Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) -KP- válasza ollie (#1096) üzenetére


-KP-
addikt

játék végére még mindig 22 typhoon töltetem van. Igaz csak bossfightokra használtam meg a kisebb robotok ellen.lehetne még több is, de egyszerűen nincsen hely az inventoryban.

(#1102) polonic


polonic
félisten

SPOILER

A második boss-t, hogy ajánlott kinyírni?
Lövöm azt az energiaellátó vackokat. De ha szétlövöm az engem is megráz. Nincs sajnos elektromosság ellen végő augmentáció.

Tudom, azt írtátok, hogy könnyű ez. De még csak egyszer próbáltam.

(#1103) Dr V válasza polonic (#1102) üzenetére


Dr V
őstag

SPOILER

Ha jól emlékszem az a csaj. EMPvel megtámadod, utánna lőheted, mert sebződik. A falon a teremben a szekrényekben vannak emp aknák. 2fal köz beállva, kellő távolságra kiszór egy-egy emp-t, beleszalad, aztán lőheted. Hatásos:)

(#1104) -KP- válasza polonic (#1102) üzenetére


-KP-
addikt

typhoon level 2. ha nincs akkor fentebb említett módszer. vagy emp gránát és robbanószer. vagy távirányítású vagy gránát. közben meg lövöd.

(#1105) polonic


polonic
félisten

Kimúlt ez a boss is. Köszi a segítséget.

Most vagyok másodjára Detriotban. Itt hány mellékküldetés van? Én 1-gyel találkoztam az utam során.

(#1106) Pala válasza polonic (#1105) üzenetére


Pala
veterán

Egy kérdésem lenne: hogy fut a játék a 6850-en (felbontás, beállítások, framerate)?

(#1107) whitezo88 válasza Pala (#1106) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ha az én gépemen megy szaggatás nélkül, maxon (kivéve FSAA) akkor el lehet képzelni :) olyan hatvan fps.

(#1108) ollie válasza Pala (#1106) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Helyszíntől függően 30-60 FPS a konfigomon, 1650x1080-ban. Ha jól emlékszem minden maxra van állítva (csak az árnyékok egyel kisebbre). A vsync miatt nincs több 60-nál nálam.

[ Szerkesztve ]

***

(#1109) polonic


polonic
félisten

Most vagyok másodjára Shanghai-ban. Ha most megveszem a dlc-ket, akkor a bónuszküldetés vagy akár a fegyverek most is elérhető lesz?
Vagy csak új játék alkalmával?

[ Szerkesztve ]

(#1110) proci985 válasza polonic (#1109) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elvileg csak új játék alkalmával.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1111) nyunyu válasza ollie (#1108) üzenetére


nyunyu
félisten

Nalam GTX460-on 1920-ban minden maxon zommel 40-50fps, neha esik le 35 korulire.

Elvileg a 6850 az enyemnel 15-20%-kal gyorsabb kartya.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1112) #65675776


#65675776
törölt tag

Érdekes, hogy egynémely "próféta" miről beszél a játékban...

(#1113) polonic


polonic
félisten

SPOILER

Másodjára vagyok Shanghai-ban és van egy melléküldetés, amivel baj van. Egy orvos adta, amikor bementem a Limb Clinic-re. Konkrétan erről van szó. Elolvastam a pocket secretary-t, de nem vált át a feladat készre. Ugyanúgy marad, ahogy az első képen látszik. Így ezt a küldetést nem tudom tovább folytatni. Mi lehet a hiba?

(#1114) ollie válasza proci985 (#1110) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell új játékot kezdeni, saját tapasztalat.

(#1113) polonic:

SPOILER

Nem frissül a journal, viszont attól még megtalálod a csávót a csatornában, a másik városrészben.

[ Szerkesztve ]

***

(#1115) #65675776


#65675776
törölt tag

Vajon ha attól pusztul el valaki, hogy felrobban mellette egy általam EMP Granade-del lepukkantott robot, akkor bukom a Pacifist achit?

(#1116) ollie válasza #65675776 (#1115) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bárki, bárhogy meghal kivéve a bossokat, buktad.

***

(#1117) proci985 válasza #65675776 (#1115) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

használd a PEPSet, a nehézfegyveresek kiütése után már egyszerűbb lesz;)

próféták meg igen, bár szerintem az első két részhez képest sokkal kevésbé lett cinikus a hangvétel. gondolok itt pl az IW kávés mellékküldetéseire, illetve annak a végére.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1118) #65675776 válasza proci985 (#1117) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem én gyilkoltam le. Stun Gun-nal aprítottam őket. Csak mikor a robot felrottyant, akkor vitte magával az egyiket.

Írhatnám, hogy SPOILER!, de tulajdonképpen nem az. Mind a kettő a jövőbe, egészen pontosan a DX-re utal előre.

Igen, IW-ben voltak érdekes mellékküldetések. És azoknál még érdemben volt hatása is az adott csoportokkal/emberekkel való további viszonyra a döntéseknek.

(#1119) polonic válasza #65675776 (#1118) üzenetére


polonic
félisten

Itt a labdát dobd be a kosárba. :)

(#1120) #65675776 válasza polonic (#1119) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az is megvolt. Mondjuk a dobás ritka idiótán van kivitelezve.

Ez is ismerős lehet "valahonnan":

[ Szerkesztve ]

(#1121) proci985 válasza #65675776 (#1118) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, egy helyzetről beszélünk:). pacifisttel hardon kb a játék legkeményebb része.

or better then kings... gods;).

első DX 10+ éves, szóval szerintem annyira nem spoiler. főleg, hogy nagyon úgy néz ki, azok játszanak a harmadikkal, akik anno még az elsővel is tolták.

igen, IW ilyen szempontból eléggé jó volt.

SPOILER
tényleg, tudja valaki mi történik, ha Sanders az első misszióban kinyírja a tanút és az ember leüti? akkor is kiengedik a börtönből detroit2re?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1122) polonic válasza #65675776 (#1120) üzenetére


polonic
félisten

Igen, elég idióta.

Mondjuk én nem is dobtam, hanem odavittem valamit, felálltam rá és beleejtettem.

---------

SPOILER

Egyébként most tartok Namirnál. Elég keménynek tűnik őt likvidálni.
Innen mennyi van még hátra a játékból? Most járhatok a 3/4-énél?

[ Szerkesztve ]

(#1123) ollie válasza #65675776 (#1118) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tök mindegy mitől halt meg, nem halhat meg senki semmilyen oknál fogva.

(#1122) polonic:
SPOILER
Ez a harmadik boss? Akkor már csak 1 helyszín van.

[ Szerkesztve ]

***

(#1124) polonic válasza ollie (#1123) üzenetére


polonic
félisten

SPOILER

Igen, így van, a harmadik boss.

Ez a boss ez nagyon kemény. Azt sem tudom, mit kéne vele csinálni. Nem tudom, honnan lő. Teljesen tanácstalan vagyok. :)

SPOILER vége

Így most belegondolva, pusztán a történeti szál nem olyan nagyon hosszú. Ha valaki csak végigszalad rajta, akkor gyorsan lehet vele végezni. De mondjuk ennek meg nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#1125) ollie válasza polonic (#1124) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

SPOILER

Gránátvető, kézigránát mind jó ellene, de valaki mondta, hogy elé állt és addig sorozta a shotgunnal, amíg meg nem halt. Van "békés" megoldás is. Mikor épp átugrik a falon, és úgy sikerül elcsípni Q betűvel (ártalmatlanítás), rögtön kipurcan.

***

(#1126) polonic válasza ollie (#1125) üzenetére


polonic
félisten

Egyszerűen nem megy. Egyet lő és megfekszem. Nem tudom, milyen fegyvere van.
Miért kellettek ilyen barom bossfight-ok ebbe a játékba. . .
Ez az egy dolog a negatívum benne, de az nagy.

A végén még az lesz, hogy itt hagyom a francba, végig sem játszom. Újrajátszás sem lesz emiatt. Rettentőten irritálnak az ilyen hülyeségek egy játékban.

(#1127) polonic válasza polonic (#1126) üzenetére


polonic
félisten

Akárhogy nyomkodom a Q betűt, nem csinál semmit. Biztos azért, mert zavarja az augmentációkat. Így nem is működik semmi.

Lézerfegyverem van. 500 töltényt meg sem érez.

(#1128) polonic válasza polonic (#1127) üzenetére


polonic
félisten

SPOILER

De bamba voltam, meg sem néztem a videót a bossfight előtt. És így már tudom is, hogy miért zavarja valami az augmentációkat. Az a rohadt chip, amit kicseréltettem a LIMB klinikán, amikor másodjára jártam Shangaiban. Sejtettem, hogy nem kéne, de mégis okét mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#1129) #65675776 válasza polonic (#1126) üzenetére


#65675776
törölt tag

Totálisan nem illenek a játékba, teljesen szét is verik az egész játékot. Azki kitalálta ezeket ilyen formában, azt simán éheztetném egy hónapig.

Emiatt nulla az újrajátszási lehetőség ebben a játékban.

ollie: És hogy működik a takedown, ha minden aug le van tiltva?

[ Szerkesztve ]

(#1130) ollie válasza #65675776 (#1129) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Erre nem is gondoltam. Logikusan nem működnek.

Polonic: bújj fedezék mögé, és onnan dobálj rá gránátokat.

[ Szerkesztve ]

***

(#1131) #65675776 válasza ollie (#1130) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyébként teljesen okosan az ember még csak azt sem tudja éppen él-e vagy hal.

És ahogy nézem a fegyverek újratöltési ideje is Namir igényei szerint változik... Ekkora hokit.

Az is biztos, hogy erre a játékra én egyetlen további fillért sem költök. Majd ha ingyen dobálják utánam a DLC-ket (és értelmük is lesz, nem úgy, mint az eddigi kettőnek), akkor esetleg foglalkozok velük.

[ Szerkesztve ]

(#1132) proci985 válasza #65675776 (#1131) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mondjuk azután, amit az ember olvasott az illuminaty bázison, lehet sejteni, hogy az az upgrade nem kóser.

bossokkal kapcsolatban annyi, hogy villanógránát, akna, remote bomb és fekszenek. gyakorlatban most harmadik, pacifista menetre az első bosst sikerült így kiütni elsőre (maxos stealthem volt). más kérdés, hogy jópár percig püföltem, fegyvert cseréltem (ideiglenesen bénítópuska le, shotgun fel), meg úgy teljesen megvolt a Final Fantasy (Square Enix) bossfight fíling: aránytalanul sokáig tart, aránytalanul nehéz és megfelelő taktika/cuccok nélkül esélytelen. final fantasy 8 két órás végső bossharc valaki?;Đ

továbbra is fenntartom, hogy a human revolutiont NEM szabad elsőre pacifista módon tolni, ha az ember nem ismeri a trükköket/pályákat (villanógránát és gázgránát leginkább), mert az inventory kiegyensúlyozatlan, a nehézség meg emiatt a laza és a nightmare között hullámzik, a skilleket pedig nagyon nem mindegy, hogy milyen sorban osztja ki az ember.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1133) polonic válasza proci985 (#1132) üzenetére


polonic
félisten

"továbbra is fenntartom, hogy a human revolutiont NEM szabad elsőre pacifista módon tolni"

Sikerült jól kiválasztanom ezt a módot. Ebből adódóan nem úgy tápoltam fel Jensent gyilkolóeszközökkel, hogy a boss-oknál könnyű dolgom legyen.

Aztán azt a chipet is kicseréltettem. Igazán jó döntéseket hoztam. :D

SPOILER

Pritchard javasolta, hogy cseréltessem ki. Kiváncsi leszek, hogy kiderül-e valami ezzel kapcsolatban. Arra gondolok, hogy tudatosan emiatt javasolta-e a cserét. Vagy csak jószándékból.

(#1134) Wolverine válasza #65675776 (#1129) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem is ugyanazok készítették ezeket a harcokat, akik a játék többi részét... ahogy az látszik is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1135) ollie válasza polonic (#1133) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én pacifistaként toltam végig elsőre, a játék közepétől kezdve ráadásul a legnehezebb fokozaton (ez véletlen volt :) ). És soha nem játszottam az első részeivel, vagyis nem lehetetlen megcsinálni.

***

(#1136) polonic válasza ollie (#1135) üzenetére


polonic
félisten

Egyébként egyetértek, a bossfight-okat leszámítva.
Máshol semmi gond nincs.

(#1137) polonic válasza #65675776 (#1129) üzenetére


polonic
félisten

Abszolút így van.

Legalább a Missing Link DLC-ben már minden részt az Eidos Montreal csinál.

Most én is úgy vagyok vele, hogy emiatt nem játszom újra, csak vigyem végig egyszer. Pedig terminátorként csináltam volna másodjára vagy vegyes módszerrel, amiben minden van, lopakodás, ölés is. De hát így. . .

(#1138) #65675776 válasza proci985 (#1132) üzenetére


#65675776
törölt tag

A bossfight-ok esetén nincs semmiféle taktika: gyakorlatilag csak a legnagyobb rombolóerejű fegyverekkel van esélye az embernek. Én meg nem fogom feltölteni az inventory-m >2/3-át ilyesmikkel, és a hozzájuk való munícióval csak azért, mert szükség van rájuk a játékidő <1/10000-ében. Ezek a bossfight-oknak nevezett micsodák totálisan megsemmisítik a játékélményt.

Ez nem Final Fantasy, hanem Deus Ex. A SE meg tartsa meg a hülyeségeit magának. Nyilván ők erőltették bele ezeket a mutrákat.

(#1139) ollie válasza #65675776 (#1138) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

SPOILER!

De van taktika. Az elsőnél elég rávágni egy gázgránátot vagy palackot, majd nekidobálni a robbanó hordókat.

A másodiknál ahogy az elején elkezd feléd futni, csak át kell ugrani, majd megfordulva belé egy kábítót, majd adni kell neki 3-4 gránátot és kész (ez a legkönnyebb).

A harmadiknál folyamatosan fedezékben kell bújni, és onnan dobálni rá a gránátokat (EMP és frag), és alkalmanként rálőni valami komolyabbal (gránátvető, lézer, stb). Szerintem az utolsó a legnehezebb amúgy (főleg, ha beszoptuk az új chippel), az első kettő nem vészes.

***

(#1140) Ilsyde válasza #65675776 (#1138) üzenetére


Ilsyde
őstag

Meg lehet oket olni kizarolag non-lethal fegyverekkel is (tranq. rifle) mert csodalatos modon azok is sebeznek es stunolnak, meghozza nem is kicsit.

Ahogy valaki lentebb is irta, a boss fightokat egy masik ceg csinalta. Idezek:

In the video, it's stated quite clearly that G.R.I.P was handling the boss battles, with no explanation given as to why. However, the fact that G.R.I.P's boss said he wasn't familiar with Deus Ex because he's a "shooter guy" goes some way to explaining the action-heavy fight scenes.

Well done!! :DDD

(#1141) ollie válasza Ilsyde (#1140) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érthető, ha valakit tízszer megcsapsz sokkolóval, a valóságban sem sok marad belőle.

***

(#1142) #65675776 válasza ollie (#1139) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mindegyik esetben leírtad, hogyan kell gránátokkal és egyéb robbanó micsodákkal legyilkolni. Ez nem taktika, ez szimplán brute force. (A gránátdobást egyébként hagyományosan ebben a játékban sem tudták értelmesen megcsinálni.)

Semmi finomság, semmi választási lehetőség (ami a DX-ben volt, már amennyiben Anna-t, Gunther-t és Simons-t boss-nak tekintjük).

Ilsyde: Namir esetén a Stun Gun nem minden esetben ugyan annyi idő alatt tölt újra! Minden 3-4. esetben ~1,5x annyi ideig tart. Ez is egy elég szánalmas megoldás.

Egyébként a jelek szerint Jensen aug-ok nélkül még számolni és olvasni sem tud. Mással nem magyarázható, hogy nem tudja mennyi gránát van nála, illetve mennyi muníció az adott fegyverhez.

[ Szerkesztve ]

(#1143) ollie válasza #65675776 (#1142) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom milyen választási lehetőségek voltak a DX1-ben, mert soha nem játszottam azzal.

***

(#1144) proci985 válasza polonic (#1133) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

én is úgy kezdtem... achim is azért nincs, mert elején a laborban egy szál géppuskával úgy gondoltam, hogy talán nem kéne a behatolókat hagyni a cégben garázdálkodni.

nem azt mondtam, hogy nem lehetetlen úgy végigmenni (nekem is ment legnehezebben), viszont a második, igényvezérelt végigjátszás sokkal de sokkal nagyobb élmény volt.

daa-raa: egyébként így második pacifista nekifutásra kijelenthető, hogy nem is kell telepakolás, gáz/villanó/emp gránát meg egyébként is kelleni fog. első bosshoz konkrétan vittem magammal a detroitban talált aknákat, meg kábítófegyvereket. elsőre nálam volt egy fullra upgradelt machinegun 100-200 lőszerrel (amennyi belefért, extra muníciót nem cipeltem magammal) bossot ölni, bár elvileg a lézerágyú/plazma effektívebb volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1145) Pala


Pala
veterán

Valaki próbálta már aug-fejlesztés és fegyver upgrade-k nélkül végigvinni a játékot? Nemrég nekikezdtem, csak azt használom, amit alapszinten megkapok. Hát mit mondjak...nem egyszerű! :) Főleg a hackelés hiánya, vagyis lvl1-en egy idő után szinte semmire se jó, szinte mindenre alternatív megoldást kell találni. De elvileg végig lehet így is játszani.

(#1146) proci985 válasza Pala (#1145) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, érdekes lenne, avagy van e kihatása a programra a ténynek, hogy az ember elutasítja a további upgradeket.

hackelés nélkül szerintem ki lehetne tolni a játékot, max picit nehezebb lenne (főleg, ha elérhető az auto hacking device).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1147) whitezo88


whitezo88
nagyúr

SPOILER

ez a második boss nem volt nagy kunszt. (normal) csak bele kellett vezetni 3x kb a gépekbe, és 1 méterről heavy riflevel fejbesorozni. még jó, hogy védve vagyok elektromosság ellen.

(#1148) flash-


flash-
veterán

sziasztok

tudnátok a Deus ex hez tippeket adni?
most kezdtem játszani és nem vágok még semmit.

Pl invertoryval mit kell kezdeni pontosan vagyis mennyi fegyver legyen benne,miket fontos belerakni,mik azok a menüpontok amik előjönnek ha az invertoryban található eszközökre kattintok,akkor a karakterfejlesztés hogy megy,mire figyeljek??

köszi előre is

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1149) ollie válasza flash- (#1148) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az első két kérdésedre nem tudunk válaszolni (sőt, igazából egyikre se nagyon), mivel fogalmunk sincs, hogy milyen játékstílust preferálsz, ill. milyen típusú fegyvereket részesítesz előnyben. Ugyanez igaz a miket fontos belerakni kérdésre. Igazából semmit sem fontos, de sok mindent ajánlott. Fegyvereken és gránátokon kívül amúgy is szinte alig van valami.

Menüpontok ha a fegyverekre kattintasz? Kicsit sem értesz angolul? Akkor szerintem nem fogod élvezni a játékot, mert fontos a sztori benne. Egyébként ott tudod kézbe venni a cuccokat, infót lekérni róluk, és ha van valami upgrade-ed a fegyverhez, rátenni a fegyóra (na meg eldobni a tárgyakat).

A karakterfejlesztés is teljesen attól függ, hogy hogyan akarsz játszani. Ha elsősorban lövöldözni akarsz, akkor értelemszerűen a harci képességeket kell fejleszteni. Ha lopakodni, akkor meg az utóbbi cselekvést segítő képességeket.

Ebben a játékban pont az a szép, hogy bármilyen stílusban végigjátszhatod. Lehetsz egy Rambó, aki még az ártatlan pórnépet is kinyírja, de lehetsz pacifista is, aki még a legdurvább ellenségeket is csak elkábítja.

[ Szerkesztve ]

***

(#1150) flash- válasza ollie (#1149) üzenetére


flash-
veterán

oké köszi

és honnantól jönnek be a fejlesztések melyik pályától?és hogy lehet előhozni őket?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.