Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) DM-Fan válasza cSuwwi (#900) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszönöm a választ! Nekem nincs szükségem a torrent-kliensre, nem kell fun_plug sem, nem akarok raid-tömböt, csak individual drive-ot, távolról sem akarom elérni, egyszerűen annyit várok el tőle, hogy az ugyanazon router-re aggatott PC-t és médialejátszót is kiszolgálja és az adatmozgatás megoldott legyen: a PC és a NAS között nekem jó az FTP, a médialejátszóra meg tudjon stream-elni a NAS. Ahogy számolgattam, ha 5-6 MB/s-el tudja nyomni az adatot a 100-as hálón, az már mindenre elég, még akár egy BD-re is. Ugye nem dobálja el a kapcsolatot, nem szakadozik?

Melyik firmware-t érdemes a fenti felhasználási körhöz feltenni?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#902) cSuwwi válasza DM-Fan (#901) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Én tavaly még a drágulás előtt vettem, akkor már a 2.0-s volt rajta (a ráragasztott matricán is ez van). FTP-t sose használtam, passz. A windows megosztás jó, mert a zenéim is rajta vannak, és onnan hallgatom. Filmnél se volt akadozás, pedig ezek a green winyók nem a sebességükről híresek.

100-as hálón 8 mega körül illene mennie, pláne ftp-n. Gigabiten nekem 20-22 megával ír/olvas. Ha visszaolvasol, volt itt pár teszt a sebességre.

Igazából 1 gond van vele, hogy a hűtése alulméretezett. Egy 4cm-es venti van hátul, ami 2 ilyen winyónál használat közben pörög, és hangos. Alapból 3 lehetőség van: off, off-low-high és low-high ha jól emlékszem. funplugot feltéve lehet még kicsit mókolni.
Én (mint még páran) kidobtam belőle a 4-es ventit, és 9.2-est raktam be. Nem rég volt erről szó.

[ Szerkesztve ]

(#903) DM-Fan válasza cSuwwi (#902) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nagyjából átrágtam a topicot, vannak azért homályok, de ha meglesz a NAS, akkor majd úgyis kérdezek. Szerintem ha a hűtés kikapcsolható, akkor nincs gond, nem hinném, hogy anélkül bármi probléma lenne. A másik WD-m sem nagyon szokott 35 fok fölé kúszni, mivel főként csak lejátszás megy róla, az meg nem igényel nagy munkát.

Get Moded!

(#904) freemanone válasza DM-Fan (#903) üzenetére


freemanone
őstag

Ha a vinyók annyira nem is vészesen melegek, de a NAS procijára tegyél szrtintem egy ilyen öntapadós bordát. Az elég forrófejű tud lenni. Viszont a 35 fokot ne várd zárt térben 2 vinyótól. Jobban melegednek azok is, mint egy akármilyen szellőzésű pc házban.
Ha viszont 2,5"-es vinyót veszel bele akkor a borda simán elég! :)

(#905) RC46 válasza DM-Fan (#901) üzenetére


RC46
csendes tag

Az enyémre két lejátszó van kötve és sokszor van, hogy egyszerre működnek 1080p mkv-val plusz még seedel is a NAS és még soha nem akadt meg.

(#906) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Hogy tudnám elérni, hogy Win alól, ha be van mount-olva a NAS-ba pakolt HDD a Z: meghajtóra, akkor ne csak a Volume_1 gyökérkönyvtárára legyen írási, illetve mappa létrehozási jogom. Akár simán a Z: meghajtó win-es elérésével, akár TC-n keresztüli FTP-vel próbálkoztam, nem jártam sikerrel: csak a gyökérbe engedett másolni, mappát létrehozni, a beljebb levő mappákba nem, onnan csak olvasni tudok.

A NAS webes felületén létrehoztam a user-t, akit felruháztam olvasási és írási joggal, az összes csatlakozási protokollt betettem alá, majd a Network Shares fül alatt beraktam a Volume_1-et a megosztott tartalmak közé és ki is jelöltem alá a létrehozott user-t, akit ugye felruháztam minden joggal. Itt a share-ben is megadtam neki minden jogot, mégis csak a gyökérkönyvtárba enged másolni, mappát létrehozni, törölni, a beljebb levő mappákba már nem. Érdekes, mert az NFS-protokollal csatlakoztatott médialejátszóról meg bármit bárhová fel tudok másolni a NAS-ra, ott nincs jogosultsági probléma. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#907) doczyhu válasza DM-Fan (#906) üzenetére


doczyhu
csendes tag

Milyen NAS ez? Elméletileg működni kellene

(#908) DM-Fan válasza doczyhu (#907) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A topic címében látható D-Link DNS-320. Tökéletesen működik, minden rendben vele, akadásmentesen kiszolgálja a PC-t is, médialejátszót is, utóbbiról tudok is fölfelé másolni a NAS-ra, a NAS-ról lefelé is rá. PC-n hálózati meghajtóként minden mappát tudok tallózni, megy belőlük pl. a zenelejátszás is (tehát nem csak FTP-kapcsolaton keresztül megy), de mappát létrehozni csak a NAS HDD-jének gyökerébe tudok.

A konfigjában létrehoztam egy user-t jelszóval, ezzel tudom felcsatolni a PC-n hálózati meghajtóként is. A user-nek beállítok a kötetre (Volume_1 - ez jelöli a HDD-t) minden jogot és hogy CIFS, NFS, FTP-n, stb. keresztül lehessen elérni a NAS-t, de mégsem megy PC-ről a mappalétrehozás, HDD-re való másolás. Az NFS-en keresztül csatlakozó médialejátszónak meg igen, arra is létrehoztam egy user-t. Csoportokat nem használok. Nem értem, mi a gond.

Get Moded!

(#909) cSuwwi válasza DM-Fan (#908) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Lehet hogy nem jó jogosultsággal hozza létre?
Én akkor tudom írni/olvasni, ha nobody:allaccount a tulajdonos.
SSH-n fellépek, mc-vel vagy kézzel kiosztom.

A fun_plug szerintem ajánlott, még ha nem is használod minden tulajdonságát, az ssh miatt érdemes feltenni. Az uninstall annyi, hogy törlöd a könyvtárat, szóval semmi buherálás nincs.
Ha van fun_plug, akkor már van ssh (alap rendszeren csak telnet van).

(#910) DM-Fan válasza cSuwwi (#909) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Rájöttem mi a gond, de egyelőre nem tudom a megoldást: a problémát az okozza, hogy a már meglévő könyvtárakat, amelyekben vannak alkönyvtárak adatokkal és amelyeken belül újabb alkönyvtárakat akarok létrehozni, azokat még a HDD-t PC-be pakolva, egy Ubuntu alatt hoztam létre és egy másik HDD-ről Ubuntu alatt másoltam fel az adatokat. Ezt követően pakoltam át a HDD-t a PC-ből NAS-ba.

Namost az van, hogy így a már NAS-ban levő HDD-n a gyökérben tudok a Win alól (akár sima Z: hálózati meghajtóként felmount-olva, akár FTP-n) mappát létrehozni és azon belül is almappát, valamint tudok ezekbe másolni is. Viszont a még Linux alatt létrehozott mappákban nem tudok újabbakat létrehozni és azokba másolni sem, pedig pont ez volna a lényeg. Gondolom a Linux ezen mappák létrehozásakor beállított rájuk valami kizárólagos jogosultságot. Hogyan lehetne ezt feloldani?

Amúgy az is furcsa, hogy ugyanezen mappákba viszont tudok belemásolni és onnan törölni az NFS-profokollt használó médialejátszó (Popcorn A-210) alól, tehát ott nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#911) Laca 012 válasza DM-Fan (#910) üzenetére


Laca 012
őstag

Én is találkoztam ezzel az elején..
Így oldottam meg:
fun_plug felrak
ssh-n belép
chmod -R 777 /elérési út
probléma megoldva.. :C

(#912) DM-Fan válasza Laca 012 (#911) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszönöm, közben megoldottam, igaz másképpen: kivettem a HDD-t a NAS-ból, visszakötöttem a PC-re, Ubuntuba beboot-oltam, felmount-oltam a HDD-t és beállítottam a mappákra és a bennük levő fájlokra, hogy mindenkinek legyen olvasási és írási joga. Ezt követően visszatettem a NAS-ba és most már mindenhová tudok könyvtárat létrehozni és másolni is bele. Csak rájöttem a turpisságra magamtól is. Azért köszönöm a segítséget!

Get Moded!

(#913) doczyhu válasza DM-Fan (#910) üzenetére


doczyhu
csendes tag

Az NFS más. Ne keverd ezzel, két külön téma.
Elsőre én azt mondanám, hogy nézd meg pl. total commal, mi az attributuma és érvényesíts az almappákra is a full jogot. Ezzel én nagyon régen találkoztam, még NT alatt, ott egy service pack oldotta meg. Biztos, hogy jogosultság, privilégium az oka. Az almappákra nem érvényesül a jogosultság amit beállítasz.

Most ez kicsit baromság lesz:) de anno úgy lehetett megoldani, hogy saját tulajdonba kellett először venni a mappát, ( hiába volt az adminnak full joga ) és utána jó lett.

(#914) DM-Fan válasza doczyhu (#913) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszi, közben magam is rájöttem/megoldottam, lásd.

Get Moded!

(#915) doczyhu válasza doczyhu (#913) üzenetére


doczyhu
csendes tag

ja nem olvastam, hogy megoldottad:)

(#916) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Engem egy dolog zavar a NAS-ban, de azóta se jöttem rá, mit tehetnék ellene.
Van 2 particióm, winfos alá fel vannak csatolva fixen. Total commanderben csináltam egy hálózati meghajtót nekik, induláskor felcsatolja.
Néha, mondjuk 4-5 alkalmanként eljátssza azt, hogy induláskor kiírja, hogy sikertelen a hálózati meghajtó elérése.
Mivel a zenéim onnan mennek, a foobar írja hogy elérhetetlen.
Elindítom ilyenkor a total commandert, rábökök a meghajtóra, 2-3 mp után listáz. Utána megy máshonnan is. Miért lehet ez?
A nas megy, csak olyan mintha sleep módban lenne, de csak total commanderrel éleszthető.

(#917) Thusor válasza cSuwwi (#916) üzenetére


Thusor
őstag

Lehetséges, hogy kikapcsolja a merevlemezeket egy idő után ha nem használod. Total Commander meg nem tudja felébreszteni őket. Meg lehetne próbálni, hogy a NAS beállításaiban kikapcsolod a merevlemezek energiagazdálkodási funkcióját, bár ezzel jobban fog melegedni és többet is fogyaszt majd.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#918) freemanone válasza Thusor (#917) üzenetére


freemanone
őstag

Igen, ez pont ezért van. De a total commander "feléleszti", mint írta is. Valójában amikor nem használj a vinyót azokat leállítja, energia gazdálkodás, melegedés és élettartam szempontjából is. Amikor a windows elindul ellenőrzi a hálózati meghajtókat, de mivel azok le vannak állítva nem reagálnak a win pedig nem pörgeti fel a lemezeket csak ezért. Amikor commanderben megnyitod a meghajtót akkor fognak felpörögni a lemezek. De nekem pl ha winamp-al játszok le valamit akkor is felpörgeti, csak pár másodperc kell neki így addig úgy néz ki mintha kifagyott volna. Win media player, vlc is simán megteszi, szal ez inkább a foobar működéséből fakad.
uTorrent-nél tapasztaltam még ilyet, hogy nem pörgette fel a vinyót.

(#919) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

Feltettétek a 2.03b1-s firmware-t? Tapasztalat?

Más: meg lehet esetleg oldani azt, hogy androidról nyomtatok a nas printserverén keresztül? Próbáltam 1-2 app-ot, de nem látják a nyomtatót, még úgy sem, ha kiválasztom manuálisan.

(#920) xrvman válasza glugi (#919) üzenetére


xrvman
őstag

Merre van az a firm?

(#921) glugi válasza xrvman (#920) üzenetére


glugi
aktív tag

Itt láttam, hogy megjelent az új beta:
http://forums.dlink.com/index.php?topic=47345.0

De nem mertem még feltenni, ezért kérdeztem itt:)

(#922) lafaty80


lafaty80
őstag

Én felraktam az újat, eddig minden megy, ami eddig is :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#923) xrvman válasza lafaty80 (#922) üzenetére


xrvman
őstag

mik benne a változások? Nem találok changelogot.

(#924) lafaty80 válasza xrvman (#923) üzenetére


lafaty80
őstag

külsőleg talán semmi, egy-két funkciós probléma lett javítva
Bővebben Itt

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#925) Broki1


Broki1
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Merevlemezt akarok venni most, a NAS-t csak később tervezek venni, de ezzel a típussal szemezek.
Ez a vinyó
[link] lenne.
Megfelelne-e erre a célra?
Seagate-ről mint gyártóról mit lehet tudni? Nekem eddig csak Samu és WD-s vinyóim voltak.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#926) Claude Leon válasza Broki1 (#925) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Könnyen előfordulhat, hogy ez átnevezett samu HD204UI.
(by google
http://www.ebay.com/itm/NEW-Samsung-2-TB-ST2000DL004-PN-HD204UI-SATA-Desktop-HDD-/120887295081)

[ Szerkesztve ]

(#927) Broki1 válasza Claude Leon (#926) üzenetére


Broki1
tag

Igazad lehet: [link]
Most már csak az a kérdésem, hogy jó lenne-e a NAS-ba.

(#928) Claude Leon válasza Broki1 (#927) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Biztosan jó, azt hittem, megbízhatósága miatt érdeklődsz :)
Most épp nálam (igaz nsa-210-ben) az 1T-s kistesója üzemel, de csak pár hónapja.

(#929) foherty


foherty
csendes tag

Sziasztok!
Tervezem egy ilyen keszulek vasarlasat, de egy dologban bizonytalan vagyok. Fontos lenne szamomra az adatok kunnyu tavoli elerese (nagyszulokkel osztanam igy meg az unokakrol keszult vidokat, kepeket, tehat tenyleg legyen felhasznalobarat, es hat magam sem vagyok egy guru), de visszaolvasva a forumban ez nem tunik trivialisnak. Az IP cimemet a szolgaltato idorol idore varialja, tehat ha jol ertem be kellene jelentkeznem valami dyndns szolgaltatasba, viszont az meg mar fizetos... bar remelem volna egyszerubb modja is.

Megoldhato ez ezzel a kutyuvel vagy keressek inkabb masikat? Tudtok esetleg valami step-by-step leirast adni, hogy hogyan kell ezt beallitani?

Elore is koszi a segitseget!
F

(#930) cSuwwi válasza foherty (#929) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Van ingyenes dyndns szolgáltatás.
Összelősz egy ftp-t rá, kiengeded a routeren és máris elérik. Csak ugye le kell tölteni.
Vagy mivel webszerver van rajta (a webes felület miatt), kicsit meg kell piszkálni a konfigját, és weboldalt is tudsz üzemeltetni rajta. Akkor csak beírják a böngészőbe a cimed, és látják is. Csak ehhez tudni kell html nyelven kódolni.

(#931) DonCosta válasza foherty (#929) üzenetére


DonCosta
tag

Mindenféle buhera nélkül is megy a DynDNS+FTP kombóval a távoli elérés. Nálam is hasonló célokat szolgál (nagyszülők -> képek-> unokák, stb...). Én a routeren állítottam be a DynDNS (ingyenesen) elérést. a NAS-on bekapcsoltam az FTP-t, usereket vettem fel jelszóval amit odaadtam a rokonságnak.
Ha egyszer beállítod utána egyszerű használni idősebbeknek is.

[ Szerkesztve ]

(#932) pilot-csaba


pilot-csaba
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék!
MiniDLNA-t telepítettem DNS-320 ra, (#776) kenand leírása alapján. Nem indul el a miniDLNA szerver. A ffp.log a következőt tartalmazza:

Mar telepitve van a fun_plug
**** fun_plug script for DNS-320/325 (2008-08-11 tp@fonz.de) ****
Mon May 21 14:13:13 CEST 2012
ln -snf /mnt/HD/HD_a2/ffp /ffp
* Running /ffp/etc/fun_plug.init ...
* Running /ffp/etc/rc ...
rcorder: requirement `LOGIN
' in file `/ffp/start/minidlna.sh' has no providers.
* /ffp/start/syslogd.sh inactive
* /ffp/start/SERVERS.sh inactive
* /ffp/start/portmap.sh inactive
* /ffp/start/unfsd.sh inactive
* /ffp/start/nfsd.sh inactive
* /ffp/start/ntpd.sh inactive
* /ffp/start/LOGIN.sh inactive
* /ffp/start/telnetd.sh ...
Starting /ffp/sbin/telnetd -l /ffp/bin/sh
* /ffp/start/sshd.sh inactive
* /ffp/start/rsyncd.sh inactive
* /ffp/start/optware.sh ...
Running: mkdir -p /opt
Running: mount --bind /ffp/opt/optware /opt
mv: cannot overwrite directory with non-directory
mv: cannot overwrite directory with non-directory
* /ffp/start/minidlna.sh ...
/ffp/etc/rc: line 45: /ffp/start/minidlna.sh: not found
* /ffp/start/mediatomb.sh inactive
* /ffp/start/kickwebs.sh inactive
* /ffp/start/lighttpd.sh inactive
* /ffp/start/inetd.sh inactive
* OK

Itt a vége felé:
* /ffp/start/optware.sh ...
Running: mkdir -p /opt
Running: mount --bind /ffp/opt/optware /opt
mv: cannot overwrite directory with non-directory
mv: cannot overwrite directory with non-directory
* /ffp/start/minidlna.sh ...
/ffp/etc/rc: line 45: /ffp/start/minidlna.sh: not found
valami olyasmi lehet, hogy nem tudja felmontolni az opt könyvtárat.

Vagy az elérési út, vagy a jogosultság nem OK.

Mi a teendő? Megjegyzem Linuxban nem vagyok túl gyakorlott!

Előre is köszi!

(#933) foherty


foherty
csendes tag

Kosz a valaszokat. A dyndns.com azt irja, hogy csak 14 napig ingyenes, utana eves dijat kell fizetni. Legalabbis en nem talaltam mast; biztos, hogy meg minidg ingyenes?
Kozben mashol azt olvastam, van olyan is, hogy no-ip.org. Azzal van valakinek tapasztalata?

Az, hogy le kell tolteni az nem gond. Majd, ha nagyon kikupalodtam a temaban, lehet, hogy megprobalkozom a webservice-szel is, bar a frissitett ip cim, gonodlom, ahhoz is elofeltetel.

(#934) cSuwwi válasza foherty (#933) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Valóban változott a dyndns azóta, már csak dyn*-os cimeket lehet regelni, nekem még másfajta van, és ingyenes.
Jó a no-ip is, lényegében ugyanazt adja mindegyik. Kereshetsz is akár a google-el.

(#935) Broki1


Broki1
tag

Sata 3-as vinyókat támogatja, vagy csak a Sata 2-t?

Köszi a választ!

(#936) foherty válasza cSuwwi (#934) üzenetére


foherty
csendes tag

"már csak dyn*-os cimeket lehet regelni"
Ez mit jelent?

(#937) cSuwwi válasza foherty (#936) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

régen volt mindenféle egyéb domain is választható, pl. mine.nu, stb.
most ahogy nézem már csak dyndns.com, .net, .org, meg egyéb dyn-el kezdődők vannak

(#938) freemanone válasza Broki1 (#935) üzenetére


freemanone
őstag

sata3as vinyókat is megeszi, de a sata sebességén se lép túl szóval ha ezért érdekes akkor felesleges bele a kraft...

(#939) Sanya.f


Sanya.f
csendes tag

Sziasztok!

A meglévő médialejátszómhoz vásároltam egy 320-as NAS-t.
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogy lehet beállítani a NAS-t, hogy ftp-ről tudjon önmagára letölteni. Kezdő vagyok, eddig nem használtam hálózati tárolót.

(#940) Laca 012 válasza Sanya.f (#939) üzenetére


Laca 012
őstag

Szia!
Bár én nem használom ezt a funkciót, de most bent a cégnél megnéztem és a webes felületen van ehhez menüpont az "Applications" fül alatt az "FTP/HTTP Download"

Itt be tudod lőni mikor mit honnan hová töltsön le. Akár csak egyetlen fájlt, akár komplett mappát. Ha akarod bizonyos időnként frissíti a tartalmat.

A lejátszásához már kérdéses, hogy mit tud a médialejátszód. FTP, Samba, NFS megosztásokat szintén tudsz a menüből beállítani, de ha stream kell neki akkor a DLNA szerver beállítását majd a többiek tudják elmesélni, mert én nem használok ilyet épp csak tudom, hogy létezik ez is..

(#941) Sanya.f válasza Laca 012 (#940) üzenetére


Sanya.f
csendes tag

Köszönöm válaszod.

Próbáltam már beállítani, de az URL cím megadásakor és a Test gombra kattintva mindig ezt az üzenetet kapom. "The URL format is not correct. Please try again."

(#942) lafaty80 válasza Sanya.f (#941) üzenetére


lafaty80
őstag

nekem is volt ilyen, de letöltötte :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#943) Sanya.f válasza lafaty80 (#942) üzenetére


Sanya.f
csendes tag

Nem lehet elmenteni sem, mindig ez a hiba üzenet jön, tehát elindítani sem tudom a letöltést, mit tegyek, Te hogy csináltad?

(#944) freemanone válasza Sanya.f (#943) üzenetére


freemanone
őstag

ha ezt az url-t beadod FTP-n anonymous loginnal akkor működik?
ftp://ftp.freenet.de/pub/filepilot/e.gif

katt ftp módra, és illeszd be az url-t, majd nyomd meg a test gombot.

[ Szerkesztve ]

(#945) Sanya.f válasza freemanone (#944) üzenetére


Sanya.f
csendes tag

Köszönöm, sikerült.

(#946) salala


salala
tag

Sziasztok!

Most tervezek ilyen NAS-t venni,de lenne kérdésem,a fórum olvasgatása után is.
DLNA beállítása mennyire macerás?
Egy LG házimozi van itthon ami képes azt kezelni,azzal menne?
És sajnos egyáltalán nem értek a linuxhoz :(((

A válaszokat előre is köszönöm :R

A gép építés alatt...

(#947) Thusor


Thusor
őstag

DNS-320 mennyire barátkozik a WD Caviar Green 2 TB-os winchesterekkel? Mennyire kezeli a winchesterek parkoló pályára tételét?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#948) freemanone válasza Thusor (#947) üzenetére


freemanone
őstag

csak mint minden más. azaz itt is be kell állítani a widdle3.exe-vel a vinyókat. a wd greenek-nek van egy általános problémája. minden oprendszert érint. a nas-on pedig egy micro linux van ugyebár. ha beállítod akkor indegy hol használod.

(#949) Thusor válasza freemanone (#948) üzenetére


Thusor
őstag

Mit értesz azon, hogy be kell állítani a vinyókat? Mit állítsak be rajta?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#950) freemanone válasza Thusor (#949) üzenetére


freemanone
őstag

itt találsz leírást arról, hogy miről van szó és van rá megoldás is: [link]
widdle3.exe-re keress a topikban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.