Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) molnars


molnars
csendes tag

Sziasztok,
Pár napja vettem egy 320 -ast és a következő gondom van. (Végigolvastam a hsz eket, de megoldás nem volt erre)
Össze szeretném lőni egy média centerrel, AcRyan.
- a NAS-on is és a mediaplayeren is fix IPt állítottam be
- az app. managmentben engedélyeztem az NFS -t
- a network sharesnél NFS t is.
- felvettem egy usert is, jogokat megadtam neki, de ahogy látom az NFSnél nem kell usert beállítani.
- A média lejátszón az NFS nél beállítottam a nas IPjét, elérési útnak a Volume_1

Viszont ha rámegyek failed (usert/passt nem kér)

Ha a gép be van kapcsolva workgrouban látom a nast, de hát nem ez lenne a cél.

Van vmi trükk? kihagytam vmit ?

a segítséget előre is köszönöm

(#1002) Mgabesz1 válasza bulek (#29) üzenetére


Mgabesz1
csendes tag

Tudnál segíteni a pontos miniDLNA és samung patch telepítésében?
Odáig megvagyok, hogy fent van a funplug!
SAjna nekem sem lehet az mkv fájlokat lejátszani!
Twoky is fent van, de sajna az sem tudja kezelni az mkvkat!
Megoldás?

(#1003) Claude Leon válasza killyourlust (#999) üzenetére


Claude Leon
senior tag

getdataback for ntfs volt már?

(persze free üzemmódban, ha jól emléxem, csak azt mutatja, hogy mit tudna kimenteni)

[ Szerkesztve ]

(#1004) bulek válasza Mgabesz1 (#1002) üzenetére


bulek
tag

Szia!

A zipben 3 fájlt találsz, ezeket kell optware-vel telepítened! Ha ez nincs fent, azt is fel kell tenned.

telepítése ipkg install csomagnév
ha kész vagy, a /ffp/opt/optware/etc/minidlna.conf fájlban adod meg hol találhatóak a megosztani kívánt fájlok, ott látsz példát is, nem bonyolult

annyi gond lesz, hogy az /ffp/start/ mappában nem lesz minidlna.sh, valamiért nem teszi bele az install.A zipben külön megtalálod, másold be, csak figyelj az elérési utak helyességére. (elvileg jónak kellene lennie)

a régi verziókat az ipkg remove csomagnév paranccsal tudod eltávolítani
az ipkg list -tel kiírja milyen telepítések vannak eddig

ZIP

[ Szerkesztve ]

(#1005) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Gyors kérdés: van egy DNS-320-am, benne egy WD15EARS. Most tennék a másik slot-ba egy WD20EARX-et, ami ugye már SATA3-as és más méret. Kérdés az, hogy kezeli-e ezt a típust és nem gond-e, hogy más típus a másik HDD? Nem akarom RAID-ben járatni őket, önállóan futna a két HDD. Menni fognak így, egymástól függetlenül? Nem gond a SATA3 csatolófelület? Kompatibilitási listában nincs benne az EARX, de ugyebár visszafelé kompatibilisnek kéne lennie. Ugye felmountolható a két HDD két külön hálózati meghajtóként?

Előre is köszi!

Get Moded!

(#1006) cSuwwi válasza DM-Fan (#1005) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

sata3-at nem tud, de ha visszafelé kompatibilis ahogy mondod, akkor sata2-es sebességgel mehet. raid nélkül is lehet használni, felmountolható 2 külön meghajtóként.

nekem 2db 2tb-os van benne, raid1-ben 500G, a maradék hagyományos módon (fontos volt a hely), így van egy 500-as raid1 és egy 2.7tb-os "sima" meghajtóm felcsatolva

[ Szerkesztve ]

(#1007) DM-Fan válasza cSuwwi (#1006) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A SATA3 sebesség nem számít, tekintve, hogy még a SATA2 sem használható ki a NAS 10/100-as rendszere miatt. Engem csupán az érdekel, hogy egy-e a kérdéses típussal, azt felismeri és lekezeli-e? Tulajdonképp az is jó, ha valaki megmondja, hogy használja-e SATA3-as HDD-vel.

Get Moded!

(#1008) freemanone válasza DM-Fan (#1005) üzenetére


freemanone
őstag

wd15ears és wd20ears vinyókkal használok egy ilyen NAS-t, de a 2tb-s vinyó előtt egy 1tb-s segate barracuda es.2 volt és nem volt gond vele. két külön meghajtóként használom őket. így 2 külön meghajtóként is van felcsatolva, mint ahogy te is szeretnéd. a sata3 nemhiszem, hogy gondot jelent. notiban ugyan, de sata2-es csatolóval simán megy a sata3-as vinyó.

szerk: "NAS 10/100-as" 10/100/1000-es az :))
holnapra esetleg meg tudom nézni egy sata3-as caviar black-el ha gondolod. van egy elfekvőben, de nincs itthon.
konkrétan ezzel: WD1002FAEX

[ Szerkesztve ]

(#1009) DM-Fan válasza freemanone (#1008) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ugyanezen két HDD-m van nekem is, EARS 1,5 és 2 TB, csak kíváncsi volnék a SATA3 kompatibilitásra is. Köszönöm, ha meg tudod nézni. :R

SATA2-es csatolófelület sebességét sajnos nem lehet elérni ezzel a NAS-sal, a 3-asét pláne. :( De nem is baj, nem ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1010) freemanone válasza DM-Fan (#1009) üzenetére


freemanone
őstag

igen láttam, csak ugye neked az X-es verzió ami sata3-as, bár szvsz ezeknél a vinyóknál felesleges, mert a sata2 határait sem feszegetik! :D főleg NAS-ban, de azért egy kellemes sebességet el lehet velük érni, csináltunk itt korábban teszteket is: [link]
A 100mbps lan-t simán túllépi!
Holnap valamikor du 6 után megnézem neked a vinyót, de szerintem tuti menni fog!

(#1011) DM-Fan válasza freemanone (#1010) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Félreérted, most van két EARS-om, de abból csak egyik megy a NAS-ban, a másikat másik készülékben használom. A NAS-ban levő mellé venék most egy EARX-et a másik slot-ba, ezért a bizonytalanság. De teljesen jó, ha holnap este 6 utánra megtudod nézni. A lényeg, hogy a SATA2-essel együtt, egyidejűleg működjön, de nem kell RAID-ben menniük. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1012) freemanone válasza DM-Fan (#1011) üzenetére


freemanone
őstag

ááá! értem! így más, persze írok majd, raid-et amúgysem tudnám megnézni, csak egy elfekvő vinyóm van, amivel tudok játszani kicsit. a többi mind eléggé telített.... pedig elég sok van.

(#1013) Broki1 válasza DM-Fan (#1009) üzenetére


Broki1
tag

Nekem 2 hónapja egy wd20earx üzemel benne tökéletesen.
A fej parkolgatást viszont javasolt átállítani wdidle3-al 8sec-ről 300sec-re.
Nekem 132 indulásnál 1760 parkolást végzett a fej, ami elég sokk főleg, hogy megy a torrent elvileg folyamatossan.
Ha meg akarod csinálni a módosítást a wdidle3 /d parancs helyett a wdidle3 /s300 parancsot ad ki!

(#1014) killyourlust válasza Claude Leon (#1003) üzenetére


killyourlust
csendes tag

Igen, getdataback-et is futtattam, végülis beletörődtem, hogy a fájlnevek és a folderstruktúra ugrott (RAW). Így csak 30 ezer képet kellett rendszereznem és folderekbe pakolni aztán, de legalább megvannak.
Szóval mindenkinek: NE dugjatok rá USB-s külső vinyót, csak ha üres! Különben kérdés nélkül megformázza.

(#1015) DM-Fan válasza Broki1 (#1013) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszönöm a választ, így már nyugodt vagyok.

A WDIdle3-at mindkét EARS-omnál használtam, disabled-re állítottam mind a kettőnél, így tudok az issue-ról, de azért köszönöm a figyelemfelhívást! Nem is próbáltad a /d paranccsal? Csakmert nekem a 15EARS-nál és a 20EARS-nál is működött és /r paranccsal ellenőrizve ki is írta, hogy disabled, tehát elfogadta a panacsot mindkét HDD.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1016) freemanone válasza DM-Fan (#1015) üzenetére


freemanone
őstag

már látom, hogy felesleges, de azért leírom ha már megnéztem: működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#1017) DM-Fan válasza freemanone (#1016) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Neked is nagyon köszönöm a fáradozást! :R

Get Moded!

(#1018) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Nem tudom jó ötlet-e a WD winyókon kikapcsolni a fej parkoltatását. Az a 8mp ami alapból van, tényleg kevés, én is feltoltam 300-ra anno. Gondolom nem használod non-stop a nast, ilyenkor nem gond ha leállnak a lemezek ha nincs rá szükséged. Szerintem hamarabb elhasználja magát így, mint ha naponta párszor felpörgeted, amikor hozzá nyúlsz. Mondom ezt úgy, hogy a zenéim nasról mennek, egész nap terhelve van még ha minimálisan is.

(#1019) freemanone válasza cSuwwi (#1018) üzenetére


freemanone
őstag

a fejparkolás nekem is ki van kapcsolva, a /d kapcsolóval és ettől függetlenül a NAS leállítja a vinyót, azaz idle módba teszi gond nélkül.

(#1020) DM-Fan válasza cSuwwi (#1018) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Tekintve, hogy a NAS-t úgy állítottam be, hogy 30 perc tétlenség után állítsa le a HDD-t, ezért ez nem gondolom, hogy probléma lenne. Ellenben még másfél éve, mikor megvettem az első EARS-t, egy hónapig úgy használtam, hogy nem kapcsoltam ki a parkoltatást. Ezalatt az idő alatt a S.M.A.R.T. szerint 2500 körüli értékre mászott fel a parkolások száma (mondom: egy hónap alatt!), a korábbi WD vinyómon ez az érték 3 év alatt sem érte el az 1000-et, abban még nem volt ilyen feature. Rádadásul a WD talán 100.000-es értékig ad garanciát, ha azt túlléped, akkor véget ér, hiába lenne még mondjuk 2,5 év hátra a garanciából. Semmi baja nem lesz, ha kikapcsolod a parkoltatást, korábban ez egyáltalán nem is volt divat, mégis mennek a HDD-k, jómagamnak is van 10 évnél idősebb vinyóm, az még biztos nem parkoltat. Többet dolgozik, ha parkoltat, mintha egyáltalán nem csinálja, csak a tányérok forognak.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1021) freemanone válasza DM-Fan (#1020) üzenetére


freemanone
őstag

így van ahogy mondod, annyit javítanék rajta, hogy 300.000 parkolásig szól a gari.

(#1022) DM-Fan válasza freemanone (#1021) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Tényleg, igazad van! Mondjuk azt is könnyűszerrel elérnénk a 8 másodperces értékkel a garanciaidő lejárta előtt, még nem folyamatos, átlagos használattal is.

Get Moded!

(#1023) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Most megnéztem a smart adatokat, kb.9 hónapja van meg a nas.
power_cycle 54
power_on_hours 6856 ~ 285 nap
spin_up_time 6650

mielőtt beraktam volna őket a nasba feltettem 300s-re a leállást, mégis kb. olyan ez alapján, hogy óránként 1x felpörgette

[ Szerkesztve ]

(#1024) freemanone válasza DM-Fan (#1022) üzenetére


freemanone
őstag

hát az biztos! nekem cirka 2hónap alatt ért el 12k-t az első vinyó, amikor tudomást szereztem a hibáról, a második vinyó már lassan 1éves és azt rögtön "kezeltem" így az még a mai napig nem érte el a 10k-t sem.

(#1023) cSuwwi: igazából mindegy, hogy 300, vagy kikapcsolt, jelenlegi tempóddal számolva is 30+ év mire eléri a limitet, ami valljuk be elég sok! :D
A lényeg, hogy egyik se rossz beállítás, csak az alap 8 sec-en ne maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#1025) HUNited


HUNited
senior tag

Sziasztok!

Owncloud rendszert szeretnék tenni a NAS-ra (rsynces szinkronizálós webapp)

Mi a webszerver alapértelmezett könyvtára, ahová telepíthetem?

(#1026) Broki1


Broki1
tag

Mekkora sebességgel kellene másolni a NAS-ról egy ntfs-es(Sata2) külső vinyóra az előlapi usb-n csatlakoztatva? Nekem max 3500KB/sec el másolt egy 17GB-os filmet.

(#1027) fenderazigaz


fenderazigaz
csendes tag

Sziasztok Urak!

Full amatőr vagyok, de egy kérdésem lenne. A P2P programon keresztül torrenteztem és lehúzott 2db filmet. Ez eddig OK, de nem találom a letöltött file-okat....:)))) A beállításban a Volume_1 a "destination", de sem ott, sem a Volume_2-n nyoma sincs... Most akkor hol vannak a letöltött filmjeim??
Bocsi, de nekem ez magas....:)
Más: hogyan lehet az, hogy adatforgalom nélkül is észvesztően megy a hűtés. És hiába állítom be azt, hogy 5perc után kapcsolja le a HD-t akkor is végig surrogta az éjszakát...

Előre is köszönöm!

ui. beleolvasva a fórumban, nekem magas az a torrentprogi telepítés... jó lenne, ha az eredetivel működne....

(#1028) freemanone válasza fenderazigaz (#1027) üzenetére


freemanone
őstag

A torrentes kérdésedre: egyszer próbáltam ki, hogy mégis milyen, de nem az én világom szóval nem emlékszek túl jól, de valamilyen saját mappát hozott létre azon a meghajtón amire töltött, tehát esetedben a "Volume_1". Azon a mappán belül is volt több mappa, a különféle állapotokra vonatkozóan, szóval ott lesz az, csak keresd egy picit nyitottabb szemmel.

A második kérdésre a válasz az, hogy mert egy 38mm-es ventit tettek bele, (hogy törne le a keze a mérnöknek aki megtervezte.....) és az ott fog vinnyogni éjjel nappal, ha kell ha nem. A gyári hűtés arra elég, hogy épp ne forrjanak fel a vinyók ha órákig meg van terhelve. Én szétvágtam a hátát és a keletkezett lyuk helyére tettem egy 92mm-es Antec ventit. Azóta nincs hangja és még hűvös is.

szerk: jut eszembe, auto-ra van állítva a venti vagy mindig max-on jár? :)) Azért a gyári sem surrogott max-on, csak low állapotban egész éjjel! :DDD (amit egy csendes szobában bőven hallani)

[ Szerkesztve ]

(#1029) fenderazigaz válasza freemanone (#1028) üzenetére


fenderazigaz
csendes tag

Köszi, de sajnos semmilyen módszerrel nem látszik Total commander, intéző stb..
Aztán teljesen véletlenül a NAS menűjébe beléptem és mikor ott az "Applications" alatt nézegettem, hogy mi mit tud a WEB applikációnál megláttam a könyvtárat. Csak lestem mert működött a jobb gombos klikk után a másolás és a benne lévő file-okat simán kimásoltam a programmal a Vol-2-re. A teljes torrent mappa ott volt a P2P alatt, de azóta is hiába próbálom más módon látni, nem találja semmi. Megpróbáltam leválasztani és újra csatlakoztatni a NAS-t, de sem intézőben sem hálózati elemként sem látszik... ez van.
A ventillátorra a beállítás a Auot/HIGH/LOW, de komolyan azon gondolkozom, hogy lekötötm a ventillátort és a hővédelmet megpróbálom úgy beállítani, hogy ha túlmelegedne, akkor kapcsoljon inkább le, de én tényleg nem terhelem. Sajnos nem húztam a kamrába vagy a kazánházba LAN kábelt, mert ha ott lenne nem zavarna, de este a nappaliban hallkan tévét nézve is hallani pedig már "körbevettem" mindenféle csillapítással (persze, csak úgy, hogy ne csökkentse a hűtési teljesítményt), következő egy hangtompító felszerelése lesz...:))

(#1030) freemanone válasza fenderazigaz (#1029) üzenetére


freemanone
őstag

A hűtéshez azt tudom ajánlani, hogy tegyél egy öntapadós pici hűtőbordát a procira és már azzal elég sok hőtől meg lehet szabadulni és így kevesebbet fog járni a ventid. Leginkább csak akkor ha használod.

A torrentes rész viszont érdekes... nem lehet, hogy nincs esetleg joga megtekinteni a win-nek? Jobb ötletem nincs sajna. :N

[ Szerkesztve ]

(#1031) fenderazigaz


fenderazigaz
csendes tag

Hű! Ez nem hangzik rosszul meg is fogom nézni, hogy elfér-e a procin valami hűtőborda!!
Megpróbálok valami brutált rátenni és kipróbálni, hogy mennyire bírja úgy, hogy a ventillátort meg lekötöm. Nem tudom létezhet-e olyan hűtőborda, amibe integrálva van egy ventillátor, mert akkor tényleg búcsút lehetne venni ettől a "búgó poszméhtől", mert ez így lakótérben katasztrófa....

(#1032) fenderazigaz válasza freemanone (#1030) üzenetére


fenderazigaz
csendes tag

Azt még had kérdezzem meg, hogy ha beállítom a hibernálást, akkor azt jelenti, hogy bármilyen adatforgalomra azonnal magától felébred vagy nekem kell újra bekapcsolnom?

(#1033) freemanone válasza fenderazigaz (#1031) üzenetére


freemanone
őstag

én csak egy pici öntapadós bodrára gondoltam, de majd meglátod h nincs ott olyan sok hely! :D
Igen a hdd hibernálásnál felpörgeti a lemezeket amikor kellenek, ezt szerintem nem érdemes túl alacsony értéken tartani... Én pl 1órára álltottam.
Ha hibernált módban akarsz hozzáférni a vinyóhoz, akkor azt a programnak tolerálnia kell, hogy másodpercekig nem érkezik válasz a vinyótól, amíg a felpörgés tart ugye. VLC pl kifagy tőle...

(#1034) fenderazigaz válasza freemanone (#1033) üzenetére


fenderazigaz
csendes tag

Most beszéltem egy ismerősömmel és ő berakta a hűtőbordákat, de úgyanannyit megy a ventillátor, mint előtte...
Megnézem, hogyan lehetne lebontani a hátulját és egy szép nagy, de halk ventillátort beletenni. Most már értem, hogy a profi informatikus barátom miért mondta, hogy ne vegyek olcsót...
Viszont a Dune-vel szépen kommunikál! Ma estére remélem lehúzza már filmeket (persze megint a láthatatlan P2P könyvtárba, de most már elő tudom csalogatni őket!) és végre kiélvezhetem a HD képet!:)

(#1035) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Nem rossz ez a nas, tudása elegendő, és elég jó árban volt amikor vettem kb. 1 éve.
Tény hogy a hűtése alulméretezett, de ha van egy kis barkácshajlamod és szerszámaid, akkor cseréld ki a hátsó ventillátort ahogy mondták mások is. Én is cseréltem egy 9 cm-esre, folyamatosan megy, de teljesen halk, nem is hallani.
Gari ugrik természetesen, de a winyón kívül nem igen tud mi tönkremenni.

(#1036) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Az alap torrentet egyszer próbáltam ki, a volume_1 alatt csinál egy P2P könyvtárat, de windows megosztásnál is látszik nekem P2P néven.
Ha nem teszel be sok torrentet seedre akkor jó lehet, máskülönben csere

(#1037) xrvman válasza fenderazigaz (#1029) üzenetére


xrvman
őstag

Web File Serverrel próbáld meg a jogokat: jobbklikk a P2P mappán vagy amelyiken szeretnéd, és itt a privileges alatt pipáld be ami neked kell. Nekem az összes be van pipálva.

Hűtést semmiképpen ne kösd ki, mert a HDD-knek kell a hűtés. Úgy kell méretezni, hogy a HDD-k 33 fokosak legyenek, ez neki az ideális hőfok.
HDD hűtés nélkül felforrósodik, és rövidebb lesz az élettartama.

(#1038) freemanone válasza fenderazigaz (#1034) üzenetére


freemanone
őstag

tipp: "óvatosan" (már amennyire lehet...) le kell szedni a talpait, mert jó szokás szerint ott vannak elrejtve a csavarok. Teljesen szét lehet bontani gond nélkül. (a zárszerkezetnél figyelj oda, mert én megszívtam az elugrott rúgó keresésével! az egyik csavar kiszedése után gyakorlatilag szétesik...) A műanyag ház csak egy borítás hogy szép legyen, szval azt le tudod emelni róla. 9cm-es ventit lehet rátenni max, ami méretben is megfelelő. Én a ház elejét is megfúrtam 2 oldalt, hogy legyen egy korrekt légcsatornám, meg hátul kivágtam az eredeti venti tartót a belső fém házból is egy jó dabrabot. Arra kell figyelni, hogy olyan ventit válassz ami tuti elindul 5V-ról és akkor a meglévő helyére bekötheted rögtön az újat. :))

(#1037) xrvman: "hogy a HDD-k 33 fokosak legyenek, ez neki az ideális hőfok."
Dejó is lenne! A hétvégén pakoltam át 500GB-ot NAS-on belül egyik vinyóról a másikra éshát hogyis mondjam, moddolt hűtéssel (92mm antec tricool) is 42fok-osak voltak. 33fok az idle-nek sok (mert akkor a szobahőmérséklet az ideális), terhelve viszont nem tudsz annyit elérni jó hűtéssem sem, max ha teljesen kinyitod a dobozt és hideg levegőt tudsz ráfújatni....

[ Szerkesztve ]

(#1039) xrvman válasza freemanone (#1038) üzenetére


xrvman
őstag

Nekem idle 36 fok most ill terhelve vagyis amelyiken megy a torrent az 41 fok.
Direkt nem kötöttem raidba, hogy a torrent csak az egyik HDD-t "nyaggassa" :)
Gyári hűtés még.

(#1040) Stankee


Stankee
csendes tag

Szép reggelt! A kérdésem a következő lenne: Netgear Stora NAS folyamatos készlethiány azon az áron amennyiért ezt a D-Linket meg tudnám venni, tehát, mivel járnék jobban, ha megvenném a D-Linket vagy, ha kivárnám a Storát?

(#1041) Alex91 válasza Stankee (#1040) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, ha valami 3-kat neznel, talan azzal jobban jarnal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1042) Stankee válasza Alex91 (#1041) üzenetére


Stankee
csendes tag

~20.000-ért 2 fiókos NAS? Nem túl sokba ütköztem eddig...

(#1043) Alex91 válasza Stankee (#1042) üzenetére


Alex91
félisten

Most olcsot vagy jot szeretnel? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1044) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Ez olcsó is meg jó is, ne bántsátok :)
Az tény hogy kell némi sufnituning de csak ha zavar a hangja. Ha olyan helyre tudod tenni, ahol nem zavaró, akkor teljesen jó.

(#1045) freemanone válasza Stankee (#1040) üzenetére


freemanone
őstag

Szia,
szerintem ezek a legfontosabb pro-kontra érvek.

Stora:
- 1 drive-os módban illetve raid 1-ben megy
- jó a hűtése és viszonylag hangtalan

dns-320:
- 2 drive-os módban, illetve raid 0/1-ben is megy
- vacak 38mm-es venti, zörög és nem is a legjobban hűt

Valamint ezen tesz szerint a Dlink megoldása gyorsabb, a saját méréseimmel összevetve.

[ Szerkesztve ]

(#1046) mono7806


mono7806
tag

Sziasztok!

Funplug fut egy DNS-323-as NAS-on, szeretném, ha a routerem erre a NAS-ra tudna logolni.
Megtaláltam a /ffp/start/syslogd.sh scriptet, engedélyeztem, el is indul, de nem tudom, hol, hogyan kellene megadni neki, hogy "kintről jövő" log bejegyzéseket is elfogadhasson.
Van erre valami tippetek?

Előre is köszi!

(#1047) Stankee válasza freemanone (#1045) üzenetére


Stankee
csendes tag

köszönöm, meggyőztél :R

még egy kérdés: ez a DNS-320 tud időzített altatást? Tehát pl. 23.00-kor lelövi magát és 8.00-kor újra indul (és akkor nyilván nem én kapcsolgatom és éjszaka a hangja sem zavar senkit)

[ Szerkesztve ]

(#1048) freemanone válasza Stankee (#1047) üzenetére


freemanone
őstag

nincs mit, igazából kinek mi a fontosabb, döntsön ahogy jónak érzi! ;)
Tud időzített altatást és ébresztést is. :))

(#1049) Broki1 válasza freemanone (#1048) üzenetére


Broki1
tag

Időzíteni csak a kikapcsolást lehet, nem?

(#1050) freemanone válasza Broki1 (#1049) üzenetére


freemanone
őstag

banyek, igazad van, most így itthonról írva megnéztem és csak kikapcsolni tud időzítve! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.