Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) hopkins_ válasza Core2duo6600 (#550) üzenetére


hopkins_
csendes tag

Értem! Köszönöm!

(#552) Borisz76


Borisz76
veterán

A főszereplő : D-Link DNS-320 NAS milyen tempóval képes a merevlemezre írni és arról olvasni ? Feltételezve ,hogy a gigabites router nem fogja vissza és egy pc-ről küldünk / fogadunk adatokat. Érdekelne ,hogy 1 lemezzel és 2 lemezes Raid módban hogy gyorsul, lassul.

Jöhetnek pusztán a számok :)

Köszi.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#553) cSuwwi válasza Borisz76 (#552) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nekem 2 lemezzel (2x2TB Seagate Green, csak 5400-es) fele raidben és fele simán is gigabites routeren/switchen át 20-22M/s-et tud írni/olvasni a helyi hálóról.
Távolról (digi upload: 30mbit/sec, upc download: 120mbit/sec) sftp-n 6-700k, ftp-vel lassabb, amit nem értek miért, de lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#554) drika válasza Core2duo6600 (#550) üzenetére


drika
tag

Bocs, de ez butaság.
Nálam 45 fokosak a HDD-k (ami meleg, de messze nem forró), és a venti sosem kapcsol be.

(#555) DonCosta válasza cSuwwi (#553) üzenetére


DonCosta
tag

Milyen firmvare van fent neked? FFP és Transmission van telepítve? Csak mert eddig sokaknál probléma volt az előbbiek telepítése után a sebességgel, mint ahogy nekem is.
Ezért vagyok rá kíváncsi milyen együttállásnál megy nálad.
Nálam a 100 megabites hálón az FFP és Transmission felrakása után belassult 4-5 M/s-re az addigi 8-9-ről (állítólag a 100-as hálónak kb ez a korlátja).

(#556) lafaty80


lafaty80
őstag

Néztétek már az új firmware verziókat?

ftp://ftp.dlink.com/Multimedia/dns320/Firmware/ 2.02

ftp://ftp.dlink.hu/dns/dns-320/driver_software/ [I]2.01b01

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#557) DonCosta válasza lafaty80 (#556) üzenetére


DonCosta
tag

Nekem a 2.02-van fent, de most nem tudom leszedni :N
Hogy lehet rávenni, hogy a 2.0-át tegye fel? Amúgy nagy bajom nincs vele, csak a fent leírt lassulás ennél is jelen van. Ki akartam próbálni, hogy a régebbi verziókkal hátha gyosabb, de a frissítés mindig elakad. :F

(#558) lafaty80 válasza DonCosta (#557) üzenetére


lafaty80
őstag

a frissítés nem érinti a HDD-ket, ugye?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#559) DonCosta válasza lafaty80 (#558) üzenetére


DonCosta
tag

Eddig egyszer frissítettem 1.0-ról erre a 2.02-re és nem érintette a HDD-t. Csak a beállítások vesztek el illetve a definiált csoportok /userek ha jól emlékszem.

(#560) xrvman válasza DonCosta (#559) üzenetére


xrvman
őstag

Neked a P2P mappát betette a Volume1 alá is a 2.02? Régebben nekem ott is volt, most csak a gyökérben van jelen.
Ez így nekem nem jó, mert nem tudom megosztani a media tartalmat, mert ugye nem látszik a volume1 alatt ott meg csak az alattit lehet megosztani.

[ Szerkesztve ]

(#561) DonCosta válasza xrvman (#560) üzenetére


DonCosta
tag

Nekem jelenleg a Volume 1 alatt van, mert próbaképp elindítottam a beépített torrent klienst, de én nem azt használom. A transmissionnek a saját könyvtárat hoztam létre.
Amúgy nekem az 1.0-ban csinálta azt, hogy a gyökérben hozta létre.

(#562) xrvman válasza DonCosta (#561) üzenetére


xrvman
őstag

hmm amikor betetted a 2.02 est, akkor leformáztad a HDD-t?

(#563) xrvman


xrvman
őstag

Ha kiveszem a kettes HDD-t, és úgy formázom le az egyest, akkor ha visszateszem a kettest felismeri és adatokat békin hagyva meglesz minden?

(#564) xrvman


xrvman
őstag

Érdekes, megpróbáltam a volume_2 re tenni a torrentet és akkor is a gyökérben hozta csak létre?!

(#565) xrvman


xrvman
őstag

Kinek Milyen firm van fent?
DLINK_DNS320.2.02b01(2.08.0923.2011)(BETA).fw ez van fent nekem.

(#566) drika válasza xrvman (#565) üzenetére


drika
tag

Szintén.

(#567) Vieron


Vieron
tag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem:

1. Ipv6 -ot hogy tudok mókolni a cuccra? Persze csak akkor érdekes, ha Transmission támogatja.

2. Transmissionnek hol tudok jelszót és felhasználónevet beállítani, hogy a webes felület csak azzal legyen elérhető?

Előre is köszi!

(#568) xrvman válasza drika (#566) üzenetére


xrvman
őstag

drika és DonCosta

Nektek a Windows látja a Volume_1\P2P mappát ugye?
Volume 1 vagy 2 az tetszőleges, ki hogy állította be a torrentnél.
Melyik firm is van fent? Így kaptátok vagy rátettétek?

[ Szerkesztve ]

(#569) drika válasza xrvman (#568) üzenetére


drika
tag

Nekem 1.0 volt rajta gyárilag, amit 2.01-re (ez szuper volt), majd pár napja 2.02-re cseréltem. Na ez utóbbi felrakása óta folyamatosan bekapcsol a venti. Nem ajánlom senkinek!

(#570) drika válasza xrvman (#568) üzenetére


drika
tag

Nekem nincs olyan mappám. Idegesített ezért töröltem. Transmissiont használok, ezért tök felesleges volt.

(#571) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

A power recovery funkció arra szolgál, hogy áramkimaradás után visszakapcsol a nas, ugye? Na most ha ez így van, akkor vajon miért nem tesz így? :)

(#572) drika válasza glugi (#571) üzenetére


drika
tag

Nálam működik.

(#573) hopkins_


hopkins_
csendes tag

Sziasztok! transmissiont szeretném telepíteni, de ennél a parancsnál elakadtam:

$ su felhasználónévakineknevébenfussonatransmission -c "transmission-daemon -f -g /mnt/HD_a2/.transmission-daemon -w /mnt/HD/HD_b2/transmission/letoltesek -t -u felhasználónévamivelmajdbelépekatransmissionbe -v jelszóamivelmajdbelépekatransmissionbe -a *.*.*.*

A HD_b2-n a transmission/letöltésekbe szeretnék letölteni, van szimbolikus linkem a :/mnt/HD/HD_a2/-ra HD_a2 néven.

Ez a leírás alapján csinálom:
http://forum.dsmg600.info/t2719-%5BREL%5D-Transmission.html

Eddig minden oké volt, de ennél a lépésnél elvileg ki kéne, hogy elindul a telepítés, de nekem csak kacsacsőrt ad vissza (>) és nem tudom, hogy mit rontok el. Tud valaki segíteni?

(#574) drika


drika
tag

Nem lehet downgrade-elni? Azt írja, hogy process failed és nem teszi fel a korábbi firmware-t. Segítség!

(#575) glugi válasza drika (#574) üzenetére


glugi
aktív tag

A forums.dlink-com-on olvasottak alapján nem lehet :(

(#576) drika válasza glugi (#575) üzenetére


drika
tag

:(
2.02 óta ismét hangos a NAS, folyton bekapcsol a venti. Ha ez nem változik hamarosan, át kell barkácsolnom a hűtését.

(#577) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Most bukkantam rá erre a topikra, én is bírok eggyel a nevezett készülékből. Érdeklődnék, hogy 1.00 óta akad-e valami szignifikáns újdonság a funkcionalitásban, érdemes-e frissíteni illetve kiváncsi lennék, hogy hogyan lehet ezt a NAS-t kvázi-felhőként használni (akár DynDNS-el, vagy máshogy) és Androidos okostelóról tartalmát elérni/módosítani/streamelni bárhonnan, nem csak LAN-on keresztül. Különösen a hang/videó streamelés érdekelne, régen megoldottam DynDNS-el és VLC-vel, de ahhoz a PC-nek is folyton üzemben kellett lennie..

Üdv, és előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#578) xrvman válasza Goatman (#577) üzenetére


xrvman
őstag

Ha visszaolvasol pár hsz-t kiderült volna hogy van frissebb firmware hozzá
Abban immár van UPnP AV Server, de ott ugye az mkv fájlok hivatalosan nem támogatottak, ezért inkább Funplugot érdemes használni.
Torrent kezelőn javítottak, stb, de itt is szintán jobb a funplug beli.
De majd itt a tájékozottabbak mondanak róla párat.

(#579) DonCosta válasza drika (#569) üzenetére


DonCosta
tag

Nekem ugyan ez a történetem, annyi különbséggel, hogy én nem vettem észre, hogy folyton bekapcsolna a venti. Bár nekem elég hűvös és eldugott helyen van. Ja és 1 notebook winyóval.
Az viszont engem is bosszant, hogy nem tudok downgradelni. A 2.0-ról lehetett 1.0-ra, ezért felbátorodtam, hogy kipróbálom a 2.02. bétát.

xrvman: nem formáztam a HDD-t a firm cserénél.

(#580) drika válasza DonCosta (#579) üzenetére


drika
tag

Nekem 2 darab 5400-as nagy HDD van benne, és most már arra is rájöttem, hogy ha lekapcsolom a funplug-ot, akkor semmi hangja. Ha betöltöm a funplug-ot, akkor venti folyton bekapcsol, függetlenül attól, hogy futnak-e torrentek a transmission-ben.

(#581) glugi válasza drika (#580) üzenetére


glugi
aktív tag

Igen, ezért is van egy olyan project, hogy pendrive-ról fut a funplug, így tényleg csak akkor pörög a hdd (és a venti), ha kell. Én még nem próbáltam ki.

(#582) DonCosta válasza drika (#580) üzenetére


DonCosta
tag

Ezt jó tudni. Rá kell nézzek, mert nálam a NAS el van rejtve és nem tűnik fel, hogy pörög, de így lehet hogy hamar kinyírja a HDD-t. :(((
A sebességekkel kapcsolatban is volt valami gond a funpluggal. Ha ment akkor visszaestek a gigabites lanon is 8-9 MB/s-ra (nálam most ilyeneket mérek) :F
Kérdés: a funplugot hogy lehet leszedni? Egyáltalán hogy kapcsolom ki? Nekem nem jelent annyi pluszt, hogy megérje ilyen kompromisszumokat kötni. A transmissionon kivül semmit nem használok és azt is remekül helyettesítené egyelőre a gyári alkalmazás.

(#583) drika válasza DonCosta (#582) üzenetére


drika
tag

Nagyon egyszerű. Nevezd át a fun_plug file-t (pl. fun_plug.sav), majd indítsd újra a NAS-t. Ennyi. Ha mégis kell funplug, akkor file visszanevez fun_plug-ra, és NAS újraindít.

(#584) drika válasza glugi (#581) üzenetére


drika
tag

Ehhez újra kell indítani a NAS-t? Mert ha igen,akkor mivel jobb, mint az átnevezés/újraindítás?

(#585) DonCosta válasza drika (#583) üzenetére


DonCosta
tag

Köszi, kipróbálom! :C
A pendriveos kérdésedre szerintem az a válasz, hogy ilyenkor nem a HDD-t pörgeti mivel nem arról fut. Így amikor megy az ffp akkor sem pörögnek a vinyók és a ventilátor. Egyszer kell újraindítani és utána nem kell mindig leállítani.
Én így értem de ez csak feltételezés, nem próbáltam. Glugi majd kijavít ha nem így van. :)

[ Szerkesztve ]

(#586) drika válasza xrvman (#568) üzenetére


drika
tag

Nekem 2.02 óta nem is látja. Vagyis igen, de már másik hálózati meghajtóként kell "bemeppelni".

(#587) glugi válasza DonCosta (#585) üzenetére


glugi
aktív tag

Igen, erre gondoltam.
Én még nem próbáltam ki, de aki kísérletezni szeretne:

http://forum.dsmg600.info/viewtopic.php?pid=44533#p44533

(#588) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

Eddig 1 hdd volt a masinában (LEFT) Volume_1.

Most beletettem egy másikat, így 2db standart disk lett.

Viszont a 2 hdd (RIGHT) Volume_2 lett elöl, tehát semmi sem megy úgy, mint 1 hdd-vel.

Lehet valahogy sorrendet állítani?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#589) drika válasza lafaty80 (#588) üzenetére


drika
tag

Mi nem megy?

(#590) lafaty80 válasza drika (#589) üzenetére


lafaty80
őstag

Tulajdonképpen semmi. De rájöttem, ami eddig HD_a2 hdd volt, abból HD_b2 lett.

Szóval nagy bátran fizikai cserét hajtottam végre a nasban.
Szerencsére mindkét hdd tartalma megmaradt. Igaz Volume_1 <-> Volume_2 felcserélődtek, viszont visszaállt a jó HD_a2 és HD_b2-re

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#591) drika válasza lafaty80 (#590) üzenetére


drika
tag

Bátor voltál, elismerésem. :)

(#592) lafaty80


lafaty80
őstag

Ha valakit érdekel, eladnám a a masinát, PÜ.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#593) beresb


beresb
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni WDIDLE utility telepítésével kapcsolatban, olvastam előzőekben, hogy ezzel megszüntethető a wd caviar green-es probléma de hogyan tudom ezt a nas-ra feltenni? Gyakorlatilag nem értek a linuxhoz de valahogy mégiscsak szeretném megoldani a problémát mert a vinyó csak ne menjen már tönkre. Ha valaki tud nekem segíteni vagy tud leírást nagyon megköszönöm.

Üdv,

(#594) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Elnézést hogy itt teszem fel kérdésem: Ha mindenáron D-Link, akkor DNS-320, vagy inkább 325? Felhasználási prioritás:
1.) Médiák: képek, mp3, divx, mkv 720p-ig tárolására, más eszközökön (pl. Samu B7000TV) lejátszása,
2.) Torrent, ftp letöltések,
3.) Szokásos központi otthoni fájl tároló

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#595) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

Telepített már valaki naptár-szervert a nas-ra? A cél: helyi hálózaton Lightning-gel, távolról andorid app-al elérni, szinkronizálni az iCal vagy másmilyen naptárakat.
Eddigi próbálkozásaim (debian squeeze-n radicale, aztán pl. devcal) nem vezettek eredményre sajnos (főleg user error miatt). Ha van egyszerű módja, megosztanátok velem? Köszi.

(#596) xrvman válasza glugi (#595) üzenetére


xrvman
őstag

Sztem Google Calendar :D
Naptárt meg megosztjátok egymás közt. Sztem tökéletes, még SMS is küld, ha összehívsz egy találkozót vagy bármit. ennek feltétele csupán csak az hogy meg legyen adva a telefonszám. (Persze mindenkinek a saját naptárához)

(#597) hgabesz86


hgabesz86
csendes tag

Hali!

Ma vettem egy ilyen szerkezetet. Szerintem az árát mindenképp megéri tudásban, de aki a lakásba akarja működtetni annak eszébe ne jusson megvenni. Egy légkondi zaja ehhez képest kutyafüle... és abba sem hagyja. Nemhogy aludni de még zenét hallgatni sem lehet mellette.
Azt hiszem vissza is viszem, hátha visszakapom a pénzem.

(#598) drika válasza hgabesz86 (#597) üzenetére


drika
tag

Azért ez erős túlzás! :)

- Milyen FW van a NAS-on?
- Mire van állítva a ventilátor? Manuális beállítást használ?

(#599) Borisz76 válasza drika (#598) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem nincs ilyen szerkezetem de a fórumot követem és nem olvastam olyan hozzászólást ami a ventik hangosságáról szólna....ergó nem lehet ennyire zavaró.
Vagy a szabályozással van gond mert ha 100%-on megy akkor biztosan lehet hallani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#600) glugi válasza xrvman (#596) üzenetére


glugi
aktív tag

Igen, először ez a lehetőség merült fel, de én inkább egy privát megoldást szeretnék (hülyeség/nem hülyeség, döntse el mindenki:) ), bár ha jobban belegondolok, az andorid app miatt úgyis "lát" a google...

Na, paranoia off.... Szóval elvileg webdav-on keresztül simán menne a dolog (még ugye funplug nélkül is), de sehogy nem sikerült összehozni így sem.
PHPiCalendar-ral teszek még próbát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.