Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9301) Ance válasza zeg74 (#9296) üzenetére


Ance
őstag

Tehát most fizetek havi 3000-ret, abból a te elmondásod szerint az első 2 hónapban jóváírnak havi 3.500-at. Tehát kapok egy 500-ast a borítékban? Az izgalmas lesz....

Nekem tök mást mondtak, de úgy látom nem vagyok egyedül. A digis kislány meg ha olvassa a fórumot és állítólag rossz infót olvas, akkor vehetné a fáradtságot, hogy bepötyögje az igazságot.

Na majd az első számlán meglátjuk.

(#9302) AtHoS válasza Ance (#9301) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A 3000-hez hozzájön még a HD beltéri 500-as bérleti díja, így már 3500.

De egyébként ahogy írod, majd a számlán jelentkezik úgyis. Egyébként elég érdekes, hogy nem képesek ugyanazt az infót közölni az ügyféllel, ami jó lenne, ha egyezne a valósággal is. Ilyen ÜSZ mellett én nem csodálkoznék a helyükben a reklamációkon. Persze mindig a felhasználó a hülye, mert nem képesek az ÁSZF-ben, a weboldalukon, telefonos üsz-on, helyi kirendeltségeken ugyanazzal az infóval szolgálni. Na persze tisztelet a kivételes eseteknek, de most ezzel a HD beltérivel elég nagy a kavarodás

read-only mode on the forum

(#9303) Mate válasza AtHoS (#9302) üzenetére


Mate
nagyúr

Lehet hülye felvetés, de nem kéne ezt pontosan leírni ÁSZF-ben? Ott annyi szerepel, ha jól futottam át, hogy havidíjban írják jóvá.

Bár lehet úgy értik, hogy a bérlés havidíjából írják jóvá, ergó havonta 500 Ft-ot, vagyis 30 hónapra előre kifizeted a HD box bérleti díját.

Ami röhejes szerintem, hogy 15.000-ért meg lehet venni a hdmi kimenetes boxot +hd csatornák, így a külön fenntartott "hdmi beltérit" 70.000-ért lehet megvenni, ráadásul még csak nem is kapsz hd csatornákat....

(#9304) Ance válasza AtHoS (#9302) üzenetére


Ance
őstag

Lehet, hogy én értek félre nagyon valamit, de ha előre befizettem 10000 forintot egy olyan dologért, amit bérlek, akkor amikor jóváírják (visszaadják) a befizetett összeget, nem 3000 forint a számlám, főleg nem 3500, hanem 2500. Ha 3000 lenne, akkor az nem jóváírás, mert nem kapok vissza semmit, ha 3500, akkor a befizetett 10000 forinton túl még én fizetek további havi 500-at az előfizetési díjon felül.

(#9305) zeg74


zeg74
aktív tag

Majd elválik az első csekk küldésekor. Akkor okosabbak leszünk! De az tényleg röhej, hogy az előfizetők háromféle verziót kapnak ügyfélszolgálatonként.

[ Szerkesztve ]

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#9306) Billy76


Billy76
csendes tag

Ha én jól értelmezem (még nem cseréltem beltérit, de én is akarok), akkor van 3000 ft havidíjad + lesz ezután 500 Ft bérleti díjad.

Mivel nincs arról információ, hogy a kauciót pár hónapig nem számítják be a havidíjba, ezért vélelmezem, hogy az alábbi konstrukció van:

3 hónapon keresztül - 3000 ft az előfizetői díj, de az 500 ft-os bérleti díjat fizeted, majd a 4. hónapban -1000 ft az előfizetői díj, a maradék 2000 ft előfizetői díjat és az 500 ft bérleti díjat fizeted, majd az 5. hónaptól 3000 ft előfizetői + 500 ft bérleti díjat fizetsz tovább...

remélem érthető voltam...

(megjegyzés az apró betűs részeket nem olvastam el... )

:C

(#9307) borist


borist
tag


így néz ki a számlán, amit nem értettem a 03.09-én egyenlege:3697ft, felhívtam az ügyfélszolgálatot, de ők sem értették, azt mondták várjam meg a következő számlát

[ Szerkesztve ]

(#9308) Orlin


Orlin
addikt

Valami nagyon nem stimmel a Diginél...Nagyon nem lenne jó ha itthon is bekövetkezne mert elszaladnának az árak tuti...

Műholdas DIGI nélkül maradnak a horvátok

A Telekom Austria leányvállalata, a Vipnet, felvásárolta a DIGI horvát műholdas részlegét, az ügylet értékét nem hozták nyilvánosságra.

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9309) Orlin


Orlin
addikt

Premier League bajnokság közvetítési jogok:

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9310) Ance válasza borist (#9307) üzenetére


Ance
őstag

Ha jól látom akkor az -3.697. Tehát nem tartozás, hanem ők tartoznak. De most akkor már végképp nem értek én sem semmit.

(#9311) Mate válasza Orlin (#9309) üzenetére


Mate
nagyúr

Ebből mi olyan derül ki, ami érint minket?

Én bízom benne, hogy digi műholdas részlegét eladják idehaza is, megveszi UPC és valamilyen úton-módon upc kábelre felkerülnek a digisportok, vagy csak simán nem kerül be az új cégnek a kínálatába és így digisport lehúzhatja a rolót.

Amúgy nem hiszem, hogy idehaza eladják, akkor nem bajlódnának a hd boxokkal.

(#9312) Anonymus23 válasza borist (#9307) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ebből a számlából az derül ki, hogy kifizettették veled a márciusi részhónap bérleti díját, az Április hónap teljes díját, és egyösszegben levonták a kaúciót, így még Ők tartoznak, és a fennmaradó összeget a következő 2 számlából fogják még jóváírni.
Így mi értelme van egyáltalán a kaúciónak??? :Y
Kvázi a kaúció azt jelentené, hogy addig megtartja magának a Digi, amíg az előfizetője vagy, hogy ha szándékosan tönkreteszed, vagy eladod a beltérit, akkor is pénzénél legyen. Errefel meg levonják az első számlából :)

Nevetséges ez az egész, főleg, hogy az ügyfélszolgálaton mindenki mást mond.

Szerintem ez a "kaúció" csak arra szolgál, hogy ne mindenki azonnal cseréltesse le a beltérit, hanem szépen folyamatosan, pl mint a romasoron járda/kapu/tető stb hiányoznak, de mindegyik házon van digi műholdas antenna ;]

;) - The Power of the Light Side

(#9313) baluka26


baluka26
veterán

Huhú, nagyon odabasz a műholdas HD, ma cseréltük le beltéri egységet, és hát a sportadódk össze sem hasonlíhatók SD-vel :C

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9314) zoli38


zoli38
csendes tag

Sziasztok! nos egy barátom aki véletlenül szerel megerősitett abban hogy nem kell éég beleugranom a hd-s világba digi módra. Bár azt el kell ismerni ma magyarhonban a legolcsób és legtöbbet adó szolgáltatás ma ithon. Csak hasonlítás képpen upc-és thhome csatorna kínálata. pici pénzlrt elégé elfogadható. pén két beltérire fizetek 68csatornára 3000ft.-ot.

(#9315) Roshan


Roshan
tag

Ma sikerult felvennem! ha a sima sd csatornarol veszek fel nincs baj, ha HD akkor szaggat, pixelesedik a kep, nezhetetlen.

(#9316) aiminet válasza Roshan (#9315) üzenetére


aiminet
tag

Pendriver USB-vel? hány GB-od? Kérdeztem hogy müködik e HD adás pl: mtv 1 HD és TXT müködik?

Köszönöm

(#9317) Roshan válasza aiminet (#9316) üzenetére


Roshan
tag

16 Gb-os pendrive van hasznalatban, MInden HD adas tokeletesen megy, Megneztem neked nincs teletex a HD M1-en, viszont a sima m1-en van...

[ Szerkesztve ]

(#9318) jegenye77 válasza zoli38 (#9314) üzenetére


jegenye77
addikt

Indoklás?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#9319) Anonymus23 válasza zoli38 (#9314) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezzel azért nem igazán értenék egyet már csak az alábbiak miatt is:

* Akit érdekelnek a sportműsorok, vagy konkrétan a PL / La liga, annak nagyon megéri végre HD-ban nézni. (M1 nekem eddig is HD-ban volt, mindigTV)

* Habár eddig is digitális adás jött, de magából az STB-ből végül is analóg módon ment át a jel, így a HDMI csatlakozó (és ezzel együtt a direkt digitális jel) mindenképpen kellene, hogy valamiféle javulást okozzon még az SD adásoknál is (attól függetlenül, hogy bitrátában nem változtattak, de pl jelen beltérivel is sokkal jobb a HD csatornák vétele amióta HD-ban sugározzák, főleg Sport1-nél nagyon feltűnő volt a változás)

* Kisebb fogyasztás, megnéztem a jelenlegi STB-t, pont a dupláját fogyasztja, mint a KAON, ami havi kb 300 Ft csökkenést jelenthet a villanyszámlában.

;) - The Power of the Light Side

(#9320) AtHoS válasza Mate (#9303) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tegyük helyre a logikai pontatlanságokat :K

Ha 10.000 a bérlés és a havidíj 500, hogyan jön ki 30 hónap?

Ance
"Tehát most fizetek havi 3000-ret, abból a te elmondásod szerint az első 2 hónapban jóváírnak havi 3.500-at. Tehát kapok egy 500-ast a borítékban?"
Ezt számtanilag nem raktad rendesen össze, arra írtam, hogy a 3000+500 az 3500, tehát nem értem hogyan merült fel nálad az 500-as "boríték".

"amikor jóváírják (visszaadják) a befizetett összeget, nem 3000 forint a számlám, főleg nem 3500, hanem 2500. Ha 3000 lenne, akkor az nem jóváírás, mert nem kapok vissza semmit, ha 3500, akkor a befizetett 10000 forinton túl még én fizetek további havi 500-at az előfizetési díjon felül."

Előbbiből egyenesen következik: ha jóváírnak valamit, attól miért is csökkenne a számlád értéke. A számlád ugyanúgy 3500 függetlenül attól, hogy jóváírnak valamit számodra avagy sem. A fizetendő összeget befolyásolja a jóváírás. Tehát, ha 3500 a számlád értéke és jóváírják számodra az 500 Ft bérleti díjat, akkor hogyan is jön ki nálad 2500.

Szerintem kicsit belekavarodtál a számla értékébe illetve a fizetendő összegbe.

No most, hogy kicsit rendbe raktuk a logikai gondolatmenetet, dobhatjuk is sutba, mert borist számlájából kiderül, hogy nem csak a bérleti díjat írják jóvá, hanem az egész havi előfizetési díjat.
Ez viszont örömteli lehet, mert így "csak" 12 hónapra kötik magukhoz a HD beltérit bérlő ügyfeleket.

A -3.697-es összegnél nekem erősen gyanús, hogy zsidó szám a 3-as és a 6-os, mivel egyeznie kellene a számlaérték összesennel. Ami azt jelentené, mivel negatív hogy ekkora összeg van még maradványban jóváírás tekintetében.

Gyorsan megnéztem a legújabb számlámat. Meglepett, hogy szerepel rajta a felnőtt csomag a rá vonatkozó kedvezménnyel együtt. Mivel nem rendeltem meg a csomagot nem értem miért számlázzák :F még ha jóvá is írják

read-only mode on the forum

(#9321) Anonymus23 válasza AtHoS (#9320) üzenetére


Anonymus23
veterán

Te is kevered a szezont a fazonnal:
Nem a bérleti díjat írják jóvá,, hanem az előre befizetett kauciót!
Rakd helyre pls a logikai gondolatmenetedet :)

A kérdés mindig a körül mozgott, hogy mennyi idő alatt vonják le a számlából.
Kiindulva a belinkelt számlamásolatból, teljesen logikusan épül fel, és számszakilag illetve számviteli szempontból is helyes:
Összeg + ÁFA - tartalom / összesen
2126 + 574 - Ez a szolgáltatás díja / +2700 Ft
8 + 2 - Felnőtt csomag / +10 Ft
-8 + -2 - Felnőtt csomag jóváírása / -10 Ft
317 + 86 - Beltéri bérleti díj RÉSZHÓNAP / +403 Ft
394 + 106 - Beltéri bérleti díj következő TELJES hónap / 500 Ft
-10000 + 0 - Kaúció (ÁFA mentes, vagy 0% ÁFÁS- nem tom) / -10000 Ft
Így jön ki a -6397 Ft-os számla.

Mivel visszautalni a digi nem fog, a következő teljes havi számlákkal fogja a fenti minuszos összeget kompenzálni
Következő havi számla lesz elvileg 2700+10-10+500 = 3200 Ft, nem kell fizetni, fennmarad -3197 Ft egyenleg
Azután következő számla lesz elvileg 2700+10-10+500 = 3200 Ft, itt már elvileg 5 Ft-t kellene fizetni ha betartják a kerekítés szabályait, de az is elképzelhető, hogy ezt is jóváírják/elengedik.
Gyakorlatilag a 4. hó számlájától fog fizetni 3200 Ft-t havonta.

;) - The Power of the Light Side

(#9322) AtHoS válasza Anonymus23 (#9321) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez nem banki terület, ahol a folyószámlára érkező tételeket jóváírják! :W

Kereskedelemben jóváírni kiszámlázott tételt lehet. Mivel a kaució nem számlázható (ez ugye befizetés és nem nyújtott szolgáltatás ellenértéke), így az az ügyfél egyenlegén jelenik meg (ez is csak azért lehetséges, mert hosszabb távú és szerződés alapú a szolgáltatás), ergo nem kellene hülyeségeket írogatni.
Köszönöm a számlaértelmezést, de az még most megy egyedül is :B

De, mint írtam is. Fölösleges ezen keringőzni. Aki többet akar tudni, az olvasgassa a PTK 270-271. $ -át

Inkább erre kérnék megfelelő magyarázatot:
"Gyorsan megnéztem a legújabb számlámat. Meglepett, hogy szerepel rajta a felnőtt csomag a rá vonatkozó kedvezménnyel együtt. Mivel nem rendeltem meg a csomagot nem értem miért számlázzák :F még ha jóvá is írják"

read-only mode on the forum

(#9323) zoli38 válasza AtHoS (#9322) üzenetére


zoli38
csendes tag

a felnott csomagot igy szamlazzak ki. Ezt mindenki kapja kodolatlanul. Csak egy kiszamlazott tetel.z

(#9324) Anonymus23 válasza AtHoS (#9322) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jóváírás mióta a banki szektor privilégiuma??? OMG, jóváírás és terhelés (credit/debit note) mindennapos dolog a kereskedelemben, iparban, meg egyáltalán az üzleti életben.
De nyugodtan lovagoljál a szavakon, lehetett volna elszámolást/összevezetést/kompenzálást stb szavakat is használni, de biztos arra is lett volna kötekedés.

Egy valamit nem akarsz megérteni, hogy amit a digi csinál csak nevében kaúció, és nem jellegében, de ha nem érted, vagy nem akarod megérteni, akkor nem.
Itt van a kaúció fogalma, hátha megérted: http://www.bankihitel.hu/?us=fogalomtar&id=228
Jelen esetben a Diginél a kaúció tárgya nem maga az eszköz, hanem a vásárlási/bérlési szándék. Ez igazából ebből derül ki, idézek a digi honlapról:
"A kaució összege vásárlás esetén 15.000 Ft.
Vásárlás esetén a kaució összege megegyezik a beltéri egység ellenértékével, így szerelést követően a kiszámlázott beltéri egység árába kerül beszámításra."

Nem kell itt kábítani a népet PTK paragrafusokkal, amikor a számla mindennemű tartalmát és annak elszámolási módjait az aktuális számviteli törvény határozza meg. Nem beszélve arról, hogy pl a PTK "nem is ismeri" a kaúció fogalmát.
Infó pl itt:
http://www.epitinfo.hu/index.php/articles/37184/83966/kaucio-vagy-foglalo-melyik-mit-jelent-a-berleti-szerzodesben
Szöveg 3. bekezdés

Na de tényleg felesleges rajta lovagolni, sokkal inkább bosszantó, hogy magánál a diginél sincs se egyértelmű infó ez ügyben, se az ügyfélszolgálatos kolleágik sem egyformán beszélnek.
Én 2x is hívtam őket, mindkettő teljesen mást mondott, egymásnak ellentmondó feltételekkel.

Bár ez sem érdekelne, csak küldjék már a beltérit! ;)

;) - The Power of the Light Side

(#9325) zoli38 válasza Anonymus23 (#9324) üzenetére


zoli38
csendes tag

mindegy hogy milyen jogcimen,de fozetni kell erte. En mint irtam nnem cserelek. Majd ha kiforr. Volt mar egy rossz tapasztalatom es van egy250000ft-os papirnehezekem az oskorbol.z

(#9326) Anonymus23 válasza zoli38 (#9325) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azért ez csak 15000 Ft, messze nem 250000 Ft-os kategória.
De gondolom egy 250000 Ft-os cuccosnak nem is 500 Ft lenne a havi bérleti díja. ;]

;) - The Power of the Light Side

(#9327) zack


zack
nagyúr

Tudnátok segíteni? Kicseréltettem a beltéri vevőmet, HD-s beltérire, de az istenért sem látja a 4GB Kingston pen drive-ot, és így felvenni se tudok. Mire kell formázni hogy lássa? Lénygében FAT, FAT32, NTFS-t már próbáltam, és semmi. Az USB stick jó, gép hibátlanul látja.
A másik ami szembeötlő volt, hogy létezik hogy jó minőségű SCART-on 720p tévén szebb képet ad mint a hozzá adott HDMI kábellel? :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#9328) Gasparius válasza zack (#9327) üzenetére


Gasparius
aktív tag

úgy tudom, a beltéri maga formázza le és utána csak azzal tudod használni

(#9329) zack válasza Gasparius (#9328) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. Sikerült. Csak nem tudtam milyen kódot kér a beállításoknál, és oda nem mentem be. :F Mert a magyar nyelvű tájékoztatójában erről aztán egy betű sincs írva. :F
Indítsa el a felvételt a piros gombbal, kb ennyi a szakmai leírás. Nehéz lett volna beletenni, hogy beállítások ott 4db nulla, majd meghajtó formázása. :W

A lényeg hogy sikerült. Köszi. :R

Ezt akkor a PC nem is fogja látni? Tehát a felvételeket nem fogom tudni megnézni róla csak tévén keresztül?

A másik 2 fontos kérdés, tud e valahogy úgy felvenni hogy nem azt a csatornát nézem amiről felvesz, ill. a tv kikapcsolt állapotában is tud e felvenni..Mert ez sem derült ki sehonnan. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#9330) Ance válasza zack (#9329) üzenetére


Ance
őstag

1. A Pc nem fogja látni, csak a beltérivel nézheted vissza. Egyelőre...

2. Nem tudsz más csatornát nézni felvétel közben. Nem is enged átkapcsolni másra.

3. Kikapcsolt tv-nél is vesz fel természetesen.

(#9331) zack válasza Ance (#9330) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi a válaszokat. :R
Esetleg ezt a mást nézek felvétel közbent szoftveresen meg lehet oldani majd idővel? Vagy erről tegyek le? Mert így lenne az igazi... :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#9332) Feci40 válasza zack (#9329) üzenetére


Feci40
tag

Ezt akkor a PC nem is fogja látni? nem mert kódolt tehát teljesen mind egy, ha FAT32-ben hagyod akkor látod a tartalmát de megnézni akkor sem fogod tudni csak a beltérivel mert az kódolja le.
Másik csatornát nézni addig nem enged míg a felvétel megy sajnos nem ad rá lehetőséget.

(#9333) myky21


myky21
csendes tag

Sziasztok!Tudna valaki segíteni,jövő héten lesz a Magyar-Román meccs és sajnos dolgozni fogok akkor.Egyik ismerősöm mondta,hogy vegyek egy DVD-felvevőt és akkor visszatudom nézni.Szóval vettem is egy Panasonic DMR-XS400EGK típusú Dvd-recordert,de az a problémám,hogy bemenete csak egy van az is LNB-s
kimenete van 2x Scart ,HDMI ,RCA stb.DE a Müholdas Digi tv adapterén van egy loop aut kimenet ezt összekötöttem a Dvd-vel be is hozz vagy 200 adót de nem tudom zézni 2 kivételével,mert kódolt csatornát ír ki.Ha veszek egy olyan kábelt aminek az egyik végét az RF-out ra teszem a másik vége pedig LNB-s akkor össze jöhet?Vagy esetleg valami más megoldás van,ha már nem a legolcsóbb felvevőt vettem meg?:)Elöre is köszönöm a válaszokat!

(#9334) zoli38 válasza Anonymus23 (#9326) üzenetére


zoli38
csendes tag

bocsi 25000-ot akartam irni. Kifizettem es most lom.

(#9335) Ance válasza zack (#9331) üzenetére


Ance
őstag

Erről le kell tenned, mert csak akkor működne, ha két csatornát tudna egy időben kezelni. De nem tud.

(#9336) AtHoS válasza myky21 (#9333) üzenetére


AtHoS
nagyúr

AV2-re tudsz kötni külső eszközt pl. set top box

A kézikönyv szerint az Input Select menüben lehet választani az AV1, AV2 és TV közül

read-only mode on the forum

(#9337) myky21 válasza AtHoS (#9336) üzenetére


myky21
csendes tag

Köszi!Így annyi működik,hogy amin van a tv azt feltudom venni de ez sem a legjobb minőségben.Hogy lehetne megoldani,azt hogy a DVD-vel tudjam léptetni a műsorokat?Az RF kimenet mit jelent?

(#9338) Orlin


Orlin
addikt

A DIGI kivonulna a szlovák kábelpiacról

A horvát műholdas után a szlovák kábeles érdekeltségétől válna meg a DIGI.

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9339) Mate válasza Orlin (#9338) üzenetére


Mate
nagyúr

Kivonulhatna Magyarországról is, hogy végre mindenkinek elérhetőek legyenek a sportok amiket megvettek....

(#9340) Orlin válasza Mate (#9339) üzenetére


Orlin
addikt

De utána szerintem elszabadulhatnak az előfizetés árak...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9341) Mate válasza Orlin (#9340) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem hinném, ugyan úgy meglenne a piaci verseny, csak nélkülük. Akkor kezdődne igazán a verseny és a hajbakapás, hogy ki szerezze meg a digi ügyfeleket.

(#9342) AtHoS válasza myky21 (#9337) üzenetére


AtHoS
nagyúr

RF jel: [link]

"Hogy lehetne megoldani,azt hogy a DVD-vel tudjam léptetni a műsorokat?"
Jelenleg műholdas digivel ezt nem lehet megoldani. Normál körülmények között csak a digi által biztosított beltérivel lehet "dekódolni", így azzal lehet csak a csatornákat váltani.

read-only mode on the forum

(#9343) Anonymus23 válasza Mate (#9341) üzenetére


Anonymus23
veterán

Miből gondolod, hogy nagy verseny lenne? A Digi előtt sem volt nagy verseny, csak amikor elérhető árúvá tették a műholdas műsorokat, akkor lett valamivel nagyobb verseny. Semmi oka nem lenne egyik szolgáltatónak sem, hogy komolyabb versenybe fogjanak, szépen megegyeznének egymással, mivel ha megszűnne a digi, akkor nekik sem volna érdekük letolni a gatyát teljesen, hanem mivel a legtöbb digis ügyfél már hozzászokott a tévzéshez, biztos átmennének valamelyik szolgáltatóhoz.

És akkor mi lenne, ha pont megint a másik szolgáltató venné meg a PL-t, és akkor is váltanod kellene? Akkor is savanyú lenne a szőlő? :P

;) - The Power of the Light Side

(#9344) zack


zack
nagyúr

Azt nem tudjátok mitől lehet, hogy high end SCART kábellel jobb a képminőség HD boxon, mint HDMI-vel? :U
Nem az alig észrevehető szint, hanem a klasszisokkal jobb.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#9345) Mate válasza Anonymus23 (#9343) üzenetére


Mate
nagyúr

Most sincs komoly verseny :) Ráadásul amit digi csinál, az hosszú távon nem működik, nem véletlen adja el a néhány ágazatát.

(#9346) Orlin válasza Mate (#9345) üzenetére


Orlin
addikt

Van verseny pedig.Nem hiába kezdte el a hd beltériket a digi.Már minden szolgáltatónál volt és akinek jobb minőség kellett és nem csak sport fun volt azok lépegettek le...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9347) Mate válasza Orlin (#9346) üzenetére


Mate
nagyúr

Az, hogy haladnak a korral nem tartom versenynek. A minimumot teljesítik ezzel, nem versenyeznek.

(#9348) Feci40


Feci40
tag

Ma nem hagyott nyugodni hogy nem tudok 3 óra anyagot egyfolytában felvenni akár a Forma 1.
Kis segítséget adok azoknak akik kevésbé jártasak benne.

Link EXT3 kiterjesztés olvasáshoz: [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9349) Roshan válasza Feci40 (#9348) üzenetére


Roshan
tag

Felkeltem en is megnezni az f1-et, de kozbe elkelett ugranom melozni, felet lattam, mondom a masik felet felveszem, hazajovok megakarom nezni es szaggat a kep, pixelesedik stb...

[ Szerkesztve ]

(#9350) jegenye77 válasza Roshan (#9349) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem maradtál le semmiről :DD

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.