Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) teleguru válasza drika (#488) üzenetére


teleguru
csendes tag

én sem érzékltem semmilyen gyorsulást... Sot a nas újraindításakor nem hozta létre automatikusan a 256MB swapot... Ezért csiáltam a start mappába egy swapmem.sh file-t ami minden indulásnál létrehozza. Amint látjátok 8byte-ot használ a gép a swapból... Szóval nem igazán akarja a gép használni azt a területet... Egyéb ötlet mit^Ul gyorsul VEIRON-nál és mit^Ul nem merhet^U gyorsulás többünknél! Jelenleg mukodo transmission mellett gigabites LAN-nal keméynen 5MB/s a nasról a másolás.. 24 torrán aktyv ebbol 6db seedel és 1Mbit a feltoltés osszesen ami kb 100KByte adatot olvas másodpercenként.

total used free shared buffers
Mem: 125504 123456 2048 0 12248
Swap: 262136 8 262128
Total: 387640 123464 264176

dd if=/dev/zero of=/mnt/HD/HD_a2/tmpswap bs=1M count=256
mkswap /mnt/HD/HD_a2/tmpswap
swapon /mnt/HD/HD_a2/tmpswap

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#502) zsocaman válasza drika (#487) üzenetére


zsocaman
csendes tag

szia lehet összekeverek valamit, nekem elég bonyolult,viszont ha belépek a kezelőfelületére át tudom írni az IP címet a jelenlegi 192.168.0.101 helyet 192.168.1.101 viszont ha megnyitom a saját gépet akkor átírja magát a Volume_1is automatán??

(#503) drika válasza zsocaman (#502) üzenetére


drika
tag

Automatikusan nem, de ha lecseréled a routert, akkor sajátgép ikonon jobb klikk, majd hálózati meghajtó hozzáadása. Itt megadod majd a 192.168.1.101-et az új meghajtónak, és már készen is vagy.

Ha ennél részletesebben írjam le, szólj!

[ Szerkesztve ]

(#504) zsocaman válasza drika (#503) üzenetére


zsocaman
csendes tag

szia köszi a válaszod és igen,kérném részletesebben

(#505) Keksz


Keksz
senior tag

Kollégám vett egy ilyen gépet, beraktunk 1 db 1TB Samsung winyót, megformázta a NAS ext3-ra, amit utána felcsatoltunk mint "network drive" Windows 7 alá.

A helyzet a következő:
Dvd .ISO másolásnál totál beállítja a Windows-t
Nem lehet róla törölni, hozzáférés megtagadva hibaüzenettel.

Kell vmi driver Windows 7 alá, amivel rendesen kezeli majd az Ext3-as mappelt drive-ot?
Vagy mi lenne a menete ennek?

AVI-kat simán felmásolja, sztem a 4,2GB -nál nagyobb fájloktól fekszik meg az egész rendszer...

Ötlet?

(#506) drika válasza zsocaman (#504) üzenetére


drika
tag

Tehát:

1) Jobb egérklikk a Sajátgép/Számítógép ikonon az asztalon.
2) A menüből kiválasztod a "Hálózati meghajtó csatlakoztatása..." pontot.
3) A megjelenő képernyőn kiválasztod azt a meghajtó betűjelet, amivel hivatkozni szeretnél a NAS-ra.
4) A "Mappa" mezőbe beírod a NAS elérését. Pl.: "\\192.168.1.100\Volume_1". Az IP címet persze írd át a megfelelő értékre.
5) Nyomd meg a "Befejezés" gombot.

Ennyi.

(#507) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

Van nálam most még egy ilyen nas egy darabig (köszi Droidka:) ), 2.0 van rajta.
Méregettem, minden állandó volt, csak a két vasat cseréltem a kábel végén (hdd-t is áttettem, funpluggal). Ftp, 100-as háló.
2.0-án olvasás: 7.7 MB/s, 2.legújabbon: 5.5 MB/s.
Swap sajna nem számított.
Csak érdekesség igazából, de gondoltam megosztom veletek.

[ Szerkesztve ]

(#508) teleguru válasza glugi (#507) üzenetére


teleguru
csendes tag

A 2.01 BETA a legfrissebb... Lehet ez számít...

A következőt vettem észre mérésekkel.
30Mb olvasás 20Mb írás HA nem megy szinte semmi és a smbd -D démon szinte 100%on tud futni... Vagyis a vas ennyire képes akárhogy csűrjük csavarjuk... Semmi köze nincs a SWAP-nak a másoláshoz... Sosem tudsz belőle kicsikarni 50-60 Mb olvasást-írást sajnos...

Kb 20Mb olvasás 15Mb írás ha elindítom a miniDLNA progit

kb 6Mb 6Mb ha fut a Transmission legújabb változata... (low footprint)

Sajnos beigazolódott az első gondolatom h a 800Mhzes ARM proci az ok az átvitelnél. Még arra gondoltam h az smbd nél a gyári firmwareben a -D kapcsolóval valamiféle Démonként a háttérben fut így elképzelhető hogy a többi program amit felteszünk hattérbe szorítja és nem kap akkora erőforrást mint amit utólag pakolunk fel.

Ha esetleg vki sokkal jobban jártas LINUXban mint én körülnézhetne hogyan lehetne ezen változtatni és nagyobb prioritást kiosztani a SMBD kiszolgálónak!!!

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#509) glugi válasza teleguru (#508) üzenetére


glugi
aktív tag

2.02b1 van a másikon, az volt a legfrissebb, amíg le nem vették az ftp-ről :)
Downgradelni nem merek...

(#510) lafaty80 válasza glugi (#509) üzenetére


lafaty80
őstag

ftp.dlink.hu-n fent van a DNS-320.fw.2.01b01.zip
ftp.dlinkcom-n a dns320_FW_201_Beta.zip

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#511) syluccy


syluccy
csendes tag

Sziasztok!

Borzasztó sz*rul működött az utóbbi időben a transmission. 20-ból 1-2 torrenthez kapcsolódott, de a nap nagy részében üres járatban ment, mindegyik inaktív volt.
Arra gondoltam, hogy valamit elcseshettem a json-ban, ami ennyire elrontotta, így újra akartam rakni az egészet az elejétől.
Gyári beállításokat visszaállítottam a NAS-nál, de azóta képtelen vagyok a megosztásra rábírni a NAS-t. Bekapcsoltam mindent a network sharenél, még azzal is próbálkoztam, hogy új felhasználót hozzáadjak, de nem látja a Windowsos hálózatom.
Workgroupban van a gép is, meg a NAS is. Routeren minden engedélyezve van, hogy kapjon hálózatot az eszköz. A gyári torrent kliense tölt gond nélkül, ebből gondolom, hogy nem szabad, hogy gondja legyen a hálózati hozzáféréssel.
Viszont nem jutok 1-ről a 2-re, ha nem férek hozzáa tárhelyhez. Se FTP-vel, se networkkel.
Tudna valaki tanácsot adni, hogy hol induljak el a nyomozásban? Kezd kicsit kiakasztani, hogy nem tudok filmet/sorozatot nézni 12 órája. :)

(#512) syluccy


syluccy
csendes tag

wtf? :S
feltettem a 2.01-es béta firmware-t, és nem látja a vinyót.
hálózati megosztásnál nem tudok hozzáadni semmit, mert inakítvak a gombok, és System Status / System info / Volume information-nál azt írja, hogy "None Hard Drives."
én berosálok, ha elveszett a másfél terrám. :)

de egyébként Hard drive info-ban látja a vinyót.

Hard drive configurations-ben meg ahelyett, hogy látnám a Volume_1-et, azt mondja, hogy "Set RAID type and Re-Format".
Elveszett mindenem? :(

[ Szerkesztve ]

(#513) syluccy


syluccy
csendes tag

Nagyon úgy néz ki, hogy sajna menthetetlen a dolog, viszont még meg tudom menteni a cuccot, ha gépbe teszem.
Tudnátok tanácsolni valami gyors módszert arra, hogy EXT3 filerendszerről NTFS-re, mivel, hogyan másoljak?
Feltettem az Ext2 Volume managert, de rettentő lassan (~10 mb/s) másol ezzel Win 7 alatt. :(
Köszönöm szépen előre is, ha jön tanács! :)

(#514) glugi válasza lafaty80 (#510) üzenetére


glugi
aktív tag

Igen, láttam én is köszi. Aztán régebbit visszatenni szabad-é? :DDD Nem járok úgy, mint pl syluccy?

Egyébként nekem is csak az ext2fsd jut eszembe, vagy valami linux distro live, de az sem lesz úgy gyorsabb szerintem. Bár még anno másoltam xp-n ext3fsd-vel, nekem nem tűnt lassúnak, a sebességre nem emlékszem.
Ja, kb 2 hete szintén akartam másolgatni, akkor gpt-partíciónak látta csak az xp, sehogy nem tudtam működésre bírni :)

(#515) bazsa82


bazsa82
csendes tag

Van valaki aki be tudta állítani a NAS-t hogy távolról be lehessen kapcsolni?
(egy állandóan online VDSL modemen van...)

Távolról bekapcsolás után pedig adatokat szeretnék elérni.

Azért lenne fontos mert 1 héten 1-2x kéne róla adat és azért nem hagynám bekapcsolva...

(#516) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdéseim lennének a DNS-320-al kapcsolatban:
PC-hez crosslinkes UTP kábellel rá tudom kötni? (közvetlenül a hálókártyára, router/switch kihagyásával)
3 számítógépet képes "ellátni" filmekkel/zenékkel? (Folyamatos zenehallgatás, 1080p, 720p filmek.. vagy akár csak avi)
A - beépített - torrent kliensről mit lehet tudni? És a transmission-ről? (torrentek száma, le és feltöltés korlátozása idő és sebesség tekintetében (akár torrentenként. Pl. X torrentet 0600-1200 között töltse max. 120KB-al, de Y torrentet töltse 0-24, viszont csak 30KB-al, stb..)
A torrent klienshez lehetséges user-pw szintű beállítást alkalmazni? (Tehát pl. minden hozzáférő csak a saját torrentjeit tudja módosítani, leállítani, átállítani)
A mappákhoz-fájlokhoz való hozzáférési jogosultságok milyen szinten állíthatók? Létrehozhatok felhasználókat, felhasználócsoportokat és aszerint lehet állítani a hozzáférést (írás-olvasás-végrehajtás?)
USB-s WiFi adapterrel való csatlakozás megoldható? (Gondolom nem, de sose lehet tudni :))
Hangja mekkora? Gyakorlatilag az ágy lábánál tudnám csak elhelyezni, mennyire lehet mellette aludni?:)

(#517) DonCosta válasza Marvinyo (#516) üzenetére


DonCosta
tag

Szia!

Nagyon sok kérdésedre nem tudom a választ (remélem lesznek akik már kipróbálták) de a tapasztalataimat leírom, hátha segít.
Nekem két gépet szolgál ki és eddig nem tapasztaltam semmi akadást. A beépített torrendtjében annyit lehet csak megadni, hogy mikor menjen és mikor nem. De ezt a hét minden napján akár különbözően, minden órára beállíthatod, hogy menjen a torrent kliens vagy ne. (neked ez lehet kevés lesz). A Transmissionben finomabban lehet szabályozni pl: mikor milyen sávszélességgel menjen, de azt nem ismerem mélységeiben, de úgy tudom alatta marad a uTorrent képességeinek. A nagyobb gond egyelőre az, hogy amióta a FunPlug fent van a Transmissionnal együtt, belassult a NAS elérése. Az eddigi 8 MB/s-ról (csak 100-as LAN-om van) kb 4-5 MB/s-re. Függetlenül attól hogy nem fut egyetlen torrent letöltés sem. Valami trükközés van a firmvare verziókkal és a Funplug verziókkal de még senki nem tudja melyik együttállás a jó, általánosságban.
A hangjáról azt tudom, hogy van neki és ha az ágyad mellett megy azt hallanád is. Kivéve ha valami olyasmit trükközöl, hogy notebook winyót teszel bele (nálam így van :C ), mert így egyáltalán nem kapcsol be a ventilátor. A pici vinyó hangja meg a zárt házban szinte közelről sem halható. Ennek továbbfejlesztése, hogy egy nagy winyót is beteszel mellé amire napi fix időpontban a leszedett cuccokat átmenti (ezt be lehet állítani) és így nagy tárhelyed is lehet és csendes is marad. Így csak akkor lesz lesz zajos amikorra beállítod ezt a munkát, vagy más okból mindkét winyó pörög (+ventilátor) és éjszakára tud csendben torrentezni.
Persze ha többen használják és olyankor is amikor te alszol akkor ez nem jó megoldás... :N

(#518) drika válasza Marvinyo (#516) üzenetére


drika
tag

Ha ennyi mindennek meg kell felelnie, akkor ne vedd meg! :)

(#519) Marvinyo válasza drika (#518) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Ennyi mindennek nem kell megfelelnie, ezek csak kérdések amik felmerültek. Pl. az USB WiFi adapter nem fontos, hogy működjön, a torrent klienshez pedig ha egy "felhasználó" tartozik, szintén nem akkora tragédia (a "ha kitörlöd/leállítod a torrentem megöllek" hatásos lehet :) ).
A fontos egyedül a crosslinkes megoldás, meg az, hogy hány gépet tud kiszolgálni gond nélkül.
A hanggal kapcsolatban, sikeresen mást írtam mint szerettem volna: Szóval az ágy azon végében lenne elhelyezve ahol a lábam van, annyira meg csak nem hangos...
Viszont más NAS nincs ebben az árkategóriában. A Netgear Storáról úgy hallottam vannak fizetős részei, a Zyxel nsa-221nél pedig elvileg sokkal gyorsabb és többet tud a D-link. Én ezt a hármat találtam ~25k körül (többet ha akarnék se tudnék rááldozni).

(#520) drika válasza Marvinyo (#519) üzenetére


drika
tag

Wifi adapter tudtommal senkinek sem jött össze, a torrentek pedig "a közösben" futnak, tehát marad a halálos fenyegetés. A crosslinkes részét nem értem. Ha közvetlenben kötöd egy géppel, akkor hogyan csatlakoznak a többiek? Wifin keresztül nem fogja tudni kiszolgálni a 3 gépet, de kábellel szerintem igen. Nyáron zúg a venti, és úgy aludni mellette nem lesz túl pihentető.
Nálam időnként filmnézés közben leáll az adatfolyam, majd max fél perces várakozás után újraindul. A fura az benne, hogy inkább a router hibájának tűnik. Amúgy klassz, én élvezem, hogy bármit letöltök, az elérhető minden eszközről. Nem kell másolgatni a mesét a gyereknek, és nincs olyan, hogy "Francba, az a másik gépen van". Persze ez nem a DNS-320 érdeme, hanem általánosságban a NAS-oké.

(#521) capafog23


capafog23
őstag

Azt hogy lehetne megoldani hogy a transmission-be futó torrentek "aktív"-ak legyenek ne "passzív"ak? Magyarul hogy tudom megmondani hogy csakis ezt a portot használd amit kiengedtem routeren.

(#522) glugi válasza capafog23 (#521) üzenetére


glugi
aktív tag

Szia!

1. Routeren a kívánt portot (azt hiszem transmissionnél 51413 az alapértelmezett) forwardolni a nas ip-címére.
2. Transmission settings-ben (settings.json vagy pl a remote programban remote settings) beállítani az incoming port-nak azt, amit forwardoltál.

Aztán pl a remote programban klikk a test portra, opennek kell lennie, meg persze máshol is meg tudod nézni. Nálam az upnp is engedélyezve van a routeren és a transmissionben is, de ez nem feltétele egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#523) capafog23 válasza glugi (#522) üzenetére


capafog23
őstag

Már megtaláltam settings file-ba hogy azt a portot kell kiengedni, már megy is "aktív"-an.

(#524) Laca 012 válasza drika (#520) üzenetére


Laca 012
őstag

A Wifi egyébként tuti megoldható, csak olyan USB adaptert találni nem egyszerű ami tudja a master (AP) módot..
Mert még a miniPCI és miniPCIe kártyák közül sem sok tudja!! (De létezik egyébként)
Én amikor a http://gyakorlat.zskf.hu/2009-2010-1/bulqaaz/atom.html építettem összesen minimum 5-6 féle kártyát kipróbáltam mire rátaláltam arra ami tudja és bekonfigurálni sem volt túl kispálya elsőre.. A hostapd, dnsmasq, dhclient csomagok kellettek hozzá...

USB-snél is ugyan ez lehet a szitu, Atheros chipset az a minimum, aztán próbálgatás, vagy kis szerencsével ha google-t használod lehet valaki megspórolja neked a felesleges kiadásokat és elsőre olyat vehetsz ami tudja. (Nem úgy mint én.. :W )

Ha fontos minden megoldható! (?) :C

(#525) Silverx1


Silverx1
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet visszanyerni a helyet a letörölt cuccok után, mert mostanság tűnt fel, hogy törlések után nem lesz több a helyem, és nem találtam semmit a Webes beállitásoknál sem.
A segíccséget előre is köszönöm. :)

(#526) styepan1980


styepan1980
csendes tag

Sziasztok!

Nektek nem ír ki crc hibát a beta driver zip file kitömörítéskor? 3x letöltöttem és folyamatosan azt írja, hogy a file sérült.

(#527) Smog23


Smog23
csendes tag

Sziasztok lehet egy kérdésem remélem valaki tud benne segíteni felszeretném rakni a DNS-320 ra a transsmisiont h hogy tudnám ezt megcsinálni??? ha valaki lenne olyan rendes és szájbarágósan elmagyarázná nagyon megköszönném vagy ha msnen!!! msn cimem smog-p@hotmail.com előre is köszönöm!!!!!!

(#528) syluccy válasza Silverx1 (#525) üzenetére


syluccy
csendes tag

Szia!

Nekem az korábban, amikor használtam külön user fiókokat, egyfajta lomtárat használt, amit a windows-os hálózati megosztáson keresztül tallózva látott a gyökérben, tehát még a Volume_1 könyvtáron kívül.
Lehet, hogy neked is csinált egy lomtárat, próbálj rá!

(#529) Silverx1 válasza syluccy (#528) üzenetére


Silverx1
csendes tag

Szia!

És tényleg, ez nem jutott eszembe, visszakaptam 370 Giga helyet végre. Köszii !!! :C

(#530) kispal1980


kispal1980
tag

Milyen firmware-t érdemes föltenni? 1.0-van most föntt

(#531) bazsa82


bazsa82
csendes tag

Sziasztok!

Ismét felteszem a kérdésemet, hátha valaki tux segíteni:

Van valaki aki be tudta állítani a NAS-t hogy távolról be lehessen kapcsolni?
(egy állandóan online VDSL modemen van...)
Távolról bekapcsolás után pedig adatokat szeretnék elérni.

KÖSZÖNÖM!! :N

(#532) kejfel válasza bazsa82 (#531) üzenetére


kejfel
tag

Nincs benne WOL(Wake On Lan) funkció.
Ergo nem fog menni amit akarsz.
Sorry de ez van. :R

(#533) bazsa82 válasza kejfel (#532) üzenetére


bazsa82
csendes tag

hm... :O :O

S a távolról valóbelépés? Nincs valahol egy séma leírva, mit hogyan hell beállítni?

(#534) sarostehen válasza bazsa82 (#533) üzenetére


sarostehen
csendes tag

Távoli belépésre csinálj 1 dyndns azonosítót. Azt beállítod, és máris bárhonnan be tudsz lépni.

Nem értem miért kéne kikapcsolni a NAS-t. Nekem 2 x 1TB 3,5 HDD-vel megy és 11W/h-t eszik átlagban . (havi áram költség kb 500Ft)

(#535) kejfel válasza sarostehen (#534) üzenetére


kejfel
tag

Azt is be lehet állítani szem hogy mennyi idő inaktivitás után tegye magát standby-ba

(#536) rewin


rewin
csendes tag

Sziasztok!

előre jelzem, 1.0-ás júzer vagyok linux meg hálózat terén.
Szóval nekem az a kérdésem, hogy mennyire támadható kívülről a NAS?
mert ugye meg van nyitva a 80-as, meg a 21-es port.
nyilván felhasználónévnek, jelszónak nem az 1234 van megadva, de mivel egyáltalán nem ismerem a linux világát, így felmerült bennem ez a kérdés. Itt ugye nincs tűzfal mögött (max routerben) és hát volt olyan ismerősöm, aki úgy mászkált a rendszerekben, mintha ő tervezte volna, csak éppen a világ másik felén voltak.

szóval elég biztonságos, ha megfelelően kitalált, variált user/pass párost alkalmazok? nem lehet valami telnet, parancssor, stb módon kinyerni belőle az infokat?
mégiscsak egyrészt privát, másrészt sok adat van, amit nem akar az ember nyilvánosságra hozni feltétlenül.

Köszi előre is, sorry, ha offtopic volt.

üdv

(#537) drika válasza rewin (#536) üzenetére


drika
tag

Azt gondolom, teljesen jól látod a helyzetet. Ha nem https-en keresztül éred el, akkor lehallgatható a jelszavad, valamint minden forgalmad. Viszont jó kérdés, hogy ki fogja a Te NAS-odat támadni. Szerintem senki.

(#538) cSuwwi válasza rewin (#536) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

80-as helyett a 443-as portot továbbítsd a routeren (és https://-el hívd a felületet). Vagy ha nincs rá szükséged, akkor kihagyható.
ftp helyett meg sftp-t használj. az ffp csomagból éleszthető
ez így elég biztonságos, de mindenképp jobb mint egy ftp, márcsak a perzisztens kapcsolat miatt is (én távolról hallgatok róla zenét a munkahelyről, bár ehhez normális feltöltési sebességű net is kell)

[ Szerkesztve ]

(#539) bazsa82 válasza sarostehen (#534) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Köszi, béállítom maid...

10 perch után standby-ba megy, cask gondoltam fölöslegesen ne leg yen bekapcsolva, de igazad van..

Közben adódott egy másik problémám, 2-3 napja sokszor nem tudok belépni a kapcsolódás sikertelen hibát kapok, ez főleg akkor tapasztaltam, mikor standby-ban van. Régebben nem volt ilyen bajom, megvárta míg feléledt és aztán belépett.
(Mac-el próbálok belépni, win-al még nem próbáltam)

Valaki tapasztalt ilyet?

(#540) bazsa82


bazsa82
csendes tag

most feléledés után is eldobta... lecsatlakozott róla...újra kell kapcsolódnom...

IP-címe alapján látom, be tudok lépni és látom a NAS-t, de a fájolkat nem tudom elérni...

[ Szerkesztve ]

(#541) kejfel válasza bazsa82 (#540) üzenetére


kejfel
tag

ossz ki neki Fix IP -t sztem

(#542) Zacsi7


Zacsi7
csendes tag

Sziasztok!

Torrent esetében mi lehet a probléma ha a transmission nem seed-el vissza semmit?
Meg van osztva, a port fw-olva van, a port kívülről látszik, mégsem mozdul meg.

A utorrent ugyanilyen beállításokkal (a routeren) meg szépen seedel.

(#543) syluccy


syluccy
csendes tag

Tegnap óta teljesen meg van zakkanva a venti.
Eddig tök szépen működött Auto Off/Low/High funkción.
A nap túlnyomó részében off-on volt, de ha bekapcsolt, akkor is max 5 perc után kikapcsolt bő fél órára. Most meg valamiért non-stop megy.
Semmi extra terhelés nincs rajta, és még a hőmérő is azt mutatja, hogy 43 fokon van, mégis megy a hűtés.
Csak Low-on megy, de ez akkor is sokkal idegesítőbb számomra, mint az eddigi állapot. :/
Valakinek van esetleg ötlete?

(#544) kejfel válasza syluccy (#543) üzenetére


kejfel
tag

én egy FW frissítést megpróbálnék, ha meg a legfrissebbet van fenn akkor azt is frissítsd újra.

(#545) bazsa82 válasza kejfel (#541) üzenetére


bazsa82
csendes tag

Fix Ip-n van, mióta megvettem... :O

(#546) syluccy válasza kejfel (#544) üzenetére


syluccy
csendes tag

gondolkoztam ezen. 2.01 van fent, csak tartok attól, hogy minden elvész.
nem fogja akarni újra leformázni a vinyót? egyszer már csináltam egy "gyári állapot visszaállítása" játékot, és akkor nem látta a Volume_1-t annak ellenére, hogy tökéletes állapotban voltak rajta az adatok.
le kellett mentenem az asztali gépen, és újraformáztatni a NAS-al.

(#547) drika válasza syluccy (#546) üzenetére


drika
tag

Szerintem előbb kapcsold be a ventilátort max-on, és járasd egy darabig (10 perc?), majd kapcsold vissza Auto üzemmódra.

(#548) kejfel válasza syluccy (#546) üzenetére


kejfel
tag

sztem csináld úgy akkor hogy kiveszed a HDD-t. és ha végzel visszateszed.
bár én már frissítettem így és nem volt belőle gáz. eszembe sem jutott, hogy mondjuk elveszhet majd valami :) :R

(#549) hopkins_


hopkins_
csendes tag

Sziasztok! Ftp-n keresztül szeretném elérni a megosztott mappáim. Ha az ssh-t bekapcsoltam, akkor a Total Commander PORT parancs hibája, 500| won't open a connetcion to ip hibával kidob. Ezen lehet segíteni? A másik kérdésem pedig az, hogy ha ssh nélkül kapcsolódom, akkor szépen kapcsolódik, böngészhetem a mappákat, de a mappákban lévő fájlokat nem tudom megnyitni. Van valami beállítás amit nem kapcsoltam be? Segítségetek előre is köszönöm!

(#550) Core2duo6600 válasza hopkins_ (#549) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Megnyitni nem is fogod tudni semmien ftp prpgival,. le tudod tölteni a gépedre.

(#543) syluccy
Azért megy mert 43 fokot mértél, egy 43 fokos hdd már forrónak számít, nekem 323 as van, de szinte állandóan pörög benne, és hangos is, mert már valszeg csapágyas a coller.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.