:

Első olvasatra jogosultsági problémára gondolok. Állítsd be az összes mappánál a felhasználót root-ra, és a jogosultságokat 777-re (mondjuk WinSCP-vel).

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1973) terazka


terazka
csendes tag

Sziasztok! Most szereztem egy DNS-320 NAS-t. Jelenlegi lakhelyemen (nem Magyarorszag) a szolgaltato korlatozza a sebessegemet ha torrent forgalmat erzekel. Eddig PC-n, laptopon fizettem egy BTGuard nevezetu szolgaltatasert ami tulajdonkeppen egy proxy socks5 szolgaltatas ha jol ertem es kaptam egy felhasznalo nevet jelszot amit az utorrent kliensben beallitottam es ennek segitsegevel elkerultem a savszelesseg korlatozasat. Keresgelek egy ideje a forumon es a neten de nem talaltam valaszt arra hogy vajon ezt a megoldast tudom-e hasznalni a DNS-320ason valamilyen formaban. Meg teljesen szuz a gep csak a firmware-t frissitettem es lattam a leirasokat hogy fun_plug-ot, transmission-t fel lehet ra varazsolni de peldaul ha jol lattam a transmission megszuntette a proxy funkcio tamogatasat es a korabbi verziok sem hasznaltak az adatforgalomhoz igy valoszinuleg sokat nem erek vele meg ha fel is rakom. Igaz ez, illetve van valmai megoldas erre az egeszre?
Igyekeztem legjobb tudasom szerint megfogalmazni a problemat, mert meg csak most ismerkedem az egesz terulettel. Remelem nem kerdeztem olyat mit mar leirtak korabban. Elore is koszi barmi segitseget!

(#1974) ffodi válasza terazka (#1973) üzenetére


ffodi
veterán

Fun_plug + transmission. Nem tudom hol láttad, hogy a transmission-ben (már) nincs proxy, nekem a legfrissebb van fent, és be lehet állítani (socks 5 opció is van). (nem tudom működik -e, mert nem használom)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1975) gyiku válasza ffodi (#1972) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi rambokam, mukodik :R

hüllő

(#1976) terazka válasza ffodi (#1974) üzenetére


terazka
csendes tag

A válaszon felbuzdulva felraktam a funplug-ot es a transmission 2.74es verzióját. Én a web felületen nem találtam semmi proxy beállítást, a settings.json file-ban sincs mar proxy beállítás. Felraktam a a Transmission Remote GUI-t amiben van proxy beállítás de nem működik mert a következő hibaüzenetet írja: "Network Subsystem is unusable". Gondolom ha maga a Transmission nem tudja ezt a funkciót akkor mindegy hogy a Remote GUI-ban van ilyen opció vagy sem. A Transmission saját fórumán is írják hogy megszűnt ez a funkció:[link]
Lehet én voltam a buta és valami korábbi verzióját kellett volna telepíteni amiben még benne volt ez a funkció.
Letudom szedni ami most fent van és újra rakni valami régebbit? Így sajnos a letöltési sebesség kb 3 kb/s átlagban. :)

(#1977) empet


empet
csendes tag

üdv mindenkinek

előre bocsátom nem vagyok egy Linux virtuóz, sőt.... Transmissiont próbálok telepíteni a nemrég vásárolt DNS-315 re. Követve ezt: http://logout.hu/cikk/transmission_a_dns-323_ra/elso_oldal.html, és eddig jutottam:

sh-4.1# cd /mnt/HD_a2/Pack
sh: cd: /mnt/HD_a2/Pack: No such file or directory
sh-4.1# funpkg -i curl-7.18.1.tgz
Skipping curl-7.18.1.tgz: Invalid package filename
sh-4.1# funpkg -i Transmission-2.74-1.tgz

Pedig ott a fájl....

Sajnos nem tudom megoldani a problémát. :W Kérnék egy kis segítséget

köszönettel

(#1978) bounty123 válasza empet (#1977) üzenetére


bounty123
őstag

Mutass egy "ls /mnt/" kimenetet légyszi. Lehet, hogy a 315-ön is /mnt/HD/HD_a2 formátumú a mappastruktúra?
"mount|grep a2" parancs kimenete még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1979) empet válasza bounty123 (#1978) üzenetére


empet
csendes tag

sh-4.1# ls /mnt/
HD HD_a4 USB image isoMount web_page

ezek szerint az elérés ha jól értelmezem: cd /mnt/HD/HD_a4/Pack

(#1980) empet


empet
csendes tag

sh-4.1# mount|grep a2
/dev/sda2 on /mnt/HD/HD_a2 type ext4 (rw,noatime,nodiratime,commit=30,data=writeback,barrier=0,stripe=96,usrquota,grpquota)

:(( akkor most mi is? :F

(#1981) bounty123 válasza empet (#1980) üzenetére


bounty123
őstag

Marad az a2, csak a doksidhoz képest +1 HD mappába be kell lépned. Tehát a parancsok sorozata:

cd /mnt/HD/HD_a2/Pack
funpkg -i curl-7.18.1.tgz
funpkg -i Transmission-2.74-1.tgz

[ Szerkesztve ]

(#1982) babence


babence
csendes tag

Sziasztok! Már régóta használom itthon a DNS-320-at, és eddig nagyon meg voltam vele elégedve. Tegnap kísérletezésként feltettem rá egy debiant, az is megy rajta remekül. Egy problémám van, hogy eltűnt a Volume_1 hálózati meghajtóm. Korábban simán tudtam rá csatlakozni a 192.168.x.x\Volume_1 útvonalon, de mióta fent van a debian, azóta nem, nincs ilyen meghajtó. Van erre valami ötletetek?
A dolog már csak azért is érdekes, mert a 192.168.x.x\P2P mappát simán elérem ugyanúgy, mint eddig, csak a Volume_1-et nem. :((
Szerintetek milyen beállításnál kellene nézelődnöm?
(Ja, és ha kívülről, ftp-n keresztül csatlakozok rá, akkor viszont látom rendesen a Volume_1-et. Csak a helyi hálózaton nem.)

[ Szerkesztve ]

(#1983) bounty123 válasza babence (#1982) üzenetére


bounty123
őstag

Amit elmondasz, az alapján a samba szolgáltatás nem üzemel megfelelően, ha egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#1984) babence válasza bounty123 (#1983) üzenetére


babence
csendes tag

Erre én is gondoltam, sajnos a samba terén vannak hiányosságaim. Az smb.conf fájlt megnéztem, de nem láttam benne hibát. Ráadásul mondom, a P2P mappa ugyanúgy látszik a hálózaton, mint korábban.
Van ötleted mit nézzek meg?

(#1985) bounty123 válasza babence (#1984) üzenetére


bounty123
őstag

Ha valahova feltennéd az smb.conf-odat, ránéznék én is, hátha. http://pastebin.com/ -ra pl.

(#1986) empet válasza bounty123 (#1981) üzenetére


empet
csendes tag

köszi!

elindult! viszont követve az oldalon olvasottakat, sikerült vmit nagyon eszúrni.............
formáztam újra és azóta nem bírom telepíteni a setup wizard-ot. írtam a help desk-nek persze semmi válasz
a hibaüzenet:

[ Szerkesztve ]

(#1987) Daweee


Daweee
őstag

Hello
Még mindig fennáll a #1971-es hsz-ben vázolt problémám, annyi fejleménnyel, hogy megpróbáltam újrarakni a Transmissiont fun_plugustól, mindenestől, ekkor jöttem rá, hogy a wget store password.sh-t sem volt hajlandó letölteni telneten keresztül. Tovább színezi a képet, hogy mikor a routert kivettem a hálózatból, ismét működött minden, transmission ill a store-password.sh letöltése is, majd mikor visszatettem, a torrentek is elindultak a korábban frissített tracker-listából, és ment is a töltés, viszont a következő frissítésnél ugyanúgy meghalt minden. A routeren elvileg át van engedve a transmissionnak megadott 11111-es port, máshonnan nyitottnak is látszik, a router viszont valamiért elég erősen blokkolja a nas net hozzáférését, és fogalmam sincs miért. Valami ötlet esetleg? A routerem TP-Link 841N amúgy. Kösz előre is.

(#1988) patifiu


patifiu
csendes tag

Sziasztok!

Majdnem teljesen végigolvastam a fórumot de nem sikerült kellő ismeretet szereznem újdonsült NAS-omról. A célom, hogy a NAS-on tárolt filmeket a Samsung Smart tv-men közvetlenül tudjam megtekinteni. Sikerült is az All Share-ben megtalálnom a NAS-t, de a rajta lévő fájlokat nem találja a TV. Kérem valaki küldjön egy használható leírást a szükséges fájlokkal úgy, hogy egy teljesen amatőrnek is érthető legyen :$

(#1989) babence válasza bounty123 (#1985) üzenetére


babence
csendes tag

Az szuper lenne, köszi! Ide tettem: http://bfilmstudio.info/samba/
Itt van az eredeti is, meg az is amit én hoztam össze.

(#1990) babence válasza patifiu (#1988) üzenetére


babence
csendes tag

A Management / Application management menüben van egy olyan fül, hogy UPnP AV Server. Ezt kell engedélyezned, és meg kell jelölnöd azokat a mappákat, ahol a filmek vannak. Utána a NAS készít egy listát a talált videókról / zenékről / képekről, ezt pedig már tudnia kéne tallózni és lejátszani a smart tv-nek is.

(#1991) bladegery válasza babence (#1990) üzenetére


bladegery
senior tag

Ha feliratot is akar akkor az nem lesz jó.

gergely-szabo.com

(#1992) Digger válasza patifiu (#1988) üzenetére


Digger
senior tag

Szia!

Addig is amíg nem válaszol egy profi, megpróbálom összefoglalni a lényeget!
A NAS-ról filmet a DLNA segítségével tudsz lejátszani. Van még egy fogalom az UPnP. Ez utóbbinak -egyszerűen fogalmazva - nagyjából olyasmi funkciója van, hogy az adatárak és a lejátszók a hálózaton "hirdetik" magukat, vagyis ennek segítségével találják meg egymást a hálón. Az adat streamelése pedig a DLNA segítségével történik.
Menj a NAS admin felületén a Managment, majd az Application managment fülre. Bal oldalon a UPnP AV Serverre. A fő képernyőn engedélyezd, majd az Add gombbal mutasd meg neki, hogy hova tetted a média állományaidat. Az adattárad méretétől függően rövidebb-hosszabb ideig építi a belső adatbázisát. Ha végzett akkor fogod megtalálni a tv-n a tartalmakat. A Samut nem ismerem, majd keresd meg hol van. Nekem Sony-m van, sajnos sokféle formátumot nem játszik le, mert ők élharcosai az illegális másolás elleni küzdelemnek. Ha esetleg nem minden formátumot hoz föl, az ezért van. Ha tökéletesen akarsz filmeket lejátszani, akkor vagy egy média lejátszóra, vagy inkább a divatnak hódolva, egy HTPC-t kellene építened!

Lassú voltam, lemaradtam!

[ Szerkesztve ]

(#1993) babence válasza bladegery (#1991) üzenetére


babence
csendes tag

Felirathoz tényleg nem jó, arra mi a megoldás? :)

(#1994) Daweee válasza babence (#1993) üzenetére


Daweee
őstag

Hagyni a DLNA-t, és venni egy hálózati médialejátszót... :(

(#1995) bladegery válasza Daweee (#1994) üzenetére


bladegery
senior tag

miért az okosabb tévékben nem lehet belső hálón megosztott meghatókat/mappákat böngészni?

[ Szerkesztve ]

gergely-szabo.com

(#1996) Daweee válasza bladegery (#1995) üzenetére


Daweee
őstag

De lehet, viszont a külső feliratot még így sem szereti, bár nem személyes tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#1997) GoZoL


GoZoL
senior tag

Üdv!

Távolról szeretném elérni a transmission felületet. Végigolvasva a topicot megcsináltam amiket ajánlottatok a többieknek:
- port forward a 9091 porta, udp és tcp a nas ip-re
- a nason a dyamic dns-nél elindítottam a szolgáltatást
- setting.json fájlban whitelistnál beírtam a valami.dlinkddns.com-ot

Androidról transmissionba lépve, forbidden connection fogad, a böngészőbe belépve is hasonló. Olyan mint ha ha a whitelist résznél nem lenne érvényes a szabály. Hogy vegyem fel a címet?

(#1998) agyhalal válasza GoZoL (#1997) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Lehet, hogy könnyelműség volt, de én megadtam a "*.*.*.*"-ot a whitelistnél. Így telefonról is elérem 3G-vel bárhonnan.

[ Szerkesztve ]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1999) lafaty80


lafaty80
őstag

Szasztok,

szóval egyik napról a másikra 0 lett a seed-em.... letölteni tudok, akkor megy is a seed, aztán 0.
ha megnézem a peer-eket látom őket, de 0-hoz csatlakozik.... valakinek hasonló gondja? kb. 2nappal ezelöttig ment minden faszásan (amúgy T-s adsl-em van)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2000) GoZoL válasza agyhalal (#1998) üzenetére


GoZoL
senior tag

Hát igen, azt bárhonnan el lehet érni! Ha ezt beállítom akkor már jelszavazni kellene valahogy a transmissiont!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.