Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Bad Pritt válasza FoxiestFox (#1600) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondjuk ez azért fura hozzáállás, tekintve, hogy az alapjátékban a boss fightokhoz vezető út nehezebb volt, mint maga a főellenfél. Azért egy normális játékban ez nem így működik, egy szabvány, ellenségektől teli szobának nem kéne nagyobb kihívást adnia, mint egy agyontápolt főellenfélnek. Szerintem.
Mondjuk enélkül nem lenne mit fikázni, mert más hibája nincs a Director's Cutnak. Volt az a kellemetlen bug meg még néhány grafikai de ennyi.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1602) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#1601) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem ez a normális. A bossok most kb pont annyira nehezek, ami még indokolt...
Az ellenfelekkel tele szoba pedig a számuk miatt nehéz.. jó ez így nagyon is :)

(#1603) Bad Pritt válasza FoxiestFox (#1602) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem lehetnének nehezebbek. Ebből a szempontból az Arkham City az etalon számomra, ott kreatívak meg nehezek voltak a boss fightok. Itt a kevesebb több lett volna, egyszerűen annyiféle lehetőséged van kijátszani őket, fegyver nélkül is két perc alatt le lehet zúzni Barrettet, 0 kihívás van mindegyikben. Nem teljesen értem, hogy neked ez miért jó, dehát ízlések és pofonok.

Amivel nem jutottam dűlőre, az ez a duplacsövő sörétes. Annyira gyenge valamiért, hogy az szörnyű, egyszerűen nem éri meg lecserélni a rendes sörétest erre. Bár jól néz ki, úgyhogy megtartottam, de nem használom soha, a revolver mostmár fel van fejlesztve teljesen, azzal aprítok. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1604) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#1603) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem azért jó, mert nem szeretek gyilkolászni.
A játék többi része alatt sem teszem, a bosookat is csak azért, mert muszáj. Arra pedig a sima bossfightok frusztrálóak voltak, az újak meg méltók a játékhoz.
Remélhetőleg a következő részben beleszövik lehetőségként, hogy ki éljen, ki haljon meg, döntéseink függvényében esetleges főellenfelek esetén is.

(#1605) Bad Pritt válasza FoxiestFox (#1604) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Remélhetőleg lesz következő rész és nem csak mobilfronton erősítenek. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1606) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#1605) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Biztosan lesz, van még sok ötlet a srácok tarsolyában, ha hallgatod a dev commentet, el lehet csípni párat

(#1607) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ti mennyire szedtek le egyesével mindenkit lopakodó módban?

Most ausztráliában vagyok abban a média-toronyban, és elég rendesen meglepték a helyet a katonák. Ki lehet őket kerülni, de eddig akit lehetett leszedtem, nem biztos, hogy most kellene abbahagyni. Ellenben sok esélyt nem látok amikor vannak hatan egy gyakorlatilag belátható teremben.

(#1608) FoxiestFox válasza DeFranco (#1607) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én ott átkutattam mindent, mielőtt jöttek volna, utána már sunnyogtam, Picus-nál nem bántottam senkit, csak lentebb kábítgattam..
Montréal amúgy Kanadában van.

(#1609) DeFranco válasza FoxiestFox (#1608) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor hülye vagyok, nem tudom miért írtam Ausztráliát...

Azt a szobát átkutattam én is, de volt azt hiszem két emelet (egy biztos, ahova levitt a lift) ami kérdéses volt, meg is lehetett kerülni.

Amúgy a pacifist achit elrontja, ha a turretet átállítom és az szedi le őket?

(#1610) FoxiestFox válasza DeFranco (#1609) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tudtommal igen, nem túl pacifista hozzáállás :P

(#1611) GypsFulvus2 válasza DeFranco (#1607) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Én sportot űztem belőle, hogy mindenkit elkábítsak és kizsebeljek. :) Sok türelemmel meg lehet csinálni. Két embert egyszerre el lehet kapni hátulról ha megvan a skilled hozzá, aztán egy közelben álló harmadikba mehet a stun gun. Ahhoz kell sok türelem, hogy kivárja az ember amíg ehhez tökéletes pozícióba kerülnek, úgy hogy a harmadikat is elkaphasd, és ne legyen több őr aki feléd fordul. Szeerencse is kell, hogy ha rossz helyre esnek el tudd vonszolni egy asztal mögé, mielőtt a legközelebbi még álló őr irányba fordul. Én minden játékban szeretek molyolni, és utálom, ha a hátam mögötti terep "nem tiszta".

Minden ölés számít, akár te viszed végbe, akár egy általad megbuherált eszköz.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1612) DeFranco válasza GypsFulvus2 (#1611) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én is, de egyre inkább kezdek ráállni a tranq dartra.

[ Szerkesztve ]

(#1613) GypsFulvus2 válasza DeFranco (#1612) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Úgy emlékszem, azt valamiért hamarabb kiszúrták, ha több őr volt a közelben, úgyhogy egy idő után leszoktam róla. Lehet, hogy csak béna voltam. Meg szerettem a feszültséget, amit a mögéjük lopózkodás okozott. :)

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1614) DeFranco válasza GypsFulvus2 (#1613) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én is szeretném, de a játék ebből a szempontból komoly kihívás, van amikor közel lehetetlennek látom a feladatot.

Van például ebben a Montreali épületben az a szoba, ahova levisz a lift. Van négy ürge, az egyik heavy gunos, illetve egy aktív turret. (Meg fent kettő, de azok egyszerűek)

Na itt el van dugva egy PC ami vezérli a turretet, de ezt csak utólag találtam meg, nagyon mászkálni ugye nem lehet, mert sokan vannak, hogy megkeressem, és a három ürge látja egymást, csak a heavy van valamennyire külön. Plusz ott a turret, ami meg mindenkit lát és riaszt.

Na ezt hogy oldod meg?

(#1615) FoxiestFox válasza DeFranco (#1614) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt simán. Én a turret hatástalanítása előtt tranq-val leszedtem az embereket előbb fent, aztán a heavy-t, majd az asztalok között sétálgatókat.. nem olyan vészes, mint amilyennek tűnik

(#1616) GypsFulvus2 válasza DeFranco (#1614) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát lehetséges, hogy voltak lehetetlen helyzetek. Bár az sem kizárt, hogy úgy készítették el a játékot, hogy mindenre legyen megoldás, csak már nem éri meg a számtalan próbálkozást és reload-ot. Most nincs fenn a játék, ezért nem tudom a konkrét példádnál mit csináltam; lehet hogy ott én is elsunnyogtam. Az biztos, hogy ölni nem öltem sehol. De lehet, hogy hétvégén felteszem, újra megjött hozzá a kedvem. :)

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1617) FoxiestFox válasza GypsFulvus2 (#1616) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Megéri. Minden egyes ellenfelet el lehet kábítani úgy, hogy ne legyen riasztás, így van megcsinálva a cucc. 1-2 helyen kell csak (vagy előnyösebb) elcsalogatni őket tárgyak eldobásával.

(#1618) DeFranco válasza FoxiestFox (#1615) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, tranq-al megy, de az már egy könnyítés. megcsináltam én is. csináld meg kézzel :D

@GypsFulvus2: azt már most látom, hogy mindent meg lehet oldani a játékban mindenhogy, egyszerűen lecsinálom a bokám néha, hogy mennyire sok a lehetőség...

[ Szerkesztve ]

(#1619) GypsFulvus2 válasza DeFranco (#1618) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Na jó , asszem tényleg újra felrakom pénteken. :) Hét közben sajna nincs sok időm gép előtt ülni, meló, edzés, stb. Majd tolj be egy képet, pontosan melyik szobára gondolsz, kíváncsi vagyok sikerül-e kézzel megoldanom. Ja, és ti is nyilván "Gimme' Deus Ex" fokozatban játszotok, gondolom.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1620) FoxiestFox válasza DeFranco (#1618) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kézzel se nehezebb, csak a fentieket szedtem tranq-val, hogy ne kelljen felmennem... a heavy elsétál a sarokig, ott leüthető.. a másik két fickóból az egyik eljön a lépcsőfeljáróig majdnem, ott le lehet csapni.
A másikat én elcsalogattam a számítógép felé.. mondjuk nem emlékszem minden lépésemre :D

(#1621) DeFranco válasza GypsFulvus2 (#1619) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amikor találkozol Eliza hologramjával, bejönnek a katonák, és lemész a lifttel (vagy mellette az aknán. Na ott jutsz ebbe a szobába. Képernyőmentés nincs.

(#1622) FoxiestFox válasza DeFranco (#1621) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt találtam, ez az?

[ Szerkesztve ]

(#1623) DeFranco válasza FoxiestFox (#1622) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:K

(amúgy én is lassan haladok, mert mindenhova benézek, minden levelet jegyzetet ebookot elolvasok - legalább gyakorlom az angolt - meg minden centit bejárok amit tudok... de így is rengeteg minden kimarad, gondolom, a faláttörést például csak most tanultam meg... viszont rájöttem, hogy a revolver nagyon jó a nehéz tárgyak meg a turretek mozgatására :D )

[ Szerkesztve ]

(#1624) FoxiestFox válasza DeFranco (#1623) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem a nyílpuska is tetszik, hatalmas szívás volt, de Namirt végül azzal nyiffantottam ki
Kellett bele jónéhány :DDD

(#1625) DeFranco válasza FoxiestFox (#1624) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kettőre álltam rá, revolver és pisztoly, harmadik lethal már nem fér

emellett tranq, stun gun meg a peps és a lőszerek, emellett gyakorlatilag már semminek nem marad hely. pár gránát pár müzliszelet és kész

(#1626) FoxiestFox válasza DeFranco (#1625) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én ha nincs nálam a nyílpuska (ettől eltekintve nincs), csak reolver, stun, tranq, és a tápok.. elég ez így mindenre
Ha meg van typhoon, akkor még a revolver sem szükséges, de kedvelem, mert szép :D

(#1627) Bad Pritt válasza DeFranco (#1609) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mint kiderült, az is számít, ha valakit elkábítasz és beleesik a vízbe, mert ott megfullad. Egyik csatornában volt ilyenem és emiatt ugrott a Pacifist-em.
Amúgy ha ilyen lopakodós, egyesével leszedegetős módon akarsz játszani, akkor mindenképpen ki kell maxolni a cloak-ot meg lehetőleg Hengsha végéig maxra kell húzni az elemeket.
Ja meg gázgránát. Azt a termet spec úgy csináltam meg, hogy rögtön bedobtam egy gázgránátot és attól elkábultak (nem halnak meg tőle). Kapásból 3 ember kiesett, onnantól nyert ügyem volt. :))
Ui.: ez egy másik szoba, a lift utánit kb végig cloakkal csináltam.

Én most revolver (ezt teljesen fel is fejlesztettem az acsiért), pisztoly és a speckó hangtompítós távcsöves + Typhoon kombóval tolom. Első Director's Cut végigjátszásom, úgyhogy most minél több pusztítással akarom végigtolni, hogy a lehető legtöbb acsit megszerezzem és majd a következőre fogom a finomabbak, ahhoz egy teljesen más Jensent építek fel. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1628) DeFranco válasza Bad Pritt (#1627) üzenetére


DeFranco
nagyúr

cloak nagyon eszi az energiát, egyelőre 3 cellám van

amúgy lehet cloakolva is kiütni embereket?

gránátok csak gyűlnek, nem dobálom el őket valamiért...

(#1629) Bad Pritt válasza DeFranco (#1628) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Cloakot fel kell fejleszteni teljesen, a celláknál meg fel kell nyomni az újratöltési sebességet. Ha ez megvan, akkor utána nagyjából egy akkora termet végigjársz cloakolva, mint amit star linklet képén van, egy cellából.
Ki tudod ütni, de utána leesik az álca és újra be kell nyomni.

Én is notórius gránát gyűjtő vagyok, concussion grenade-ot szerintem még soha nem dobtam el, de van vagy 10 db abból is. Gáz gránát hasznos, volt az a rész, mikor Zhao kizárt az irodájának a pánikszobájából, és utána a lenti nagy terembe beözönlött vagy 7-8 katona, na azokat egyszer egy gázgránáttal elkaptam.
EMP meg a robotok ellen hasznos.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1630) DeFranco válasza Bad Pritt (#1629) üzenetére


DeFranco
nagyúr

cloak maxon

az amúgy normális hogy csak az a cella töltődi vissza, amit nem fogyasztottam el teljesen? tehát ha 3 full cellával indulok, és két és fél elfogy, akkor csak a legutolsót tölti fel magától a többihez csoki kell

(#1631) Bad Pritt válasza DeFranco (#1630) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Persze, ez így van kitalálva, teljesen helyesen.
Amúgy még az Ikaruszt érdemes megtanulni fegyverként használni, mert azzal ha leérkezel a földre és benyomod azt a földre ütés képességet leérkezésnél, akkor elég sok embert meg lehet vele zavarni és nem fogyaszt energiát.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1632) DeFranco válasza Bad Pritt (#1631) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt is megtanultam, csak hát ugye annyi a lehetőség, hogy a fele eszembe sem jut :) tanulnom kell még :)

(#1633) GypsFulvus2 válasza DeFranco (#1630) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ez normális. Máskülönben nem lenne sok értelme a sportszeletnek. :)

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1634) Bad Pritt válasza DeFranco (#1632) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Tudom, ezért a kedvencem és marad is jó sokáig. :) Tényleg csak a boss fihtok azok, amiket nem érzem méltónak a játék többi részének a komplexitásához, de mivel ezekkel jó, ha 5 percet tölt az ember, simán feledhető.
Ez a DC-s amúgy a 6. végigjátszásom és megint találtam új termeket meg fosztható dolgokat, úgyhogy nagy boldogság van. :DD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1635) DeFranco válasza GypsFulvus2 (#1633) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de, lenne, mert van, hogy "út közben" kell befele kapkodni... például közvetlenül Montreal előtt, amikor Hengshából menekültem ki a CEO-val való találkozó után, ott is úgy mentem ki, hogy szellőzőn le a lépcső mellett, majd onnan cloakkal stadionbú ki a katonák mellett, és az 3 duracellel nem ment volna, így amikor lefogyott még a cloakban ettem a csokit, így elmentem legalább 7 elemnyi távot egyszerre

(#1636) Bad Pritt válasza DeFranco (#1635) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezért van 1-10-ig gyorsgomb mindenhez. Berakod mondjuk a 3 leggyakrabban használt fegyveredet 1-2-3-ra, utána 4-6 között meg sportszelet, csomag és végül a bödön, utána meg jöhetnek gránátok esetleg, de az annyira nem is fontos, mert van kiválasztott gránáthoz gyorsgomb.
Ha magától szépen lassan feltöltődne, akkor nagyon OP lenne pl a takedown, mert alig kéne várnod egy-egy cellára és máris lezúzhatsz 1 (vagy fejlesztés utána2) ellenséget.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1637) DeFranco válasza Bad Pritt (#1636) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a dupla takedownhoz mennyire kell közel álljanak egymáshoz?

(#1638) Bad Pritt válasza DeFranco (#1637) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Őszintén szólva eddig azt hittem, hogy elég közel kéne, de most volt egy eset, amikor relatíve messze voltak egymástól de mégis bevette az animációba mind a két ellenfelet. Ilyen 5-6 méter simán lehet kettejük között.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1639) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#1638) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az viszont valószínűleg bug :)

(#1640) GypsFulvus2 válasza Bad Pritt (#1638) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hm, érdekes. Nekem kb 3 méter volt a max.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1641) Bad Pritt válasza GypsFulvus2 (#1640) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én is azt érzem reálisnak, Montreálban tesztelgettem a katonákon. Valszeg tényleg bug volt, mert nem sikerült reprodukálni egyszer sem. :(

Más: DC-ben a Missing Link után gondolom az alapjátékbeli fejlesztéseket kapjuk vissza igaz? Csak mert a Missing Linkben egy elég más Adam Jensent csinálok.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1642) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#1641) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A Missing Linkben úgy építgeted Adamet, ahogy akarod, a helyszín végén praxisokat kapsz, méghozzá annyit, amennyi a korábban (a szabaduáls után) megtaláltak nélkül volt benned.
Tehát újra ki kell osztanod. Ezt az állapotot viszi tovább a játék.
Többi motyód is visszakapod.

(#1643) Bad Pritt válasza FoxiestFox (#1642) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az teljesen korrekt, lehet lesz is még pár dolog, amit inkább máshogy osztok el. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1644) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#1643) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja. :K

(#1645) DeFranco válasza FoxiestFox (#1644) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és gondolom a hagyományos, nem DC esetében pedig tök független a két rész egymástól, azt csinálok a ML-ben amit akarok, nincs hatással a fő játékra sem az augmentációk sem az achik sem semmilyen szempontból?

(#1646) genndy válasza DeFranco (#1645) üzenetére


genndy
addikt

Igen. Tök külön játékként jelenik meg Steamben is, külön mentése is van.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#1647) FoxiestFox válasza DeFranco (#1645) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen. A külön ML-hez külön achik vannak, praxisok között sincs átjárás.

(#1648) DeFranco válasza FoxiestFox (#1647) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkó' jó, ott fogok állatkodni :DDD

(#1649) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Malikot megmentette már valaki, a Hengsha2 zuhanás után? Én még arra sem voltam képes, hogy amikor elült a balhé, akkor leszedjek mindenkit (pacifist módban) nem hogy még időre, meg megmentsem. Szépen elsunnyogtam cloakban a liftig. Esélytelen.

(#1650) genndy válasza DeFranco (#1649) üzenetére


genndy
addikt

Nem esélytelen, de rohadt nehéz. YT-on láttam videót amiben megcsinálták, elég kötött a sorrend ahogy ki kell iktatni az emberkéket, meg közben a robotot is folyamatosan stunolni kell.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.