Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12651) frovery válasza Orlin (#12650) üzenetére


frovery
senior tag

Pontosan melyik Amiko?

(#12652) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy egyszerű és lehet ostoba kérdésem lenne.
A műholdas digi mennyivel rosszabb minőségben, mint a kábeles? Sávszélesség, kép felbontás, időjárási zavarok, stb.

Köszi

(#12653) Watt25 válasza Pityke78 (#12652) üzenetére


Watt25
veterán

A HD csatornák nagyjából hasonló minőségűek (csak sokkal kevesebb van), az SD-k pocsékak a kábeleshez képest. Fusd át ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12654) Orlin válasza frovery (#12651) üzenetére


Orlin
addikt

Amiko HD8260+

Elvileg kezeli a Smart CAM-ot.A Kaonnal nem akarok szenvedni.Inkább vennék 2 Amiko beltérit és hozzá igényelnék kártyát!Persze hozzá kell új koax is mert a mostani dual beltéri megoldáshoz van kialakítva.

Amúgy mitől lehet,hogy néha vibrál a kép.Néha fényesebb háttérnél ugrál a kép.Valami kébel nem csatlakozhat jól?A tv jó mert csak műholdnál csinálja... : :(((

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12655) Orlin válasza Orlin (#12654) üzenetére


Orlin
addikt

Valakinek ötlete a "vibrálásra"?
Kicseréltem a kábelt,de még mindig.A másik szobában nem jelentkezik...Hol lehet a hiba?Lehet a tv adja meg magát?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12656) #94529552 válasza Orlin (#12655) üzenetére


#94529552
törölt tag

Próbáld ki másik beltérivel, a beltérit meg másik tévével.

(#12657) Winnie The P válasza Orlin (#12654) üzenetére


Winnie The P
őstag

A digi kártya nem csak az összepárosított beltérivel működik együtt?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#12658) pumukli4573 válasza Orlin (#12654) üzenetére


pumukli4573
tag

párosítva van kártya a kaonnal !! ..., kódolás nagravision 3 ...
lehetséges digi smart cam + (DVB S2) LG 42LB650V tv

[ Szerkesztve ]

(#12659) mcfly82 válasza Winnie The P (#12657) üzenetére


mcfly82
tag

Vagy összepárosítva a digis (Kaon, Hyundai, stb) beltérikkel, vagy párosítva a Smart Cammal. Ez esetben pedig a Smart Camot tenné az Amiko beltéribe (ha csak a kódkártyát próbálná, nem működne). Ebből a szempontból a párosítás kérdése irreleváns, többek tapasztalata alapján gond nélkül működik Amiko beltérikben a Smart Cam.

(#12660) Orlin válasza #94529552 (#12656) üzenetére


Orlin
addikt

Csak egy beltérink van.Egy dual hyundai.De most megnéztem direkt egy műsort a neten és laptopot rákötöttem a tv-re.Ami a műholdon ugrált a netes müsor nézésekor nem.
Tanácstalan vagyok.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12661) #94529552 válasza Orlin (#12660) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem egy harmadik eszközt kellett volna bevonni, így semmi nem derült ki. A kábelezés és/+ 2 beltéri(digis / saját), vagy Smart Cam a tévékbe stb. Döntened kellene, hogy mit akarsz. Ez a dual beltéri nem túl jó megoldásnak látszik.

(#12662) AtHoS válasza Orlin (#12660) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Amúgy a vibrálás milyen kábelezéssel fordul elő? A távolabbi coax csatlakozású TV-n vagy a közelebbin RCA/Scart csatlakozással?

read-only mode on the forum

(#12663) ht42


ht42
senior tag

Az Amiko HD8260+ csak CI kompatibilis, a digihez meg CI+ kell, rosszul tudom?

(#12664) Orlin válasza ht42 (#12663) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Ezért is tettem fel a kérdést!Én is néztem a leírásban.De itt a fórumon írták,hogy kompatibilis vele.

A vibrálás az RCA/Scart csatlakozásún jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12665) Fuvaros válasza Orlin (#12664) üzenetére


Fuvaros
senior tag

lehet a kábel nem jó ill nem jó az árnyékolása, földelése-testelése.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12666) Orlin válasza Fuvaros (#12665) üzenetére


Orlin
addikt

Hívjak rá ki egy digist?Csak totál hülyének fog nézni.Ha kérdezi mi a baj.Én meg mondom,hogy ugrál a kép,néha...
Vagy lehet előre hozom a beltéri cserét.De akkor kost jó lenne tudni mi a helyzet az Amiko beltérivel. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12667) Fuvaros válasza Orlin (#12666) üzenetére


Fuvaros
senior tag

a mai világban már nem kéne használni scart csatlakozást, csak hdmi-t vagy egyenesen koaxot a falból

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12668) Orlin válasza Fuvaros (#12667) üzenetére


Orlin
addikt

És az ősrégi Hyundai beltérit hogyan kötöm rá hdmi csatlakozóval? :P

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12669) Fuvaros válasza Orlin (#12668) üzenetére


Fuvaros
senior tag

cserélni kell, ha a tvd jobb már

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12670) Orlin válasza Fuvaros (#12669) üzenetére


Orlin
addikt

Az lesz.De a Kaon-ról itt most elég sok rosszat olvastam.És egy kis befektetéssel akkor saját beltérieket vennék.
Amúgy meg én voltam a f*sz amikor 2-3 éve vettem a tv-ét.Nem néztem a mi csatlakoztatható hozzá.A CI-t néztem csak...

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12671) Fuvaros válasza Orlin (#12670) üzenetére


Fuvaros
senior tag

szerintem ne vegyél hanem kérj a Digitől Kaont bérlésre. sose vegyél úhy valamit, hogy ki nem próbálod alaposan, hogy nálad jól müködik-e

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12672) AtHoS válasza Orlin (#12664) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálunk, mikor kétkártyás hyundai volt, akkor a scart/rca csatlakozású TV-n időnként egy világos "hártya" kúszott lentről fölfelé lassan a képen. Viszont ezt nem mindig lehetett látni. Főleg esténként jelentkezett

Mondjuk a távoli "egeres" TV-t is átszerkesztettem RCA csatlakozásúra, video jelhez felhasználva a meglévő coax-ot átalakítózva a két végén illetve behúztam mellé a hangnak külön vezetéket. Így azért sokkal jobb lett a kép, bár KAON-tól még így is nagyon messze van minőségben.

read-only mode on the forum

(#12673) Orlin válasza AtHoS (#12672) üzenetére


Orlin
addikt

Nálatok két Kaon van két tv-re?

Lehet nálam is már régóta ez lehet,de a héten vagyok itthon betegen és gondoltam tv-ét nézek.Akkor vettem észre és eléggé idegesít már.De főleg az,hogy nem állandóan jelentkezik csak néha,bizonyos reklámoknál mondjuk.Így tényleg nehéz kiokoskodni hol lehet a baj.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12674) Orlin


Orlin
addikt

Közben nézelődtem és az Amiko beüzemelése Digi kártyával messze nem úgy megy,hogy kártya be bekapcsolás,örül és néz.A netboard Amiko fórum:

Digi Smart CAM használata az Amiko HD 8250+ és 8260+ beltérikkel

Azok, akik szeretnék a Digi műholdas szolgáltatását saját beltéri egység segítségével igénybe venni, nincsenek könnyű helyzetben. Sok olvasgatás és a fórumtársaink tapasztalatai alapján azt a következtetést vontam le, hogy egyelőre csak az Amiko cég fentebb említett két beltérije az, amivel a műholdas Digi Smart CAM - a HD adásokat is figyelembe véve - megbízhatóan működtethető. Viszont ezekben a modul beüzemelése a kevésbé gyakorlott felhasználóknak sokszor problémákba ütközik, ezért az alábbiakban leírok egy olyan folyamatábrát, amely után biztos lesz a siker. Megpróbálom emellett több, a modul használatával kapcsolatban felmerülő nehézségre, problémára is felhívni a figyelmet.

Az alábbiakban következő leírás mindkét beltéri esetében használható, ugyanis a két box egy DVB T2/C tunert levéve (amit csak a 8260+ tartalmaz) mindenben megegyezik.

Kezdjük akkor onnan, hogy kicsomagoljuk a vadonatúj beltérink dobozát, majd bekötjük a műholdas rendszerünkbe. :)

Ezek után akkor lépésről lépésre:

1.) Bekapcsolás után az üres gépre rögtön telepítsük fel pendrive-ról a 2.0.38-as szoftvert, majd töltsük le a Thor 5/6 - Intelsat 10-02 holdakról egy kódolatlan (nem Digis) TV csati(ka)t tartalmazó transzponder adásait. (Ajánlom pl. a Sky News-t is tartalmazó 12418 V (függőleges) 28000 7/8 paraméterekkel rendelkező frekit, a hangoláskor állítsuk be, hogy a box csak a szabad, kódolatlan TV csatornákat töltse le.)
(Ha valakinek nem lenne ez a művelet egyértelmű, akkor egy TP lehangolásának pontos menetét ld. a 10.) pontban. A lényeg, hogy pontosan a leírtak szerint csináljuk!)

2.) Álljunk a Sky News (vagy bármely más FTA, kódolatlan) csatira, élvezzük a csati szép képét! :) Ezután helyezzük be a Digi Smart Cam-et a beltéribe.

Tapasztalataim eddig azt mutatják, hogy azzal a szoftverrel, amivel először próbáljuk életre lehelni a CI+-os modult, soha sem lesz siker. Tehát a modul behelyezését követően jön a hibaüzenet („Your TV is not compatible with your module”, azaz a TV-d nem kompatibilis a modullal). Ekkor vegyük ki a modult, majd próbáljuk újra. Ha így sincs siker, akkor modul ki, box újraindítása, majd mehet még egy utolsó próbálkozás. Valószínűleg még ekkor sem fogja a box a modult felismerni, de ez nem probléma. Végül vegyük ki ismét a modult.

Megjegyzések:
- Ha a modul sikeres felismerése a fentiek közben bármikor megtörténne, akkor ezután vegyük ki a modult, s máris ugorhatunk a 3. pontra.
- Bár annak tükrében, hogy tudjuk, valószínűleg úgysem fogja felismerni a modult, értelmetlennek tűnhet, miért próbálkozunk ennyiszer, de ennek ellenére meg kell csinálni ahhoz, hogy a következőkben egy másik szoftververzióval már hiba nélkül mehessen a felismerés. (Hogy ez miért van így, tőlem senki ne kérdezze.)

3.) Most töltsük fel pendrive-ról a legfrissebb szoftot (2014. december 28-án ez a 2.0.61-es) „Csak szoftver” módban. Ezután végezzük el a beltéri legfontosabb beállításait (Nyelv és A/V beállítások, máshoz még ne nyúljunk).

4.) Álljunk ismét a Sky News (vagy bármely más FTA) csatira. Helyezzük be a boxba a Digi Smart CAM-et, várjuk meg, amíg a beltéri most már felismeri azt („Welcome to Digi TV network” üzenet megjelenik, majd eltűnik). Ha nem is első próbálkozásra, de egy idő múlva biztosan el fog indulni.

Megjegyzések:
- A Digi Smart CAM-et - az első felismeréséig - van, hogy többször is be kell tenni, majd a „Your TV is not compatible with your module” hibaüzenet után - ha cirka 1 percre a hibaüzenet megjelenése után sem kezdené meg a felismerés folyamatát - ki kell venni a boxból, s kezdeni a folyamatot elölről. Az újrabehelyezést (ha másképpen a modul felismerése nem akar megindulni) akár a készülék újraindítása után is csinálhatjuk.
- Arra is felhívnám a figyelmet, hogy a modul felismerési folyamata (authentication) elég hosszú idő (1,5-2 perc is!), ezalatt ne nyúljunk a boxhoz. A folyamat közben látni lehet a %-os adatokat, ahogyan halad. A 100% elérése után még lehet, hogy megjelenik egy „kártya és modul még sohasem volt párosítva” hibaüzenet is, de ezzel nem kell foglalkozni, mivel rövid időn belül a rendszer átlép ezen.
- Miután a procedúrát egyszer sikeresen végigcsináltuk, többet már nem lesz gondunk vele; mind az aktuális mind pedig a későbbi szoftokkal a Digi Smart CAM hibátlanul fog együtt működni. Hangsúlyozom azonban, hogy a box minden bekapcsolása, újraindítása után a későbbiekben is 1,5-2 percet várni kell a modul felismerésére! (Van egy olyan beállítási lehetőség a box menürendszerében, amellyel ez kikerülhető, de én ezt (személyes vélemény) nem ajánlom. Részleteket ld. később.)

5.) A modul sikeres felismerése után vegyük azt ki a boxból, majd indítsuk újra a beltérit. Helyezzük be a boxba ismét a Digi Smart CAM-et (remélhetőleg most már utoljára, innentől kezdve többet már nem kell bíbelődnünk vele), várjuk meg, amíg a beltéri felismeri azt (Welcome to Digi TV network).

6.) Miután ismét teljes képernyőn látjuk a Sky News (vagy bármely más FTA csati) műsorát, lépjünk be a Műhold telepítés menübe, válasszuk ki a Thor 5/6 1W Ku-t. Menjünk a TP index-re, majd sárga gomb (TP szerkesztés), ezen belül ismét sárga gomb (Törlés), majd Igen-t választva töröljük ki az adott transzpondert. Ezután ismét sárga gomb, s törölhetjük a következő TP-t is. Folytassuk a műveletet mindaddig, amíg a 12418 V (függőleges) 28000 paraméterekkel rendelkező transzponderig nem jutunk el. Ezt hagyjuk meg, viszont az utána következő összes többit szintén töröljük ki!

7.) Lépjünk ki minden menüből. (Ha a rendszer valahol mentést ajánl fel, azt természetesen fogadjuk el.) A Sky News (és a többi FTA csati) továbbra is nézhető. (Az előző lépésben pont ezért kell meghagyni a 12418 V frekit, nehogy a beltéri csatilistája teljesen üressé váljon, mert ez is megzavarhatja a boxot. Normális esetben persze nem kéne, hogy ez bekövetkezzen, én sem tudom, hogy okozna-e ez gondot, de jobb a biztonság.)

8.) Most jön a Digi-s csatikat tartalmazó transzponderek felvétele (lehangolás még nem!). Ehhez lépjünk be a Műhold telepítés menübe, válasszuk ki a Thor 5/6 1W Ku-t. Menjünk a TP index-re, majd sárga gomb (TP szerkesztés), ezen belül zöld gomb (Hozzáadás), majd a felveendő transzponder Frekvencia, Szimbólum ráta és Polaritás adatainak (Vízszintes=H, Függőleges=V) megadása. Ezzel a módszerrel vegyük fel az összes szükséges Digi-s csatikat tartalmazó transzpondert.

Segítségképpen íme a legfrissebb, aktuális lista (csak azokat a transzpondereket soroltam fel, amelyek a magyar csatikat, illetve az egyéb fontosabb zenecsatikat tartalmazzák; a lista a 2014. december 28-i állapotot mutatja, a későbbiekben mindenki frissítse magának a beltéri programozása előtt):

11747 H 28000 5/6 Nickelodeon, MTV Europe, Fishing & Hunting Ch.
11766 V 28000 7/8 Echo TV, ATV, Duna World
11823 H 30000 5/6 M1 HD, TV2 HD, Digi World HD, DigiSport 1 HD, DigiSport 2 HD
11900 H 28000 5/6 Mezzo, Story 5, HBO Comedy, Music Channel (román)
11938 H 28000 7/8 M3, Boomerang
11977 H 30000 3/4 Eurosport HD, Eurosport 2 HD, National Geographic HD
12034 V 30000 3/4 Sport 1 HD, RTL Klub HD
12092 H 28000 7/8 AXN, AXN Black, AXN White
12111 V 28000 7/8 RTL+, RTL2, Sorozat+, Muzsika TV
12226 V 27500 5/6 Paramount Channel, Comedy Central, VIVA, VH1 Europe
12456 V 28000 7/8 MusicMix / SuperOne
12527 H 27500 3/4 Duna TV, Ozone Network, Cartoon Network / TCM, Universal Ch., TV Paprika, ATV (nem a hivatalos freki)
12563 H 27500 3/4 M1, M2, Sport 1, Sport 2, Music Channel, H!T Music, Disney Ch., Film Cafe, Spektrum, Minimax / C8, Story 4, HBO, HBO 2
12563 V 27500 3/4 Viasat Nature, Viasat Explore, Nat Geo Wild, Fem3, Pro4, Nóta TV
12607 H 27500 3/4 Digi Animal World, History, Nat. Geog. Ch., Travel, Eurosport 2, H!T Music (román)
12643 H 27500 3/4 DigiFilm, Digi World, DigiSport 1, DigiSport 2, Hír TV, TV2, RTL Klub, Cool, Film+, Viasat 3, Viasat 6
12643 V 27500 3/4 Digi Life, Super TV2, Pax TV, Duck TV
12687 H 27500 3/4 Eurosport, U TV (román)
12723 H 27500 3/4 CBS Reality, Viasat History, SuperOne, Cinemax

9.) Lépjünk ki minden menüből (ha mentést ajánl fel, azt természetesen tegyük meg). Ismételt megpihenés a Sky News (vagy egy másik FTA csati) képében gyönyörködve. :)

10.) Most jön az előzőekben felvett transzponderek lehangolása. Itt a kulcsszó: EGYESÉVEL! (Véletlenül se engedélyezzük tehát a NIT keresést! Ez legyen mindig Ki állapotban!)
(Egy TP lehangolásának pontos menete: Menü - Telepítés - Műhold telepítés, itt a Thor 5/6 1W Ku műholdra állás, majd a TP Indexnél a megfelelő TP kiválasztása, ezután Zöld gomb (TP keresés), ezen belül ellenőrizni, hogy a NIT keresés legyen KI állapotban, majd OK, s megy is az adott transzponder (TP) lekeresése.)
Ajánlom, hogy elsőként a listában utolsó 12723 MHz-es TP-rel kezdjünk, s innen haladjunk egyesével visszafelé (természetesen a 12418-as TP-t hagyjuk ki, hiszen ez a nem Digi-s TP már le van ugye hangolva).
És akkor a lényeg: MINDEN EGYES TP LEHANGOLÁSA UTÁN egyesével töröljük ki a nem kellő csatornákat! Látni fogjuk, mit nyit és mit nem a modul (ha semmit sem nyitna, tehát olyan csatornákat sem, amelyekre biztosan érvényes előfizetésünk van, akkor se ijedjünk meg, a probléma megoldását, ld. a 11.) pontban), de a dolgot megkönnyítendő szerintem használjuk az előzőekben megadott frekikhez tartozó (avagy a későbbiekben az aktuális adatokkal frissített) csatornalistát.

Fontos infók a törlés műveletéhez:

a) Ha egy olyan csatira lépünk, amit nem nyit a kártyánk, akkor jön angolul a „nincs hozzáférésed, hívd az ügyfélszolgálatot” üzenet, amiből az EXIT gombbal, majd egy másik csatira váltással lehet kilépni. Az üzenet néha egy már kinyitott csati esetében is megjelenik (ekkor a háttérben megy az adás), ekkor szintén EXIT, illetve ha újra visszajönne, akkor még egy másik csatira történő oda-visszaváltás is kellhet.

b) Megeshet, hogy hirtelen a modul nem nyit semmit sem ki. Ettől nem kell megijedni, viszont a további szerkesztgetési műveletek előtt indítsuk újra a boxot, ezután ismét működni fog. (Nem szereti a modul (szerintem, bár lehet, hogy a beltéri van így a CI+-os modulokkal), ha sokat szerkesztgetünk a vele nyitott/nem nyitott csatik tekintetében, márpedig a letöltés/törlés pont egy ilyen műveletsor.)

c) Minden új freki letöltése után a box a Mind csoport csatilistájára áll, akkor is, ha előtte már a Műhold csoport Thor listáját választottuk ki. A csatornatörléseket egyébként mindegy, hogy itt, vagy a Thor listában végezzük, mindkét esetben törölni fogja a box mindenhonnan.

11.) Miután minden frekit lehangoltunk, s kitöröltünk mindent, ami nem kell, csináljunk egy beltéri újraindítást. Ezután már minden csatinak hibátlanul jönnie kell! (Megeshet, hogy még ekkor is csak az előfizetett csatornáink egy részét (vagy legrosszabb esetben egyiket sem) dekódolja a modul. Ha ez a hibajelenség egy ismételt újraindítás után is fennáll, akkor sem kell (még) megijedni. Ebben az esetben valószínű, hogy még nem érkezett meg a kártyára az aktiváló vagy a frissítő jel a Digitől. Ilyenkor rá kell állni egy nem dekódolt csatornára, majd telefon a Diginek egy kártyafrissítésért (ehhez kérni fogják a modul és a kártya számát is). Ezután pár percen belül már megjön a kép.)

Ha mindent az előző pontokban leírtak szerint csináltunk, s mindezek után sem működik a rendszer hibátlanul, akkor az eddigi tapasztalataim alapján nagy valószínűséggel ki merem jelenteni, hogy innentől a hiba már a hardware-ben keresendő, azaz vagy a beltéri vagy a használt Digi Smart CAM a hibás.

Egyéb megjegyzések:

- A hangolás művelete alatt még ne kapcsoljuk ki a modul üzeneteinek megjelenítését (Menü - Kártyaolvasó - Common Interface - CI üzenet Ki-re állítása), viszont a 11.) pont után igény szerint ez már megtehető.
- Sajnos még a 2.0.61-es szoftver használata sem biztosítja a CI+-os modulok menüjébe történő belépés lehetőségét (reméljük, hogy a későbbiekben ezt is majd javítják), így a modul korhatáros korlátozásait nem lehet még ezen szoftver használata mellett sem kikapcsolni. Ez - eddigi tapasztalataim szerint - két csatinál okoz gondot: a 24 órás SuperOne-t és az RTL Klub HD bizonyos korhatáros műsorait nem lehet emiatt nézni.
- Az EMU kikapcsolása tapasztalataim szerint nem befolyásolja a Digi Smart CAM segítségével vett csatornák dekódolását, így (ha valaki ilyen szoftvert használna) erre nincs szükség.
- Ha a beltéri menürendszerében dolgozunk, illetve ha egy Digis csatin használjuk az EPG-t, akkor az ezekből történő kilépéskor a dekódolás nem működik (megint jön a „nincs hozzáférésed, hívd az ügyfélszolgálatot” üzenet); a modul ismételt helyes működéséhez szükséges az Exit gomb majd egy csati oda-vissza váltás. Minden más esetben viszont hiba nélkül lehet „szörfölni” a csatornák között.
- Bár már írtam, de most még egyszer kihangsúlyozom: minden bekapcsoláskor, újraindításkor türelemmel ki kell várni a modul felismerésének a folyamatát (ez cirka 1,5-2 perc), amíg ez nem fejeződik be, addig ne nyúljunk a boxhoz.

Végül egy személyes meglátás: sokszor tanácsolják, hogy a menüben állítsuk a Készenléti állapotot „Valótlan”-ra (mivel ez látszólag sok problémát megold, pl. óra megjelenítése, a Digi Smart Cam inicializálására nem kell a bekapcsolás után várni, időzítő egyes problémái). Én ezt a beállítást mégsem javaslom, ugyanis ekkor a box (a csak látszólagosan) kikapcsolt állapotban bőven melegszik, márpedig ha nem használjuk, akkor ez nagyon nem praktikus (hiszen ezáltal az élettartama csökken). Amennyiben egy biztosan hibátlan időzített felvételre van szükségünk, akkor a fenti beállítás helyett hagyjuk inkább az adott éjszakára bekapcsolva a beltérit. (Lehet egyébként, hogy az időzítő ez irányú problémáit is javították már az új szoftban, de mivel ezt a funkciót ezzel még nem vettem tüzetesen szemügyre, így jobb a biztonság alapon inkább az előzőekben leírtakat ajánlom. Azt viszont nagyon remélem, hogy ha most még nem, akkor a későbbi szoftverekben viszont ezt a problémát mihamarabb orvosolni fogják.)

Sok sikert kívánok mindenkinek a leírtakhoz! Remélem, ezek után már senkinek sem lesz gond a Digi Smart CAM beüzemelése és gondtalan használata!

Üdv

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12675) AtHoS válasza Orlin (#12673) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen, TV-nként van egy KAON, tehát 2 x 500 HUF / hó pluszban az alap előfizun felül. Gyakorlatilag KAON-nal minimum 3400 a havidíj, így 1 TV lehet használatban.

read-only mode on the forum

(#12676) somi55 válasza AtHoS (#12675) üzenetére


somi55
csendes tag

Ez is hasznos lehet a modulos verzión gondolkodóknak:

2014 július 13 vasárnap - 12:25:49
Nyomtatóbarát változat Hír létrehozása pdf formátumban
DIGI Smart CAM teszt
Beküldte: Lala Kategória: Tesztek
A következő mini tesztben a DIGI SMART CAM modulját vesszük górcső alá. Ez a modul hivatott helyettesíteni, illetve leváltani a beltéri egységeket (más néven set-top-box).

A közelmúltban jelent meg a DIGI szolgáltató kínálatában is a Smart CAM médiaeszköz. A CI+ rendszerű modul egy arra alkalmas TV-be helyezve képes megjeleníteni a kódolt adásokat. A Digi elég sokat várt a modul bevezetésével, több konkurens szolgáltatónál már évek óta elérhető ez a lehetőség.
A modul elengedhetetlen velejárója az előfizetői kártya, ami a szolgáltató vele együtt a rendelkezésünkre bocsájt. A DIGI szolgáltatónál alapvetően két modult és kártyát különböztetünk meg, az egyik a kábel TV csatornák dekódolására,míg a másik a műholdas csatornák vételére használható. Ebben a tesztben a kábel TV modult használtuk, de a két eszköz között fizikai különbség nincs.

A Modul használata előtt feltétlenül meg kell győződni arról, hogy a TV készülékünk alkalmas-e a fogadására. A DIGI modul a legújabb CI+ szabványt használja, ez számára a legbiztonságosabb az illetéktelen műsorlopások kivédésére. Szóval a TV készüléknek alkalmasnak kell lennie a CI+ szabványú modul befogadására. Ezt a legegyszerűbben a televízió kézikönyvében, vagy a gyártója internet oldalán ellenőrizhetjük. A DIGI szolgáltató internet oldalán is van CI+ kompatibilitás ellenőrző felület, de nekem ez valamiért nem működött. Ha meggyőződtünk róla, hogy a TV készülék képes kezelni a CI+ modult, akkor már csak a TV tunert kell benne leellenőrizni, értelem szerűen kábeltévé vételéhez a DVB-C szabvány megléte szükséges, míg műholdas TV esetében a DVB-S tunerre van szükségünk. Ha minden megvan, akkor egyszerűen csak be kell dugni a modult a TV hátuljába, és lehet lekeresni a csatornákat.

A CA modul előnyei:

Nincs második távirányító, elegendő csak a tévéét használni.
Nincs plusz kábelezés.
Nincs helyet foglaló beltéri egység.
Kevesebb áram fogyasztás, a beltéri hiánya miatt.
Sokkal egyszerűbb, és élvezhetőbb tévézés.

A CA modul hártányai:

NINCS

A fenti képen lévő tartozékokat kapjuk meg a DIGI Smart CAM-al együtt. A dobozban van maga a modul, a kártya és egy magyar nyelvű leírás a telepítéséről, használatáról.

A kártya és a modul itt még egymás mellett. Fontos, hogy a modul és a kártya össze van párosítva, a modult másik kártyával nem lehet használni, ha több modullal rendelkezünk, akkor ügyeljünk rá, hogy ne legyenek felcserélve. A fentiek értelmében csak a kártyát sem lehet külön használni (pl. saját beltéri egységben), azonban, ha van olyan felső kategóriás beltéri egységünk, ami képes a CI+ modul fogadására, akkor abban elvileg működhet a modul és a kártya. A kártyát a modulba fordítva is belehet tenni, így ügyeljünk arra, hogy a chip az érintkezők felé legyen, ellenkező esetben nem fog működni.

Bizonyos TV készülékekben való használatra a fenti képen is látható adapter szükséges, ezt minden esetben a TV mellé csomagolják. A modult nem megy bele fordítva a TV nyílásába, erőltetni nem szabad. Ha nem érzékeli a TV a modult, akkor érdemes megfordítva is tenni egy próbát. A modul behelyezése előtt javasolt a TV-t kikapcsolni, bár a modul Plug and Play, így a bekapcsolt állapotban is csatlakoztatható lenne, de, mint tudjuk az ördög nem alszik, elegendő egy kis statikus elektromosság hozzá, hogy boldogságunk ne legyen felhőtlen.

Ha csatlakoztattunk a modult, és a TV fel is ismerte, akkor indítsunk egy új csatorna keresést. Csatorna keresés előtt természetesen az antenna kábel csatlakoztatásáról se feledkezzünk meg. Műholdas vétel esetén a parabola antenna kábelét kell a TV-be megfelelő tunréhez csatlakoztatni, kábel TV esetén a helyi kábelt. A Digi kábelen elérhető digitális csatornák nagy része kódolatlanul is nézhető, a modul csak a prémium és felnőtt tartalmak vételéhez szükséges. Digi műholdról viszont csak kódolt csatornák jönnek, így ott minden esetben elengedhetetlen a modul használata.
A CI+ dekóder modul használatával sok esetben szebb, jobb képet érhetünk el, mint a szolgáltatói beltéri egységekkel, amik sokszor csak scart kábelen csatlakoznak a TV-hez. Például a HD adás scart kábelen nem megy át teljes pompájában, viszont a modul segítségével biztosak lehetünk benne, hogy az elérhető legnagyobb felbontást kapjuk.

Ha megtörtént a csatornák lekeresése, akkor utána azonnal élvezhetjük is az egytávirányítós, set-top-box nélküli tévézés örömeit. A biztosított szolgáltatások TV készülékenként eltérőek lehetnek, de például az elektronikus műsorújság biztosan működni fog. A teszthez használt Samsung UE40F6500 televízió készülék alkalmas a csatornák rögzítésére, és időeltolásos tévézésre. Ezek mindegyike tökéletesen működik a Digi Smart CAM segítségével dekódolt csatornákon is.
A DIGI Smart CAM modul a csatornák dekódolása mellett alkalmas szülői zár használatára is, amit kisgyerekes családoknál feltétlenül használjunk is. A szülői zár kódja alapértelmezésben 0000, ezt a modul menüjében természetesen megtudjuk változtatni. A szülői zárat csatornánként tudjuk be illetve kikapcsolni, a felnőtt csatornákra mindenképp érdemes rátenni, de néhány más csatornára is ráférhet a korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#12677) Orlin válasza AtHoS (#12675) üzenetére


Orlin
addikt

Akkor lehet mégis Kaon lesz!Mert a TechniStar S2 már hibátlanul kezelné a Digi Smart Cam-ot,de ez már 50 körül van.Ami nekem sok.A napi 30 perc tv nézésemhez.
Szerintetek amúgy várható,hogy javítják a Diginél a Kaon hibákat?Gyakori csatorna frissítés stb...
Bár már pár éve náluk vagyok és tapasztalatim alapján nem fogják... ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12678) Anonymus23 válasza Orlin (#12677) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem nem fogják, de a kedvencek lista egyszeri szerkesztése (kb 5-10 perc), és bekapcsolás után átállás 5-8 másodperc nem akkora fáradtság, hogy saját magad által belakott listában és sorrendben tudj csatornákat nézni.

;) - The Power of the Light Side

(#12679) Orlin válasza Anonymus23 (#12678) üzenetére


Orlin
addikt

Akkor ,ha beállítom a kedvenceket mint most a régi beltérin.Azt megjegyzi és nem kavargatja a csatornákat?
Minden bekapcsolás után??Mert ez a réginél is jelen van.De pl anyumnál akinél az "egeres" digi van.Az a megoldás,hogy nem kapcsolja ki soha így nincs kavarodás sem. :P
De a Kaon meg automatikusan lekapcsol így ez a megoldás nem működne...

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12680) Anonymus23 válasza Orlin (#12679) üzenetére


Anonymus23
veterán

A kedvencek lista megmarad úgy ahogy te eltárolod, csak pár katty a távirányítón bekapcsolás után, és megint a te listád lesz...

;) - The Power of the Light Side

(#12681) Orlin válasza Anonymus23 (#12680) üzenetére


Orlin
addikt

Az pont sok lenne már 60 feletti anyumnak... :S

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12682) Orlin


Orlin
addikt

2014. decemberi DTH előfizetői számok

A DIGI végre nem vesztett előfizetőt.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12683) Petrik1978


Petrik1978
újonc

Sziasztok!

Arról tudtok valamit, hogy fizetős lett a Digi Film? Eddig ingyen kaptam, mert van HBO Max Pakk előfizetésem is, és ezen előfizetőknek nem kellett fizetni a 300ft-os havidíjat. De most ki lett számlázva.

(#12684) Orlin


Orlin
addikt

A fentebb ecsetelt képhiba vizuálisan is!

A netboard Digis fórumon írták a beltéri adja meg magát valószínű és kérjek cserét!
Akkor viszont már Kaont fogok kérni.Nálam az lesz és a másik szobába akkor marad egy másik régi beltéri egyenlőre...
Jól nézem a Digi oldalán,hogy 1 db Kaon hűséggel 0 ft a bérlési díj?!

Ha jön a szaki akkor lehet kérni,hogy cserélje a koax kábeleket is?Amúgy is hozzá kellene nyúlnia elvileg.Ha a jövőben nem tőlem lesz elosztva a dual beltériről az adás...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12685) Fuvaros válasza Orlin (#12684) üzenetére


Fuvaros
senior tag

ne itt kérdezz árakat, azt a szolgáltató szabja meg, egyénre vonatkozóan.
sokmindentől függ, új vagy régi elöfizetö, ill van-e hüségidö. szerintem kell majd havi bérleti dijat fizetned, 3 vagy 500 ft havonta

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12686) gulyasa válasza Orlin (#12684) üzenetére


gulyasa
őstag

Most már nem szoktak dual beltérit adni.
A single fejet cserélik dual-ra, és természetesen az antennától behúznak egy második kábelt a másik beltérihez.
De persze a szakival megbeszélheted, hogy cserélje ki a régi elöregedett kábelt (egy idő után úgyis szükségessé válik). Persze az anyag- és óradíjat ki fogják számlázni.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

(#12687) Orlin válasza gulyasa (#12686) üzenetére


Orlin
addikt

Most is dual van. :)
Onnan jön be 2 kábel a beltérihez majd megy egy tovább a másik szobába... :)
Akkor a kábeleket is cseréltetem.Lehet muttert is rá kellene venni a Kaon-ra.+ 2 gomb megnyomása bekapcsolás után,talán még menne! :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12688) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok!

Nálam már egy jó ideje Kaon beltéri van. Viszont azt vettem észre, hogy csúszik a hang. (A TV-m SAMSUNG UE40EH6030W)

Én ritkán néztem a TV és főként sportközvetítéseket. Itt ugye annyira nem jön ki a dolog. De egy zenei műsornál olyan mintha playbackelnének. :DDD

Más is tapasztalt hasonlót esetleg?

(#12689) Fuvaros válasza vittorio7 (#12688) üzenetére


Fuvaros
senior tag

uez a tv és beltéri van nálam, még nem vettem észre.
melyik van később?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12690) vittorio7 válasza Fuvaros (#12689) üzenetére


vittorio7
őstag

Szia!

A TV volt előbb. Már elég régóta ez csinálja(talán az első találkozásuk óta), sok ismerősnek ez fel sem tűnt. De ha figyeli valaki akkor, akkor zavaró, legalább is nekem.

Csak van más gond is a TV-vel, és akkor már ezt is bejelentem.

Régebben az SD beltérivel nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#12691) ht42 válasza vittorio7 (#12690) üzenetére


ht42
senior tag

Minél többet olvasok erről a Kaontól annál "szimpatikusabb" :O
Valaki mondhatna egy olyan HD beltérit, ami normálisan működik és jó a digihez (smartcamhoz)

(#12692) Fuvaros válasza vittorio7 (#12690) üzenetére


Fuvaros
senior tag

hihi nem ez a fontos kérdés....mikor vetted, hanem a hang késik-e vagy a kép.
de gondolom a beltéri vagy a tv menűjéből lehet talán állítani?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12693) Fuvaros válasza ht42 (#12691) üzenetére


Fuvaros
senior tag

vagy Kaon beltéri vagy smartcam modul. a kettő kizárja egymást.

de a smartcamnak is vannak hiányosságai. de a hangja jobb

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12694) ht42 válasza Fuvaros (#12693) üzenetére


ht42
senior tag

Kicsit feljebb itt egy leírás Aiko beltéri + SmartCam. Csak az nagyon macerás.

(#12695) vittorio7 válasza Fuvaros (#12692) üzenetére


vittorio7
őstag

:W :DDD

Kicsit félreértettelek. Focimeccsnél úgysem számított, a stúdióbeszélgetéseket meg kihagyom. ;]

Majd később ránézek, és meglesem.

(#12696) Fuvaros válasza vittorio7 (#12695) üzenetére


Fuvaros
senior tag

oké, érdekel a dolog, mert akkor le is ellenőrzőm itthon én is

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12697) Orlin válasza ht42 (#12691) üzenetére


Orlin
addikt

Van,de 50 körül... ;]
Az Amiko is jó,de nem egyszerű a beállítás!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12698) ht42 válasza Orlin (#12697) üzenetére


ht42
senior tag

És melyik az?

(#12699) vittorio7 válasza Fuvaros (#12696) üzenetére


vittorio7
őstag

Most nem csinálja. :DDD Lehet, hogy még be kell melegedni a TV-nek vagy a Kaonnak. :P

De a kép szokott előbb "jönni" és utána a hang picit késni.

De tegnap nagyon csúszott, azért is ragadtam ma billentyűzetet. :B

(#12700) Fuvaros válasza vittorio7 (#12699) üzenetére


Fuvaros
senior tag

az lehet a digi adás hülyesége lehet, nekem csak akkor van eltérés, ha erősítőre megy ki a hang a Kaon optikáról, de az is kevés csak

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.