Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) FoxiestFox válasza DeFranco (#1748) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem igazán CPU-igényes... megjelenéskor, mikor kipróbáltam a virágboltit, még egy egymagos A64-em volt, egy HD4670-nel.
Aztán X2 6000+, ahol már VGA limit volt ugyanazzal a kártyával.
Most a notiban egy HD3650 van a Core2 mellett, szintén VGA limit, de némi OC-val elég szépen fut natívon (1680x1050), 1280-on pedig teljesen sima. Persze közel sem maxon, de ebben a játékban nem sok különbség van a max és a minimum beállítások között... nem szép a cucc. Viszont hangulatos, az pont elég. :D
Nyilván ha fejlesztesz, akkor fizikai négy mag és valami erősebb VGA (5870 pl, már olcsók) kisimítaná nálad.

(#1752) DeFranco válasza FoxiestFox (#1751) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom felmérni az erőviszonyokat ahhoz képest, amit írsz sajnos.

az biztos, hogy nagyon durva fps dropok vannak főleg az utcai részeken, bőven beesik tizenx fps-re a játék tartósan, rendesen szaggat, bosszantó. nem vagyok egy fps fag, elég lenne egy decens 25-30 fixen.

a keret nyilván minimális, nem szeretnék sokat költeni a fejlesztésre, tehát az a pontot keresem ami a legolcsóbb, de még megbirkózik a játékkal korrektül.

(#1753) #65675776 válasza DeFranco (#1752) üzenetére


#65675776
törölt tag

6770-et 1xk-ért vehetsz használtan. Az már bőséggel elég 1280x1024-hez.

(#1754) DeFranco válasza #65675776 (#1753) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az reális, magamtól is azt tartottam volna a következő lépésnek, és ezek szerint akkor az elégséges is lenne.

procit akkor ne bántsam egyelőre? (bár a GTA IV a másik problémás játék, ami meg pont prociigényes tudtommal)

(#1755) #65675776 válasza DeFranco (#1754) üzenetére


#65675776
törölt tag

DX: HR miatt szerintem felesleges a procival foglalkoznod. A GTA IV meg mintha igényelné a négy magot.

(#1756) DeFranco válasza #65675776 (#1755) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, köszönöm, ebbe az irányba indulok el akkor :)

(#1757) FoxiestFox válasza DeFranco (#1754) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha a GTA IV is szempont, akkor főleg négy mag, és nVidia kártya... borzasztó hitvány port, az összes Radeonon bugos volt, amiken próbáltam (HD2600XT, PRO, 3670, 3650, 4670, 5850).. ellenben egy GTX 260-on már hibátlanul futott...

(#1758) [Prolixus] válasza FoxiestFox (#1746) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Persze, a smiley arra vonatkozott, hogy "na akkor most legyek okos, mindneki mást mond". Persze igazából számítanom kellett volna erre, ilyen sok skill meg többféle lehetséges játéksítlus mellett.

Amúgy nyilván mindneki játsszon a maga stílusa szerint, én sem szemellenzővel csinálom ugyanazt, mint amit egy adott guide ír, de ahogy látom nincs lehetőség az elköltött skill pontok újrakonfigurálására (már ha jól látom), attól meg nincs zavaróbb szerintem, ha rakás dologról lemaradsz (mint pl itt, új útvonalak, jutalmak stb), csak azért, mert rosszul használtál fel 4-5 pontot a játék elején, mert fogalmad nem volt ugyebár arról, hogy tényleghesen menniy haszna lesz a szóban forgó skilleknek a játék során.

DeFranco: Ezt vagy ezt nemtom olvastad-e. Igaz, hogy a beállításoknak nincs a legtöbb esetben drasztikus jelentősége, de azért van egy-két feature ami durván lehúzhatja a teljesítményt például az SSAO.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1759) FoxiestFox válasza [Prolixus] (#1758) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Erre van az újrajátszás lehetősége.
Sőt, new game+ is van, ahol megmarad minden kiosztott praxisod, és a következő játékmenetben már rövid időn belül maxolva lehetsz, ha szeretnéd, akkor minden eszközöd meglesz felfedezni mindent.
Csupán egy végigjátszás esetén valamiről mindenképp lemaradsz.

(#1760) DeFranco válasza FoxiestFox (#1757) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nVidiából mi van pariban a 6770-nel? a gtx260 nagyjából ott van teljesítményben, de nem tud dx11-et és fogyasztásban is elmarad.

nem ragaszkodom az amd-hez, csak prociban, mert lapot nem cserélnék.

[ Szerkesztve ]

(#1761) Bad Pritt válasza DeFranco (#1760) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

460, 550 Ti, 650. Nekem volt 6770-em, nagy dilemma volt, hogy melyiket vegyem. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1762) #65675776 válasza Bad Pritt (#1761) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a 460 pl fogyaszt közel 3x annyit... Azt nagyon nem erőltetném.

(#1763) Bad Pritt válasza #65675776 (#1762) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én sem, a 650 lenne a legjobb ezek közül, ha nV-t akar az ember.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1764) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok lenne egy kérdésem.
Kissé balfék voltam és a sniper helyett az altatópuskám dobtam el a játék során. (amit rögtön az első missziónál kaptam)
Mivel elsősorban a lopakodást preferálom, nem jönne rosszul. :) Ezt valahol be tudom még szerezni, vagy így jártam? (árusoknál nem igazán találkoztam még vele)

(#1765) DeFranco válasza Maxtreme (#1764) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ott kell hogy legyen ahol hagytad.

(#1766) Maxtreme válasza DeFranco (#1765) üzenetére


Maxtreme
addikt

csak onnan már elég régen elhúztam :) Sajna későn vettem észre hogy eldobtam, egészen addig nem kellett, megoldottam ököllel a kérdést.. :)

(#1767) FoxiestFox válasza Maxtreme (#1764) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Keress rá, hogy hol lehet találni, ha nem akarsz keresgélni. Mert később találni, és venni is lehet olyat.

(#1768) Maxtreme válasza FoxiestFox (#1767) üzenetére


Maxtreme
addikt

ja hogy lesz később. Akkor nem töröm magam köszi :)

(#1769) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

A Missing Link-et sztoriügyileg mikor érdemes játszani? Most érkeztem meg (először?) Montreálba.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1770) Reno7 válasza [Prolixus] (#1769) üzenetére


Reno7
senior tag

Később, majd a kikötős-konténeres rész után, majd tudni fogod.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1771) [Prolixus] válasza Reno7 (#1770) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Kikötős-konténeres. Ok! :R

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1772) #65675776 válasza [Prolixus] (#1771) üzenetére


#65675776
törölt tag

A második hengsha-i látogatás vége egyébként az a jelenet.

(#1773) Reno7 válasza #65675776 (#1772) üzenetére


Reno7
senior tag

Nem akartam ennyire spoilerezni.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1774) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Másrészről (szerintem) az alapjátékhoz képest szörnyű ez a kieg, ráadásul kb semmit nem ad hozzá a történethez. :)

Viszont a HR nagyon nagyon tetszett, bár kissé rövidnek tűnt.

(#1775) #65675776 válasza Maxtreme (#1774) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi a szörnyű benne?

(#1776) FoxiestFox válasza Maxtreme (#1774) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Semmi gond nincs vele. :N
Sőt, van benne egy nuni is, akinek tökre eltalálták a hangját. :D
Ha lövöldözős végigjátszást tolsz, talán unalmas lehet, de stealth-non lethalban jó szórakozás.
Ráadásul a végén újraoszthatod a praxisokat, szóval aki menet közben vált játékstílust, annak még vízválasztó is.

(#1777) Maxtreme válasza #65675776 (#1775) üzenetére


Maxtreme
addikt

Szerintem nem hozza az alapjáték hangulatát, olyan semmilyen az egész. (igen próbáltam stealth-ben tolni ahogy az alapot is)
Persze lehet ez csak nekem tűnt fel jobban, mert rögtön a HR után estem neki. :)

(#1778) DeFranco válasza [Prolixus] (#1758) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi a linkeket, állítottam pár dolgot a felsoroltakból, ami elméletileg javít a teljesítményen valamennyit. így is van komoly fps-drop de talán nem akkora mint előtte. mivel rég nem vettem már elő, így nem találtam el a tényleg neon-orgiás belvárosi térig az 5 perces köröm alatt, de megnézem majd azt is.

(#1779) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Részben spoiler:

Eljutottam a végjátékban odáig, amikor az Omega Ranch-en találkozok Reed-del a fehér szobában. A szobában van Darrow széfje és számítógépe, illetve a hangárban van még egy titkos szobában levő számítógép, mind lvl.5-ös védelemmel.

Mivel nincs meg a megfelelő szintem, az automata kódtörőkkel nyomtam fel ezeket, de érdekelne, hogy vajon a szükséges kódokat és jelszavakat meg lehetett volna-e szerezni valamilyen formában "hagyományos" úton, tehát egy levélben/noteszben megtalálva?

(#1780) FoxiestFox válasza DeFranco (#1779) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hogy jutottál el a játék majdnem végéig úgy, hogy nincs maxon a hacking skilled? :DDD
Elsők között fejlesztjük ki, kérem szépen. :P
Nem emlékszem egyébként, hogy ezeket pont meg lehetett-e találni valahol.
A széfét szerintem nem.

(#1781) Reno7 válasza DeFranco (#1779) üzenetére


Reno7
senior tag

Úgy rémlik nem, de remélem a Hangar 18 achit azért begyűjtötted.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1782) DeFranco válasza FoxiestFox (#1780) üzenetére


DeFranco
nagyúr

3-as szintig megvan a skill, a felett meg vagy megtaláltam a kódot leírva valahol (jellemzően ez volt a helyzet, mert molyolós típus vagyok, minden lyukba és zsebbe belenézek) vagy rádobtam egy AUD-ot, így is maradt a játék végére 10+.

Azért érdekes ez, mert amúgy a széf és a gépek kódja is létező, rákerestem neten, és ki is próbáltam őket, működnek, ami azt jelenti, hogy valahol elérhetőnek kellene lenniük, ugyanis a hackelés ha jól emlékszem csak nyit, nem adja vissza a kódot/passt.

@Reno7: be, persze. mondjuk sok értelmét nem látom, ha jól olvastam a wikin csak valami IRL zeneszámra történő utalás, sztori vonatkozása semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1783) FoxiestFox válasza DeFranco (#1782) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én mindent meghackeltem, még azt is, amihez előzőleg megtaláltam a kódot.
Miért? XP -> Praxis.

[ Szerkesztve ]

(#1784) DeFranco válasza FoxiestFox (#1783) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jogos, de így is van 3 felhasználatlan praxis pontom az utolsó helyszín elején, már nincs értelme mire költeni, mert így is teljes túlerőben vagyok. :D

mindig nézegetem, hogy el kellene költeni, csak minek, ha így is mindenkit kézzel szedegetek le különösebb erőfeszítés nélkül.

(#1785) FoxiestFox válasza DeFranco (#1784) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Stealth, hacking, nehéz tárgyak elemlése, magasra ugrás, magasról esés, halk futás, falakon átlátás, és ez csak pár alap, ami stealth non-lethalhoz nem árt ha van.
Amúgy meg van free praxisod, de inkább a nooboknak szánt hack eszközzel tolod? Ne már. :P

(#1786) DeFranco válasza FoxiestFox (#1785) üzenetére


DeFranco
nagyúr

stealth megvan, hack lvl. 3-ig, nehéz tárgyak megvan, ugrás, esés megvan, falakon átlátás stb. ezek megvannak, vastüdő is, meg a hackek extrái. hal futás nincs, de nem szoktam futkározni. ha futok akkor meg mint a nyúl az első csatornáig, nem érdekel, hogy ki hall meg :D

hack eszközhöz csak végső esetben nyúlok, mondom, hogy elég sok meg is maradt. igazából nehezebbnek gondoltam a játékot, és tartalékoltam, hogy ha leküzdhetetlen akadályba ütközöm, legyen mivel buffolni.

felesleges volt. :D

(#1787) FoxiestFox válasza DeFranco (#1786) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem nehéz.. ha nem rohan előre az ember, mint a hülye, akkor kifejezetten könnyű (kivéve Malik megmentése non-lethalban :D ), főleg a vége felé.

(#1788) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Egyáltalán micsoda ez az automata kódtörő? A sima verziójában a játéknak én nem találkoztam ilyennel, ez valami DC fícsör?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1789) DeFranco válasza [Prolixus] (#1788) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az alapjátékban preorder bónusz volt, vagy az explosive mission packkal kaptad, a DC-ben alapból benne van

[link]

Alapvetően nooboknak való cucc, de ha minden kötél szakad, akkor több haszna van, mint kiguglizni a kódot.

(#1790) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Ahum, köszi. Nem preoderként vettem az alapjátékot, szóval azért volt teljesen új nekem a dolog.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1791) FoxiestFox válasza [Prolixus] (#1790) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Directors Cutban is benne van pár másik extrával együtt. Pl lefűrészelt csövű puska is ilyen, meg van még valami, csak nem jut eszembe, de valami robbanós. :D
Haszontalan mind, az én játékstílusommal.

(#1792) DeFranco válasza FoxiestFox (#1791) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyébként terminátor módban mennyire teljesíthető/nehéz a játék?

(#1793) FoxiestFox válasza DeFranco (#1792) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt nem tudom, sosem éreztem késztetést, hogy kipróbáljam. :D

(#1794) Bad Pritt válasza DeFranco (#1792) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Give me deus ex szinten mókás, de azért nem lesz belőle egy Serious Sam. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1795) Šolaire


Šolaire
veterán

Sziasztok most telepítem a steam-ről ezt a játékot. Nemrég lett kész a directors cut magyarítása. Van valakinek tapasztalata vele?

“Praise The Sun” \[T]/

(#1796) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Megtalaltam David Sarif alter egojat: Homonnay Zsolt, itt van egy magazin a boltban egy egy az egyben o :D

(#1797) -KP-


-KP-
addikt

kicsit off, de gondoltam leírom.

van egy új sci-fi sorozat, a címe The Expanse. Első szezon első részének kritikája itt.

Ami miatt ez érdekes, hogy pár részben feltűnik a főhősünk Adam Jensen hangját adó színész. Elég mókás volt viszonthallani ezt a jellegzetes hangot de más arc mellett :)

[ Szerkesztve ]

(#1798) FoxiestFox válasza -KP- (#1797) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja, sorozatos topikban említettem is. Én bírom a tagot. :D Nem egy kifejezetten jó színész, de jellegzetes hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#1799) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Simán elmenne ez a modellruházat NPC-nek valamelyik Deus Exbe. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1800) Chiller


Chiller
őstag

Végigvittem ismét az alapjátékot, most "rambó" módban (pontosabban most jóval ritkábban használtam a lopakodást, és az ellenfelek nagy részét szétlőttem/szétlövettem). Ehhez egyébként nagy segítségemre volt az ammo mod (több lőszer fér egy slotra és a fegyverek is kevesebb helyet használnak).
Rátoltam még az ENB series sweetFX-et is. Tapasztalataim:

- Az ENB jócskán megdobja a gépigényt, ráadásul visszahozza a játék vége felé a mikroakadásokat és a töltési időt is tízszerezi (!). Cserébe tényleg érezhetően szebb a játék. Bár már így is látszik, hogy nem ma jött ki.
- Sunyin az alapjátékba is átemelték a Directors Cut botrányos bosszharcait. :W
- Az ammo mod nagy segítség, enélkül gyakorlatilag esélytelen "rambó mód"
- Már nem lehet megvenni (upgradelni) 4.99-ért a játékot DC-re, hiába van meg az összes DLC és az alapjáték is. :((( Újabb nagy feketepont.
- Elkezdtem a Missing linket is, de túlzottan lopakodásra építették a játékmenetet, azt meg már unom, majd valamikor moddal előveszem és kinyírok mindenkit. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.