Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Na, hozzám is megérkezett végre.
A különbség a régihez képest leírhatatlan, de ez nem lepett meg, mart a MindigTV HD-jához már hozzászoktam. Nem mindegy milyen TV-n nézi az ember
106 cm-es Panasonic FullHD TV-n nézem, a minőséggel teljesen meg vagyok elégedve.
Az 5 HD csatornán tökéletes még az is, ami épp nem HD-ben lett felvéve.
A többi csatornán is óriásinak látom a különbséget.
Mondom még1szer, a TV nagyon nem mindegy. Aki kisebb TV-n nézte, annak ennyire nem tűnik fel a minőségi változás az SD csatornákon, de ekkora és ilyen TV-n a különbség hatalmas.
Nagyon megéri.

Viszont pendrive-os felvétel visszajátszásnál borzasztóan akad.
16 GB-os a pendrive, leformáztam, felveszi, de a lejátszás nagyon rossz.
Mintha valaki már szenvedett volna ezzel és megoldotta, mindjárt visszaolvasok.
Ha esetleg valaki tudja a megoldást, jelezze.

Arra gondolok, hogy a pendrive adatátviteli sebességénél lehet a gond, viszont ezt meg az cáfolja, hogy a DUNE HD médialejátszóba dugva a fullHD filmekkel semmi gondja a pendrivenak.

szerintetek?

(#9402) Feci40 válasza Gasparius (#9401) üzenetére


Feci40
tag

Mint már írtam Kingston usb 3 16Gb használok.
Tegnap újra vissza formáztam EXT3 ra vettem is fel rá 3 műsort.
Ma reggel az első rögzítés nem akart elindulni, második elindult utána vissza tértem az elsőre és az is elindult viszont valóban néha megakad.
Elmentem közben itthonról és a táv kapcsolós dugajt kikapcsoltam tehát semmi tápot nem kap a beltéri.
Haza érve bekapcsoltam mindent amit áramtalanítottam , parabola bekapcs és ez fogad tehát azt jelenti mindent törölnék de nem akarom mert tudom van rajta rögzített műsör.
Rendszer beállításokba belépve ez fogad .
Szóval soha ne húzd ki a konnektorból a készüléket!!
Akkor kérdem én, hogyan takarékoskodjak, ha sok készenléti készülékem van?

(#9403) marion1 válasza Feci40 (#9402) üzenetére


marion1
tag

KAON beltérinek a fogyasztása elhanyagolható.[link] emiatt kár kihúzni

[ Szerkesztve ]

(#9404) Feci40 válasza marion1 (#9403) üzenetére


Feci40
tag

Én is néztem a fogyasztását, van is képem róla, csak nem láttam értelmét linkelni mert láttam valaki már írta.
Igen ha egy készüléket nézel de a lakásban már nem 1-ről beszélünk a mai világban.
Én éves szinten sikerült spórolnom, hogy mindig áramtalanítok ha nem tartózkodunk itthon.
A másik, falun sokszor előfordul az áram kimaradás, szelesebb időben és egyik készülékem sem csinál ilyeneket, mint pl Wayteq 95cx a KAON viszont igen ,ezt szoftveresen javítható lenne,.

[ Szerkesztve ]

(#9405) marion1


marion1
tag

Szép dolog az új ügyfelek megszerzése különböző kedvezményekkel[link] de azért a régi ügyfeleknek is adhatnának valamilyen kedvezményeket.

(#9406) marion1 válasza Feci40 (#9404) üzenetére


marion1
tag

Ebben igazad van de ha kitapasztaltad melyiknek kell működnie, mit akarsz felvenni ,csak azt hagyod áram alatt.

(#9407) Feci40 válasza marion1 (#9405) üzenetére


Feci40
tag

Azt már megtanultuk meglévő ügyfeleknek semmi nem jár.

[ Szerkesztve ]

(#9408) marion1


marion1
tag

Premier league miatt valóban van ici-picit aggódnunk,de aki elnyerte a 2013/14 – 2015/16 ig szóló közvetítési jogokat reménykedjünk benne ,hogy ők a fővállalkozók,és ezt a csomagot értékesíti tovább kisebb társaságoknak. köztük a DIGI-nek is.[link]

[ Szerkesztve ]

(#9409) Winnie The P válasza marion1 (#9403) üzenetére


Winnie The P
őstag

Mondjuk azért heves zivatar esetén nem árt kihúzni a konnektorból (én kiszoktam, sőt a fejből jövő kábel is kitekerem a beltériből)!
Főleg mert már elszenvedtem egy másodlagos villámcsapást amit a (számítógép, telefon, akvárium, hifi torony, router, telefontöltő) bánt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9410) Ance válasza Winnie The P (#9409) üzenetére


Ance
őstag

Nagyon ráérsz :) Én inkább biztosítást kötöttem.

(#9411) Winnie The P válasza Ance (#9410) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nem tudom, hogy mire gondolsz "Nagyon ráérsz" :) . És lehet hogy hihetetlen de a házamon van biztosítás.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9412) Gasparius válasza Feci40 (#9402) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Logikusan végiggondolva a pendrive problémát, az lehet a nem mindegy, hogy mekkora az írási sebesség.

SD csatornán keresztül a felvétel hibátlan, ezt is kipróbáltam már.

HD-n akadozik, sztem venni kell egy magasabb írási sebességre képes pendrive-ot.

(#9413) Watt25 válasza Gasparius (#9412) üzenetére


Watt25
veterán

Persze, lehet írási sebesség probléma, de ezt azért le lehet tesztelni számítógéppel. És nem kell óriási írási sebességre gondolni. A legdurvább HD csati sem több, mint 12Mbit/s, vagyis kb. 1,5MByte/s írási sebességet jelent. Ennél egy picit kell többet tudnia a pendrive-nak és akkor már valszeg nem lehetne vele gond.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9414) Gasparius válasza Watt25 (#9413) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Tesztelgetem, az SD felvételnél is akad probléma, de az még elviselhető lenne, töredéke annak, amit HD-nál produkál.
Egyelőre egyik pendrive-nál sem működött jó.
Mi a teendő, hova forduljak, érdemes-e cserét kérni, vagy várjak egy szoftverfrissítésre?
Az az érzésem a DIGI-nél is csak tanulják még ezt a készüléket, így elég ad-hoc jellege lenne, ha cseréltetném, vagy bejönne,. avgy nem.
Aki használja a pendrive-os felvételt, kérem írja le a tapasztalatát, mert engem idegesít.

(#9415) Roshan válasza Gasparius (#9414) üzenetére


Roshan
tag

Vettem mar fel SD es HD-t is, SD-nel soha nem volt baj, HD-ba volt hogy ugy akadozott a kep hogy nem lehetett elvezni, de volt mar hogy kivaloan felvette es nem szaggatott! Szal nem pendrive a problema, valami mas lehet a gaz, egyszer jo egyszer nem..

(#9416) Gasparius válasza Roshan (#9415) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Igen, az USB-nek ezt simán kéne vinnie.

Az szerintem biztosnak látszik, hogy felvételnél jön be a hiba, mert visszanézve a rossz felvételt, a hibák mindig pontosan ugyanott és ugyanúgy jelentkeznek, akárháynszor nézem vissza.

(#9417) threk válasza Gasparius (#9414) üzenetére


threk
csendes tag

Nálam is ugyanez van.
SD jól működik, még PVR-nél is. HD felvételre viszont teljesen alkalmatlan.
Gondolom ennek köszönhető, hogy nem reklámozza a DIGI ez a rögzítő funkciót annyira.
Bízok benne azért, hogy majd egy új szoftverrel tudnak javítani a dolgon.

(#9418) Feci40 válasza Gasparius (#9414) üzenetére


Feci40
tag

Nekem már a második beltéri, az első a harmadik napon úgy kiakadt semmit nem lehetett csinálni vele hiába húztam ki a konnektorból.
Egy korábbi beírásomnál megtalálod.
Szóval az első is ugyan ezeket a felvételi hibákat produkálta, beolvasta, nem olvasta be , elindult nem indult el a felvétel ,kikapcsoltam bekapcsoltam error stb.
Ennek a beltérinek óriási szoftveres problémája van amíg nem csinálnak rá frissítést csak kínlódunk vele.
Addig HDD meg sem próbálom .

(#9419) Feci40


Feci40
tag

(#9420) Mate


Mate
nagyúr

Az a vicces, hogy mindenki szidja a digi úgy boxait, hogy szarok. Lehetett volna annyi esze diginek, hogy letilja fenébe a felvevő funkciót és máris meglenne oldva a hibák 90%. Máris elégedettebbek lennének az emberek, mint most.

(#9421) jegenye77


jegenye77
addikt

Mi lehet az oka annak,hogy folyamatosan van egy szellemkép a nézett csatorna alatt?
Olyan mintha egy másik csatorna menne alatta és halványan látszódik.Egy csík látszódik folyamatosan ami jobbról balra végig kúszik a képernyőn.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#9422) zoli38


zoli38
csendes tag

itt olvastam hogy ujjabban nem ker a digi kauciot. Igaz ez? Z

(#9423) Minstrel válasza zoli38 (#9422) üzenetére


Minstrel
senior tag

Igaz, egy hete cseréltem és már akkor se kértek.

(#9424) zoli38 válasza Minstrel (#9423) üzenetére


zoli38
csendes tag

koszonom! meg valaki akinek ingyen kicsereltek? Z

(#9425) Billy76 válasza zoli38 (#9424) üzenetére


Billy76
csendes tag

péteken cseréltem Szegeden, tényleg nincs kaució...

1 papírt írsz alá, melyben 1 év hűséget vállalsz és persze +500 ft a bérlet/hó...

1 beltérit vissza adsz a tartozékaival (távirányító, kábel, kártya, doboz)...

és már viszed is haza a Kaon beltérit... :-)

hd csatik szépek, az sd-k rendgeteget javultak, epg jó, pvr felejtős...

egyszerűen jó választás a csere, én hyundairól váltottam...

ja és ez egykártyás beltéri cserére vonatkozik, akinek dual van, annak a dual helyett egy hd és egy sd beltérit is adnak...

(#9426) zoli38 válasza Billy76 (#9425) üzenetére


zoli38
csendes tag

koszonom.

(#9427) Mate


Mate
nagyúr

Ha én bemegyek és kérek egy kaon HD beltérit megvételre, akkor is le kell adnom egy régit, vagy olyan esetben nem?

(#9428) Winnie The P válasza Billy76 (#9425) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Azt esetleg le tudnád írni, hogy milyen hosszú a hdmi vezeték? Kerestem itt infót róla a topikban de vagy nincs vagy elsiklottam felette! Illetve annyit kérdeznék még, hogy szerződést kell-e vinni vagy csak elég a személyi igazolvány, meg persze a cserélni kívánt készülék a tartozékaival?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9429) threk válasza Winnie The P (#9428) üzenetére


threk
csendes tag

1m-es a HDMI kábel, amit hozzá adnak.
Elég a személyi.
Nekem egyébként nem kellett aláírnom hűségidőt. Nem is került szóba...

(#9430) Anonymus23 válasza Mate (#9427) üzenetére


Anonymus23
veterán

Amennyiben az előzőt bérelted, akkor igen.
Pl én anno az első szerződésemet vagy 8 éve kötöttem, és megvásároltam a beltérit. Pár évre rá felmondtam, mert elköltöztem, és ott kábelTV volt, egyedül a kártyát kellett visszaküldeni a beltéri az maradt nálam.

A PL miatt újra beköttettem 3 éve, akkor viszont már nem vásároltam meg a beltérit, hanem ők adták (dual). Így ezt a beltérit most elvitte magával a szerelő, hiába megvásároltam a mostani beltérit is, az előző dual beltéri a Digi tualjdonában volt, így azt vitték is. De még mindig van egy single beltéri ami továbbra is a Digi tulajdonában van, mert a dual helyett hozott egy SD beltérit, meg a Kaont-t.

Így most van otthon 3 beltérim, ebből igazából csak a Kaont-t használom :)

Szerintetek a régi beltérimmel tudok kezdeni valamit? Mármint el lehet adni?

;) - The Power of the Light Side

(#9431) Mate válasza Anonymus23 (#9430) üzenetére


Mate
nagyúr

Érdekes a dolog. Nekem két sd beltérim van már vagy 8 éve, 3000Ft/hó a legnagyobb csomaggal, vagyis nincs külön havidíja a második boxnak. Nem igazán értem, hogy ha veszek mellé 15-ért egy boxot, akkor miért kérik vissza azt a boxot, amit bérlek, mellé miért nem lehet...

(#9432) AtHoS válasza Mate (#9431) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg azért, mert nem lesz kártyád a 3. készülékhez. Ha meg igényled a 3. kártyát, akkor bérleti díj rulez

read-only mode on the forum

(#9433) Mate válasza AtHoS (#9432) üzenetére


Mate
nagyúr

2 beltérit engedik, hármat miért nem? Én ezen vagyok fennakadva.
Ha 2 sd beltérid van és hd-t veszel, kicserélteted a meglévő sd-t továbbra se lesz bérleti díj, pedig adnak a hd-hoz kártyát.

(#9434) Winnie The P válasza threk (#9429) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi szépen az információt. Azt hiszem akkor vennem kell majd egy hosszabb hdmi vezetéket.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9435) Anonymus23 válasza Mate (#9433) üzenetére


Anonymus23
veterán

Engedik a 3. beltérit is, akkor ha jól láttam +300 Ft a 3. beltéri díja, illetve nem is a beltéri díja, hanem a 3. szolgáltatásé.

Nekem is a 3000 Ft-os csomagom van, eddig 2 Tv-re volt egy dual SD beltéri a szolgáltató tulajdonában, most (mivel megvettem a HD beltérit) a díj bár ugyanannyi maradt, a HD beltéri az enyém, az SD még mindig a szolgáltatóé.

Kérdés az, hogy te most mennyi TV-n akarod használni a szolgáltatást, illetve a 2 beltéri, amit most használsz, az a te tualjdonodban van-e, vagy a Digié?

Ha továbbra is 2 TV-n akarod használni, és Tiéd a beltéri, akkor szerintem havidíjemelés nélkül kapsz (15eFT-ért) egy HD beltérit, csak a kártyát kell visszaadnod a Diginek abból az SD beltériből, amit ezután nem fogsz használni.
Ha 3 TV-n akarod használni, akkor elvileg lesz 15 eFt a HD beltéri, + havi 300 Ft a 3. szolgáltatásért.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#9436) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Készenléti állapotban hogy lehet 0 a fogyasztás, amikor az adapternek világít a lede?

Nektek sem írja ki a műsor címét, ha kapcsoltok a csatornák között? Csak, ha megnyomom az info gombot.

(#9437) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Ha a csatornalistából választjátok a csatornát, nem tűnik el nektek sem a lista?
Nekem csak az exittel

(#9438) marion1 válasza Gasparius (#9437) üzenetére


marion1
tag

Nekem eltűnik miután kiválasztom a nézni kívánt csatornát majd nyomok egy OK.

(#9439) Minstrel válasza fsanyi78 (#9436) üzenetére


Minstrel
senior tag

Biztos csoda led :U Gondolom nem teljesen 0 a fogyasztása, de ilyen hétköznapi fogyasztásmérők nem mutatnak adatot ha 1 W alatti a fogyasztás.

(#9440) Gasparius válasza marion1 (#9438) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Ja, ha nyomsz egy OK-t akkor igen.
de egy OK-t már nyomtál előtte

(#9441) marion1 válasza Gasparius (#9440) üzenetére


marion1
tag

Igazad van kétszer kell megnyomni az OK-t,csak úgy a tűnik el a programlista.

(#9442) Gasparius válasza marion1 (#9441) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Hát ez az.... azt várná az ember, hogy pár mp és eltűnik magától

(#9443) molvany


molvany
senior tag

Mi lehet az oka annak, hogy a beltérin eltérö a két AXN Jel szintje ( és két beltérin is eltérö ).

Jel szint :
AXN - 75 %
AXN CE - 38 % ( az AYN CE - gyakorlatilag nézhetettlen, szaggat, kép áll, stb )

Van egy másik beltéri.
Ugyan azon a koaxon.

Jel szint :
AXN - 75 %
AXN CE - 75 %
Nézhetöek.

WhatsApp :+491737182060

(#9444) eriq


eriq
csendes tag

Pár hete már én is tulajdonosa vagyok a "KAON NA1000HD" beltérinek :-) Nagyon vártam!
Ajánlom mindenkinek, a HD-s adások nagyon szépek, hozzáteszem nem mind1 kinek milyen a tv-je.
Azt azért megjegyzem, hogy az SD adások a Humax 4-esen szebbek voltak (szerintem). Viszont én 90%-ban csak a digi sport ill. sport csatornákat nézem.
Ami kicsit szokatlan volt számomra, az a bekapcsolás hossza, kb. 38 másodperc kell neki, ami nem kevés, utána viszont a csatorna váltás gyorsnak mondható!
Másnak mi a véleménye erről?

Ha gyors cserét szeretnél, akkor mindenképpen személyesen kell elmenni az ügyfélszolgálati irodába.
Mikor hazavittem persze nem mentek a csatornák, nem aktiválták rendesen a kártyát, de ezt gyorsan el tudtam intézni telefonon.

Összességében nagyon elégedett vagyok vele 10-ből 9-cet adok rá. Hozzáteszem a pendrive-os felvételt még nem volt szerencsém kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#9445) baluka26 válasza eriq (#9444) üzenetére


baluka26
veterán

Sok idő, mire bekapcsol, de azért ennyire nem.

Nálunk szebbek SD adások is (Humax 2 volt előtte), Samu C650 a tv.

Csatornaváltás patent!

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9446) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

2 tv-re a HD box mennyi + költség havonta?
Jelenleg DIGI+ van itthon 2 tv-re.Aki hasonló konstrukcióban bérelt hd boxot segítene?Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9447) Mate válasza Orlin (#9446) üzenetére


Mate
nagyúr

Csak 1 tv-re lehet HD boxot igényelni.

(#9448) Feci40


Feci40
tag

Napok óta jól működik 16Gb FAT32 alatt a pendriverem.
Újra formáztam de nem engedtem a gyors formázást a pc-én.
Azóta csak SD adást rögzítettem HD adást nem,nem fagyott meg áramtalaníthatom akkor is jól működött.
Folytatom a kísérletezést mert mert HD adást ebben a formátumban csak max 2ó lehet rögzíteni 4Gb korlát miatt.
Azt gyanítom hogy a beltéri is gyorsformázást csinál.
Ha valaki tud programot Win7 alá ami megcsinálja a lassú formázást EXT3-ra az írjon .

[ Szerkesztve ]

(#9449) Watt25 válasza Feci40 (#9448) üzenetére


Watt25
veterán

De miért segítene bármit is a teljes formázás? Ha tele tudod úgy másolni a pendrive-ot, hogy gond nélkül vissza is tudod olvasni ami rajta van, akkor nem lehet vele gond.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9450) Mate válasza Feci40 (#9448) üzenetére


Mate
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.