Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Vanyo


Vanyo
csendes tag

Akinek ilyen NAS duruzsol otthon, és van kedve/energiája, végezze el a mérést és tegye közzé az eredményeket!
Nekem DNS-320 2.01 Beta firmware, 1db WD 2TB Green HDD a config, fun_plug-gal.
Bennem eleinte fel sem vetődött, hogy ez lehet az oka, hogy akadoznak a 1080p-s filmek. Különösen nem gondoltam, hogy a fun_plug miatt lassul le ennyire.
Itt található a NAS Performance tester.
[link]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#302) Vanyo válasza anddroid8205 (#295) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Szia,

egyébként ár/érték arányban nagyszerű választás a NAS, csak ajánlani tudom. Ha sikerül megoldani ezt a sebesség anomáliát, akkor tökéletes. A gyári felülete sem rossz, de a beépített torrent kliens sajna elég fapados, gyakorlatilag ezért kellett rá hegeszteni másikat. A többi funkciója remekül működik.
A Synology meg nem véletlenül dupla ennyi :)

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#303) anddroid8205 válasza Alex91 (#300) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

A Qnap-ot is néztem, de árban ott van ahol a synology, és akkor már inkább a synology-t veszem.
"Ha sikerül megoldani ezt a sebesség anomáliát, akkor tökéletes." Hát igen, ha sikerül. :)
Na még gondolkodom egy kicsit, lehet synology lesz belőle.
Köszi

(#304) drika válasza Alex91 (#300) üzenetére


drika
tag

Ez szuper lenne, ha bele lehetne gyömöszölni még egy HDD-t. Nekem legalábbis ez volt a döntő.

(#305) Alex91 válasza drika (#304) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap TS-210
De ha jol tudom, akkor a TS-110-re eSATA-n dughato ra kulso HDD, amit akar RAID-be is lehet kotni a belso HDD-vel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#306) drika válasza Alex91 (#305) üzenetére


drika
tag

Ennyi volt a 320 a samsung-okkal együtt. :U

A külső HDD meg nem az igazi. Kilógna a lóláb. :)

[ Szerkesztve ]

(#307) Vanyo válasza anddroid8205 (#303) üzenetére


Vanyo
csendes tag

De ha nem teszed fel rá a fun_plugot, akkor minden rendben van...és a Qnap nem hackelhető annyira, mint a D-link, valamint semmi garancia, hogy a gyári torrent kliense jobb, mint a D-Link-é. Ami egyébként nekem tökéletesen ment, csak olyan apróságok miatt raktam fel rá a transmission-t, hogy:
-nem lehet könyvtárat választani a letöltéseknek (csak kötetet)
-nincs remote proggy rá, mint a transmission-re (így csak a webes admin felületre belépve lehet beállítani a letöltéseket)

Akkor már tényleg inkább a synology.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#308) Alex91 válasza Vanyo (#307) üzenetére


Alex91
félisten

[link], na, nézd végig a videókat, meg keress mar rá, hogy mit tudnak, meg mi hackelheto rajuk...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#309) Vanyo válasza Alex91 (#308) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Ezek a gyári tartalmak, nem?
A "hackelés" alatt itt a natív linuxos felületet értem, és a csomagok futtatásának lehetőségét (ami sajnos a D-Link és a Qnap hasonló hardware tartalma miatt is sajna elég korlátolt lehetőségeket rejt...)

Egyébként van valami, témába vágó érdemleges infód is a DNS-320-ról?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#310) Alex91 válasza Vanyo (#309) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap nem hackelhető annyira, mint a D-link

Pont annyira hackelheto, es talan jobban is :). IMHO a gyari szoftvere is joval jobb (legalabbis tobb szolgaltatas van benne alapbol), mint a D-Link-ke...

A D-Link arban jo, bar a DNS-325 er sebessegben valamit, de az duplajaba is kerul... (Es akkor mar tenyleg inkabb QNAP vagy Synology...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#311) Alex91 válasza Alex91 (#310) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk most nezem, hogy 800 MHz-es CPU van a DNS-320-ban is, akkor mar sebessegben se olyan rossz! Mondjuk a konkurencia szoftveret tobbnek erzem, de teny, hogy ez joval olcsobb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#312) anddroid8205 válasza Vanyo (#307) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

A Qnap-ról nem olvastam jókat. Ami a DNS-320 előnye az ár és a hely 2 winyónak. A gyári torrent kliens elég fapadosnak tűnik nekem (az olvasottak alapján), tehát transmission kellene rá, ahhoz meg a fun_plug is kell, ha jól tudom. Lényeg a lényeg, lehet áldozok rá többet, és beruházok synology-ba. Ennél a DNS-nél annyira nem garantált a siker úgy érzem, és akkor kidobtam 22 ezer ft-ot. Azért köszi a segítséget!

(#313) FearLess88


FearLess88
csendes tag

Hali! Az miért lehet hogy ftp-n nem tudom elérni se hálozaton.... A hálozat valami jelszót kér ftp-n meg kapcsolodási hibat ír. A multkor befagyott azóta szenved mare netes felületet elérem de semmi egyeb nem megy. vigyem garal szervizbe vagy én vagyok béna...?XD

Májkí

(#314) Vanyo válasza FearLess88 (#313) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Próbálkozz meg a gyári beállítások visszaállításával, vagy előtte a userek eltávolításával és újra felvételével. Lehet, hogy a felhasználói jogosultságokat állította(d) el.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#315) Vieron válasza Alex91 (#310) üzenetére


Vieron
tag

Ha már 20k-ná többet szánsz rá, akkor ez:

http://www.mobilx.hu/szamitastechnika/szerverek/szerver/hp-proliant-microserver-n36l-barebone.html

1 GB Ram, Kétmagos AMD 1.3 Giga proci, 4 Sata HDD hely, hardware raid vezérlő, és olyan oprendszert teszel rá, amilyet akarsz...

(#316) Vieron


Vieron
tag

Na kipróbáltam én is a NAS testert. tanulságos.

NAS performance tester 1.2 http://www.808.dk/?nastester
Running warmup...
Running a 400MB file write on drive Z: 5 times...
Iteration 1: 20,72 MB/sec
Iteration 2: 21,25 MB/sec
Iteration 3: 22,68 MB/sec
Iteration 4: 23,01 MB/sec
Iteration 5: 22,01 MB/sec
------------------------------
Average (W): 21,93 MB/sec
------------------------------
Running a 400MB file read on drive Z: 5 times...
Iteration 1: 9,01 MB/sec
Iteration 2: 9,66 MB/sec
Iteration 3: 9,37 MB/sec
Iteration 4: 8,88 MB/sec
Iteration 5: 8,83 MB/sec
------------------------------
Average (R): 9,15 MB/sec
------------------------------

Valami tipp, mitől ilyen lassú? Transmission teljesen mindegy, ugyanezt az eredményt produkálja akkor is, ha kikapcsolom...

(#317) Vanyo válasza Vieron (#316) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Milyen HDD, firmware van benne?
Egyébként további nyomozást, teszteket végeztem, és arra jutottam, hogy:

fun_plug feltelepítve magában okozza ezt a sebességcsökkenést, viszont ami a legjobb:
fun_plug nélkül, gyári torrent kliens futtatása mellett a következő eredmények születtek:
<siralmas>
Talán még megpróbálkozok másik fw változattal, jelenleg 2.01 Beta van...

NAS performance tester 1.2 http://www.808.dk/?nastester
Running warmup...
Running a 400MB file write on drive N: 5 times...
Iteration 1: 4,55 MB/sec
Iteration 2: 4,37 MB/sec
Iteration 3: 4,31 MB/sec
Iteration 4: 4,49 MB/sec
Iteration 5: 4,75 MB/sec
------------------------------
Average (W): 4,49 MB/sec
------------------------------
Running a 400MB file read on drive N: 5 times...
Iteration 1: 5,88 MB/sec
Iteration 2: 6,36 MB/sec
Iteration 3: 5,71 MB/sec
Iteration 4: 6,2 MB/sec
Iteration 5: 5,77 MB/sec
------------------------------
Average (R): 5,98 MB/sec
------------------------------

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#318) Vanyo válasza Vieron (#315) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Ez tényleg nem rossz...
A fogyasztásáról nincs info? Mert míg egy htpc/asztali gép 60-90W-ot fogyaszt, addig a ShareCenter beéri 15W-tal, és ez 24/7-ben használva nem mindegy.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#319) Vanyo válasza Vieron (#315) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Itt egy jó kis írás róla, fény derül a fogyasztására is...
[link]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#320) Vanyo


Vanyo
csendes tag

Újabb mérési eredmény: 1.0 firmware, futó gyári p2p kliens (egyre rosszabb :( )

NAS performance tester 1.2 http://www.808.dk/?nastester
Running warmup...
Running a 400MB file write on drive N: 5 times...
Iteration 1: 2,93 MB/sec
Iteration 2: 3,44 MB/sec
Iteration 3: 2,93 MB/sec
Iteration 4: 2,97 MB/sec
Iteration 5: 3,17 MB/sec
------------------------------
Average (W): 3,09 MB/sec
------------------------------
Running a 400MB file read on drive N: 5 times...
Iteration 1: 5,87 MB/sec
Iteration 2: 9,02 MB/sec
Iteration 3: 5,57 MB/sec
Iteration 4: 8,45 MB/sec
Iteration 5: 6,06 MB/sec
------------------------------
Average (R): 6,99 MB/sec
------------------------------

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#321) Alex91 válasza Vanyo (#320) üzenetére


Alex91
félisten

WD MyBook World-del szerzett tapasztalatom szerint a HDD muveletek (foleg iras) fogja nagyon. Valoszinuleg ott mindent az egyetlen CPU vegez, nincs DMA.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#322) Vanyo válasza Alex91 (#321) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Összesen 10 torrent van a listában, 70k/sec-kel tölt fel...ez azért nem lehet olyan sok egy 800-as procinak :\ Valamint elég, ha csak fel van telepítve a fun_plug és semmi kiegészítő nem fut, akkor is lefogja valami.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#323) Vieron válasza Vanyo (#317) üzenetére


Vieron
tag

2.01, 2 x Hitachi 2 TB 5900 Rpm.

(#324) Vieron válasza Vanyo (#320) üzenetére


Vieron
tag

Nálam az írás rendben van, nagyjából az a 20 MB, amit írnak, viszont az olvasás 9 MB az siralmas, 30 MB körül kellene lennie...

(#325) Vieron


Vieron
tag

Na egy parancssoros init 6 után az eredmény:

NAS performance tester 1.2 http://www.808.dk/?nastester
Running warmup...
Running a 400MB file write on drive Z: 5 times...
Iteration 1: 19,88 MB/sec
Iteration 2: 17,85 MB/sec
Iteration 3: 21,54 MB/sec
Iteration 4: 22,26 MB/sec
Iteration 5: 22,52 MB/sec
------------------------------
Average (W): 20,81 MB/sec
------------------------------
Running a 400MB file read on drive Z: 5 times...
Iteration 1: 20,28 MB/sec
Iteration 2: 10,6 MB/sec
Iteration 3: 11,19 MB/sec
Iteration 4: 11,36 MB/sec
Iteration 5: 11,06 MB/sec
------------------------------
Average (R): 12,9 MB/sec
------------------------------

top közben futott, egyértelműen látszott, hogy elfogy a memória olvasás közben. De akkor írás közben miért nem?

(#326) Vanyo válasza Vieron (#325) üzenetére


Vanyo
csendes tag

És fut rajta transmission (ha igen, hány torrenttel?) vagy egyéb kiegészítő (miniDLNA,Twonky,...)?
Egyébként azóta megkerestem a magyar d-linket is a problémával, azt mondta az ember, hogy kicsit beleássa magát az ügybe és referál az elvárt sebességekről...

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#327) kejfel válasza Vanyo (#326) üzenetére


kejfel
tag

hello!
tudnátok segíteni milyen márkájú HDD-t érdemes vennem ebbe a NAS-ba?
ne legyen hangos, de gyors is legyen meg keveset is fogyasszon. :)
Tehát milyen márkát, típust és RPM -et érdemes választani.

ezzel az írás/olvasás sebesség mizériával mizujs amiről mostanában volt szó?

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#328) Vanyo válasza kejfel (#327) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Nekem most egy WD 2 TB Green van benne (WD20EARS-00MVWB0), de ezzel a green funkciója miatt lehetnek problémák (a Linux kernel valamiért nem kezeli tökéletesen, és idő előtt elfogyasztja a Load_Cycle_Count számlálót (nekem 1564 üzemóra után van 12143, és kb. 300k-ig vállal garanciát rá a gyártó) Szóval jelen álláspontom szerint a seagate a legjobb választás, mert a samsung meg hangosabb jóval, ráadásul megszüntetik a merevlemezgyártást és csak sdd meghajtókat fognak ezután gyártani.
A sebesség problémák még nem kerültek megoldásra, eddig a legjobb eredményeket akkor kaptam, ha 2.01-es beta firmware-t használtam és nem tettem fel rá fun_plug-ot, valamint nem futtattam a torrent klienst sem...de akkor meg mi értelme van....? :F

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#329) Laca 012 válasza Vieron (#324) üzenetére


Laca 012
őstag

Nálam 2.00 Firmware+funplug és 2db 1TB-os WD Green 3,5" RAID-ben:
WD10EAVS
WD10EARS

Eredmény:

NAS performance tester 1.2 http://www.808.dk/?nastester
Running warmup...
Running a 400MB file write on drive Z: 5 times...
Iteration 1: 8,05 MB/sec
Iteration 2: 9,74 MB/sec
Iteration 3: 7,5 MB/sec
Iteration 4: 9,6 MB/sec
Iteration 5: 8,43 MB/sec
------------------------------
Average (W): 8,67 MB/sec
------------------------------
Running a 400MB file read on drive Z: 5 times...
Iteration 1: 8,55 MB/sec
Iteration 2: 8,12 MB/sec
Iteration 3: 8,56 MB/sec
Iteration 4: 8,63 MB/sec
Iteration 5: 8,7 MB/sec
------------------------------
Average (R): 8,51 MB/sec

Nálam 3db XP-s gép minden dokumentuma (az Outlook .pst-je is) a NAS-on van, a gépeken gyakorlatilag nincs semmi az op.rendszeren és a szoftvereken kívül.

Az írás tesztnél a két alacsonyabb érték idejében a 3db gépből az egyik használta az outlook .pst-jét, ezért volt alacsonyabb az érték, de a lényegen nem sokat változtat..

Mi lenne szerintetek az ideális??

(#330) Vieron válasza Vanyo (#326) üzenetére


Vieron
tag

http://www.shadowandy.net/2010/11/d-link-dns-320-layman-speed-test.htm

(#331) Vanyo válasza Laca 012 (#329) üzenetére


Vanyo
csendes tag

25-30 MB/sec lenne az ideális...

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#332) cannibal


cannibal
senior tag

Sziasztok! Ventilátor moddolást tud valaki a kicsikéhez? Nézegettem, hogy egy 12cm-es pont elférne a tetején. :DDD Persze a gyári tetőt leszerelve. Most is így használom, talán nem melegszik annyira. Amennyire láttam a gyári venti nincs beforrasztva, hanem egy csatival van bekötve, persze nehezen hozzáférhető helyen.

(#333) drika válasza Vieron (#315) üzenetére


drika
tag

"Meghajtó programokat nem találhatunk bármilyen oprendszerhez. Mivel ez a gép szervernek készült, ezért csak Windows Server 2008 alá készítettek drivereket és persze csak ezt az oprendszert lehet hozzá megvásárolni hivatalosan."

:)

(#334) Alex91 válasza drika (#333) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, meg adjak Windows Home Serverrel is... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#335) drika válasza cannibal (#332) üzenetére


drika
tag

Valahol láttam, hogy teljesen szétszedték a NAS-t roncsolás nélkül, azaz nem lehet nehezen hozzáférhető hely benne, legfeljebb "kicsit tovább tartana könnyen hozzáférni" hely.

(#336) kejfel válasza drika (#335) üzenetére


kejfel
tag

jó lenne ha valahogy belinkelnéd majd ide!!

[ Szerkesztve ]

(#337) cannibal válasza drika (#335) üzenetére


cannibal
senior tag

Én is támogatom a linkelést:) Abban pedig én is biztos vagyok, hogy csak időt kell rá szánni:) Én így gondolom: hátlap levesz -> venti adatok megnéz -> hasonló paraméterekkel rendelkező 12cm venti megvesz (a gyári venti csatlakozóból is rendel hozzá) -> 12cm ventire felapplikál a gyárival megegyező csatlakozó -> gyári venti lehúz 12cm venti felcsatlakoztat -> hátlap visszaszerel -> 12cm venti NAS tetejére felhelyez (persze a NAS teteje már nem kerül vissza) -> hőfok ellenőriz -> örül :) :DDD

(#338) Vanyo válasza cannibal (#332) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Venti moddolás fórum

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#339) Vanyo válasza drika (#333) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Olvastam sok írást a HP-ről, azt hiszem, magam is belevágok, egy Nexentastor vagy egy FreeNAS OS-sel nagyon jó eredményeket írnak róla...aztán ha végképp nem megy, kipróbálom a WHS2011-et ;)

Ja, és siker esetén Eladó egy DNS-320 2 hónaposan
:))

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#340) cannibal válasza Vanyo (#338) üzenetére


cannibal
senior tag

Köszi a linket!

(#341) Vieron válasza drika (#333) üzenetére


Vieron
tag

Magyarul Linux alatt tökéletesen fog működni... :)

Találkoztam olyan DELL szerverrel, amihez csak win2k -hoz volt driver, nem is működött semmilyen más Windowssal, Debian 6.0 meg hiba nélkül működött... :)

Egyébként volt linkelve egy fórum, ahol van hozzá mindenféle driver.

(#342) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

Nálam 2.01. fw + fun_plug, 1 db samsung hd204ui standard kötet, 100-as hálón.
A gigabit routeren lóg még 1 wdtv live és 1 laptop, nem gyári kábelen. Transmission tölt (down sebesség felén, mert több wifis gépnek kell közben a sáv), és közben ftp-n másolok fel a laptopról, olyan átlag 50-60 Mbit körül. A fájlok vegyes méretűek, pár mkv és sok mp3.
Eddig semmi sem akadt, sem 1080p m2ts, sem brutál bitrátás 1080p mkv (cifs megosztásból olvassa a fájlt a wdtv live).
Teljesen meg vagyok elégedve a sebességgel, igaz, érezhető, hogy mióta a fun_plug rajta van, lecsökkent mind az írási, mind az olvasási sebesség, viszont a 100-as háló miatt ez egyelőre nem érdekel.
Fun_plug nélkül ftp-n úgy 70-80 Mbit körüli fel-le átlagot mértem Filezilla-val és TC-vel.

Kérdésem is lenne: a webdav ez esetben mit jelent? Azt szeretném elérni, hogy az .ics naptárat egy webdav szerverre közzétegyem a dns-en, majd távolról mások olvashassák, írhassák (Lightning+Thunderbird). A firmben a webdav szervert is jelent, vagy mit?
"Bohóckodtam" pár órát valamelyik éjjel lighttpd-php-phpicalendar kombóval több leírás alapján, de nem sikerült, a közzététel közben mindig van valami hiba.

(#343) xrvman


xrvman
őstag

Ha felteszem a beta firmet ami tudja a DLNA-t, és ha valamiért nem tetszik, vissza tudom tenni a meglévő sima 2es firmet?

(#344) Vanyo válasza xrvman (#343) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Persze, akár az 1.0-át is.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#345) Vanyo válasza glugi (#342) üzenetére


Vanyo
csendes tag

Az 50-60 Mbit/sec az 6-7 MB/sec, azaz pontosan olyan lassú, mint az én esetemben :(
Egy jó 1080p film (BlueRay HD) lehet akár 40 Mbit/sec-es is...
Szóval sajnos mindenkinek hasonló értékekkel dolgozik a DNS-320 :((

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#346) Vanyo


Vanyo
csendes tag

Kitörő lelkesedéssel tudatom, hogy megjelent egy új FW az egységhez, az alábbi linken elérhető:

Beta Firmware 2.02 Build 01

Ugyan a sebességgel kapcsolatos problémák orvoslásával kapcsolatos utalás nincs a release notesban, de azért érdemes kipróbálni.
Uff

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#347) glugi válasza Vanyo (#345) üzenetére


glugi
aktív tag

Ftp-n másolás a nasról a köv. felállásban: nas - 30m saját cat5e - tp-link 1043nd - 1 m gyári cat5e - laptop fixen 10 MB/s. Írni 9 MB/s körül tudok rá így. Fun_plug nincs.
Mint írtam, gigabitről nem tudok nyilatkozni. Talán a héten kipróbálom még.
Véleményem szerint ennyi pénzért a 80 Mbit ftp-n egyáltalán nem rossz (és akkor nézzük el a kezdetleges gyári p2p klienst).
A legnagyobb bitrátás filmem, most megnéztem, 35 Mbit-es, szóval biztosan lenne olyan, ami akadna, de nálam nem volt még ilyen. Samba-n is bőven megvan a kellő Mbit, leellenőriztem, pörgettem, nagyobb jelenetekhez, stb.
Ami jó a wd-ben, hogy ftp-t lehet mountolni rá és akkor már tényleg semmi gond (kivéve, hogy az .srt-t nem tölti be ilyenkor :D)

Új verziót láttam én is, de még nem merem feltenni, várok 1-2 napot :)

Webdav-hoz valaki?:)

(#348) drika válasza Vanyo (#346) üzenetére


drika
tag

Szuper! Már teszem is fel. :)

(#349) drika válasza drika (#348) üzenetére


drika
tag

Az Applications alatt megjelent az Amazon S3. (Az ingyenes?) Ezen kívül semmi különbséget nem láttam. Mivel WiFi-n vagyok,így a NAS tesztnek nem lenne sok értelme. Keresem a hivatalos leírást a változásokról, de nem találom sehol.

[ Szerkesztve ]

(#350) glugi válasza drika (#349) üzenetére


glugi
aktív tag

RELEASE NOTES:

v2.02b01 Release Date - 09/01/2011

1. [New Feature] Support 3TB Disk.
2. [Bug Fix] Apple Finder failed to browse file through Samba issue.
3. [New Feature] Support Amazon S3 Cloud Backup.
4. [Bug Fix]Support WD My Book Essential 2TB USB 2.0.
5. [Bug Fix]P2P shared folder able to invisible via FTP.
6. [Bug Fix]"Blocking unauthorized login of nobody, root and etc special users".
7. [Change]Block Raid Migration from DNS-323 (causing corrupted data).
8. [New Feature] Support WebDAV.
9. [New Feature] WebDAV support Open Mode.
10. [Bug Fix] System time will be +1 hour after restart.
11. [Bug Fix] If you apply a Samba share to FTP service, you are no way to disable it individually besides deleting the whole share from "Network Share".
12. [Bug Fix] Print server does not work when custom shares are configured
13. [Bug Fix] Workgroup Name is to restrictive and does not allow legitament characters
14. [Bug fix] Fan non-stopping issue.
15. [Bug fix] Cannot copy files bigger than 200MB to USB drive.
16. [Bug Fix]External Drive with NTFS partiton support Read/Write.
17. [New Feature] Time Machine fails to work on Mac OS X 10.7 Lion issue.
18. [New Feature] Support Samsung D2 version Nand Flash.
19. [Bug Fix] System Time drift issue.
20. [Bug Fix] FTP backup issue with 722/726.
21. [Bug Fix] Support IE9.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.