Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) NagyDave válasza Mate (#9050) üzenetére


NagyDave
tag

Értem. Miért, mekkora tányérod van? A "kis" UPC-s tányérral is lehetne jó minőségű a vétel, tegnap tapasztaltam...nem nálam, nekem nem olyan van, nálunk Digis "nagy" antenna van :D

Na, megláttalak másik fórumon is :U Mert olvasom a szöveget, mondom ilyen adatokat írtál ide is nekem, és aztán megláttam a nevedet :DDD Kicsi a világ :) Amúgy meg nem is létezik másik fórum, na :DD

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#9052) Mate válasza NagyDave (#9051) üzenetére


Mate
nagyúr

:D Régóta kerestem jó, szakmai fórumot, kabelmania ajánlotta ma. Mikor regisztrálni akartam láttam, hogy foglalt a nickname, ekkor ugrott be, hogy régen fórumoztam ott :D

(#9053) NagyDave válasza Mate (#9052) üzenetére


NagyDave
tag

Én nem olyan rég regisztráltam oda, de még nem nagyon írogattam ott, inkább olvastam csak :DD

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#9054) repvez


repvez
addikt

Valaki megrendelte már a Diginek a HD szolgáltatását? Milyen csatornák vannak HD-ban és milyen a beltéri hozzá.?

Esetleg van olyan beltéri ami többmindent tud és csak az előfizetést kell a digitöl megkérni hozzá?
Olyan beltéri kéne ami multimédia lejátszóként is lehetne használni esetleg LAN csatlakozója is van.

(#9055) Mate válasza repvez (#9054) üzenetére


Mate
nagyúr

Ez a műholdas digi topic! :D

Viccet félretéve, egyelőre semmi ilyenről nincs hír. kaon na1000HD-t adnak. Ez szerintem semmit nem tud azon kívül, hogy kitudja milyen minőségben HD-t varázsol a tv-re.

(#9056) Watt25 válasza repvez (#9054) üzenetére


Watt25
veterán

-M1 HD
-Sport1 HD
-DIGI Sport 1 HD
-DIGI Animal World HD
Beltéri

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9057) repvez válasza Mate (#9055) üzenetére


repvez
addikt

Pont ezért irtam ebbe a topicban mert a müholdas HD vétel érdekelne a digitől.
Egyébként ez a beltéri lene?

Csak mert nem találok róla semmilyen leirást, hogy az USB és RJ-45-ős csatlakozón keresztül mit lehet rákapcsolni illetve milyen formátumot ismer.
Mert ha a LAN részre rátudom kötni a routert és az USBre egy mobil winyót az már ugy jó lenne.

ÉS arról sem találtam semmi infót, hogy a szabadon fogható többi csatorna közül van e HD adás még a külföldi adásoknál amit tudna fogni.

(#9058) Mate válasza repvez (#9057) üzenetére


Mate
nagyúr

Viccként írtam, hogy digitől ne nagyon számíts ilyenre, itt örülni kell a HD-nek és pont, extra igényt ritkán adnak :)

Gyanítom, hogy egyiket se fogod tudni használni, ahogy korábbi beltériknél se lehetett. Szabadon fogható csatornákkal kapcsolatban se lennék optimista. Szerintem marad a digi "csak a mi csatornáink" szoftvere és akkor nincs mód hozzáadni sajátot. Persze merül fel a kérdés, hogy ha megveszem a beltérit, milyen jogon tiltja le ezeket a dolgokat, de hát ez már más tészta.

(#9059) repvez válasza Mate (#9058) üzenetére


repvez
addikt

Remélem azért lesznek ilyen irányú tapasztalatok hamarosan.
Egyébként a digitől fuggetlen beltérit lehet használni vagy csak azt amit a digi ad az előfizetéshez? Mert ha lehet akkor melyek azok a beltérik amivel
Tudok HD adásokat fogni és a netre is rá tudom kötni? Vagy sok médiaformátumot lejátszik.

(#9060) Mate válasza repvez (#9059) üzenetére


Mate
nagyúr

Egyelőre semmi hír arról, hogy lehetne csak kártyát kérni. Ha nem digisport miatt kell a digi és ilyen irányú igényeid vannak, inkább UPC-t válaszd.

(#9061) AMDFan


AMDFan
addikt

Jól értem, hogy a HD adásokat csak 1 TV-n lehet majd fogni? Tehát nem lehetséges két HD beltérit igényelni?

(#9062) repvez válasza Mate (#9060) üzenetére


repvez
addikt

Azt a baj, hogy olyan területen lakom ahol nincs választási lehetőségem, mivel nincs kiépitve kábel rendszer , és még az internetre is csak az invitelt választhatom nincs más alternativa.
És azért lenne jó ha találnék egy olyan beltérit amivel akár a földi DVB adásokat is és a multimédia anyagokat is le tudom játszani, mert azért költséghatékonyabb lenne 1 készülékkel mindent megcsinálni mint mindegyik funkcióra venni egy külön boxot ami , plusz áramfelhasználást és plusz távirányitót jelent.

Gondolkodtam még az IP tv-n is de az invitelnél jelenleg is csak 5mbittel netezek azon meg ne igen akarjak HD adásokat is futtatni mellette.

(#9063) Mate válasza repvez (#9062) üzenetére


Mate
nagyúr

UPC-nek is van műholdasa. Ráadásul náluk lehet csak kártyát kérni, így megoldható olyan eszköz, ami egyszerre több mindenre is jó+náluk jó pár HD csatorna van és folyamatosan bővül.
Alapcsomagok, a hd +pénz

Alapcsomag:3000, majd 3200
+ HD: 1500
+1 kártya: 500
Összesen: 5000
Diginél ez 3500, de akkor az ő készüléküket használod és csak 1 hd box.
Viszont UPC-nél nincs hűségidő.

AMDFan

Igen, az ÁSZF alapján csak 1-et lehet, a többi sd.
Ha nem kell kihívni a szerelőt, akkor kijátszható a dolog, csak drága. Mert megrendelsz még egyet más névvel, csak akkor az alapdíj megkétszereződik.

[ Szerkesztve ]

(#9064) Mate


Mate
nagyúr

Itt is azt írják, hogy ha megveszed 15-ért nincs havidíj :)
Illetve változás van DIGI Animal World HD helyett DIGI World HD.

(#9065) stmiklosi válasza Mate (#9058) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Értelmezés kérdése, még ha nem is tetszik.
" Persze merül fel a kérdés, hogy ha megveszem a beltérit, milyen jogon tiltja le ezeket a dolgokat, de hát ez már más tészta."
Te veszel tőle egy beltérit, ami azt tudja, amit tud, így veszed meg. Jogod van nem megvenni.
Ő meg legfeljebb nem adja (nem tiltja!) azt szoftvert, amelyet Te szeretnél.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#9066) stmiklosi válasza Mate (#9064) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Erre gondolsz?
"set top box készülékre van hozzá szüksége az előfizetőknek, mely havi 500 Ft-ért bérelhető, 10000 Ft kaució mellett (mely a havidíjból jóváírásra kerül), de meg is vásárolható, 15000 Ft-ért, így a havi 500 Ft-ot sem kell megfizetni."
Az 500 Ft a bérleti díj (nem a havidíj), amit vásárlás esetén nem kell megfizetned.
StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#9067) Mate válasza stmiklosi (#9065) üzenetére


Mate
nagyúr

Vegyük a régi boxok példáját. Megvették és digin kívül bármilyen műholdat be tudtak állítani vele, illetve tudták a csatornákat rendezni. Jó vétel, mert ha digine vége, akkor is lehet még fogni az ingyenes csatornákat.

Jött egy frissítés, ami letiltotta a funkciót, hogy lehessen rendezgetni a csatornákat és hozzáadni nem digis csatornát. Ebben az esetben jogosan van felháborodva az aki megvette a boxot és használhatatlanná tették, vagy sem? Nem volt kötelező megvennie, de mikor megvette még volt alternatíva digin kívül.

Igen, arra az 500Ft-ra gondolok és én is így gondoltam. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9068) stmiklosi válasza Mate (#9067) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Értem én, amit mondasz, de gondolj utána, mi érdeke lenne a DIGInek, hogy Neked 15000Ft.-ért egy fullos (most a példa kedvéért kicsit túloztam) HD-s beltérit adjon.
Mondjuk ennyiért én is vennék, a Digi meg kell a kutyának. Ebből neki semmi haszna nem lenne, márpedig minden a profitról szól.
22000 alatt nem kapsz sehol a piacon, logikus, hogy ezt és így csinálja.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#9069) Lacpac válasza repvez (#9062) üzenetére


Lacpac
őstag

Akkor nézni kell egy DM800-at. Azért ezt, mert ehhez van a legtöbb info a neten.
Van más lehetőség is. (Nekem t-home-os ADB5800s van Freebox 7.1.7-es enigmával. Átalakítással, postázgatással megállt a költség 20k-ban. Ugyanazt tudja mint egy DM800 1 tunerral)
Lehet kapni dvb-t usb tuneret hozzá.
UPC Direct-el leszerződni (csak kártyát kell kérni). Boxot hálózatra kötni, szoftvereket telepíteni, beállítani.
Aztán mehet is tv, és a filmnézés is. Egy helyről.

[ Szerkesztve ]

(#9070) Mate válasza stmiklosi (#9068) üzenetére


Mate
nagyúr

Digi-től lehetett jó pár olyan boxot venni, ami egy fillért nem ért, nem hogy azt az árat, amit elkértek ért. Én erről beszélek. Neki lehet haszon az, hogy 1 évig előfizetője leszel a hűségidő után és mivel utána is csak alapcsomagot kell nézned, valószínűleg marad a vevő, ha már beruházott a kütyüre. Ha meg eltelt 2-3 év és lemondja, a boxot meg szeretné használni, akkor 3 év alatt bőven volt annyi haszna a diginek, hogy "odaadja" a boxot neki úgy, hogy használni is tudja. De itt első sorban a régi beltériről beszélek, amit használtak az emberek 5-6 évig és mikor elmennek a digitől kuka. Pedig bőven nyert a digi rajta, mert mint mondtam, azok a boxok elég nagy kövér 0-ák.

(#9071) Lacpac válasza Mate (#9070) üzenetére


Lacpac
őstag

Azok a boxok arra jók, hogy elküldje az ember kiolvastatni a box és rsa key-t. A művelet után kuka a beltéri.
Az egész arra jó, hogy innentől az ezeréves boxban használt kártya elindítható egy normális beltériben.
Az más kérdés, hogy vajon megéri e a művelet. Ha az ember tudja hogy sokáig digis marad akkor igen.
Vagy ha csereberén gondolkozik.

(#9072) mate3553:
Ez így van. Nem tudom mennyiért csinálják, de biztos nem 1-2 k. 10-15-ben biztos benne van.

[ Szerkesztve ]

(#9072) Mate válasza Lacpac (#9071) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem igazán éri meg szerintem. Csomó pénz, ennyiért egyszerűbb UPC-hez menni.

(#9073) Orlin


Orlin
addikt

Csak én érzem erőltetettnek ezt az egész hd dolgot?
Kicsit kapkodásnak látom,h most gyorsan behozzák a hd csatikat.
Nem rossz dolog mindjuk, de lehetne sok dolgot javítani a ez elött is.
Persze értem h nem lehet valami jó h a upc minden héten szinte hoz egy hd csatit :D

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9074) Mate válasza Orlin (#9073) üzenetére


Mate
nagyúr

A gond ott van, hogy túl hamar kiderült, hogy jön hozzájuk a hd. Mivel 1,5 éve ígérgetik, ezért igencsak ki vannak éhezve rá az emberek. Arra leszek kíváncsi, hogy hd boxxal milyen minőségben jönnek majd az sd csatornák. Mert ha ugyan olyan minőségben, mint hyundai beltérivel, akkor nem nagyon fogja megérni egyelőre azért a 4 csatornáért.

(#9075) Watt25 válasza Mate (#9074) üzenetére


Watt25
veterán

Én most ez alapján befrissítettem a táblázatomat. Úgy vettem észre, hogy az eddigi alacsony bitráták még alacsonyabbak lettek a nyári adatokhoz képest. (Amennyiben lehet hinni a linkelt oldalnak.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9076) Mate válasza Watt25 (#9075) üzenetére


Mate
nagyúr

Majd kiderül mit sikerül kihozniuk belőle. Digit ismerve, nem vagyok nyugodt.

(#9077) NagyDave válasza Mate (#9074) üzenetére


NagyDave
tag

Szerintem az SD csatik jobbak lesznek, mint a Hyundai beltérin, mert ha ez nem így lenne, véleményem szerint a HD csatornák minősége is borzalmas lenne, tehát nem lenne HD. Azért HDMI kábellel és HD-s beltérivel szerintem jobbak lesznek az SD csatik is :) De szerintem nagy csodára nem kell számítani, vagyis én már említettem többször is, hogy a T HD-s beltérijétől se vagyok elragadtatva, vagyis némelyik SD csatorna minőségétől. A Disney csatorna feltűnően "rossz" minőségű, persze CRT tévén szebb képet nem is láttam, mint amilyet a T ad :)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#9078) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

megy a digisport2 hd is
- ha érdekel valakit

(#9079) Mate válasza Tibiajax (#9078) üzenetére


Mate
nagyúr

Na ez jó hír, köszönjük! :)

(#9080) Mate


Mate
nagyúr

Elvileg a beltérin lévő usb-ről nem lehet lejátszani filmet, sorozatot stb. Viszont fel tud rá venni a beltéri, megállítható, visszatekerhető az élő adás :)

(#9081) missgrace válasza Amarth (#7882) üzenetére


missgrace
csendes tag

Igazad volt. Fél óra alatt megcsinálták, azóta nem jött elő a probléma.

(#9082) Mate válasza missgrace (#9081) üzenetére


Mate
nagyúr

Szétcsavar, pár kondi kiforraszt, újat berak, összecsavar és kész? :) Esetleg még állított a tányéron is egy kicsit a képek miatt?

(#9083) missgrace válasza Mate (#9082) üzenetére


missgrace
csendes tag

szervízbe vittük a beltérit

(#9084) NagyDave válasza Mate (#9080) üzenetére


NagyDave
tag

Na, ez nagyon jó lesz akkor! :C :DD

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#9085) Amarth válasza missgrace (#9081) üzenetére


Amarth
aktív tag

Kb kicserélték benne a tápot.Lényeg,hogy működik :)

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#9086) zeg74 válasza Mate (#9080) üzenetére


zeg74
aktív tag

Ha tényleg így van az nagyon jó hír. :C
Pedig most akartam váltani szolgáltatót. Eddig is csak a digi sport tartott vissza. Lehet, hogy maradok még egy kicsit...

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#9087) Mate válasza zeg74 (#9086) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is csak digisport miatt vagyok, de az minden pénzt megér jó minőségben :D

(#9088) Tibiajax válasza Mate (#9087) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

írok a románoknak, tőled kérjenek akkor háromszoros pénzt majd havonta a szolgáltatásért

(#9089) Mate válasza Tibiajax (#9088) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha 3x ennyit kérnének érte, akkor örülnék a legjobban :D Mindenki otthagyná őket és elbuknák a közvetítési jogokat :D

(#9090) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Tv Tunert analógra állítottam, melyik csatornán jön a jel? Nyomtam egy keresést, de nincs eredmény...

Köszi!

═════════════════════════════════════════

(#9091) stmiklosi válasza RootRulez (#9090) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
És mi van az antennabemenetre dugva?
Szoba, esetleg tetőantenna? Bár nem tudom van-e még analóg adás...
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#9092) Watt25 válasza RootRulez (#9090) üzenetére


Watt25
veterán

Te miről beszélsz?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9093) Mate válasza Watt25 (#9092) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jól értem, akkor nem scarton, hanem koaxon kötötte össze a tv-t/tunert és a beltérit. Ráküldött egy keresést, de nem találta meg.

(#9094) RootRulez válasza Mate (#9093) üzenetére


RootRulez
félisten

Úgybííííz! :K

Azt hittem egyértelmű a kérdésem. :U

Szóval?

═════════════════════════════════════════

(#9095) stmiklosi válasza RootRulez (#9094) üzenetére


stmiklosi
tag

Hm... Na mégegyszer.
És honnan várod/kapod/kapnád az analóg jelet?
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#9096) RootRulez válasza stmiklosi (#9095) üzenetére


RootRulez
félisten

Két kártyás beltéri. Egyiken egy tv, másikon a gép. :K

═════════════════════════════════════════

(#9097) Mate válasza RootRulez (#9096) üzenetére


Mate
nagyúr

Simán meg kellene találnia. Állítsd nagyobb tartományra az autóhangolást. Esetleg nézd meg a készülékhez adott leírást, hátha írja, de nekem nem rémlik.

(#9098) Tp_fan


Tp_fan
tag

Sziasztok

Most nézem hogy nincs Discovery Channel , se Animal Planet csak nálam van ilyen?

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#9099) Mate válasza Tp_fan (#9098) üzenetére


Mate
nagyúr

Senkinél sincs. Digi kirakta őket.

(#9100) Tp_fan válasza Mate (#9099) üzenetére


Tp_fan
tag

na bazz :W
Nálam volt Digifilm is de csak egy ideig veleetek is szívóznak

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.