Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Tome08 válasza Geryson (#3999) üzenetére


Tome08
tag

hello,

a lényeg az, hogy a beépített valóban csak 20-at kezel, szóval itt a többség a Transmisson-t vagy rutorrentet-et hazsnál, ha leszeded akkor be kell hozzá kell adnod majd az alkalmazást.
[link] innen tudod lehúzni őket...

a feltöltéshez meg nyitnod kell egy portot a routeredben és akkor menni kell annak is, erről találsz infot lejebb...jó játékot :DD

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#4002) enginev3.0 válasza Tome08 (#4000) üzenetére


enginev3.0
félisten

Persze ez egyértelmű hogy check/hasholasnal a proci a halálán van, gondold el mikor nekem 2*140GB-os torrentet kellett ellenőriznie, egész este azt csinálta ;]

Ezért jó az utorrent, ott nincs ellenőrzés

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4003) Tome08 válasza enginev3.0 (#4002) üzenetére


Tome08
tag

na jó, most már tudom én is :D de konkrétan az első két nap majdnem kihajítottam az ablakon, már azt hittem vihetem vissza 3 napos cserébe... :W
na de most már tiszta, hogy ebbe egy sokkal komolyabb proci kéne, de ennyi pénzért ne várjunk mást ugyebár..

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#4004) Geryson válasza Tome08 (#4001) üzenetére


Geryson
addikt

ÓÓÓ, ez nagyon fain, köszönöm! A "Transmission"-t megtaláltam a linkben, a "Rutorrent"-et viszont nem. Tök mindegy, szedjem az elsőt, vagy mi a különbség?

Esetleg egy "how to" leírás valakinek angolul, németül, magyarul? A port megnyitása megy sztem (azt hiszem a DMZ-ben kell, nemde?), de a többit egyenlőre nem vágom...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4005) Geryson


Geryson
addikt

Hm, kicsit D-Link fórumoztam és annak ellenére, hogy meg sem találtam még mindig, hogy hogyan lehet külső progikat add-on-olni, találtam egy ilyet:

"The DNS-320L does not support the ability to manually install add-ons. This functionality is currently limited to the DNS-325, DNS-345, and DNS-327L"

Ez mondjuk egy 2013-as válasz, de egy D-Link experttől. Ez ugye akkor változott azóta?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4006) Tome08 válasza Geryson (#4004) üzenetére


Tome08
tag

ctrl+f és search ;) milyen Firmware verzió van a dobozon? lehet ott hasal el a dolog.
de sztm ha itt átolvasod kicsit akkor mindenre fény derülhet.

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#4007) Geryson válasza Tome08 (#4006) üzenetére


Geryson
addikt

1.03-as, el is kezdtem már leszedni a 1.04-et a D-Link oldaláról, de baromi lassú.

Mit olvassak át szted?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4008) sly160 válasza Geryson (#4005) üzenetére


sly160
csendes tag

De lehet, legalábbis az 1.04 firmware alatt biztosan. Management/Application management, és az Add ons pontnál. Fájl kiválasztása, és apply! Nekem így fut a Plex, és a Rutorrent is.

(#4009) Geryson válasza sly160 (#4008) üzenetére


Geryson
addikt

Na, ez mindjárt kiderül akkor. Management / Application management nekem is megvolt sejtés alapján, de ott nálam egyenlőre nincs Add ons portál.

Használjam a Rutorrentet? Javaslod, meg vagy vele elégedve?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4010) enginev3.0 válasza Geryson (#4009) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem inkább a transmissiont, rutorrent valamiért 100%-on járatta a procit néhány embernél, de lehet vele kísérletezni, én is fogok majd

(#4003) Tome08@ Lehetne erősebb, de akkor a fogyasztás nem ennyi lenne :)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4011) Geryson válasza enginev3.0 (#4010) üzenetére


Geryson
addikt

Oksa, köszönöm!

Brutális a D-Link support oldala. Nem hülyéskedek, 10-20 Kbyte-al jön le a firmware, a 41,5 megára azt írja, hogy 25 perc, de lesz ez még több is. 4x próbálom leszedni, valami miatt mindig megszakad... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4012) Geryson


Geryson
addikt

Hát ez eddig királyság. Lejött a Firmware 1.04b08, kitömörítettem, felraktam, újraindult az install után ez ez fogad. Sehova nem tudok klikkelni...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4013) Tome08 válasza Geryson (#4012) üzenetére


Tome08
tag

ismerős :D
"én ezt az 1.04b07 használom [link] :))

[ Szerkesztve ]

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#4014) enginev3.0 válasza Geryson (#4012) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam jó volt pedig, de nekem is lassan jött le

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4015) Geryson válasza Tome08 (#4013) üzenetére


Geryson
addikt

Na de most akkor mit csináljak? Egyrészt honnan töltsem, másrészt hogyan installáljam?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4016) enginev3.0 válasza Geryson (#4015) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbáld meg kikapcsolni, várni, újraindítani

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4017) Geryson válasza enginev3.0 (#4016) üzenetére


Geryson
addikt

Megvolt már, semmi... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4018) enginev3.0 válasza Geryson (#4017) üzenetére


enginev3.0
félisten

Reset gomb?

Valakinek sikerült már elérni a /Volume_1/Nas_Prog/ mappát? Ahová az addonsokat telepíti

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4019) Geryson válasza enginev3.0 (#4018) üzenetére


Geryson
addikt

Na jólvan, csak sikerült. 2x állítottam le több órára, de már megy. Holnap már próbálom is az add on hozzáadását! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4020) lafaty80 válasza enginev3.0 (#4018) üzenetére


lafaty80
őstag

root-al sem?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4021) enginev3.0 válasza lafaty80 (#4020) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mármint mire gondolsz?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4022) Geryson válasza enginev3.0 (#4018) üzenetére


Geryson
addikt

El sem hinné az ember a hibát. Kicsit Google-öztem és ott találtam egy olyat, hogy töröljem az előzményeket és a cookikat. Töröltem és láss csodát, utána már be bírtam lépni a felületre úgy, hogy ott voltak az ikonok.

Namármost, Transmission engedélyezve, ahogy indítanám kér felhasználót és jelszót. Ezt valaki? Sőt, egy leírás esetleg, hogy ne zargassam itt a népet mindenféle kérdéssel? Pl., hogy melyik portot kell majd nyitnom meg ilyenek... :R

Bocsánat, a jelszó megvan! :R

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4023) Geryson válasza Geryson (#4022) üzenetére


Geryson
addikt

Hát kéremszépen, nem kellett itt semmi mókolás, semmi port megnyitás. Úgy megy ez mint az ágybavizelés, szedi mint az állat a cuccokat. Egyenlőre úgy tűnik, hogy minden frankó!

Abban csak reménykedem, hogy megosztani is tud, azt egyenlőre nem látom...

Köszönöm mindenkinek!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4024) enginev3.0 válasza Geryson (#4023) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mennyivel töltesz?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4025) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv Fórumozók !

Ezt írtam a D-Link támogató oldalra:

"Üdv !

Segítséget szeretnék kérni otthoni zene lejátszáshoz.

Zenéimet .flac formátumban tárolom külön-külön mappákban a DNS-320-as NAS-omon.( firmware 2.05 ).-nem igazán szeretnék konvertálgatni.

Az ITunes szerver nem támogatja a flac formátumot, így azt nem fogom tudni steamelni.

Beszerzés alatt van egy FIIO E10K dac. Ezzel szeretném a zenét az erősítőbe továbbítani.

Windows szeretném elkerülni, ezért a távirányítással is vannak problémáim.

Kérdés: Létezik-e olyan - akár Frontend (pl.xbmc ) vagy más zeneszerver ( ingyenes vagy fizetős Foobar2000, Jriver stb. ) - a NAS-ra, amit aztán akár androidos 4.x, akár windows phone 8.1
telefonomról távirányítani is tudnék.

FIIO E10K USB DAC tudomásom szerint együtt működik más NAS-okkal (Synology ) az én DNS-320-asomról le tudom-e vajon majd játszani a zenéimet?

A NAS-om támogatja-e az usb audio class 2 protokollt?

Az USB mekkora adatsebesség átvitelére képes, Milyen felbontással, mekkora maximális frekvencián? (24 vagy 32 bit illetve 96 khz vagy 384khz. )

Esetleg DSD támogatás várható-e? http://en.wikipedia.org/wiki/Direct_Stream_Digital"

Ezt a választ kaptam:

"Üdvözlöm,

A megadott NAS termék funkciói ezen szempontból eléggé korlátozottak. Az eszköz iTunes szerverrel rendelkezik, illetve egy saját MyMusic alkalmazással. Ezen app-ok által támogatott formátumokra képes az eszköz.További add-onok sajnos nem érhetőek el ezen témában a készülékhez.

Az általunk gyártott DNS-320 készülék egy alap hálózati adattároló és a leírásában szereplő tudással rendelkezik.

Az USB adatsebessége az USB 2.0-a szabványnak megfelelő.

Az Ön által bekért adatoknak nem vagyunk birtokában, illetve nem történt hivatalos gyári tesztelés ezzel kapcsolatosan.

Best Regards,
Gyorgy Popovics
Technical Support Engineer Team Leader EE"

Utóbb kiderült, hogy a support nem volt pontos, mert a MyMusic app nem érhető el csak 320L-en, illetve az ITunes nem támogat semmilyen lossless formátumot.

Van vki.-nek valamilyen ötlete a témában?

Köszönöm

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4026) Tome08 válasza enginev3.0 (#4010) üzenetére


Tome08
tag

az mind semmi, ez talicska rutorrent még letöltésnél is 100% forgatja a procit...trasmission nem produkál ilyen jelenséget, megnéznéd? most 21 torrentből 6 aktív és abbol az egyik egy 30GB-os letöltés..igaz épp másolok is a tárterületre egy laza 500GB-ot, de akkor is..

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#4027) Geryson válasza enginev3.0 (#4024) üzenetére


Geryson
addikt

1000-es Digim van, ehhez képest elég gyökér, olyan 10 mega/sec-el jön. Speedtest tegnap este 100-at mért, általában 80 és 100 között vagyok.

Nem vágom még a Transmission-t, de 20 torrentnél kiírta, hogy "error" és felkiáltó jelezte, "unregistred torrent" dumával. Ez azt jelenti, hogy ez nincs is az NCore oldalon fent mint torrent, tehát teljesen feleslegesen seedeltem anno, merthogy rá sem tudnak keresni?

Szerk.: közben látom, hogy a feltöltésem továbbra is nulla. Hogyan lehetne megnézni, hogy tudnak-e tőlem szedni? Vagy tuti, hogy portot kell nyitnom? Nyitom én, csak tudnám, hogy melyiket...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4028) Tome08 válasza Geryson (#4027) üzenetére


Tome08
tag

(#3978) enginev3.0 postjában ott a port szám, amit a routeren kell megnyitnod

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#4029) enginev3.0 válasza Tome08 (#4026) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azért 500gb másolás, és mellette még torrent is, annyira sokat ne várj egy ilyen procitól, de remélem csak egy letöltés fut közben.

Rutorrentet nem tudok futtatni, feltettem, letöröltem, megint feltettem és most nem akar elindulni, valahogy el kéne érnem a telepítési mappát, ami nem jön össze

(#4027) Geryson@ http://www.canyouseeme.org/
itt nézd meg hogy a port amint fut a kliens aktív-e

Ha unregistered a torrent akkor nincs fent az oldalon, szóval feleslegesen seedeled

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4030) cyberg


cyberg
csendes tag

Azért tölt csak 3 Mb/s-el mert az új Transmission bugos! Írják is, hogy tedd fel az egyel régebbi verziót! :( Vagy várunk az újra!

(#4031) enginev3.0 válasza cyberg (#4030) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát én próbáltam több verzióval

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4032) Geryson válasza enginev3.0 (#4029) üzenetére


Geryson
addikt

Hehe, ez jópofa. Azt írja, hogy:

Success: I can see your service on 62.165.225.234 on port (51413)
Your ISP is not blocking port 51413

Ezzel szemben ha a beállításoknál nyomok rá arra, hogy tesztelje a portot (ott van ugye a gomb mellette), akkor ott nem jár sikerrel. Azt azóta észrevettem, hogy egy pár feltöltésem van, de mondjuk lehet, hogy azért ilyen lassú, mert én nem annyira nyomom (még) a pörgős torrenteket, azaz lehet nem is akarják tőlem szedni.

Ami viszont érdekes, hogy baromi lassú a letöltésem, ez nem is igazán értem. Most minden leállítottam és a Gravitációt elkezdtem leszedni. 300 kbyte-al nyomja. Nevetséges... :(

cyberg: Ez nekem szólt? :) Olvasom a gondolataimban? Délután mondjuk jött még nekem 8-10 körül, de most tényleg nudli lett...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4033) enginev3.0 válasza Geryson (#4032) üzenetére


enginev3.0
félisten

Várd meg hogy legyen több torrented, nálam szinte mindig ki van használva az a kevéske 3megabyte másodpercenként feltöltésnek
51 torrent, 10 aktív

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4034) Zacsi7


Zacsi7
csendes tag

Sziasztok!
DNS-320 -am van már vagy 3-4 éve. Van egy 1,5 és egy 2 TB-os winyó benne RAIDben. A winyón lévő adatok egy része fontos, nem törölhető.
Firmware 1.00 van rajta.
+ Transmission fut rajta.

- Firmware upgrade esetén a winyó tartalmát normál esetben érheti-e baj?
- Érdemes-e frissíteni, ha most minden működik rajta, kizárólag a DLNA hiánya van meg?
- Frissítés után a transmissiont újra kell telepíteni/beállítani?
Köszi.

(#4035) cyberg


cyberg
csendes tag

Geryson: Nálam is volt ilyen, hogy hiába engedélyeztem csak azt a portot akkor sem volt jó!
Megoldás: Maradjon minden ugyan úgy csak tedd be a pipát a véletlen porthoz! Azért kell mert körbe pásztázza a portokat és ha nem jár sikerrel akkor a Te általad megadott portot fogja használni! ;)

enginev3.0: Csak olvastam de nem próbáltam ki a többi verziót! És mi van akkor ha bepipálod a limitálást de mondjuk úgy, hogy ezt az értéket adod meg: 100000? Amit nem fog kihasználni de a Te netethez képest maxon fog jönni! :)

Zacsi7: Csak a Firmware fog frissülni, minden adat és beállítás megmarad! ;)

(#4036) enginev3.0 válasza cyberg (#4035) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbáltam régen 7000-re állítani de hiába, ugyan úgy tölt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4037) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valakinek sikerült már szuperül beállítani az rtorrentet?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4038) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#4037) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nekem a beépített is azt hiszem max ilyen 3.5mb/seccel töltött. rtorrent még nem rég óta van fenn, 12000 portot kellett nyitnom hozzá, még nem teszteltem, hogy mennyi a max sebesség, eddig csak 1,5mb/seccel töltöttem kb.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4039) graffin


graffin
csendes tag

sziasztok!

Elnézést, nem olvastam vissza, lehet volt már téma:
tevezek NAS-t venni, de a vinyó egyelőre nem fér a keretbe.
Viszont van egy 500-as notebook vinyóm, USBs rackben.
Tudja ezt is használni a kütyü? Sokat nem várnék, alap média tartalom megosztás USBről.

Müködhet, amig nem vszek egy vinyót?

Köszi
g

(#4040) Tome08


Tome08
tag

[link] akinek van kedve kis érdekességet megoldani az ne fogja vissza magát :U

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#4041) Geryson válasza enginev3.0 (#4037) üzenetére


Geryson
addikt

Nekem végül is az összes beállított torrent lejött, azóta meg-megoszt, de túlzásba semmiképpen nem viszi. Néha ilyen nevetséges 100 kbyte a feltöltés, de néha 1 megabájt/s is összejön. Ahogy írtam korábban, nálam brutálisan keresett torrentek nincsennek, tehát a feltöltésem sem ultra soha, de azért valami megyeget. Letöltésem 5-6 mega/s, ami elég nudli a gyári 125-höz képest (digi 1000), tehát nem egy fenomenális ez sem, de azért szedi ha éppen kitalálok egy filmet.

Tome08: Hoppá, ez érdekes. Azt hittem ez csak nálam van. Ezek szerint ez a torrentezés miatt lenne (néha)? Azt hittem én kötöttem össze rosszul valamit a kábelekkel - eléggé át kellett kötnöm a kábeleket, merthogy komplett router áthelyezés volt.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4042) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hát nálam rtorrentnél max 3mb/s a letöltési sebesség, a 6mb/s helyett, transmission tölt, de az meg fagyogat letöltés közben, rtorrent meg nagyon járatja a procit, és ez miatt használhatatlan, már a tököm kivan velük

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4043) Tome08 válasza Geryson (#4041) üzenetére


Tome08
tag

szintén digi?
üveg kábel jön be?
milyen a modemed és routered?

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#4044) h1ght3chzor válasza Tome08 (#4043) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ez nem modem, internet vagy kábel ilyesmi függvénye, sajnos ennyit bír a hardware,ha ennyit elértél, sajnos többet nem tudsz. Ha ez alatt a sebesség alatt vagy, akkor kell a többi dologban keresni a hibát. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4045) Tome08 válasza h1ght3chzor (#4044) üzenetére


Tome08
tag

ezt biztos nekem akartad?

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#4046) Geryson válasza Tome08 (#4043) üzenetére


Geryson
addikt

Jaja, üvegszál. Digi 1000-em van. Modem amit ők adnak, valami ZTE. Router most vettem egy ultrabrutál Linksys Gigabit-et.

Eddig TopNet 80 majd 200-am volt, amin csodálkoztam, hogy az 1000-re való áttérésnél nem adtak új modemet.

enginev3.0: Bocsi, hülye vagyok, nekem tényleg Transmission van, nem a Rutorrent. Mondom, a gyönyör egyenlőre határos, de végül is működik...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4047) Tome08 válasza Geryson (#4046) üzenetére


Tome08
tag

basszus akkor tulajdonképp minden kiszolgáló hardware-ed más mint nekem...
azaz más modemed van, jobb router-ed és mégis a jelenség hasonló....
ebből azt a következtetést tudom levonni, hogy a jel gyenge, ilyen terhelés kiszolgálásához... :W

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#4048) h1ght3chzor válasza Tome08 (#4045) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ja upps, lehet nem neked, azt hittem a másra írtál. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4049) h1ght3chzor válasza Tome08 (#4047) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Itt valószínű, hogy a jellel van problémád, nasnak nem kellene befolyásolnia a tv nézést főleg optikai kábelen. Esetleg próbáld meg kihúzni az utp kábelt a nasból amikor tapasztalod ezt, de szerintem nem fogja megoldani. Egyébként az, hogy a nason hogy nézed a filmeket, az internettől független, mivel LANon keresztül megy, ott a nas-tv útvonala a meghatározó.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4050) Zacsi7 válasza graffin (#4039) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

graffin:
a notebook winyó is OK bele. Ettől még a venti is kevésbé fog bekapcsolni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.