Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) AtHoS válasza Mate (#9900) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Saját HD box is jó vagy mindenképpen bérelni kell tőlük hozzá? Utóbbi esetben elég húzós a HD-zás náluk :F

read-only mode on the forum

(#9902) Mate válasza AtHoS (#9901) üzenetére


Mate
nagyúr

Mármint digi műholdasnál?

500 Ft/hó a hd beltéri. De csak 1-et lehet kérni.

Nem drágább, mint a konkurenciánál. Mindenhol sokba kerül a hd.

pl. upc-nél 1500 Ft/hó, kivéve ha legnagyobb csomagot veszed, ott ingyen van. Csak a csomag 6300-ba kerül.

Igazából mindenkinek mérlegelnie kell, hogy mit akar. Digi a legolcsóbb, de szerintem pl. upc jobb szolgáltatásokat nyújt, magasabb szinten.

Szintén mérlegelni kell, hogy hány tv-hez kell. Ha több tv-hez, akkor digi kilőve, mert ott csak 1 hd box-ot lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

(#9903) AtHoS válasza Mate (#9902) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A linkelt vidanetnél :B

2100 listaár (+ 2200 a box havonta, ha csak a sajátjukkal lehet fogni)

read-only mode on the forum

(#9904) Mate válasza AtHoS (#9903) üzenetére


Mate
nagyúr

Vidanetet nem ismerem, csak rányomtam a hd csomagra és kidobta a csatornákat.

Szerintem van vidanetnek topicja, ahol értenek hozzá :D (Én sajnos nem)

(#9905) AtHoS válasza Mate (#9904) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Annyira nem érdekel, csak meglepődtem a HD költségén :B

read-only mode on the forum

(#9906) Mate válasza AtHoS (#9905) üzenetére


Mate
nagyúr

Minél kevesebb előfizetője van egy cégnek, annál drágábban tudja csak adni a hd-t. Ha UPC-nél min. 1000Ft/tv a felár, mit várunk a kisebbektől? Egyedül digi kábelnél nincs felár, de ott meg máson spórolnak és sajnos ez elég nagy baj. Hosszú távon nem fogják bírni.

(#9907) Zaja2


Zaja2
senior tag

Sziasztok! Valaki be tudna nekem masolni privat uzenetbe a teljes digitv + csomag juniusi csatornakiosztasat? koszonom!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#9908) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Szerintetek van értelme a Digi World és a többi Digi csatorna miatt reklamálni?
Baszott hangosak az ajánlók.A műsor normális hangerővel megy utána meg az ajánlóban szívroham... :W
Elvileg a Médiatanács-nál lehet jelezni mert van törvény erre.De ahogy olvastam ez csak a hazai csatornákat tudja büntetni?

Thx

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9909) Mate válasza Zaja2 (#9907) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt tényleg nem értem. Miből áll felmenni a digi honlapjára? Kb. 40 másodperc alatt megnézhető a csatornakiosztás.

(#9910) karldergroße válasza Mate (#9909) üzenetére


karldergroße
senior tag

Tudja valaki, ki adja jövőre az angol fociligát (premier league). Fontos lenne tudni ahhoz a döntéshez, hogy kell-e nekem a hd...

(#9911) szilard28 válasza Orlin (#9908) üzenetére


szilard28
aktív tag

elméletileg ilyenkor a külföldi társhatóságot értesíti a hazai (pár napja olvastam hogy a románok megbüntették valamelyik tv-t a magyarok jelzése alapján)

(#9912) elodman válasza Orlin (#9908) üzenetére


elodman
aktív tag

Ave!

Filozóm a Digi tv és az UPC Direct műholdas verziói között. Csatornakínálatban UPC dir. medium hasonló áron kb. 8 csatornával többet ígér.
DE:

- Tényleg többek szerint olyan szívroham elősegítően hangos a Digi World és a többi Digi csatorna ajánlói?
(Mi különösen allergiásak vagyunk már a Kossuth rádió baromi hangos signáljaira is)

- Vajon e saját Digi csatornák elég nívósak, tartalmasak és javasolnátok a mexokott, más szolgáltatóknál kínáltak helyett?
(pl. a szokványos tudományos / természeti Animal, Discov, NatGeo, Spectr., stb. -nál jobbak?
Számomra ezen műsorok harmad ennyi műsoridőbe zsúfolva lennének nézhetőek, feltételezve előre megfontolt, kizárólagos TV-zést.)

Köszi, ha regéltek.

[ Szerkesztve ]

(#9913) szilard28 válasza elodman (#9912) üzenetére


szilard28
aktív tag

A saját digi csatornák aránylag jók, pl. a digi animal world

A discoveryt én már nem hiányolom, korábban is alig néztem annyira egy fossá vált.

Ajánló hangereje szvsz elfogadható.

Képminőség szempontjából én nem tapasztaltam észrevehető különbséget.
Az elektronikus műsorújság a diginél többször hiányzik.

(#9914) justaview válasza elodman (#9912) üzenetére


justaview
őstag

A Digi World HD a kedvenc csatornám lett nagyon hamar. Szerintem színvonalasabb, mint az általad felsoroltak, bár ez nyilván ízlés kérdése is.

A műsorújság hiánya a legtöbb csatornánál viszont engem nagyon idegesít.

[ Szerkesztve ]

(#9915) elodman válasza justaview (#9914) üzenetére


elodman
aktív tag

Köszi @szilard és @justaview!
akkor mégis Digi lesz a vége, főleg, h. 6 hónapig szüneteltetni is lehet,
és jobbak a csatik mint UPC direct-nél

1- Beltéri egység választásban mit javasolnátok egy db., képcsöves, Scart-os TV-hez?

Megbízható, némi media player-es képességű (pl. pendrive-ról), HD nélküli Box lenne a legjobb.

Hyundai HSS-7160NA (duál beltéri)
Hyundai HSS-1160NA
Hyundai HSS-1165NA
Hyundai HSS-3169NA
Hyundai 5160 (mini)
HUMAX+I
HUMAX+II
HUMAX+III
HUMAX+IV

Ráadásul úgy látom, új előfizetőként ingyen lehet bérelni 1 TV-hez a Box-ot. Izgi.
[link]
--

2- Valahol olvastam, hogy az általános 60cm-es tányér nem mindig válik be.

Vajon utólag is felár nélkül cseréltethetem nagyobbra, vagy rögtön egy 80-100 cm-est kéne venni, vagy ez Digi-éknél nem választható?

Köszi, ha susogtok! Ave

[ Szerkesztve ]

(#9916) Mate válasza elodman (#9915) üzenetére


Mate
nagyúr

Mindenképp a hd boxukat javaslom.

(#9917) Feri1990 válasza elodman (#9915) üzenetére


Feri1990
tag

Az anyagárlista alapján: [link] nem lehet választani, hogy mekkora antennát akarsz felrakatni... max ha magadnak megveszed a nagyobbat külön és akkor azt szerelik fel.

Beltéri egységnél csak azt döntheted el hogy HD vagy SD beltérit kérsz. Ezen belül olyat hoz ki a szerelő ami épp van náluk készleten.

Médialejátszást USB-ről szerintem egyik beltéri se tud max a HD-s KAON (de szerintem ez is csak a saját felvett tartalmat tudja)

(#9918) Gyuree91


Gyuree91
tag

Szevasztok muholdguruk! Olyan kerdesem lenne, hogy sok default user szidja, lemondta a Digitv-t a rossz idojarasnak koszonheto elvezhetetlen tartalmak miatt.

Kerdesem ebbol adodna, vmi extra f@sza vevofej, lavor csere stb-vel nem oldhato meg, hogy nagy szelben, 20cm hoban, tombolo esoben is meg elvezo legyen a teveadas?? :)

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#9919) Mate válasza Gyuree91 (#9918) üzenetére


Mate
nagyúr

Több dologgal is lehet kísérletezni:

1. Áthelyezni a tányért
2. Nagyobb, jobb minőségű tányér.
3. Drágább, jobb fej
4. HD box
5. Újrakábelezés, minőségi kábelekkel
6. Pontosan beállítani a fejet, tányért.

(#9920) WalterODim válasza jegenye77 (#9860) üzenetére


WalterODim
csendes tag

Hali!

Lett valami megoldás erre a hangcsúszásra? Nálam is ez a hiba, 1,5 hónapja vagyok "boldog" tulajdonosa a műholdas tv-nek és a kezdetek óta jelen van mind az sd mind a hd box-on. Felhívtam őket, hogy ez normális-e mire az volt a válasz, hogy természetesen nem és küldtek egy szervizest aki... hogy is mondjam, nem volt a helyzet magaslatán és én mondtam neki szinte végig, hogy miket próbáljunk meg. Végül egy fejcsere lett ami akkor éppen úgy nézett ki, hogy megoldotta a problémát, de nem így van, azóta visszatért vagy jelen volt már akkor is nem tudom, de +0,5-2 mp között rengeteg csatornán el van csúszva a hang. Természetesen ismét hívom őket, csak gondoltam megkérdezem hátha valaki másnak sikerült már megoldania ez a hibajelenséget.

(#9921) szilard28 válasza elodman (#9915) üzenetére


szilard28
aktív tag

Nekem 90-es tányért tettek fel, mert a kisebb a szerelő szerint rosszabb időben nem jó (pedig már volt egy 60-as tányérom)

A 90-es szerelési kellékkel, de fej ill. tartó nélkül 3400 ft-ba került.

(#9922) Ance válasza WalterODim (#9920) üzenetére


Ance
őstag

Vedd a saját kezedbe a dolgokat. :) Nekem is volt problémám, úgyhogy vettem egy OPTICUM RED PLUS Twin fejet. De válassz bármi hasonlót, a lényeg, hogy a zajtényező: 0.1dB legyen minden kimeneten. Óvatosan megközelítve a dolgot, simán ki tudod cserélni a fejet az antenna elmozdulása nélkül. Ha már most ilyen jobb minőségü a fej, akkor ne cseréld le, hanem:

Akár az új fejjel, akár a régivel tudsz kicsit állítgatni úgy, hogy kicsit meglazítod a fejet tartó bilincset és előre (antennához közelítve), vagy hátra tolod benne a fejet. Nézd közben a jelerősség, jelminőség értékeket. Nálam az jött be, amikor mindkettő magas, de nem térnek el nagyon egymástól.

Remélem sikerül javítanod valamit.

(#9923) Winnie The P válasza Ance (#9922) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szerintem nem fogja vele megoldani, nálam egy ilyen fej van a tányéron, és sajnos nálam is előfordul a hangcsúszás probléma. Volt már erről itt szó a topikban korábban.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9924) Feri1990


Feri1990
tag

Aki esetleg az angol bajnokság miatt venné igénybe a digi szolgáltatásait annak megkönnyítheti a döntést: [link]

(#9925) Orlin válasza Feri1990 (#9924) üzenetére


Orlin
addikt

hmmmm....jobban őröltem volna ha máshol lesznek.
amúgy lesznek még új hd adók?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9926) Feri1990 válasza Orlin (#9925) üzenetére


Feri1990
tag

Azt nem tudom, de ha azt nézzük, hogy más szolgáltatóknál a HD csatikért külön kell fizetni, így szerintem kizárt, hogy ingyen betegyenek a jelenlegieken felül (na meg a Digit ismerve majd 1 év múlva reagálnak arra hogy talán lenne rá igény :D ).

(#9927) Orlin válasza Feri1990 (#9926) üzenetére


Orlin
addikt

De ott legalább a nem hd beltérik korszerűbbek :)
Ahogy olvastam másik fórumon ahol váltanak pl hd-re ott a kieső régi beltériket kiviszik az új előfizetőknek...

Most is szerintem tojást lehetne sütni rajta olyan meleg :/

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9928) Ance válasza Orlin (#9927) üzenetére


Ance
őstag

A tojássütő az plusz 1 funkció. Örülj neki. :) Egyébként nálam soha nem melegedett ennyire.

(#9929) Quler


Quler
csendes tag

Üdv
Nemrég vettem egy LG 42LA660s tv-t.DVB-T/DVB-C/DVB-S tuner van.Digi tv-s előfizetésem van.A régi tv-men egy beltéri egységgel együtt jött az adás.A kérdés az,hogy csak a beltérivel együtt foghatom a Digi tv adásait,vagy elég csak rákötnöm a tányérból bejövő kábelt a tv megfelelő csatlakozójára?Mert eddig bárhogy próbálkoztam,mindenféle adás bejött,de magyar egy sem.A másik az,hogy hogy kellene beállitani a tv-t,hogy tudjam fogni a Digi tv adásait?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv

(#9930) AtHoS válasza Quler (#9929) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A Digi által adott beltérivel tudod csak fogni a csatornákat. Ez van...

Szerk
A beltérit milyen módon kötöd a TV-re?

koax-al kötve asszem C36 csatira kell beállítani a TV-t, de ezt lehet állítani a beltéri menüjében
RCA, scart kötéssel értelem szerűen a TV-n megfelelő bemenetet kell kiválasztani

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9931) Quler válasza AtHoS (#9930) üzenetére


Quler
csendes tag

AV-vel megy a beltéri csatlakoztatása a tv-hez.
Mondjuk elég ratyi minőségü az adás.:(

[ Szerkesztve ]

(#9932) Anonymus23 válasza Quler (#9931) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mivel a kártya és a beltéri össze van pároztatva, így mindenképpen szükséged lesz a beltérire, de érdemes átállni a HD (KAON) beltérire, sokat dob az SD adások minőségén, nem beszélve a HD csatornákról.
Ja és legalább a KAON-nál HDMI kábellel fogod tudni összedugni.

;) - The Power of the Light Side

(#9933) senlo


senlo
csendes tag

Sziasztok! Lcd Led tv-n milyen minőségben foghatók HD KAONnal a csatornák? Olvastam itt korábban h a régi beltérikkel sok gond van/volt. Az új HD beltérivel -nem a korábbi beltérikhez hasonlítva mert nekem olyan nem volt - mennyire elfogadható a minőség? Jelenleg beltéri antennás vételről ledes tv-n mennek az alap csatornák, kristály tisztán. Épp fontolom a digi HD előfizetést. A PL miatt döntöttem így, bár ha nem jó a minőség akkor UPC kábelt választom.

Kiokosítanátok?

[ Szerkesztve ]

(#9934) Ance válasza senlo (#9933) üzenetére


Ance
őstag

Ha az ár annyira nem számít a kettő általad írt előfizetés között, akkor én az UPC kábelt ajánlom. A műholdas digi annyira van távol a kristálytisztától, mint a himalája attól, hogy síksággá nyilvánítsák.

(#9935) Quler válasza Anonymus23 (#9932) üzenetére


Quler
csendes tag

Köszi a választ,akk átváltok KAON-ra.

(#9936) DonMarco válasza Ance (#9934) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Ha kaonnal nézel sd adást hdmi-n keresztül, akkor semmivel sem rosszabb a kép mint az upc kábelesnél ! Hd adásnál úgyszintén. Úgyhogy bocsi de valótlant írsz,a kaon-os cucc már igenis jó. :)

(#9937) Orlin


Orlin
addikt

Helló!

Valaki írja már le hogyan van ez a HD dolog! :DD :B Néztem a digi oldalát ,de nem tiszta...
Most van egy beltérink az én szobámban és innen megy a másik szobába koax-al az adás a 2. tv-re.
Ha akarok hd beltérit akkor hányat kell kérnem 2 vagy egy,hogy 2 tv-én nézhessük úgy mint most.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9938) danee91 válasza Orlin (#9937) üzenetére


danee91
senior tag

Elvileg HD beltériből maximum 1 lehet nálad...

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#9939) Ance válasza DonMarco (#9936) üzenetére


Ance
őstag

Akkor nem azonos a véleményünk,pedig ugyanazt nézzük. :) 42-es tévém van. A HD jó tényleg (mondjuk a földfelszini jobb), de az sd adások némelyike botrányos. Gondolom azoknál spórolnak a sávszélességgel. Ha valaki nem csak a HD adókat nézi, csalódni fog, azért írtam.

(#9940) DonMarco válasza Ance (#9939) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Főleg Sd adásoknál azért látsz külömbséget tisztelt kolléga :) mert szinte minden adás felvétel függő. Sokszor látni pl hogy ahány képváltás,annyi féle képminőség és ez pláne észrevehető ha "nagy" tv-d van :) Nekem 46"-os a led tv-m én is tudom miről beszélek.

(#9941) Ance válasza DonMarco (#9940) üzenetére


Ance
őstag

Egyszer hasonlítsd össze a földfelszíni és digi tv-s sd adásokat. Akkor te is tudni fogod én miről beszélek :) Egyébként mindegy. A tanácsom tartom a kérdezőnek: ha a pénz engedi, akkor az UPC kábelt választanám a minőség és a plusz szolgáltatások miatt (pl. ha több tévéje van, akkor mindegyikhez normális beltéri jár, mi meg már 2 tévénél szenvedünk).

(#9942) DonMarco válasza Ance (#9941) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Van földfelszinim is. Lehet hogy nem tudod,de a "mai" tėvék hdmi bemenete gyárilag másképp van beállítva,gondolok itt a kontraszt,fény,szinbeállitás stb... namármost,ha ugyan azzal a paraméterekkel állítod be a földi adás képét akkor semmit sem fogsz észrevenni szemmel (max műszerrel) tudom,mert próbáltam :) Egyébként abban egyet értek ha a pénz nem számít akkor rendeljen upc-t a fenti polgár mert több a hd csatorna.(egyenlőre remélhetőleg)

[ Szerkesztve ]

(#9943) Orlin válasza DonMarco (#9942) üzenetére


Orlin
addikt

meg ha a sport nem számít :P

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9944) Orlin válasza danee91 (#9938) üzenetére


Orlin
addikt

Akkor csak egy tv-én nézhetünk HD adást?
Még mindig nem tiszta :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9945) DonMarco válasza Orlin (#9944) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Ha pl 2-tv-re van az előfizetésed akkor azt lehet csinálni hogy 1 kaont megveszel,(tudtommal 15-rugóért) 1-gyet meg bérelsz +500 ért

(#9946) danee91 válasza Orlin (#9937) üzenetére


danee91
senior tag

[link]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#9947) senlo válasza Ance (#9934) üzenetére


senlo
csendes tag

Köszönöm a szíves válaszokat.

(#9948) senlo válasza Ance (#9934) üzenetére


senlo
csendes tag

Köszönöm a szíves válaszokat. Meglepő h a minőség terén ekkora a véleménykülönbség.

(#9949) zeg74


zeg74
aktív tag

UPC Direct: HD felbontás csökkenés

Csökkent a UPC Direct által sugárzott HD csatornák felbontása. Az eddigi 1920x1080 felbontás helyett csak 1440x1080 pixelben élvezhetjük ezentúl az új adókat.

A felbontás csökkentés az új HD TP-n lévő csatornákat érinti, amik a következők: Euro Sport HD, Euro Sport 2 HD, Sport 1 HD, Rtl Klub HD. Az alacsonyabb felbontás gyengébb minőségű képet eredményez, de ezáltal több hely marad a TP-n újabb csatornák számára. A régi HD TP-n ez a felbontás csökkentés már korábban megtörtént, akkor az HBO HD és az m1 HD értéke csökkent 1440x1080 képpontra. A UPC hivatalos kommunikációja szerint "ez nem eredményez rosszabb képet, szabad szemmel nem észlelhető a különbség, csak műszerre állapítható meg." A gyakorlati tapasztalatok azonban nem ezt mutatják, nagyobb lapos tévén jól látszik a felbontás csökkentése miatti gyengébb képminőség. A szolgáltató azt javasolja, hogy akit zavar a felbontás csökkentése, az tegyen panaszt a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül, és a panaszok számától függően a jövőben lehet, hogy majd felülvizsgálják a HD felbontás kérdését.

[link]

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#9950) Minstrel


Minstrel
senior tag

HD csatornák jók mindenkinél? Mert nálam csütörtök óta csak összetöredezett kép van mindegyiken, akkor még kicsit borongós volt az idő ezért betudtam annak, de azóta már többször is volt tiszta ég és ahányszor akartam nézni mindig rossz volt, az összes többi szép és jó, csak a HD-k akadnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.